Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Vika (Wicca) un citas neopagānistiskas ticības, Viss par šīm ticībām
Kā tu attiecies pret neopanānismu?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 22
Viesi nevar balsot. 
Nefermerita
iesūtīt 27.01.2011 20:19
Raksts #1


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Vēlos pastāstīt par šo ticību pavisam īsi un uzzināt, ko citi par to domā, vai šeit varbūt ir kāds ticības brālis vai māsa, kas var kaut ko interesantu pastāstīt? Tas būtu brīnišķīgi smile.gif
Neopagānisms ir ticību kopums, kas nevis kopē senās ticības, piemēram, kā to mēģina darīt Dievturi Latvijā, bet gan cenšas atrast veidu, kā pagāniskās ticības piemērot mūsdienām, kā arī bieži vien tradīcijās tiek izmantoti nevis vienas, bet daudzu tautu mitoloģiskie tēli. Neopagānisms ir gan jaunizveidotā jaunā Druīdisma baznīca (jo kā īsts, sens pagānisms tā vairs nepastāv), tādas apvienības kā Pagan Way un citas. Tās visas vieno tas, ka daba tiek uzskatīta par dievišķu un tiek uzsvērta cilvēku atbildība par to.
Tieši Vika ir neopagānistiska raganu ticība, kas cenšas atjaunot un papildināt senās dziedniecības un zemes zaļās maģijas zinības.
Ievietošu šeit nedaudz par Viku, un vēlētos uzzināt, ko jūs par to domājiet! smile.gif Tikai pieklājīgi un ar cieņu pret citu cilvēku ticību. Beigās pievienoju dažus interneta resursus, ja rodas interese.

An it harm none, do as you will. An it cause harm, do as you must.

Šis ir augstākais likums - Wiccan Rede. Daži atmet otro daļu.

13 Vikas principi

1. Mēs piekopjam ritus, lai saskaņotu sevi ar dzīvības spēku dabisko ritmu, ko iezīmē Mēness fāzes, gadalaiku ceturkšņi un to maiņas.
2. Mēs atzīstam, ka saprāts dod mums unikālu atbildību pret savu vidi. Mēs cenšamies dzīvot saskaņā ar dabu, ekoloģiskā līdzsvarā, kas piedāvā dzīves piepildījumu un evolūcijas apziņu.
3. Mēs atzīstam, ka enerģijas iedarbība ir daudz dziļāka, nekā šķiet vidusmēra cilvēkam. Tā kā tā ir daudz lielāka nekā parastā, to reizēm sauc par pārdabisku, bet mēs to redzam kā dabisku, potenciāli pieejamu visiem.
4. Mēs uzņemam sevī visuma radošo enerģiju, kas izpaužas polaritātē – kā vīrišķais un sievišķais -, un šī pati enerģija mīt visos cilvēkos un funkcionē caur vīrišķā un sievišķā mijiedarbību. Mēs nevērtējam vienu augstāk par otru, apzinoties, ka viens papildina otru.
5. Mēs apzināmies gan ārējās, gan iekšējās pasaules, ko reizēm pazīst kā garīgo pasauli vai kolektīvo zemapziņu, iekšējos līmeņus utt, un šo divu dimensiju mijiedarbībā mēs saskatām bāzi paranormālām parādībām un maģiskiem vingrinājumiem. Mēs neatstājam novārtā vienu, lai izceltu otru dimensiju, redzot, ka abas nepieciešamas mūsu piepildījumam.
6. Mēs neatzīstam nekādu autoritāru hierarhiju, bet parādām godu tiem, kuri māca, un atzīstam tos, kuri drosmīgi veltījuši sevi vadīšanai.
7. Mēs redzam reliģiju, maģiju un gudrību dzīvošanā apvienotas tā, kā indivīds dzīvo tajā – pasaules uzskatu un filozofiju, ko mēs identificējam kā burvju mākslu – vikas ceļu.
8. Nosaucot sevi par raganu, par tādu nevar kļūt – nelīdz ne iedzimtība, ne titulu, grādu un iniciāciju krāšana. Ragana tiecas apvaldīt spēkus sevī, lai būtu iespējams dzīvot gudri un labi, nenodarot ļaunumu citiem, un saskaņā ar dabu.
9. Mēs ticam dzīves apliecinājumam un piepildījumam kā evolūcijas turpinājumam un apziņas attīstībai, kas piešķir nozīmi Visumam, ko pazīstam, un mūsu personiskajai lomai tajā.
10. Vienīgo naidīgumu pret kristietību vai kādu citu reliģiju vai dzīves filozofiju mēs izjūtam tikai tādā mērā, kādā tās institūcijas ir paziņojušas, ka ir vienīgais ceļš, un mēģinājušas liegt brīvību citiem un apspiest citu reliģijas praksi un ticību.
11. Mūs neapdraud strīdi par burvju mākslas vēsturi, dažādu terminu izcelsmi, atšķirīgu tradīciju dažādu aspektu leģitimitāti. Mums rūp mūsu tagadne un nākotne.
12. Mēs nepieņemam absolūtā ļaunuma jēdzienu, mēs nepielūdzam arī kristīgajā tradīcijā definēto Sātanu vai Velnu. Mēs netiecamies pēc varas, sagādājot ciešanas citiem, mums nav pieņemams arī tas, ka personīgo labumu var gūt vienīgi liedzot to otram.
13. Mēs uzskatām, ka dabā mums jāmeklē tas, kas veicina mūsu veselību un labklājību.



