Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Strupa ļaunākā atmiņa, No vecā foruma
Elvira
iesūtīt 20.09.2003 16:37
Raksts #1


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.03



Viedokļi, vajag vairāk viedokļu... Raksti no vecā foruma pavediena (aizsāka Vinky)

Vinky: Strupa ljaunaakaa atminja. Kaa cilveeki par shito striidas. Vieni saka, ka Dzheimss ir viens liels kjeems utt., bet citi vinju aizstaav. Es piederu pie aizstaavjiem! Bet ja runaajam par atminju kopumaa... tas bija tieshaam forshi redzeet kaads bija Dzheimss, kad vinjsh bija Harija vecumaa. Man patika, kaa vinsh visu laiku izraadiijaas... Nepaartraukti jauca matus, speeleejaas ar zibsni... jautri! Un, kaut gan es jau to sen zinaaju, Siriuss bija izskatiigs. Hi hi! Es to zinaaju visu laiku! Labi, paliekam nopietni. Tad naaca Snivellius ! Izklausaas peec kaut kaada laasta. Heh.. tas gan nebija jauki, kaa Siriuss ar Dzheimsu vinju laadeeja un mociija, bet Strups savaa zinjaa bija to pelniijis. Siriuss bija jau teicis, ka Strups nekad nepalaida garaam izdeviibu, lai nolaadeetu Dzheimsu. Kaadeelj lai Dzheimss nedariitu to pashu? Lilija... mjaa.... vinja negribeeja iet uz randinju ar Dzheimsu... aww... Un ziniet, kaadeelj veel Strups bija to pelniijis? Taapeec, ka vinjsh nosauca Liliju par drankjasini, kaut gan vinja Strupu aizstaaveeja. Tas bija tik pretiigi no Strupa puses... Principaa, man Dzheimss iepatikaas. Es vinjaa saskatiiju zinaamu liidziibu ar Drako. Nee, vinji nav vienaadi, bet savaa zinjaa mazliet liidziigi. Turklaat man ir attaisnojums vinja riiciibai. Dzheimss bija populaars. Un vinjsh to izciiniija pats, nevis kaa Harijs, kas bija slavens 1 gada vecumaa. Vinjsh taads gribeeja buut, arii taads palika... Tas gan nav attaisnojums, bet...

Nikita03 [Elvira]: Es personīgi nepiederu pie Džeimsa aizstāvjiem, manuprāt viņš rīkojās ļauni. Lai arī ko Strups nedarīja parasti, tajā brīdī viņš vienkārši gāja garām pētīdams SLIMu jautājumus. Ja tas vēl būtu kaut kā izprovocēts, bet viņš taču vienkārši gāja garām. Man štrupa palika žēl. Tas, protams, nav taisnīgi, ka viņš Džeimsa vietā ienīst Hariju, bet es viņu savā ziņā varu saprast. Un kā gan var izaugt par jauku, labu cilvēku, ja viņa vecāki pastāvīgi (cik var spriest) strīdējās, bet skolā visi atstūma un divi labie draugi vēl pastāvīgi terorizēja? Es nesaku, ka viņš to terorizēšanu nebija pelnījis, bet ne jau tik šausmīgi. Tur klāt tas ir tik neglīti - Džeims un Siriuss divatā pret Strupu vienu pašu, es pat teiktu, ka tas bija negodīgi un nevīrišķīgi ...un vēl tik pazemojoši. Tas gan nebija tieši norādīts, bet man liekas, ka Strupam skolā draugu (īstu) nebija (iespējams, arī vēlāk).

eyedam: Es biju ļoti sarūgtināts.
Lai ko arī Siriuss pēc tam teica, lai sevi un Džeimsu attaisnotu, man tomēr domas par viņiem (gluži tāpat kā Harijam uzreiz pēc tam) ļoti pasliktinājās. Jā, lai daudz neskaidrotu, man bija tāpat kā Harijam, tikai atšķirībā no viņa, es joprojām neesmu vairs tik augstās domās par Džeimsu Poteru.
Kā jau Nikita teica, Strups tajā brīdī viņiem necik nemaisīja. Un tas, ka Strups Liliju nosauca par draņķasini, tas viņam vienkārši bija tāds pierasts apvainojums. Turklāt viņš bija dusmīgs uz viņiem visiem kopā, Liliju acīmredzot ieskaitot. Bet, manuprāt, cenzdamies gan to neizrādīt, Strups tomēr bija viņai pateicīgs. To, ka tavu palīdzību, redz, man nevajag, lepni būdami, pasaka daudzi jo daudzi cilvēki.
Un tādu popularitāti – uz vientuļo un pamesto rēķina – es arī necik augstu nevērtēju. Tāda popularitāte, kā Vinky pareizi ievērojusi, ir tāda pati, kā Drako popularitāte viņa "fanu" vidū. Arī Drako cenšas būt ievērots, citus pazemojot. Un arī viņš to dara, draugiem piepalīdzot...
Es tikai domāju vai, nez, Strups tur patiešām gadījās pilnīgi nejauši?...

