Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Azkabanas gūstekņa" apskati un vērtējumi
Ko tu domā par AG filmu?
Ko tu domā par AG filmu?
Esmu sajūsmā! Gribētu aiziet atkal! [ 155 ] ** [41.78%]
Laba, bija prieks skatīties. [ 126 ] ** [33.96%]
Ne šis, ne tas. [ 36 ] ** [9.70%]
Esmu vīlies/vīlusies. [ 54 ] ** [14.56%]
Kopā balsis: 372
  
eyedam
iesūtīt 10.06.2004 23:38
Raksts #1


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



---- Uzmanību! Iespējami spoileri! ----
Ja pats/i neesi filmu vēl skatījies/usies, lasi atsauksmes pats/i uz savu atbildību!
_______________________________________________


Lūdzu, šajā pavedienā visi, kas vēlas un kas jau ir noskatījušies Hariju Poteru un Azkabanas gūstekni, iesūtiet savus filmas apskatus, iespaidus un vērtējumu.

Katram biedram atļauts iesūtīt tikai vienu apskatu (rakstu) šajā pavedienā, turklāt tam jābūt pietiekami saturīgam un vismaz 150 vārdu garam (salīdzinājumam – šis raksts ir 80 vārdu garš). Visi pārējie tiks izdzēsti, kā arī izdzēsti tiks raksti, kas iesūtīti pirms 11. jūnija 13:30 (galu galā pirmais seanss tomēr notiks 11:00...).

Aktīvās diskusijas par filmu varat risināt piespraustajā sarunu pavedienā Caurajā katlā.

eyedam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
mazā peciņa
iesūtīt 12.06.2004 21:01
Raksts #2


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



(sorr, ka tik daudz getlost.gif , bet man bija ko-a teikt..)

taatad- filmu redzeeju shodien (11.06) pulkst. 12.00 kinoteaatrii forum cinema 1.zaalee 15rinda un vai nu 13 vai 12 vieta, kaartiigi neatceros...
Veel pirms redzeeju filmu, pa kaut kaadu raidiijumu, pa LV kanaaliem runaaja par Poteru, un bija intervija ar Roulingu, un es veel pieveersu uzmaniibu, ko vinja teica. Vinja teica, ka filmaa buus arii dazji taadi kaa pavedieni par naakoshajaam graamataam, rezishors jau nezinaaja, kas buus naakoshajaas graamataas, bet peec filmas noskatiishanaas, man nenaak praataa nekas, kas vareetu buut saistiits ar naakoshajaam graamataam, es atceros tikai vienu pavedienu, bet shaubos, ka tam buus kaut kaada jel noziime...

Taatad, saakaas filma, un es nekaadiigi nevareeju atcereeties, par ko-a gaaja runa 3shajaa graamataa, liidz spid mani apgaismoja.
Man diezgan labi patika tas, ka filma saakaas diezgan smiekliigi, nabaga Verons, shitaa staigaat, man veel blakusseedaataajs (nejau spid... vinja seedeeja otraa pusee) laipni daliijaas savos komentaaros ar mani (un es ar vinju popkornaa &colaa... ) vinjs veel izteica, ka Verons taa visu nakti staigaas un skatiisies, kas notiek.
Man gan likaas, ka Maardzas tante piepuutiisies nedaudz vairaak, nejau nedaudz, bet krietni vairaak, arii labs moments bija tas, kaa pogas traapiija Duudijam, tikai zjeel, ka vinjs shajaa filmaa paraadijaas tikai dazos kadros, un tajos pashos vinjs eeda, un skatiijaas TV (kaa tipisks Duudijs)
naakoshais, kas man nelikaas diezgan izdevies bija tas, kad Harijs paceela zizli pret Veronu, man likaas, ka Verons nedaudz vairaak baidaas no-a TAAM lietaam (domaats zizlis wink.gif ) ...
ak, jaa... un vai tad graamataa nebija taa, ka Harijam aiz muguras tas suns paraadijaas, bet ja taa nebija, es tikai paarjautaaju. Un Knakts busa tas naudas vaaceejas (aizmirsu i profesiju, i vaardu) man likaas, ka buus daudz smukaaks, jo-a vinjam veel tacju ir jaaparaadas naakoshajaa filmaa, ja nemaldos kopaa ar sirillam, es tikai mineeju, ja kas...
&veel, Knakts busaa, pie shofera, karaajaas taas galvas, itkaa es graamataa neko-a taadu neatceros, bet vinjas man nezin kapeec, liekas, ka bija vieniigais, kas man piesaistiija uzmaniibu, kaut cik par teemu "mekleejam peec iespeejas vairaak piemeerus, kas vareetu buut naakoshajaas graamataas"
atkalj sameeraa jautri bija par to-a, kaa Knakts buss bremzeeja, kad Harijs pret stilku atsitaas, kaa arii, kaa Knakts bussinjs izspraucaas caur diviem citiem busiem.. te jau mees redzam kadrus no-a Matrix-a wink.gif
bet gan filmaa, nebija taa, ka Harijs pateica, ka vinju sauc par Nevilu, es gan to-a gaidiiju, un veel gaidiiju, kad tas naudinjas vaaceejs ieraudziis, ka vinjs ir Harijs Poters... &veel, interesanti bija, tas, kad naudinjas vaaceejs iedeva Harijam ceku, Harijs uzreiz lika roku kabataa, nauda laikam vinja jau tur ir! kas vinjs pie Dreeslijiem staigaa ar naudu kabataas? vai arii tagad paspeeja nedaudz iebeert kabataas? tas tikai siikums, ko-a dazji varbuut pamaniis...
&veel tas eernijs, vai kaa vinu sauca, nju tas cauraa katla saimnieks vai kas... vinjs patieshaam bija atbaidoss... likaas, ka jau gredzenu paveelnieka orki ielauzushies kadros... sakodushi filmu un ieliimeejushi sevi... bet labs bija tas, kaa vinjs Harijam piedaavaaja eedienu wink.gif maizi, zirnju zupu, un veel kas tur bija... bet stulbi bija tas, kaa tomeer tas Korneelijs Fadzs paaraak uzkriitoshi Harijam teica, ka labi, ka vinjs nekur nav nozudis utt... &protams, es diezgan biju viilusies par to-a, ka Rona teevs Harijam to-a visu izstaastiija, tomeer man liekas, ka buutu pat scenaarijs labaaks, ja vinjs noklausiitos sarunu, nu bet labot vairs neko-a nevar...
&veel... naakoshais jau vilcienaa... Hermione pat nepaceela galvu... vinjai laikam acis iet visur apkaart... nju nez nez... aptieshaam, vinja uzreiz kaut kaa nepaceljos galvu zinaaja, kaa Vilksonu sauc, vieniigi zjeel, ka neatnaaca paardot saldumus &mees nevareejaam dzirdeet skoleenu (rona, harija, hermiones) atsauksmes par vilksona izskatu, bet laikam jau vareeja noprast ka vinji domaa, ka arii vinjs vareetu buut miris, jo-a, ja nemaldos tomeer kaads paarjautaaja par to-a vai vinjs elpo vai nee..
par atpraatotaajiem vilcienaa neko-a daudz man nav teikt, tikai vieniigi man pashai diezko... iipashi tas vinju mutes caurums... un te atkal bija mana blakusseedaataaja piebilde... vinjs kaut ko-a draugam teica, par zobu mazgaashanu... laikam jau domaaja, par to-a, vai Atpraatotaajiem zobi ir vai kaut kaa taa..
&veel... harijam vai tad nevajadzeeja nokaveet mielastu? vai tad vinjam nevajadzeeja buut pie medmaasinjas? ko-a? kapeec tad vilksons aizgaaja uz vilciena priekshgalu, kad vinjs atraidiija to-a atpraatotaaju? vai vnk nosuutiit puuci, un pateikt, ka bija atpraatotaaji, un medeciiniska paliidziiba nebuus nepiecieshama, jo-a vinjam ir vienmeeriigaa (taada, kas vienmeer ir kabataa) shokolaade huh.gif ..
un veel... dziedaaja koris... ar vardeem, tas bija skolas saakumaa, semestra saakumaa, bet vai tad taa bija himna vai kaut kas taads? jo-a ziemassveetkos vinji taadu pashu dziesminju dziedaaja, cik atceros, kaut vai tajaa mirklii es liecos nolikt salminju, un kaartiigi neieklausiijos...
heh... bet taa daama gleznaa (atkal jau aizmirsu kaa vinju sauca...) bija labaa, patieshaam, vinjas dziedaahsanas prasmes bija apbriidojamas, aha aha, patieshaam, un beigaas veel glaazi sasit, graamataa man liekas, ka tas nebija, bet ja es neatceros, pati vien vainiiga... heh... &veel eedot taas konfektes, Harijs bija vilciens?! cik es sapratu...
&profesore Trilonija arii bija forshi sagatavota, man gan likaas, ka vinja buus kaut nedaudz smukaaka, un brillees vinja jau arii pinch.gif nedaudz par traku, taadas neesaa tikai zubri man liekas... &vilksona pirmaa stunda arii bija laba wink.gif Strups bija labs patieshaam, man gan likaas, ka uzreiz izkaaps strups ar nevila vecmaaminjas dreebeem, bet lai nu... vieniigi atkal kas man nepatika bija tas, ka tomeer, Harijam arii atkljaava staaties pretii bubulim, es gan domaaju, ka visa klase izies, bet vinjs un veel dazji paliks, bet lai nu paliek...
Zirgeerglis bija patieshaam ieveeriibas cieniigs, man vinjs patika, kau vai arii par smuku vinju nevareetu nosaukt, vieniigi zjeel, ka nebija daudz zirgeerglju kaa graamataa…
Taalaakajaa es dzilji neiedzilinaashos, jo-a taa jau ir daudz, bet naakoshais, kas man taa iekrita aciis un diez ko dziljas domas izraisiija, tas bija cuukmiestinjaa, un tur tajaa namaa, kur Harijs noklausiijaas sarunu, ieejot iekshaa Ronam un Hermionei atkal jau bija taas galvas, un vinjas teica, ka shodien nepilngadiigos neielaizjam… varbuut patieshaam taas gavlas kaut ko-a noziimee?
Ak, veel par profesores Trilonijas balsi… tad kad vinja pareģoja to-a paregojumu, ka shovakar senie paraadi tiks nokaartoti, vai kaut kaa taa.. tas bija iespaidiigi, patieshaam, balss bija laba, tikai kapeec gan pareģojot kaut ko-a pareizu, vinjas balss mainiijaas… graamataa arii to-a es nesapratu, kaads cits to-a caur vinju runaaja? Varbuut kaads meeginaaja caur Triloniju kaut ko-a Harijam pateikt? Tam ir vai nav jeegas piesaistiit uzmaniibu?
Kaa arii mani izbriiniija tas, ka tad, kad vilksons jau bija paarveerties par vilkati un ciinijaas ar siriussu, &tad kad Hermione tur gaudoja, kapeec vinjs tur skreja? Bara instinkts vai kaut kas taads?
Kaa arii interesanti bija tas, kaa Hermione izteicaas par saviem matiem no-a aizmugures, un nesapratu, kapeec gan vinja svieda tos akmenājus, vinja gribeeja itkaa briidinaat vai kaa?
Un veel… tad kad Siriuss guleeja jau pie ezera, un Harijs arii… vinjam no-a mutes (siriussam) naaca araa taada spiiidiiga bumbinja… viss jau bija skaisti… tikai es nesapratu kas tur notika… tas skaitiijaas atpraatotaaja skuupsts? Vai tad taadaa gadiijumaa atpraatotaajs nenoliecas pie burvja/raganas?
Un taa laikam es arii nobeigshu savu veerteejumu/paardomas peec filmas… jo-a vairaak itkaa nav man kur piesieties vai pieveerst lielaaku uzmaniibu…
&veel laikam esmu nedaudz par daudz uzrakstiijusi…

&BALSOJUMS… tomeer lai arii cik gaidiita filma, un lai arii cik interesantas bija dazjas vietas, es esmu viilusies filmaa… patieshaam, es gaidiiju ko-a daudz labaaku…cerams, ka veel naakoshaa filma buus labaaka wink.gif …

Kaa arii nobeigumam citaats, kas man visvairaak iepatikaas no-a visas filmas:
eediet zirnju zupu, kameer vinja neappeed juus…
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kreimene
iesūtīt 13.06.2004 00:12
Raksts #3


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04



Es paslaik esmu ASV un filmu skatiijos sheit. Es nu gan neteiktu, ka beerni kinoteaatri gaaz apkaart. Tas varbuut taapeec, ka cimatins nav iipasi liels.

