Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Atlantīda, ko mēs zinām...
Northwatch
iesūtīt 13.12.2003 22:23
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



Nu tad tā kā man te viens biedris ieteica te nu nāk pavediens par Atlantīdu.
Mana teorija ir tāda, ka Atlantīda pastāvēja. Ir ienākušas ziņas, ka kaut kur Atlantīdas okeānā ir atrastas kādas salas drupas (ko es domāju ka ir pamatīgs blefs, tur var būt jebkas) bet tas nu tā. Leģendas ir daudz, bet kā jau teica dižais Tolkīns thus the third age began, history became legend, legend became a myth, some things that should not have been forgotten were lost. For none now live who remember it.
Tad nu tā, viela pārdomām. It kā bija leģenda, ka dievi sadusmojušies uz atlantiešiem par to ka viņi sāka cīkstēties savā starpā, pierādīt kurš ir labāks un kurš sliktāks, lai gan pašā sākumā Atlantīda tika radīta kā miera zeme. Tad nu ņēma un apslīcināja visus. Izglābās daži, ar gaisa balonu. Ir atrasti zīmējumi (it kā) senajās inku vai acteku zemēs īsti nepateikšu, kur redzami ierodamies kaut kādā balonveidīgā ietaisē cilvēki ar gaišu ādas krāsu un kā jau daudzi zina tie tur - inki vai acteki - nebija ar gaišu ādas krāsu. Tas nu tā.
Otra lieta - Atlantīdai riņķī gāja septiņas zemes strēles, kuras savā starpā savienoja tilti, pašā vidū bija krāšņa pilsēta.
Viņi aizgāja bojā ne tikai tāpēc ka būtu dievus sadusmojuši. Viņi radīja ieročus no kristāliem. Maybe bij tāda lieta ka viņi ņemoties par daudz ar ieročiem radīja kaut ko atomnelabu un tā rezultātā sala tika noslaucīta no zemes virsas, bet tas būtu diezgan neiespējami, ņemot vērā ka kristāli nav nemaz tik spēcīgi. Nubet sazin arī kas par spēku un enerģiju tur ir. Ir atrasti daudzi kauli seno cilvēku, kuros radoiaktivitāte daudzreiz pārsniedz normas.
Labsi, tas pagaidām viss, ja ir kādas idejas rakstiet.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Martins
iesūtīt 15.12.2003 17:53
Raksts #21


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Nnemot veeraa, ka visaas graamataas raksta tikai taisniibu, tad pasaule tiessaam ir pilna briinumainaam lietaam. Ko tikai nevar ilzasiit visos tajos "ssokeejossajos atklaajumos" un "apleeptajaas zinaassanaas par XYZ". Labs veids nopelniit naudinnu izziizzot publikai interesantus "faktus" no pirksta un pievienojot dazzas kraasainas bildes no reaalaam vietaam. Tad jau daudz godiigaak ir savus un citu izdomaajumus uzreiz izdot kaa fantastiku un fantaaziju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 16.12.2003 08:56
Raksts #22


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Martins @ 15.12.2003 17:53)
Nnemot veeraa, ka visaas graamataas raksta tikai taisniibu, tad pasaule tiessaam ir pilna briinumainaam lietaam. Ko tikai nevar ilzasiit visos tajos "ssokeejossajos atklaajumos" un "apleeptajaas zinaassanaas par XYZ". Labs veids nopelniit naudinnu izziizzot publikai interesantus "faktus" no pirksta un pievienojot dazzas kraasainas bildes no reaalaam vietaam. Tad jau daudz godiigaak ir savus un citu izdomaajumus uzreiz izdot kaa fantastiku un fantaaziju.

Nu, tas ir skaistāk pateikts, nekā es jebkad spētu!

