Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti šajā forumā netiek skaitīti.

> sarunas par tēmu
kaiva
iesūtīt 18.08.2017 13:35
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



mazā omulīgā pačalošana- apakšvirsraksts

varbūt tas drīzāk der gondorai bet gan jau aizvirzīsimies kaut kur arī prom no literatūras

paklau- vai tev tā krāsu tēma arī ir kaut kā pārsūtāma pa e pastu?
man ienāca prātā arī ko tev nosūtīt, gaidi!

nu skaidrs- tu esi ideālā tulkotāja! nopietni. bet tam jābūt baigi grūti ja grib tulkot īstas grāmatas. valoda ir ģeoloģijas slāņi svītas un epohas.
ko tu piemēram lasi lai apgūtu konkrētu stilu? un ko tu piemēram vēlies tulkot?
domāju ir ļoti derīgi ar tulkotāja aci lasīt Zanes Rozenbergas tulkojumus. arī hobits ir viņas darbs. (bail iedomāties par ko to padarītu mūsdienās) un protams lm montgomerija

un loģiski belševicas- arī alise brīnumzemē bet tu to noteikti visu zini pati

vai mācies tikai pati vai attiecīgi studē kaut kur angļu filologos?

man jau liekas ka vajadzētu pieņemt likumu, ka neko nedrīkst tulkot nepārbaudīts tulkotājs. reizumis tas noteikti varētu būt autodidakts bet tam vienalga būtu jānoliek eksāmens kā braukšanas tiesības

lasu pēdējā laikā latvju tekstus. un sajutu pilnīgi literāro procesu kādā mirklī. tagadnes iespaidu. it kā literatūra latvijā notiktu mūsdienās un es tajā būtu iesaistīta. :>> proti gadījās izlasīt pirms dažiem mēn bereļa fragmentu no topošās grāmatas par rakstīšanu- un pēc tam ievas melgalves komentāru par to- viņa pateica tieši to ko es domāju. rādās tiem tajās augstajās sfērās ir vajadzīgs kāds kas atgādina pašsaprotamo. tad vēl recenzija par monstriem un metaforām- droši vien esi lasījusi?- arī gluži manas domas
un dažus vecos karogus- tur izrādās ir visādas interesantas lietas- un daudz vairāk nekā mūsdienās- varbūt tu zini kādu, kam tādus nav kur likt?
vakar piedzīvoju dzīves mācību. lūk kāda tā ir:
klausi savai intuīcijai!
maijā man skolas biblenē lasītavā paziņoja ka viss arhīvs ir izmests laukā un es šokā nezināju ko darīt. gribēju iet pārjautāt biblotekārei, bet ko man tur jautāt- negribēju dzirdēt vēlvienu apstiprinājumu- jā jā vajdzēja atnākt pirms dažām dienām.
un tagad izrādās ka tieši karogi tobrīd vēl nebija izmesti. un neviens neiedomājās arī man pateikt kaut arī es tur gorījos ik pēc nedēļas. tāds rūgtums zini dvēselē...
crying.gif

nu labi :>> bet tu gan tā nedari. mirkli apdomājies un eskrien prom ja iekšējā balss kaut ko saka (protams var gadīties ka tā iesaka lasīties prom- piemēram ja esi nočiepis kādu žurnālu vai tādā garā)
ps- man vnk skolā ir blats

lasu šobrīd čempionu brokastis. varbūt to var pamanīt
vonnegūts visu raksta tādā garā?

tu noteikti esi labāk pazīstama ar lit klasiku :> apelsīns un skrūves pagrieziens un tādā garā man vēl gaida sarakstā
bet vienlaikus vakar līdz rītam lasīju arī vulfu- uz bāku. pēc satura ļoti līdzīga airisai mērdokai (to gan esmu pavairāk lasījusi. bet taupu un marinēju) pēc stila arī bet ar savu rokrakstu
nesaprotu kāpēc "autors voice" nevar tulkot kā rokraksts. tas jau sen ir tik pašsaptotams vārds
"balss" izklausās de.bīli. (ievēro, ka es nesaku "manuprāt") hahaha

methods of rationality ir bieži citēts tv tropes- to tu arī noteikti zini
es sāku sazināties ar amāliju bet tad viņa kaut kur pazuda- pēdējais ko viņai pajautāju- vai lasi tv tropes?
iespējams ka viņa ir pazudusi tropu džungļos...
lai nu kā- ja tu to iztulkosi būs baigi baigi super! novēlu visu kas tam vajadzīgs!