Vinky: Man gan kaut kaa skjiet, ka Dzheimss bija forshs. Ljauns, bet forshs. Atziistu - uzvedaas kaa kretiins, bet tik un taa forshs! Un juus, manupraat, bijaat tik shokeeti tikai taadelj, ka domaajaat - Dzeimss ir labs, taads pats kaa Harijs. Bet, redziet, vinjsh ir savaadaaks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Vinky
iesūtīt 22.09.2003 17:02
Raksts #2


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Es tikko izdomāju, kāpēc tā un šitā.

Kurā grāmatā tas bija, neatceros, bet atceros, ka bija kaut kas tāds, ka Siriuss (laikam) teica, ka Strups piederēja pie tās Slīdeņu bandas, kas teju visi kļuva par nāvēžiem. 1. gadā Strups esot zinājis vairāk lāstu nekā dažs labs septītgadnieks. Domājiet, ka viņš nevienu no savām zināšanām neizmantoja pret Laupītājiem? NETICU! Un vispār, atmiņa ir ļooooti subjektīva, jo tā ir redzēta no Strupa viedokļa. ermm.gif Mēs taču nezinām, kas notika tālāk!!! Varbūt Džeimss nemaz vairāk neko neizdarīja un Strups viņu nolādēja. Varbūt viņš vienārši apstājās. Varbūt... Tomēr es neticu, ka tam, ko viņi izdarīja nebija nekāda iemesla. Jo tomēr Harijs esot līdzīgs Džeimsam (labā nozīmē) un Harijs neko tādu nedarītu bez iemesla...

+ Vismaz ir apstiprināts, ka Džeimss izauga no savas tīņa iedomības, bet Strups vēl joprojām uzvedas kā bērns uzveļot visu vainu Harijam. VOT TĀ. mad.gif

baigais juceklis, bet es ceru, ka jūs sapratāt!

Šo rakstu rediģēja Vinky: 22.09.2003 17:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eyedam
iesūtīt 23.09.2003 23:16
Raksts #3


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Ai, ai, ai! Aizstāvi savu mīluli, ko? wink.gif

Pirmkārt, jāsaka, ka šī bija īpaša veida atmiņa, kas nebija gan diez ko subjektīva (un tu saki, ka tā ir ļooooti subjektīva...). Tajā neparādījās Strupa domas, bet gan Harijs it kā visu notiekošo vēroja no malas. Kā es saprotu, tad tādā domnīcā "ierakstās" viss notiekošais kā video, cilvēka uztvere tur lielu lomu nespēlē.

Otrkārt, kāpēc jūs domājat, ka tā ir Strupa ļaunākā atmiņa? Manuprāt tas daudz ko mainītu, ja tā būtu. Bet esmu gandrīz pārliecināts, ka tas ir tikai viens kārtējais fragmentiņš no Strupa dzīves. Viņam droši vien ir daudz citu nepatīkamu un nepatīkamāku atmiņu. (Tā kā nevar īsti saprast, par ko tieši ir šis pavediens, tad šis nevarētu būt off-topic wink.gif)

Treškārt, par Džeimsa izaugšanu no iedomības. Mēs gan nevaram skaidri zināt, vai tā notika. wink.gif Iespējams, ka iedomība nekur nepazuda, vienkārši Džeimss to iemācījās apvaldīt (citādi pārējie viņu tā necienītu un neslavētu).
Tomēr Strupam ir pavisam citas problēmas, kuras, iespējams, apvaldīt vai ar kurām sadzīvot ir grūtāk.

