Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Latviešu mitoloģija, Vai tā ir mūsējā?
Kedriks
iesūtīt 03.03.2004 15:43
Raksts #1


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Tauta! Man te ienāca prātā uzjautāt jūsu domas par to, ka redz ir izteikts tāds vieduoklis, ka latvieši savā mitoloģijā jau visu aizguvuši esot no kaimiņiem - pusi no kaimiņiem somugriem, pusi no slāviem, vēl tam pa virsu pamatīgs krietietības slānis uzgāzts...un ka vispār tādu latviešu nemaz neesot...

MAn gan liekas ka kādam tā apgalvot (ar pirkstu nebakstīšu kam) ir izdevīgi kādu sev savtīgu mērķu labad....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Martins
iesūtīt 03.03.2004 15:55
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Man gan gribeetos jautaat tev, ser Kedrik, un jums, klaatesossie - ko juus vispaar zinaat par latviessu mitologgiju un igaunnu un krievu u.c. kaiminnu tautu mitologgijaam? Man domaat, Kedrik te nav iistaa vieta super virspuseeji apspriest jautaajumu kas ko no kaa ir aizguvis vienkaarssi taapeec, ka sseit neviens nav pietiekami informeets par apspriezzamajaam lietaam. Dodies vien atpakall uz veestures un filozofijas fakultaati un uzdod sso jautaajumu tur tongue.gif Un pirms tu iebilsti - tas nav uzbrauciens, bet konstruktiivs ieteikums. Manupraat sseit tiessaam nav iistaa vieta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sigfa
iesūtīt 03.03.2004 15:59
Raksts #3


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.03
Kur: Marss, Sektors 5Ba, 3 Dome



smagi sasaapeejies jautajums? Nu, njemot veeraa, ka veesturee esmu knapi sekmiigs un, ka kedriks ir veestures skolotaajs, tad atljaushos tikai izteikt savu viedokli... bet latvieshu mitologjija jau bija izveidojusies taada kaadu paziistam veel pirms kristietiibas ienaakshanas... Noteikti ir jaabuut kaadai liidziibai ar kaiminjvalstiim, vai, pareizaak, tautaam, jo cilveeki noteikti neseedeeja uz vietas, vinji celjoja, migreeja no vienas teritorijas uz otru un taadejaadi tautu dazhaadas mitologjijas samaisaas, vismaz kautkaadaa noteiktaa regjionaa mitilogjijas buus ljoti liidziigas. Piemeeram pashlaik mitologjijas ir jau tik ljoti samaisiijushaas, ka palikushas tikai paaris ieveerojamas religjijas (Kristietiiba un Budismas, vai kaavinjtursauc). Noteikti arii latvieshiem ir bijusi sava, savaadaaka un atshkjiriiga religjija.

Martin: bet, apspriest tachu var, ne? manupraat vinjam vnk intereseeja shejienieshu viedoklis.

Šo rakstu rediģēja Sigfa: 03.03.2004 16:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 03.03.2004 16:16
Raksts #4


