Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Reliģija
Kaadai ticiibai juus piederat?Vai arii kuru uzskatat par pienjemamu?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 217
Viesi nevar balsot. 
The Master
iesūtīt 04.01.2005 15:32
Raksts #1


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



Pie kaadas ticiibas juus piederat vai arii kaadu uzskatat par visticamaako?
Kura religjija jums liekas interesanta- kaapeec?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
10 Lapas V  « < 8 9 10  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (180 - 195)
kaiva
iesūtīt 01.07.2008 21:56
Raksts #181


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



CITĀTS(pundurvilcinjs @ 01.07.2008 11:00) *
Ja es būtu pagāns, man būtu garalaicīgi (es tā domāju). Man vienkārši nebūtu, ko darīt.

kā tu kaut ko tik ģeniālu varēji izdomāt?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 01.07.2008 22:01
Raksts #182


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



Vecmāte patiesībā ir vienīgā ticīgā, no tuvākaš ģimenes loka. Un arī viņa neit uz baznīcām regulāri, tikai tad, ja ir nopietns iemesls. Tā nu pat nevienu neinteresējos.
Neesmu arī kristīta.
Šī reliģiskā pasaule man ir sveša un varbūt labi ar vien ir...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 01.07.2008 23:50
Raksts #183


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



Katoliete. Esmu gājusi arī uz citām kristīgo konfesiju baznīcām, bet tomēr katoļi man vistuvākie, tur vislabāk jūtos un esmu arī kristīta tur.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Soulberry
iesūtīt 19.06.2009 17:46
Raksts #184


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.03.06



Es piederu pie Luterāņiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 28.06.2009 11:55
Raksts #185


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



Pati personīgi piederu luterāņiem un pat pavisam konkrētai luterāņu draudzei, kurā regulāri eju gan uz dievkalpojumiem, gan citām aktivitātēm. Well, dažas arī vadu. rolleyes_a.gif
Kristīta tiku 14 gadu vecumā kā bērns, bet principā tā jau toreiz bija manis pašas vēlēšanās, vecāki tikai formāli piekrita (biju gājusi vairākus gadus Svētdienas skolā un ticēju Dievam), iesvētīta - 3 gadus vēlāk. Domāju, ka ticība Dievam ir labākais, kas ar mani ir noticis.


Papūlējos arī izlasīt visu diskusiju, interesanta. Īpaši tādēļ, ka pat tad, ja kādam ir visai vājš priekšstats par to, kura reliģija kas ir un kas vispār ir reliģija, tomēr savs viedoklis ir nozīmīgs un aizstāvams visiem spēkiem. Iespējams, tas arī ir reliģijas fenomens. Proti - reliģija ir tas, ko cilvēks pats uzskata par labu un praktizējamu, tas, uz ko cilvēks paļaujas un saskaņā ar ko organizē savu dzīvi. Un, protams, līdz ko kāds man mēģina atņemt vai kaut vai apšaubīt to, kas atrodas manas dzīves pamatā, tas rada daudz emociju. unsure_a.gif

Kas man šķita savādi - ir tik daudz to, kuri nožēlo/ir pat dusmīgi par to, ka tikuši kristīti bērnībā. Man pašai šķiet, ka tikt kristītam bērnībā ir labākais, kas ar cilvēku var notikt, bet tas, šķiet, vismaz Kurbijkurnē laikam nebūs vis vairākuma viedoklis. cool.gif

P.S. Visiem, kuri apgalvoja, ka kristiešiem visi, kas neiet baznīcā un netic Dievam, ir sātanisti, varu droši apgalvot, ka tā nav. Ja šo viedokli jums ir radījuši kādi ļaudis, kas saka, ka ir kristieši, neticiet viņiem - tā drīzāk ir kāda dīvaina sekta vai arī vienkārši sektantiski ticīgie. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 28.06.2009 13:38
Raksts #186


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Manc būt ateists. Ja es nebūtu tik slinks, varētu pat saukties par karojošo ateistu, taču par laimi/diemžēl esmu pārāk slinks un tāpēc esmu vienkārši ateists blush.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Raina
iesūtīt 30.08.2009 16:11
Raksts #187


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.08.09
Kur: Latvia, Rēzekne



Es esmu katole un ticu Dievam.
Kā viņš ir radījis mūsu zemi 7 dienās........
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 30.08.2009 16:17
Raksts #188


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



Esmu filosofs. Ticu tam, ko var pierādīt, bet nezināmā sakarā ceru uz to labāko.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Madafix
iesūtīt 30.08.2009 16:38
Raksts #189


