Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Senās mītiskās Grieķijas LARPs
DarkJedi
iesūtīt 18.07.2007 10:19
Raksts #1


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Btw. A kāds kādreiz ir izmantojis Senās mītiskās Grieķijas settingu LARPiem? Nu tip Iliāda, Odiseja, Amazones, Lesbas salas meitenes, pusdievi un Dievi, Zelta Aunāda u.t.t. Kādreiz tīri inčīgs likās arī seriāls Hērakls un Xena. Tur tak copy un paste var paņemt dafiga kvestus. Visi staigā satinušies baltā palagā (vismaz tā izskatās). u.t.t.

Imo šitai settingā sanāktu tīri neslikts LARPs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Sindra
iesūtīt 18.07.2007 10:23
Raksts #2


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Mums ir bijušas kabineta spēles Olimpa panteons, bet tādu lielformāta larpu gan neatminos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dagalur
iesūtīt 18.07.2007 10:26
Raksts #3


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.09.04
Kur: Rīga



Pats par neko tamlīdzīgu neesmu dzirdējis... varbūt drakonistiem kaut kas tml ir bijis, bet par viņu larpiem personīgi neesmu īsti zinošs.

Bet katrā ziņā, manuprāt doma ir atbalstāma...Ja kāds uzņemtos kaut ko tādu taisīt, tad būtu atkal stimuls paskatīties hēraklu un xenu, kur varētu āplūkot vēlreiz arī to labo tirgoni, kurš tirgoja saules rokaspulskteņus sauktdams tos par Rolex smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
skatitajs_no_mal...
iesūtīt 18.07.2007 10:29
Raksts #4


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.04
Kur: Tepat uz vietas un nekur... Kamēr neesmu aizgājis mājup.



Neatceros, kaut reizi prasot Guntai, man šķiet viņa ko minēja- bet varbūt runa bija par to kabineta speli.... Bet, ja kads uznemtos organizet, tad es noteikti "par".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 18.07.2007 13:24
Raksts #5


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Ja toreiz sapratu no Lia'angias parezi, tad runa bija par romiešiem, bet, varbūt, es maldos. Vēl meklēju kādu glīti attēlu viņai palaga sakrunkošanai smile.gif
Xenai un Heraklam gan nav nekāda sakara ar segrieķiem, vai senajiem romiešiem... izņemot vārdu, kas ir krietni par maz. Man noteikti nepatiktu spēle, kurā iejaukas detaļas no šiem diviem nejēdzīgajiem seriāliem. Tajos pat apģērbi ir pilnīgi "garām". Godīga un kārtīga mitoloģija būtu cita lieta. silent.gif

Šo rakstu rediģēja Roviela: 18.07.2007 13:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 18.07.2007 13:55
Raksts #6


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Bet Heraklā un Xenā zāle bija zaļāka (ar datorgrafikas palīdzību imo zaļā krāsa pastiprināta). Cilvēkiem taču patīk tur kur ir zāle zaļāka. tongue.gif

Bet jebkurā gadījumā mani sajūsminātu 100% reālismā uz atzītu autoru aprakstiem būvēts Sengrieķu pasaule, kā arī vieglprātīga, bet funīgi popsīgā Hērakla un Xenas ‘’Sengrieķu’’ pasaule. Kā būtu tā būtu labi. Galvenais, ka tipa skaitās kaut kas tipa Sengrieķisks un mītisks. smile.gif

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 18.07.2007 13:57
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 18.07.2007 14:09
Raksts #7


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Galvenais, lai tie abi netiktu samiksēti vienā spēlē smile.gif Ja Herkuless un Xena, tad Herkuless un Xena, ja cienīgi vieglprātīgie Olimpa dievi, tad Olimpa dievi. Kopā gan nē.
Var arī sengrieķu pasauli bez Olimpa dieviem, tikai zemākajām dievībām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 18.07.2007 21:56
Raksts #8


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



neesmu dzirdējusi par šādu larpu, et vispār DJ, kas tā par modi, tu tikai pamet idejas un taad visiem jātaisa (pats nevari saņemties ?)