Bet vispār jau par Strupu vēl daudz kas jauns būs atklājams. Vismaz Roulinga šad tad iedod pa kādam mājienam, ka viss nav gluži tik tīrs, kā izskatās. grin.gif

eyedam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 24.09.2003 21:35
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Jā, aizstāvu gan savu mīluli! tongue.gif

Tomēr, tā ir Strupa atmiņa - tātad tas ir daudz maz tas, ko Strups pats ir piedzīvojis un redzējis. Bet nu, tas tā...

Strupa ļaunākā atmiņa. Kāpēc? Tāpēc, ka tāds bija nodaļas nosaukums! grin.gif Tieši tā. Snape's worst memory, man šķiet. smile.gif

Treškārt - es neticu, ka Lilija būtu tā pēkšņi viņu iemīlējusi, ja viņš nemaz, ne kaut mazdrusciņ nebūtu mainījies. Uz labo pusi. Come on, viņš (to varēja lasīt 3. daļā) pats sevi bija gatavs upurēt, lai tik izglābtu Liliju un Hariju. Bet Strups vēl joprojām dusmojas uz saviem bērnības naidniekiem, izgāžot savu naidu uz Hariju. Ja tas nav stulbi, tad pasakiet kas IR stulbi. glare.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eyedam
iesūtīt 24.09.2003 21:58
Raksts #5


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Nedomāju gan, ka Strups būtu varējis to visu dzirdēt un piedzīvot, kas bija redzams domnīcā. Visu to, ko runāja laupītāji, piemēram. Turklāt ir teikts, ka Strups praktiski visu laiku ir iegrimis mācībās.

Lai nu tā būtu ar to nodaļas nosaukumu. Es joprojām būšu par slinku un nepārbaudīšu. tongue.gif

Un par to mainīšanos. Vinky, būtu labi, ja tu iedziļinātos tajā, ko teicu. Būtībā tu tikai atkal pasaki savu galveno viedokli, bet ne runā par manējo, tāpēc man nav, ko atbildēt.

eyedam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 24.09.2003 22:02
Raksts #6


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Bet es savā ziņā ar savu viedokli atspēkoju tavējo! wink.gif

Es tomēr domāju, ka tas nav nekāds video fragments - tomēr tā ir Strupa atmiņa un Strupa domnīca. Tātad - viss, kas tur ir, tas ir ņemts no Strupa galvas un atmiņām. Tātad - viņš to visu dzirdēja. glare.gif

Ar to iedziļināšanos ir kā ir - galviņa sāp.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Anetta
iesūtīt 18.10.2003 13:01
Raksts #7


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.10.03



Tomēr, ja Strupam būtu bērns un Džeimss būtu skolotājs, diez vai Džeimsam arī patiktu Strupa bērns.
Turklāt Džeims varbūt arī izauga no tīņu iedomības, bet no naida pret Strupu droši vien, ka nē(tāpat kā Sirius).
Un tas, ka Džeimss bija gatavs sevi upurēt ne jau ienaidnieka dēļ. Un kāpēc Strups nevarētu sevi upurēt kāda sev dārga cilvēka dēļ. :blink:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 18.10.2003 21:41
Raksts #8


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Nu kas te ir... Visi par vienu un viens pret visiem? wacko_a.gif Es esmu vienīgā, kam gribas attaisnot Džeimsu? sad.gif

Bet tomēr iet runa par konkrētu situāciju. Strupam, manuprāt, būtu jāsamierinās ar to, ka Harijs nav Džeimss un viņam nav jāmaksā par savu vecāku kļūdām. Un mēs nevaram spriest par to, ko Džeimss būtu vai nebūtu darījis, jo viņš ir miris. Un mēs ļoti maz zinām par viņu.

Vai gadījumā Vilksons un Siriuss neapstiprināja Harijam, ka Džeimss esot pieņēmies prātā 7. gadā - tad, kad viņš ar Liliju sāka satikties.

Katrā gadījumā.. nav tā, ka Strups nebūtu ne pie kā vainīgs. Viņš esot nolādējis Džeimsu pie mazākās iespējas! glare.gif Un... un... un...

