Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Baznīcas loma cilvēka dzīvē un nāvē
Dinaer
iesūtīt 19.04.2006 21:12
Raksts #1


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



laivikā lieldienu laikā apdomājos par to cik svarīga man vispār ir baznīca. pat ņemot vērā manī gadiem ieaudzināto ticību Dievam, baznīca mn pavisam noteikti nestāv prioritāšu augšgalā. Es mēdzu to apmeklēt samērā regulāri bet biežāk lielāks prieks ir par to vietu, kur tā atrodas, vai par cilvēkie (kompāniju), ko spēju tur baudīt apmēram divas stu das - dazkārt ilgāk. bieži vien spēlējot lomu spēles man ir lielāka saprašana kāpēc vai vēlēšanās krist ceļos nekā baznīcā. neredzu tam ne jēgas ne pamatojuma.
iespējams, problēma ir manu zinašanu klāstā, bet, ja es jau tatad neredzu īpašu jēgu no baznīcas, tad vai tai vispār ir kāda ļoti svarīga loma manās un Dieva atiecībās?
Vai man tiešām ir jāiet uz baznīcu, lai apliecinātu savu ticību vai lai būtu ticīga? vai neejot uz baznīcu es smagi grēkoju? manuprāt nē. un šī simboliskā grēku piedošana ko tur var saņemt man nekad nav palīdzējusi. tā nostrādā tikai brīdī, kad tiešām nožēlo'ju un kad man tiešām sāp, bet tas nevienmēr ir baznīcā.

savā ziņā baznīca ir vieta, kur cilvēki iet meklēt dievu, bet ja tu to nespēj tur atrast, ko tad? jo diemžēl baznīca manuprāt mūsdienās vairs nav spējīga funkcionēt tā, kā tā to darīja pirms simts vai divsimts gadiem. ir zudusi zināma jēga no tā visa. sprediķi kas tiek lasīt biezī vien tiek paŗdomāti un mn nereti nākas secināt ka nespēju piekrist visam, ko dziru un nespēju pildīt to, ko no manis vēlas. iespējams, ka tā ir mana vaina, vai vājība, bet nu tā tas ir.

principā jautājums būtu par to cik liela nozīme ir baznīcai mūsu alikos un sabiedrībā?
cik funkcionāla tā spēj būt un vai var ko mainīt?


P.s. lūdzu neapspriest manu piederību kādai konfisijai un neuzsākt strīdu apr to vai Dievs vispār ir. tam ir domāti citi pavedieni.

Žanete

Šo rakstu rediģēja Žanete: 19.04.2006 21:12
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Martins
iesūtīt 20.04.2006 09:44
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Man prieks par tevi, Žanet. Turpini domāt par šīm lietām!

Liela mēroga organizētas kādu ticību uzturoša un izplatošas organizācija un mūsu platuma grādos tā ir kristīgā baznīca, manuprāt, ir kā savu laiku pārdzīvojis behemots. Liels, neveikls, prātā atpalicis, bet joprojām spēcīgs. Spēj sienas izgāzt, tikai īsti nesaprot, kas notiek. Nākotne pieder mazām veiklām sektām, kuras spēs ātri piemēroties apkārt noteikošajam, kuras būs gatavas laulāt homoseksuāļus, kuras nenosodīs kotraceptīvu lietošanu vai seksu ārpus baznīcas sankcionētas laulības, kuras liks mierā klonēšanu, gēnu inženieriju, dzīvības izcelšanos u.c. zinātnes lauciņā augošos rāceņus utt.

Pavisam īsi - manuprāt, kristīgā baznīca tieši šeit, Latvijā, nav tā organizācija, kurai varētu vēlēties piederēt labi informēts un domājošs cilvēks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 20.04.2006 10:08
Raksts #3


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



He he redz.
Par to grēku nožēlošanu, tas ir tas ko Tev rakstīju Cibā.
Tu baznīcā saņem šo grēku atlaidi avansā, ja patiešām tad nenožēlo savus grēkus un tad, kad pienāk mirklis, kad Tu patiešām nožēlo, tad tā piedošana it kā nostrādā.
Grēkus var atlaist tikai mācītājs. Kāds cits cilvēks?
Nu tikai tad, ja grēcinieks mirst nost un mācītājs nevar paspēt.