www.wicca.com
www.wiccaworld.net
www.wiccanwisdomforums.com
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 32)
bengalaas
iesūtīt 20.02.2011 20:43
Raksts #21


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Paldies par skaidrojumu! Biju kaut kad agrā pusaudzībā viņu pētījusi, bet teicienam otru daļu nebiju manījusi. Un man likās, ka tas "dari, ko vēlies, tik nevienam nekaitē" attiecās konkrēti uz maģiju — ar to nedrīkst kaitēt. Pārējās dzīves daļas vairāk vai mazāk regulē viku pavadošā ekoloģiskā domāšana un visa saistības princips.

Ko tu pati dari, lai pildītu tos 13 principus? Nu — ko tu tagad dari tādu, ko nedarīji agrāk, kad tikai lasīji grāmatas, klausījies mūziku un skatījies filmas par viku? Var uz PZ, ja sāk likties, ka te diskutēt nav jēgas smile.gif

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 21.02.2011 10:02
Raksts #22


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Nogalināt burkānu, lai to apēstu - tas prasa kaitējumu, vai ne?

Diskutabls jautājums. Neesmu nekāds agronoms, bet man nezkāpēc liekas, ka kultūraugus nenovācot, tie lielākoties vienkārši savās dobēs sapūst. Un viengadīgie augi rudenī `nomirst` šā kā tā, līdz ar to nav sevišķi lielas starpības, vai viņus `nogalina`, vai atstāj dabīgai sapūšanai.

Nedomāju, ka ir pamats runāt par `kaitējumu dabai`, kāds rodas, ja cilvēks novāc paša izaudzētus burkānus vai citus kultūraugus. Kaitējums dabai varētu būt tad, ja kultūraugu audzēšanas vārdā izcērt mežus, uzar visas pļavas un sačakarē dabiskās ūdensteces, bet šis laikam tomēr nav tas gadījums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 23.04.2011 23:23
Raksts #23