Es tikai nesaprotu vienu. Kāpēc jūs visi tik šausmīgi aizstāvat Strupu un nepamēģinat paskatīties uz šo situāciju no citas puses? mellow.gif sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eyedam
iesūtīt 18.10.2003 21:47
Raksts #9


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Patiesībā jau mēs gandrīz visi pirmās četras grāmatas skatījāmies no tās citas puses (vienvārdsakot, Strups - slikts, Džeimss - labs). Tikai piektajā atklājās notikumi, kas mums like paraudzīties no otras puses. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Anetta
iesūtīt 22.10.2003 08:20
Raksts #10


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.10.03



Nu par to, ka Strupam jāsamierinās par to, ka Harijs nav Džeimss es tev piekrītu, bet par to Džeimsa pieņemšanos prātā, diez vai viņš palika prātīgāks pret Strupu.

Vilksons un Siriuss teica, ka viņš jau neņēma līdzi Strupu, lai nolādētu viņu savās tikšanās reizēs ar Liliju.

Strups nolādējis Džeimsu pie mazākās iespējas? Un ko tad tavuprāt darīja Džeimss?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 21.11.2003 21:07
Raksts #11


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Man ir žēl Strupu. Viņš nav tikai tas, kādu viņu redz Harijs&co, tam, ka viņš ir tāds nelietis, noteikti ir iemesls. Džeimss gan ir uzmanības izlutināts labais puisis. Bet Strupam vienkārši dzīve grūta. unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Goldberry
iesūtīt 22.11.2003 23:50
Raksts #12


ex foruma administratore
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.03



Taa baja skola (starp citu ljoti labi saglabaa ideju par parastu pamatskolu) smile.gif Kaa jau Sirius pareizi atziimeeja - vijni uzvedaas ee kaa stulbenji grin.gif Nebija iisti pareizi ieniist par to ka Strups bija, taapat arii STrups nebija Mr nice&poor person. Neesu ne aizstaave ne tas otrs (lai kaa nu arii vinjus sauktu smile.gif ) Taa aina vienkaarhi paraadija ka nu neviens nav perfekts smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pirlipete
iesūtīt 11.12.2003 19:45
Raksts #13


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03
Kur: ???



man pārņēma višanās to lasot...Tāpat kā Hariju..Un Siriusa attaisnojums nebija visai pārliecinošs.es neko negribu sliktu teikt par Džeisu vai Siriusu - man viņi abi šķiet baigi foršie! thumbsup.gif bet man tomēr bija tāda vilšanās..gan jau visam šitam kaut kas vēl sekos... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
jefeniite
iesūtīt 11.12.2003 22:08
Raksts #14


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03



a kaa juus domaajat, kaa vinja beidzaas? Dzhiemss taksh taisiijaas novilkt Strupam apenes? Kas notika, novilka vai nee! To Harisj ata arii neredzeja! Bet varbuut ata bija taa ljaunaakaa dalja no visas atminjas? w00t.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 12.12.2003 14:17
Raksts #15


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Nu, kas to var vairs zināt, Jefinj! Jāpajautā Vilksonam! shifty_a.gif wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Laimīgā*
iesūtīt 12.12.2003 18:18
Raksts #16


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03



man, kaa jau vairaakaam pesonaam, uzskati par Dzeimsu un Siriusu lJOTI mainiijaas. Un ne uz to labaako pusi. Bet Lilija man tieshi tapeec iepatikaas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eridāna
iesūtīt 12.12.2003 18:52
Raksts #17


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03



Nu man it kā palika žēl Strupa, bet par Džeimsu un Siriusu gan domas nemainījās! Kā jau zināju Siriuss bija smuks un Džeimss vairs nav tāds bezpersonisks, idealizēts tēls! Patiesībā, šī vieta grāmatā mani patiesi sajūsmināja!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 12.12.2003 23:25
Raksts #18


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Eridāna! Beidzot! Kā es gaidīju, kad kāds man piekritīs! Manuprāt, tā bija visinteresantākā nodaļa grāmatā... un ir forši, ka tēli vairs nav tik tādi... nu... labie un superforšie... viņi beidzot ir cilvēki!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eridāna
iesūtīt 13.12.2003 18:25
Raksts #19


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03



Nu, ja, cik tad ilgi var lasīt par pareizo Hariju un viņa vēl pareizāko tēvu... Beidzot viņi kļūst īsti, normāli cilvēki! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pirlipete
iesūtīt 13.12.2003 19:44
Raksts #20


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03
Kur: ???



Man jau ar tā vieta ļooooti patika..vienīgi tāda dīvaina juška!Es pat izprintēju bildīti,kur Džeims spēlējas ar zibsni un vēl Sirius,un pārējie..... wub.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 16.04.2024 09:24