Uz baznīcu IR jāiet. Tā saka kristīgā ticība un jebkurš mācītājs.
Tu neieskaitīsies Dieva bērnos, ja neiesi uz baznīcu.
Es neatceros kas tur īsti bija par fišku, bet tā ir.
Paprasi mācītājam. Tev paskaidros.

Ai sviests.
Es nezinu. Esmu ticīga, bet uz baznīcu pēdējā laikā neeju, jo man tas liekas liekulīgi pret sevi un Dievu.
Bet tas jau ir cits stāsts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 20.04.2006 12:01
Raksts #4


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Kādreiz man gribējās gribēt iet uz baznīcu. Tagad ne gribas, ne gribas gribēt. Dievs baznīcā nedzīvo un ar mācītāja muti nerunā, vismaz ar mani. Tāpēc es ar viņu tiekos citur smile.gif

Baznīca kā organizācija vispār ir cits stāsts. Sabiedrības koriģēšanas ierīce, kura darbojas, kaut kā, bet kādu attīstību tas dod? Indivīda iekšējā attīstība šādai statiskai sistēmai patiesībā ir pat nevēlama. Ētisko kategoriju potēšana slimajai sabiedrībai, tāds, manuprāt šobrīd ir pamatprocess. Nu ir jau tomēr viņa slima, un vajag tai disciplīnu, vismaz kaut kādu. Bet vai šāda reliģiska "injicēšana" ko līdz, vai tas rada iekšēju apzināšanos, patiesības piedzīvošanu, kas vienīgā spēj radīt reālas, paliekošas pārmaiņas vai viss paliek tikai tajā uzsūktajā šabloniskajā pareizi/nepareizi dalīšanā, kas šo sadalīto viedokļu pasauli sadala vēl vairāk un neko nerisina? Turklāt reliģija ierobežo, pirmkārt, ierobežo pašu Dieva izpratni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 20.04.2006 12:13
Raksts #5


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



CITĀTS
ierobežo pašu Dieva izpratni


Tas tapēc, lai Tu neinterpretētu Dievu pēc tā, kā Tev ir ērtāk un izdevīgāk.
Dievs ir visai nežēlīgs un stingrs savos rakstītajos vārdos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 20.04.2006 14:02
Raksts #6


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es varu attiecināt to uz savu dzīvi. Man liekas, ka lielākā daļa cilvēku Baznīcā patiesi meklē Dievu, bet tur to jau sen nevar atrast, jo ir dzirdēts par sprediķotājiem un mācītājiem, kuri no darba brīvajā laikā iet bāros dzert un vēl nez ko. Lielākā daļa no manam draugam zināmajiem mācītājiem, kuri Baznīcā ir paraugi sabiedrībai atzīst, ka sprediķo to, kam paši nemaz nepiekrīt un īsti netic. Dieva aura ir baznīcā, bet pašu Dievu uz Baznīcu nav vērts iet meklēt. Dievs ir mums visapkārt un mūsos pašos. Vispār uzskatu, ka Baznīca ir pilnīgi lieks starpnieks stapr mums un Dievu, jo, kam gan cilvēkam īsti vajadzīgs starpnieks?! Kas ar Dievu tāpat parunāties nevar?! Da kaut vai lauka malā pie lielceļa, ja tik ļoti gribas?! Un ja to izdara, vai tad Dieva tur nav?! Dievs ir visur, tāds ir bijis mans uzskats un tam ir savs pamatojums. Reiz, pāris gadus atpakaļ, es vienkārši stāvēju pie loga, raudāju un lūdzos pedošanu un pateicos par visu. Neaizmirstams mirklis, jo es patiešām sajutos piedota un saprasta, pat fiziski samīļota, jo ķermenī ieplūda siltums un uz brīdi likās, ka kāda silta roka pieskaras vaigam. Tātad- vēlreiz saku, ka Dievs ir ivsur! Un ar viņu var runāt jebkur.
Bet par baznīcas lomu- uzskatu, ka tas ir viens liels komerciāls pasākums. Lai nokāstu no cilvēkiem naudu, jo ir draudzes, kuras obligāti piespiež maksāt 10 tiesu, kā arī lai sniegtu cilvēkiem kaut kādu gandarījumu. Domāju, ka nav jāiet uz baznīcu tikai tāpēc, lai kaut ko kādam pierādītu. Negribi- neej! Un vispār- lai pilnvērtīgi saprastu Bībeli tā ir jālasa katram pašam, nevis lai kaut kāds mācītājs tev vēl vairāk liek apjukt. Bībeli paša spēkiem ir jācenšas izprast, jo katram cilvēkam, atkarībā no viņa problēmām un vajadzībām, tur atklājas kaut kas savs.
Tātad, kopumā Baznīca- nekas parāk svarīgs un tāds, bez kā nevarētu iztikt. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 20.04.2006 14:09
Raksts #7


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Nu slikti mācītāji Tavam draugam pagadījušies. Arīs šos tāpat kā ārstus un citas uzticamības personas ir iespējams izvēlēties.