Bet nu par filmu. Jaasaka, ka es nobalsoju pa treso variantu - ne shis, ne tas. Graamata noteikti ir 100% labaaka (paslaik taa ir mana miilaakaa no visaam esosajaam HP graamataam).

1) Loti veeleejos redzeet ainu, kuraa Strups atrada Harija karti. Diemzheel filmaa taa bija pavisam savaadaaka kaa gramataa un, manupraat, neinteresanta.

2)Graamataa bija arii citas ainas, kuras labpraat buutu redzeejusi filmaa, bet to nebija (jau piemineetaa Harija uzdoshanaas par Nevilu)

3)MAnupraat graamataa notikumi bija spraigaaki, nekaa filmaa.

4)Meenestins nebuut nebija taads, kaadu vinu biju uzteelojusies (Bet taa jau laikam ir mana vaina). Jaasaka, ka man loti labi patika Trilonija...

Protams, bija lietas, kas man patika (brauciens ar Knakts autobusu, atpraatotaaji, Maardzas tante, Hermiones sitiens Malfojam u.c.), tomer kopumaa nemot - biju gaidiijusi kaut ko vairaak...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 13.06.2004 11:03
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Nobalsoju par laikam otro variantu, jo filma patika. Saaksim ar to, ka filmu veerteeju kaa filmu, nevis saliidzinu ar graamatu, lai gan shis tas shajaa filmaa man patika labaak nekaa graamataa, piemeeram, nelielais kvidicha (kalambola) daudzums.
Shii, IMHO, ir laabaakaa no trim filmaam, jo rezhisors ir tajaa kaut ko ielicis no sevis, ieprieksheejaas vairaak tikai taadas graamatas ilustraacijas, kas kaadam var patikt arii labaak. Ljoti patika Siriuss un Lupins (Vilksons), kuri bija simpaatiskaaki, kaadus tos biju iedomaajies. Shviiitknaabis bija dziiviigi animeets + par to datorgrafikjiem, un dementori, lai arii biju tos iedomaajies kaa leenaakus un stebereejoshaakus radiijumus nevis taadus gaisiigus lidonjus, bija patiikami nejauki. Malfoja briizham ziimeeshanaas, briizham rauduliigums, gan kaut kaads taads neveikls izskatiijaas, bet whatever, vinjsh tachu ir leciigs njerga.

Tas par elementiem. Kopumaa filmaa varbuut arii viss notika nedaudz par strauju, tachu pienjemot, ka bija jaameegjina maksimaali daudz izstaastiit, ar to jaareekjinaas, ka pazeminot tempus, mees neredzeetu veel vairaak kaut kaadas lietas. Filma nebija tik stiiva, labs piemeers, tam ir bubulja mociishana, un tiiri patiikami stiliiga. Vismaz nepaarnjeema taa garlaiciiguma sajuuta, kuru biju izbaudiijis ieprieksheejaas filmas skatoties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Endželīna
iesūtīt 14.06.2004 15:34
Raksts #5


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.04
Kur: Visums, Zeme, Eiropa, Latvija, Rīga, Purvciems, Māja, istaba



Filma forša un laba. Galvenais, kas atšķiras no pirmajām filmām (ne jau satura ziņā) ir skolas apkārtne. Tā ir pilnīgi savādāka.

Man liekas, ka grāmata ir interesantāka, jo tajā ir vairāk notikumu.

Man zināmā mērā nepatika tas, ka Vīzlija kungs Harijam pastāsta par Siriusu Bleku, nevis Harijs to noklausās sarunu...

Knakts autobusā konduktors iedeva Harijam biļeti ne pajautājis uz kurieni Harijs grib braukt, ne paprasijis naudu. Es ļoti gaidiju arī to, ka Harijs pateiks, ka viņš ir Nevils, un Stens (konduktors) uzzinās, kas viņš īstenībā ir...

Man ļoti gribējās redzēt to kā Harijs iepērkās, un Blēžkājis uzkrīt Ronam uz galvas...

Runājot par Atprātotājiem... Man likās, ka viņi nelido, ka viņi atrodas pie pils ieejām evis gaisā apkārt visai pilij, un, ka skūpstu viņi gandrīz izpildīja Harijam nevis Siriusam, jo man tā vien liekas, ka tā mazā lodīte, kas izlidoja no Siriusa mutes, bija viņa dvēsele...

Un vēl man nepatika, ka bija tikai nedaudz kalambola (Bet tas arī bija labi, jo tad būtu par daudz...), un "Ugunsbultu" Harijs dabuja tikai beigās...

Bet es tomēr uzskatu, ka AG ir vislabākā, jo tājā ir ļoti daudz labu specefektu. Un es arī uzskatu, ka filma ir nedaudz brīvāka un aktieri izskatās atbrīvotāki nekā pirmajās divās filmās. (Režisora nopelns. Es uzkatu, ka Alfonso Kuarons ir uztaisijis AG labāk mekā Kriss Kolambuss FA un NK kopā. Var redzēt, ka filmai ir cits režisors. Nedaudz ir mainijies tās stils.) Lielu plusu filmai dod tas, ka viņi Daniels, Emma, Ruperts, Toms & Co) pirmajās divās filmās ir ja pavisam iejutušies savos tēlos. Man ļoti patika tas, ka AG ir spraigāka par FA un NK. AG ir vislabāka Harija Potera filma

Šo rakstu rediģēja Endželīna: 14.06.2004 15:38
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dvēselīte
iesūtīt 14.06.2004 21:17
Raksts #6


Loveless
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.04
Kur: playing the hydrogen sonata
Oriģinālākā pareģojuma autore



tatad beidzot ari es tiku grin.gif.. pirms tam autinjā dabuju izrunāt sausu muti kames apgaismoju savu draudzeni, par 3 HP gramatu un personažiem utt utt... ar filmu biju gaužām apmierināta un droši vien ka skatīšos vēl... bet tā sagāda dīvainas izjūtas... tā nebija vilšanās vai kas cits, bet kautkā jocīgi huh.gif...likās ka būs kā savādāk, mierīgāk. Bet acimredzot no Alonso jau neko citu nevareja gaidīt laughing.gif... filma bija ņigu ņegu pilna ar vielu pardomam par radušāmies baumām... ja kāds kurš īpaši pieverš uzmanību Hermiones, Harija un Rona attiecībām vareja manīt un saprast ka Hermione reizem uzvedas kā vieglas uzvedības sieviete huh.gif... te pie Rona rokas, te Harija skavās, te akal pie Rona, un jau akal Harija apskāvienos... vēl tikai trūka publiska siekalu apmaiņa laughing.gif... bet tiem kam neinteresē zvaigžņu intīmie dzīves līkloči varēja pamatīgi izsmieties par šiem gājieniem laughing.gif... kā to darīju es - tas patiešām bija pagalam amizanti, kā Hermione nu pavisam "netišām" pieķērās pie rokas Ronam, kad Harijs aizlidoja ar Švītknābi... un pēc tam jau nebija iespejams izsekot tam ka Hermione gāja no rokas rokā laughing.gif... bet metot pie malas "seksu, pliko miesu", kā izteicās pats režisors, mēs nonākam pie daudzām ārkārtīgi smiekligām epizodem. Nu bez emocijam nevar noskatīties Rona izmisīgajos saucienos, kuros vinja balss aizlust līdz aizsmakumam laughing.gif... tapat kā filmas nagla un gaidītākais moments - Hermiones labais āķis Malfoja feisā laughing.gif... tur es biju vienkārši līka no smiekliem. tapat ja ir pietiekami attistita humora izjuta tad nevareja nesmieties par angju humoru... tas dažviet, daudzviet sita cauri visai manāmi laughing.gif... nelieli iestarpinājumi dialogos, kāda kļūme... nu smieklīgi... un tad nu kļūmes, kuras nevajadzēja pielaist silent.gif - pirmkārt lielu mīnusu (kautgan tas ir drizak pluss, jo izmaiņa bija uz labu) deva tas, ka pilniba tika mainita atrasanas vieta, apkartne ap pili. mežs, kas nu jau sniedzās visapkart, kalni, kas paradijas nez no kurienes, klintis, egles bezmaz pils priekšā un protams Asinskārā Vālējošā Vītola vietas maiņa (kā zināms pirmajās filmās tas atradās pils prieksā (par to liecina kadri ar Rona tēva mašīnu), nu tika pārvietots kaut kur lejā pa kalnu, kraujas malā un vispar huh.gif... un kas nu man likās galiģi mākslīgi un neiederīgi bija drausmīgi lielie uzpotētie ķirbji :blink:... protams vinjiem tur bija jabut, bet tie izskatijās kā asins traips uz balta palaga... nu katra gadijuma koši un izlecoši... un tad Dumidors - eh, laikam jau viš bija apspēris filosofu akmens īpašnieku un savārījis sev tā labi padaudz ilgmužības un spriganuma dziras laughing.gif... tik ašs, veikls un jautrs... protams, ka jaunāka gadu gajuma aktierim nav tik viegli notelot vecu un nu jau pavargu burvi... bet tik daudz kā ieverot tik elementāras lietas kā to, ka tik cienījama vecuma burvji nu neskrien pa kapnem kā mazi puikas :blink:...

bet tā ir tikai kritika... filma bija ļoti laba... režisora maiņa ir to pamatīgi ietekmējusi un ja man prasītu kādā veidā es teikti ka tā ir kļuvusi dinamiskāka... aktieri ir paaugušies ne tikai vizuāli un fizioloģiski, bet ir augusi arī viņu aktierprasme... tas ka filma bija sasteigta un beidzās ar to vietu, kas grāmatā bija apmeram ap vidu (ar Ugunsbultas iegūšanu), tā tomēr bija fantastiska un aizraujoša lente... cik atceros ne mirkli nenācās nīkt bezdarbība vai garlaikoties... pat cilveks, kas nu galīgi nav porterfans, atzina ka šī filma ir ļoti patikusi... jau tagad, kad apmeram puse sižeta tika izlaista, filma bija 2.20 min gara... varu iedomaties, aks butu, ja tiktu izpildita fanu diņģētā velme iesaistit vairak faktu ohmy.gif...

varu iedomaties kas butu bijis ja filma tiktu maximali pagarinata, tad uz kino ar naktsmici, podinju, guļammaisu un uzkodām laughing.gif... bet es atkārtošos un teikšu ka man šī filma LOTI patika... bet ko lai padara neglabjamai Potera fanātei unsure.gif... heh... ta viš i un nekadi Naumaņi nespes man samaitāt prieku par jauno filmu tongue.gif...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
EGO
iesūtīt 15.06.2004 10:30
Raksts #7