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Martin, nu kaa tu taa tongue.gif Neviens jau neprasa mums zinaatnisko darbu rakstiit, ja jau shis te ir ielikts, tad laikam jau tomeer cilveeku interesee arii muusu viedoklis, kas nav profinji happy.gif
Es nedomaaju, ka taadas latvieshu kultuuras nav vispaar, es domaaju, ka vienkaarshi Baltijas valstu kultuuraam ir kopiiga izcelsme, saakot jau ar teiksim Narvas kultuuru, kurai LV bija divi apakshtipi Osas un Saarnaates (neesmu iisti paarliecinaata par nosaukumu atbilstiibu). rolleyes_a.gif Pie tam, latvieshi senaak nepastaaveeja kaa taadi, vinji paarnjeema citu kultuuras un taas nedaudz papildinaaja, piemeeram, kjemmes bedriishu kultuuru, taas elementi sapluuda kopaa ar LV kultuuru.
Pirmais taads kultuuras raksturojums, kuru es atceros no graamataam, bija tas, ka kaut kaads tur (sorry, man ir slikta atminja uz vaardiem) sengriekju veesturnieks bija aprakstiijis baltu kultuuru saistiibaa ar dzintaru, tam bija interesants apziimeejums- "izsviedreetais metaals" Tur bija baltu cilshu nosaukumi, bet tie veel, protams, nebija latvieshi. Cik es zinu, tad tieshi atseviskji kultuuras elementi ciltiim, kas dziivoja tieshi LV teritorijaa, paraadiijaas dzelzs laikmetaa. Nu tas taa par kultuuru, bet par mitologiju-es uzskatu, ka atkal ne visai izdevies apgalvojums, bija jau kopiigi elementi, bet ne aizguvumi, seviskji jau atskjiriigaas ieziimes bija no 13.-17 gs., varbuut cilveekiem taads priekshstats radaas, jo dalja latvieshu iepluuda citaas tautaas un otraadi, un konsolidaacija LV notika tikai kaut kaadaa 17. gs. unsure.gif Un es sapratu, ka tieshi otraadi, Latvija par spiiti kariem un citu tautu ietekmei ljoti ilgi saglabaajusi savu kultuuru un reizee arii mitologiju, kaut vai ja palasa taas pashas hronikas, tur ir aprakstiits par ticiibu utt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 03.03.2004 16:17
Raksts #5


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Sigfa. Manupraat ir nenopietni prasiit viedokli jautaajumaa, kuraa ir skaidrs, ka aptaujaajamie ir pilniig vai dalleeji nekompetenti. Protams, buus viedoklli. Un buus apspriessana. Taccu saliidzinot ar ssos jautaajumus tiessaam paarzinossu cilveeku viedoklliem un apspriessanu, teiktais buus grassa veertiibaa. Tik pat labi es (buudams unix sisteemu administrators) vareetu pajautaat juusu viedokli par buutiskaakajaam atsskkiriibaam starp Debian un Mandrake Linux distribuucijaam un gaidiit, ka man ko dizzi sakariigu pateiks. Ja es gribeetu sannemt sakariigu atbildi, tad es jautaatu speciaalistiem!

Var jau buut, ka Kedriks sakariigas un reaalaas zinaassanaas pamatotas atbildes sannemt neveelaas, bet kaapeec tad jautaat? Noskaidrot "tautas" viedokli jautaajumaa, kuraa "tauta" visai maz sajeedz? Jeb vai es par zemnu noveerteeju ssejieniessu vispusiigaas zinaassanas mitologgijaa, kultuuras veesturee, etnologgijaa un veel citaas nozarees, kuras buutu vismaz pusliidz jaapaarzina, lai saturiigi atbildeetu uz jautaajumu "cik lielaa meeraa latviessu mitologgija ir ietekmeejusies no kaiminntautu mitologgiskajaam sisteemaam?"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hareki
iesūtīt 03.03.2004 16:47
Raksts #6


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04
Kur: Vientuļa klints kore bieza meža vidū



CITĀTS(Reiki @ 03.03.2004 16:16)
es domaaju, ka vienkaarshi Baltijas valstu kultuuraam ir kopiiga izcelsme

Nez vai būtu korekti runāt par kaut kādu Baltijas valstu kultūru, ja to attiecina uz mitoloģiju. (Galu galā, kad gan radās Baltijas valstis - kāda tur mitoloģija 20. g.s) Par baltu ciltīm jau nu savādāk.
Pašā mitoloģijā gan es nejūtos pietiekami stipra, lai varētu par to kompetenti spriest. Tomēr ja nemaldos tad latviešu mitoloģija jau diezgan stipri atšķiras no senprūšu mitoloģijas, kurai vajadzētu būt diezgan tuvai latviešu mitoloģijai, nemaz nerunājot par latviešiem tālākām tautām, lai gan jau, ja nemaldos, Auseklis (bet stipri iespējams kļūdos), bija pamanījies sastādīt latviešu mitoloģiju pēc senprūšu parauga - tad nu tur latviešiem visādi Potrimpi nez no kurienes uzradās
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 03.03.2004 16:53
Raksts #7