nu jā krēslā ir tā lieta par mitoloģiju- vairāk tas kas tur nav pateikts bet domāts- uguns un ledus, pūstošie vampīri par nāvi un siltie vilkači par dzīvību. bellas izteiciens- ejiet ieskrieties ar savu dvēseli, man to nevajag. voltūru vēture. vampīru "dzīves spēlēšana" piem alises modīgums. nemirstīgie bērni un izdzimteņi un jaukteņi jeb svētie bērni. viņas gaidību ainas bija visšaušalīgākās un fascinējošākās. tāpēc to tomēr var pieskaitīt pie šausmu lit. un voltūru gļēvulība. īstenībā viņi redzot pretestību nemaz neuzzsāka cīņu. viņi bija pieraduši pie visvarenības. un kur nu vēl pats āro- tas nu tiešām ir literatūras un arī kino gardumiņš. kā viņš viņu notēloja! turklāt filmā vēl bija pielikts klāt un uzlabots. nu tādas lietas
protams daudz kas no tā ir citās grām vnk pie mums tās nav tulkotas


(mājiens ar neuzkrītošu sētas mietu)

ļoti interesanti- man 4. poters tā patīk ka neesmu baigi daudz kļūdu manījusi, kaut arī izlasīts apm 46x
klau- vai e bukā teorētiski var labot? man jau sen interesē

klauss. jā, man šai sakarā nenormāli riebjās tā blondā, aizmirsu kā sauc. tik paštaisnu personu reti gadās redzēt! pat šinī fikšonlandē kur tādas vien mīt. un tas ka viņa beigās saiet ar stefanu! pfffff... vismaz tikpat bezsakarīgi kā Harijs un dž.
jā par boniju tev pilnīgi piekrītu. bet viņa tur ir drausmīgi pazemota. bez viņas tur neviens neizdzīvotu, bet viņa skaitās gandrīz kā 3. plāna tēls
laikam tāpēc ka melnā. un tāpēc ka nenoliedzami visskaistākā persona starp abiem dzimumiem visās sērijās. baltajiem vnk tas skauž. jau gadsimtiem. tas arī visu izskaidro. arī iekšēji visskaistākā- kopā ar savu grandma
arī blondā, nu klausa māsa ir baigi forša un arī ļaunā ketrīna tā neko
bet vnk vnk neatvairāms ir elaidža... rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif
tik kārtīgs un godīgs...
ak...

grin.gif nē tiešām
labi esmu rdzējusi tikai 2 sezonas?- 2 un 3? un īsti neiebraucu pamatproblēmā kāpēc viņiem ir tās problēmas. bet zini literatūra tāpec ir literatūra ka simboliska. plus vēl kaut kā izjūtu cieņu pret tiem kam jāsabūvē tik ietilpīgs sižets tik īsā laikā un vēl jāuzfilmē. (tāpat kā once upon time.)
esmu piedalījusies par statisti- laikam ar to pietiek lai izjustu uz savas ādas cik sarežģīta lieta ir filmēšana. jo vairāk tāpēc ka pašai nav jāatskaitās nekādiem termiņiem- kā rakstu tā rakstu. un no otras puses sāku arvien vairāk izjust kāds lāsts rakstniekam ir laiks... :> ka viņam jāiekļauj sava iztēle tomēr realitātē
bet protams faniem ir jāsaredz muļķības
vienīgais domāju ka jāizšķiro par ko vērts besīties vairāk- stulbiem tēliem vai fantastisku sižetu. galu galā pastāv rule of cool.. * čukst* (tropi)

ok
pagaidām

Šo rakstu rediģēja kaiva: 18.08.2017 13:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
28 Lapas V  « < 7 8 9 10 11 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (160 - 179)
Hermaine
iesūtīt 27.06.2019 15:17
Raksts #161


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Interesanti, no kuras folkloras tāds ir izlīdis? Pārsvarā ir gadījies redzēt monstrus no grieķu mitoloģijas, vai vēl kaut ko no rumāņiem un ķīniešiem. Vai arī tas ir balstīts uz reāli izfantazētu būtni?

Jēj, mans fanfiks jau iestūrējis finiša taisnē! cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 27.06.2019 15:34
Raksts #162


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 27.06.2019 15:17) *
Interesanti, no kuras folkloras tāds ir izlīdis? Pārsvarā ir gadījies redzēt monstrus no grieķu mitoloģijas, vai vēl kaut ko no rumāņiem un ķīniešiem. Vai arī tas ir balstīts uz reāli izfantazētu būtni?