Ja nepārliecina viens, ej pie cita.
Tas pie kura gāju es, bija visai pārliecinošs un zinošs savā jomā.

Dievs ir visur.
Taču "Svēto vakarēdienu", kas kristietim ir ļooooooti svarīga lieta, Tu vari saņemt tikai baznīcā.

Šo rakstu rediģēja Sindra: 20.04.2006 14:12
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 20.04.2006 14:19
Raksts #8


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



CITĀTS(Ausminta)
Ētisko kategoriju potēšana slimajai sabiedrībai, tāds, manuprāt šobrīd ir pamatprocess. Nu ir jau tomēr viņa slima, un vajag tai disciplīnu, vismaz kaut kādu.

Jā, šis tiešām liekas viens no galvenajiem baznīcas pastāvēšanas iemesliem. Vēl viens varētu būt cilvēku vēlme socializēties ar citiem ticīgajiem. Baznīca ir vieta, uz kuru dodas ticīgie, lai tie varētu lūgt Dievu visi kopā, nevis katrs atsevišķi savās mājās. Vienkārši.

Ja runājam par Dieva atrašanu pieņemšanu ar baznīcas palīdzību caur citiem cilvēkiem vai mācītāju, tad ir jāatzīst, ka tas teorētiski ir iespējams. Tomēr nākas piebilst, ka "rakstītais vārds" kontaktu ar Dievu zināmā mērā tiešām var ierobežot vai bremzēt. Nemaz jau nerunājot par grēku atlaišanām avansā, kas manuprāt ir gluži vienkārša liekulība. Šī iemesla dēļ arī man labpatiktos ar Dievu tikties citur un pavisam citādā veidā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bandists
iesūtīt 20.04.2006 14:38
Raksts #9


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.05.05



Mūsdienās reliģijai vairs nav tāda nozīme kā agrāk. Šodien kā reiz lasīju Sestdienu, tur bija par šito tēmu. Cilvēki svētdienas pavada nevis baznīcā, bet lielveikalos, kļuvuši ļoti materiālistiski, piepildījumu (?) gūst caur mantām, iepērkoties... apmēram tā tur bija rakstīts.
Bet nav taču labi, ja cilvēki paļaujas, tic nevis sev, bet tikai Dievam, visādām dogmām... nu, nedomā ar savu galvu vairs, jo tā ir krišana otrā grāvī. Tāds cilvēks kļūst par ieroci tiem, kas manipulē ar reliģiju un... ē... kuriem tas ir izdevīgi...


Dievs nav debesīs, Dievs ir mūsu galvās.

Šo rakstu rediģēja Bandists: 20.04.2006 14:41
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 20.04.2006 14:53
Raksts #10


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



CITĀTS(Martins @ 20.04.2006 10:44) [snapback]614854[/snapback]

Liela mēroga organizētas kādu ticību uzturoša un izplatošas organizācija un mūsu platuma grādos tā ir kristīgā baznīca, manuprāt, ir kā savu laiku pārdzīvojis behemots. Liels, neveikls, prātā atpalicis, bet joprojām spēcīgs. Spēj sienas izgāzt, tikai īsti nesaprot, kas notiek. Nākotne pieder mazām veiklām sektām, kuras spēs ātri piemēroties apkārt noteikošajam, kuras būs gatavas laulāt homoseksuāļus, kuras nenosodīs kotraceptīvu lietošanu vai seksu ārpus baznīcas sankcionētas laulības, kuras liks mierā klonēšanu, gēnu inženieriju, dzīvības izcelšanos u.c. zinātnes lauciņā augošos rāceņus utt.

šitas ieskats manuprāt bija ļoti precīzs par baznīcas nākotni...tā ir pārāk stagnējusi manuprāt un tieši tāpēc ar vien vairāk mūsu vidū parādās daž ne dažādas sektas, kuras neierobežo senas dogmas, kas tika radītas noteikta perioda problēmām...ir jākustas līdzi ar laikiem un baznīca to neprot

CITĀTS
Tas tapēc, lai Tu neinterpretētu Dievu pēc tā, kā Tev ir ērtāk un izdevīgāk.
Dievs ir visai nežēlīgs un stingrs savos rakstītajos vārdos.