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Mhm, Geta, sorry, es nepareizi izteicos.. blush.gif Vajadzeeja buut toreizeejaa Baltijas teritorijaa, nevis valstiis.
Un par tiem ausekliishiem.. Mums kultuuras veestures skolotaaja kaadreiz paraadiija senlatvieshu simbolus saliidzinot ar senindieshu simboliem..Godiigi sakot, man zhoklis atkaaraas, tik ljoti vinji bija liidziigi. :blink:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sigfa
iesūtīt 03.03.2004 16:54
Raksts #8


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.03
Kur: Marss, Sektors 5Ba, 3 Dome



Martin: man atliek tikai piekrist. Tas taa tieshaam ir, bet neko nosodaamu kedrika riiciibaa tik un taa nesaskatu =]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 03.03.2004 17:05
Raksts #9


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu re! Velns tomēr nav tik melns kā viņu mālē! Tautai IR ko teikt šajā sakarā! Reiki - Tu mani patīkami pārsteidz! Hmmm...Martin, a kāpēc man neizmantot iespēju uzdot jautājumu par to, kas man interesē? VFF baidos ka tāpatās pusei tas neinteresēs jo ir redz "aktuālākas" jauno laiku problēmas jāaplūko...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 03.03.2004 17:58
Raksts #10


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Sigfa @ 03.03.2004 16:54)
Martin: man atliek tikai piekrist. Tas taa tieshaam ir, bet neko nosodaamu kedrika riiciibaa tik un taa nesaskatu =]

Nu man tas tiešām no sirds priecē, ka vismaz manu nelaimīgo personu kas uzdrošinājusies aizskart tik NOPIETNU tēmu šajā NENOPIETNAjĀ forumā, kāds tomēr aizstāv... ko tad nu es.... es iešu uz mežu nosalt....jā jā...Cibiņu pasveicināšu! rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 03.03.2004 18:20
Raksts #11


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Ai, ko niekus. Protams, ka sava mitologjija ir. It sevishkji, ja runa ir par agriino dabas mitologjiju, kura man savaa zinjaa fascinee visvairaak - respektiivi dabas objektu pieluugshana. Piemeram, pieluudzam strautu, vai ozolu, vai lielu akmeni. Un ne jau taapeec, ka kaadaa no vinjiem dziivotu kaada dieviiba, vai arii tas buutu taas pienjemts teels, bet vienkaarshi, pasha objekta deelj.

Dazhi izvirza teorijas, ka saakotneeji Latvijas teritorijaa domineeja matrocentriska mitologjija (ar ljoti daudzaam "maateem": zemes maate, mezha maate etc.) Un arii Laimu un klasiskajiem iemiiljotajiem simbliem - krupjiem, zalkshiem un citiem jaukiem radiijumiem. Bet peec tam ienaakot baltiem shajaas teritorijaas - izteiktaaka kljuva patrocentriskaa (mhmz, vai es shos terminus te pashlaik pareizi rakstu vai ne?) ar Peerkonteevu, kaa galveno dieviibu. Un citiem kadriem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 03.03.2004 18:36
Raksts #12


