Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Uguns biķera" apskati un vērtējumi
mazā peciņa
iesūtīt 23.11.2005 18:17
Raksts #1


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



---- Uzmanību! Iespējami spoileri! ----
Ja pats/i neesi filmu vēl skatījies/usies, lasi atsauksmes pats/i uz savu atbildību.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Šajā pavedienā, visi, kas vēlas, un kas jau ir noskatījušies filmu "Harijs Poters un Uguns biķeris", var iesūtīt iespaidus, apskatus kā arī novērtējumu šai filmai.

Noteikumi gandrīz tādi paši, kā ar pagājušo filmu smile.gif
Katrs biedrs drīkst iesūtīt tikai vienu apskatu (t.i. 1rakstu), raksta garumam ir jāpārsniedz 170vārdi (to viegli var pārbaudīt Microsoft Word, kā arī ņemot vērā to, ka ceturtā filma ir garāka par trešo filmu). Īsāki raksti tiks dzēsti.
Apskatus drīkstēs iesūtīt tikai sākot ar 25.novembri, plkst. 15.00. Tad pirmais seanss būs beidzies.



skow
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Victor Krum
iesūtīt 25.11.2005 17:47
Raksts #2


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



Nu vot - filmu noskatījos uz kompja vidēji skābā kvalitātē, bet tas būtu sīkums. Forši bija, kad es iečekoju kā grāmatas pirmās 100 (apmēram) lappuses tiek ieliktas filmas pirmajās 5ās (apmēram) minūtēs. Notikumi burtiski BIZOJA uz priekšu. Kad es paguvu pateikt "opā", Kalambola pasaules čempionāts bija jau beidzies. Kaut kur dzirdēju, ka Roulinga pati piestrādājusi pie scenārija, lai iekļautu svarīgāko, tad nu es labprāt tās ~3min, kur Harijs diezgan bezsakarīgi cīnās ar pūķi pirmajā pārbaudījumā samainītu pret 3min kalambola pasaules čempionāta sad.gif

Filmu noteikti noskatīšos vēlreiz, jo viss notika tiešām ātri. Vispār man tas nepatīk. Šitādā ātrumā daudzi strīdi un notikumi starp cilvēkiem paliek nesaprotami, vai vismaz līdz galam nesaprotami. Pēkšņas histērijas, vēl visādas emocijas rodas no zila gaisa un tā vietā lai es justu līdzi kādam varonim, man viņš liekas smieklīgs, jo ne no šā, ne no tā sācis trakot. Ahh, filmā pāris lietas nepatika - Ludo Maišelnieks vispār neparādījās (nu tas vēl tā) un tas ka nepaskaidroja kā Zemvaldis Juniors izkļuva no cietuma (man vispār likās smieklīgs iemesls, kāpēc viņam mutē bija jālej veritaserums - tāpēc lai uzprasītu "where's Alastor?" da labi, to ar nāves draudiem varēja panākt... grāmatā ta vismaz čalis izrunājās).

Ak, es zinu, ka visu iespaidu par filmu man bojā, tas ka esmu lasījis grāmatu. Apzinos arī to, ka ir ļoti grūti astoņsimtcikturtās lappuses iespiest divarpus stundās, bet tik un tā, es vienmēr vados pēc principa - vai nu izdarīt labi, vai nedarīt vispār. Naudu jau WB un Roulinga tāpat nokāsīs miljoniem, bet nu...

Krumam tika divas dumas rindiņas smile.gif Es forši sāku ņirgt, kad dzirdēju viņa akcentu "get out of this tent, it's for friends and relatives". haha, bija labs. Hermione, kura bija vienīgā no diviem cilvēkiem, kas man visās filmās patika, šoreiz bija arī uztaisīta dumi. Harijs sanāk pirmajiem diviem pārbaudījumiem vispār negatavojās (iemācījās "šurpum" vārdus pa vienu vakaru) un par ezeru sāka domāt arī tikai iepriekšējā vakarā.

Vispār, pat mēģinot atmest visas nekorektības pret grāmatu (jo tā jau ir filma, nevis grāmata) tur tāpat bija daudzas pilnīgi neloģiskas darbības. Ahh nu labi, kaut ko pozitīvu. Man patika pūķīši un pūķi. Tie man vienmēr ir patikuši - protams, uzreiz kaut kāds bezsakars ar ragastes dzīšanos pakaļ Harijam mega gaisa gabalu un beigās iekrišanu kaut kādā aizā (ķipa sanāk pūķis nomira... kaut kāds marazms, kāpēc viņam vajadzēja nomirt...)

Vēl forši izskatījās izburvestība. Vispār, no šīs filmas es varu tikai smelties ainas, lai labāk spētu vizualizēt visu, kas HP notiek, kaut kādas aktieru darbības un sižeta līnijas man liekas diezgan... tizlas. Nedaudz pat bail iedomāties kā izskatīsies piektā filma x_x.

labi, pietiks. (ā, voldemorts izskatījās ok, Knisle arī bija tīri forša, vienīgais Tramdāna acs varēja būt nedaudz "krutāka", viņa tāda nedaudz prasta izskatījās smile.gif)

p.s.
aizmirsu pateikt, ka filmas Krums man galīgi nepatika. Grāmatā viņš bija riktīgi foršs - tāds drūms, nedaudz nīgrs, lāčoja riņķī un nelikās ne par vienu ne zinis (protams, izņemot Hermioni). A filmā kaut kāds "lalla lā *smaidiņš, smaidiņš*" tipa džeks. Galīgi nebija tas. + vēl viņam tur beigās Hermione kaut ko uzd**** (nu labi nevis uzd***** bet pateica ķipa "ō, jā, tagad es kaut kādu sviestu nolaidīšu par Krumu, tīri sižeta līnijas "Es un frīkiskais Rons = LOVE" stiprināšanai")

p.p.s.
rons sux smile.gif

p.p.p.s.
nu tagad gan ir pāri 15:00 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 25.11.2005 19:27
Raksts #3


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Nu atgriezos tikko no filmas. Nezinu, vai patika. Trešā katrā ziņā laikam jau labāk. Vismaz stilistiski.
Kaut kā nomāca tie joki, par kuriem visi tā jūsmo ( daži, no kuriem, jādomā, tulkošanas procesā radušies (tulkojums labs, ja neskaita Zemvaldi, gandrīz visi īpašvārdi kā no grāmatas), varēja jau būt, bet ar ceturto grāmatu es kaut kā... sajūtu lēcienu, tādu kā izaugsmi. Ne jau tikai pirmā garā, bet arī pirmā ar nelaimīgajām beigām. Un tie, brīžam jēlie joki, nedaudz pajauca noskaņu. Bij jau gan arī tādi, bez kuriem filma būtu makten neinteresantāka.

Laikam jau par iztrūkumiem filmas sižetiskajā daļā nav ko sūdzēties – jau tā viņa bija gara, bet tomēr fakts, ka var parādīt piecminūtīgu bēgšanu no pūķa pa visu teritoriju, kas nemaz nav grāmatā, bet aizmirst daudz lietu, kas patiešām varētu padarīt sižetu skaidrāku tomēr mazliet nokretinēja. Filmas sākums – apmēram pirmā pusstunda – vienreizīgi neizdevies – tāda lēkāšana pa kadriem – tad labāk būtu vispār kaut ko ņēmuši ārā, nekā rādījuši tās pusminūtīgās ainas.

Ļoti smukas beigas. Nu sākot jau ar līšanu pa labirintu, kas uzbur patiešām tādu klaustrafobisku– nē – izmisuma pilnu sajūtu, līdz pašām beigām. Ideāls skats, kā Harijs ar Sedriku caur ejslēgu nonāk atpakaļ spēles laukumā, pūlis gavilē, a Digorijs ta beigts. Pabriesmīgi.
Tas gan tā – izslēdzot to tireklīgo Voldemortu. It kā tāds ļaunītis sanācis, bet no viņa vajadzētu starot tādam reāli lepnam ļaunumam, nevis mērkaķiskam. Turklāt tā viņa seja ar ir tāda ierindas orka silikons. Ausis gan smukas.