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.06.04



Aizgāju uz filmu un atbilstoši atsauksmēm cerēju sagaidīt tiešām interesantu un aizraujošu filmu, bet nesagaidīju sad.gif .
1) Pati filma bija pārāk izstiepta, turklāt tādā veidā, ka dažiem notikumiem, kurus varēja parādīt īsāk (brauciens autobusā, Mārdžas tantes uzpūšana) bija veltīts pārāk liels filmas laiks.
2) Filma bija saraustīta, neradās tāds līdzsvarota dzīves tecējuma iespaids. Nu šausmīgi kaitināja tā ātrā gadalaiku maiņa (rudens, ziema, pavasaris), labāk tad nebūtu tam pievērsuši tik lielu nozīmi. Turklāt filmas nozīmīgākā daļa un notikumi, kulminācija ir pavasarī, līdz ar to visi notikumu līdz tam it kā pazūd, kaut gan notika jau šis tas interesants arī pa to laiku. getlost.gif
3) Aprodot ar filmas mākslīgu pagarināšanu (par tiem pašiem gadalaikiem) beigās viss tika tā sasteigts, ka bija grūti uztvert uzreiz tādu milzīgu notikumu gūzmu. Siriusa parādīšanās, zirgēgļa nāve, laikgriezis - viss notika filmas pēdējās 40 minūtēs. Līdz ar to sasteigtuma un paviršības iespaids.
4) Viens no interesantākajiem momentiem HP 3.grāmatā bija kalambolas spēle, kur HP otru reizi satikās ar atprātotājiem. Filmā, manuprāt, arī šis sižets nebija apdomāts un nostrādāts līdz galam, bija vienkārši parādīta atprātotāju parādīšanās un HP kritiens. Varēja savādāk un labāk, vairāk emocijas ielikt šajā ainā.
5) Kopumā labas tikai beigas, kur bija sasprindzinājums, bet nepārspēj pirmās divas filmas, kuras turēja skatītāju sasprindzinājumā, uzturēja interesi visu filmas laiku.

Visu laiku domāju, ka lai nosauc - ziepju opera, nu tiešām + vēl'kaut kas no stulbas komēdijas, dažbrīd tie joki likā stik stulbi.. mad.gif Vispār likās, ka režisors pats nesaprot, ko vēlas panākt un, vai vispār ir lasījis un izpratis HP. Beigas - sasteigtas, tiešām, kosmiskos ātrumos salīdzinājumā ar filmas iepriekšējo daļu. Par HP attieksmi pret Strupu - piekrītu pārāk lecīgs HP, Strups padarīts par tādu kā muļķi mad.gif , pilnīgi riebjas. Ko vainot? Nu nezinu - domāju režisoru pirmkārt un Roulingu arī, kādēļ mainīt režisorus visu laiku, tā saraustīti un nervozi liekas. Pirmās divas filmas bija labas, saplūda vienā piedzīvojumā, bet trešā un neielien nekādos rāmjos, salīdzinot visas trīs filmas - trešā ir visgarlaicīgākā (šausmīgi žēl, jo grāmata viena no interesantākajām) sad.gif visneuztveramākā un saraustītākā. Diemžēl, bet "režisora ar vārdu" izvēlēšanās neattaisnojas, galu galā, vai tiešām Roulinga vēlas panākt lētas, banālas filmas uztaisīšanu vai oriģinālu, saistošu piedzīvojumu filmu, kas paliks vēsturē. Pēc 3.filmas sāk ost pēc pirmā varianta un tas nu nemaz vairs nav labi. sad.gif Ja vēl aktieri nomainīsies, tad vispār nezinu, kas varēs glābt šīs filmas turpmākos panākumus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
likelygirl
iesūtīt 15.06.2004 17:50
Raksts #8


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.04.04
Kur: Planeeta Zeme (pashlaik)



Chau!Nu, es nobalsoju par otro variantu, jo arii manaas fantaazijaas filmai vajadzeeja izskatiities mazliet savaadaakai...

Tagad doshu veerteejumu par dazhiem filmas momentiem:
+Maardzhas tante bija forsha! Man patika vinjas pirksts, kas bija piepuuties. Arii skats, kad vinjai pliisa krelles un pogas bija labs. Un Duudijs tieshaam ir vaargulis, ja neiztur nieka sitienu ar pogu!
+Shajaa filmaa man ljoti patika Emmas teelojums- vinja bija patieshaam lieliska!!! Patika gan sitiens Malfojam grin.gif , gan LJOOTI dabiigie spiedzieni, kad vinju kratiija Vaaleejoshais Viitols.
+Patika arii filmas momenti, kuros bija redzama Cuukkaarpas apkaartne. Tie kalni un mezhi...iespaidiigi... cool.gif
+Patika arii Harija lidojums ar zirgeergli.Lai gan zirgeerglis vareeja buut smukaaks un iespaidigaaks.Bez tam arii es no graamatas atceros baru zirgeergljus, bet tur bija tikai 1...
+Arii Malfojs tika labi noteelots- vinjam piestaav taada njunjas loma-gan peec Hermiones sitiena, gan zirgeerglja uzbrukuma. Arii gjiibstoshu Hariju vinjsh labi atteeloja.
+Apsveicu filmas rezhisoru, jo vinjam tiiri veiksmiigi ir izdevies visu filmu samazinaat liidz 2h20min. sorcerer.gif Es jau baidiijos, cik garas gan paliks visas naakoshaas filmas!Vieniigi tagad filmu LABI saprast izdevaas tikai potera faniem, jo nelasiitaajiem dazhi iztruukstoshie notikumi vareeja trauceet saprast filmaa notiekosho.
+Patika Trilonijas izskats un balss, kad vinja izteica paregjojumu.Tikai klasei vajadzeeja buut mazaakai un brilleem-lielaakaam.
+Bija laba taa doma par MILZIIGO gaismu, kas atbaidiija atpraatotaajus, tikai briedis vareeja buut skaidraaks...

-Daudzi aktieri filmaa paraadiijaas tikai mirkli, piemeeram Viizlija kundze, Persijs(vinjsh vispaar paraadiijaas?!).
-Siiriusu un Vilksonu biju iedomaajusies pavisam savaadaakus- smukaakus un taa, bet teeloja labi.Vilksons vilkacha izskataa gan bija taads papliks...nu...bezspalvains- neizskaatiijaas peec vilka.
-Es ljoti gaidiiju mirkli, kad Harijs Vilksonam pajautaas, kaa vinjsh zina par karti,un Vilksons tad atklaas draugu nosleepumus un iesaukas, bet...taads mirklis netika paraadiits...diemzheel. sad.gif
-Graamataa vilkacis taa arii virsuu Harijam un Hermionei neuzskreeja, nemaz nerunaajot par Shviitknaabja iejaukshanos...
-Man shkjiet, ka Resnajai daamai bija jaabuut mazliet resnaakai...un... kopsh kura laika vinja dzied?!
-Atpraatotaaji lido?! Un kapeec vinju draanas bija caurspiidiigas(mazliet)?Vai jums nelikaas, ka vinjus arii vajadzeeja atteelot baisaakus?!
-Veel man zheel, ka neparaadiija, kaa Harijs sanjeema Siiriusa veestuli un atljauju doties uz Cuukmiestinju. sad.gif
Shajaa filmaa emocijas tieshaam visu laiku tika kaapinaatas un dazhu briidi es pat salecos. Jaapiebilst, ka 3.graamata ir mana miiljaakaa, tapeec arii es no filmas biju gaidiijusi mazliet vairaak, bet kopumaa taa bija skataama.

likelygirl
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 16.06.2004 21:09
Raksts #9


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Nepatika. Tiešām nepatika... :(

Bet visu no sākuma. Biju uz filmu divas reizes. Otru reizi nebūtu gājusi, ja Zuz nebūtu vilkusi līdzi... Otrajā reizē sapratu, ka nevajadzēja balsot par "Ne šis, ne tas", bet gan par "Nepatika".

Filmas sākums - Harijs izpilda burvestību, ko, cik atceros, izrunāja kā Lumos Maxima. Burvīgi. Kopš kura laika viņiem ir atļauts burties ārpus skolas? Bet tas tā... tum turum... bladāc, Mārdža jau ir klāt. Harijs paliek agresīvs ar savu bļaustīšanos ("Shut up! SHUT UP!") - pat pārāk agresīvs, jo nekādas emocijas tas neizraisīja... ja nu vienīgi smieklus. Tad Mārdža uzpūšas... mnjā. Grāmatā nebija rakstīts, ka šī aizlidoja virs Anglijas pilsētām. Tas viss, protams, notika ne vairāk kā... ē... 4 minūtēs?

Harijs aizcilpo prom no mājas. Pāris metrus apņēmīgi nosoļojis, apsēdās. Protams, tad ir jāsāk pūst vējam un ne no kā šūpoties šūpolēm, visam čīkstēt (ak, cik baisi!). Knakts autobuss ir klāt. Stens bija tiešām OK ar saviem jautājumiem (tikai viņš nerunāja gluži tā, kā bija aprakstīts). Bet kas tas par jamaikiešu (piedodiet, ja kļūdos) ķēmu Ērnijam pie stikla karinājās? Absolūts stulbums... Mnjā, tad jau vēl arī tā izspraukšanās cauri diviem autobusiem... Bet tas nav tik svarīgi.

Harijs ir Caurajā Katlā... Un tad PĒKŠŅI viņš atceras (un līdz ar to arī stājas spēkā likums) par to, ka viņš, redz, nedrīkstēja burties. Bet Lumos Maxima jau neskaitās. Toms ir aizdomīgi līdzīgs Kvazimodo no "Parīzes Dievmātes Katedrāles" multenes. Izrādās, ka Harijs aizgāja no mājām vienu dienu pirms aizbraukšanas... Rons ar Hermioni arī pēkšņi uzradās, Hermionei nez no kurienes kaķis ir... Apmainījās ar muļķīgām frāzēm, tad atnāca Freds ar Džordžu. Tie džekiņi bija labie. Bet tas teksts man ļoti atgādināja to, kā viņi Filozofu Akmenī (grāmatā) runāja ar Persiju par prefektu būšanām. Harijs nenoklausās Vīzliju sarunu - Artūrs pats uzreiz visu pastāsta. Briesmonīgo Briesmoņu grāmata bija laba. Tāda mīlīga, īstenībā! :)

Esam vilcienā. Cik minūtes no filmas ir pagājušas, 10? Varbūt 15? Harijs visu apstāsta - kas un kā... Vilksonu vēl joprojām neredzam. Tad uzrodas atprātotājs (kurš vēl pagaidām nelido), kuram, kā izskatās, ķermeņa nav - ir tikai balons galvas vietā. Un sēc viņš kā riktīgs Dārts Veiders. Un kas tā par sejas sūkšanu? Tas ir domāts kā atprātotāja pus-skūpsts? :| Tad nu uzlec gaisā Vilksons. Es novaidos. Skata - nekāda. Kaut kādas rētas un ūsas... Laikam viņš tur īpaši varonīgi uzbūra aizstāvi, īpaši nepievērsu tam uzmanību. Tad tur bija šokolādes ēšana. Kad izdzirdēju viņa balsi, nospriedu, ka viņš izklausās pēc geja.

Nu jau iekšā Cūkkārpā. KAS TAS PAR KORI? Kopš kura laika Cūkkārpā ir koris? Ko diriģē, kā likās, Zibiņš. Viņam diži labs stils - bļodiņa (galvenais, ka mati ir melni) un kaut kādas ūsas... vājprāts. Labi, koris ar saviem krupjiem beidz dziedāt, Dumidors sāk runāt. Malfojs smuki izskatās. Smuki arī čukstēja. ;) Dumidors runā ne īpaši svarīgas lietas, nodzēš un iededz svecīti ar roku (bez zižļa). Labi, tas tā. Varbūt jau Dumidors tā māk. Nekā īpaša vairs šajā ainā nebija.