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



Nu par mitologiju es nerunaashu, jo uzskatu ka neesmu paaraak kompitenta shajaa jautaajumss, liidz es buusha paarliecinaata par to ka zinu to pietiekoshi daudz, es noteikti te izteikshu savu viedokli, pashlaik vairaak par pamatiem nezinu..
Bet varu izteikties par to ka latvieshiem neesot savas kulturas.
Tiktieshaam, ir cilveeki, kas uzskata ka mums nav un nebija savas kulturas un mitologijas, piemeeram mans teetis pilnaa nopietniibaa uaskata ka kamer neatnaaca krievi- latvieshi dziivoja kokols... bet nu protams tad atnaac dizh iekarotaaji un noneema muus dumjos no kokiem, iedeva mums arklus un pamaaciija kaa straadaat.. savaadaak sakot, paradiijaas verdziiba.
Lai cik tas nebuutu skumji, mans teetis nav vieniigais kas taa uzskata, lielaakaa dalja krievu un pat latvieshu neko nezin par latvieshu veesturi vai mitologiju, t.i. nezin vispaar neko, jo padomju laikos tas netika maaciits. Un padomju priekshstats jau nekur nepazuda arii muudsienaas, tiktieshaam ljoti daudzi jaunieshi arii muudsienaas neko nezin par valsti kuraa dziivo, vinjus tas neinteresee. Bet skolaa veestures stundas bija vienkaarshi noguleetas.. peec principa "man to naakotnee nevajadzees"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 03.03.2004 19:40
Raksts #13


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Khm-hmm..Interesantas vesijas..Protams, tikpat labi jau var teikt, ka taa pati akmens pieluugshana ir aizguuta no skandinaaviem.. Tais pashaas zviedru pasakaas vai miitos tika aprakstiits, ka stiprs cilveeks ir kaa akmens, vinjiem tika pieskjirti vaardi Topaals, Graniits utt. (ceru, ka latviski iztulkoju pareizi) unsure.gif Bet nu to, ka vinji to no skandinaaviem aizguva tomeer stipri shaubos. Cik es zinu, tad vispaar visvairaak skandinaavi muusu priekshtechus itekmeeja vikingu ekspansijas laikaa.

Sorry, ja kljuudos, varat vainot manu slinkumu mekleet papildmaterialus tongue.gif

Un Yume- jaa, njemsim par piemeeru to vaacieti, vinjsh uzskatiija, ka LV nav pat dzeramaa uudens, visi ir bomzhi. Un arii aarzemju chatos, ja kaut kur ieeju, paarsvaraa vai nu nezin, kas ir LV, vai arii zin kaa Padomju Savieniibas sastaavdalju. Un valda uzskats, ka pirms iekljaushanaas taas sastaavaa latvieshiem nebija nekaadas kultuuras un valsts bija taadaa pat liimenii kaa Aafrikas ciems pirms kolonizaacijas. grin.gif Varbuut es ne ar tiem cilveekiem runaaju, jo viena meitene no shtatiem pat vareeja diezgan preciizu Baltijas valstu veesturi pastaastit..Bet vinja bija entuziaste gjeograafijaa..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 03.03.2004 20:17
Raksts #14


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Nee, nee, Tevi ir pilniiga taisniiba, Reiki, aarzemees biezhi vien par Latviju nezina neko, iznjemot briinumlietas. Kad biju kaadreiz Vaacijaa un dziivoju aarzemju gjimenee, dazhu citu manu draugu vaacieshu gjimenes, uznjemot tos maajaas, pastaastiija, kas ir televizors un ko tas dara.

Bet te jau ir runa par Latvijas teelu un asociaacijaam pasaulee (par to starp citu vakar arii Streipa raidiijumaa praatuljoja zhurnaalisti). Mitologjija ir tomeer kas cits.

Nu, jaa un taa akmens vai koka pieluugshana, es domaaju ir taads viens no vispaar mitologjiskaas domaashanas izpausmes veidiem. Respektiivi no pashiem saakotneejiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 03.03.2004 20:26
Raksts #15


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



CITĀTS(Andza Arrdh @ 03.03.2004 20:17)
Nu, jaa un taa akmens vai koka pieluugshana, es domaaju ir taads viens no vispaar mitologjiskaas domaashanas izpausmes veidiem. Respektiivi no pashiem saakotneejiem.