bet ja godīgi, tad manuprāt taisot kaut ko tādu, būtu jāvisrās nevis uz orģinālo Grieķiju, ar togām, senātiem un zobeniem, bet gan mītisko, un ja pracīzāk - heroisko periodu un visu dievu pantionu.tas būtu gan reālāk uztaisāms, gan interesantāks.
Tīri kā piemēru, varu minēt pēdējo Asinsnaidu, kad pasaule, bija netik autentiska, cik maģiska, kas padarīja visu interesantāku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 18.07.2007 22:22
Raksts #9


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



CITĀTS(Dinaer @ 18.07.2007 22:56) *
neesmu dzirdējusi par šādu larpu, et vispār DJ, kas tā par modi, tu tikai pamet idejas un taad visiem jātaisa (pats nevari saņemties ?)

Tāpēc, ka DJ ir slinks ````. DJ reizēm uznāk apskaidrības lēkmes, bet ar visu to viņam ir slinkums kustināt savu pēcpusi. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 19.07.2007 07:42
Raksts #10


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Dinaer @ 18.07.2007 22:56) *
neesmu dzirdējusi par šādu larpu, et vispār DJ, kas tā par modi, tu tikai pamet idejas un taad visiem jātaisa (pats nevari saņemties ?)

bet ja godīgi, tad manuprāt taisot kaut ko tādu, būtu jāvisrās nevis uz orģinālo Grieķiju, ar togām, senātiem un zobeniem, bet gan mītisko, un ja pracīzāk - heroisko periodu un visu dievu pantionu.tas būtu gan reālāk uztaisāms, gan interesantāks.
Tīri kā piemēru, varu minēt pēdējo Asinsnaidu, kad pasaule, bija netik autentiska, cik maģiska, kas padarīja visu interesantāku.

Tā ir Senā Roma, ko Tu apraksti tongue.gif Togas, senāts... tā ir Roma. Ar termām kā sapulču vietām. Eu! Iedomājaties tādu sapulci, kad visi puiši (sievietes termās neiet) tup baseinā un apspriež valsts lietas smile.gif

Jā, es arī domāju mistisko Grieķiju Odisejas stilā, nevis reālo sadzīvi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
skatitajs_no_mal...
iesūtīt 19.07.2007 08:31
Raksts #11


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.04
Kur: Tepat uz vietas un nekur... Kamēr neesmu aizgājis mājup.



Jautrāk noteikti būtu mītiskajā - olimpiskajā stilā- taču arī es atbalstu autentisko, ne Xenas/Hērakla (Aīds kā sadistu pulciņa "Maigums" pārstāvis grin.gif) stilu. Var taču apspēlēt heroisko laikmetu- "Iliādu", "Odiseju", Hērakla, Tēseja, argonautu varoņdarbus etc. Vai kāds ņemtos organizēt ko tādu?
P.S. Un vēlams nejaukt ar romiešiem, kā saka Roviela...

Šo rakstu rediģēja skatitajs_no_malas: 19.07.2007 08:32
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kormaka brigade
iesūtīt 19.07.2007 12:10
Raksts #12


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04



""Vai kāds ņemtos organizēt ko tādu?""

ta ir galvena problema smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuriņš
iesūtīt 19.07.2007 15:20
Raksts #13


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.05.04
Kur: Bedrē.



Es gan esmu pret jebkuru mēģinājumu nošķirt cienījamo mākslu no lētās Holivudas. Manis pēc lai Sokrats kopā ar Platonu cīnās iekš "death cage" pret kaujas princesi vienās apenēs. Mitoloģija ir cilvēku izdomājumi, fikcijas, kur atšķirībā no viena autora radītiem darbiem, netrūkst savstarpēju pretrunu un neskaidrību.
Piemēram, Eros var būt gan mūžvecs dievs, kas dzimis kopā ar pašu zemi, gan arī tas pats bultas šaujošais Valentīndienas simbols. Par Zeva audzināšanu ir dažādas teorijas. Mitoloģiju radīja cilvēki pēc savas saprašanas un ideāliem. Ar ko vieni izdomājumi ir sliktāki par citiem? Ar to, ka tie ir jaunāki? Tas ir tipisks viduslaiku uzskats, ka viss jaunais ir slikts.