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.08.09
Kur: Liepāja



Skaitos kā luterānis, taču daudz kam nepiekrītu ko sludina baznīcas. Kaut vai apgalvojums ja tu neej uz baznīcu, tad neesi ticīgs. Iepriekš par kaut ko tādu iespējams pat uz sārta dedzinātu! laughing.gif
Ticu, ka pastāv kāds augstāks spēks, un ir pilnīgi vienalga kā katrs to sauc. Savukārt neticu, ka cilvēkam ir lemts nokalpot šo dzīvi, lai nākamajā nokļutu paradīzē vai kur citur. Tica, ka dzīve ir domāta, lai to izbaudītu pilnībā. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 26.12.2009 12:38
Raksts #190


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



neesmu nekas. neticu tādām lietām. man vajag kādu zīmi, apliecinājumu, ka pastāv Dievs vai kas tamlīdzīgs, lai es pievērstos ticībai. Es, tāpat, kā Madafix, arī uzskatu, ka pastāv kāds Augstāks Spēks, bet vai tā ir kāda Dievība, to nu gan es nezinu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vasaras Gurķis
iesūtīt 04.02.2010 23:56
Raksts #191


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.02.10
Kur: http://dejotprieks.lv



Hinduisms. Mūžīgais/mūžības ceļš. Miera un pārticības reliģija tā pat kā Budisms. Šīs reliģijas iespaida nav izcēlies neviens karš vai konflikts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 05.02.2010 00:16
Raksts #192


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS(Vasaras Gurķis @ 04.02.2010 23:56) *
Hinduisms. Mūžīgais/mūžības ceļš. Miera un pārticības reliģija tā pat kā Budisms. Šīs reliģijas iespaida nav izcēlies neviens karš vai konflikts.

Un kā tad ar Indijas un Pakistānas kariem, kuri, lai arī nav pārāk zināmi vidusmēra pilsonim, tomēr 20. gadsimtā ir bijuši veseli 5? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 23.02.2010 11:05
Raksts #193


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS
Nedomāju izbļaut pasaulei to, ka reizēm ir sāpīgi. Ir pat bieži. Tak ir jāmāk tikt tam pāri. Nevis uzkraut citiem, vai nomocīt sevi. Tā es domāju. Viss problēmu atrisinājums ir tevī. Tur tā lieta. Nevis Dievā. Nevis reliģijā. Nevis apkārtējos. Un visas pasaules netaisnības nav uzbrukušas tieši tev. Domāju, ka te daudziem ir pamats. Ir ģimene (pat tad, ja nepilna, pat tad, ja vienmēr nevari ar viņu saprasties), ir interneta pieslēgums (jā, no i-neta pieslēguma tu negūsi sevišķu baudu, bet daudziem cilvēkiem ir liegta tāda privilēģija kā dators. Citiem nav naudiņas, lai iegādātos pildspalvu skolai. Jā, jā, paskatieties kādreiz, kā cilvēki dzīvo laukos), ir cilvēki kuriem nav vienalga (un padomājiet paši, pirms kliedzat, ka tādu nav. Arī jūsu postu izlasīšana ir sava veida nevienaldzība.), galu galā, jums ir pārtika, jums ir mājas, kur dzīvot (teiksiet, ka tas ir normāli? Tad ieslēdziet TV un paskatieties uz mātēm, kuru bērni miruši karā, paskatieties, kādas acis ir mātei, kas apgriež otrādi savu mirušo, mušu nosēto bērnu). Galu galā, jums ir iespēja izmanīt savu dzīvi, ja jau viņa liekas tik nenormāli slikta. Pats no sevis viss reti kad nokārtojas. Jums kāds dzīvē ir atņemts? Kāds ir nomiris? Un domājat, ka esat vieni savā nelaimē? Laikam jau ir tikai viens, ko varu likt pretī- jūs paši vēl esat dzīvi.


Gribu izteikt atzinību šim komentāram - esmu pilnībā vienisprātis. Pie tam mani pārsteidz (patīkami), ka šī diskusija par reliģiju tiešām ir vairāk vai mazāk toleranta. Tā nopietni gan parasti šādās diskusijās neiesaistos, bet tur, kur ir gadījies, tur vēlākais pēc 20 komentāriem sākas verbāls karš un ne jau tas saprātīgākais...