Uzdroshinaashos pateikt to, ka visaam kultuuraam sakotneeji bija dabas un taas paradiibu pieluugshanu, var nemt par piemeeru jebkubu kultuuru un taas dieviibas, vinjas noteikti buus saistiitas ar dabu... tad jau sanaak ka ne vieni vien latvieshi bija bez savas mitologijas, bet arii visi paarejie, sanaak ka visi chiepa no kaadas vienas loti attistiitas kultuuras, kura to visu izdomaaja... tasa tachu ir absurdi, tas noziimee tikai to ka kutluuras var attiistiities vienaadi, nesaskaroties viena ar otru. Tas ka actekiem ir miits par lieliem pluudiem, nebuut nenoziimee ka vinji ir aizneemushies to no kristietiibas..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 03.03.2004 20:38
Raksts #16


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Yume..Man liekas, ka acteku religjija, cik manas necilaas veestures zinaashanas ljauj man atcereeties, pastaaveeja jau pirms kristietiibas, taa kaa pieraadiit jau neko nemaz nevajag. Patiesiibaa kristietiiba vienkaarshi naaca kaa savdabiigs organizaacijas veids, cilveekiem vajadzeeja kaut ko, kam ticeet, nevis kaut ko haotisku, bet stabilu, un daudzi taapeec pienjeema kristietiibu un taas novirzienus. Es, protams, nerunaaju par krusta karu ideju, slepkavoshanu itkaa ticiibas vaardaa, lai gan patiesiibaa vairaak deelj iedziivoshanaas kaares un piedziivojumiem. Es runaaju par to, ka arii muusdienaas kristietiiba rada kaut ko stabilu, jo, ja taa padomaa, kam var uzticeeties muusdienaas? Draugiem? Valdiibai? grin.gif Darba deveejiem? Nav garantijas, ka vinji sapratiis un uzklausiis. Toties vismaz religijaa rodas paarliciiba, ka Dievs vienmeer sadzirdees tavas luugshanas...
Pie tam- tieshi ar kristietiibas ievieshanu sekoja strauja kultuuras un sabiedriibas organizacijas attiistiiba.

*Sorry par offtopic`u, bet interesanta diskusija izveersaas. Varbuut vajadzeetu jaunu pavedienu uztaisiit unsure.gif *

Šo rakstu rediģēja Reiki: 03.03.2004 20:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 03.03.2004 23:11
Raksts #17


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Njā, lai gan neesmu specs etnogrāfijā, vēsturē un ķemmītes- bedrīšu tehnikā, tomēr atļaušos izteikt savu necilo viedokli. Kurš ir radies, studējot latviešu folkloru. Protams, neuzdrošinos apgalvot, ka pārzinu pat 10 daļu no latviešu folkloras un mitoloģijas, tomēr zināms priekšstats ir radies. Ļoti labs priekšstats, es jums teikšu. tongue.gif
Man tīkas tā doma par daudzajām seniskajām mātēm, dabas gariem, un Māru un Laimu kā vieliskā - garīgā pretnoststījumu vai, pareizāk sakot, simboliem. Pērkons gan, manuprāt, ir tik par sens, kā Mātes, un Dievs arīdzan - jā, un kur nu vēl kopīgā šī vārda sakne teju vai visām IDE tautām... Man tīkas filozofija, kas lasāma latviešu tautasdziesmās, pasakās un teikās. Es uzskatu, ka mūsu senči paši bijuši tik gudri, lai līdz tam aizdomātos, un protams, ka kaut kādas idejas viņi aizņēmās no kaimiņiem, pārveidojot savā gaumē. Un man ļoti tīkas, ka latviešu kultūrā blakus Svētajai Divvienībai - dziedāšanai un strādāšanai, kas tiek apzelētas vai visur, kur vispār kultūra tiek pieminēta, ir liekama trešā - humora izjūta. smile.gif

Mēs labi ļautiņi,
Jūs arī labi,
Nu mēs viens otru
Gānīsim.
grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Arwen
iesūtīt 04.03.2004 09:24
Raksts #18


Game Master
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03
Kur: Sansāra



Mums latviešu valodas skolotāja vienreiz lasīja kā mūsu valodas vārdi sakrīt ar indiešu vārdiem. Piemēram Māra indiešiem ir kaut kāds tur dēmons smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 04.03.2004 10:24
Raksts #19


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Arwen @ 04.03.2004 09:24)
Mums latviešu valodas skolotāja vienreiz lasīja kā mūsu valodas vārdi sakrīt ar indiešu vārdiem. Piemēram Māra indiešiem ir kaut kāds tur dēmons  smile.gif .