Ar vēsturi ir savādāk. Būtu taču nepareizi pielabot vēstures daļas, kas mums nepatīk? Tad nu lūdzu neaizmirsīsim, ka pastāv teorija, kas apgalvo, ka grieķi par visskaistāko mīlestību uzskatīja mīlestību starp vīrieti un jaunu zēnu (tā man teica mans vēstures skolotājs), kā arī saskaņā ar kādu no Plīnijiem - pret galvassāpēm var cīnīties piesienot lapsas sēkliniekus pie pieres.

P.S. Aizmirsu piebilst, ka ja nu kāds gadījumā sadomā ķerties pie romiešu dzīrēm, tad būtu jāatceras par paradumu vemt kur pagadās, un jāatrod cilvēki, kas būtu gatavi spēlēt "vēmekļu savācēja" tēlu. Un romiešu delikatese bija medū cepts susurs ar magoņu sēkliņām. Autentiskuma mīļotāji - uz priekšu!

Šo rakstu rediģēja K...: 19.07.2007 15:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 19.07.2007 15:33
Raksts #14


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



A man nepatīk biezputra ar kāpostiem tongue.gif
Neciešu vienkārši, jeb vēl vienkāršāk sakot - riebjas.

Ko te runāt un par kādu vēstures pārtaisīšanu? huh.gif Mitoloģija ir pati par sevi, tā laika reālā dzīve ir kaut kas cits, un Holivuda - atkal kaut kas cits. Dažādas lietas. Kāpēc būtu jājauc? Tāpēc, ka nejēdz atšķirt, vai? No katra atsevišķi var uztaisīt kaut ko foršu, un tad jau ir trīs dažādas spēles vienas vietā.
Neredzu pamatojumu šādam sajaukumam. Un nekur neesmu teikusi, ka kaut kas no tā ir sliktāk. Tas, ka man kaut kas patīk labāk, nenozīmē, ka tas otrais ir sliktāks. Konkrētā Holivuda vienkārši ir lēta un vulgāra, ar nodrāztiem štampiem, tas arī viss. Masu produkcija neprasīgam un nezinošam skatītājam.

Tieši tā! Cik laika paietu, kamēr noskaidrotu, kurš īsti ir Afrodītes vīrs? Bet, ja atspēlētu vēsturi, tad - lūdzu! attēlo visus ticējumus pēc Plīnija ar visiem iespējamiem līdzekļiem. Neredzu problēmu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
skatitajs_no_mal...
iesūtīt 19.07.2007 20:33
Raksts #15


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.04
Kur: Tepat uz vietas un nekur... Kamēr neesmu aizgājis mājup.



CITĀTS(K... @ 19.07.2007 16:20) *
Es gan esmu pret jebkuru mēģinājumu nošķirt cienījamo mākslu no lētās Holivudas. Manis pēc lai Sokrats kopā ar Platonu cīnās iekš "death cage" pret kaujas princesi vienās apenēs. Mitoloģija ir cilvēku izdomājumi, fikcijas, kur atšķirībā no viena autora radītiem darbiem, netrūkst savstarpēju pretrunu un neskaidrību.
Piemēram, Eros var būt gan mūžvecs dievs, kas dzimis kopā ar pašu zemi, gan arī tas pats bultas šaujošais Valentīndienas simbols. Par Zeva audzināšanu ir dažādas teorijas. Mitoloģiju radīja cilvēki pēc savas saprašanas un ideāliem. Ar ko vieni izdomājumi ir sliktāki par citiem? Ar to, ka tie ir jaunāki? Tas ir tipisks viduslaiku uzskats, ka viss jaunais ir slikts.

Ar vēsturi ir savādāk. Būtu taču nepareizi pielabot vēstures daļas, kas mums nepatīk? Tad nu lūdzu neaizmirsīsim, ka pastāv teorija, kas apgalvo, ka grieķi par visskaistāko mīlestību uzskatīja mīlestību starp vīrieti un jaunu zēnu (tā man teica mans vēstures skolotājs), kā arī saskaņā ar kādu no Plīnijiem - pret galvassāpēm var cīnīties piesienot lapsas sēkliniekus pie pieres.