Labāk par šitām tēmām palasīt populārzinātniskas grāmatas, teiksim:
A. Gangnuss "Zemes katastrofu noslēpums" un "Riskants prāta piedzīvojums";
D.L.Kušē "Bermudu trijstūra noslēpums";
А.Г.Галанопопулос, Э.Бэкон "Атлантида. За легендой - истина"

un vispār gandrīz visa "Apvāršņa" sērija latviski un "Evrika" krieviski ir dziļi iesakāma.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 16.12.2003 16:26
Raksts #23


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



visiem kuriem interesee atlanti un nevis atlantiidas iedziivotaaji [kaut gan es domaaju ka tas ir vienc un tas pac.... anyway:] iesaku izlasiit ernsta muldašova ''no kaa mees esam ceelushies''. tur saakumaa ir galiigi garaam, bet veelaak jau paliek interesanti... smile.gif kursh jau ir lasiijis? es esmu tikusi liidz kaukaadai 170 vai 180 lpp. laika nav.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 16.12.2003 16:38
Raksts #24


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Vienīgi žēl, ka tās "interesantās lietas" un fakti visbiežāk ir izdomāti, bet pierakstīti tikai tāpēc, lai piesaistītu lasītājus sad.gif Un tas nepavisam nav labi, jo cilvēks, pirmo reizi ko jaunu padzirdot, jau nespēj novērtēt, ir tā patiesībā, jeb nav!
Ne par interesantumu strīdos, bet par to, ka ļaudīm iebaro acīmredzamus melus tikai tāpēc, ka tā iegūstama lielāka peļņa mad.gif
Un taisni ar fantāziju rakstītās parasti noklusē to, ka sensacionālie aprakstītie fakti ir viltojums!
Es labāk lasu tīras, nemākslotas leģendas un mītus, un pasakas, un teiksmas.

Ē! Atlanti nav Atlantīdas iedzīvotāji! Par Atlantu sengrieķu mitoloģijā sauc milzi, kas tur debesu jumu. Vēlāk tie ir 3 milži, kas tur zemeslodi, un vēl vēlāk visas kolonnas vīrieša veidā (sievietes ir kariatīdes).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 16.12.2003 17:09
Raksts #25


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



kjeramies pie griekjiem? ok, man nav nekas pretii mitoligjijai, bet gan atlanti [taa ir ceturtaa civilizaacija uz zemeslodes] gan atlantiidas iedziivotaaji dziivoja zem uudens...ok, piekriitu tas nav visai paarliecinoshs arguments, bet nu ok, viedoklji ir daudzi. tajaa graamataa ir raxtiic par atlantiem, kuru acis ir ziimeetas uz tibetas templju sienaam.
bishkin pastaastiishu lai citi saprastu par ko ir runa. tas buus vienc citaats no graamatas, dazhaas vietaas bikin saiisinaats.

