Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Citas Tolkīna grāmatas, Silmarilions u.c.
feanaro
iesūtīt 12.09.2003 20:37
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.08.03
Kur: In Tirion upon Tuna



Esmu ievērojusi, ka daudzos pavedienos 'uzpeld' tēmas, kas nav saistītas ar Gredzenu Pavēlnieku, tāpēc nolēmu, ka ir jāizveido atsevišķs pavediens citām Tolkīna grāmatām, piemēram, The Silmarillion, The History of Middle Earth un Unfinished Tales. Jāatzīstas, ka pati līdz galam esmu izlasījusi tikai pirmo smile.gif

Tātad...

CITĀTS
Sauron: Galadriela nekad neiesēdīsies Saurona vietā. Saurons piebeidza Morgotu, un Sauronu piebeigs G.....

feanaro: Saurons piebeidza Morgoth???? Pirmo reizi dzirdu... visticamāk tu kaut ko esi Silmarillionā palaidis garām. Valar to izdarīja, ne Saurons; viņš bija tikai Morgoth padotais.

Sauron: Kautko tā. Zinu ka Morgotu gāza Berens un Tinuviela( ja būšu kārtīgi izlasījis) un pēc tam Saurijs kļuva par Dark Lord. Vienkārši.


Berens un Luthiena negāza Morgoth, viņi tikai devās atņemt viņam vienu no Silmariliem. Ja pareizi atceros, tad bija War of Wrath ('Dusmu Karš' vai kaut kas tamlīdzīgs rolleyes_a.gif ), kurā Valar cīnījās ar Melkoru (Morgoth). Beigās viņi to sagūstīja un aizsūtīja uz 'Tukšumu' (The Void); tātad sanāk, ka viņš nav iznīcināts, tikai aizsūtīts uz vietu, kur viņš vairs nevar turpināt darboties pret 'labajiem'.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 34)
Mastero Jazz
iesūtīt 01.11.2003 16:34
Raksts #21


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.11.03
Kur: Baltimore Hospital for the Criminally Insane



Par Hobitu un GP, kā arī faktiem, ko nezinām.

Kāpēc dažiem labāk ir paticis Hobits, nekā GP?
1) Hobits ir ticis raxtīc citai vecuma grupai;
BET
2) (ja mēs runājam par GP latvisko tulkojumu) tas ir ticis tulkots vienā stilā ar Hobitu, krietni atņemot tam episkumumu (neņemos apgalvot, ka pilnībā - šādai grāmatai pat visnemākulīgākais tulkojums (no offense Kolmanes kundzei) nebūtu spējīgs pilnīgi atņemt tās burvību).

The Silmarillion un The History of Middle Earth nav vienīgie avoti, lai iegūtu informāciju par attiecīgajiem nezināmajiem notikumiem u.c. faktiem. Pats Tolkiena kungs (negribētu kļūdīties, bet šķiet, ka viņš pats) ir uzrakstījis savam garadarbam (ja kāds vēl nav sapratis - LotR) apendiksus (pielikumus, ja nemaldos - 8/9), kuros īsi izklāstīta vēsture, cilstkoki, u.c. svarīgas lietas. Domājams, ka latviešu valodā tiem vajadzētu parādīties trešās romāna daļas beigās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
new_zealand
iesūtīt 01.11.2003 20:44
Raksts #22


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.11.03
Kur: Rīga/Bauska/Jauncodes Fed./Humpalu veikals



Es Sillmarillonu iegādājos vienā grāmatnīcā uz Krasta ielas, vienīgais, tā ir krievu valodā, bet maksāja tikai 1,10 Ls.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trade///MARK
iesūtīt 15.11.2003 19:51
Raksts #23


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.11.03



Vau, te jau sāk parādīties kaut kas interesants. Labi, ka uztaisija šādu postu, tagad vairs nedomāšu, ka te ir pilns ar mazinjaa_12, kuras ir izlasījušas tikai pirmo LOTR daļu latviešu tulkojumā un fano par Legolas Greenleaf.

Tātad, es uzskatu, ka labākais darbs ever written award goes to...The Silmarillion. Tas ir kaut kas tik grandiozs un perfekts...es nez...nu tik perfekts!!! Jā, The Hobbit ir tāda jauka, relaksējoša grāmatiņa. Unfinished tales man gan nevisai patika, nekas īpašs. Vēl ļoti gribētos iegūt savā mājas bibliotēkā The History of Middle-Earth volume I-XII. Kur dabūt?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 15.11.2003 20:50
Raksts #24


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



CITĀTS(Trade///MARK @ 15.11.2003 19:51)
Vau, te jau sāk parādīties kaut kas interesants. Labi, ka uztaisija šādu postu, tagad vairs nedomāšu, ka te ir pilns ar mazinjaa_12, kuras ir izlasījušas tikai pirmo LOTR daļu latviešu tulkojumā un fano par Legolas Greenleaf.

Trade///Mark, man ir 12 gadu, es vēsā mierā izlasīju Sillmarillu un nefanoju par Legolasu vai Blūmu. Tev ir radies nepareizs priekšstats par "bērniem". Katrs cilvēks ir savādāks. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trade///MARK
iesūtīt 15.11.2003 21:07
Raksts #25


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.11.03



Tu tagad no sevis mētā kruto, stāstot cik vēsi tu esi izlasījis šo vai to un ka esi baigi krutais bērns. Ja tu šīs frāzes nebūtu pateicis, es arī domātu, ka tu esi kruts vecis. Starp citu, ar mazaa_12 es domāju stulbas meitenes (10-16 gadu), kas tusē visos čatos un runā ar visiem, jo reālajā dzīvē ir neglītas, nevienam nevajadzīgas, stulbas ******. Tad viņas ejot čatos zem nikiem baby_099, sexy_"kautkaadsdebilsskaitlis", mazinjaa, mazinjaa_12 līdz 13, jo domā, ka uzreiz visi uzskatīs viņas par nezkādām čiksām. Jā, šajos forumos, es jau vismaz 2 tādas atradu. Es uz nihilistu nemaz netēmēju ar iepriekšējo postu.