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Pag, pag! Burkāns ir divgadīgs augs, un es domāju, ka tas noteikti vēlas dzīvot tālāk, bet mēs to apēdam. Pirmajā gadā burkāns taisa lielu sakni, kurā sakrāj spēku nākamā gada ziedēšanai! Un mēs to pirms tas paspēj ziedēt un radīt bērnus, apēdam. Tev liekas, ka burkānam tas tā liekas forši?
Un es nesaprotu, kāpēc tiek uzskatīts, ka es tikai spriedelēju forumos un neko citu nedaru? grin.gif
Es darbojos kopā, kas veido svētkus arī citiem cilvēkiem - apvienoju to ar aktīvu ezotērikas/pagānisma/visa kā maģiska saietu rīkošanu, un 8 gada rata svētkus tagad rīkoju arī plašākai publikai. Es pasniedzu kursos Taro, Balto maģiju un vēl visu ko, veidoju seminārus, rakstu rakstus forumos un informēju sabiedrību par Wicca. Šobrīd uz izdošanu ir mana grāmata, kura gan ir daiļliteratūra, bet tajā plaši apskatīti Wicca jautājumi. Plānoju šajā vasarā braukt uz UK mācīties un piedalīties kādā lielā vikāņu sabatā, aktīvi popularizēju latviešu mitoloģiju un maģiju ārzemju portālos.. man apnika uzskaitīt. Visa mana dzīve ir saistīta ar šo jomu, esmu strādājusi zīlēšanas salonā, ezotērikas centrā un pati pieņēmusi klientus gan zīlēšanai, gan citām lietām. Esmu aktīvi praktizējoša ragana smile.gif
Tā kā pajautāji, varu pastāstīt, bet man milzīga publicitāte vai ego kačāšana fantāzijas forumā nav vajadzīga, mans ego jau tā ir gana liels grin.gif Šeit es gribēju atrast biedrus savai kopai vai vienkārši cilvēkus, ar ko parunāt, un arī tepat padiskutēt smile.gif

Varu pievienot vienu mazu, daļēji pabeigtu rakstiņu labākai izpratnei:)


Vēlreiz par to pašu.
Tomēr... paesot jau ilgāku laiku vikāņu forumā, vēlreiz un nu jau laikam grūtatgriezeniski (nu tas tā, lai nav neatgriezeniski, jo teorētiska iespējamība jāatstāj, tāpēc vārds ''grūtatgriezeniski'' liekas vietā) esmu sapratusi, ka tas ir man un vēl dažas lietas. Tātad atklāsmes par www.wiccaworld.net pavadīto laiku un vispār Wicca, kā arī jaunizveidotās kopas sakarā radušies novērojumi.