Dievs? Stingrs savos rakstītajos vārdos?
Parādi man vienu grāmatu, kuru būtu rakstījis tieši Dievs vai pat Dieva dēls!
Mana attieksme lielā mērā pret visu jauno derību ir "viena tante teica" līmenī, jo oriģināla materiāla tājā īsti nav, praktiski visi, kas sarakstījuši bībeli nemūžam nesaskārās ar Jēzu Kristu un visa informācija bija pastarpināta, tāpēc jau rakstīšanas brīdī tā bija subjektīva un varēja pakļauties rakstītāju personīgajai interpretācijai - tieši tāpēc arī ir tik daudz dažādu kristīgo konfesiju, jo to, ko saka viens cilvēks, katrs nākošais saprot savādāk.
Es nesaku, ka bībele ir zemē metama, es vienkārši saku, ka visa jēga tai ir tieši interpretācijā un dziļās domas atlobīšanā, atmetot visu lieko pompozitāti un rituālo darbību, kas bija vajadzīga tieši priekš amorālas un mazizglītotas tautas viduslaikos.

Kas attiecas uz baznīcu pašu, tad šeit ir jānodala jēdziens par baznīcu kā institūciju un baznīcu kā mehānismu. Kā jau teicu, uzskatu, ka baznīca kā institūcija ir novecojusi un tai vairs nav īpaši lielas nozīmes mūsdienu cilvēka dzīvē. Taču baznīca kā mehānisms ar kura palīdzību varētu pasniegt tautai vēsti paliks mūžīga vērtība, tas ir tikai jāpielāgo konkrētas auditorijas mērķim, tā lai konkrētie rituāli un vieta piesaistītu viņus, ļautu viņiem atbrīvoties no aizspriedumiem un uzņemtu to informāciju, ko cenšas viņiem pasniegt gudri vīri un sievas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 20.04.2006 14:59
Raksts #11


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Nu nevajag man tā uzbrukt.
Es jau nesaku, ka apgalvoju, ka Bībele ir Dieva rakstīta.
Taču baznīca pieņem Bībeli kā Dieva vārda sludinošo grāmatu un Tu viņiem vari iepūst.

Te svarīgs nav mans viedoklis, bet baznīcas viedoklis.
Un baznīca Tev pateiks, ka Bībele ir grāmatu grāmata pie kuras vārdiem Tu nedrīksti neko ne pielikt ne atņemt, jo tad tik Tev tiks pielikts vai atņemts pie Taviem darbiem Pastarajā dienā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bandists
iesūtīt 20.04.2006 15:22
Raksts #12


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.05.05



CITĀTS(Sindra @ 20.04.2006 06:59) [snapback]614995[/snapback]

Un baznīca Tev pateiks, ka Bībele ir grāmatu grāmata pie kuras vārdiem Tu nedrīksti neko ne pielikt ne atņemt, jo tad tik Tev tiks pielikts vai atņemts pie Taviem darbiem Pastarajā dienā.

Baznīca (draudze, mācītāji u.c.) taču paši interpretē Bībeles rakstus. Katrs tos pa savam saprot un citiem skaidro, nemaz nerunājot par daudzajām pretrunām Bībelē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 20.04.2006 15:22
Raksts #13


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



CITĀTS(Sindra @ 20.04.2006 15:59) [snapback]614995[/snapback]

Nu nevajag man tā uzbrukt.
Es jau nesaku, ka apgalvoju, ka Bībele ir Dieva rakstīta.
Taču baznīca pieņem Bībeli kā Dieva vārda sludinošo grāmatu un Tu viņiem vari iepūst.