Pēc būtības esmu ateiste un nepiederu nekur. Taču gribētu nepiekrist iepriekš izskanējušam viedoklim, ka arī ateisms ir ticība, jo esot jātic, ka dieva nav. Negribu nepiekrist, jo es, kā ateiste, pēc būtības neticu. Manā leksikā vienkārši nav tāda vārda. Mana pasaules izziņa balstās uz empīriskiem novērojumiem, loģiskām sakarībām un zinātniskām atziņām. Ja par ko neesmu pārliecināta vai nezinu, tad tā vienkārši nav, jo nav pierādījuma, ka ir. Kāpēc gan lai tas būtu, ja nav? Tā nav ticība, tā ir loģika; un tās savukārt ir divas dažādas lietas. Tas ir līdzīgi kā tas, pēc kā atšķir zinātniskus spriedumus no dažādām pārdabiskām un maģiskām lietām. Zinātne - tas nozīmē, ka to var atkārtot jebkurš cilvēks, līdz ar to tas ir skaidrs un saprotams visiem - tas ir redzams, jūtams un izzināms. Kā piemēru šim apgalvojumam var minēt - vai es ticu, teiksim, ka saskaitot 2 + 2, es iegūšu 4. rolleyes_a.gif

Pēc mana subjektīvā un vienīgā nepareizā viedokļa reliģija ir nepieciešama, lai cilvēks atrastu savu dievu, iekšējo (vai ārējo) vai nu kādu tur spēku, kas viņam palīdz iet cauri savam ceļa gājumam. Un manā skatījumā tas ir pilnīgi vienalga kā katrs cilvēks šo savu gājumu atvieglo - tāpēc strīdi starp un par reliģijām, manuprāt, ir vienkārši bezjēdzīgi. Piemēram, man pilnībā pietiek ar to, ka esmu sakārtojusi savu vērtību sistēmu, nospraudusi savus dzīves mērķus un izveidojusi savu pasaules redzējumu. Pie tam esmu pārāk egocentriska un patstāvīga personība, lai vēl paļautos uz kādu citu, pie tam, par kuru nemaz nevaru būt pārliecināta, vai kas tāds eksistē; manai psihei tas vienkārši nav pieņemams. cool.gif Taču arī nevajag gluži būt akliem un nolikt visas reliģiskās mācības pēc kārtas, jo ne jau velti tās daudzu gadu gadus ir dzīvojušas un vienojušas cilvēkus - kaut kādas gudrības jau tajās ir iekšā un tās ir jāmāk paņemt. Un gudrības var smelties arī neticot dievam, jo senajos laikos tā bija visvieglāk disciplinēt cilvēkus un piespiest viņus būt labiem. Jo tajos laikos cilvēku prioritāte nebija domāt (ne jau par velti viduslaikos tik populāra bija sholastika). Taču mūsdienu laikmetā mūsu galvenā priekšrocība ir tā, ka mēs varam daudz ko lasīt, mums apkārt ir tādi informācijas plašumi un varam smelties tik daudz gudrību un zināšanu, cik vajag. Ir tikai jāspēj domāt un saprast, kas mums pašiem ir vajadzīgs.

smile.gif Ja nu gadījumā būtu tāda dzīvībai svarīga nepieciešamība, ka tik tiešām būtu man savā leksikā jāievieš vārds "ticēt", tad manas smadzenes visdrīzāk ņemtu pretī latviešu folkloristiskos dievus (taču nekādus tur rituālus un neko tādu, tikai kā senlatviešu vērtības). Protams, tas viss ir tikai tīri psiholoģiskā līmenī, un tomēr, šķiet, ka reiz gadījās sastapties ar vadātāju. Diezgan dīvaina sajūta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 27.01.2011 20:09
Raksts #194


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Es esmu vikāne - Wicca ticības piekritēja. Tikko kā esmu iesaistījusies jaunizveidotā kopā, un esmu ar to ļoti apmierināta. Kopumā senāk uzskatīju, ka nekad nepiederēšu nevienai ticībai, bet tā ir sanācis, ka Vika man vienkārši atbilst un nav tai nekādi jāpiemērojas. Atzīmējos, protams, kā ''citas ticības piekritēja''.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausmints
iesūtīt 06.03.2011 01:32
Raksts #195


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.03.11
Kur: Starp miegu un nomodu...



Ticu, ka nav vienas pilnībā pareizas reliģijas, bet visās ir patiesības druska.

Esmu pagāns, bet uzskatu, kā jau te izskanēja, ka '' visi ceļi uz Dievu ir gana labi'' .
Ka ir viens Dievs, tikai katrā vietā saukts savādāk. Vai kā Hinduistiem - nevis viens dievs, bet daudz dievi, kas katrs atspoguļo kādu no dieva aspektiem.

Protams tas ir mans subjektīvais viedoklis...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 06.08.2013 01:32
Raksts #196


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Nepiederu pie nevienas reliģijas un neplānoju nevienai pievienoties. Tomēr ticu Dievam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

10 Lapas V  « < 8 9 10
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 20:01