1. Man patīk būt vikānei.
2. Man nepatīk rakstīt ''Vika'', lai gan parasti esmu latvisko vārdu piekritēja, bet šis skan kā Viktorijas saīsinājums un kaut kā neder.
3. Forums ir burvīgs šādu iemeslu dēļ:
a) Labi un gana stingri admini
cool.gif Nav par ko strīdēties, izņemot personīgās lietas
4. B punkts noved pie svarīgākā - Wicca ir tikai daži strikti noteikumi, bet to, cik lielā mērā tie jāpilda un kā jāpilda nosaka katrs pats. Jebkurā reliģiskā forumā notiktu asas diskusijas, vai mazāk asas, bet jo indīgākas, par dažādām dogmām, par dažādām izpratnēm, par praksi - kas un kā ir jādara, un tas nav novēršams! Es nezinu pilnīgi nevienu reliģiju, kuras forumā tā nebūtu, lai gan neesmu bijusi, protams, tik daudzos, bet diezgan. Visur būs strīdi starp dažādu novirzienu pārstāvjiem. Kristiešus jau vispār nav vērts pieminēt, plēšas visi - ekumeniskās padarīšanas ir tikai acu aizmālēšanai un dažiem gaišākiem prātiem. Katoļi pret luterāņiem un jehovieši pret Prieka vēsti. Un pat paši savā starpā viņi plēšas. Tas pats ir ar visām ticībām - paklausieties tajos pašos Dievturos un senticībniekos - katrs interpretē dainas pa savam, katram ir sava izpratne un neapšaubāma ticība, ka viņam tieši būs īstākā taisnība. Wicca tā nav!
5. Kādi varētu būt Wicca pamatnosacījumi? Nu jā - ir 13 ticības principi, ir Wiccan rede, bet es to noīsināšu tā īsāk, kā man liekas. Nekur nekas tāds nav teikts, tā ir tīri un tikai mana izpratne, kurai noteikti var nepiekrist:
1. Wiccan rede - nu tas ir neapgāžams - dari ko gribi, kamēr tas nekaitē citiem, un man patīk arī papildinājums - bet ja tas prasa kaitējumu, tad dari, kā tev jādara. Pilnīga uzticība cilvēka paša sirdsapziņai. Katrs pats nosaka, kā viņam liekas, bet tikai konkrētā situācijā, neviens necentīsies no viena gadījuma izvilkt bausli, kas jāpilda vienmēr. Diez vai kādam pret - nedari apzinātu ļaunumu, ja vari no tā izvairīties - var būt iebildumi.
2. Atbildība pret vidi un Zemes uztveršana par vienotu ar cilvēkiem. Cilvēka vieta ekosistēmā kā vienam no dzīvniekiem un vēlme saglabāt un nostiprināt ekoloģisko līdzsvaru. Bet tālāk - kā un cik daudz, tas ir atkal katra paša ziņā. Neredzu pamatu ne vismazākajiem iebildumiem.
3. Iecietība un pieņemšana pret visām reliģijām, kamēr tās sevi nepasludina par vienīgo ceļu. Te ir klupšanas akmens daudziem - viņi saka, bet ja tev ir sava ticība, tad tev ir jādomā, ka tā ir vienīgā pareizā! Nē! Un šeit ir runa par izpratnes līmeņiem, kurš gan man jāsaka augstprātīgi - Wicca ir augstāks kā lielākā daļā reliģiju. Piemēram, Budismā arī ir līdzīgi, vienīgi viņi saka, ka visi ceļi ir labi, bet vienalga pēdējā inkarnācija būs no budisma un tikai no tā ir ceļš uz nirvānu. Nu, arī nav slikti, bet Wicca iet tālāk. Tā saka, ka ceļš var būt jebkāds, izņemot to, ka nedrīkst pārkāpt iepriekšminētos Wicca norādījumus - nedari apzinātu ļaunumu, saglabā un cieni savu vidi, cieni citu ticību. Mans uzskats or tāds, ka Wicca uzskata, ka cilvēks virzās turp, kur vēlas. Kristietis vēlas nonākt Paradīzē, un viņš var tur nonākt! Musulmanis vēlas nonākt savā paradīzē, un arī viņš var tur nonākt. Budists vēlas sasniegt apgaismību - bet protams, kāpēc ne? Sātanists (dažu veidu) vēlas iziet pa Zvaigžņu vārtiem un kļūt par Dievu - laimīgu ceļu? Hinduists vēlas saplūst ar Brahmanu - nevienam nav aizliegts! Wicca tic, ka katram ir savs ceļš, un Dievietei ir miljardiem veidu, kā darīt cilvēku laimīgu. Ja viņš vēlas tieši Paradīzi - bet lūdzu! Ja vēlas būt Dievs - arī, lūdzu!