Resnā Kundze. Tā man patika! Riktīga čiksa! :) Nezināju (t.i. tā nebija), ka viņa dzied un viņas IQ ir tik pat augsts kā blondīnēm, bet... Tāpat bija OK. Šīmuss bija jaukums - nepārtraukti mani uzjautrināja. Žēl, ka nevarēja neko vairāk no viņa redzēt. Tad viņi tur savā istabiņā (dormitry bija angļu valodā - kā bija latviešu val.?) kaut kādas funkas (konfektes) laikam ēda. Pilnīgi nevajadzīga aina.

Trilonijas stunda... Trilonija pati par sevi foršā! :) Tieši tāda, kādu iedomājos. Pāraugusi spāre! ;) "You must look... BEYOND!" Hehe. Ir labs. Bet tad uzrodas ļoti ne-Hermioniskā Hermione (un tiek likts uzsvars uz to, ka neviens nezin, no kurienes viņa uzradās) un kaut ko purpina savā nodabā. Rons smuki tulko zīmes, tad Trilonija ierauga Baigo. Viss, kā vajag. Bet tad arī Harijs ierauga Baigo... Laikam jau tuvākais Trilonijas sekotājs.

Hagrida stunda. Aizsākās normāli, Harijs, protams, sāk lekties ar Malfoju. Malfojs tāpat ir smukāks, kaut gan sataisīts par totālu ņergu. Joks par atprātotājiem pat ļoti izdevies bija. Bet tad jau sākas stunda, Harijs kā nabadziņš tiek pamests likteņa (vai vienkārši Švītknābja) varā. Un tad viņš lido. Ak, jel. Vai tiešām es biju vienīgā, kam likās, ka tad, kad viņš (Harijs, ne jau Švītknābis) izpleta rokas, viņš iebļausies "I'm the king of the world!!!" tā kā Titānikā? :) Lidojums nevajadzīgi garš - pusi varēja griezt ārā. Tad viņš nolaižas, tad Malfojs tēlo idiotu un pieskrien pie zirgērgļa. Tiek savainots, vaid kā meitene, bet teksti tāpat labi ("You and your bloody chicken!"). Hehe. Hermionei pa to laiku ir ļoti labi redzams Laikgriezis.

Atprātotāji lido!!! Fantastika.

Aizsardzība pret Tumšajām Zintīm. Argh! Pirmkārt jau Vilksons nemēdz pārtraukt pusvārdā. Otrkārt, kas tā par mūziku? Iedveš manī vēl vairāk pārliecības par to, ka viņš ir gejs. Piedodiet, bet tā bija. Rona zirneklis bija OK, Strups kleitā, arī. Parvati tāda simpātiska ielikta. Gan jau, ka nākošajā filmā viņa izskatīsies pavisam savādāk. Harijs nemaz netika pie bubuļa (grāmatā), bet šeit kaut kā gadījās tā, ka Vilksons, ēzdams ābolu, izleca Harim priekšā un bija ļoti labi saprotams, ka tas ir mēness, no kā viņš baidās. Tā arī stunda beidzās. Murgs.

Kas tās par sirdi plosošām sarunām starp Hariju un Vilksonu (tad, kad Rons ar Hermioni ir Cūkmiestiņā)? Izklausījās, ka Vilksons ir bijis pamatīgi samīlējies Lilijā... tik runā un runā. Protams, es biju priecīga, ka pieminēja arī Džeimsu, bet kas par daudz, tas par skādi. Cik var? Turklāt Vilksons nemaz nebija teicis, ka viņi bija draugi. Kur nu vēl kaut ko par Liliju.

Kalambols. Digorijam trāpa zibens? Nu, cik noprotu, tas bija Digorijs (Elšpūša meklētājs) un zibens tam džekiņam noteikti trāpīja. Tad sākas labākā daļa! :) Harijam DZENAS PAKAĻ atprātotāji!!! Fantastika! Tad atkal ir kaut kāda sejas sūkšana un Harijs nolido lejā. Atkal jau Dumidors buras ar rokām, bez zižļa. Slimnīcā nekas tāds īpašs nebija. Freds ar Džordžu smuki izskatījās.

Atkal jau dižās sarunas starp Hariju un Vilksonu. Harijs atzīst, ka viņam ir bail? WTF?

Harijs mēģina "ielavīties" Cūkmiestiņā ar Paslēpni (kaut gan grāmatā Dumidors uzsvēra, ka atprātotājiem nevar tikt garām ar Paslēpni), bet Freds ar Džordžu šo noķer. Interesanti stāsta par Laupītāja karti, kurā, starp citu, nepareizi uzrakstīta Vilksona iesauka. Ir Moony nevis Mooney. :P Nopietni. Bet brāļi Vīzliji man nezin kādēļ ļoti atgādināja Tīku, Tiku un Triku (vai kā viņus tur sauca) no vecajiem Mikimaušiem - viņi arī viens caur otru runāja. Telepāti tādi.

Harijs ir Cūkmiestiņā. Viņš laikam Nevilam funku atņēma, vai ne? Tad viņš uzdarbojas ar Malfoju... Mnjā. Cik atceros, tur tā gluži nenotika. Un Malfojs atkal kā ņerga aizskrien prom. Hermione uzreiz visu saprot, Rons atkal uztaisīts par neandertālieti. Tad noklausīšanās. Atkal kaut kādi jamaikiešu ķēma radi pie durvīm karinās. Harijs nemaz neuzzina, ka Siriuss ar Džeimsu bija kā brāļi. Bet tas jau nav svarīgi. Harijs raud. Phe. Nožēlojami. Harijs neraud in public.

Mācamies Aizstāvja burvestību (Harijs jau ir aizmirsis visu raudāšanu). Vilksons māk burties bez zižļa... izskatās, ka burvji to piekopj. Pirmo reizi Harijam nesanāk - normāli. Otro reizi sanāk. Kas tās viņam par atmiņām ar saviem senčiem? Kad viņš ar viņiem ir runājis? :o Banalitātēm nav ne gala, ne malas. Ugh! Filma tiek pataisīta par ziepju operu.

Harijs naktī kaut ko skatās kartē... Ronam foršs sapnis. Žēl, ka tik maz no Rona var redzēt - pagaidām vienīgās normālās vietas ir ar viņu. Jautrītis. Zirnekļi grib, lai dejo stepu! :D un tad... BLADĀC!!! Harijs ir varonis - viņš ierauga Pīteru Sīkaudzi. Tad viņš dodas meklējumos, neko neatrod. Strupu satiek, Strupiņš dabū apvainojumu no Mēnestiņa, Tārpasta, Ķepaiņa un Žubura... Harijs dikti lecīgi izturas pret Strupu. Būtu tā grāmatā, nedēļas pēcstundas garantētas.

Hermione aizcilpo no Trilonijas kabineta, pa ceļam paspārdot kristāla bumbu. Cik HERMIONE-ISKI! Tad Harijs aiznes atpakaļ bumbu (viņš taču mīl Triloniju...) un Trilonija pareģo (kaut gan tas notika eksāmena laikā). Izklausījās pēc Galadrielas no GP - tāda mehāniski elektroniska balss... Bet viņi daudz ko aizņēmušies no GP, jo Dumidoram arī pirkstu nagi kā Sarumanam!

Sākas beigu daļa... Hermione iekrāmē Malfojam. Kāpēc tik daudziem tas patīk - kas tur tāds bija? :| Malfojs atkal pilnīgākais ņuņņa un Hermione nemēdz maukt ar kulakiem - viņa sit pļaukas. Galvenais, ka Rons teica "He's not worth it". Jā... Rons tā mēdz darīt. Viņš pats būtu sitis Malfoju, ja Hermione nebūtu piesteigusies pirmā. Ar Vālējošo Vītolu ````isms. Hermione spiedz, Harijs kliedz. Phe!

Siriuss izskatās piedzēries! Un hiperaktīvs! Viņš kaut ko brēc, Vilksons arī kaut ko brēc, Harijs visam notic vienā mirklī, Sīkaudzis kaut ko kviec, šī aina beidzas, Harijs ar Siriusu jaunie labākie draugi. Siriuss ar Vilksonu ļoti gejiski uzvedas.

Siriuss piemin Džeimsu - es sajūsmā.

Vilksons pārvēršas par vilkati, kas vairāk gan izskatās pēc Golluma. Ko Siriuss tur vāvuļo par dvēselēm un sirdīm? Tas taču vairs nav tas pats cilvēks. Hermione arī dumja. Viņi abi tiešām domā, ka Vilksons ir nekaitīgs vilkacīc?

Hermione kauc un mētā akmeņus. Atkal jau neHERMIONEiska ar saviem jautājumiem par matiem. Ezers vairāk izskatās pēc dīķa. Atprātotāji atkal lidinās un sūc sejas ārā. Siriuss visu laiku gandrīz nomirst. Žuburs smuks. Vilksons aptur vītolu ar burvestību? COME ON! Atkal jau Harijs runā banālas lietas ("dzīvosim laukos, kur var redzēt debesis... tikai es un viņš") HAHA! Tagad Harijs ar Hermioni izvairās no Vilksona (baigi atgādina to, kā Frodo izvairījās no troļļa FotR`ā) un Švītknābis izglābj. Phehehe... Zibiņa kabinets (tur, vadoties pēc grāmatas bija ieslēgts Siriuss) izskatās pēc Azkabanas. Siriuss atkal smejas kā dzēris. Atkal kaut ko par sirdīm runā. Varētu jau iztikt bez šitajiem dialogiem.

Beigas nejēdzīgas. Visa tā Hermiones-Rona-Harija-Maksūras-Žagara-Ugunsbultas-Bleka padarīšana bija tik interesanta. :( Neforši, ka tā uztaisīts.

Un tagad secinājumi. Dažas foršās vietas neatsver visas filmas izgāšanos. Nebūtu es lasījusi grāmatu, es neuzzinātu par to, ka Harija sencis un Vilksons, un Siriuss, un Sīkaudzis uzzīmēja Laupītāja Karti (pēc filmas var saprast, ka Harijs ir dabūjis kaut kādu ķinķēziņu karti, kuru nezin kādā sakarā saprot arī Siriuss un Vilksons), ne to, ka Džeimss bija zvēromags (kam, starp citu, bija ĻOTI liela nozīme), ne to, kāpēc Blēžkājis dzenāja Kašķi vienmēr un visur, ne to, ka Blēžkājis tik daudz palīdzēja Siriusam, ne, ne, ne... :( Vienu vārdu sakot - viena liela vilšanās. Kā var tik ļoti izčakarēt tik labu grāmatu? Es pat nezinu, ko vainot - režisoru, scenāristu, aktierus, pašu Rolingu...? Vai varbūt vienkārši nesanāca? Gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr?

Jebkurā gadījumā, žēl...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
angelin
iesūtīt 17.06.2004 14:48
Raksts #10


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.04.04
Kur: pie saveejiem...



Kopumā filma (pēc ilgas gaidīšanas) man patika. Daudzās vietās piekrītu Vinky.
Tikai pats galvenais manuprāt bija tas, ka grāmatas beigās Rons paliek bez Kašķa un Sīriuss( vai kas?) atsūta viņam pūci (Pumpa laikam bija tas vārds). Kur tad tas pazudis? Un vēl par Ugunsbultu, filma beidzās ar smieklīgu skatu "Harijs kā traks lido uz ugunsbultas".
Siriuss pārverties par suni izskatijās vienkārsi briesmigi un pat nedauz atbaidoši.
Un vēl filmas sākums bija vienkārši jocīgs. Labi skats uz Mārdžu bija par īsu, bet Cauraja katla tas bija briesmigi cik dienas viņs tur nodzīvoja: 2? kaut gan pēc grāmatas cik nedeļas.