Jēj, mans fanfiks jau iestūrējis finiša taisnē! cool.gif


Domāju ka uz kko izfantazētu, vai arī kko no Tālajiem Austrumiem ( Ķīna / Japāna )

apsveicu ar projekta tuvošanos finišam!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 27.06.2019 19:43
Raksts #163


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Aiva @ 27.06.2019 16:34) *
Domāju ka uz kko izfantazētu, vai arī kko no Tālajiem Austrumiem ( Ķīna / Japāna )

apsveicu ar projekta tuvošanos finišam!


Ķīniešiem/japāņiem tur tā mitoloģija ir tāda "jautra", īpaši pēdējais no tā raksta. laughing.gif

Vai drīkstu jautāt, vai tas ir jau acīmredzams, kur ir jāatrodas diadēmai (protams, ja ir kāds, kas lasa)?

Runājot par mītiem, es nemaz nezināju, ka mūsu senči bijuši tādi vilkači.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 03.07.2019 13:45
Raksts #164


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Juhū! Pabeidzu! Tikai 2 gadi pagāja, kamēr uzrakstīju. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 03.07.2019 14:42
Raksts #165


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Ar ko tevi pienākas apsveikt?

Starp citu, palasiet šito penteri. Laba perspektīva. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 03.07.2019 23:39
Raksts #166


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Aptuveni kā šite:
https://www.reddit.com/r/Lovecraft/comments.../the_sacrifice/
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 04.07.2019 07:10
Raksts #167


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Mattiass @ 03.07.2019 15:42) *
Ar ko tevi pienākas apsveikt?


Pabeidzu ķēpāties ar savu fanfiku Kraukļanagas Diadēmu, kuru tagad aktīvi liku iekšā Daiļdarbos! Paldies Aiva, ka tik veikli apstiprināji! Rakstīt mani bija iedvesmojusi tieši šī te diskusija, kuru izveidoja kaiva, kaut arī pirms tam domāju, ka to galīgi, galīgi neprotu. cool.gif (Iespējams, ka joprojām neprotu. hehe)

Par tām skudrām, ka tām vajadzētu prast izsaukt cilvēkus - labs! grin.gif

Šo rakstu rediģēja Hermaine: 04.07.2019 07:12
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 10.07.2019 10:56
Raksts #168


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Tulkojot HP un RDM, Harijs trešajā nodaļā nonāk Diagonalejā, kur spriež, ka te ir tik daudz visādu maģisku pričendāļu kā iekš Advanced Dungeons and Dragons rulebook.
Šķiet, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka jūs, Aiva un Mattiass, šajā jautājumā esat daudz lielāki speci par mani - tāpēc, kā pareizi būtu tas jātulko? Vai Pazeme un Pūķi izklausītos kā zaimošana? Vai ir parastās noteikumu grāmatas un ir arī advancētās vai papildinātās?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 10.07.2019 11:36
Raksts #169


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Aiva ir specs, es esmu… puskoka lēcējs. grin.gif

Pazemes un Pūķi, viss ir daudzskaitlī. Bet tā ir arī firmas zīme, un tās mēdz netulkot (taču bērnu grāmatām bieži arī iztulko, īpaši. ja labi izklausās). Ir pamatgrāmatas (tā saucamās core books) — Player's Handbook (PHb), Dungeon Master's Guide (DMG), un Monster Manual (MM) — un ir vesela čupa papildmateriālu. Lai normāli spēlētu, pietiek ar tām trim (tikai spēlētājam, ne vadītājam, principā pietiek ar pirmo), bet dažiem cilvēkiem ir pilni plaukti.

Attiecībā uz AD&D, ja nemaldos, tad pirmajos divos izdevumos bija vienkāršāku un sarežģītāku noteikumu versijas, tās otrās tad arī bija advanced. Es to droši vien tulkotu kā Paplašinātie Pazemes un Pūķi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 10.07.2019 13:52
Raksts #170


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Paldies! cool.gif

Un kas tur ir ar burvestībām, jo mirkli vēlāk Harijs meklē vienu no trīs itemiem, kas var izpildīt bezgalīgu skaitu Wish burvestību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 10.07.2019 14:09
Raksts #171


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Jāatceras ka Harija pirmais skolas gads oficiāli ir 1991-1992 mācību gads.

