Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> "1984", ...Orvelistiskaas viizijas...
Kaktuss
iesūtīt 31.03.2006 15:40
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.01.06
Kur: Podiņā...



Dzhordzjs Orvels.
Talantiigs rakstnieks ar tikpat talantiigaam idejaam. Lasiiju 1984.gadu ar sajuusmu, katru lapu, katru nodalju /pat to siikaa drukaa drukaato gjeograafiju un veesturi/.
Viens no labaakajiem darbiem, ko jelkad lasiijushas manas acis. Praata terors. Patiesiibai nav noziimes, paarrakstiitaa veesture, paarrakstiitais sapraats..
Tas, kas vakar bija taisniiba, shodien ir meli. Un meli ir bijushi vienmeer.
Ne tikai shokolaades grami, kas pieaug samazinoties, bet arii pretestiibas speeja, kas samazinaas pieaugot. 101. istaba. Miilmin. Patmin. Visam paari - Lielais Braalis.
Varbuut sajuusmaa biju tikai es..?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Antons Ego
iesūtīt 07.05.2006 19:58
Raksts #2


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Ne tikai tu, man arī patika. Spēcīgs gabals. Tiesa gan - Dzīvnieku ferma kaut kā tomēr patika labāk.
To jaunizdoto Postu parīzē un vēlkurtur nav sanācis lasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bluish_eyes
iesūtīt 23.05.2006 14:43
Raksts #3


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.05
Kur: otram galam otrā galā



Man gan vēl nav sanācis šo grāmatu izlasīt, taču esmu dzirdējusi šim darbam slavinošas atsauksmes. Jāsagaida tikai skolas pilnīga beigšanās un tad jau... Aidā! Turies 1984!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 26.05.2006 13:14
Raksts #4


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Šis darbs mums tika ieteicamās literatūras sarakstā un man tas nemaz nepatika, bet ja jau ir labs, tad lasīšu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Veela
iesūtīt 28.08.2006 15:52
Raksts #5


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.08.06
Kur: šeit



CITĀTS(Kaktuss @ 31.03.2006 16:40) [snapback]598287[/snapback]

Dzhordzjs Orvels.
Talantiigs rakstnieks ar tikpat talantiigaam idejaam. Lasiiju 1984.gadu ar sajuusmu, katru lapu, katru nodalju /pat to siikaa drukaa drukaato gjeograafiju un veesturi/.
Viens no labaakajiem darbiem, ko jelkad lasiijushas manas acis. Praata terors. Patiesiibai nav noziimes, paarrakstiitaa veesture, paarrakstiitais sapraats..
Tas, kas vakar bija taisniiba, shodien ir meli. Un meli ir bijushi vienmeer.
Ne tikai shokolaades grami, kas pieaug samazinoties, bet arii pretestiibas speeja, kas samazinaas pieaugot. 101. istaba. Miilmin. Patmin. Visam paari - Lielais Braalis.
Varbuut sajuusmaa biju tikai es..?


Piekrītu ikvienam tavam vārdam>> Fantastiska grāmata!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Edzinsh
iesūtīt 03.09.2006 19:50
Raksts #6


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: uz saulainās taciņas



Tieši pašlaik lasu. Kaut kas tāds, kas vēl nav bijis. Un kāda mums visiem zināma valsts tiek aprakstīta vienkārši ideāli - nedaudz pārspīlējot, protams, bet, manuprāt, tāds apraksts vēl nav izdevies nevienam. Brīžiem grūti košļāt tur VISUR esošos zemtekstus - bet lai jau. Pavisam noteikti ir tā vērts.

Zīmēju rakstus pelēkā biezeņa masā...

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vespertilio
iesūtīt 08.10.2006 11:40
Raksts #7


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.04.05
Kur: Shadowspire



Lieliska grāmata, bet izlasot paliek skumji... Pielipa daudzi teicieni , piemēram, Big Brother is watching you.
Lai cik pārspīlēti drausmīga neliktos Okeānija, tai ir liela līdzība ar Padomju Savienību. 1984 ierosināja parunāt ar vecākiem un omīti par to laiku.
Bērni - varoņi, kas nodod savus vecākus.
Spīdzināšana. Faktu falsifikācija. Komjaunieši. Čekisti. Lai dzīvo biedris Staļins... Labi, ka tālekrāni nebija. Galvenā atšķirība.