Patika: Mārdžas aina (tikai par īsu), Knakts autobus brauciens - super!,
atpratotaji - bija ok!, Malfojs - vienkarši smukulīts! Par Rona un Freda un Džordža izskatu vienkārši super. Laikgrieža pagrieztais laiks ari - ok! Un daudzas vietas vēl.

Es uzskatu kopumā filma bija par īsu, grāmatu daudzas vietās neievēroja. žel gan
Ja tāda būs arī 4. filma nedod Dievs! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
giraffe
iesūtīt 18.06.2004 20:40
Raksts #11


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.01.04
Kur: Rīga//Plakanciems//LR



Shodien man pilniigi neplaanoti sanaaca aiziet un noskatiities "Azkabanas guustekni"... Laikam jau jaasaka taa - kopumaa man filma patika! wink.gif Katraa zinjaa, taa bija krietni labaaka par pimro un arii labaaka par otro filmu. Un, ja arii turpmaak saglabaasies taada tendence, ka katra naakamaa filma ir labaaka par ieprieksheejo filmu, tad tas buus ljoti labi! grin.gif
Man patika:
1) Rons - tieshaam jaasaka, ka visas ainas ar vinja piedaliishanos bija izdevushaas! wink.gif Nepaarspeejamaas ir vinja grimases un skanjas, ko es nosauktu par kunkstieniem ("labs suniitis, labs suniitis"). grin.gif Un veel tas jaukais sapnis! laughing.gif
2) Resnaa kundze - nu jaa, es arii nebiju pamaniijusi, ka vinja dzied, bet, taa vai taa, vinja bija forsha. grin.gif
3) Viizliju dviinji - divi vienkaarshi un jautri dzheki. laughing.gif
4) Trilonija - luuk, tas tik bija kaut kas! laughing.gif Lasot graamatu, es vinju nebiju iedomaajusies TIK smiekliigu! laughing.gif
5) Strups, Hagrids un Maksuura - kaa vienmeer bija savaa elementaa. wink.gif
6) Man veel tiiri labi patika arii "jaunais" Dumidors - taads sprigans tas vechuks palicis! grin.gif
Man ne iipashi patika:
1) Malfojs - vinjsh tika pataisiits paaraak smiekliigs un gljeevs. Kaut kaa tizli izskatiijaas... ermm.gif
2) Dazhas ainas un fraazes tiiri holivudiskaa garaa. Piemeeram, tas, ko kaads jau sheit piemineeja - Harijs lido uz zirgeerglja un atplesh rokas. Un tie dialogi ar Siriusu...
3) Vilkatis - nu galiigi neizskatiijaas peec vilkacha manaa izpratnee. :blink:

Nobeigumaa veel varu piebilst, ka, neskatoties uz visu to azhiotaazhu ap Vilksona un Siriusa lomu atveidotaajiem, man liekas, ka, galu galaa, nebija nekaadas vainas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eyedam
iesūtīt 20.06.2004 22:50
Raksts #12


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Kinoteātrī es biju pusvienpadsmitos. Jā, jā, gribēju jau būt desmitos, bet nevarēju tik agri piecelties. Un visas labās vietas bija aizņemtas. Jau pusvienpadsmitos bija aizpildīta kāda trešdaļa vai varbūt pat puse no lielākās Coca Cola Plaza zāles. Un, protams, tā bija labāko vietu daļa. Nekas cits man neatlika, kā ieņemt nākamo labāko vietu, konkrēti, 13. rindā kādas 13 sēdvietas no malas. Nemaz nebija tik slikta, ņemot vērā tos, kas biļetes pirka vēl vēlāk – pa pusotru stundu zāle bija nopirkta gandrīz visa.

No manis pa kreisai rokai sēdēja divas diezgan īgna paskata meitenes. Sevišķi pirmā, kas šķendējās, piemēram, par to, ka daļa vēl tikai tagad ierodas, lai gan ir pāri divpadsmitiem un jau rāda reklāmas, kā arī nespēja saprast, par ko apkārtējie var tik muļķīgi smieties... Aiz manis sēdēja arī meitenes, kuras es gan neredzēju, bet kuras bija jautrā un nebēdnīgā garastāvoklī. Viņu smiekli bija par iemeslu kārtējam iebildumam no manas kreisās puses meitenes, savukārt viņu spērieni pa krēsliem ("Bet filma taču vēl nav sākusies, un mums nav, ko darīt!") negāja pie sirds meitenēm no manis pa labai rokai. Šķiet, man neviens spēriens netika veltīts, bet trīcējām mēs tāpat visa rinda.

Ja pirms filmas sākšanās es vairāk jutu līdzi šīm divām meitenēm pa labai rokai, tad filmas laikā man nācās šo līdzjūtību pārnest pašam uz sevi. Jo salīdzinoši diezgan bieži no labās puses atskanēja paskaļa pļāpāšana un paciņu čaukstināšana (šķita, ka pat pāris popkornu nevar paņemt, pirms tam veselu minūti ar rokām neizmaisoties pa visu kārbu) pat klusās ainās. Filmas beigās kādas 10 minūtes no vietas mūsu rindai atkal piemetās krēsltrīce. Šoreiz gan vaininiece sēdēja man pa labi un, cik nu tumsā varēja noprast, trina kāju. Biju pārāk kautrīgs, lai aizrādītu...

Bet, kā jau jūs noprotat (...), es tam visam centos neveltīt nekādu īpašo uzmanību. Ja ir patiešām interesanta un aizraujoša filma, tad to visu nemaz nevajadzētu pamanīt. Un es patiešām centos nepamanīt. Un baudīju filmu. :)

Filma man sākās ar atklāsmi par to, kas tad īsti Harijam zem tās segas bija darāms, proti, viņš mācījās, izmantodams zizli kā lukturīti. Un es jau daudzas reizes biju redzējis šo ainu reklāmrullīšos un bildēs, un nekad nebiju īsti varējis saprast. Man tas, nez kāpēc, visu laiku bija licies kā iemaldījies kadrs no Noslēpumu kambara, kad Harijs mēģināja atklāt Melsudora dienasgrāmatas noslēpumu.

Mazliet izbrīnījies, ka filma praktiski sākas ar Mārdžas tantes ierašanos, apmierināti noskatījies, cik dabiski rit jaunais Redklifa tēlojums pirmajā ainā, un ar nelielu vilšanos nodomādams, cik tomēr nedabiski strauji mēs nonākam līdz tantes piepūšanās brīdim, es atkal manu jau redzētus kadrus. Un visā filmā tā – "Ahā, šo jau esmu redzējis!", "Un es domāju, kur notika aina...", "Jā, kori jau esmu redzējis. Ak, tad tie Dumidora sveiciena vārdi uzreiz pēc tam arī atskan. Un... jā, tagad viņš iededz to sveci.", "Nē, šī vēl nav tā vieta bildē. Ķirbjiem bija jābūt lielākiem. Ā, re, kur jau ir!"

Nezinu, vai tas man sabojāja kādu pārsteiguma prieku pašā filmā vai nē – ar lielāko daļu filmas zīmīgāko ainu es jau biju pazīstams. Un varēju tikai noklausīties, kā citi iesmejas vietās, par kurām es biju uzjautrinājies jau agrāk. Bet katrā ziņā tas bija prieciņš pats par sevi. Parasti ir patīkami sastapties ar jau pazīstamo, apzināties, ka tu jau to zini, esi kaut kur redzējis vai dzirdējis (arī ar dziesmām taču tā bieži vien ir, vai ne?). Un tādā veidā tas droši vien arī ietekmēja manu pirmo iespaidu par filmu, kas lielākoties ir tas svarīgākais. Uz labo pusi, es domāju.

"Nu, jāāa... Mēs jau saprotam, ka visus grāmatas notikumus nēēvar ielikt. Jāāa, filmu nemaz nevajadzēja izstiept garāku." Tā dzird daudzus skandinām, bet tajā pašā laikā dzird arī diezgan daudz īgnu piezīmju par šādas vai tādas ainas neparādīšanu. Manuprāt, šajā ziņā viss ir kārtībā. Režisoram Alfonso Kuaronam būtu jāsaka sevišķs paldies – es, personīgi, pat apbrīnoju, kā viņam ir izdevies filmā iekļaut tik daudz dažādu grāmatas faktu. Ir izvēlēti daži notikumi, kas ir vai nu sižetam ļoti svarīgi, vai arī neprasa pārāk daudz (laika) līdzekļu; bet pārējās lietas tiek parādītas pēc iespējas, un kur vien tās var piemēroti ievietot. Iedomājieties – vienlaicīgi ir jācenšas veidot filmai dabisku plūdumu, jāievēro garums un jāiekļauj pēc iespējas vairāk faktu un notikumu no grāmatas (ievērojāt, piemēram, pa skolu auļojošos jātniekus bez galvas, kas ieradušies uz Gandrīz-Bezgalvas-Nika nāvesdienas svinībām?)! Manuprāt, neko daudz labāku nemaz nevarētu izveidot!

Kā jau es minēju, manuprāt, Mārdžas uzpūšanās sākās nedabiski strauji. Iespējams, tāpēc ka sasteigti. Pārāk daudz laika tika veltīts pašai pūšanās un aizlidināšanās ainai, bet tas, kā līdz Harija dusmu izvirdumam nonāca, man šķita pārāk strauji un nepamatoti (un kas dod iemeslu arī nelabvēlīgi noskaņoto kritiķu nicīgajām piezīmēm). Saprast to varēja tikai grāmatas zinātāji. Bet, ja padomā, varbūt citādi nemaz nevarēja. Jo Mārdžas piepūšanās savukārt svarīga noteikti liekas vienai daļai citu skatītāju, tāpēc tā noteikti likās arī, ja ne režisoram, tad producentiem. Un visiem reizē izpatikt vienkārši nav iespējams...

Bija arī lietas, kas nevis no grāmatas netika parādītas, bet gan izmainītas. Piemēram, mani pārsteidza fakts, ka Harijs Diagonalejā pavadīja tikai vienu dienu. Bet tas acīmredzami ir darīts filmas plūduma saglabāšanas dēļ. Izvēlies, vai nu Harijs tur pavada vienu dienu, un tā mums arī apmēram parāda, vai viņš tur pavada pāris nedēļas, bet tāpat tās neparāda. Režisors vienkārši izvēlējās pirmo variantu.

"Hei, kāpēc Harijs Knakts autobusā nepateica, ka viņu saucot par Nevilu Lēniņu? .. Un kāpēc pie Caurā katla viņu nesagaidīja Fadžs, bet tikai Toms? Fadžam taču Caurajā katlā nemaz nebija savas istabiņas?! Un Hedviga jau nu nekādā gadījumā nebija tur ielidojusi... .. Vilksonu Cūkkārpas skolēni uzņēma ar šķidriem aplausiem. Atkārtoju – ŠĶIDRIEM!!" Pat tādi iebildumi skanēja manā poterfana galvā. Bet es pats par tiem mazliet nokaunējos. Attopies! Tās patiešām nav tādas lietas, kuras varētu sabojāt visu filmu. "Bet Vilksons... Man nepatika, kā viņš vilcienā atgaiņāja atprātotāju... Zižļa vēciens izskatījās pārāk straujš un neveikls – viņš nemaz vēl nebija īsti pamodies!..." es vēl nopīkstu un nu pavisam nokaunos...

