Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

2 Lapas V   1 2 >  
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
> Eskeipisma apoloģētika
Rosie Cotton
iesūtīt 17.04.2004 12:47
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Ko jūs atbildētu "augsti intelektuāliem" cilvjiem, kas uzskata, ka viss, par ko te diskutējam (HP, GP, fantāzija per se) tikai tāda bēgšana no realitātes un bērnišķība vien ir?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shiry
iesūtīt 17.04.2004 12:55
Raksts #2


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.04.04



ohmy.gif Bet tad jau jebkas mūsdienīgs faktiski arī būtu tāda "bēgšana no realitātes"... Galu galā, jebkurš izgudrojums sākumā tāda fantāzija vien bija, tas pats dators, teļuks vai radio... Un arī literatūras klasiķi, kā Gēte, Balzaks, Dimā, tādā gadījumā būtu ar tieksmi bēgt no realitātes... :blink: Vai tad "Fausts" nav viens no pasaulē labākajiem darbiem? Un par bērnišķīgu to nekādīgi nosaukt nevar...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
beruthiel
iesūtīt 17.04.2004 12:57
Raksts #3


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.01.04
Kur: at the moment - Fangorn forest



es atbildētu, ka par gaumi nestrīdās un viss.

bet pie sevis padomātu, ka viņam ir kāda taisnība, bet vienkārši... man gribas bēgt no realitātes (un caur narkotikām es to negribētu panākt, labāk caur grāmatām) cool.gif

bet, ja galīgi filozofēt, tad... realitātes namaz nav, tikai mēs to uztvēram kā realitāti.....un tādā vien garā

sorcerer.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
FiKi
iesūtīt 17.04.2004 18:59
Raksts #4


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.02.04



Nu, es gan gribētu atzīmēt, ka jebkāda materiāla, textuāla, vizuāla vai vokāla (vai pat saožama) uzņemšana ir bēgšana no realitātes, jo nav iespējams lasīt mirkli kuru tu šobrīd izdzīvo, jo tā ir realitāte. Tātad viss: datorspēles, tv, grāmatas, kino, teātris utt. ir bēgšana no realitātes, pat vēsturiski darbi, jo vienmēr cilvēks sevi asociē ar kādu varoni, nevis sevi pašu, vienalga vai Napoleonu, Cēzaru, Frodo, Legolasu, Šleseru, Repši, žurku vai dzērāju Alekseju: cilvēks bēg no realitātes. Pat pasmaržojot kādu tualetes ūdens pudelīti, tu sevi iztēlojies kā kādu citu, vai japāņu princesi, džentelmeni Ņujorkā vai arī tikai džungļus. Faktiski 90% cilvēka domu ir bēgšana no realitātes.

Nu, bet ja šim cilvēkbērnam kas jūs nopeļ nenāk atklāsme pat pēc tādas iedvesmojošas lekcijas, vienkārši parādi vidējo pirkstu un ej prom... getlost.gif wink.gif

Šo rakstu rediģēja FiKi: 17.04.2004 19:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 17.04.2004 19:17
Raksts #5


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Atbildētu, ka šim "augstajam intelektuālim" ir pilnīga taisnība. Vismaz par pirmo daļu.

Manuprāt, bēgšana no realitātes un bērnišķība neiet kopā. Bēgšanu no realitātes saprotu kā apzinātu izvairīšanos no dzīves realitātes fantāziju, sapņu pasaulē vai mākslā. Parasti bērns vēl nav saskāries ar kaut ko tādu, no kā vajadzētu glābties.

Neiedziļinoties atsevišķos gadījumos, gandrīz visas grāmatas lasu, jo man patīk tā pasaule, ko rada grāmatas autors (ja runājam par žanru, kurā sarakstīts "viss, par ko te diskutējam"). Protams, man patīk arī tas, kā izmantoti literārie izteiksmes līdzekļi, taču galvenā doma man ir svarīgāka. Parasti motivācija kādas grāmatas lasīšanai man nav tās lingvistiskā vērtība, jo neesmu zinoša šajā zinātnē, bet gan tas, cik daudz jauna šī grāmata man sniegs. Ar "jauno" saprotu to, kas nav saistīts ar "šo realitāti", tātad es bēgu no "šīs realitātes"? Varbūt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
beruthiel
iesūtīt 17.04.2004 22:59
Raksts #6


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.01.04
Kur: at the moment - Fangorn forest



he-he.
ja cilvēks asociē sevi ar Napoleonu, tad tā ir diezgan zināmā bēgšana no realitātes, kas parasti beidzās trako mājā grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 18.04.2004 10:40
Raksts #7


