Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> SLS4 - kā tās lietas tika darītas, Viss, kas patika un nepatika
Lia'angia
iesūtīt 22.08.2004 18:13
Raksts #1


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Nu es (laikam jau pirmā no visiem, kas brauca šodien) esmu atpakaļ no SLS4.
Kopējais iespaids par spēli - visai nekāds. Pa lielai daļai esmu vainojama es pati - nespēju notēlot savu Gundegu kā jukušu, nespēju vispār "noķert" spēli. Negribējās piespiesties, lai radītu teātri sev pašai. Un bija sajūta, ka citiem tas ne tik nav vajadzīgs. Izņēmumi - abi vakari, kad notika burzīšanās ap krogu un virtuvi, kad notika sarunas, strīdi un dzīru līksmības. smile.gif Pa dienu es, kā jau kārtīga senlatviešu sieviete, ganīju savu bērnu (kurš nemitīgi krita uz nerviem karadraudzei un kalējam :blink: ), šuvu drēbes, palīdzēju virtuvē... Un viss. Gribējās vairāk asuma, vairāk piedzīvojumu, satraukuma, spriedzes...
Pagājušo reizi katalizatora lomu spēlēja piecbrālīši, bet šoreiz lībieši vienkārši dzīvojās savā nodabā un spēles beigās tika "iznesti" vairāk garlaicības, ne nepieciešamības pēc.
Labā puse - mēs vismaz mēģinājām veidot normālas kaimiņu attiecības ar lībiešiem, risinājām normālu mierlaika dzīvi, tātad - dzīvojām tā, kā cerēja dzīvot senās Daugmales iedzīvotāji. Pa laikam patirgojāmies ar tirgotāju, pa laikam kašķējāmies savā starpā...
Priecēja, ka lībiešu nometne bija patiesi mazpazīsatama, un iespaids par cilvēku netraucēja veidot iespaidu par tēlu... Vairākām meitenām un puišiem bija brīnišķīgi tērpi. Daļai gan tādi visai... nosacīti.
Žēl, ka zemnieki bija spiesti aizbraukt ātrāk, arī ar viņiem nepaguvām izspēlēties... sad.gif

Un saldajā ēdienā - joki, ko es pierakstīju šīs spēles laikā.


Par stipriem vārdiem
- Krīvs, iedzēri? Saki stipros vārdus kriviču mēlē!
-Aiz upītes pār kalniņu uz upīti!
Pēc nākamās iedzeršanas reizes vārdi bija stipri īsāki:
- Arrrrgh

Par izskatu
- Laucis? pēc kā viņš izskatījās?
- Nūūū... Pēc Aika!

Par attieksmi
Nāk zemnieks (Urdrunirs). Es skatos, vai viņam ir baltā bantīte ap galvu vai nav. Zemnieks:
- Tu uz mani neskaties, es esmu visai miris!
Kad viņš pēc brīža nāk atpakaļ, mana meita viņu sagaida ar vcārdiem:
- Tu esi miris! Ho-ho-ho! (Salaveča balsī)

Par krīvu vairošanos
Krīvs "piedzēries" iekrīt žagaru čupā.
- Ei, krīvs žagaros tup!
- Olas dēs, vai?

Par vārda spēku
Ū```` iereibis baras uz kādu lībieti:
- Ko tu te izrunājies? Nāc šurp un dzer sausu!
Lībietis izdzer arī. Ū```` ieskatās kausā un pikti konstatē:
- Padomā! izrija tukšu!

Par atrašanās vietu
Gundega iet pie tēva ar nodomu izdiņģēt malku balzama.
- Tēti, tēti, tēti...
- Paņem man starp kājām! Un pēc tam noliec atpakaļ!

Par nešļavām:
- Nešļavu ar roku nedrīkst ņemt!
- bet ar karoti?

Par trauku saturu
- katls ir pilns līdz augšai!
- Kur te ir zalkši?

Par darbības plāniem
- Noķersim, nositīsim, apraksim un tad vēlreiz noķersim!
- Paga, paga, tos, ko aprok, vairs ķert nevajag! Tos vajag izrakt!
- Labāk nevajag arī rakt...

Par attieksmi
kalējs modina pilskungu
- Pilskalnam var uzbrukt!
-Nu un?

Par personības dalīšanos
Virsaitis:
- Tu no manas meitas telts izlīdi kā krīvs vai kā meistars?

Par redamību
- Tēvs, kur tu bez biksām ej?
-Tu tak viņu neredzi!
- Ā, nu tad ej!