PS
Paspaidiet smukos burtinjus manaa signatuuraa!

Šo rakstu rediģēja Trade///MARK: 15.11.2003 21:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 15.11.2003 21:15
Raksts #26


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



1. smukie burtiņi jau paspaidīti. smile.gif ( sick.gif )

2. Nu labi, es Sillmarillu izlasīju ar otro reizi. Derēs?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trade///MARK
iesūtīt 15.11.2003 21:18
Raksts #27


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.11.03



Es jau tevi nevainoju, tas ir labi, ka tu lasīji, ka pārlasīji, ja nesaprati. Te jau ir daudzi tādi, kas te vienkārši *tusē* neko nesaprotot, piemēram, tā mazā meitene, kas domā, ka veterāns ir lamu vārds.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 17.11.2003 02:53
Raksts #28


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



CITĀTS(Trade///MARK @ 15.11.2003 21:18)
Es jau tevi nevainoju, tas ir labi, ka tu lasīji, ka pārlasīji, ja nesaprati. Te jau ir daudzi tādi, kas te vienkārši *tusē* neko nesaprotot, piemēram, tā mazā meitene, kas domā, ka veterāns ir lamu vārds.

"Mazajai meitenei" ir 14.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 19.11.2003 12:55
Raksts #29


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Piedošanu! Tauta, mācieties svešvalodas! Man laikam būs sirmi mateļi, kad sagaidīšu brīdi, kad tiks latviski izdots Silmarilions, skandināvu sāgas un vēl viens otrs ievērības cienīgs darbs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trade///MARK
iesūtīt 19.11.2003 19:09
Raksts #30


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.11.03



Tieshi taa, Kedrik!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 20.11.2003 10:55
Raksts #31


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Sarp citu visai laps ir krievu parodija par Silmarilionu "Zviŗmariļion". Dažas vietas pat bija baudāmas. Kautkas uz "Gredzena cauruma" pusi, bet mazliet pieklājīgāk un pat ar drusku lielāku humora daudzumu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 20.11.2003 11:48
Raksts #32


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Kedriks @ 20.11.2003 10:55)
Sarp citu visai laps ir krievu parodija par Silmarilionu "Zviŗmariļion". Dažas vietas pat bija baudāmas. Kautkas uz "Gredzena cauruma" pusi, bet mazliet pieklājīgāk un pat ar drusku lielāku humora daudzumu.

Paga, paga, tas ir tas kriefu fanfiks? Tu viņu esi redzējis??? es tikai dzirdēju atsauksmes! Par hobitiem - meitenēm pūkainās čībās, un 8,5 nazguliem uz divriteņiem... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 20.11.2003 12:27
Raksts #33


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nēē! Tas ir literārs sacerējums par tēmu "Silmarilions"

"Un pasaules sākumā skanēja Ainuru koris Dižā Eru vadībā, kas izklausījās pēc
stabulēm, arfām, cītarām, koklēm, vijolēm ... kā arī Fender ģitārām un yamaha
sintezatoriem..."

grin.gif tongue.gif grin.gif laughing.gif rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Arwen
iesūtīt 24.11.2003 21:40
Raksts #34


Game Master
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03
Kur: Sansāra



Sestdien es tā mierīgi rakājos pa angļu literatūras plauktu molā J. Rozes grāmatnīcā, tur protams bija skaisti izstādītas visas gp daļas (par tik pat skaistām cenām). Mans nolūks bija atrast kādu līdzīgu grāmatu kurā paurbties savos brīvajos brīžos, bet es sāku uzdurties tolkīna grāmatām vienai pēc otras visādi skaidrojošie izdevumi, vēl kaut kas... un Silmarillion. Es protams sagrābu silmarillion(u) un tagad mājās priecīga lasu grin.gif .
Grāmata tāda pati kā te jau bija aprakstīta.
Tā ir pirmā grāmata kuras priekšvārdu es lasīju ar baigo interesi, jo tur bija Tolkīna vēstule. Izrādās, ka es esmu nedaudz līdzīga Tolkīnam, jo arī man ir tieksme radīt pašai savu pasauli kā viņš radīja viduszemi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pirlipete
iesūtīt 28.11.2003 21:38
Raksts #35


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03
Kur: ???



CITĀTS(feanaro @ 17.09.2003 07:40)
The Sil, HoME un UT nav iespējams iegādāties Latvijas grāmatnīcās, tās iespējams pasūtīt internetā (vai arī ielādēt datorā wink.gif ) vai arī jābrauc uz citām valstīm, lai tās iegādātos  getlost.gif
Es gan teiktu, ka tās grāmatas labāk palīdz izprast Viduszemes 'mitoloģiju', ja tā varētu teikt. GP daudzās vietās tiek pieminēti notikumi, personas, kas cieši saistītas ar tās vēsturi, un tie, kas nav tās lasījuši, nezina, par ko ir runa, t.i. palīdz izprast GP  smile.gif Tā ir it kā Viduszemes vēsture, kur aprakstīts viss, arī kāpēc pastāv 'naids' starp Elfiem un Rūķiem utt.

Man baigais slinkums rakāties internetā! Kāds enģelīts negrib man izpalīdzēt un pateikt, nokurienes datorā var ielādēt Silmarillionu un pārējās Tolkīna grāmatiņas? mellow.gif Lūdzu! smile.gif smile.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 20.04.2024 03:15