Pēc tam – „Trakača” skats ar atzīšanos trakoti samocīts, bet tāpat nesaprotams, un aizlidošana saulrietā. Tas tā – labi vismaz, ka kāds neno````ās vai neuzgavilēja vai kaut ko tamlīdzīgu neizdarīja. Palika beigās tāds antihappy end stiliņš un tas vismaz priecē.

Forša Rita Knisle, Forša Maksima madāma, iedomājies viņu gan biju biš resnāku, bet šitā bij ideāla.
Vēl nepatika Turnīra dalībnieku pasludināšana, nezinu kas- vienkārši neaizķēra tā aina, kas grāmatā un kā vēl aizķēra. Nepatika publika, man vispār kretinē, ka kino vai teātrī aplaudē pa vidam, kur nu vēl, piemēram šeit –Sedrika nāves brīdī; kā kaut kas tāds maz var ienākt prātā. ermm.gif

Gaidu piekto un sesto filmu. Gribu sakāpinātākās, bet patiešākas emocijas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
saulove
iesūtīt 26.11.2005 01:48
Raksts #4


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: pašlaik šeit :)



Tikko kā atnācu no filmas noskatīšanās. Emocijas nu ir ļoti sakāpinātas un gribu izteikt arī savas domas.
Zinu, ka internetā filma bija satopama jau kādu laiciņu, bet gaidīju tieši, kad varēšu redzēt to uz lielā ekrāna, jo tad viss ir savādāk: var vairāk pamanīt, arī emocijas ir ievērojami lielākas. Vismaz man.
Sākumā, skatoties bija tā, ka visu laiku mēģināju filmu salīdzināt ar grāmatu. Tad nesakrita tās notikumi, tad nešķita, ka aktieri ir tādi, kādiem tiem jābūt. Un, protams, žēl, ka tik daudz ir izgriezts no filmas. Daudzi notikumi nav apskatīti.
Vispirms mani mulsināja Harija sapnis, jo tas jau uzreiz parādīja filmas gaitu un Voldemorta visuzticamāko kalpu. Arī Pasaules Kalambola čempionāts bija tāds ļoti saraustīts. Pats čempionāts gandrīz nemaz netika parādīts, un pēkšņais nāvēžu uzbrukums, kā arī Harija bezsamaņa... Tas viss šķita ļoti neparasti, jo, man šķiet, mēs visi pārāk labi atceramies, kā viss notika grāmatā.
Mani ļoti iespaidoja skolu audzēkņu parādīšanās, tas bija ļoti iespaidīgs moments – vairāk gan palika atmiņā Durmštrangas audzēkņu (vienkārši kolosālu puišu) uznāciens. Tas bija kolosāli!
Daudzi iepriekš bija teikuši, ka ainas ar Tramdānu būs smieklīgas, bet man tā vis nešķita – vismaz ne tās, kas bija klasē. Vienīgi tā, kur Trakacis pārvērta Drako par sesku grin.gif
Viena no vissmieklīgākajām ainām bija, kur abi dvīņi šķērsoja pilngadības robežu. Tas kā viņi novecoja un pēcāk sāka villoties, bija kolosāli. grin.gif
Vispār pēc pirmās pusstundas es pārstāju salīdzināt filmu ar grāmatu. Jo tā bija tik aizraujoša, specefektiem un emocijām tik bagāta, ka nebija pat laika īpaši piedomāt par līdzībām vai atšķirībām.
Lai gan bija paziņots, ka šī filma būs trilleris, tomēr mani pārsteidza daudzie briesmīgie un drūmie skati. Kā par brīnumu, man nešķita, ka visšausmīgākā aina ir Voldemorta atgriešanās kapsētā un viņa cīņa ar Hariju. Daudz briesmīgāki man šķita pārbaudījumi. Pūķa uzbrukumi Harijam bija ļoti strauji un nepārtraukti. Un kritiens, manuprāt, bija baismīgs. Zemūdens ainas bija ļoti tumšas un ūdens ļaudis bija diezgan briesmīgi attēloti. Arī visu četru zem ūdens ieslodzīto bērnu ķermeņi izskatījās drīzāk kā slīkoņi, nevis kā dzīvi cilvēki. Ļoti izbrīnīja zemūdens ainas beigas, kad Harijs, praktiski slīkdams, izteica burvestību, kas izsvieda viņu ārā no ūdens.
Labirinta ainas bija ļoti drūmas. Žēl, ka tur nebija nekādu briesmoņu (piem., spridzekļmūdžu vai arī Sfinksas), bet labirinta pārmaiņas bija baismīgas. Un brīdis, kad Flēru ievilka dzīvžogu sienā, bija šausmīgs.
Visvairāk mani aizkustināja filmā moments, ka Sedriks Harijam palūdz aizdabūt viņa ķermeni atpakaļ pie tēva. Atzīšos, ka laikā, kad Harijs atgriezās un izmisumā raudāja pār Sedrika ķermeni, es pati nevarēju novaldīt asaras.
Šinī filmā bija arī ļoti spilgti parādītas pusaudžu attiecības, viņu problēmas, nesaprašanās, pirmā mīlestība utt. No šo attiecību klāsta visvairāk palika atmiņā Rona un Hermiones strīds pēc balles, kur Hermione patiešām izskatījās izmisusi un tikai muļķis (kas Rons arī ir) nesaprastu viņas jūtas wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 26.11.2005 11:40
Raksts #5


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



Vēl nevaru no vakardienas iziet. Pārāk aizrāvusies ar domāšanu esu!Pirmais, ko gribu pateikt - nevar iet uz kini skatīties Hariju Poteru, ja nav lasīta grāmata. Nu neko nevarētu saprast. Tik ātra notikumu maiņa. Pats sākums jau vien... Kamēr "iebrauc" kas ir kas. Zemvaldis Juniors jau tiek parādīts pašā sākumā?!Eu... Kaut kas nav sajaukts? Tas tiem, kas nav lasījuši grāmatu sajauc galvu, bet faniem (proti, visiem, kas grāmatu pārlasījuši ne vienu vien reizi) liek vilties, ka filmas pati rozīnīte tiek atklāta jau sākumā! Un grāmatā galu galā pilnīgi nekas nelika manīt, ka "Tramdāns" būtu vainīgs pie tā, ka Harija vārds ir biķerī, un vispār - uz viņu nekādas aizdomas nekrita!Tur vairāk pat viss liecināja, ka ar Maišelnieku kaut kas nav tā. Nu nez, nez... Filmā Tramdāns noklausījās Harija sarunas, viņu vēroja ar ļaunu skatienu utt. - nu tak uzreiz varēja pateikt, ka viņam kaut kas aiz ādas. Zemvalža vecākā nāve 5sec vispār bija pilnīgi nejēdzīga - kamēr es sapratu kas tur guļ un par ko Dumidors pēc tam atkal tik nikni (kas nav Dumidora dabā) savā kabinetā apspriež... Tik daudz sakāmā... Gandrīz katra filmas aina būtu pārrunājama reizes 5!
Ļoti, ļoti, ļoti patika Durmštrangas un Bosbastonas audzēkņu ierašanās lielajā zālē! rolleyes_a.gif
Eu, un kas tā par gaitu bija Filčam???? blink_a.gif
Dumidors... Priekš manis tagad ir tā - Grāmatas Dumidors (savaldīgs, nepaceļ balsi, varens savā būtībā, iecietīgs, laipns) un Filmas Dumidors (katrā ainā, kur parādās (tieši 4 filmā) ir pacēlis balsi pret kādu, satvēris cieši jo cieši plecu, roku etc. un skatās zvērojošām acīm). Tāpat ir ar Krumu (starp citu - KRUMS vai KRAMS?) Liekas, filmas tulkotāji nav lasījuši grāmatu... Zemvaldis = Kraučs utt.
Nē, bet tomēr filmā ir miljons labā un tikai kāds tūkstotis sliktā!(Ak, es - pārspīlētāja!) wink.gif
Un jā... es jau te tikai mazumiņu sarakstīju, bet būtībā pievienojos visiem iepriekšrakstītajiem rakstiem (tas, lai neatkārtotos).......
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 26.11.2005 14:13
Raksts #6