Par sarunām ar mirušajiem
karadraudze nāk no sirojuma. Virsaitis:
- Vai visi dzīvi?
mednieks:
- nē, mēs esam beigti!

Par to pašu.
Virsaitis:
-Tēvs, vai tā ir taisnība, ka tu esi saindējies un nomiris?
Ū````:
- Bet protams!

Par sagaidīšanas veidiem
kalēja saderētā sagaida savu līgavaini ar smaidu un metas ap kaklu. Virsaitis grūtsirdīgi:
- Lūk šitā ir jāsagaida vīrs mājās, nevis ar pārgrieztu rīkli!

Par attieksmi vēlreiz
Silma pieiet pie Rasas un uzliek roku uz pleca:
- Tev laikam vectēvs ir miris...
- kā?
- Nu sēž mājā un neatbild...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  « < 5 6 7  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (120 - 137)
Lia'angia
iesūtīt 25.08.2004 13:56
Raksts #121


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Nu tad Farliner un kalējs varēs divatā rūkt un kost uzbrucējus, kas no šādas sagaidīšanas droši vien nomirs aiz pārsteiguma... laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 25.08.2004 14:28
Raksts #122


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



rolleyes_a.gif Farlineram arii vienam labi sanaaks....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 25.08.2004 15:12
Raksts #123


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Paldies par komplimentu. smile.gif

Amidala - ar suni var rasties problēmas - Drakonisti nesen spēlēs ieviesa aizkliegumu uz suņiem, jo suns tiešām nesaprot to, ka kāds viņa saimnieku "pa spelei" miedz nost, nevis pa īstam. Un tas var novest pie problēmām, pat ja tu suni visu laiku pie siksnas turi, bet brīvdabā suni pie saites turēt ar ir nežēlīgi pret dzīvnieku. Īsti nezinu, bet man tas liekas papildus riska faktors...

Šo rakstu rediģēja Farliner: 25.08.2004 15:15
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
soirvakt
iesūtīt 26.08.2004 14:27
Raksts #124


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 24.08.04



nu ja suns nepatik tad vinam var uzsiet baltu lentiti virs galvas laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Gvarvins
iesūtīt 26.08.2004 14:38
Raksts #125


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.02.04
Kur: Starp kreeslu un klavieri!



man tomeer labaak patiik taa doma par aitaadas meeteliiti un jeerinju tongue.gif tongue.gif tongue.gif

prieciigi paliek, jau iedomaajoties vien skatu kaa taads telja auguma "jeerinjsh" prieciigi riedams leeksho pie kaada "ganinja", kursh tam desas gabalu atnesis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
soirvakt
iesūtīt 26.08.2004 14:46
Raksts #126


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 24.08.04



ta doma par jeradu protams nau slikta bet tad to suni bus jaiemaca ari ta labi blet ja ne tu atnac paglaudit jeru un vins sak rukt un riet grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 26.08.2004 14:59
Raksts #127


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Man jau patīk suņi, bet Veģos... ko teiks kaimiņsētas suņi? Ja nu mūsu "jēriņš" apēd mūsu "tīģeri"? :blink: Kā nosargāt katlus pa nakti? Pret oranžo tīģerīti derēja vāki, bet pret nūfu... ko? Skats - karadraudze skrien kaut kur un šiem pakaļ suns riedams - arī nav no tiem skaistākajiem smile.gif Man pašai arī negribas visu laiku piedomāt, kur ir suns un vai man tagad ir droši pēkšņi sākt skriet un vicināties...
Turēt suņuku piesietu visu laiku? Negribu tādu bēdīgu skatu redzēt! crying.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 31.08.2004 22:22
Raksts #128


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu taa, beidzot arii es esmu ticis pie neta. Meenesi dziivojot bez taa, lomkas jau beidzas kaadaa otrajaa nedeeljaa smile.gif un peec tam viss te notiekoshais saak kljuut krietni vienaldziigs.