Te svarīgs nav mans viedoklis, bet baznīcas viedoklis.
Un baznīca Tev pateiks, ka Bībele ir grāmatu grāmata pie kuras vārdiem Tu nedrīksti neko ne pielikt ne atņemt, jo tad tik Tev tiks pielikts vai atņemts pie Taviem darbiem Pastarajā dienā.


nu es jau negribēju uzbrukt grin.gif sorry, ja tā sanāca smile.gif
protams, ka Bībele ir principā noteikumu un likumu kodekss reliģijai...attiecīgi arī mans viedoklis vairāk vai mazāk ir bijis, ja tu paraksties uz kādu reliģiju, tad tu paraksties arī uz visiem tās nosacījumiem - un ja tev nepatīk pat viens no noteikumiem, tad nav pat ko tur savu degunu oficiāli bāzt!
jebkurš var lasīt bībeli un no tās iegūt kādu labu atziņu...jebkurš var arī aiziet uz baznīcu, pasēdēt tur, pameditēt, apdomāt savas problēmas un smelties gaisotni...taču, ja tu iesvēties reliģijā, tad jau vairs nav kur sprukt un nāksies vadīties pēc tās noteikumiem vai arī pakļauties atbilstošam sodam

Šo rakstu rediģēja Axa Night: 20.04.2006 15:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 20.04.2006 16:22
Raksts #14


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Sektas varbut atbild vairaak uz muusdienu jautaajumiem, bet dara to izcile ````aa veidaa. Un nee, Martin, vinji nav par briivu miilestiibu un pret karu. tradicionaalaas konfesijas ir raganu un kjeceru dedzinaashanas periodam, kameer kaukaada "Jaunaa paaudze" un "Prieces veests", ja vinjiem dotu valju.... vinji starp citu ir pret to, ka bazniica ir adtaliita no valsts.
Bez tam ir arii tiiri esteetisks faktors. Tradicionaalajaam konfesijaam ir skaistas bazniicas un skulptuuras (cita lieta kaa vinji par to (ne)ruupeejaas). Kas ir sektantiem? Leekaajoshs blonds duriks.
Bet vispaar es dodu priekshroku toteemismam. Vecais Koijots. Vot to es saprotu. Tas ir riktiigs dievs. nevis garlaiciigais monoteistu stafs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 20.04.2006 17:02
Raksts #15


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



(Beidzot pavediens, kuru man ir interesanti palasīt.)

Lūdzu turēsimies, cik iespējams, pie (vietējo kristīgo) baznīcu apspriešanas.

Kā redzam, pat to cilvēku, kuri sevi uzskata par ticīgiem, viedokļi par Dievu un baznīcu, atšķiras un pat ļoti atšķiras. Vairums še nav labās domās par kristīgajām baznīcām. Atcerieties, ka Latvijā to ir vairāk kā viena un viņu viedokļi, tai skaitā ar ticību saistītos jautājumos, ne vienmēr sakrīt. Jebkurā gadījumā, brīnums, kā ar tādām apzinātām iekšējām pretrunām vispār ir iespējams turpināt ticēt kristīgā Dieva pastāvēšanai, Kristus un citu Bībeles tēlu realitātei.

Tāpat izskatās, ka daudzi jauc periodisku aiziešanu uz baznīcu kā ēku, atpūtas un meditācijas vietu ar aktīvu darbību baznīcā kā sabiedriskā organizācijā. Vai iešana uz baznīcu nozīmē piederību (luterāņu, katoļu) baznīcai? Manuprāt, nē. Lai runātu par piederību, mazākais, ir regulārī brīvprātīgi jāpiedalās konkrētās baznīcas noteiktajos rituālos un jācenšās pildīt tās izvirzītās prasības.

Uz sākotnējo jautājumu, vai baznīca(s) kā organizācija ir lietderīga, man gribas atbildēt ar - jā ir. Joprojām daudziem tā ir iespēja socializēties, tikties ar līdzīgi domājošiem, justies noderīgiem, saņemt "autoritatīvas" konsultācijas sev svarīgos jautājumos, pieredzēt neikdienišķu garīgu pārdzīvojumu. Ja cilvēks ir audzināts un barots ar (visai pretrunīgām un mūslaikiem neatbilstošām) kristīgām dogmām, tad viņam ir daudz vieglāk iekļauties baznīcā atrodamajā sabiedrībā, nekā jebkur citur. Diemžēl tādu cilvēku joprojām pietiek. Tas, ka visus augšminētos labumus var iegūt arī ārpus baznīcas, kļūst otršķirīgi. Īsts kristietis nevēlas biedroties ar tādiem, kuri saka - "Vecais Koijots. Vot to es saprotu." Baznīca sniedz viņam iespēju neredzēt un nedzirdēt "ļaunu". Kopā ar pamatīgu rituālu, samudžinātu dogmu un aizliegumu komplektu.