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



Tā. grin.gif
Filmu redzēju vakar, forum cinemas, 2:45 (sākās gan 3:00, reklāmas). Publika bija sakarīga, ja neskaita dažas nevajadzīgas vietas, kurās aplaudēja. getlost.gif

Sākums bija normāls, priecājos, ka nebija Dērsliju, viņi šo filmu tiešām būtu sabojājuši, tāpat kā vīzlija kundze iespējams. Gājiens uz mežu bija ātrs, un lidojums ar ejslēgu efektīgs. Patika arī, ka tas, ka tei trīs palika kājās bija tieši kā no grāmatas. vispār tāda bija visa filma. Kalambols- viena no iespaidīgākajām lietām filmā - varētu skatīteis vēl un vēl. Visas tās tribīnes bija fantastiskas, un Krums arī. Lai gan viņš atšķirībā no grāmatas bija pārāk stalts un iedomīgs, vismaz man tā likās. Žēl, ka viņi tik strauji norāva kalambolu, bet varbūt tā arī bija labāk. Ļoti labi viņi izlīdzējās ar telts ainu, kurā pēc manām domām akrieris, kas tēloja Artūru Vīzliju nospēlēja godam, man viņa tēlojums tiešām gāja pie sirds.

Tālāk- tracis telšu pilsētiņā. Vispār visa pilsētiņa bija ļoti haotiska, bet lai nu paliek. Kad hermione atskatījās, jo bija pazaudējusi hariju, tā bija laba vieta, vispār emma vatsone labi tēloja, varēja just, ka hermione šajā filmā attēlota emocionālāk, nekā abās pārējājās. Tas ar to zemvaldi arī bija labi izdomāts, jo elfus pat neprasijās ne tur, ne citās vietās filmā. Tumšā zīme - to biju iedomājusies apmēram 1 x 1 metrs, bet mana draudzne to bija arī tik leilu iedomājusies, tā kā tas laikam kā kuram, bet bija iespaidīgi. Tas, ka pēc trača viņi jau uzreiz bruaca uz Cūkkārpu arī bija labs gājiens, nekā lieka.

Kad darbība tālāk norisinājās Cūkkārpā, bija visai interesanti, ka viesi ieradās tajā dienā. Atkal nekā lieka. Gods un slava. Man labāk patika zēnu uznāciens, varbūt ak tāpēc, ka tie ir zēni, bet ar uguni bija labak, nekā dejojošas meitnenes. Paziņošana par turnīru bija nu tāda, nu normāla, bett kaad runāja zemvaldis, tad parādija to, kādi nevaldami var būt pusaudži, arī cūkkārpā, jo neviens neklausijās viņā. Pie biķera Freda & Džordža ainā pietrūka dumidora, kas atnāk un izņirgājas par viņiem, truklāt viņu bārdām vajadzēja būt rudām.

Kad Hariju izvēlēja par censoni, viss likās tik īsti, jo viņš tiešām likās tik nobijies un reizē liels, gan maziņš savā vecumā. Man patika Daniela tēlojums tajā vietā, lai gan visi pārējie varēja būt sašutušāki. Kaut gan tas varb'tu būtu pārspīlēti. Pirms pārbaudijuma, kad visi par viņu ņirgājās, un rons bija pametis viņu, bija sabāsts tas, kas grāmatā ir visu laiku, visi pret hariju izturas reibīgi. pārējā laikā to tā nevarēja manīt.

1. Pārbaudijums. Teltī viņa pārdzīvojumi likās tik īsti, un kad atnāca hermione.. vsipaŗ visa filma bija taisīta reizē nopietna, un reizē smeiklīga, ar savu humora devu, arī tur. Man pilnīgi palika viņa žēl, kad viņš gaidīja savu kārtu. Aina ar pūķi bija interesanta, lai gan ne pārāk krāsaina. Pūķis bija baiss, it sevišķi, kad gāja apkārt ap to torni, un harijs tur karājās. brr.. Nedomāju, ka viņam vajadēja aizlidot tik tālu, izpostīt teju vai visu skolu un nogalināt pūķi ( jo noteikums bija nenodarīt pūķim neko ļaunu - grāmatā) , bet laikam jau viss pie lietas piederas. smile.gif

Balle - ļoti krāšņa, un viena no mīļākajām vietām. Žēl, ka tiaki vienā vietā bija parādita tāda dzirkstelīte starp ronu un hermioni. Bet tā bija skaista aina, kur viņa gandrīz sāka raudāt. Harijs protams dejot nemācēja, bet lieliski izlīdzējās Dumidors grin.gif Tas ar nevilu arī bija interesanti, tiaki tas, ka viņš bija ar džinniju, nesasaucas ar tālākajiem notikumiem <__< Nu bet tad kad visi dejoja, un rons ar Hariju sēdēja malā, tas bija tik labi izdomāts, viņiem tāda žēla sejas izteiksme. Harijam bija tāda pati, kad Čo viņu atšuva, un viņš gulēja uz dīvāna ar to Olu.

2.pārbaudijums. Pirms tam bija viena no foršākajām ainām, kad Sederiks teica harijam, lai novannojas, un paņem līdzi olu. Visa zāle smējās, un nevarēju nesmeities līdzi. Nez vai tas bija domāts kā joks, tāpat kā tas, ka Voldemorts grib Hariju, bet tomēr smeikli nāca. Nerunāšu labāk par vannas ainu, savādāk izplūdīšu vēl vairāk. Harijs bija smukiņš ^__^ pārāk muskuļots priekš Harija tas Daniels. Vaidu vara pārāk daudz uzmācās viņam, bet vismaz varēja izsmieties. Nu to jau varēja visu filmu. Ar žaunaļģēm harijs gan tika apkaunots, jo visnesmukāk ieleca, bet tas tieši tā kā grāmatā. Beigās kad viņš palaida tos divus, un pac izleca ar burvestību bija baigi labi, lai gan man radās jautājums, kur viņš tādu burvestību māk, un ko tā īsti dara, bet tas izskatījās labi, lai gan savdabīgi, bet tomēr tajā ainā nevarēja nepasmaidīt.

3. pārbaudijums, preicājos ka tru nebija pārāk liela sprauga, starp tiem abiem, un atkla nekā lieka. Lai gan tur nebija dzīvneiku, tur bija daudz kas cits, likās gŗutāks un nopietnāks nekā grāmatā domāts, vairāk psiholoģisks tas labirints bija. Kruma acis bija baigi labās, kad viņš bija Valdum iespaidā. Labirints nudien bija iespaidīgs, tas tak bija ezera, nevis kalamobola laukuma vietā! Ar sederiku viņi sacentās ne pa jokam, ebt tālāk jau..

Kad viņi nonāca kapsētā, sederiks likās pārāk drosīmgs, bet punkts tam, ka harijs atpazina vietu, un teica lai seds ķerās pie kausa, kaut gan pats to nespe'tu izdarīt aiz sāpēm. Voldemorta atdzimšana bija ļoti labi izpildīta, tikai nesparatu, kur pazuda katls, par drēbēm pārvērtās, vai izkusa? Voldemorts bija baiss, tikai kad ieradās Nāvēži, viņi pret viņu izturējās pārāk familāri, un tas nebija tik forši. Brīdis no nāvēžu parādīšanās līdz izburvestībai manuprāt vispār nebija izdevies. Bet izburvestība bija lieliska, un citāts kā no grāmatas - "Harij, aiznes manu līķi manam tētim.. " bija dodam. Nu tur gan bija vecākeim, bet nekas. Ā, par Sederika nāvi - asaras ennāca, jo zināju kas būs, kaut gan ja nebūtu lasijusi grāmatu, noteikti būtu jāsaķ raudāt. It sevišķi, kad Harijs atveda atpakaļ viņu un pats raudāja, pilnigi asaras saskrēja acīs. Tā gan bija skumja un emocionāla vieta, kad to uzzināja Sederika tēvs, un kā harijs pie viņa truējās, un tas, kā flēra bija viena no pirmām, kas saprata, ka viņš ir mirsis. TIks skaisti un skumīgi, truklāt saķumā vēl visi priecājās. Vienīgais man enlikās, ka preikšā sēdošajai publikai būtu vajadzējis aplaudēt, jo kaut kā neticas, ka viņi to darija, jo izrādija cieņu sederikam.