Tā vietā labāk pastāstīšu, kas man filmā sevišķi labi patika. :) Piemēram, Knakts autobusa šoferis Ernijs A. Vārijs. Atstāja patiešām traka, pusjukuša veča iespaidu, ar gliemeža ātruma reakciju, un kas īpaši nesaprot, kas notiek. Tas nekas, ka kā traks joņoja un pie šķēršļiem (lasi – citiem autobusiem) izliecās pats autobuss, nevis ceļu deva apkārtējie priekšmeti, kā tas ir grāmatās. Viena no izvērstajām ainām skatītāju izklaidēšanai un uzjautrināšanai (meitenes pa labai rokai spiedza un smējās kā trakas).

Esmu arī apmierināts ar Laupītāju karti. Tā kā pat tehniski daudz neierobežotāko cilvēka fantāziju nodarbināja jautājums, kāda tad īsti izskatās šī karte, kā tā spēj attēlot visus stāvus vienlaicīgi, kā īsti izskatās daudzie cilvēciņi u.c., tas varētu šķist diezgan grūts uzdevums, ar kuru filmas veidotāji, manuprāt, tikuši galā lieliski. Turklāt filmā iekļauta arī atbilde uz fanu bieži uzdoto jautājumu par to, kā tad Freds un Džordžs Vīzliji agrāk savā kartē netika pamanījuši Pīteru Sīkaudzi, kas tika uzskatīts par mirušu. Iespējams, tāpat kā Harijs, viņi vienkārši nodomājuši, ka karte dažkārt mēdz arī mānīties vai nestrādāt pareizi. (Un to papildina arī daudzi citi fanu skaidrojumi, pie kuriem kavēties šī nebūtu pareizā vieta.)

Tiesa, kartes vēsture īpaši netika izskaidrota, tas ir, kas tad īsti ir tie Mēnestiņš, Žuburs, Ķepainis un Tārpastis un kā viņi ieguvuši zināšanas par visām dažādajām Cūkkārpas pils un tās apkaimes ejām, gaiteņiem, alām. Netika paskaidrots Bubuļu būdas radīšanas un Vālējošā Vītola ieaudzēšanas iemesls (tai skaitā, nepareizi parādīts veids, kā tikt šim Vītolam klāt). Bet, kā jau teicu, visu parādīt nevar. Galvenais tika pateikts, ir zināms, ka visi četri iepriekšminētie bija draugi, un Harijs atklāja, ka viņa tēvu nenodeva vis Ķepainis, bet Tārpastis. Tas, ka viņi bija tie, kas uztaisīja arī karti, tas paliek kā mazs zināšanu bonuss grāmatu lasītājiem. Filmā tas patiešām nebija tik svarīgi. Un es atkal esmu aizvirzījies pa "kas-ir-grāmatā-bet-nav-filmā" līniju. Laikam kā poterfanam tas man ir neizbēgami...

Gan režisori, gan producenti, gan žurnālisti un kritiķi, gan arī paši aktieri norāda uz to, cik ievērojami ir augusi jauno aktieru meistarība. Tas ir gluži dabiski, un jāpiekrīt vien ir. Tas režisoram Alfonso palīdzēja filmā likt uzsvaru uz to, ko bija gribējis – uz galveno varoņu personību attēlošanu, tiem kļūstot pieaugušākiem. Bija labi jūtama arī brīvā atmosfēra, kas filmā dabiski pārnesta no uzņemšanas laukuma. Vēl viena Alfonso režisēšanas īpatnība.

Nez kāpēc man, piemēram, atmiņā palikusi aina, kur tēvocis Vernons nez ko jautāja, un Harijs atbildēja ar vienkārši "OK". Kā arī pēc tam Harija rīkošanās, apkalpojot ēdējus un darbojoties virtuvītē. Vēlāk es tēlojumam vairs īpaši uzmanību nepievērsu, acīmredzot tas nesabojāja skatīšanās baudu, kā tas notika otrajā filmā. Rūpertam, kurš tēloja ne sliktāk kā pirmajās filmās (un jau tad man viņš šķita labs), šoreiz bija iedalīts mazāk joku ainu, kas otrajā filmā varbūt bija pat par daudz, bet trešajā filmā varētu norādīt uz viņa kļūšanu nopietnākam. Dažas no tām nemaz neattiecās uz galvenā sižeta plūdumu, piemēram, atgadījums ar murgiem. Bet tomēr labi iekļāvās kopējā filmā, atsvaidzināja to, un katrā ziņā bija ļoti uzjautrinošas. :)

Emmas Vatsones tēlotajai Hermionei šajā filmā piešķirts vairāk pašapziņas, uzdrošināšanās, arī nekaunības, kas pašai aktrisei ļoti patīkot, un tāpēc viņa "jauno" Hermioni intervijās sauc par skuķi ar iekšām ("Girl power!" brīvs tulkojums). Tas, protams, sevišķi parādās ainā ar Drako, kā arī pareģošanas stundā. Hermiones atveidotājas vārda māsa Emma Tompsone Trilonijas lomā ir lieliska, tomēr mani izbrīna tas, cik ļoti šo aktrisi uzsver visās filmas recenzijās un aprakstos žurnālos un avīzēs. Droši vien tāpēc, ka populāra un ievērojama... ;) Tāpat kā lielākā daļa pārējo Harija Potera filmu filmzvaigžņu. Mani gan apbēdina, ka daudzi kritiķi šo faktu min kā vienīgo, kāpēc filma ir vērtīga, vairāk vai mazāk noniecinot pašas grāmatas (vai pareizāk, to ārkārtīgo popularitāti, kas jau pati par sevi mūsdienās kļuvusi par bezvērtības, pliekanuma un privitīvisma pazīmi; dažkārt nepelnīti).

Nobeigumā pateikšu, ka man filma patiešām patika. Tomēr diez vai es plānotu iet otrreiz (jo vairākas reizes vienu un to pašu filmu kinoteātrī es dažādu apsvērumu dēļ principā neskatos), ja vien nebūtu poterfans, kurš grib filmu izpētīt pamatīgāk un ievērot vairāk detaļu, nekā skatoties pirmo reizi. Piemēram, kāds tad īsti izskatījās Harijs, kad viņus ar Siriusu aplenca atprātotāji? Stāsta, ka filmēšanas laikā šajā vietā Redklifs centies tik ticami notēlot ģībšanu, ka tā praktiski arī sanācis. Un, vai tam putniņam Vālējošajā vītolā bija dobums, vai vītols bija īsts slepkavnieks? Kā arī visas tās interesantās detaļas, kuras režisors ielicis kadrā tālāk no uzmanības centra. Uzreiz nepamanāmas, ja vien galvenie notikumi īpaši neinteresē vai ir jau zināmi.

eyedam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trusite
iesūtīt 22.06.2004 12:28
Raksts #13


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Iespējams Latvijā



n eshis ne tas buutu iistais apziimeejums! uz filmu gaaju jav ar nedaudz pabojaatu iespaidu, bet ar ceriibu, ka tomeer taas ir manas iedomas, bet... tad nu visu peec kaartas

visvairaak man nepatika tas, ka zaale bija pilna ar visaadiem siichiem un visu laiku vajadzeeja uzklausiit kaut kaadu vaariishanos pie auss, kreesla kratiishanos, peec tam, kad aizmuguree seedoshais pa to aktiivi dauziija, kaut kaadus izteicienus, kad filma iisti neatbilda graamatai utt tas tieshi par kino kaa taadu...

bet tas nebija viss.. vispareizaakais formuleejums, manupraat, shai filmai buutu - ja esi ieprieksh lasiijis HP graamatu, tad filma tikai sabojaas iespaidu! vismaz man taa bija. ne tikai taadeel, ka teeli iisti neatbilda graamatas aprakstiitajiem, bet arii taadeel, ka filma tik aatri skreeja cauri visiem notikumie, ka bija gruuti aptveert notiekosho. pat iisti nesaprotu kaa rezisori taisaas 4. graamatu sabaazt vienaa filmaa huh.gif ja jav pat treshaa buudama krietni plaanaaka bija diezgan sabaazta..

veel nepatika, ka tieshaam suliigi izteicieni no graamatas bija paarveidoti nedaudz pieklaajiigaakaa formaa. piemeeram, tad, kad Strups Harijam atneema laupiitaaju karti - vinsh uzsita ar zizli, kaut ko pateica un tad lai harijs nolasa - ....un tev nevajadzeetu baazt degunu citu dariishanaas - taadas bija beigas, bet cik atceros no graamatas, tur bija kaut kas teikts par speķainiem matiem wink.gif varbuut kluudos, vaarbuut latviskaa versija nav iztulkota pienaaciigi, bet tas nu bija tas, kas man lika vilties visvairaak.

ir jav veel laikam daudz ko teikt, bet ko nu izpluudiishu garaas runaas... filma kaa HP fanam ir jaaredz un jaaizveertee, bet tiem, kas HP nelasa, tiem ar filmu nelielam ieskatam pilniigi pietiks wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Atlanta
iesūtīt 23.06.2004 01:45
Raksts #14


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04



Uz filmu biju divas reizes...abas laba kompānija un nemanīju, ka apkārt kāds īpaši celtu troksni vai traucētu skatīties, biju dziļi iegrimusi filmā.

1. Pirmo reizi skatoties filmu es skatījos pašu filmu un pirms tās piekodināju sev nepiemeklēt līdzību ar grāmatu... un skatoties filmu tā bija interesanta, specefekti labi, sižetiski saprotama, lai gan vietām neskaidra, ja aizmirstam par grāmatu. Bet tā kopumā bija labi, tikai man nepatika kā spēlēja Radklifs un Emma... nez man neptaik kā viņi notēloja

