Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Bille - triloģija, Vizma Belševica
alise brīnumzemē
iesūtīt 23.08.2005 18:07
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.06.04
Kur: virs zemes



pirms kaada laicinja vienaa konkursaa vineeju nesen izdoto Vizmas Belshevicas graamatu trilogjiju Bille. taa nu saaku vinju lasiit...baiiigi beigaaas iepatikaas. pat gruuti agraak buutu iedomaaties, ka latvieshu rakstnieces darbi man vareetu tik ljoti patikt. man graamata likaaas ljoti saistosha, arii skumja sad.gif bet visumaa man ljoti patika!!! tik ljoti, ka biju domaajusi pat aizrakstiit autorei veestuli, tachu tagad tas vairs nav iespeejams. crying.gif
kaads veel ir lasiijis? kaa patika? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 58)
washulis
iesūtīt 01.02.2008 17:43
Raksts #41


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



atkal spieda skolā... kāpēc man tik pat kā visas latviešu grāmatas, ko liek skolā kasīt, nepatīk... ermm.gif . neko darīt, tad jālasa kas cits. vardu sakot ne visai...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pipardilliite
iesūtīt 03.02.2008 14:46
Raksts #42


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.02.08
Kur: Starp debesīm un savām rētām, kur pāri plosās likteņa vējš...



Izcila gramata..
Tieshaam super

Vina no manaam miljakajaam gramataam, ipashi 1 dalja...
Super! smile.gif

Nez, kapee daudziem nepatiik sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Agate
iesūtīt 10.02.2008 22:04
Raksts #43


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.08
Kur: Rīga



Nav mana mīļākā, bet ir laba. Man gan labāk patīk Vizmas Belševicas dzeja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 16.05.2008 21:40
Raksts #44


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



neizsakāmi riebjas šī grāmata. lasīju tikai tāpēc, ka cerēju, ka būs jāraksta par viņu domraksts un varēšu pēc sirds patikas izteikt savu negatīvo viedokli. man pēc tam murgi rādījās. nemaz līdz galam neizlasīju. kaitina tas kā tiek aprakstīta Billes darbība utt. īsti vairs neatceros, kas tur bija, bet man prieks, ka tas murgs vairs nav jālasa... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Līze
iesūtīt 17.05.2008 08:19
Raksts #45


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.05.08
Kur: māja



Nū, bet protams, ka viņa daudziem nepatīk. laughing.gif
Rakstnieces stils ir pārāk nopietns priekš šejienes HP un GP faniem.

Nez, varbūt atkal kārtējo reizi mana neizvēlīgā pieeja neliek sevi apgrūtināt ar kaprīzas lasītājas attieksmi pret visu veidu grāmatām. Man Bille patika. Jo sevišķi pirmā daļa un sekojoši arī pārējās daļas, jo ļoti interesēja, kas ar viņu notiks tālāk. Un.. jā, tikko atcerējos, ka grāmatu pirku pēc pašas vēlmes un bez skolotāja pieteikuma. happy.gif

Hm... pat nezinu, kas mani saista šajā stāstā... varbūt smeldzīgs stāsts par 20.-30. gadiem, to laiku ļaužu dzīvi, sevišķi detalizēti aprakstītā ielu dzīve....
Nu, man patika to lasīt. laikam 13 gados pirmoreizi izlasīju (tikko kad parādījās Bille).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 17.05.2008 19:16
Raksts #46