Grūti pateikt, vai piebiedrojoties kādai no kristīgām baznīcām cilvēks vairāk iegūst vai zaudē. Kaut vai tāpēc, ka tas, kas audzināts par kristieti, visbiežāk tāds arī paliek un nemaz neuzzin, kā būtu dzīvot ārpus baznīcas. Tomēr viņam (kristietim) baznīca kā centralizēta organizācija neapšaubāmi ir ieguvums. Vai tāda tā ir visiem pārējiem? Domāju ka nē. Es, personīgi, nemaz neskumtu, ja rīt delfi.lv izlasītu, ka visas kristīgās konfesijas Latvijā tiek izformētas, baznīcu ēkas tiek nodotas vietējām pašvaldībām un dievkalpojumus turpmāk vadīs paši draudzes locekļi pēc saviem ieskatiem.



Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 20.04.2006 18:13
Raksts #16


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Kas tev pret Veco Koijotu. Tas ir ziemeljameerikas indiaanju dievs.
Reiz Vecais Koijots uztaisiija cilveekus no klekja. Zebiekste redzeeja, ka Vecajam Koijotam ir cilveeki, kljuva skaudiiga un noleema taisiit savus cilveeku. Taa radaas elrons habards.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 20.04.2006 20:28
Raksts #17


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



sindra - vai tiešām vienīgais iemesls lai ietu uz baznīcu ir tāpēc, ka tā saka citi.
galu galā arī mācītāji kādreiz bija parasti mirstīgiem, bet varbūt daži par tādiem (mācītājiem) jau piedzimuši?
kāda jēga iet tikai tāpēc, ka tā ir jādara un nevis tāpēc, ka vēlies un saproti?

un ja kas, tad svētais vakarēdiens pirms pasniegšanas tiek svētīts, jeb padarīts par tādu un nekuru nav teikts ka to drīkstētu darīt tikai mācītāji.
mācūtāji manuprāt nav svētie, bet gan cilvēkie, kas to ir mācījušies un tāpēc to dara. kā piemēram pavārs cep maizi, vinš to noteikti dara labāk kā daudzi citi jo ir to mācījies un dara pareizi, bet tas nenozīmē, ka jebkurš cits nevarētu sākt cept maizi. un ja nu viņam izdodas jau ar pirmo reizi?

varu piekrist tam, ka baznīca spēj iepotēt zināmas morāles un ētas normas (pareiz nepareiz, labi slikti), bet ko vairāk? jā es esmu iesvētīta šai noteiktajā konfisijā, bet m vairs neliekas, ka esmu spējīga vai pat vēlos pildīt visus šis konfisijas noteikumus. nevarētu teikt, ka iesvētījos tāpēc, ka pati tā gribēju. tagad tas sāk kļūt par slogu manai sirdapziņai, bet vai reliģijai tiešām tādai jābūt? protams reliģijai nav jātaisno, viss ko mēs darām vai nedarām, bet bet manuprāt tai nevajadzētu ierobežot tevi tik ļoti, ka jūties neerti.

Dievs ir vissvarens un redz visu, un jātdzīs, ka arī man daudz labāk, patīk ar viņu "runāt" vienatnē un nevienmēr baznīcā. bet tas alikam ir stirpi personisks jautājums

uzskatu, ka baznīca ir deizgan stabīla turoties uz pārbaudītām vērtībām, tomēr ir savu aliku izdzīvojusi, u tas ko tur var dzirdēt tomēr būs vairāk vai mazāk aktuāls vienmēr, bet kā jau axa minēja - viss atkarīgs no tūlkojuma, jeb interpretējuma. ja mūsdienu visatļautība ir pret baznīcas tradīcijām, tad man ir grūti iekrist baznīcai, jo nevienmēr visatļautība ir slikta (vismaz manuprāt, atvainojos par vārdu izvēli).
problēma rodas aŗi tajā, ka biezī vien par grēku tiek pasludināts tas, kur tu itnemaz nejūties grēkojis, protams var lūgt piedošanu uz nākamajiem grēkiem vai brīdi, kad tiesām jutīsi nožēlu, bet nu jā - tā tiešām ir liekuļošana. tas ir tāpatās kā pirkt pārtikas preces tikai tāpēc, ka ir atlaides, gadījumā ja noderēs - drusku pastūlbi.

baznīca manuprāt nav ceļš pie Dieva, ceļš ir katra paša ticība, bet baznīcai vajadzētu būt tai kur tu vari aiziet brīžos, kad tava ticībi ir vaja.

pieņemu k manas domas šais jautājumos vēl mainīsies un iespējams, ka neemsu vēl precīzi noformējusi savu atbildi, bat tas tā - pagaidām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 20.04.2006 20:40
Raksts #18


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



A Tu aizej un pastāsti mācītājam savas domas pār to kā pati ražosi dievmaizītes un pļumpēsi Kagoru uz nebēdu.