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Shitais jautaajums ir taads, kursh var izraisiit baigaako putru taalaak, jo, edz, lai noskaidrotu kaut ko vairaak par beegshanu no realitaates, dereetu defineet realitaati. Vai tad graamatas nav realitaate un mans lasiishanas process? Tas ir veids, kaa es piepildu savu dziivi, savu realitaati. Varbuut savaadaak nosaucot sho veelmi pasleepties graamataas, datorspeelees, filmaas etc. no dziivee nepatiikamaakajiem momentiem, vai garlaiciibas vai kaa tamliidziga, vareetu panaakt korektaaku shii termina apsprieshanu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Red-haired Zora
iesūtīt 18.04.2004 10:50
Raksts #8


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.04.04



Arī mēs paši ļoti bieži bēgam no tā, ko sauc par realitāti. kaut vai sarunājoties ar draugiem par kādu Fantasy žanra filmu, vai grāmata utml.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
giraffe
iesūtīt 18.04.2004 21:53
Raksts #9


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.01.04
Kur: Rīga//Plakanciems//LR



Man shkjiet, ka visi, praktiski nepaartraukti, "beeg no realitaates". Arii tie pashi "augstie intelektuaalji". wink.gif Un tas nebuut nav beernishkjiigi! Tas ir tikai cilveeciigi (manupraat)...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 24.04.2004 01:05
Raksts #10


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Reality is for those without imagination...

Ja ar realitāti saprotam skarbo ikdienu - mājasdarbu kalnus, obligāto literatūru, trauku mazgāšanu, iepirkšanos, pasēdēšanu ar draugiem piesmēķētā krogā, gaidīšanu rindās, spiešanos sab. transportā utt., tad kāpēc gan vakarā nepaņemt un nepalasīt kaut ko jaunu svaigu un nebijušu?'Tieši šo iespēju mums piedāvā fantasy. Tā ne visos gadījumos varētu būt bēgšana no realitātes, tik ilgstošs un nopietns process, kas agri vai vēlu novestu trakonamā, bet īslaicīga atslēgšanās. Pārmaiņas pēc tev ir nevis savas problēmas, par ko domāt, domāt, domāt, DOMĀT, bet gan kaut kas interesants, kaut kas, ko tev nepiedāvā ikdienas dzīve.

Piemēram, augstus ideālus, cilvēciskās vērtības, pasauli, kur nozīme ir nevis naudai, bet drosmei un godam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 28.04.2004 14:20
Raksts #11


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



Jā, lasot, piemēram, Tolkīnu, es nevaru teikt, ka to daru tikai un vienīgi, lai aizbēgu no realitātes. Jā, es to daru, taču tajā pašā laikā man viņa darbi burtiski piespiež domāt. Par to pašu realitāti (lai kas tā būtu, ha ha).
Tādas lietas kā, piemēram, TV šajā ziņā ir daudz ļaunākas (arī tās pašas ziņas ar visu vardarbību, visām negācijām: sēžot pie ekrāna, tās grūti izjust kā realitāti).

Šiem "intelektuāļiem" drīzāk gan vajadzētu vērsties pret cēloņiem, nevis sekām.

Šo rakstu rediģēja Dekaels: 28.04.2004 14:21
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silmarien
iesūtīt 28.04.2004 15:23
Raksts #12


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: Numenor



Ko, ko pateiktu? Ka esmu galīgi garīgi traucēta persona, kura tikai to vien dara, kā dzīvojas pa pilnīgi izdomātām realitātēm, guļ kopā ar Tolkkiena bibliotēku zem spilvena, un beigās paaicinātu ciemos pie sevis uz Tvaika ielu...
Ko tādiem var pateikt, kas sevi uzskata par baigiem intelektuāļiem, un lasa tikai superreālistiskus darbus ala Hemingvejs vai Remarks? Nu, lai lasa laimīgi, man patīk fantasy nevis nodzērušos neveiksminieku pārdomas par savu dzīvi...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 28.04.2004 15:36
Raksts #13


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



Hemingvejs un Remarks nav pārāk "intelektuāla literatūra", tici man, Tolkīns, Le Guina, Bīgls u.c. par Remarku ir pārāki arīdzan literārās kvalitātes un nozīmes ziņā.

Patiesībā par to eskeipismu (vietām- eskapismu) nemaz tik briesmīgi nekliedz. Un, piemēram: LotR`a tulkotāja Kolmane ir filosofijas doktore (vai vismaz studē doktorantūrā) un tagad arī žurnāla "Karogs" galvenā redaktore; Tolkīnu ļoti augstu vērtē tādas pašmāju literatūras virsotnes kā Amanda Aizpuriete, rakstnieks/kritiķis Guntis Berelis, utt., u.tjpr. ad infinitum.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 28.04.2004 16:47
Raksts #14


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Kā reiz pati LoTR'a tulkotāja jau nu šo darbu vērtēja "ļoti augstu", lai neteiktu vairāk... viņu laikam labāk nepieminēt - pabraukalē pa vecākiem pavedieniem, tas jau ir apsprists vairākas reizes...