Arī bija obligātā literaturā, bet lasīju ar patiku.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 11.10.2006 13:00
Raksts #8


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Tendenciozi politisks darbs, kas savā uzspiestajā moralizēšanā īpaši neatpaliek no padomju darbiem par gaišo nākotni... Grūti pat pateikt, , kas tad ir labāk... Lai gan nē, nav grūti. Pozitīvisma kampaņu meli vismaz ļauj lasītājam justies labi un ticēt kam gaišam un skaistam, kamēr negatīvisma meli ne tikai melo (kas, protams, ir slikt), un noslēpj patieso situāciju (kas varbūt ir pat sliktāka nekā aprakstītā), bet piedevām liek justies slikti. Tad jau Tendenciozas pozitīvisma kampaņas man kaut kā patīk labāk.

Pie tam, kļūdās tie, kas domā, ka 1984 ir PSRS kritizējošs darbs - tas ir par iespējamo (un, loģiski, nevēlamo) britu sociālisma attīstības ceļu (šim pašam autoram ir arī darbs par _vēlamo_ britu sociālisma attīstības ceļu, radīts, kā uzskata, gandrīz vienlaicīgi ar 1984).
Un šo nevēlamo ceļu apskatot autors daudz vairāk uztraucas par Reiha Nacisma, nevisPadomju Sociālisma piemēru. Padomijai ir zināmas līdzīgas iespējas, bet tālāki salīdzinājumi ir tikai mūsu lokālās egocentriskās domāšanas radīts vieplis.


Viltīgi jau, protams, kad daiļdarbs cītīgi visiem stāsta, cik nelaimīgi jūtas smadzeņskalotie cilvēki, kuriem visu laiku tiek radīts ārējā ienaidnieka tēls - vienlaicīgi nodarbojoties ar tieši šo pašu funkciju - uzmanīgi pieliekot dažus spēcīgus un pamatīgus klucīšus tāda paša ārējā ienaidnieka tēlā.

Gribat gūt ieskatu, apmēram kā jutās nelaimīgie 'naida stundām' pakļautie Okeānijas iedzīvotāji? Bet jums jau bija ieskaits. Tāpat, kā Jūs jūtāties lasot par viņiem. Vai gandrīz tāpat.


Šā vai tā - tiem, kas ir spējīgi lasīt angliski vai krieviski un interesējas par šādām es ļoti silti rekomendēju Filipa Dika "Simulakrus" (krieviski vēl nesen bija Janusā. Droši vien vēl ir.) Daudz filozofiski smalkāks, gudrāks un elegantāks darbs.

Protams, ne tuvu tik skandalozs.

Bet ar daudz vairāk vielas pārdomām - jo atšķirībā no 1984 vai Farenheit 911 necenšas apskatīto ideju novērtējumu iebarot ar karotīti. Un, netopiet mana raksta ievada maldināti - "Simulakri" tāpat kā 1984 joprojām ir distopiski - tas nav zelta nākotnes aprakstīšanas mēģinājums. Taču Dikam izdodas saglabāt godīgumu pret lasītāju, kamēr Orvels no tā ir atteicies.

Edit:
CITĀTS
Pielipa daudzi teicieni , piemēram, Big Brother is watching you.

Tieši par to es runāju. Šī grāmata veiksmīgi pielipina gatavas idejas, gatavus izteicienus. Divdomāšana ziniet. Gatavu izteicienu lietošana maina domāšanu, notrulina to. Patiesības ministrija.
Ja 1984 ar kaut ko ir izcili - tad tieši ar šo.

Šo rakstu rediģēja Nimue: 11.10.2006 13:03
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 16.09.2007 12:14
Raksts #9


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



1984.