Es atkārtoju vēlreiz to ko teicu jau Axai. Es šeit neklāstu savu viedokli, bet baznīcas nostāju. Jo Tu pati pirmajā postā lūdzi neapspriest savu piederību vai nepiederību ticībai.

Mācītājs jau necep dievmaizītes. Tās, protams, ražo. Bet acīmredzami ir kāds iemesls kapēc katrs tās netur sev mājās un vienkārši svētdienas rītā nenoēd. Iemesls kapēc ģimenes locekļi viens otram neuzliek roku uz galvu un nepasaka, ka tavi grēki tev ir piedoti.

Reliģijai nav jābūt par slogu. Tai ir jāsniedz dvēseles mieru un atbrīvošanos no negatīvā. Vai ko nu tur vēl. Tad, kad man tas sāka kļūt par slogu, es vienkārši vairāk negāju. Kad atkal jutīšu, ka vēlos būt baznīcā kopā ar draudzi, tad aiziešu. Šobrīd man tas liekas negodīgi pret sevi un arī Dievu.

Nekādā gadījumā nevajag iet, ja pati nevēlies. Reliģijai nodoties pat vecāki nevar piespiest. Viņi var likt Tev apmeklēt skolu, bet ne jau baznīcu. Ne jau vairs mūsdienās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 20.04.2006 22:25
Raksts #19


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



CITĀTS(Sindra @ 20.04.2006 13:13) [snapback]614887[/snapback]
Tas tapēc, lai Tu neinterpretētu Dievu pēc tā, kā Tev ir ērtāk un izdevīgāk.

Tas ir labs jautājums, patiesībā. Baznīca liek atteikties no egoistiskiem interpretējumiem, un to es atrodu par labu esam smile.gif. Tikai lieta tāda, ka egoistiskās interpretācijas vietā nāk šabloniski pareizā interpretācija. Kurā daudzi cilvēki ieķeras ar zobiem un nagiem - jo tā taču ir tik liela un stipra, tā nāk komplektā ar dziļu garīgo pārdzīvojumu, to saka mācītājs - Bībele - pats Dievs, tikai, redz, citi, mazprātiņi, vēl spirinās pretī, pinas paši savos izdomājumos vai nonākuši viltus praviešu ķetnās. Jāapgaismo, nabadziņi. Vai arī, iecietīgi smaidot, jāļauj būt. Smuki viss pa plauktiņiem. Es pārspīlēju, protams.

Bet par reliģiozitātes un, līdz ar to, baznīcas lietderīgumu. Sabiedriskais lietderīgums un individuālais lietderīgums. Ticība un reliģija kā ārēji organizējošs mehānisms (tai skaitā "opijs tautai") vs. kā garīga prakse(!?). Pirmo aspektu var izdiskutēt un izvērtēt. Bet otrais ir pašattīstība, un to zina tikai katrs pats. (Es apzinos, ka ir ļoti ķecerīgi runāt šajā forumā par pašattīstības lietām. Turklāt tas nav stilā tongue.gif bet nu) Kas notiek cilvēka iekšā, kvalitatīvi? Notiek taču kaut kas, ko nevar norakstīt uz tīru sabiedrisko lietderīgumu. Un varbūt tieši tā dēļ baznīca ir patiešām lietderīga, jo kristīgais ceļš ir tikpat labs kā jebkurš cits. Lai gan, jāatzīst, es pati neredzu, ka tas tā notiktu. Drīzāk, baznīcai svarīgāk ir paturēt, ne mudināt attīstīties.
Tomēr, mani nodarbina jautājums par mieru. "Tas bremzīgais miers viņos", tā man kāda draudzene raksturoja to, kas viņu saistot (visnotaļ dogmatiski) pārliecinātos kristiešos. Opija radītais miers un tikai? Sirdsmierīgs cilvēks tomēr spēj darīt labāk. Un nesavtīgāk. Jā, man tas no malas izskatās kā akls miers, bet varbūt tam ir arī kāda iekšēja jēga, ne tikai ārējā tikumiskās avs audzēšanas jēga.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
estraven
iesūtīt 21.04.2006 01:10
Raksts #20


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.09.05
Kur: Nav tava daļa



CITĀTS(Sindra)
A Tu aizej un pastāsti mācītājam savas domas pār to kā pati ražosi dievmaizītes un pļumpēsi Kagoru uz nebēdu.

grin.gif grin.gif grin.gif
CITĀTS(Inx)
Baznīca ir vieta, uz kuru dodas ticīgie, lai tie varētu lūgt Dievu visi kopā, nevis katrs atsevišķi savās mājās. Vienkārši.