P.S. Aizmirsu piebilst, ka ja nu kāds gadījumā sadomā ķerties pie romiešu dzīrēm, tad būtu jāatceras par paradumu vemt kur pagadās, un jāatrod cilvēki, kas būtu gatavi spēlēt "vēmekļu savācēja" tēlu. Un romiešu delikatese bija medū cepts susurs ar magoņu sēkliņām. Autentiskuma mīļotāji - uz priekšu!

Vai vēl labāk vergi, kuru pienākums bija ar putna spalvu paksīt rīkli siamniekam, lai izvemjas.
Bet es esmu pret Romas mitoloģiju. Būtu interesantāk ar grieķiem.... IMHO
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 19.07.2007 20:43
Raksts #16


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(K... @ 19.07.2007 16:20) *
P.S. Aizmirsu piebilst, ka ja nu kāds gadījumā sadomā ķerties pie romiešu dzīrēm, tad būtu jāatceras par paradumu vemt kur pagadās, un jāatrod cilvēki, kas būtu gatavi spēlēt "vēmekļu savācēja" tēlu. Un romiešu delikatese bija medū cepts susurs ar magoņu sēkliņām. Autentiskuma mīļotāji - uz priekšu!
Man šķiet, ka kāds te ir ieciklējies uz autentiskumu, tikai šoreiz tas nav viens otrs mums pazīstamais tēls tongue.gif
Es ne vārda neesmu runājusi par kaut kādu autentiskumu. Es runāju par stila izjūtu un to, ka spēles kļūst neinteresantas, ja tās visas ir kā tāda pavāra roku darbs, kas vienmēr sajauc kopā visus produktus un tāpēc viss vienmēr garšo vienādi. Es esmu gardēdis, un gribu katru reizi kaut ko citu. tongue.gif Tas, cik lielā mērā tiek pieprasīts autentiskums, būs atkarīgs no spēles GM un viņu izveidotiem noteikumiem, un ne no viena cita, ja kādreiz kaut kas tamlīdzīgs notiks. Ja viņi gribēs autentisku vēsturi ar ceptiem susuriem, tad tā būs viņu vēlme. Tikai tad es, droši vien, gan nepiedalīšos.
Mitoloģija ir labāka, tur tāpat pietiek visādu nesakarību, notikumu un piedzīvojumu, un nav jāiedziļinās sīkmanīgās detaļās. Nevajag arī papildinājumus no malas, pasaule sanāk pietiekami plaša, ir, kur izvērsties.
Romiešu dzīres būtu jāpapildina ar daiļajām dāmām, kuru pie galda tāpat netrūka, tad aina būtu pilnīgāka smile.gif Bet es piekrītu skatitajs_no_malas - sengrieķu mitoloģija, tā, jaunākā, kuras pamatus ielika Homērs, ir pievilcīgāka.

Šo rakstu rediģēja Roviela: 19.07.2007 20:48
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 19.07.2007 22:50
Raksts #17


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



CITĀTS(Roviela @ 19.07.2007 08:42) *
Tā ir Senā Roma, ko Tu apraksti tongue.gif Togas, senāts... tā ir Roma. Ar termām kā sapulču vietām. Eu! Iedomājaties tādu sapulci, kad visi puiši (sievietes termās neiet) tup baseinā un apspriež valsts lietas smile.gif

Jā, es arī domāju mistisko Grieķiju Odisejas stilā, nevis reālo sadzīvi.


ok - atvainojos, par nepareizu terminu lietošanu, bet arī Grieķijā bija tā sauktā tautas sapūlce (un sievietes ,protams, nepieder pie tautas), kas principā līdzinās Romas republikas pārvaldes formai.

Cita lieta ir tajā, ka (vismaz cik novēroju) ir skaidrība iekš tā, ka larpam (ja nu tiešām kāds ir gatavs) vjadzētu būt vairāk ar mitoloģijas ievirzienu un Grieķu pasauli. Domāju, ka šai adījumā interesantāk būtu paņemt pašu pasauli ez vēsturiskā trojas kara un visa pārējā. Varētu būt pat interesanti atspēlēt Spartu, kas vēl nav liela un varena, un bez vergu problēmām. tiecīgi izmantota mitoloģija varētu nebūt vēl pilnīga (Afrodīte vēl nav aprecējusi Hēfaistu un Hēravēl nav kļuvusi par raganu). Iespējams , ka šādāveidā spēle vairāk iegūst holivudas apvaidus, bet tomēr interesanti (tieši no spēles viedokļa).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 20.07.2007 07:48
Raksts #18


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Dinaer @ 19.07.2007 23:50) *
ok - atvainojos, par nepareizu terminu lietošanu, bet arī Grieķijā bija tā sauktā tautas sapūlce (un sievietes ,protams, nepieder pie tautas), kas principā līdzinās Romas republikas pārvaldes formai.