Par shiisvasaras speeleem. Nu visi labi. Saaksim ar to ka no visiem daliibniekiem tikai divi liibieshu komandas paarstaavjiem man paluudza pagaadaat kaadu papildus informaaciju par speeles laikmetu un atbilstosho vidi un izmantotajaam mantaam. Paareejie laikam baigi gudri visi, ka tas viss pie kaajas, tipa gan jau kaut kaa tiksim cauri. Otrkaart, kopumaa esmu sanjeemis veselas 12 (!!!!) legjendas. Kopumaa IV tajos piedaliijaas 34 speeleetaaji. Taa ka KUR IR PAAREEJAAS 22 LEGJENDAS??? Un peec tam veel briinaas, ka "nekas nenotiek". Situaacija stulba, jo sanaak, ka jaapriecaajas par taam pashaam, nedo dies atmetiishu veel kaadu atpakalj par satura truukumu. Izcils piemeers bija "skatiishanaas kaa labiiba aug" un "atminjas zudumi".
Treshkaart. Dazi texti izklausaas peec bezkauniigas shantaazas. Tipa ja "nebuus tas un tas, tad es ar jums nespeeleeshos". Kaadu atbildi juus tagad gaidat? Varat 3 x mineet... nu protams, ka "nu i nevajag!" Vai nebuutu tas jaaformulee kaut kaa drusku savaadaak?

Godiigi sakot, no taa, kas bija iecereets saakotneejaa viizijaa par shaadu speeli praksee gandriiz nekas nav iistenojies. LFFB lapaa reiz nopubliceeju graamatu sarakstu, kuraas nebuutu bijis par skaadi ieskatiities. Visi visu izlasiijushi, nevienam neko nevajag? Skaidrs, ka tagadeejaa formaa sho speeli es turpinaat netaisos, jo iesliigt bezjeedziigos pashatrazojosos turpinaajumos ir stulbi. Pie tagadeejaas cilveeku atsauciibas shobriid saaku domaat par citu formu. Kaut gan mieles ir lielas un shkrobe liela, kaa var sachikaat labu ideju.... sad.gif Kaadu meenesi laikam nodarboshos ar savas psihes sakaartoshanu un tad vareesit no manis ariis heit dzirdeet kaadu optimistiskaaku paardomu rindinju. TAGAD IR PAR AATRU KAUT KO PRASIIT!!! mad.gif

Viss. Esmu runaajis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 01.09.2004 09:11
Raksts #129


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Kedriks @ 31.08.2004 23:22)
Dazi texti izklausaas peec bezkauniigas shantaazas. Tipa ja "nebuus tas un tas, tad es ar jums nespeeleeshos". Kaadu atbildi juus tagad gaidat?

Kedrik, pirmkārt, nomierinies.
Otrkārt, tiešām visi labi. Ja par tiem "atmiņas zudumiem" bija mērķēts man, kritiku pieņemu, jo savu jukušās lomu tiešām nepavilku (bet leģenda man bija gan). Ja kādam citam, tad tupu stūrītī un turu muti.
Un treškārt - vienkārši cilvēki GMus informē par to, kas viņiem nepatika, ko viņi bija gaidījuši un par saviem nākotnes plāniem. Ja uzrakstītais izklausījās pārāk skarbi, tātad emocijas bijušas pārāk spēcīgas.
Secinājumus laikam ir izdarījuši visi - daži vēl gribēs ko darīt, citi vairs šādā pasākumā nepiedalīsies ne par kādiem pīrāgiem, bet vēl citi taisīs augšā ko pavisam savādāku.
Gaidīsim nākamo vasaru.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 01.09.2004 10:29
Raksts #130


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Kādu vasaru? Ar ko ziema slikta? A?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 01.09.2004 10:48
Raksts #131


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Kamazs @ 01.09.2004 11:29)
Kādu vasaru? Ar ko ziema slikta? A?

Nu troļļi un citi ziemeļnieki varbūt ir ar mieru uz ekstrēmām izklaidēm, ceļot telis sniegā, bet vairums no mums droši vien ne-e
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eziic_miglaa
iesūtīt 01.09.2004 10:51
Raksts #132


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 23.02.04
Kur: miglaa runaajoties ar balto zirgu... vai arii pie laaciisa skaitot zvaigznes, eedot ievaariijumu un dzerot teeju... vai arii raadot puucei celu uz attieciigo kliiniku...



he, iedomaajies, uz abavas kaadu no slavenajaam ledus kaujaam atspeeleet...
tiesaam extreemi... bet visticamaak lielai daljai (seviski gados jaunaaku daliibnieku) taa vareetu buut ja ne peedeejaa speele, tad kauja gan...
paliksim nu labaak pie tradicionaalaam veertiibaam un vasarinjas, labi???
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 01.09.2004 11:20
Raksts #133


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



CITĀTS(Kamazs @ 01.09.2004 10:29)
Kādu vasaru? Ar ko ziema slikta? A?