Piekriitu Inxam un veel dazhiem, ka Bazniicas funkcija muusdienaas ir gandriiz tikai socializaacijas funkcija. Cilveeki tagad vairaak kaa nekad veelas piedereet pie vismaz kaadas kopienas, iekljauties, buut pienjemti, vai tie buutu LARPeri, pilseetas vieniigaa musulmanju kopiena vai vecmaaminju shuushanas pulcinjsh piektdienaas. Piederiiba kopienai ir (vareetu kalpot kaa) sabiedriibas stabilizaacijas liidzeklis. Mazinaat vientuliibu, radiit sociaalaas saites, blaa blaa utt. Bet taa ir tiesa. Daudzos gadiijumos piederiiba vismaz kaadai kopienai mazina agresiju, iipashi urbaanaa videe.

Tachu, taa kaa runa ir par kristiigo religiju muusdienu Latvijaa:

CITĀTS(Ausminta)
Kas notiek cilvēka iekšā, kvalitatīvi? Notiek taču kaut kas, ko nevar norakstīt uz tīru sabiedrisko lietderīgumu. Un varbūt tieši tā dēļ baznīca ir patiešām lietderīga, jo kristīgais ceļš ir tikpat labs kā jebkurš cits. Lai gan, jāatzīst, es pati neredzu, ka tas tā notiktu. Drīzāk, baznīcai svarīgāk ir paturēt, ne mudināt attīstīties.


No personiigi subjektiivaas pieredzes - LV Kristiigaas Bazniicas nemudina uz gariigu pashattiistiibu un kvalitaatiivu personiibas izaugsmi, ja pareizi sapratu tavu domu. Veel jo vairaak ne uz personiigu Dieva atklaasmi. Bazniica, kaada taa ir Latvijaa, sludina ''dari nepareizi un buusi ellee'' psihologiju, kuraa ''pareizi'' ir pat ne attieciigaas konfesijas oficiaalaa doktriina, bet katra individuaalaa draudzes maaciitaaja izpratne par to, ko mums ''paveel'' Dievs. Ljoti reti tiek atbalstiita vai izskaidrota prakse ieskatiities sevii un atrast tur saikni ar mieru, Dievu, paardabisko, atjaunoshanos utt. Iebiedeeshana. Diezgan masveidiiga un daljaa gadiijumu pat shausminosha. Tak ar latvieshiem iebiedeeshana kaa paklausiibas liidzeklis vienmeer straadaajusi.
Otra strateegjija ir: mudinaat aizliegt sevii jebkaadus jautaajumus, kas vareetu izaicinaat, uzjundiit shaubas vai radiit pretrunas. Ja tevii ir jautaajumi un pretrunas, tu esi iislaiciigi atkritis no Dieva, zaudeejis saikni ar Kristu. Taa ir peec iespeejas driizaak jaatjauno, citaadi tu esi pagalam. Tobish, turi sevi nepamatoti letargjiskaa staavoklii un neuzdod sev nekaadus jautaajumus. (Tak pretrunas un shaubas par kaadu konkreetu jautaajumu ir ljoti svariigas, lai tu virziitos uz priekshu savaa izpratnee par kaut ko.)

Muusu LV Bazniicai jaadara lielu darbu, lai notureetu pie sevis klientuuru, un taa kaa izpratne par to, kas pasaulee iisteniibaa notiek, tai ir visai maza, liidz ar to mazas iespeejas pielaagot spredikjoshanu u.c. lietas laikmeta garam, Bazniica notur sho klientuuru citaa veidaa - turot cilveekus krietni zemaakaa izpratnes par pasauli liimenii nekaa vinji buutu vareejushi buut. Nesaku, ka taa notiek simtprocentiigi visaas draudzees un pie visiem maaciitaajiem, bet lielajaa vairumaa.

Šo rakstu rediģēja estraven: 21.04.2006 01:11
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 18:11