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Līze @ 17.05.2008 09:19) *
Nū, bet protams, ka viņa daudziem nepatīk. laughing.gif
Rakstnieces stils ir pārāk nopietns priekš šejienes HP un GP faniem.
Par HP faniem drīksti izteikties, kā vien vēlies, jo HP ir bērnu grāmata, bet atļaušos aizrādīt, ka GP ir grāmata pieaugušajiem, kam izlasīt Billi ir sīkums smile.gif Viņi ne tikai Billi spēj izlasīt un saprast, bet arī "Zaļo zemi", "Mērnieku laikus" vai "Annu Karēņinu". Vai Nīči, Šopenhaueru u.c. Bille, salīdzinot ar manu nosaukto pēc sarežģītības, gariem un garlaicīgiem (bet literāri skaistiem) aprakstiem, kurus bērni, kā likums nespēj pievarēt, ir izklaidējoša literatūra smile.gif
Un tas, ka cilvēkiem riebjas tas, ko viņi nesaprot/nezin, vai ko nav pacietība izlasīt/izpētīt/iedziļināties, nav nekas jauns. Katram vecumam ir sava ieteicamā literatūra, kas viegli un raiti lasās tieši tad un ne agrāk un ne vēlāk. Cits jautājums - vai patīk. Žēl, bet lielākā daļa nešķiro - kāpēc patīk vai nepatīk. Ja tas ir "pārāk gari un garlaicīgi apraksti", tā ir viena lieta, bet ja - "sižets ir galīgi garām" - cita.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Zilais spārns
iesūtīt 19.05.2008 06:44
Raksts #47


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.08
Kur: Aizliegtajā mežā



Kad skolā šī grāmata bija jālasa, es viņu izlasīju vairākas reizes pēc kārtas. Skumja grāmata, bet man patika. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinksa ar uguns...
iesūtīt 21.07.2008 18:38
Raksts #48


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.03.08
Kur: Cēsis.



1. nodaļu neesmu lasījusi. Bibloitēkā nebija un nav visu laiku, tāpēc nekavēju pagastu.
2. nesen izlasīju interesanta.
Tagad lasu pēdējo daļu esmu pie 70.lpp
Nav nekāda juatrā, bet nav jau arī sēru.
Man pārsvarā viss ir saprotams. Jā, brīžiem nesaprotu kādu faktiņu taču bez tā var iztikt. ja arii ne kādam pajautāju.

Nez kā tas viss beigsies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logan
iesūtīt 30.08.2008 00:01
Raksts #49


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 21.05.04
Kur: Kamelota



Ļoti patīk. Jo pārmaiņas pēc tas nav happyending story par iemīlējušos pusaudzīti, kam vienīgā dzīves problēma ir "vecāki mani nesaprot!" vai "viņš mani nemīl!" Vienīgi nesaprotu, kāpēc obligātajā literatūrā to liek lasīt piektās klases bērniem. Tā grāmata nav bērnu grāmata, man šķiet. Ak, jā, visspilgtāk atmiņā iespiedusies aina, kā Bille deva ēst tiem nabadziņiem pie sliedēm un govju ganīšana.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pipardilliite
iesūtīt 03.12.2008 19:23
Raksts #50


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.02.08
Kur: Starp debesīm un savām rētām, kur pāri plosās likteņa vējš...



Bille. Izcila grāmata! Man ir visa triloģija vienā lielā , smukā un biezā grāmatā, kura nu jau ir tiiiiiik daudzas reizes pārlasīta. Izcila grāmata! Tā ir Dzīve - reāla, bet skaista.... Un garlaicīga man šī grāmata nelikās NEMAZ tongue.gif
lasa_a.gif yahoo_a.gif

Šo rakstu rediģēja Roviela: 03.12.2008 22:12
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 06.12.2008 01:22
Raksts #51


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(sister september @ 30.08.2008 00:01) *
Ļoti patīk. Jo pārmaiņas pēc tas nav happyending story par iemīlējušos pusaudzīti, kam vienīgā dzīves problēma ir "vecāki mani nesaprot!" vai "viņš mani nemīl!"


nū... tā ir latviešu grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
flopygirl
iesūtīt 17.02.2009 15:51
Raksts #52


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.02.09



Esmu izlasījusi tikai pirmo Billes daļu un tiešām patika. No sākuma likās tā neīpaši bet pēc tam gan. Vismaz kautkas savādāks. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~SweetIrony~
iesūtīt 14.07.2009 00:03
Raksts #53


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.05
Kur: Ledusskapī pie gurķiem!