2. Gāju uz filmu un skatījos ar domu - nju kas tad te naf rihtīgi un kas i' -
Atrodoties mājās -
*Poters izmanto maģiju vientiešu pasaulē... pēc likumiem būtu jāpienāk pūču pastam ar brīdinājumu... tā vietā ierodas Vernons pie tam tādā ātrumā trīs reizes pēc kārtas un tā aina bija TIK sasteigta un priekš sākuma diezgan muļķīga....
*Mārdžas tantes uzpūšana... un tas fakts, ka viņa palika tikai vienu dienu jeb viņa tika uzpūsta pirmajā dienā...
*kur teikts grāmatā ka Harijs viņus apkalpo? es laikam to grāmatas daļu būšu izlaidusi...
*tālāk Harijs sadusmojās pārāk ātri... bet tā teikt neskaldīsim matus....
Došanās uz Cauro katlu -
*man tāds jautājums... labi Hedvigu viš palaida, bet kur palika Hedvigas KRĀTIŅŠ? Hedviga ar visu krātiņu aizlidoja? un vēl... kur ir nimba? tajā lādē tā neietilptu....
*Harijs, cik es atceros no grāmatas, uzdzēsa zižļa galā spīžo un tikai tad ieradās autobuss, bet labi tas ir sīkums...
*Tad autobusā... Harijs nepasaka ka viņa vārds ir Nevils Lēniņš... un pēc tam konduktors nešausminās un neuzzin ka tas ir Harijs....
Caurais katls -
*Hariju nesagaida Fadžs...
*Fandžs nesēž tur kur viņam vajadzēja sēdēt Caurajā katlā...
*Harijs paliek tur, Caurajā katlā, tikai vienu dienu
*Hermioni ar Ronu satiek jau tad kad viņi strīdas par kašķi jau Caurajā katlā
*Nepārāda kā Hermione iegādājas Blēžkāji.... neparāda kā Harijs redz Ugunsbultu
*Rons pēkšņi tikai tagad parāda to ka ir bijis Ēģiptē... Neparāda kā Rons nopērk kašķim zāles...
*Kāpēc Harijs nedzird Vīzliju sarunu?
Vilcienā -
*Kā Vilksons izlec un aizbur to atprātotāju...brrr... izlec no tā mēteļa apakšas un nesakot nevienu vārdu uzreiz aizbiedē to atprātotāju....itkā viš ar kautkādu zobenu cirstu gaisu... njā.. naf ko teikt....
*KUR palika pārējie kas bija ienākuši kupejā, vai vismaz kam vajadzēja ienākt?
Cūkkārpā -
*Kad pazuda kašķis atrada taču asiņainu palagu...kur palika tas??????
*no kura laika Atprātotāji LIDO???? nekad neesmu par to dzirdējusi... viņi takš slīd virs zemes...
*Protams Digorijs vispār netika pieminēts.... argh...
*viena lieta kas man patika bija Trilonija... labi notēloja tikai žēl ka viņa nepareģoja to kā Nevils saplēš krūzīti un ka Hermione tik ātri aiztinās...
*neparādīja nevienu citu kalambola spēli... un arī to ka Malfojs nespēlēja savas rokas dēļ...
*Harijam bija kautkādas tizlas brilles tās spēles laikā.. un ka Hermione neuzlika burvestību uz tām...
Cūkmiestiņš -
*Kur palika tas ka Rons un Hermione arī dzirdēja to ko teica Fadžs, Masktūra un pārējie kas sēdējā trīs slostakātos...
*kāpēc tik maz vispār no Cūkmiestiņa parādīja?
*Kur palika Dumidora psakaidrojums par to ka Atprātotājus nevar apvest ap stūri ar Paslēpni... un Harijs gribēja mēģināt tikt garām tiem ar paslēpni...
*Kāpēc tur bija klāt arī Hermione, kad Harijs izjokoja Malfoju...
*Kur palika aina par to ka Malfojs ierauga Harija galvu un skrien pateikt Strupam?
Atpakaļ skolā-
*Harijs tika klāt pie bubuļa... un tas pārvērtās par atprātotāju uzreiz pirmajā stundā...
*Un harijam šoreiz neskapēc izdevās aizstāvi ar otro reizi uzburt un vēl plus iedzīt to atpakaļ kastē...
*Vilksons nepiešķīra grifidoriem punktus par to ka Hermione un Harijs labi atbildēja...
*Tad par kartes vēsturi...arghh..... kā lai cilvēki uzzin kā Vilksons zin kas tā par karti ja naf lasījuši grāmatas... Kā lai cilvēki uzzin ka šis ir mēnestiņš? Un kā lai cilvēki uzzin kas ir tārpastis, ķepainis un žuburs?
*Kādā jēgā kaut kādu tur burvestību vālējošajam vītolam uzlika? mmm? nju un kāpēc šitiem trīs nebija paslēpnis, kad viņi skrēja pie Hagrida... un pēc tam Strups bija zem tā paslēpies...
*KUR palika ugunsbultas ķidāšana jo domāja ka tas ir no Siriusa Bleka un ka viš grib nogalināt Poteru...
*Par kalambolu runājot Siriusu nekur neredzēja tribīnēs... un tas suns mākoņos...kāds tam visam ar to visu bija sakars....
*KUR palika moments, kad Rons ar Hermioni nerunāja?
*PATIKA tas ir kā viņi ir izveidojuši zirgērgli... nepatika ka nebija daudz tādu... nepatika ka Malfojs tēloja stulbeni un uzskrēja tam zirgērgim virsū....
*Harijam sagādāja baudu lidot ar zigērgli bet grāmatā bija rakstīts ka viņam tas nepatika...
*Un Siriuss nebija iezadzies guļamistabās un Rons nepamodās no 'itkā' viņa uzbrukuma...
*Kur palika moments kad Strups apvainoja Hariju visā....
*KUR palika eksāmeni... es tā gribēju redzēt eksāmenus... BET NEKĀ....
*Moments, kas tika pavadīts Bubuļu būdā bija stipri vien par īsu manuprāt
*Bija aizmirstas ķēdes (vai kas tur bija) Sīkaudzim uzlikt
*viņi aizmirsa Blēžkāja nozīmi
Brauciens mājup -
*Nesapratu kā varēja izlaist to daļu par to ka viš saņēma to vēstluli no Siriusa par Cūkmiestiņa apmeklējumu un uzdāvināja Ronam pūcīti...
*un vispār kur palika BEIGAS? huh.gif

Apkopojošais par visu filmu -
*nepatika tērpi, Hermiones rozā jaciņa un vispār.... jo tas ir pretrunā ar visu HP grāmatu
*Vispār filma bija tikai 2 ar puss stundas gara kas nozīmē ka vismaz kautko no izlaistā varēja ielikt... argh... esmu biš aizkaitināta... jo tikai kādu pusi no tā kas tur tika izlaists un neprecīzs es pieminēju.... un lielākā daļa bija jau pieminēts šajā pavedienā un tomēr šo visu uzskaitot es vēlējos pateikt tieši to ka papildus puss stunadas laikā varēja vēl DAUDZ parādīt....
*Kopumā ar filmu esmu neapmierināta, ja pieņem ka es esmu lasījusi grāmatu un zinu kā tur trūkst un kas ir nekorekti un ja nākamā filma būs tikpat slikta tad es HP filmas neiešu vispār vairs skatīties tikai lasīšu grāmatas...
*No otras puses aizmirsīsim uz mirkli par to ka esmu lasījusi to grāmatu... tad tā ir par sasteigtu... viss pārāk ātri sākas un pārāk ātri beidzas... pazūd filmas pievilcība... jo filma nesastāv tikai no specefektiem un ciešama tēlojuma, bet arī no sižetiskās līnijas kas ir laba un tomēr SASTEIGTA...
*ļoti patika mūzika... itsevišķi kora dziedāšana...

Secinājums - ja es nebūtu lasījusi, kautgan to ir grūti iedomāties, tad filmas vērtējums noteikti būtu augstāks un izlaisto memonetu dēļ rodas nepatīkams iespaids, kas sabojā visu skatīšanos, neskatoties uz labajiem kadriem un mūzikas.

Šo rakstu rediģēja Atlanta: 23.06.2004 01:47
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 24.06.2004 10:02
Raksts #15


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif sick.gif
taa es domaaju ka ssiis emociijikonas jau daudz izsaka wink.gif
taatad patika ssajaa filmaa vieniigi pats saakums (ja neskaita super kruto burvestiibu lumos maxima zem sebas huh.gif ) liidz briidim kad harijs izkaapa no knakts autobusa (ja neskaita to ka knakts autobuss vinnu gandriiz nesabrauca bet apstaajaas pieklaajiigi un ka stens bija drusku par vecu) taa laak jau aizgaaja pilniigs sviests kas tas par kropli tur bija pasniegts kaa viesniicnieks bet tas nu taa to vareetu pieciest bet fadzzs bija nekam vienkaarssi nederiigs ne iis ne resns ne ar zallu katlinnu galvaa un lillaa apmetni (vai mantiju) nu aktieris jau itkaa labs bet nejau fadzza lomai tad mees redzeejaam jau atkal siriusu kurss izskatiijaas peec nenormaala idiota lai gan cik zinaams vinnam bija tikai druumi jaablenzz nemaz nerunaajot ka smuks vinnss ccista nekad savaa muuzzaa nebija bijis ne tagad ne jauniibaa taalaak bija pilniigs ssoks ar atpraatotaajiem pirmkaart jau vinnu tik realistiskkie apmetnni otrkaart tas ka mute vinniem nebija liela tresskaart un vistrakaak vinni lidoja ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif nevis paarvietojaas sliidot peectam vareejaam izbaudiit vilksonu kas kaa dazzi izteicaas atgaadinaaja geju nu man taa nelikaas bet nu peec vilksona jau nu arii neizskatiijaas (manupraat) tad vareejaam papriecaaties par kori ar krutajiem krupjiem bet tas taa aa ir viena arii laba lieta dumidoru varteikt nemaz nevareeja atsskkirt taalaak resnaa kundze atradaas kautkaadaa kaapnnu posmaa nevis gaitenna galaa un vinna veeraas uz ieksspusi nevis passuupojaas uz saaniem kaa graamataa

labi turpinaassu veelaak kad atelsiissos lol bet nu manu domu gaajienu sskkiet vareeja saprast laughing.gif

Šo rakstu rediģēja aivvv/dreamer: 27.06.2004 09:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 28.06.2004 18:44
Raksts #16


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Iespējams, mans skatīšanās prieks netika aptumšots tāpēc, ka es nemaz necerēju, ka filma būs līdz sīkākajām detaļām precīzs grāmatas atveidojums. Manuprāt, koris ar vardēm, dziedošā Resnā kundze, tilts, īpašās konfektes, (tās, ko Harijs&Co ēda koptelpā), Vilksona patofons tikai padara filmu krāšņāku. Šī filma bija patiešām krāšņa, kā arī raiba, piesātināta, spilgta, koša u.c. vārda "krāšņs" sinonīmi. Un nepavisam ne pārsātināta. Filmā atrasta un nav pārkāpta tā robeža, kas padarītu to par bezgaumīgu krāsu karuseli.

Pirmie filmas kadri atgādināja, ka režisors ir arī filmas "Y tu mama tambien" veidotājs. Tāda kā norāde, ka šai Potersērijai jābūt labākai par iepriekšējām, kaut tikai Kuarona vārda dēļ, kas ir pavisam vāja cerība, jo taču arī diži režisori kļūdās. Bija labāka. Pēc Hermiones "labā? nē lieliskā" sitiena Malfojam, zāle izvirda aplausos. Dažviet es nevarēju saprast, vai spiedz filmā, vai zālē.

Redklifam pogas pārliecinoši izgrieza Ruperts Grints, kaut arī pārāk bieži viņam tika atvēlēti baiļu pīkstieni, tos viņš notēloja labāk nekā Redklifs, kas katru otro minūti saka "paldies" vai "atvainojos".

Man ļoti simpatizēja sasaiste starp kadriem - pārveidojot kādu sīku detaļu par nākamā kadra sastāvdaļu. Tāpat arī pauzējošo aktieru saplūšana ar fonu. Vietām glezna, ne filma. Gleznaina bija arī Dērsliju mītne, īpaši ar tērpiem saskaņotās tapetes (līdzīgi kā Fransuā Ozona "Astoņās sievietēs").

Aptaujā nebalsoju, jo mans viedoklis ir kaut kas starp "esmu sajūsmā" (kaut gan atkārtoti skatīties nevēlos) un "laba" (viennozīmīgi bija prieks skatīties).

