Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Džastins Kronins "Pāreja", Episka post-apokalipse
Esi lasījis/-usi "Pāreja" ?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 4
Viesi nevar balsot. 
maarts
iesūtīt 09.04.2013 00:30
Raksts #1


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



Esmu slinks uz aprakstu veidošanu, tāpēc citēju no kāda bloga.
CITĀTS
Ar postapokaliptisku literatūru mūs Latvijas izdevniecības nelutina, bet liekas ka sāk laboties - beidzot arī šajā jomā kas ir iztulkots un izdots, gods un slava ZvaigzneABC. Tā kā literāri lutināts ar postapokalipsēm neesmu teikšu ka ļoti labs romāns, tik baudīt un izbaudīt. Protams, ciešāk piedomājot atrodas jau kur piesieties, bet nedomāju ka esmu īstais cilvēks kurš objektīvi varētu kaut ko pārmest. Subjektīvi man likās par daudz visvisādas iekšējās cīņas, psiholoģiskie portreti u.t.t. Arī varoņi dažbrīd sajuka vienā putrā, nevaru saprast kurš džons ir kurš džons, bet tā laikam mana personīgā problēma, arī Troņu spēlē man bija grūtības ar n-tajiem tēliem. Pasaule izstrādāta labi, postapokalipses dvesma dažbrīd uzvēdī ļoti laba, prasās pēc ekranizācijas seriālā. Tomēr tie mentālie psiho šizo gājieni jauc galvu, postapokalipsei jābūt dzelžaini loģiskai un fizikāli pamatotai, bet te diezgan daudz mistikas izlec ārā, man tas traucē. Sākums likās nedaudz pa garu, nevarēju saprast vai lasu sieviešu romānu vai CIP/FIB detektīvgabalu, bet nu vēlāk jau šī ilgā ekspozīcija attaisnojās. Man gan liekas ka to varēja arī īsāk taisīt. Prasījās vairāk action questu, esošie bij ļoti labi, bet gribējās vēl. Kas man patika? Patvertnes, noliktavas, turbīnas, pamestas mājas un pilsētas, simtgadīgi konservi, hammeri, laboratorija un vēl simtiem sīkumu. Nedaudz dīvaini likās tie "vīrusainie" - tā kā par izturīgu, tā kā par ātru, bet nu mazums kādus zombijus spēj rakstnieks izdomāt. Atkārtošos - Lasiet! Labs!

Plusiņš - Postapokalipses garšīgums.
Mīnusiņš - mentālās un mistiskās šīzas.

_______________________________________
854 lapas. 1 gara nakts. Tik episks darbs ar izteiktu mazuma piegaršu. Tagad gaidām šīs troliģijas otro un trešo grāmatu. Ne mazāk plānas, cerams.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 9)
kaiva
iesūtīt 09.04.2013 19:26
Raksts #2


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



labprāt izlasītu bet tikai parādīsies biblenē par ko stipri- ļoti sipri šaubos
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
echo3
iesūtīt 09.04.2013 19:46
Raksts #3


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.08.04
Kur: Nu jā, - pašlaik pie datora
Klusais censonis



Kāpēc šaubies? Bibliotēkas vismaz obligātos eksemplārus ir saņēmušas. Viens ir pie manis, tiesa, tieši šo eksemplāru noliks arhīvā mūžīgai glabāšanai.

Grāmatu (foliantu! ap 7 cm biezs) pāršķirstīju. Valoda likās laba. Par rakstnieka idejām neko neteikšu, jo, galu galā, visu romānu neizlasīju (man personīgi postapokalipses ne īpaši patīk, kā arī grāmatas izmēri atturēja no ielikšanas somā un lasīšanas vilcienā). Mistiku gan tur neredzēju, bet bija diezgan daudz novelisku fragmentu. Droši vien tāpēc, ka autors sola vēl vismaz divas tikpat biezas grāmatas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Piligrims
iesūtīt 09.04.2013 19:53
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.06
Kur: Parasti gultā pie datora
Klusais vērotājs



