Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Kauninātājas meita" u.c., Lēne Koberbēla
ils
iesūtīt 26.10.2004 18:53
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Tā tas nevarēja būt, ka dāņu literārās pasakas aprobežotos tikai ar Andersenu. Un tā tas arī nav. Lūk, vēl viena izcila mūsdienu dāņu fantasy autore.
Viņas vārds mūsu valstī diezin vai ir zināms, Dāņu rakstniece Line Koberbela (Lene Kaaberbøl). Bet tajā pat laikā, grāmatas, kuras viņa ir sarakstījusi, ir tulkotas daudzās pasaules valodās. Anglijā, tās ir ne mazāk populāras kā sāga par Hariju Poteru. Aizrāvušies ar Dž. K. Roulingas un F. Pulmana tēliem, angļu lasītāji tomēr ir apbalvojuši dāņu rakstnieci ar speciālu prēmiju. ASV publicētais Koberbelas cikls par par meitenēm, kas apveltītas ar pārdabiskām spējām, izpelnījās Volta Disneja koncerna atzinību kā grāmatas, ko sarakstījusi 2001. gada labākā bērnu grāmatu autore.
Line Koberbela ir dzimusi1960. gadā, Kopenhāgenā. Viņas bērnība pagāja Jitlandē, kur viņas aizraušanās bija jātnieku sports. Rakstīt viņa sāka jau bērnībā un 15 gadu vecumā nāca klajā viņas pirmā grāmata par meiteni un zirgiem.
Ieguvusi maģistres grādu angļu valodā un dramaturģijā, paralēli viņa turpina rakstīt, aizraujas ar fantasy. Sākusi strādāt par pasniedzēju un reklāmas speciālisti, viņa izdod arī grāmatu pieaugušajiem „Rīta zeme” (1988.). 1990-tajos gados viņa publicē Katriona triloģiju („Sudrabainais zirgs”, „Sermulis” un „Ledus putns”), bet 2000. gadā rodas „Sirdsapziņu Modinošā” – pirmā grāmata no tetraloģijas par māti un meitu, kurām viens skatiens spēj likt cilvēkiem atcerēties visus viņu grēkus.
Visā Skandināvijā slavenā Line Koberbela ir mīļa, pieticīga gaišmate, kura, stāstot par sevi, atzīstas mīlestībā uz Hansa Kristiana Andersena pasakām. Citi viņas elki ir Astrīda Lindgrēna un Tolkins.
„”Mans stils”, viņa saka, „diemžēl nav tik vienkāršs kā Lindgrēnai un ir daudz reālistiskāks kā Tolkina „Gredzenu pavēlnieks”. Es drīzāk esmu šo rakstnieku mūsdienu pēctece. Es savos romānos izmantoju pasaku žanra paņēmienus, bet mana pasaule ir daudz reālistiskāka un detalizētāka. Man pats galvenais ir - rakstīt grāmatas, kas nestu bērniem prieku.”
Rakstā izmantots tulkotājas Ludmilas Braudes priekšvārds krievu izdevumam „Dina. Brīnumainā spēja”(„Skammerens datter”).

Line Koberbela (Lene Kaaberbøl).
Kas attiecas uz Leni Kaaberbølu, tad - viņa ir autore komiksam jaunajā žurnālā Witch, kura nu jau otrais numurs ir nopērkams kioskos.
Viena dīvaina lieta - žurnālā par to nav ne vārda.
Aizdomīgi! Vai autoram tas nav sāpīgi?
Derētu aizrakstīt žurnālam un pajautāt, kāpēc viņi nav minējuši komksa autorus!

http://www.gintart.com/images/books/dina.html
http://www.fyldepennen.dk/diverse/chatevent-lene
http://www.kaaberboel.dk/cv.htm

Tātad, Lēne Koberbēla. Šīs dāņu rakstnieces grāmata Kauninātajas meita (Skammerens datter) ir iznakusi latviski. Izdevniecība Zvaigzne ABC. Sērijā būs 4 grāmatas.

Šo rakstu rediģēja Roviela: 16.10.2008 19:47
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 12)
lithium [ kariii...
iesūtīt 01.04.2005 20:47
Raksts #2


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.03.05
Kur: rokasspiediena attālumā no Tevis



esmu lasiijusi Kauninaataajas meitu.Tāda diiwaina bet tiiri sakariiga graamata taada sawaada...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 11.04.2005 16:44
Raksts #3


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Ir zināma šāda grāmata un man viņa, patiesībā, ļoti patīk... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 28.12.2005 17:47
Raksts #4


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Nesen izlasiiju Kauninaataajziimi. Visai interesanta graamata un tagad gaidu, kas tiksu pie Kauninaataajas meitas lasiisanas grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vēja dvēsele
iesūtīt 11.01.2006 22:19
Raksts #5


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.05
Kur: Sudraba dvēselē vēju auž...



