Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Kā patīk K.S. Luisa grāmatas?, Nārnijas hronikas u.c. darbi
Rosie Cotton
iesūtīt 28.02.2004 10:33
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Kā zināms, rakstnieks K.S.Luiss bija ne tikai Tolkīna labākais draugs, bet arī pats rakstīja i SCF, i Fantasy. Latviski iznākušas viņa Nārnijas hronikas un Skrūvšņores vestules. Angliski vēl ir tāda Space Trilogy un vēl vesela kaudze. Vai esat lasījusī kaut ko no šī rakstnieka un ja jā, tad kā patika?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Overlord
iesūtīt 28.02.2004 11:46
Raksts #2


Sarkanais Barons
Grupas ikona

Grupa: Modi
Pievienojās: 24.07.03
Veterāns aktīvajā dienestā



Esmu lasījis gan jāsaka diemžēl tikai diivas no Narnijas Hroniku grāmatām. "Lauvu, Raganu un drēbjuskapi" (kautkā tā saucās) un "Zirgs un viņa zēns" Bet abas vienalga palika atmiņā,tieši ar tām fantastiskajām būtnēm, kas apdzīvoja Narniju
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimloth
iesūtīt 28.02.2004 20:33
Raksts #3


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Follow the Yellow Brick Road ^_^



Hmmm, šo to no Nārnijas hronikām - vislabāk patika "Zirgs un viņa zēns"...Viens interesants faktiņš par šo rakstnieku - veidojot Treebeard tēlu, Tolkīns ir mazliet parodējis sava drauga Luisa runas "īpatnības" - visis tie "hummm" un "hum-hoooom" happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
jefeniite
iesūtīt 13.03.2004 17:14
Raksts #4


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03



nevareetu jus mani apgaismot, par ko tur iisti ir? kaut kur dzirdeets nosaukums un nezkaapeec leikas, ka ljoti sen esmu kaut ko taadu lasiijusi, bet neesmu paarliecinaata un baigi maz ko atceros. vispar nezinu, varbuut es kaut ko ar kaut ko jaucu.
Pasakiet, luudzu, skaidraak, par ko tur ir!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lija
iesūtīt 18.03.2004 16:34
Raksts #5


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.02.04



Par tām Nārnijas hronikām... getlost.gif
Kad gāju vidusskolā mums bija viens aptracis vēstures učuks, kurš uzskatīja, ka caur skapjiem tiešām var nokļūt t.s. sadales pasaulē, kur vēlāk nonākt uz citām... :blink:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 19.03.2004 01:06
Raksts #6


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Nu sen izlasiiju Lauvu, Raganu un Wardrob`i, kura beerniibaa patika, bet biedeeja, jo tai bija druumi atteeli. Veelaak atradu arii citas veelaak rakstiitaas seerijas graamatas, kuras vairaak vai mazaak visas mani garlaikoja. Kaut kaa nevijaas vairs sizhets tik veikli un interesanti, kaa arii iztulkots bija diezgan drausmiigi (visi personaazhu laiku pa laikam "bingaaja", ka laikam noziimee raudaashanu, bet man kaut kaa shis vaards nebija pienjemams).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eridāna
iesūtīt 19.03.2004 11:16
Raksts #7


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03



Hē, Lauvu, Raganu un drēbju skapi es arī esmu lasījusi....tiesa gan ļoti sen....un piekritīšu Andzam, tie attēli arī mani biedēja....būtu interesanti to izlasīt tagad...pilnīgi neko vairs neatceros....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Matrikss
iesūtīt 19.03.2004 18:37
Raksts #8


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.04
Kur: Pagrabā slepus taisa bumbu prieks skolas uzspridzinasanas...



NU es neesu lasījis bet ļoti gribētu. Grāmatnīcās var nopirkt ja???
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
jefeniite
iesūtīt 19.03.2004 18:39
Raksts #9


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03



mani veeljoprojaam neatstaaj nojauta, ka kaut ko taadu par deebjuskpjiem esmu lasiijusi. tur bija kaut ko jaaglaabj, pasauli vai ko taadu? un to skapi netaisiija no vecas aabeles vai kjirsha? vai vienkaarshi man visas graamtas ir saputrojushaas?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Piiters
iesūtīt 19.06.2004 17:28
Raksts #10


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.05.04
Kur: Nekunekadzeme



Esmu lasiijis visas septinjas Naarnijas Hroniku graamatas un Skruuvshnjores veestules arii.

No Naarnijas Hronikaam pirmaa graamata, ko lasiiju, bija beerniibaa - Lauva, Ragana un Dreebju Skapis. Un men nebuut shii graamata nelikaas druuma, driizaak ljoti teelaina un miilja. Toreiz, lasot par piesnigusho mezhu un laternu, pilniigi vareeju visu izteeloties kaa filmaa. Un patiesi - ne paaraak sen lasiiju, ka peec shiis graamatas motiiviem uznjems filmu ar Nikolu Kidmenu, kura speelees Karalieni (jeb Raganu).