https://www.hp-lexicon.org/events-and-timelines/

1991. gadā 'Pazemes un Pūķi' spēlei nesen kā (1989. gadā) bija iznākusi Advancētā Otrā Redakcija , kā jau Matiass rakstīja, tās ir trīs grāmatas - spēlētāja rokasgrāmata, spēles vadītāja rokasgrāmata un mošķu grāmata , tāpēc var pieņemt, ka tieši par to, konkrētāk par spēles vadītāja grāmatā ietilpstošajām maģisko mantu tabulām Harijs runā.
Paralēli 1991. g bija arī t.s Melnās kastes izdevums - tas pats tikai saīsinātākā versijā, nevis no 1 līdz 20 līmenim, bet tikai no 1 līdz 6 līmenim, tomēr atceroties Harija un viņa tēva aizraušanos, diez vai viņi spēlētu apcirpto variantu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Editions_of_D...ons_%26_Dragons

CITĀTS(Hermaine @ 10.07.2019 13:52) *
Paldies! cool.gif

Un kas tur ir ar burvestībām, jo mirkli vēlāk Harijs meklē vienu no trīs itemiem, kas var izpildīt bezgalīgu skaitu Wish burvestību.


3.5 redakcijā ir caurums (loophole) , kas ļauj ar 2 maģiskiem priekšmetiem uzsākt bezgalīgu vēlēšanos ciklu (kamēr Spēles va'ditājs nesāk par to protestēt). Kopējais verdikts ir, ka kaut ko līdzīgu varēja izdarīt arī 1. advancētajā redakcijā , bet ne 2. advancētajā redakcijā. Ko tieši Eleazars ir domājis, nevar zināt, iespējams, ka Harijs ne visu bija sapratis pareizi no noteikumu grāmatas.

Ieskatam šeit diskusija kā reiz pa tēmu:
https://rpg.stackexchange.com/questions/221...o-using-3-items

PS. Izlasīju, tur ir arī paša Eleazara atbilde - :

CITĀTS
I emailed Eliezer Yudkowsky, the author of HPMOR -- this was his response:

> I didn't have three exact items in mind. The well-knownness of the Candle of Invocation hack using only one item dates to after Harry's time.

So I think that's going to be as good as we can get. Now let us give thanks to Eliezer for taking the time to respond to such a question! smile.gif
shareimprove this answer


Šo rakstu rediģēja Aiva: 10.07.2019 14:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 10.07.2019 14:09
Raksts #172


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Wish ir divu veidu — ierobežota un neierobežota. Tās bur augsta līmeņa magi. Tās ļauj atdarīnāt vai atcelt zemāku līmeņu burvestību efektus. Neierobežotā var arī radīt priekšmetus līdz noteiktai vērtībai (samākslots ierobežojums, ne?), uzlabot ķermeņa parametrus (kā spēks, veiklība…), dziedēt, pat augšāmcelt, pārvietot, atcelt pagātnes notikumus. DMG ir pieminēts Ring of Three Wishes, tas satur (paredzami) trīs vēlēšanās, bet ir krietni dārgāks par to ierobežojumu. Ar tās lietošanu jābūt piesardzīgam (ja vēlies par daudz, var sākt notikt sliktas lietas, kā, piemēram, vēlēšanās tiek izpildīta burtiski, un tā vienmēr novājina tās lietotāju). Neesmu tās fans. Un man nepatīk doma par D&D maģijām (kuras ir domātas spēlei) HP pasaulē.
wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 10.07.2019 17:22
Raksts #173


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Aiva, milzīgais paldies par enciklopēdiski izsmeļošo atbildi. smile.gif
Un paldies arī Mattiasam.

CITĀTS
Un man nepatīk doma par D&D maģijām (kuras ir domātas spēlei) HP pasaulē.


Ja pareizi atceros, tad nekādas D&D maģijas tur HP pasaulē nebūs. Vienkārši Harijs NEKO vēl nezina un nesaprot par maģiju, tāpēc, kā jau būdams bērns, savus priekšstatus veido no tā, ko ir redzējis un dzirdējis, un tā kā E.Judkovska pasaulē viņš ir nūģīgs vientulis, kas ir izlasījis kaudzēm zinātnisko literatūru un zinātnisko fantastiku, tad no tā arī būvē visu priekšstatu par maģiju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 16.07.2019 14:53
Raksts #174


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Varbūt jums ir zināms kāds tēls vārdā Scourge ar visai riebīgu personību?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 16.07.2019 15:15
Raksts #175


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Scourge of Griffindor bija Džeimsa Potera iesauka kad viņš mācījās Cūkkārpā. Tas ir kā idioma 'Scourge of God' - Dieva Dusmas, kkas tamlīdzīgs, Dieva sodība. Der arī kā variācija - lāsts, katastrofa, iznīcība. Precīzāk būtu jāmeklē 5 un 6 grāmatās, kā latviski pārtulkojuši. Maksūra tur norāda, ka Harijs gluži kā tēvs spēj cilvēkus 'novest'.