Man šķiet, ka Wicca, lai gan to neuzsver, ir tuva realitātes transērfingam tādā ziņā, ka akceptē variantu telpas jēdzienu. Katrs var iet pa ceļu, ko vēlas, uz mērķi, kuru izvēlas. Un visi tie var pastāvēt blakus. Zinu, ka to tā neviens īpaši neuzsver, bet tā vismaz es saprotu Wicca toleranci.
6. Tad nu rodas jautājums - labi, pieņemsim, ka ir tā, bet tad uz ko virzās vikāņi? Kas ir Wicca paradīze? Un šeit man jāsaka tā, ka Wicca ir īsts neopagānisma bērns, jo vismaz es to saskatu tā:
1. Vikānis dzīvo šeit un tagad, viņš īpaši netiecas pēc Debesu valstības, jo tic, ka gan Zeme, gan Debesis ir vienlīdz svarīgi. Viņš arī īpaši nebaidās no nāves, jo arī Debesis ir labi - viss taču ir vienots un Dieviete vienlīdz mīl gan dzīvos, gan mirušos.
2. Vikānis tiecas pēc augšanas un attīstības, jo viņš ir baudītājs, bet viss, kas neiet uz priekšu, ātri vairs nesniedz gandarījumu. Runa nav tikai par fiziskām baudām, bet arī par zinātkāri, tieksmi pēc nezināmā un skaistuma mīļošana. Jāiet tālāk, bet ne uz fiziskās dzīves rēķina - vikānis visticamāk sevi nemērdēs, ja vien nejutīs īpašu aicinājumu, jo Dievietes klātbūtne un svētums ir gan šeit, gan tur, kāpēc jāskrien ratiem pa priekšu, meklējot nāvi?
3. Vikānis meklē harmoniju, jo viņam rūp citas būtnes, gan cilvēki, gan dzīvnieki, gan augi un viss, kas dzīvo. Viņš jūt sevi kā visuma un Dievietes sastāvdaļu, tāpēc, pat ja ir diezgan egoists, tomēr zina, ka viss, kas skar citus, vienotības dēļ skars arī pašu.
4. Kopumā es teiktu, ka lielas daļas vikāņu vismaz viens no moto varētu būt - dzīves jēga ir dot tai jēgu. Nodzīvot jēgpilnu un svētības pilnu dzīvi, apzinoties, ka vismazākā darbība, ko cilvēks dara, ietekmē miljoniem citu būtņu visumā.
5. Vikānis tiecas dzīvot saskaņā ar sevi, jo zina, ka ir īsts Dievietes bērns, kurā deg dievišķā dzirksts, tātad viņa dvēsele zina atbildes un tā var dot vispatiesākos norādījumus. Es uzskatu, ka vikāņi tic, ka visi cilvēki, visas dvēseles, savā pamatā ir labi, vienkārši zemes dzīve ne vienmēr dod iespēju to izpaust, tāpēc sanāk visādi. Ja cilvēki ieklausītos savā iekšējajā balsī - viņi spētu rīkoties tā, lai radītu maksimālu harmoniju gan sev, gan citiem. Dvēsele nevar norādīt, ka ir jārīkojas ļauni un tā vienmēr zina pareizo ceļu. Viss kas ir jāizdara, ir jāklausās tajā, un jāskatās apkārt, kā vislabāk izmantot dzīvē tās dotos norādījumus. Caur dvēseli runā Dieviete, tāpēc nav lielas atšķirības, kurai balsij uzticās, tās tāpat teiks vienu un to pašu. Vikāņa mērķis ir būt saskaņā ar sevi un Dievieti - nevis par kaut ko kļūt, bet būt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 25.04.2011 20:04
Raksts #24