Peec gadiem, paarlasot veelreiz sho graamatu, sapratu, ka taas zemteksts ir kristiigs - lauva Aslans simbolizee Kristu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 19.06.2004 19:01
Raksts #11


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Jā, esmu dzirdējusi, ka nākamgad būšot filma.
Un par simboliem tev, Pīter, pilnīga taisnība.smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 20.06.2004 12:03
Raksts #12


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Esmu divas grāmatiņas no Narnijas hronikām kādreiz izlasījis. Īpašu sajūsmu par tām neizrādīju. Esmu mēģinājis lasīt arī Kosmosa triloģiju. Iesāku, bet ātri pametu - ārkārtīgi nopietna, filosofiski smaga, grūti lasāma. Tad jau Silmarilions ir tikai ziediņi. Ja atmiņa neviļ, tad abi draugi (Lūiss un Tolkins) savus darbus zināmā mērā rakstīja uz sacensībām, kuram labāk sanāks.
http://cslewis.drzeus.net/
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hareki
iesūtīt 26.06.2004 10:01
Raksts #13


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04
Kur: Vientuļa klints kore bieza meža vidū



Diemzeel ir laimeejies lasiit tikai vienu - te daudz jau piemineeto "Lauvu, raganu un dreebjuskapi" Atceros, ka man ljoti patika. Boju par sho graamatu jau taaa kaa piemirsusi, bet nu sanaaca veeleeshanaas paarlasiit - jaaskrien maajaas, jaaparokaas pa graamatplauktu - kaut kur vajadzeeja buut, ja vien kaads no maniem daargajiem braaleeniem un maasiicaam nav piesuucis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 27.06.2004 18:20
Raksts #14


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



It kā man nav nekādi iebildumi pret autoriem-kristiešiem, bet Lūiss brīžiem krīt uz nerviem, o, Ādama dēli...
Bet lasīt jau var, pasaule arīdzan visai spilgta.
Ak jā, latviskajam "Lauvas, raganas utt." izdevumam ir brīnišķīgs mākslinieciskais noformējums! Reti labs!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Piiters
iesūtīt 27.06.2004 21:04
Raksts #15


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.05.04
Kur: Nekunekadzeme



Jaa, tas pirmais izdevums bija labaak ilustreets (izdevnieciiba "Spriidiitis"?). Otro reizi Lauva, Ragana un Dreebjuskapis iznaaca citaa tulkojumaa un ar citaam ilustraacijaam (Naarnijas hroniku seerijaa, izdevnieciiba "Sveetdienas Riits")
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
altonis
iesūtīt 15.04.2005 18:40
Raksts #16


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: Belerianda



Esmu lasījis visas Nārnijas hroniku grāmatas (cik tur bija īsti neatceros+negribās meklēt). Lai vai kā - man patika. Tad vēl GP un HP nebija izdoti latviski un man tās likās gaužām jaukas. Pārējās Lūisa grāmatas neesmu lasījis - par Skrūvjšņores vēstulēm nemaz nebiju dzirdējis (ceru, ka uzraxtīju pareizi grin.gif ) un angliski...nevelk kaut kā - nav tas, kas GP, manuprāt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 15.04.2005 18:52
Raksts #17


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



Vai K.S.Luiss nava gadījumā sarakstījis arī "Alise aizspogulija(vai brīnumzemē)"???

ups redzu, ka kļūdijos sad.gif

Šo rakstu rediģēja Lord Nero: 15.04.2005 19:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 15.04.2005 18:53
Raksts #18


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



CITĀTS(Lord Nero @ 15.04.2005 18:52)
Vai K.S.Luiss nava gadījumā sarakstījis arī "Alise aizspogulija(vai brīnumzemē)"???
*


Nav gan, tas bija Luiss Kerols !

Es kādreiz visas šīs grāmatiņas lasīju un man patika, bija samērā interesanti, un toreiz arī Latvijā vēl nebija nopērkamas daudzas fantāzijas žanra grāmatas, tāpēc šīs (vismaz manā pilsētā) bija diezgan pieprasītas !

Šo rakstu rediģēja ledene: 15.04.2005 18:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lady_valea
iesūtīt 16.04.2005 08:54
Raksts #19


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.06.04
Kur: Bezgalīgas sudrabainas gaismas apmirdzēta meža vidū...



Esmu izlasījusi visas Nārnijas hronikas! Un nez cik reižu pārlasījusi. Kad biju mazāku tās bija manas mīļākās grāmatas. Atceros kā pa visiem veikaliem viņas meklēju. Pēdējo tā arī neatradu... sad.gif To dabuju internetā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lithium [ kariii...
iesūtīt 16.04.2005 09:05
Raksts #20


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.03.05
Kur: rokasspiediena attālumā no Tevis



esmu izlasiijuse ..eem ..tikai dazhas no taam wisaam graamatinjaam.pietam taadaa wecaa izdevumaa un ljoti netiiras(t.i nobruzhaatas un taaa)bet taas ko izlasiiju man patika.vismaz toreiz kad lasiiju.ja es ilasiitu,tagad weelreiz nezinu wai man patiktu.tas bija sen.toreiz man draudzene iedewa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 00:40