Tālākais ar Zemvaldi gan bija bikinj nogrudinoši, kaut gan viņa atzīšanās bija sakarīga, tikai tas, ka es nebija parādīts, kas ar viņu notika, jo kā mēs zinām, viņam kāds laimīgasi atprātenis iedeva bučiņu.

Manuprāt filma mierīgi varēja beigties tajā vietā, kad DUmidors piemin sederiku, un rāda griestus, jo tad beigtos uz tādas skumīgas nots, un būtu sajūta, ka nākamajā daļā būs katu kas vēl traģiskāks. Sākumā domāju, ka beigsies tur, bet kad vēl bija trupinājusm, tad domāju - varbūt vēl izdaudzinātais Kruma un Hermiones skūpsts, bet tā kā tas arī beigās nebija, tad tiešām tālāk nebija vērts. Pat neatceros, kādā kadrā beidzās filma, bet tas noteikti bija labās, nekā tizli izstieptā harija seja AG. smile.gif

Par tēliem:
Harijs- likās reizē izaudzis, bet tomēr paliek 14 gadus vecs zēns, un pa īstam bīstamās situācijās ir gana mazs. Dens tie''sam tēlo daudz labāk, varbūt dēļ režisora, varbūt tāpēc, ka jau pieredzējis vairāk.

Rons kā vienmēr likās labi tēloja, smieklīgs, un ainā, kur bija greizsirdīgs uz hariju tiešām parādija, ka viņam nav vienalga kas ar hariju.

Hermione. Skaisti iemīlējusies, visu filmu gandrīz vai saķ raudāt, tiešām varēja jsut, ka viņa paliek emocionālāka, nevis trula zubrīšanās mašīna.

Dumidors - kaitināja, ka visu filmu gandrīz vai viņam nebija brilles, tiaki divās vietās, uzskatu to par reto šīs filmas kļudu.

Tramdāns. Labāks nekā cerēju. TIešām nojūdzies, nu galīgi labais bija. Pēc bildēm to nu nekādi envarēja pateikt. tiešām patīkams paŗsteigums.

Kopumā filma likās ļoti laba, tiešām domāju, ka tai ir cerības uz daudzām balvām, un tai varētu pat kādu "oskaru" iedot. Patika tas, kad šī nu beidzot ir tā harija filma, kur'avarēja pateikt - vo, šitasi ir teiši kā no grāmatas, bija daudzi citāti, kur tā varēja pateikt, teju vai visa filma, tas tiešām preicē, ka režisors vai scenārists ir sapratis, ka tā vajag. smile.gif
Arī emocionālāka un biasāka bija. Un viena no galvenajām lietām, kas padara šo filmu skatāmu - gandŗiz, vai nemaz nebija kaut kas lieks. Viss kas būtu sabojājis filmu, ir izņemts. Vienīgasi skūpstus gribētos redzēt, lai gan orģinālā tie nebija. Tie kuri šaubās skatīteis, iesaku.
Bija pat tā, ka man nedaudz žēl palika, ka esmu lasijusi grāmatu, jo tiešām filma bija labāka tiem, kas to nebija lasijuši, un labi ka vedotāji domā arī par tiem, kas nelasa grāmatas. grin.gif 5 acis.

Tiešām prieks, ka redzēju šo filmu, gribu redzēt vēl un vēl. Tiešām viss bija kā vajag. smile.gif Ak, un tas uzlīmju albums. grin.gif kāds vispar krās taš uzlīmes? Es tik paņēmu, lai redzētu kas tur ir. Baigi gari sanāca.

Šo rakstu rediģēja fijusska: 26.11.2005 14:15
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 26.11.2005 17:41
Raksts #7


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Tikko kā pārrados mājās. Visa vēl esmu filmas varā. Nu, tas tā. Ķeršos vērsim pie ragiem.
Sākot skatīties filmu, es visa biju baigi satraukta. Gribējās, lai ātrāk viss notiktu, lai sāktos filam. Pienāca brīdis, nodzisa gaismas. Viss sākās ar Harija sapni, bet tad uzreiz aizgāja ļoti greizi. Pirmās desmit minūtes es par filmu biju ļoti neapmierināta. Pilnīgi nepatika! mad.gif Viss notika baigākajā haosā- varoņi skrēja, lēca, priecājās, nāvēži vispār filmābija attēloti tik daudz, ka pat izprast nevarēja, kas tur notiek.
Vienīgais labais kadrs bija Harija nokrišana!
Tālāk viņi atgriezās skolā. Jau, bez nekādiem Dumidora paskaidrojumiem, ieradās Durmštrangas kuģis un Bosbatonas lidojošie zirgi ar karieti. Garāāāmmm... silent.gif
Tikai pēc tad Dumidors visu paskaidroja un no tās vietas viss sāka iet apmēram vienā gaitā. Tas jau likās nedaudz sakarīgi. whistling.gif Sākās turnīrs. Pirmais uzdevums izskatījās labi, tikai ar to Ragasti es tā arī nesapratu nekā, jo pūķis aizā ievelās.
Balle gan jau bija pat ļoti jauka. Hermione izskatījās labi. Bet par KRAMU (idiotisks tulkojums)- viņam patiesi bija tikai divas dumas rindiņas. silent.gif
Bet nu ne jau viss likās negatīvi. Bija vietas, kur varēja pasmieties. Riktīgi izrēcos par Vaidu Vairu prefektu tualetē. Un par Rona svētku drēbēm. Un vēl, kad Malfojs tika pārvērst par sesku! Supaa! laughing.gif
Kad sākās trešais uzdevums, patika sākotnējie kadri- kad labirints aizslēdzās. Nu, es domāju pie sevis, nu tik sāksies. Nekā! silent.gif Nu labi, varoņi, augstākais, pusminūti vai pat minūti paskraidīja pa to labirintu i vis. Abi ar Sedriku pieķērsās pie kausa un nokļuva kapsētā. Un tāspastis pat nežēlojās, kad viņš nogrieza pats sev roku, kā tas bija grāmatā. silent.gif
Kas attiecas uz Voldemortu, kadri ar viņu bija labi, bet pats Tumsas Lords bija uztaisīts līdz trulumam tik NEbriesmīgs, ka pat nevarēja paspilgtināt tās sajūtas, kas man radās, lasot grāmatu. tongue.gif
Es labi atceros, ka, kad lasīju, kāHarijs tiek mocīts ar mokum lāstu, raudāju. blush.gif
Bet te...es pat nepaspēju visu līdz galam izprast. Mokum lāst ilga mazāk par pusminūti.
Par Tramdānu. Viņa acss nelikās esam kas īpašs, pats viņš arī nebija baiss. Pašās beigās jo īpaši. silent.gif
Vienīgais patiesi labi uztaisītais kadrs, kas mani riktīgi aizkustinājam bija Sedrika nāve. Nu, precīzāk, atgriešanās. Visur tiek spēlēta mūzika, visi līksmo, a ber Harijs guļ zemē virs Sedrika līķa un raud. Tas bija smagi, godīgi saku, smagi. Nu, vismaz man. blush.gif
Patika, kā Flēra iekliedzās, kad saprata, kas noticis. Tas paspilgtināja sajūtu. Bet arī nekas tāāāāds jau nebija. silent.gif
Beigas filmai likās trulas un doma nešķita pabeigta. Itkā viss aprautos uz kaut kāda vēl neizadīta džempera pēdējiem diegiem... silent.gif
Vēl viens kadrs, kas man ļoti patika un kas bija vienkārši stilistiski skaisti uztaisīts, bija tad, kad Nevils stāvēja pie loga, kurā bija attēlota skumja sieviete, lija lietus, un no tās skumjās sievietes acīm itkā notecēja trīs asaras. Tas bija labi. Ļoti labi. rolleyes_a.gif
Tomēr, kopumā ņemot, varēja jau viņi to visu dalīt tais divās daļās. Tas būtu paspilgtinājis visu!
Es pat negribu domāt, cik šasumīgi izskatīsies piektā filma, ja tā būs uzņemta pēc ceturtās principa. silent.gif
Tas no manis laikam arī viss... whistling.gif