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Man pavisam nesen šeit mēģinot iesaistīties jel kādā diskusijā, radās visai stingra pārliecība, ka, diemžēl "arī tepat padiskutēt" nebūs patiess apgalvojums.

Mani pietiekami nepatīkami atsēdināja teikums "Un jā, Roviela, man tavs jautājums, tāpat kā citi šeit uzstādītie, liekas jancīgs. Te visu laiku prasa kaut kādus noteikumus, kaut kādu ierobežošanu, piesienās vārdiem... bet es nedomāju, ka jelkurš vikānis tādā veidā domā, tāpēc man ir grūti un neinteresanti to visu paskaidrot no tik priekš manis dīvaina skatpunkta."

Un tad, ka nupat ieraudzīju pieminētas Taro kārtis, man vienkārši sanāca smiekli! Atvaino, lūdzu. 15.gs. itāļu izklaides kārtis, un ņemt tās nopietni... es to nespēju.
Par kāršu salonu - katrs pelna naudu, kā prot. Manis pēc.

Sirdsapziņa - ar to nepiedzimst. To mācās. Un es neticu, ka eksistē dvēsele, bet tas jau ir no citas operas. Man pilnīgi pietiek, ka esmu dabas daļa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 26.04.2011 12:57
Raksts #25


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Pag, pag! Burkāns ir divgadīgs augs, un es domāju, ka tas noteikti vēlas dzīvot tālāk, bet mēs to apēdam. [...] Tev liekas, ka burkānam tas tā liekas forši?

Es nedomāju, ka burkāns kaut ko vēlas vai viņam kaut kas liekas. Vēlmes, sapņi un sajūtas - tās ir lietas, kas piemīt dzīviem organismiem ar attīstītu centrālo nervu sistēmu. Augiem tādas un, attiecīgi, arī tās darbības seku (emociju, intelekta) nav smile.gif
CITĀTS
Es darbojos kopā, kas veido svētkus arī citiem cilvēkiem - apvienoju to ar aktīvu ezotērikas/pagānisma/visa kā maģiska saietu rīkošanu, un 8 gada rata svētkus tagad rīkoju arī plašākai publikai. Es pasniedzu kursos Taro, Balto maģiju un vēl visu ko, veidoju seminārus, rakstu rakstus forumos un informēju sabiedrību par Wicca. Šobrīd uz izdošanu ir mana grāmata, kura gan ir daiļliteratūra, bet tajā plaši apskatīti Wicca jautājumi. Plānoju šajā vasarā braukt uz UK mācīties un piedalīties kādā lielā vikāņu sabatā, aktīvi popularizēju latviešu mitoloģiju un maģiju ārzemju portālos.. man apnika uzskaitīt. Visa mana dzīve ir saistīta ar šo jomu, esmu strādājusi zīlēšanas salonā, ezotērikas centrā un pati pieņēmusi klientus gan zīlēšanai, gan citām lietām. Esmu aktīvi praktizējoša ragana

Roviela jau principā pareizi pateica par to naudas pelnīšanu kā katrs māk, kaut gan manuprāt praktiski viss no nosauktā ir blēņas un māņi... lielākais un taustāmākais veikums no uzskaitītā neapstrīdami ir grāmatas izdošana, par to protams apsveicu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 28.04.2011 15:09
Raksts #26


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Nu tieši tāpēc jau arī es uzskatu, ka diskutēt nav jēgas. Tas ir tāpat kā diskutēt man ar kristieti - vinš man visu pamato ar Bībeli, bet man tā ir tikai kaut kāda grāmata, diezgan interesanta, bet nejau kas tāds, ar ko man var kaut ko pierādīt.
Tāpat man ar jums - es ticu pēcnāves dzīvei un tam, ka burkāns jūt, jūs neticat - pamatuzstādījumi mums ir pārāk atšķirīgi, lai diskutētu.
Un par to sirdsapziņu - arī dažādu ē-vielu ražotāji nav vainīgi pie vēža izplatības, ne solāriju īpašnieki, ne cigarešu un alkohola ražotāji - ja ir ar produkciju kādas problēmas, tad vainīgs ir tas, kas to pats lietojis, jo pieaugušiem cilvēkiem vairumam ir prāta spējas, lai izlemtu, ko lietot un kādus pakalpojumus izvēlēties.
Man liekas pilnīgs stulbums skatīties TV, vismaz 95% no tā, ko tur rāda, ir atkritumi, bet tā ir katra paša izvēle, ko darīt un kā pavadīt savu laiku. Pie tam TV uzbāžas ar reklāmām, bet es piedāvāju tikai to, uz ko cilvēks jau ir parakstījies.
Tāpēc piesaukt sirdsapziņu būtu vietā tikai tad, ja es pati neticētu tam, ko daru, un apzināti krāptu cilvēkus. Neviens aiz rokas vilkts netiek.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 28.04.2011 18:33
Raksts #27


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Diskutēt ar ticīgajiem vispār ir bezcerīgi. smile.gif
Kristieši pamato ar Bībeli, kam tic viņi, Tu - ar kaut ko citu, kam tici Tu.