Visumā piekrītu Nimue, autors nedomāja par mūsu dārgo PSRS, taču tas manuprāt vien tādēļ, ka viņš neapjauta tās līdzibu ar Nacistisko Vāciju.

Jaatzīstas, ka 1984 bija viena no retajām grāmatām, kas mani spēcīgi iespaidoja. Ja es dzīvotu kaut kur 40 gadu beigās, dabūtu šo grāmatu un zinātu, kas patiesībā notiek PSRS, tad tiešām nobītos. Nobītos, ka aprakstītais kādu dienu var piepildīties.
Par laimi tā nenotika. Kāpēc? Jo valdošajiem Vara vairs nebija galvenais, Vara vairs nebija mērķis.
Taču tas nenozīmē, ka ar Orvela vīziju ir cauri. Vajag tikai uzrasties cilvēku grupai, kas Varas alkst vairāk par ērtībām un naudu, kas varas dēļ ir gatavi no tā atteikties. Tādi cilvēki ir ļaunāki par visu.

Miera ministrija karo - Pastāvīgs karš ir mūžīgs miers.
Pārticības ministrija padara nabagus - Nebadzībā visi ir vienlīdz bagāti.
Patiesības ministrija melo - Kad patiesība tiek izdzēšta, meli kļūst par patiesību.
Mīlestības ministrija iznīcina - Pirms nāves iemāca mīlēt.

Godīgi sakot, nākotnes Hitletriem un Staļiniem ir ko mācīties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 20.09.2007 12:57
Raksts #10


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Paņēma savā varā ļoti, un Dzīvnieku ferma mani galīgi neaizrāva. Toties šis.. izcili.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šausmiņa
iesūtīt 21.09.2007 14:23
Raksts #11


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: manis nav, tur ir citi.



CITĀTS(Kaktuss @ 31.03.2006 16:40) *
Praata terors.



CITĀTS(elesarels @ 16.09.2007 13:14) *
Miera ministrija karo - Pastāvīgs karš ir mūžīgs miers.
Pārticības ministrija padara nabagus - Nebadzībā visi ir vienlīdz bagāti.
Patiesības ministrija melo - Kad patiesība tiek izdzēšta, meli kļūst par patiesību.
Mīlestības ministrija iznīcina - Pirms nāves iemāca mīlēt.


vienkāši kolosāla grāmata. nebija iekļauta obligātās literatūras sarakstā, atšķirībā no dzīvnieku fermas, bet izlasot šķita, ka 1984 ir jāizlasa obligāti. netiku vīlusies.

šie divi citāti to raksturo ideāli...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
svekris
iesūtīt 27.09.2007 23:44
Raksts #12


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.09.06



Respect rakstniekam... laba grāmata. zēl tikai ,ka dod skolā dod tikai no 12. klases ,varēja grāk bēniem samdzzenes ar šito izkalot. Darbojas līdzīgi ,ka tīrāmais līdzeklis Mio Fresh. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 20.12.2007 17:21
Raksts #13


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Svaigi izlasīta un ļoti pārņemoša. Zinu, ka nepaies pārāk ilgs laiks un es pārlasīšu atkal. Ar svaigu un mazliet piezemētāku skatu.
-Es tevi nodevu.
-Es tevi nodevu.

Mani kolēģi (klasesbiedri) droši vien kārtējo reizi padomāja, ka es esmu slima, pat kopā ar vienu puisi aizgāju meklēt skolā 101. kabinetu. Atradu arī.

Mūsu spēks ir proletariātā.

Un pēc grāmatas uzmācas tāds savāds pelēkums, it kā visa pasaule būtu tādā krāsā.
Meli, kuri ir patiesība un patiesība, kura izrādās nekad nav eksistējusi.
Cilvēks jau agrāk vai vēlāk pierod pie visa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 13.06.2008 21:32
Raksts #14


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Piekrītu. Ā, un neciešu, ka tu, cilvēks, ik brīdi tiec novērots. Un vēstures mainīšana tādā veidā, ka vairs nav skaidrs, kas ir patiesība, un kas nav, vispār ir baisi, bet reālajā pasaulē jau arī cenšas kaut ko tādu darīt.