Šo rakstu rediģēja Rowenny: 26.11.2005 17:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mērija
iesūtīt 26.11.2005 19:20
Raksts #8


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.05.05



Jaasaka, es biju kopaa ar www.kurbijkurne.lv biedriem, apseedos zaalee un atklaaju ka man aiz muguras seedz ''iipashi laipni'' zeeni, kriem patika muus maseet! Paldies dievam, kad saakaas filma - paarstaaja! laughing.gif

Buutiibaa, bija labi un eyedam bija taisniiba - taa ir filma peec graamatas motiiviem, nevis ekranizeeta graamata! Mana miiljaakaa vieta visaa filmaa bija kad Trakacis paarveerta Drako par sesku! yahoo_a.gif Un kad vinjsh piemiedza ar acis, atsmeejos liika! Man bija zheel, ka neparaadija kausa izciinju sad.gif Un ko veel? Vispaar labirints arii mani neapmierinaaja, nebija nekaadu moshkju! Viss bija sateigts.

Arii aina ar puukji, izdomaata, maz bija no graamatas, jaasaka ka voldemorta atdzimshana, bija OK! Arii ciinja bija cieshama, sapratu kaadeelj to aizliedza skatiities ASV no 13 gadu vecuma... Beigas mani arii apmierinaaja, vareeja piesieties (kad tad nav vareejis) un vareeja arii nebuut tik saraustiits...

Veel, kaa jau piemineeja, KRAMS laughing.gif , vieteejais akmens... Hermiones kleta filmaa izskatiijaas forshi, jaasaka ka bildees izskatiijaas visai ideotiska. Nu es priecaajos ka vispaar redzeeju!

Veel, Trakacha stunda - ja es tur buutu seedeejusi, buutu apchuraajusies no baileem! Taad cietais rieksts! Fleera bija forsha, naiva gan... Izskatiijaas ka vinja tuliit apchuraasies kad ieraudziija mazo puukjiiti!

Bet Drumshtrangas pushu iznaakums bija satriecoshs!

Njaa... Nu ko, ieshu veelreiz! Tad ja varees dabuushu DVD...

Šo rakstu rediģēja Mērija: 26.11.2005 19:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kniburiene
iesūtīt 26.11.2005 21:28
Raksts #9


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04



Es uz filmu biju vakar 18.00 kopā ar 2 draudzenēm, kuras ļoti kritizēja visu! Man gan pašai nelikās tik slikti. Man nepatika vairākas lietas, piemēram, Melsudoru nams varēja būt mazāks utt. Bet tie jau ir tikai sīkumi. Tur bija vairākas lietas, ko varēja parādīt, piemēram, Vonka piķis vai Ritas pārvēršanās par vaboli. Man ļoti patika Maksūras deju stunda smile.gif . Arī pārbaudījumiem nebija ne vainas, vienīgi nabaga skatītāji nevienā no tiem nevarēja gūt īstu priekšstatu par to norisi. Man patika arī svētku balle! Vienīgi tas muzons pēc svinīgā valša nebija īsti "maģisks". Bija vairāki aizraujoši momenti, piemēram, kur Harijam Čo dēļ no mutes izlija dzēriens grin.gif . Vispār filma bija jauka, neredzu īpašu vajadzību to kritizēt. Galu galā, tā taču bija tikai filma. Un saīsināta tā bija (tiesa, ļoti daudz) tikai, lai nenogurdinātu to publikas daļu, kas par grāmatām pārāk neinteresējas. Lai gan es to daru, man šur tur filma pat likās nedaudz izstiepta! Man vēl atlikuši ~23 vārdi. Nu nezinu, ko lai vēl pasaka. Patiesībā todien man bija kora koncerts un es biju nogurusi, tapēc acis krita ciet. Tas arī viss.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
arturchix
iesūtīt 26.11.2005 23:09
Raksts #10


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.05



Nu tā, tā nu ir sanācis, ka šis ir mans pirmais raksts forumā, jo iepriekš es neesmu neko iesūtījis. Es biju šodien aizgājis uz GoF seansu 18:00 1.zālē ForumCinemas un šāds ir mans vērtējums:

Filma kopumā bija tā vērta, lai uz to aizietu un noskatītos, kā arī es nenožēloju tos Ls 3.70, kas tika iztērēti biļetei, plus popkornam un kolai. Lai arī es no visas sirds izbaudīju filmu, tomēr brīžiem mani pārņēma zināma vilšanās sajūta, jo no atsevišķām epizodēm es biju gaidījis mazliet vairāk. Tātad, par filmas labākajām un sliktākajām/neizprotamākajām epizodēm:

Labākās epizodes:
  • Nr.1 viennozīmīgi bija Harija ar specefektiem piebāztā kauja ar Voldemortu, kā arī traģiskā Sedrika nāve. Ļoti labs bija moments, kad pūlis Harijam uzgavilēja par uzvaru turnīrā, kamēr Harijs bija vienkārši satriekts par Sedrika nāvi. Tas, kā pārmainījās pūļa reakcija, kā reaģēja Sedrika tēvs, bija kolosāli un tajā pašā laikā briesmīgi. Viennozīmīgi labākā epizode filmā, kas lai gan no manis asaru neizspieda, taču pamatīgi nomāca gan. It kā jau es zināju, ka Sedriks tiks nogalināts, bet tomēr...Žēl simpātiskā puiša.
  • Nākamais, man ļoti patika bulgāru komandas uzlidojums kalambolas mačā. Es gan jau biju redzējis reklāmas rullīti un, ja godīgi, filmā reāli nekas vairāk netika parādīts. Ritmiskajai mūzikai skanot un Viktoram Krūmiņam (tongue.gif) šķeļot gaisu ar savu fantastisko lidojumu lika man skudriņām skriet pār muguru! Laikam jau Dolby Digital iespaidā, kas man taurēja tieši pie ausīm, jo es sēdēju pēdējā rindā.
  • Ļoti man patika Harija pirmais uzdevums, kurā bija jānosper pūķa ola. Man gan ne visai palika skaidrs, kāpēc pūķis uzsāka rāpelēt pa pils sienām tā vietā, lai Hariju izcepinātu liesmās, vienkārši pielidojot klāt, bet lai nu paliek. Turklāt, pūķis izrādījās ne visai gudrs, mēģinot taranēt to būvējumu ar savu galvu, kā rezultātā vienkārši atslēdzās. Lai nu kā, pakaļdzīšanās kadri bija lieliski. smile.gif
  • Nākamais, Durmštrangas studentu ierašanās - jā, nebija ne vainas, tikai komiski bija fakts, ka es nepamanīju pašu Krumu! Es tikai dzirdu, ka kāds no Cūkkārpas izsaucās "Rekur Krums!" Es izblenzu visas savas acis, līdz man daleca, ka Krums ir ietērpies savā skolas tērpā, līdz ar to es biju viņu sajaucis ar viņa pasniedzējiem. grin.gif
Vilšanās - epizodes, no kurām es biju gaidījis vairāk:
  • Nr.1 - kalambolas mačs īri pret bulgāriem. Nu kāpēc gan mums nevarēja parādīt kaut mazliet vairāk par to, kāpēc Krums tiek saukts par labāko ķērāju pasaulē? Fudžs nosvilpa savu svilpi un nākamais kadrs jau uzreiz par to, ka ierodas nāvēži. Mjā...
  • Otrais un trešais pārbaudījums...manuprāt, bija vien tukša skaņa no tā izslavētā dižā pārbaudījuma - tad jau sacensības ar pūķi es uzskatītu par visbīstamāko. Runājot par zemūdens kadriem, nu ienira tur Poters, atrada savus draugus sagūstītus (starp citu, un skatītājus neviens tā arī nepapūlējās apgaismot, kā viņi tur vispār nokļuva un kāpēc Potera dēļ viņiem bija jāriskē ar savu dzīvību), izglāba tos un ar vienu rāvienu iznira ārā. Es biju samērā vīlies, taču vēl vairāk mani pārsteidza labirints. Tad, kad Dumidors Harijam sāka teikt: "Zini, Harij, pūķis un otrais pārbaudījums ar šo trešo nav nekas, tur nav briesmoņu, taču ir kaut kas šaušalīgs utt" es jau nodomāju: "OMG, nu tūlīt būs Grand Finale vai Alegretto. Da nēē, viss, kas bija tajā labirintā, bija spocīga vakara migla un sienas, centās dzīvus apraktu turnīra dalībniekus...Vai tiešām nevarēja izdomāt kaut ko šaušalīgāku un attiecīgāku pēdējam pārbaudījumam?
Vēl pāris lietas, par kurām es vēlētos parunāt:

Statisti filmā


Varbūt kāds to arī neievēroja, taču vai jūs kāds maz paskaitījāt, cik teikumus kopā izrunāja Krums un Delakūra? Krums vispār izteica labi ja pāris teikumus, Delakūra izmeta pāris teikumus franču mēlē, un vienīgi Sedriks bija tik laipns un padalījās ar Poteru ar bagātīgāku valodas krājumu. Protams, protams, var jau būt, ka es tagad te baigi visam piekasos, taču man radās pamatīgas aizdomas, ka pārējiem trim turnīra dalībniekiem bija atvēlēta statistu jeb žargonu valodā stantu loma. Nu varēja jau izveidot daudz maz sakarīgākus dialogus un kopējas diskusijas, lai skatītājs varētu just līdzi arī šiem dalībniekiem. Droši vien Ņūels būs visas šīs drupačas izgriezis ārā.

Aktierspēle

Runājot par aktierspēli, ļoti gribas uzteikt visu trio sniegumu un Trakača ārdīšanos, pārējie atmiņā palika mazāk. Piemēram, man ļoti dabiski likās Harija pārdzīvojums par Sedrika nāvi, Rona patiesais šoks par balles kleitu (bloody hell!), Hermiones histēriskā uzvešanās visas filmas laikā...Trakajam Trakacim šoreiz laikam tika atvēlēta loma filmā ieviest kaut kādu humoru, kas viņam ļoti labi arī izdevās.

Mūzika

Izņemot bravūrīgo Durmštrangas varoņmūziku, kas man ļoti patika, visa pārējā kompozīcija man atstāja zināmu vilšanos. Bija pat kadri (kaut vai čempionu izvēle), kad es jutu, ka nu nelīmējas tā mūzika kopā ar scēnu. Jā, reklāmas rullīšos viss bija vienkārši super sakombinēts, bet vismaz tajā vietā un vēl vairākās bija tāda sajūta, ka nav izvēlēta pareizā fona mūzika. Vai tiešām Džons Viljamss vairāk nav komponists HP sērijai? Bet nu tas laikam ir gaumes jautājums.

Specefekti

Teicami, nav neko pielikt un atņemt. Pūķis vien izskatījās fantastiski, zibeņošana Voldemorta un Harija duelī arī, tāpat arī tie kriksīši no kalambolas mača.

Gala verdikts - forša filma, kas noteikti ir jāredz, taču daudzas lietas vienkārši iztrūkst. Piemēram, mirstīgais skatītājs tā arī netika informēts par to, kā slota pati no sevis atlidoja palīgā Harijam, kā Harija draugi pēkšņi uzradās zem ūdens, kas tas par zvēru izburvestība utt. Protams, režisoram filmu ir nācies pamatīgi īsināt, tāpēc es tikai ceru, ka DVD viņš ļaus vaļu savai fantāzijai un aizpildīs šos robus ar uzviju.

Ja ir nepieciešams novērtējums - filmai dodu 8,5 no 10. Filmu ir grūti salīdzināt ar iepriekšējajām HP sērijām, taču tā noteikti ir īpaša. Es izbaudīju tās 2 stundas un 40 minūtes, kā arī ceru, ka tā bija arī citiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Feny
iesūtīt 27.11.2005 00:25
Raksts #11


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.05
Kur: vieta, kur neivena cita nav.



Nu tad tā!!! Uz filmu skaitās ka biju kopā ar forumiešiem....11.30. Nu tā, no paša sākuma es jau pamanīju filmai dažas nepilnibas...piemēram to, ka tas vecīts ( aizmirsās vārds) stāvēja redzamā vietā...grāmata bija savādāk... whistling.gif Nu bet tas tā!!!

Filma man personīga patika vislabāk no visām pārējām, jo Gandrīz visi aktieri jau bija iejutušies lomās. Par Viktoru KrAmu (nu palasiet mīlīši grāmatas), viņš man neiepatikās ar savu tēlojumu, varēja arī notēlot drusku labāk. wink.gif Par Hariju, man vēl arvienjāsāk smieties par to kā viņš runā... silent.gif Filmā viņš tēloja labi, man personigi vislabāk patika otrais pārbaudījums, jo bija interesantāk skatīties nekā pirmo vai vēl labāk trešo pārbaudījumu. Salīdzinājumā ar pagājušo filmu, viņs spēlē par pāris pročiem labāk.... sorcerer.gif
Rons, man pat īsti nava ko pastāstīt par viņu, man personīgi viss labāk patika tās vietas kur Rons bija Trakača kabinetā un pie M.Maksūras.... whistling.gif laughing.gif Rona sejas izteiksmes kā vienmēr super...
Hermione, šķiet ka nospēlēja labi, bet kaut kas pietrūka.....Patika tas kā Hermione izskatījas Z-svētku balle cool.gif , kleita man patika, bet varēja būt smukāka...
par trakaci....man ir divi smaidiņi ko parādīt... sick.gif yucky_a.gif
Filmā mīļākās vietas man bija Strupa kabinetā, kur Harijs ar Ronu visulaiku dabūja ( cik nu dabūja) pa galvu un tā vieta kur Harijs bija vannā ar vairiņu...nepārprotiet laughing.gif ...... grin.gif

Es domāju ka uz filmu bija vērts aiziet, kaut vai tikai tāpēc, ka bija jautri.... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ragana
iesūtīt 27.11.2005 15:43
Raksts #12


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.09.05
Kur: in world of dreams



Filma bija pavisam atšķirīga no grāmatas, bet man tik un tā patika.Bija dievīgi specefekti – Bosbatonas delegācijas ierašanās, nāras un Voldemorts… HP&UB tiešām bija šausmene un trilleris reizē, bet ar vienkārši labām epizodēm, piemēram, Rons saka – Jo vecākas, jo riebīgākas, un Hermione teju krīt histērijā.
Patiesībā vissmieklīgākās epizodes pieder Rona tēlotājam, arī izteikumi par Dotijas tanti – lieliskas vietas scenārijā, kādu grāmatā nebija.
Filmas varoņi ir kļuvuši pieaugušāki, un interesantāk skatīties emocionālās ainas, kurās saskarsme kļūst asa kā naža asmens…
Es neraudāju, kad Sedriks nomira, bet raudāju, kad Harijs atgriezās arēnā ar Sedrika ķermeni… Bet, kad lasīju grāmatu, es vispār neraudāju, un tas pierāda to, ka šī filma pārspēja grāmatu, izraisot manī daudz spilgtākas izjūtas.
Man vislabākās likās otrā un trešā pārbaudījuma ainas – drausmīgās nāru sejas, krūmu saknes, kas sagūstīja Flēru Delakūru, ļaunie dzīvžogi…
Visbriesmīgākās bija krūmu saknes. Man tas radīja nelāgas asociācijas ar nāvi un satrūdēšanu…
Voldemorts bija diezgan iespaidīgs, taču izskatu pilnīgi sabojāja seja, kas izskatījās pārāk cilvēciska, mazliet muļķīga un pie tam zaļa.
Vislabākais specefekts bija, kad no nāves atgriezās Sedriks un Harija vecāki, tikai neparādījās Berta Džorkinsa.
Filmas beigas bija lieliskas, ne laimīgas, na nelaimīgas. Pēdējā ainā ezerā iegrima Durmštrngas kuģis un tālēs aizlidoja Bosbatonas kariete.
Manuprāt, “Hariju Poteru un Uguns Biķeri” diez vai varētu saprast tas, kurš nav lasījis grāmatu, bet es šo filmu vienkārši izbaudīju un iesaku to pašu darīt citiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aicha
iesūtīt 27.11.2005 16:15
Raksts #13