scourge sinonīmi
lietvārds

whip affliction flagellum curse threat
whip horsewhip lash strap birch switch bullwhip rawhide cat-o'-nine-tails
affliction bane curse plague menace evil misfortune burden cross to bear blight cancer canker
flagellum
curse bane nemesis
threat terror

Šo rakstu rediģēja Aiva: 16.07.2019 15:21
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 16.07.2019 15:36
Raksts #176


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



O, lielais paldies. Šito nemaz tik smalki nezināju, būs jāmēģina rūpīgi sameklēt, kurā vietā tieši grāmatā, kas tāds parādās.

Jā, skatījos par lāstu, postu, moku pātagu ar dzelkšņiem, izskatījos arī intereses vecvārdu un neformālo vārdu vārdnīcas, kur bija minēts vārds "ligats" un varbūt "kapenis" raksturotu vispārīgo īpašību, ka pātaga var nežēlīgi kapāt un pašam vārdam ir tāda kapa un nelaimju pieskaņa. rolleyes_a.gif

Krieviski viņi to ir pārtulkojuši kā грозой .

Laikam izmantošu teicienu "Posts ar viņu", un likšu "posts".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 16.07.2019 16:44
Raksts #177


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Aiva @ 16.07.2019 16:15) *
Scourge of Griffindor bija Džeimsa Potera iesauka kad viņš mācījās Cūkkārpā. Tas ir kā idioma 'Scourge of God' - Dieva Dusmas, kkas tamlīdzīgs, Dieva sodība. Der arī kā variācija - lāsts, katastrofa, iznīcība. Precīzāk būtu jāmeklē 5 un 6 grāmatās, kā latviski pārtulkojuši. Maksūra tur norāda, ka Harijs gluži kā tēvs spēj cilvēkus 'novest'.


Hmm, bet drīkstu vaicāt, no kurienes tu to zini? Ne Pottermore, ne HP Wiki pilnīgi neko nav dzirdējušas par Scourge of Gryffindor; man šķiet, ka precīzi šo terminu ir izgudrojis pats Judkovskis. Pottermore vienīgi atgādina, ka Maksūra par Džeimsu un Siriusu esot teikusi: ‘I don’t think we’ve ever had such a pair of troublemakers.’ Un vai tad 5. un 6. grāmatā par Džeimsu visvairāk slikti neizteicās Strups? - Bet arī viņam nevaru atrast nekādus atdvancētākus izteicienus par parastiem apvainojumiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 17.07.2019 09:43
Raksts #178


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



https://hpmor.fandom.com/wiki/James_Potter - Izskatās ka tā ir tīri fanu izdomāta iesauka, bet ļoti precīza. Man kaut kā neradās ne mazākās šaubas ka no Roulingsas ņemts, bet tagad rokot dziļāk, nē, neatrodu... Jāmēģina tikt pie angliskajiem tekstiem un pameklēt, Es kā reiz par Strupu domāju - 5 un 6 pieminēja vairāk Harija vecākus, tāpēc man tā likās, ka no turienes jānāk pēdām.

Šo rakstu rediģēja Aiva: 17.07.2019 09:44
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 17.07.2019 12:27
Raksts #179


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Šo es arī atradu, vienīgi es nebiju tik labi uztvērusi to iesaukas nozīmi - par to skaidrojumu liels paldies! Un pirmajā brīdī man pašai arī izlikās, ka kāds viņu tiešām tā tika saucis.

Tekstos es neko neatradu, tad HP wiki parādītos. Vai vispār Googlē jebkur, bet šis ir tikai Judkovska daiļradē. Un tad vēl ir visādi briesmoņi kaķi un pātagas. grin.gif Tāpēc sāku vaicāt, vai tas nav attiecināts uz kādu citu tēlu, par kuru es neko nezinu.

Šo rakstu rediģēja Hermaine: 17.07.2019 12:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 02.08.2019 10:02
Raksts #180


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Slavenais Dārta Veidera citāts: “The force is strong with this one.”

Neesmu skatījusies filmas latviski, šim noteikti ir daudz episkāks tulkojums nekā, piemēram, "Viņu caurstrāvo Spēks", vai ne? cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

28 Lapas V  « < 7 8 9 10 11 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
4 lietotāji/s lasa šo pavedienu (4 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 15:58