Izlasīju visas trīs, viendien atradu grāmatu plauktā pirmo grāmatu [izrādijās manas māsas par labiem sasniegmiem mācībās pirms pārdesmit gadiem grin.gif] izlasīju un vēlāk izlasīju arī abas pārējās [nepareizā secībā xD.gif ], bet kopumā ļoti patika, interesanti bija lasīt par strādnieku ģimenes dzīvi Rīgā un redzēt kā Bille pieaug..

Skolā vēl stāstīju par tām grāmatām un vairākas reizes bija par ko rakstīt literāros domrakstus, katrā ziņā ļoti noderīgi smile.gif

No dzīves laukos atceros to gadījumu, kad viņai ar pajūgu vajadzēja kaut kur doties līdzi tās tantes vietā..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rameelia
iesūtīt 26.09.2009 18:31
Raksts #54


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.09.09
Kur: Planēta Zeme



Es pirmoreiz lasīju (nevis "izlasīju") Billi, kad man bija kādi deviņi gadi - nepatika. Otrreiz lasīju pēc pāris gadiem un iepatikās tā, ka nevarēju atrauties!

Vispār Vizma Belševica ir viena no retajiem latviešu rakstniekiem, kurus izlasot man nerodas sajūta par velti iztērētu laiku. Turklāt ieteiktu viņu lasīt jebkuram, kurš ciena savu dzimto latviešu valodu, jo V. Belševica to prot pielietot ideāli ne tikai oriģināldarbos, bet arī tulkojumos (piemēram, E. A. Po stāstos), kas liecina par augstu meistarības pakāpi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bizii van Dope
iesūtīt 29.09.2009 18:21
Raksts #55


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.12.05
Kur: dzīvē




Starp citu viena superīga nodaļa ir no triloģijas trešās grāmatas ''Viņš''. Sanāk, ka viņa zaudēja nevainību vai ne?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 29.09.2009 18:58
Raksts #56


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Es, šķiet, kā reiz mācījos videnē tolaik, kad `Bille` sāka iznākt, un mums viņa tika uzreiz iekļauta obligātajā literatūrā.

Es nevaru teikt, ka man viņa īpaši patika, kaut arī lasījās viegli un bija interesanti, lielā mērā kā vēstures liecība, jo par to laiku jau nekā daudz tāda ikdienišķa un sadzīviska nav. Iespējams, ka problēma bija tajā depresīvajā aprakstā par grūto dzīvi, kas kārtējo reizi uzdzen skumjas par mūsu tautas grūto likteni.
CITĀTS
Starp citu viena superīga nodaļa ir no triloģijas trešās grāmatas ''Viņš''. Sanāk, ka viņa zaudēja nevainību vai ne?

Ai, nu tas tak notiek ar absolūti lielāko daļu cilvēku grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bizii van Dope
iesūtīt 29.09.2009 20:27
Raksts #57


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.12.05
Kur: dzīvē




Vispār domāju, ka grāmatu arī var vienkārši lasīt un priecāties par to, ka priekšā ir tik interesants stāsts nevis tikai domāt par ''grūto likteni'' ''laikmeta atspoguļojumu'' un tā tālāk...


Jā, jā, jā. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kindergārdēns
iesūtīt 29.09.2009 20:34
Raksts #58


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.08
Kur: bērnudārzā. :D



hah, un es laikam esmu vienīgā [labākajā gadījumā viena no tiem] kas šo grāmatu nav lasījuši. bet pārskatot literatūras grāmatu, ja atmiņa mani neviļ, būs jāizlasa. happy.gif

cerams patiks. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 06.04.2011 21:14
Raksts #59


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



Kad es biju maziņa, vecāmamma mēdza lasīt priekšā pirmo grāmatu. Kaut kad vēlāk pati pārlasīju pirmo un arī abas pārējās grāmatas. Man ļoti patika, man vispār patīk lasīt par dzīvi Latvijā 20. gs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:06