Nu, te es varu ieteikt The Probert Encyclopaedia Tur ir arī mitoloģijas enciklopēdija. Nav liela, tas gan, un visādas muļķības arī tur ir vairumā, bet īsam ieskatam noderēs. smile.gif
(iesaku sameklēt Laimu un tad uzklikšķināt uz Baltic wink.gif es biju gar zemi aiz smiekliem! un tas labi ilustrē Andzas Arrdh domu par vidēja ārzemnieka izcilajām zināšanām par Latviju. Starp citu, man šķiet, ka viņi arī savējās kultūras vēsturi nezin sad.gif ).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziren
iesūtīt 04.03.2004 10:46
Raksts #20


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.12.03
Kur: tepat vien es esmu...



Neesmu izlasiijis visus iepriekšējos komentus, bet teikšu tā........
Latvieši piedr pie Baltu ciltīm, Balti piedr pie Indoeiropiešiem un tā tālāk............
Visai eiropai ir vienādas taustas pasakas un mitoloģija arī ir vienāda.....neviens nav neko tā aizguvis.......tas, ka lietuviešiem ir saglabājuša itkā vairāk mitoloģiskās ziņas ir tikai vieksme.....uz lietuviešiem netika praktizēta zāles pļāvēja un mauriņa metodika......
un ja nopietni nevar sopriest par mitoloģiju tāpat kā par Latvijas vēsturi pirms 13. gs.....cik man nebūtu žel atdzīt, bet vairākumā tās viss ir pupu mizas
katrai tautai ir sava individualitātes un savi aizguvumi, ir savas līdzības un unikalitātes........tā pat ir ar latviešu kultūru un mitoloģiju...........mums ir pārāk maz ziņu par šo tematu un tāpēc nevaram teikt un spriest par to vai latviešu mitoloģija ir plaģiāts[sviestīga doma, jo tā tas nav] vai arī kaut kas unikāls un neatkārtojams....ir pārak maz ziņu un avotu.....pētījumu ir arī maz.....
........personīgi es uzskatu, ka no tā, ko es zinu par latviešu mitoloģiju, es varu teikt, ka tā ir pieteikami iespaidīga, lai būtu par pamatu kādas augsti attiistiitas kultuuras vai civilizācija izveidei..........

.........kāpēc es apšaubu daudzas izteiktās hipotēzes un lietas, ko daži vēsturnieki, cenzēti izsakoties, atļaujas saukt par faktiem un pierādijumiem ..........tam visam nav pamatojuma.......tas viss turās uz iedomām....."kā būtu ja būtu....".........
..........tik pat labi es varu apšaubīt latviešu un lībiešu tautastērpu rekonstrukcījas un to patiesumu.....kas var teikt, kā tā tas izskatījās.......kas var pagalvot, ka Latvijas iedzīvotāji nēsaja bikses.........pupu mizas.....

labi pieteik bārstīt tukšus vārdus un liekus izteikumus..........
...........nevaru es spriet par latviešu kultūru ar skaidru prātu....

tomēr es uzskatu, ka tā ir unikāla un neatkārtojama, tā nav nekāda citu tautu mitoloģijas kopija................

[es atvainojos, ja esmu aizskāris kāda patriotiskās vai nacionālistiskās jūtas, tas nav man mērķis......

Šo rakstu rediģēja Reiki: 29.05.2004 13:27
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 16:36