Es pamatoju ar to, ko katrs var pārbaudīt, ar izzināmām un pierādāmām lietām. Bez tām - stāstiet, ko vēlaties, pamāšu ar galvu un sapratīšu, ka tā nav diskusija.
Diskusijas pamats ir dot pamatojumu saviem apgalvojumiem, pie tam iepriekš novienojoties, ko mēs saprotam ar to vai citu jēdzienu.
Lūdzu, kur ir pamatojumi? Ir tikai apgalvojumi, bet pamatojums ir - "es ticu, ka tā ir!". Tas nav pamatojums, vismaz tas nav tāds, kas pārliecinātu jebkuru otru, kas tavā ādā ielīst nevar un to sajust nevar.

Tu drīzāk saprastos ar kādu no kristiešiem. Vismaz pamats jums ir vienāds, abi pamatojaties uz ticēšanu, nevis realitāti un faktiem. Piemēram - kāpēc tici, ka burkāns jūt un kas to pierāda? Elementārs jautājums. Vai Tev ir atbilde, izņemot - es ticu, ka tā ir? Itin nekas to neapstiprina. Tas nav novērojams nekādi, tad no kurienes pēkšņi tāds apgalvojums?

Es sirdsapziņu pieminēju ne tāpēc, ka te kādam tās nebūtu, un vismazāk saistībā ar Tevi, bet gan kā jēdzienu, kā to lieto medicīnā. To, ko šādi apzīmē - mācās. Tā nav iedzimstoša īpašība.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 30.04.2011 11:27
Raksts #28


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Nu tad arī paliekam pie tā, ka šī kurbijkurnes sadaļa ir bezjēdzīga, jo neviens patiesībā nevar diskutēt par šiem jautājumiem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 02.05.2011 15:17
Raksts #29


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



grin.gif
Nē, paliekam pie tā, ka Tu nevēlies iesaistīties diskusijā, jo neatbildi uz jautājumiem. Mums tiešām nav nepieciešams monologs no mūsu puses. Diskusijā iesaistīties drīkst un var jebkurš, kas to vēlas. Mēs vēlamies, Tu nevēlies.

Tad šo drīkst uzskatīt par reliģiskas organizācijas reklāmu un kā tādu dzēst no foruma?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 06.05.2011 12:21
Raksts #30


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Nu, es to par tādu neuzskatu, bet ne jau es esmu administratore.
Es nesaskatīju nevienu konkrētu jautājumu, uz ko nebūtu centusies atbildēt. Ja runa ir par burkāna jautājumu, tad tu jau pati man nogriezi ceļu atbildēt tā kā es to uzskatu, pasludinot, ka tas nav novērojams. Man ir novērojams, bet ja jau nav, tad nav, ko tad es.

Šo rakstu rediģēja Nefermerita: 06.05.2011 12:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 06.05.2011 14:31
Raksts #31


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Man ir novērojams, bet ja jau nav, tad nav, ko tad es.

Nē nu par to jau arī ir jautājums, kas un kādos apstākļos liecina par to, ka augam, piemēram, burkānam, piemīt konkrētas īpašības (sajust sāpes un ciešanas). Kā to var novērot, kas ir pazīmes, uz kuru pamata var izdarīt šādu secinājumu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 10.05.2011 22:06
Raksts #32


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Sarunājoties ar burkānu to var izdaŗit tongue.gif grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 10.12.2013 23:02
Raksts #33


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Ja kādam interesē uzzināt vairāk, mājas lapā www.wicca.lv ir iespējams uzzināt par pasākumu (es ar to nepelnu), kurā būs izstāstīts kas tas par zvēru un ko pavasarī ēd.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 16:28