Fakts, ka ar šādu uzskatu nākas saskarties visnotaļ bieži - vispārējais uzskats, ka realitāte pati par sevi spēj piedāvāt pietiekami daudz interesenta un aizraujoša, lai nenāktos to meklēt citur. Parasti šis uzskats gan rodas dēļ nepietiekamas tālākpadomāšanas - kā te jau minēja, arī ikdienas Dienas lasīšana ir tāda pati bēgšana no realitātes, bet tad ja tā padomā - arī filosofija kā tāda ir izvairīšanās no ikdienas domām. Varbūt pareizāk ir mierīgi sēdēt, darīt savu ikdienas darbiņu, un neapgrūtināt savas smadzenes ne ar ko lieku, kas mūsu dzīvi tāpat neiespaidos un nevienam neko labu nenesīs?

Starp citu, izmantošu iespēju, ja jau tu neesi izveidojis iepazīšanās pavedienu - laipni lūgts forumā Dekael - tevi šodien nevar nepamanīt smile.gif

Šo rakstu rediģēja Nimue: 28.04.2004 16:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 28.04.2004 17:11
Raksts #15


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



Varam secināt: viss, kas liek domāt, ir labs, kaut vai tā blakusparādība būtu eskeipisms vai kādi citi zvēri. Varbūt nedaudz pārsteidzīgs slēdziens, bet... tā es nu uzskatu. grin.gif Un tie intelektuāļi... Vells ar viņiem, plurālisms ir laba lieta, un iespēja nelikties par viņiem ne zinis - vēl labāka.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 28.04.2004 18:12
Raksts #16


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Iistie intelektuaalji, IMHO, ir tie, kuri speej to neuzspiest un specifiski neizraadiit. "Es taadas graamatas nelasu," nemaz tik ljoti intelektuaali neizklausaas, bet gan driizaak uzpuutiigi. Un veerteet, kas ir literaari noziimiigaaks - Remarks vai Tolkiins, manupraat, buutu pagruuti
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kerba
iesūtīt 28.04.2004 22:07
Raksts #17


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.04.04



CITĀTS(Rosie Cotton @ 17.04.2004 13:47)
Ko jūs atbildētu "augsti intelektuāliem" cilvjiem, kas uzskata, ka viss, par ko te diskutējam (HP, GP, fantāzija per se) tikai tāda bēgšana no realitātes un bērnišķība vien ir?

Ja "Augstie intelektuāļi" sevi uzskata par augstajiem intelektuāļiem viņi jau ir aizbēguši uz savu realitāti un tagad kā bērni lielās ar to....

Giraffei ir taisnība..... manuprāt tongue.gif

Šo rakstu rediģēja Kerba: 28.04.2004 22:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silmarien
iesūtīt 29.04.2004 08:46
Raksts #18


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: Numenor



CITĀTS(Dekaels @ 28.04.2004 15:36)
Hemingvejs un Remarks nav pārāk "intelektuāla literatūra", tici man, Tolkīns, Le Guina, Bīgls u.c. par Remarku ir pārāki arīdzan literārās kvalitātes un nozīmes ziņā.

Es jau ticu, man tie 2 rakstnieki neiet pie dūšas, visu cieņu gan viņu daiļradei., lai lasa, kam patīk, bet vienkārši šādās tādās aprin'das nākas dzirdēt, ka lūk, šāda tipa rakstnieki un viņu darbi ir tas literārais kalngals un paraugs, bet tie fantasy skribenti tāda nenopietna māžošanās vai pasaku rakstīšana vien ir...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 29.04.2004 11:34
Raksts #19


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Parastais arguments jau ir tāds, ka lūk, Hemingvejs, Remarks un Dreizers raksta par reālo dzīvi un cilvēkiem "tādiem, kādi tie ir", bet lūk Tolkīns un kompānija tikai par visādām halucinogēnām Viduszemēm un mošķiem, kādi nemaz neeksistē...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 29.04.2004 12:23
Raksts #20


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



Un tad vajag atbildēt: jā, bet Tolkīns (un citi) raksta tik un tā par cilvēkiem (arī tad, ja raksta par orkiem vai pūķiem), viss pārējais - dekorācijas jaunai gaismai un skatpunktam grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 16:48