Kamaz, es apšaubu, ka tu pats būsi gatavs ieguldīt nepieciešamo naudas summu adekvāta tērpa iegādei - silts vilnas apmetnis ar zvērādu apdari vien ko izmaksās! Nemaz nerēķinot visus pārējos izdevumus (adekvāti apavi, siltie vilnas kājauti un zeķes) utt., utjp. Bez tam, ziemās parasti nekādas lielas aktivitātes nenotika, ja neskaita atsevišķus sirojumus, jo pa aizsalušām upēm vieglāk pārvietoties. Un taisīt tikai kautiņa dēļ spēli, nudien, nav vērts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aikis
iesūtīt 01.09.2004 18:30
Raksts #134


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 22.03.04



Guntai:
Par tiem "labiibas augshanas skatiiitaajiem" un "atminjas zudumiem"laikam meerkjeets bija man. Un tu tur neesi pie vainas ar to, ka nespeji iejusties lomaa.
Tieshaam uz shiem peedeejiem senlatvieshiem noleemu neko iipashi nepiedomaat pie legjendas un skatiities kaa "labiiba aug" aka "kaa GMi taisiis superiigo speeli izveidos". Atdziistu, ka izskatiijaas nozheelojami. Vai driizaak neizskatiijaas ka GMi, ko vispaar lietas labaa daritu. Var jau aizbildinaaties ar to, ka divataa sumpurni nenoteelosi, tomeer Liepas MEGA laacis arii bija tikai viens GM un tiiri labi adrenaliinu uzraava.
Lai nu kaa taa arii kedrikam pateicu, ka shaadaa stilaa "senlatvieshu' speele neatbilst kvalitatiivai laika pavadiishanai un ka vairaak taados nepiedaliishos kaa arii pie liegjendas, teerpa un ar citiem laika un naudas izdevumiem saistiitaam lietaam neapgruutinaashu sevi.
Kedriks to njeema laikam pie sirds un tadeelj tik beediigi nikns uzrakstiijaas.


~Aikis
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 02.09.2004 18:02
Raksts #135


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



*man taa vien gribas iesaukties "Beerni - Kedrik, ej uz vienu kaktu un Aiki, ej uz otru kaktu, nokaunaties! Pietiks kkiiveeties par sapleesto rotalllietinnu...nopirksim jaunu, KATRAM SAVU!"*
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 07.09.2004 13:11
Raksts #136


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Mulsina dažu dalībnieku attieksme "tu tak cilvēkus nedabūsi uz savu garlaicīgo spēli redzi mēs atbraucām tagad saki lielo paldies visu mūžu". wacko_a.gif Īpašs paldies tiem, kas šo to pirms spēles apsolīja bet reāli ierodoties spēlē nez kāpēc bija "pārdomājuši".

Ar varu nevienam neesmu uzplijies un aiz rociņas iekšā vilcis neesmu. Ja pati ideja jau pašos pirmssākumos neinteresē vai liekas garlaicīga vai vienkārši nesaista, tad labāk nevajag braukt konkrēto pasākumu vispār, aiztaupīs nervus gan pašam gan citiem. Meistari nav klauni, kas katru dīkdieni nāks un izklaidēs.Ja gribās plosīties, var doties piemēram uz TN un ķert adrenalīnu bez īpašas savu pelēko šūniņu (ja tādas ir protams) apgrūtināšanas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kormaka brigade
iesūtīt 07.09.2004 15:20
Raksts #137


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04



"Ja gribās plosīties, var doties piemēram uz TN un ķert adrenalīnu bez īpašas savu pelēko šūniņu (ja tādas ir protams) apgrūtināšanas."

Sorry, bet viens otrs sak muldet PAR DAUDZ !!!
Ari uz sho "niecigo speli" cilveki gatavo legendas, terpus; taisa komandas.

Diemzel konstruktivas diskusijas vietaa sheit ir "veco tantinju stridinji tirgus laukumaa"

IMHO uz LARP nevajag braukt, ja domaas inevis spelet, bet sagaidit GM kljudas!

RRRRRRRRRRRRRRRR mad.gif mad.gif mad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 07.09.2004 15:25
Raksts #138


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Tā cilvēki, pietiks te runāt ne par tēmu, labi? Tas uz vieiem attiecas!
Ja jautājums nav TIEŠI saistīts ar SLS IV norisi un iespaidiem, tad tas nav apspriežms šeit.

Kormakam šoreiz taisnība, liekas, ka visi iesaistītie ir pārāk iekarsuši.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  « < 5 6 7
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 24.04.2024 01:09