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.04
Kur: LV



Nu tad vakar bija tā dien, kad pēc ļoti ilgas gaidīšanas es beidzot redzēju Uguns biķeri. Un es tišām nebiju vīlusies... yahoo_a.gif
Ļoti skumja un aizkustinoša crying.gif - tā es varēti raksturot 4.HP filmu. Šīs sajūtas mani pārņēma jau pirmajās minūtēs un pat vairākas stundas pēc filmas man pa galvu jaucās visādas dīvainas domas...Kā pēc dzīve ir tik netaisnīga? Kāpēc ir tik daudz ļaunuma? Kāpēc ir jācieš nevainīgiem cilvēkiem? unsure_a.gif
Filma uz man tiešām atstāja daudz lielāku iespaidu nekā grāmata. 4.grāmata man likās kā krāsains aizraujošs piedzīvojums, pat drūmās beigas nemaz nebija tik briesmīgas. Grāmatā galvenais ir burvestības un trejburvju turnīrs, taču filmā priekšplānā ir cilvēku savstarpējās attiecības, kas, manuprāt ir arī vislabākais šajā filma.Ļoti labi tiek izspēlēta skolas ikdiena tieši skolēnu savstarpējo attiecību ziņā.
tās ir parādītas sipilgti un ticami. Arī aktieri tēlo labāk kā iepriekšējās filmās. thumbsup.gif
Man filma likās tiešām emocionālā. Dažās epizodēs man bija smaids pa visus seju grin.gif un dažās es nevarēju valdīt asaras crying.gif
Tas, ka filmā daudz kas neatbilda grāmatai man nelikās nekas traģisks, jo vienkārši nav iespējasm 3 stundās parādīt visu un patiesībā tas nemaz nav vajadzīgs... Es necentos filmu pārāk salīdzināt ar grāmatu.
Filma ir filma, un grāmata ir grāmata.
Un vēl ,manuprāt, UB tiešām vairs nav bērnu filma... silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
grunt+
iesūtīt 27.11.2005 23:17
Raksts #14


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.12.04
Kur: Valmiea



taaa man arii sakaarojaas nokomenteet UB! grin.gif bija jau mega psihi uztaisiits&nu vispaar cepuri nost mellow.gif bet diezgan man trauceeja tas, ka bija izgriezsti daudzi svariigi notikumi huh.gif es jau saprotu, ka visu tik un taa nebuutu iespeejams ielikt bet nu dazhi momenti bija vienkaarshi lieki! piemeeram kaapeec Harijs tik ilgi ar to puukji ciiniiities? un taa pavedinoshi debilaa aina tajaaa vannasistabaa?! manupraat taas ainas bija liekas, to vietaa vareeja ielikt kautko par jaukuminiem elfinjiem happy.gif. taad aktieri mani neapmierinaaja huh.gif Hermione vislaik stresoja - taas vinjas saapju pilnaas grimmases&taa izmisuma aina uz trepeeem likaas galiigi garaam.Dumidors - graamataa vinsh tak bija pasniegts kaa mieriigs, nosveerts un laipns onkuliiits nevis stresains un dusmiigs baardainis, kas rokas nevar pievaldiit! joprojaam par vislabaako aktierspeeli atziistu profesori Maksuuru, un trakacis ariii bija ljoti labs silent.gif labaakais moments bija Harija siekalinja nu kura bija vienkarshi nepaarspeejama grin.gif un taas labirints ar bija psihs huh.gif no taas fleeeras vien bij taa, ka pashai bail palika! nu un sedrika naave - voldemorta kaaja... driiz jau pa trilleri saaks saukt. aa un vel mani neapmierinaaja tas, ka bija tik cilveeciiga taa filma uztaisiita huh.gif vareeja salikt visadas burvju fignjas lai tak var pateikt, ka magic grin.gif bet taa filma ljoti aatri gaaja uz priekshu&nu jaa - ir jau labi, bet protams - graamata labaaka. gribeetos aiziet velreiz - buuus jaaizlaizh happy.gif

Šo rakstu rediģēja grunt+: 27.11.2005 23:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 28.11.2005 14:00
Raksts #15


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Īsi sakot, filma bija ļoti laba. Skatāma vienā elpas vilcienā. Tā gribējās, lai katra aina būtu vismaz 2-reiz garāka, bet jau tā tur bija ielikts iekšā viss, ko vien var ielikt. Tā ir patstāvīgs mākslas darbs, tā arī to jāvērtē. Grāmata ir pavisam kas cits. Katrs, protams, filmu būtu veidojis savādāk, taču es pilnīgi pieņemu Ņūela variantu. Ja nu vienīgi beigu nots par to tautu draudzību kopīgu briesmu priekšā izlikās pārak propagandiski pievilkta reālajai īstenībai par gaidāmo (vai gaidāmo?) kristiešu un musulmaņu karu.
Milzīgs daudzums epizožu un visās visi aktieri parādīja visu, ko spēj. Bija kur priecēt acis un domas, iesaku skatīties otru reizi, ātrumā noteikti daudzi momenti būs paslīdējuši garām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pele
iesūtīt 28.11.2005 16:18
Raksts #16


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.05.05



Filmu noskatiijos sestdien. draudzene pat speciaali triis stundas kratiijaas autobusaa uz riigu, lai tik redzeetu filmu grin.gif

jau pirmajos mirkljos filma bija sagroziita ohmy.gif bet nu tas nekas... manupraat tiem, kas nebij lasiijushi graamatas gan bija gruuti visu saprast,bet nu taa kaa es pie shiis kategorijas nepiederu, tad daudz gan nevaru spriest. diez vai nelasiijushie saprata, kas tieshi bija domaats 3.paarbaudiijumaa(kur visi spridzekljmuudzhi, bubulji un sfinksas?)

kas man pashai likaas nesaprotams? no saakuma juka kas ir kas (BAARTIJS KRAUCHSS, igors karkarovs (piedodiet, ja sajaucu vaardu)) bet veelaak jau ar visu apradu. sizhets spraigs un aizraujoshh (neatkaartoshu, ka bija pamatiigi sagroziits laughing.gif )

ljoti patika, kaa teelo klemensa poesija, pilniigi shermulji paarskreeja, kad vinja filmas beigaas iekliedzaas (to vareetu saukt par ljoti labu vietu filmaa)

patieshaam ljoti zheel, ka bija daudz kas iznjemts (vai es maldos, ka hermiones elfu padariishana bija ceturtajaa graamataa?)

man nemaz netrauceeja tas, ka biju jau tik daudz redzeejusi video no filmas, vieniigi visi joki gan jau bija zinaami, un smiekli nenaaca.

IISAAK SAKOT - filma vienkaarshi super, starp citu, ieshu velreiz (eh, man taads nikjis)...

ak jaa, vairs nebriinos, kaadeelj filmai bija vecuma ierobezhojums wink.gif

Šo rakstu rediģēja felissa: 28.11.2005 16:22
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 28.11.2005 23:17
Raksts #17


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Hmm.. pašā iesākumā mēģināšu oponēt filmas kritiķu viedoklim, ka šī ir labākā Poteriādes [līdz šim uzņemtā] filma. Nu nepiekrītu. Otra labākā gan, tas jā. Taču iepriekšējā bija svaigāka un dzīvīgāka, spāņu režisora darbs mani tomēr piesaistīja vairāk. UB ir ļoti profesionāla -- gan specefektu, gan aktieru tēlojuma ziņā, tomēr nebija tās dzirkstelītes [kas gan varbūt ir baigi subjektīvā dzirkstelīte, bet tomēr..]. Un, kā jau vienmēr, var piesieties pie tā, ka trūkst pāris neparastu un ievērības cienīgu ainu, kas aprakstītas grāmatā, ka pārbaudījumi varēja būt specefektiem bagātāki, ka cīņa ar Voldemortu, lai arī perfekti nostrādāta, tomēr nebija tik šaušalīga, kā aprakstīta [bet es jau saprotu, kāds ir aptuvenais filmas mērķauditorijas vecums..], ka viss notika tik ļoti ātri, ka sajūta bija -- filma sastāvējusi tikai no 3 pārbaudījumiem un izšķirošās cīņas ! Trūka savstarpējo dialogu, kas norādītu, kādas ir pašu cilvēku sajūtas un domas.. šoreiz bija tā -- ja cilvēks nav lasījis grāmatu, viņam patiešām nevarētu būt skaidrs, par ko īsti ir filma, un kāds ir tās ''mesidžs'', atšķirībā no iepriekšējām. Diemžēl.