Cita lieta ir tajā, ka (vismaz cik novēroju) ir skaidrība iekš tā, ka larpam (ja nu tiešām kāds ir gatavs) vjadzētu būt vairāk ar mitoloģijas ievirzienu un Grieķu pasauli. Domāju, ka šai adījumā interesantāk būtu paņemt pašu pasauli ez vēsturiskā trojas kara un visa pārējā. Varētu būt pat interesanti atspēlēt Spartu, kas vēl nav liela un varena, un bez vergu problēmām. tiecīgi izmantota mitoloģija varētu nebūt vēl pilnīga (Afrodīte vēl nav aprecējusi Hēfaistu un Hēravēl nav kļuvusi par raganu). Iespējams , ka šādāveidā spēle vairāk iegūst holivudas apvaidus, bet tomēr interesanti (tieši no spēles viedokļa).
Grieķijā bija agora, bet doma ir skaidra, nav svarīgi. smile.gif
Nē, tā kā Tu apraksti, tas nekļūst par Holivudu. Apmēram tā arī domāju. Trojas karš, protams, ir vēsturiska lieta, tikai par to ir gauži maz zināms. Tā, kā tas ir nonācis līdz Homēra u.c. ausīm, tas jau ir mīts, nevis teika. Praktisku un ekonomisku apsvērumu dēļ ieņemta pilsēta, kas apkārtējiem traucē brīvi kuģot caur Dardaneļiem - tas nav romantiski un interesanti, un tautas mutē tapa stāsts par strīda ābolu un skaisto Helēnu, kas kā reāla persona nekad nav dzīvojusi, toties vietām viņa ir bijusi un pielūgta kā dieviete. Afrodīte Hēfaistu apprec ļoti agri, tas ir Olimpa dievu laiks, bet Hēra kā ragana gan nav iedomājama bez Holivudas smile.gif. Homēram viņa nekādā ziņā tāda nav, un senie grieķi tādu iedomu uzskatītu par zaimošanu, kas beigtos ar piespriestu nāvessodu. Spēlē, protams, var ieviest kādu bariņu cilvēu, kas sludina Hēru par raganu, un pārējie šos medī kā varēdami. Ar Hēras atbalstu, jo viņai, pieņemsim, nepatīk, ka viņu jauc ar Hekati.
Taisni žēl, ka neviens tādu spēli netaisa. Visādas idejas pamazām rodas. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
skatitajs_no_mal...
iesūtīt 20.07.2007 08:09
Raksts #19


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.04
Kur: Tepat uz vietas un nekur... Kamēr neesmu aizgājis mājup.



CITĀTS(Roviela @ 20.07.2007 08:48) *
Grieķijā bija agora, bet doma ir skaidra, nav svarīgi. smile.gif

Nē, laukums pats bija agora- un tajā sanāca tautas sapulce whistling.gif
Bet spēli vajadzētu- kurš ņemtos būt par GM? Es pati nekad neesmu organizējusi, bet morālu atbalstu varētu sniegt (un mazliet vēsturisko arīdzan, ja vajadzētu blush.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 20.07.2007 08:25
Raksts #20


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Mums bija tOlimpa kabineta spēle. Bija loti jautri, cik atceros, vismaz mums ar Avenalu - es biju Dēmetra, viņs - Aīds, un visu spēles laiku mēs strīdējamies, kuram piederēs kaut kāda primāta galvaskauss, kurš tēloja Persefoni. laughing.gif ja kāds kaut ko tad organizetu, es būtu ar mieru pieteikties GM komandā par Olimpa reģinoālo. grin.gif
Stapr citu, kapēc gan ne paplašāka kabineta spēle? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V   1 2 3 > » 
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 20.04.2024 05:28