uz Zemes, pēc Blavatskas datiem, ir bijušas piecas rases, mūsu rase ir piektā. Dzīvība uz Zemes radusies pirms vairākiem miljoniem gadu, matērijai kļūstot arvien blīvākai un blīvākai. Cilvēki, dzīvnieki un augi ir radušies vienlaikus. Katra rase radusies no iepriekšējās.
PIRMĀ RASE [saukti arī par pirmdzimušjiem] bija ēteriskas būtnes. Tie bija eņģeļiem līdzīgi cilvēki. Viņiem nebija miesas, 40-50 metru lielais augums mirguļoja kā mēnesgaisma.Tiem bija 1 acs, kas veica arī trešās acs funkcijas [sīkāk nepaskaidrošu kas ir 3. acs, tie kas zin lai zin un tie kas nezin, lai prasa citiem], kura nodrošināja telepātisa tipa sakarus. Viņi vairojās daloties un pumpurojoties. Varēja dzīvot jebkurā temperetūrā.
ORĀ RASE [vēlāk dzimušie jeb bezkaulainie] arī bija rēgveida, taču blīvāki nekā pirmā rase.Augums parasti saniedza 30-40m. Vairojās pumpurojoties kā arī ar sporām, bet otrās rases beigās parādījās starpposma hemafrodīti.
TREŠĀ RASE [lemūrieši] iedalāma agrajos un vēlajos lemūriešos. Agrīnie lemūrieši bija ~20m gari, ar daudz blīvāku ķermeni, ko vairs nevarēja saukt par rēgainu. Viņiem jau veidojās kauli.To pastāvēšanas laikā sākās dzimumvairošanās. Viņiem bija 2 sejas un 4 rokas.
Vēlīnie lemūrieši [lemūrieši-atlanti] bija visattīstītākā Zemes civilizācija kas sasniedza ļoti augstu tehnoloģijas līmeni. Kā viņu matojumu var minēt Ēģiptes Sfinksu u.c. Augums ~7-8m.
CETURTAI RASEI [atlantiem] bija 3-4m garšaugums, taču šīs rases pastāvēšanas beigās viņi kļuva mazāki. [te par atlantiem ir baigi daudz raxtiic, negribas drukaat].
PIEKTĀ RASE [mūsu rase] , ko dēvē arī par āriešu rasi, radās vēlīno atlantu periodā. Pakāpeniski ieguva mūsdienu cilvēka veidolu.

viss.

Tibetieshu muuki apgalvo ka veel muusdienaas somati alaas atrodas atlantu civilizaacijas paarstaavji, kuri atrodas somati staavoklii. muusu civilizaacija ljoti iespeejams ir peedeejaa, jo...[ai, pashi izlasiet, alinkums raxtiit]
ok, njemiet par labu, un roviel, nebruuc man virsuu jo galu galaa viedoklji ir ljoti ljoti dazhaadi....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 17.12.2003 10:09
Raksts #26


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Nē, nē, nepavisam nebrukšu virsū!
Vienmēr cenšos pieturēties pie principa: "Katram ir tiesības teikt to, ko viņš uzskata par patiesu, bet katram citam ir tiesības viņu par to triekt gar zemi" smile.gif
Otro daļu, tātad, izlaižam! grin.gif
Manuprāt, Blavatska... ar to viss ir izteikts... sad.gif O, jā, viņa ir slavena! Bet VISĀDĀ ziņā.
(Esmu lasījusi šito, esmu, un ne tikai to vien... un ne tikai Tibetā uz tempļu sienām acis ir zīmētas, un plaukstas utt.)

Pēc grieķu mitoloģijas atlanti nedzīvo zem ūdens, tas nu tā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eily
iesūtīt 01.03.2004 20:34
Raksts #27


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.03
Kur: hmm... te, kaut kur, visur, nekur



ljoti daudzi cilveeki kas dziivoja ljoti sen atpakalj esot bijushi ljoti gudri, un taadeelj viss kas vareetu buut izdomaats nu no tiem kristaaliem un taa taalaak... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Overlord
iesūtīt 02.03.2004 09:07
Raksts #28


Sarkanais Barons
Grupas ikona

Grupa: Modi
Pievienojās: 24.07.03
Veterāns aktīvajā dienestā



Njā,bet teorijas ir ka Atlantīdu nogremdēja dievi jo viņiem nepatika ka Atlantīdi izmantojot savas tehnoloģijas cīnās par varu pasaulē, tas ir mazticams, drīzāk gan viņi rokot tuneļus saurba zemes garozu cauru kā sieru un tajos caurumos saplūda ūdens, kas vēlāk vilka visu Atlantīdu uz leju. Tas ir precīzāks izskaidrojums, jo es neticu ka viņiem būtu tajā laikā bijuši kautkādi grandiozie lāzerieroči
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zuu
iesūtīt 03.03.2004 18:46
Raksts #29