Nepatīk man šis žanrs ne literatūrā, ne kino.
Cik varu, cenšos izvairīties. Jau tā dzīve ir visai depresīva, lai ar to vēl papildus piesārņotu galvu. Priekš manis SciFi ir kā pasakas lieliem bērniem un man nekad nav patikušas drūmas un pesimistiskas pasakas. smile.gif
Labāk lai mani baro ar rožainiem sapņiem par skaisto rītdienu kuru mums nodrošinās tehniskais progress un humānisms. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 09.04.2013 19:53
Raksts #5


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



CITĀTS(echo3 @ 09.04.2013 20:46) *
Grāmatu (foliantu! ap 7 cm biezs) pāršķirstīju. Valoda likās laba. Par rakstnieka idejām neko neteikšu, jo, galu galā, visu romānu neizlasīju (man personīgi postapokalipses ne īpaši patīk, kā arī grāmatas izmēri atturēja no ielikšanas somā un lasīšanas vilcienā). Mistiku gan tur neredzēju, bet bija diezgan daudz novelisku fragmentu. Droši vien tāpēc, ka autors sola vēl vismaz divas tikpat biezas grāmatas.

Te drīzāk būtu tā, ka mistika = šizo tēlojumi.
Drausmīgi daudz vēl neatbildētu jautājumu palika un looooooti gribās nākamo daļu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 09.04.2013 19:58
Raksts #6


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



eko, tāpēc ka tukuma bibliotēkas pieaugušo daļa ir unikāls gadījums...

piligrim tad tev jāgaida kad iznāks manējā grāmata. tur ir tieši par to lielās devās :>>>

Šo rakstu rediģēja kaiva: 09.04.2013 20:12
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Piligrims
iesūtīt 09.04.2013 20:09
Raksts #7


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.06
Kur: Parasti gultā pie datora
Klusais vērotājs



Ar prieku to izlasīšu, ja būs tāda iespēja. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 09.04.2013 20:13
Raksts #8


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



tā satraucos rakstot vārdu grāmata ka ielaidu kļūdu. es ar ļoti ce... būs, pavisam drīz!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 11.04.2013 14:13
Raksts #9


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



Laba ziņa!
CITĀTS
Labas ziņas - Apgāds Zvaigzne ABC izdos arī apokaliptiskā trillera "Pāreja" turpinājumu "Divpadsmit". Grāmatu veikalos sagaidīsim jau rudenī.

Pasaules gals, kā izrādās, bija tikai sākums...

Romānā “Pāreja”, kas iekaroja gan visas pasaules lasītāju, gan kritiķu atzinību, rakstnieks Džastins Kronins radīja neaizmirstamu ainu – pasauli, kuru uz visiem laikiem izmaina liktenīga kļūda valdības pasūtītā eksperimentā. Episkais vēstījums turpinās romāna otrajā daļā ar nosaukumu "Divpadsmit".

Simt gadus tālā nākotnē Eimija un citi turpina cīņu par cilvēces glābšanu – nezinot, ka spēles noteikumi ir mainījušies. Ienaidnieka spēki ir auguši. Nākotnes vīzija tagad ir daudz drūmāka, nekā visas cilvēces bojāeja. Ja Divpadsmit kritīs, kādam būs jāmaksā visaugstākā cena...

Elpu aizraujošs trilleris – stāsts, kas neļauj apstāties.

“Divpadsmit” ir episks un satriecošs stāsts par to, ko nozīmē upuris un gribasspēks.

http://www.zvaigzne.lv/lv/grupas/ff_gramat...bus_rudeni.html
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 03.06.2013 22:27
Raksts #10


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Šo grāmatu izņēmu no bibliotēkas tādēļ, ka bija jāstrādā septiņstundu sēdēšanas darbs. Un jāsaka, šī grāmatu lika laikam skriet vēja ātrumā. Tā ir aizraujoša, labi uzrakstīta. Man patīk šīs tēmas gan literatūrā, gan kino, ja nav pārāk piesārņotas ar deus ex machina un specefekti-ir-galvenais momentiem.
Nevaru saukt šo par lielisku literatūru un neieteiktu tērēt laiku tik varenai grāmatai. Bet izklaidējoši un aizrauj. Var ļoti labu filmu sataisīt (un arī ļoti sūdīgu) Lasīšu arī otro daļu, protams. Šīs grāmatas jau tāpēc sarakstītas, lai cilvēki nevarētu nolikt tās malā, bet otrreiz tādu reti kurš lasīs...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 10:30