Kas man patika:

Perfektais Redklifa tēlojums, it īpaši Voldemorta cīņas aina. Arī Grints, protams, bet Vatsone gan šoreiz šķita tāda samākslota. Dvīņi arī bija fantastiski kiss.gif.

Aina prefektu vannasistabā meele_a.gif. Vienkārši jautra.

Durmštrangas un Bosbatonas audzēkņu ierašanās, vienkārši perfekta, labāku skatu nebūtu iztēlojusies, UB lasot.


Kas man nepatika:

Trūka daudz būtisku ainu un dialogu, kā jau minēju.

Drako un citi it kā svarīgi tēli ''uzpeldēja'' tikai pa reizei..

Steiga, steiga un vēlreiz steiga..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
**Kittie**
iesūtīt 29.11.2005 16:14
Raksts #18


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.09.05
Kur: vecrīga



ah šī man patika labāk no visām četrām filmām. es biju gar zemi kad man patieca ka jau piektdien es varu iet uz to filmu. ak filma bija vnk nepārspējama... man patika gandrīz viss. man patika mūzika. patika kā aktieri spēlēja..(daniels...un visi pārējie) man patika specefekti... ak cik forši... zemūdens aijnas... un pūķis... kruti... un filmā bija arī tie smieklīgie kadri.. un tie Rona izteicieni. he rēciens parāva tajā brīdī kad rons patieca ka Hermione tomēr ir meijtene...
Nepatika ka bija sasteigts nedaudz. sākumā viss bija tiešām nedaudz sasteigts.... hmmm es gribētu vairāk redzēt Kalambola aijnas. Nevis tikaj talismanu parādi.. un arī nepatika tas ka šis tas interesants kas bija grāmatā netika pieminēts filmā. un neduadz kaijtināja hermiones emocijas. viņa visu laijku nedaudz tā kā stresoja un visu laijku izskatījās tik uzvilkta bet nospēlēja emma savu lomu labi...
Protams ja filmā liktu visu visu kas bija grāmātā tad nu tur varētu patiesībā mazu mini seriālu uztaisīt... mhh....
bet neraugoties uz to filma bija lieliska... laij jau tur ir tās dažas nepilnības bet filma tiešām ir skatāma. tikaj man liekas ka tie kas grāmatu nav lasījuši tā isti nevar saprast kas kur ko kā. mana mamma nav lasījusi grāmatas un tāpē man nācās viņai šo to pastāstīt klusām.
Ah es filmu redzēju divas reizes un man ir par mazu. gri'bu vēl un vēl un vēl.. man tie''sam šausmīgi patika... tongue.gif
zālē pēc katras foršās epizodes visi aplaudēja kā kaut kādā koncertā... nu bet bija jau par ko. un pēc seansa beijgām aplausi arī skanēja un diezgan ilgi... smile.gif)

Šo rakstu rediģēja **Kittie**: 29.11.2005 16:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 30.11.2005 09:05
Raksts #19


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Nepatika. Par spīti tam, ka tieši Uguns Biķeris šķiet viena no labākajām Potera sērijas grāmatām – bet laba tā ir tieši dēļ visām globāli maznozīmīgajām sižeta apakšlīnijām, kas paspēlējas ar dažādām cilvēku un arī sabiedrības kā tādas īpašībām. Tos visus parādīt filmā, iespējams, tiešām nav viegli – it īpaši ierobežotā laika dēļ – bet vai tādēļ man par labāku būtu jāuzskata filma, kas tāda tomēr nav?
Filma visai akurāti pieturas pie grāmatas (apgrieztas versijas, protams, un skrienot cauri mežonīgā tempā) – jā. Bet, tāpat kā reiz jau teicu par pirmo filmu – tad tā nav mākslas filma, bet gan jau Poteru sērijā bieži vien pieminētās kustīgās ilustrācijas grāmatai. Jā, grāmatai, kas arī atmetot visus raksturus un krietnu daļu intrigu, joprojām spēj piedāvāt aizraujošu sižetu – bet ne vairāk.

Pat pēc pirmajām divām filmām man tomēr bija vēlme tās paskatīties vēlreiz – kaut vai noskaņas dēļ. Ar Uguns biķeri tā nav.
Ar trešo filmu, ar stilistiski lielisko reklāmfilmiņu un arī pašu filmu, kas noskaņas ziņā nebija daudz sliktāka par tās reklāmu, šo te īsti salīdzināt nav vērts. Ja tā bija pamatīgs solis uz priekšu Potera filmu kvalitātē, tad Uguns Biķeris ir kārtīgs kritiens atpakaļ – kopīgās noskaņas un iespaida ziņā.

Lieliska Knisle, lielisks Tramdāns.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Puķu elfs
iesūtīt 01.12.2005 13:10
Raksts #20


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.10.05
Kur: Starp sākumu un beigām.



Bieži vien pasakas un fantastiski stāsti ir tie, kas palīdz cilvēka dvēselei izdzīvot vairāk vai mazāk sarežģītās dzīves situācijās. Lasot grāmatas un skatoties filmas rodas iespēja uz kādu laiku dzīvot citu dzīvi, aizmirst par realitāti un tās uzspiestajiem pienākumiem un problēmām. Un iešana uz jauno HP filmu, atzīšos, bija klasisks bēgšanas paraugs. Un, ak vai, kāda vilšanās!
Nu kādēļ režisors nevarēja sadūšoties un veidot divas filmas no vienas grāmatas? Steiga, steiga un vēlreiz steiga ir vienīgie vārdi, ar kuriem varu raksturot šo filmu. Kā pamatkrāsās mālēta bilde. Kur pazuduši pustoņi un nianses? Noskaņas, mājieni, maģiska atmosfēra? Kā meksikāņu seriālā kārtējās sērijas sākumā atstāstīti iepriekšējās sērijas notikumi. Ainas un epizodes pilnos auļos seko viena otrai, neļaujot izjust un pārdzīvot. Pusaudžu mulsuma un apjukuma radītās sāpes un nesaprašanās ir vien tāds ķiķināsanai domāts pavediens. Hermiones ieskrambātā sirds, Rona greizsirdība un Harija bailes - viss kā garāmejot, starp citu. Arī pārbaudījumi - oriģināli un it kā bīstami, bet izpildījumā nešķiet ne bīstami ne sarežģīti. Var jau būt, ka Harijam viss pa spēkam un nāk tik viegli. Un labirintā, kurā, pēc Dumidora teiktā, vajadzēja apdaraudēt Hariju un pārējos ar viņu pašu bailēm, šaubām un slēptākajiem dēmoniem, mitinājās tikai miglaina dūmaka un cilvēkēdāji koki. Tikai Sedrika nāve bija attēlota visās niansēs - asaras aizmigloja skatu un mitrināja vaigus. Arī Paši-Zināt-Kā atdzimšana bija baisa diezgan. Un Knisles jaunkundze lieliska.
Lai cik traģisks būtu bijis domāts stāsts, un nākotne taču drūma un tumša, viss notika smiekliņu un smīnu noskaņā. Man žēl, ka tā. Atvainojos tiem, kuriem patika šī filma. Un arī apskaužu jūs. Mazliet.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.04.2024 16:41