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.11.03
Kur: pagulte



ja taa padoma tikpat kaa nekas nav apstiprinaac....domaajams ka atlantiida ira eksisteejusi...
pasaule ir viens liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiels nosleepums.....kaa es veetos shito visu izdibinaat...... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lija
iesūtīt 06.03.2004 17:23
Raksts #30


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.02.04



Mums par Atlantiidu maacija veestures stundaas (nopietni - bija viena ucene pustraka ar to visu) un izraadaas, ka taa nav vieniigaa nogrimusii civilizaacija, taadas ir bijusas pavisam aptuveni - 6 un mees esam it ka 7-taa. Un muus tuulinj nomainiisot 8-taa. Mees izmirstam. cool.gif laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 19.03.2004 20:28
Raksts #31


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Dabiski, ka Atlantiida eksisteeja. Ja pienjem, ka homo sapiens uz Zemes dziivo jau ~ 50 000 gadu...Muusdienu civilizaacijai lai noietu celju no pirmo darbariiku izgatavoshanai liidz modernajai tehnikai vajadzeeja 10 000 gadus. Paliek aptuveni 40 000 gadu, kuru laikaa cilveeks tikai gaidiijis, lai beidzot iestaatos 8000. gads pirms Kristus un vinjsh vareetu saakt attiistiities.. Neizklausaas iipashi reaali, ne? Taatad ir bijis pietiekami daudz laika, lai kaadreiz jau buutu bijusi augsti attiistiita kultuura, kas veelaak pilniibaa norieteeja.

happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 22.03.2004 12:29
Raksts #32


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Reiki @ 19.03.2004 20:28)
Dabiski, ka Atlantiida eksisteeja. Ja pienjem, ka homo sapiens uz Zemes dziivo jau ~ 50 000 gadu...Muusdienu civilizaacijai lai noietu celju no pirmo darbariiku izgatavoshanai liidz modernajai tehnikai vajadzeeja 10 000 gadus. Paliek aptuveni 40 000 gadu, kuru laikaa cilveeks tikai gaidiijis, lai beidzot iestaatos 8000. gads pirms Kristus un vinjsh vareetu saakt attiistiities.. Neizklausaas iipashi reaali, ne? Taatad ir bijis pietiekami daudz laika, lai kaadreiz jau buutu bijusi augsti attiistiita kultuura, kas veelaak pilniibaa norieteeja.
happy.gif

Dabiski, ka to nevar zināt! Pierādījumu ta naf grin.gif
Homo Sapiens Sapiens dzīvo jau daudz senāk (pēc dažu zinātnieku domām)!
Sk. jauku prezentāciju (visjaukākais ir 2.slaids rolleyes_a.gif ):
Dr. Rob Pfaff
Assistant Vice President for Academic Affairs
Professor and Chair
Department of Chemistry
Evolution of Language
Vai:
http://www.geocities.com/palaeoanthropology/timeline.html
Kā var viegli pamanīt, šie "koki" nesakrīt smile.gif Un tā vienmēr! wink.gif
Tas pats par Atlantīdu un teorijām par to cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dana
iesūtīt 22.03.2004 14:12
Raksts #33


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.04



Ļoti interesanti visu šito izlasīt. grin.gif
Kamēr lasīju, atcerējos, ka lasīju vienu populārzinātnisku grāmatiņu, kas atbalsta kreacionismu (pasaules vēsture balstoties uz Bībeli). Tur vispār teikts, ka pasaule nav vecāka par 10 - 12 tūkstošiem gadu. Pa kuru laiku te vispār varētu būt tie "mū", "atlantīdieši" un pārējās apmēram 4 civilizācijas?
Bet vienam gan man gribētos piekrist - cilvēki agrāk tiešām bija gudrāki par mūsdienu cilvēkiem, jo naudas un mantas dēļ nebeidza kopā mūsu mazo pasaulīti tik intensīvi un strauji. Un to vēl tagad saucot par progresu *iebāž pirkstu rīklē tēlojot, ka vēmiens nāk* mad.gif
Bet par atlantīdiešiem es atkal dzirdēju arī kaut kādu versiju, ka viņi tik tāl saprogresojušies, ka paši sevi gaisā uzlaiduši aiz naudaskāres, varaskāres un vispārēja cilvēciska stulbuma. Jāatzīst, ka man šī versija šķiet visai reāla, īpaši skatoties uz pasauli mūsdienās *māj ar galvu un skumji smaida*
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 22.03.2004 15:14
Raksts #34