Grāmata laba. Bet pelēkuma un truluma sajūta tiešām garantēta. Atceros, pēc tās grāmatas izlasīšanas man bija izteikta nepatika pret melnajām uniformām. Biju domājis, ka viss, ja pats turpmāk kaut ko rakstīšu, nekur tādas nepieminēšu. Man riebās doma par cilvēkiem, kas Orvela grāmatā tādas valkāja.

Tiesa, no tā tagad jau esmu atgājis, vairs nav tik traki.

Šo rakstu rediģēja Mattiass: 13.06.2008 21:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 11.04.2013 22:54
Raksts #15


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



LIELAIS BRĀLIS JŪS VĒRO!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 11.04.2013 23:45
Raksts #16


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



"1984" lasīju 1. kursā, mācoties filozofiju. Rakstīju darbu par utopijām. Tas uz mani atstāja diezgan lielu iespaidu, jo kaut kādā mērā asociējās ar manu sapņu dīvaino nokrāsu un vēl ilgi pēc izlasīšnas tā sajūta mani nepameta. Cits par to varbūt mani velk uz zoba, bet tādas spilgtas realitātes (kaut izdomātas), kuras varu iztēloties visai dzīvas man ļoti tīk.

Muse albūms "Resistance" ir sarakstīts iespaidojoties no "1984", ļoti spilgts un, manuprāt, lieliski iemieso šo darbu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 11.04.2013 23:54
Raksts #17


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



CITĀTS(Andromeda @ 12.04.2013 00:45) *
"1984" lasīju 1. kursā, mācoties filozofiju. Rakstīju darbu par utopijām. Tas uz mani atstāja diezgan lielu iespaidu, jo kaut kādā mērā asociējās ar manu sapņu dīvaino nokrāsu un vēl ilgi pēc izlasīšnas tā sajūta mani nepameta. Cits par to varbūt mani velk uz zoba, bet tādas spilgtas realitātes (kaut izdomātas), kuras varu iztēloties visai dzīvas man ļoti tīk.

Muse albūms "Resistance" ir sarakstīts iespaidojoties no "1984", ļoti spilgts un, manuprāt, lieliski iemieso šo darbu.

Metjū Belamijs vispār ir pasists uz šādām tēmām , un tieši tas šito paranoidālo citplanētiešu simfoniju padara pa rmanu mīļāko grupu ever ^^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 11.04.2013 23:58
Raksts #18


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



CITĀTS(maarts @ 12.04.2013 00:54) *
Metjū Belamijs vispār ir pasists uz šādām tēmām , un tieši tas šito paranoidālo citplanētiešu simfoniju padara pa rmanu mīļāko grupu ever ^^


Manējā arī. Pēc Resistance man pret šo grupu iestājās vēl lielāks respekts, kā pirms tam, un jau pirms tam es to dievināju.

Ak, un man gribētos "1984" kādreiz redzēt kā filmu. Domāju varētu sanākt iespaidīgi. Kaut kādas vecas, vecas filmas jau laikam ir bijušas, varēja uztaisīt jaunāku versiju! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 12.04.2013 00:06
Raksts #19


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



CITĀTS(Andromeda @ 12.04.2013 00:58) *
Manējā arī. Pēc Resistance man pret šo grupu iestājās vēl lielāks respekts, kā pirms tam, un jau pirms tam es to dievināju.

Ak, un man gribētos "1984" kādreiz redzēt kā filmu. Domāju varētu sanākt iespaidīgi. Kaut kādas vecas, vecas filmas jau laikam ir bijušas, varēja uztaisīt jaunāku versiju! smile.gif

Bolivudas versijās, astoņu stundu garu un ar dziesmām/dejām. grin.gif
Man liekas, ka labāk nē. Vai vismaz nelaist klāt holivudas viedajos māsterus....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 12.04.2013 12:53
Raksts #20


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Domā, labāk klāt laist britus?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 00:54