"Kauninātājas meitai" nebija ne vainas. Tāda neparasta, ne tāda kā citas. Tomēr "tās citas" man patīk labāk. Bet lasīt var, kaut gan sajūsmā nebiju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Laupītājmeitēns ...
iesūtīt 30.10.2006 21:45
Raksts #6


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



Iznākusi arī trešā grāmata viņas Kauninātājas grāmatu ciklā.. "Čūskas dāvana"..

No viņas grāmatām lasītas, gan ir tikai pirmās trīs no Kauninātājas cikla. Un jau kopš pirmās grāmatas ir likusies ļoti interesanta un aizraujoša. Un ja ir autori, kuru grāmatas ar laiku paliek plānākas.. tad viņas vismaz pagaidām ir tikai kļuvušas biezākas.
Sižets.. tēli... happy.gif
Tagad tik ar nepacietību jāgaida 4 un pēdējā grāmata.

Un atsaucoties uz postu pirms manis. Varu teikt, ka no manas puses lieālkā daļo "to citu" nemaz tik dikti labāk man nav patikušas.
happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariana
iesūtīt 27.12.2006 17:57
Raksts #7


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06
Kur: Transilvānijas mežos pie ugunskura un kūpinot siļķi



Es arī pagaidām vēl esmu izlasījusi tikai pirmās trīs grāmatas, man tās patika, jo bija ļoti saistošas. Visiem ieteiktu izlasīt, jo, kā ir rakstīts trešās grāmatas atsaucēs, vai kas nu tās skaitās, ''10 baļļu sistēmā ''Čūskas dāvana'' ir pelnījusi 11; un tā ir vienīgā grāmata, kas ir līdzvērtīga HP un GP''. grin.gif
Ar arvien pieaugošu nepacietību gaidu ceturto sērijas daļu ''Kauninātāju karš''. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shanty
iesūtīt 27.12.2006 18:03
Raksts #8


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.11.06
Kur: Tev uz labā pleca.



Opā, es pat nezināju, ka ir arī trešā grāmata! whistling.gif laughing.gif Pirmās divas esmu lasījusi (''Kauninātājzīme'' vēl stāv plauktiņā), patika, tiešām labas grāmatas! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
irbīte.
iesūtīt 02.01.2007 20:13
Raksts #9


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.06
Kur: alone.



Manā acu lokā nākusi 'Kauninātājas Meita'.

Un man ļoti patika.! grin.gif
Es it kā dzīvoju līdzi.!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinksa ar uguns...
iesūtīt 23.07.2008 19:54
Raksts #10


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.03.08
Kur: Cēsis.



Lasījusi "Kauninātājzīme" patika. Interesanta cauri caurēm!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
burviigaa
iesūtīt 06.10.2008 20:42
Raksts #11


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.10.08
Kur: pāri Daugaviņai



Visas pirmās trīs grāmatas - interesantas, īpatnējas, savdabīgas, aizraujošas! yahoo_a.gif
Bet kur gan kavējas/kad būs pieejama solītā ceturtā daļa - "Kauninātāju karš"???... ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinksa ar uguns...
iesūtīt 03.11.2008 23:35
Raksts #12


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.03.08
Kur: Cēsis.



CITĀTS(burviigaa @ 06.10.2008 20:42) *
Visas pirmās trīs grāmatas - interesantas, īpatnējas, savdabīgas, aizraujošas! yahoo_a.gif
Bet kur gan kavējas/kad būs pieejama solītā ceturtā daļa - "Kauninātāju karš"???... ohmy.gif

laughing.gif Tieši manas domās. Vienā grāmatā-3 aizmugurē bija rakstīts, ka drīz būs 4.daļa, bet kā nav- tā nav. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
smilga
iesūtīt 27.11.2008 20:25
Raksts #13


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.08



nu es arī esmu lasījusi un man tiri labi patika. jāsak gan, ka ceturto daļu es vairs neceru sgaidīt- latvijā ļoti bieži grāmatām iztulko tikai pirmās daļas un pārējās daļas netulko, tādēļ bieži nākas ķerties pie vecā labā paņēmiena- lasīšanas angļu valodā. bet ņemot vērā ka ir dāņu grāmata, šaubos vai mums būs lemts uzzināt beigas. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.04.2024 04:22