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Esi sveicinaata, Roviela! happy.gif
Nu labinji, ko tu teiksi par sho- pirms 149 miljoniem gadu notika visa apgabala leena grimshana, un jau pavisam nelielas juuras liimenja svaarstiibas lika no okeaana pacelties uz pazust zemes gabaliem. Peedeejaa leduslaikmeta laikaa, kursh saakaas kaut kur pirms 75 000 un beidzaas pirms ~ 10 000 gadiem, sakaraa ar uudens sasalshanu pie poliem, juuras liimenis atradaas aptuveni 120 m. augstaak nekaa shodien.
Tajaa laikaa Bahamu salu arhipelaaga rajonaa bija viena vai vairaakas lielas salas, kuru sauszemes platiibas lielaakaa dalja atradaas tikai nedaudz virs okeaana liimenja. Postoshus pluudus vareeja izsaukt pat neliela zemes masiiva iegrimshana zemestriices rezultaataa. Un tieshi tai laikaa peec Platona dateejumiem nogrimusi Atlantiida tongue.gif
*Ljoti citiiigi gaida viedokli no preteejaas puses* w00t.gif

P.S. Tagad man praataa ienaaca "Tumsas" dziesma "Katram savu Atlantiidu", seezhu un dziedu dziesminju happy.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 22.03.2004 15:41
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 22.03.2004 15:50
Raksts #35


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Sveika, Reiki! grin.gif
Vēsture un laiki:
http://www.activemind.com/Mysterious/Topics/Atlantis/
Te būs ļoti īsiņš apskats "par" un "pret":
http://www.activemind.com/Mysterious/Topic...s/theories.html
Jauki linki ir te, ieskaitot Platona teksta Critias un Timaeus fragmentus (angliski), kur par to ir runa:
http://ancienthistory.about.com/cs/lostcontinent/?once=true&
Un īpaša foruma teksti:
http://ancienthistory.about.com/library/bl/bl_forumaaa.htm
Gandrīz visu teoriju apskats:
http://www.crystalinks.com/atlantistheories.html
Tās ir tikai dažas no saitēm, kur par to ir runa smile.gif Es NEESMU visas izlasījusi (nemaz netaisos! getlost.gif ) un necenšos nevienu pārliecināt! Lasi pati un domā pati tongue.gif
Mana doma ir tāda - nekas no "par" mani pagaidām nav spējis pārliecināt, "pret" pēc definīcijas nav pierādāms, paliek "varbūt", pie kā arī turos rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 22.03.2004 15:57
Raksts #36


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Vaa, liels paldies par linkiem w00t.gif Buus briivs briidis, noteikti papeetiishu siikaak.
Tiem, kam nepatiik lasiishana netaa, varu ieteikt palasiit taadu autoru Preisingeru, ir taada graamata, kas iznaaca(ja nemaldos) 1997. gadaa, saucaas "Bermudu trijstuura miikla atmineeta". Tur vesela nodalja ir veltiita tam visam, ko ieprieksh Roviela uzrakstiija happy.gif Vieniigais, viedoklis ir diezgan kategorisks, toties teorijas izklaatiitas ljoti skaidri un saprotami.
Starp citu, tas Evolution of Language baigi labais saits happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
raira
iesūtīt 09.10.2004 09:21
Raksts #37


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.09.04
Kur: tur kur..........kautkur



esmu lasijusi dazadus rakstus par antlantidu, citi saka tada pastav citi atkal ka ne bet es tomer domaju ka antlantida tomer ir pastavejusi
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 19.10.2004 16:47
Raksts #38


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Kā jums šķiet, vai Tolkīns ar savu Numenoru arī nedomāja Atlantīdu? Vai tikai vienā no elfu valodām Numenora netulkojās kā Atalante?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sirradze
iesūtīt 19.10.2004 17:42
Raksts #39


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.06.04
Kur: tepat.