Šo rakstu rediģēja Elentari: 28.06.2004 18:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silmarien
iesūtīt 29.06.2004 13:52
Raksts #17


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: Numenor



Nu, es tad arī bju aizvilkusi savu kaulaino aci uz šo izrādi. teikšu, ka visumā biju apmierināta, tikai šādi tādi komentāri gan man ir. Liels slinkums ļoti iedziļināties detaļās un kļūdās, tāpēc to nedarīšu, turklāt pirms manis jau ir pacentušies pietiekami.
Manuprāt, filma varēja būt viennozīmīgi garāka... vai tik nav tā, ka pat pirmās divas daļas nebija garākas. nu, līdz ar to tāda sasteigta brīžiem likās, piemēram, kaut vai Pītera Petigrū/Kašķa atmaskošanas brīdī, visa tā vēsture ar Poteriem bija galīgi skopi izklāstīta, zaudējot pusi satura... sad.gif Un arī tas pats attiecas uz Potera/Bleka/Strupa/Petigrū priekšvēsturi, animagu jautājumiem ut.t., kas bija visai būtiski grāmatā.
Varēja labi just, ka jaunais režisors pirms uzņemšanās filmēt HP3 nebija pazīstams ar Roulingas daiļradi... nu, tā filmas noskaņa un atmosfēra kaut kā ir savādāka... it kā nedaudz pārāk pēc kaut kāda ierindas Holivudas grāvēja-kases gabala... ja salīdzina ar pirmām divām filmām. var teikt, ka pirmās divas bija daudz angliskākas nekā šī.
Un nedaudz man likās, ka filma tāda "pazila" tajā ziņā, ka visa nokrāsa/bilde tai bija kaut kāda dūmakaini zili pelēka... iepriekšējās bija tādos dažādos, lielākoties siltākos toņos, bet te viss it kā notiktu vai nu drausmīgi nomākušā, lietainā laikā vai nakts mēnesnīcā. Nu laikam digitālās apstrādes meistari aizrāvušies par daudz...
Bet ārkārtīgi patika hipogrifs - viekārši kolosāls digitālās kinematogrāfijas garadarbs! tā vien gribējās pačamdīt viņa mīkstās spalvas. Mārdžas tante uzlidoja gaisā labi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dafnee
iesūtīt 29.06.2004 19:08
Raksts #18


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.04.04
Kur: Rīga, centrs, mana māja, istaba, pie datora...



smile.gif grin.gif Jā!!!!!!!!! Beidzot arī man ir iespēja izteikties par šo brīnišķīgo filmu...
Filmu redzēju dinas reizes
Pirmo reizi filmu skatījos Vācijā, vācu valodā un tā kā vāceni tik labi nezinu, tad viss prieks bija tikai no skaistajiem skatiem...
Otro reizi aizgāju tepat Rīgā, šodien!!!!!! grin.gif laughing.gif Tagad vismaz visu varēja saprast un jāsaka, ka man šī filma ļoti patika. Sekošu jūsu piemēram un uzkaitīšu to, kas patika un, kas ne.
Tātad : patika
1) Pats sākums, kad Harijs mēģinaja burvestību Lumos Maxsima! un ,kad parādījās filmas nosaukums.
2) Nu, protams uzpūstā Mārdžas tante un viņas smieklīgais suns grin.gif
3) It kā bailīgie mirkļi, kad Harijs pamet Drēsliju namu.
4) Knakts autobuss. Tieši tāds kā biju iztēlojudsies rolleyes_a.gif
5) Blēžkājis ( bez komentāriem... )
6) Atprātotāji vilcienā... Super!!!!!!!
7) Cūkkārpas koris. Jauka pārmaiņa.
8) Pareģošana ar visu profesori Triloniju, kā no manas fantāzijas izkāpusi!!! laughing.gif
9) Bubulis - Strups!!!! Pat tagad nāk smiekli laughing.gif laughing.gif laughing.gif
10) Ak, piemirsu - Zirgērglis bija skaists.
11) Strupa dusmas, kad viņš aplūko karti, es vēlējos. lai šis mirklis ir garāks....
12) Hermiones vārdu apmaiņa ar Malfoju un ideālais sitiens!!
13) wink.gif Vēl piemirsu Cūkmiestiņu ziemā!!!! blush.gif
14) Saruna Bubuļu būdā un Strupa ierašanās un atkāpšanās pēc Harija raidītās burvestības!!!!!
'15) Mirlis, kad Harijs kopā ar krusttēvu vēro pili un, kad Harijs dodas līdzi viņam uz ezeru, atprātotāju uzbrukums un sikaistais mirklis, kad parādās Harija Aizstāvis - sudrabainais briedis!!!!! Tas bija tik skaisti!!!!!!!! grin.gif laughing.gif wink.gif smile.gif
16) Līdz ar došanos pagātnē man patika viss, sākot no Hermiones paskaidrojuma un beidzot ar filmas titriem... Īpaši patika kā Harijs ar Hermioni bēga no vilača un Siriusa saruna ar Hariju pirms aizlidošanas! Skaisti un sirsnīgi, tikai žēl skatīties zinot, ka Siriuss FO mirst...
Kopumā esmu apmierināta ar visu, bet ir lietas, kuras nepatika
:
1) Filmā trūkst daudz no grāmatas, nav pat vērts uzskaitīt....
2) Tas kā Drēsliji izkalpina Hariju!!!
3) Dīvainās galvas Knakts autobusā, pretīgi...
4) Malfojs padarīts par tādu kā memesdēliņu, tā tam nevajadzētu būt...
5) Harija pinkšķēšana, man pat nāca smiekli, nevis palika žēl!!!!!
6) Vēl, lasot grāmatu, man līkās, ka atprātotāji slīd ne lido!!!

Nu, man vairs nav ko teikt, ja nu vienīgi to ka šī daļa bija vislabākā!!!! laughing.gif grin.gif smile.gif
Poters ir, bija un būs vislabākais!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimloth
iesūtīt 02.07.2004 15:52
Raksts #19


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Follow the Yellow Brick Road ^_^



Jau ejot uz filmu, es neko pārmērīgi izcilu negaidīju (Poters mani nesajūsmina tik ļoti kā Pavēlnieks). Lai cik neitrāls varētu būt mans vērtējums, es nebiju vīlusies. Režisora maiņa nākusi par labu filmas vizuālajam noformējumam - Gūsteknis man kopumā šķita stilīgāks un pievilcīgāks par iepriekšējām divām filmām. Ok, nepiesiesimies visām izlaistajām vai pārveidotajām epizodēm (galu galā, ekranizācija nevar būt perecīza - šajā ziņā grēko arī GP), galenās sižeta līnijas bija iekļautas i vsjo. Mazliet sarūgtināja gollumiskais vilkacis (Hjū Džekmena melnajam pūkainītim no Helsinga nestāv ne tuvu happy.gif). Arī pats Vilksons varēja būt smukāks un ne tik, hmmm, Hitlerisks (bet katrs iztēlojas savu, vai ne?). Gluži labs bija Oldmens Siriusa ādā, laba Trilonija (tikai tā Dārta Veidera cienīgā pravieša balss bija a bit disturbing), smukiņš zirgērglītis, Dementoriem arī ne vainas (lai tak nabagi palido arī), LIELA jūsma par gandrīz pilngadīgo Malfoju (ok, mieru, hormoni, mieru...). Kopumā - man patika, otrreiz gan neiešu, ceru, ka nākamā būs labāka etc.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Emma
iesūtīt 04.07.2004 16:08
Raksts #20


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.08.03
Kur: Uz mākoņa malas



Es ari beidzot pievienoju savu komentaaru shim pavedienam. varu teikt, ka filma bija diezgan forsha un man patika. Nobalsoju arii, ka bija laba un tieshaam bija prieks skatiities. Par pirmo variantu nebalsoju, jo tas buutu nedaudz par "smagu" teiks(vismaz par manaam domaam par filmu wink.gif ). Taatad, kas man patika vai nepatika no filmas saakuma liidz beigaam. Uzreiz varu teikt, ka iisti negaaja pie sirds tas, ka filma (kaa jau lasiiju daudzos no juusu komentaariem) bija sasteigta. nu jaa, bet no otras puses, ja buutu ielikti visaadi siikumi, tad filma vareetu arii buut bishku par garu... Bet tas taa. Man ljoti simpatizeeja pats saakums ar to, kaa harijs maaciijaas zem segas. Sheit bija pirmais iemesls, lai es pasmietos. Tad varam redzeet, kaa Harijs mazgaa traukus un Maardza "palaiz muti". Shite man radaas pirmais jautaajums - vai tad Harijam nebuutu jaavalkaa Duudija vecaas dreebes? (Kadaa rakaa, lai Deersliji buutu labveeliigi un pirktu Harijam jaunas dreebes?!) Naakamais smieklu iemesls bija Knakts autobusa konduktors Stens (ja nemaldos taa vinju sauca). Paraadaas autobusa durviis norunaa savu sakaamo - visas normas ietureetas. grin.gif Labais bija arii tad, kad autobuss izgaaja cauri diviem citiem un tas, kaa Harijs jau kaarteeejo reizi iesitas aizmugures stiklaa. grin.gif Par "Cauro katlu" no comments. silent.gif Taalaak naak Expresis. Atpraatotaaji, apmeeram, taadi kaadi es biju iedomaajusies, tikai mani veelak izbriinija tas, ka vinji lido. Labais bija tad, kad Rons tureeja roku pie loga un tas aizsala. Veel nobriiniijos par to, kaa Vilksonam tik daudz shokolaades kabataa happy.gif . Jaa nu un veel tas, ka vilksons izskatiijaas...nu...NE taads kadu es biju vinju iedomaajusies. Manaa izteelee vinjsh bija smukaaks un jaunaaks. Personiigi man pashai tas sagaadaaja vilshanos, nezinu kaa citiem. whistling.gif Tagad man ir kaut kas ko teikt par stundaam. Pirmais jau par Magjisko buutnju kopshanu. zirgeergli tomeer biju iedomaajusies savaadaak - nu smukaaku un ceelaaku nekaa filmaa. Un veel man nepatika tas, ka Malfojs, kad nokrita zemee, tad bija baigais memmiiis... Paregjoshana bija forsha tur man nav, kur piekasiities. Trilonija vispaar bija lieliski uztaisiita - paldies Kuaronam. Un visbeidzot APTZ. Nepatika tas, ka Harijs tika pie bubulja... Labais bija Strups kleitaa! Super vienkaarshi! Es paarsmeejos! laughing.gif Un veel Rona zirneklis! Ha, ha! Par stundaam viss. Par cuukmiestinju tikai viens jautaajums - vai tad Ronam, Hermionei un Harijam nevajadzeeja sleepties zem galda un tur noklausiities sarunu? Nevis harijam kaa varonim mesties iekshaa un staaveet tur un klausiities? Sorry, bet kaut kaa stulbi.... Tad veel tas kaa Harijs raudaaja! Muljkjiigi...Nu un veel forshi bija tas, kaa Harijs lidinaaja pikas virsuu Malfojam. laughing.gif Kas tad veel? Nu bija jau veel daudz kas, kur vareetu piesieties un taa taalaak, bet to izlaidiisim... AA, vel forshi bija tas Rona sapnis! Tas tieshaam bija smiekliigi! Manupraat Rons shajaa filmaa ljoti labi noteeloja, bet paareejie jau arii nebija slikti! wink.gif Tagad nonaakam liidz Siriusam un Siikaudzim. Siikaudzis bija pretiigs! Bet iespeejams gandriiz tads kaadu es biju izteelojusies silent.gif . Siriuss arii vareja buut smukaaks... getlost.gif Tad veel tas, kad vinjsh paarveertaas par vilkati. Nu tas nu nebija nekaads vilkatis! Tas driizaak bija kaut kaads pliks, pretiigs zombijs vai kaut kas tam liidziigs... getlost.gif Tad seko mana vreetu teikt miiljaakaa dalja - celjojums ar Laikgriezi. Nezinu kaapeec man tik ljoti patika, bet patika. Interesanti uztaisiits. Kad hariijs ar Hermioni celjoja, tad ik peec briiza vareeju domaas sev teikt:"AA, tad tas bija tur!" vai "Vot tas bija taja vietaa!". Labais bija kaa Hermione saprata, ka ir jaamet akmentinji un tad es sapratu, kas pirms tam bija metis tos akmentinjus. Tad veel labais bija saprast, ka taa kas gaudoja bija Hermione(no saakuma domaaju, ka Harijam paveicies un vinju izglaabusi kaada vilku maatiite,kas kaut kur mezaa sauca). Un veel tas briidis, kad Hermione ieprieksh gandriiz ieraudziija sevi mezaa. Nu tas arii viss no mana komentaara. varbuut vareeju arii vairaak pateikt, bet negribeejaas visu tik ljoti paardomat. blush.gif Kopumaa filma bija forsha un bija skataama un es buutu gatava noskatiities veelreiz!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 07:22