Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> Draugi Harijs Poters un Pekinas Olimpiskās Spēles
ils
iesūtīt 02.08.2008 11:43
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Arvien vairāk mazo ķīniešu piedzimstot tiek pie gara un skanīga vārda — Pekinas Olimpiskās Spēles, 2. augustā ziņo laikraksta Latvijas Avīze pielikums Ģimene.Veselība. Pirmais puika šādi nosaukts jau 1992. gadā, kad Ķīna pieteicās kļūt par olimpisko spēļu norises vietu. Kopš tā laika pie šāda patriotiska un gara priekšvārda tikuši vēl apmēram četri tūkstoši jaundzimušo, no kuriem 92 procenti ir zēni.

To, ka ķīniešiem patīk sekot laika garam un izvēlēties saviem bērniem neparastus vārdus, apliecināja arī kāds pāris, kas savu atvasi nosauca par @, apgalvojot, ka ķīniešu valodā šā simbola izruna atgādinot vārdu "mīlestība".

Arī daudzi angļi savus bērnus vairs nevēlas saukt par Annu vai Džonu, bet gan par Adidu vai Rīboku, vai arī populāru filmu un grāmatu varoņu vārdos — par Hariju Poteru, Gendalfu vai Legolasu. Tāpat vāciešu izdomai nav robežu. Jau sen neizbrīna vecāku vēlme nosaukt jaundzimušo par Ferdinandu Nepomuku, Tīģeri Vinstonu vai Šaneli Akvamarīnu. Vēlme nokristīt atvasi par Šampanieti, Viskiju vai Kancleru Šrēderu gan cietusi neveiksmi, jo to aizliedz likums.

Šo rakstu rediģēja eyedam: 13.08.2008 23:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 8)
Viesis_Viesis_burve_*_*
iesūtīt 14.08.2008 15:30
Raksts #2





Viesi




diez kāpēc nosaukt bērnu par Viskiju ir pretlikumīgi....? ermm.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 14.08.2008 15:40
Raksts #3


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Un kāpēc mani nenosauca par Jāzepu Tēraudu? Vismaz krieviskajā izrunā. rolleyes_a.gif

Angļi vēl tā, vācieši vēl trakāk, bet ķīnieši galīgi... xD.gif
Lai gan tagad jau tie, kas mo 1992 gada kaifo par savu vārdu.
Man gan liekas, ka tas ir stulbums. Ņirgāšanās par savu bērnu, dodot identitāti ar to, kas dzimšanas brīdī ir populārs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 14.08.2008 15:44
Raksts #4


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Jā, es arī tā domāju. Nu, varbūt ne gluži ņirgāšanās, bet labi tas nav — piesaistīt pie kaut kā, kas tagad ir tikpat populārs kā lamuvārdi un pēc divdesmit gadiem būs aizmirsts. Par to bērnu takš visi ierēks!

Cilvēka vārdam (senāk uzskatīja, ka tas ir būtības atspoguļojums) vajadzētu būt kaut kam, stāvošam pāri laikam. Tas ir, tam nav jābūt tradicionālam vārdam, bet tam nevajadzētu būt arī kaut kam pilnīgi kreisam, kā šajos gadījumos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
la sindy
iesūtīt 14.08.2008 20:51
Raksts #5


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.05.08
Kur: Earth



Man gluži labi patīk mans vārds Sintija. Es nemaz nekādu tur baigi sagudroto sev negribētu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
saulove
iesūtīt 31.08.2008 21:38
Raksts #6


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: pašlaik šeit :)



Vispār tas ir drausmīgi. Vecākiem nevajadzētu domāt par kaut kādu patriotismu, dodot bērniem vārdu, bet par bērnu nākotni un laimi. Nabaga bērni... Mēs visi zinām, cik skolā un citur bērni un jaunieši var būt nežēlīgi, un bērni ar šādiem īpatnējiem vārdiem parasti izpelnās lielu izsmieklu un zobošanos.
Diemžēl, tagad arī Latvijā sākas šis marazms.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ļipa
iesūtīt 01.09.2008 10:55
Raksts #7


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.04.04
Kur: rasā
Draudzīgākais forumietis 2009



Piekrītu, ka nosaukt savu bērnu par Olimpiskajām spēlēm varētu būt dīvaini, bet tai pat laikā pastāv iespēja, ka kāds no šiem vārdiem, kas mums šobrīd šķiet dīvains var likties pavisam normāls. Nu kā, piemēram, ir ar Virdžīniju (vai tamlīdzīgiem pilsētu, valstu, štatu vārdiem).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 01.09.2008 12:19
Raksts #8


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



Tad jau labāk Olimps, vai Geims, bet ne jau nu Olimpic games vai vēl sazin ko blink_a.gif

Daži no vārdiem liekas forši un interesanti, bet šie vārdi noteikti kaut kur varētu būt par iemeslu bērnu apcelšanai, kas man liekas neapdomīgi no vecāku puses.

Arīdzan īsti nesaprotu, kāpēc Visksijs (kas izklausās skanīgi, manuprāt) ir aizliegts. It kā tā varētu bērnus pasargāt no alkohola, ja tas tā pat ir visur...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eša
iesūtīt 01.09.2008 12:48
Raksts #9


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.11.07
Kur: yelowtowna.



sasmējos.
bet man patiktu bērns ar vārdu Legolas vai, piemēram, Hermione. tas vēl ir daudz maz pieņemami, salīdzinājumā ar Pekinas olimpiskajām spēlēm.

(ja man būs dēls es viņu saukšu par Hokeja čempionātu Latvijā xD.gif).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 16:08