Leģendārā Atlantīda, par kuras pastāvēšanu strīdi risinās jau tūkstošiem gadu, patiesībā bija Īrija, liecina zviedru zinātnieka jaunā teorija. Kā 360. gadā pirms mūsu ēras rakstīja grieķu filozofs Platons, Atlantīda bija sala Atlantijas okeānā, kurā pirms 11 500 gadiem izveidojās attīstīta civilizācija, līdz to skāra plaša dabas katastrofa un tā nogrima okeāna dzīlēs.

Ģeogrāfs Ulfs Erlingsons, kura grāmata ar šīs teorijas izskaidrojumu iznāks nākamajā mēnesī, saka, ka Atlantīdas mērījumi, ģeogrāfija un ainava, kā to apraksta Platons, gandrīz precīzi atbilst Īrijai.

"Esmu pārsteigts, ka neviens to nebija ievērojis agrāk, tas ir neticami," viņš teica. "Tāpat kā Atlantīda, Īrija ir 300 jūdzes gara, 200 jūdzes plata un ir visplatākā vidū. Tām abām ir kalnu ieskautas zemienes. Es esmu pētījis ģeogrāfiskos datus pārējā pasaulē un no 50 lielākajām salām tikai vienai ir zemiene vidū – Īrijai."

Erlingsons tic, ka ideju par Atlantīdas nogrimšanu radījis Dogerbenkas liktenis. Dogerbenka ir izolēts šelfs Ziemeļjūrā aptuveni 100 kilometrus no Anglijas ziemeļaustrumu piekrastes, ko nogremdēja milzīgs paisuma vilnis ap 6100. gadu pirms mūsu ēras. "Man ir aizdomas, ka mīts nāk no Īrijas un tā pamatā ir Dogerbenka. Domāju, ka atmiņas par Dogerbenku saglabājās Īrijā apmēram trīs tūkstošus gadu un sajuka ar leģendu par Atlantīdu," viņš teica.

Erlingsons saista Atlantīdas impērijas robežas, kā to norāda Platons, ar megalītisko pieminekļu sadalījumu Eiropā un Ziemeļāfrikā, savietojot Atlantīdas tempļus ar labi zināmām apbedījumu vietām Ņugreindžā un Notā, ziemeļos no Dublinas, kas ir senākas par piramīdām.

"Viņš savā grāmatā "Atlantīda ģeogrāfa skatījumā" lēš, ka Platona iespēja piekļūt ģeogrāfiskajiem datiem par Īriju varēja būt 99,98% liela. Iepriekšējās teorijās par Atlantīdu minēts, ka tā varēja atrasties kaut kur Azoru salu tuvumā 1500 kilometrus uz rietumiem no Portugāles krastiem vai Egejas jūrā. Citi uzskata, ka tā bija tikai Platona atrofējušos smadzeņu auglis.

/www.icelo.lv/


Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
GameMaster
iesūtīt 19.10.2004 18:10
Raksts #40


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 03.06.04



Nezinu vai jau minēts, bet tiem, kurus interesē vēsture iesaku uzmeklēt "Hermorkrāta dialogu", ko pierakstījis Platons. Tajā aprakstīta Sokrāta un Hemorkrāta saruna par Atlantīdas tēmu, kuras beigās Sokrāts nosauc Hemorkrātu par jukušo.
Daudzu zinātnieku uzskatos, šis dialogs ir viens no drošākajiem avotiem par Atlantīdu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:16