Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Silmarillions, Help me..
Immortal
iesūtīt 12.05.2004 11:39
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.04
Kur: šūpuļtīklā zem bumbieres...



Es gribeju uzzināt kas tā par grāmatu. Vai kāds man varētu pateikt? Es jau esmu jautājusi, taču skaidrībā netiku. Ir kādam labam ciuvēciņam laiks sīki aprakstīt to lietu (grāmata, ja?). Un veikalā viņu var nopirkt? Es arī gribētu to izlasīt. Inčīga laikam... pēc visa, kas te ir ticis pieminēts. (Es pareizi nosaukumu uzrakstīju?)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  « < 2 3 4  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (60 - 70)
Edzako
iesūtīt 06.03.2006 17:45
Raksts #61


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.02.06
Kur: Ogre



blush.gif doh parādīju sevi no labākās puses nu ok, žēl ka pašlaik nav tajā pašā J&R grāmatnīcā, būs vien jāpasūta, protams ar mammas karti tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 07.03.2006 15:04
Raksts #62


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Cik maksaa celjs turp-atpakalj no Ogres uz Rigu? Kapec speciali braukt uz Rigu, teret laiku, utt. ja var pasutit un tev atnes uz maaju? un tas maksaa tikai par 1 Ls vairaak.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Edzako
iesūtīt 08.03.2006 22:56
Raksts #63


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.02.06
Kur: Ogre



CITĀTS(brego @ 07.03.2006 15:04) [snapback]572537[/snapback]

Cik maksaa celjs turp-atpakalj no Ogres uz Rigu? Kapec speciali braukt uz Rigu, teret laiku, utt. ja var pasutit un tev atnes uz maaju? un tas maksaa tikai par 1 Ls vairaak.


Īstenībā es katru dienu braucu uz Rīgu tongue.gif es tur mācos, vienīgi no tās interneta lapas sapratu ka ārpus Rīgas teritorijas viņi vienkārši nepiegādā rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_*
iesūtīt 29.03.2006 20:00
Raksts #64





Viesi




Jē, jpī kā jē, beidzot dabūju Silmarillion yahoo_a.gif esmu ļoti laimīgs, jātzīst, ka izmantoju Brego ieteikto mājaslapu-tādēļ īpaša pateicība viņam, kamēr čakarējos gaidīdams Silmarilllion nopirku Hobit (angliski), kas jāatzīst angliski bij lasāmāks nekā latviski, kaut jāatzīst man patika arī latviskais tulkojums ā un vēl paķēru Farmer Gil from Ham-tīri trenniņam thumbsup.gif. Bet vispār nezināju ka Sil ir tik biezss ~ 440 lpp.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesiss_*
iesūtīt 26.05.2006 18:00
Raksts #65





Viesi




Ar silmu ir taa.... Baigi ok, bet gruuti lasiit deelj taa, ka katrs treshais vards ir kaads elfu person vai viet vaards..... / tiesa latvisku versiju, ja taada maz ir, neesmu redzeejis.....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 26.05.2006 19:20
Raksts #66


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Latviskās versijas nav, ja neskaita dažu fanu tulkojumaq mēģinājumu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fëanor
iesūtīt 26.05.2006 22:14
Raksts #67


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.05.06
Kur: Slampe



Es godiigu sakot pat uzskatu ka tulkot Silmu buutu noziegums pret cilveeci.... Nu nevar paartulkot to visu latviski.... vismaz taa lai nezustu visa teksta taa burviiba....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ShadowDragon
iesūtīt 29.08.2006 17:58
Raksts #68


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.11.04
Kur: Rīga, purvciems.



CITĀTS(Fëanor @ 26.05.2006 23:14) [snapback]639503[/snapback]

Es godiigu sakot pat uzskatu ka tulkot Silmu buutu noziegums pret cilveeci.... Nu nevar paartulkot to visu latviski.... vismaz taa lai nezustu visa teksta taa burviiba....


Ir krievu valodā divi tulkojumi kuri tika tiražēti, pilnīgi lasāmi, bet jābūt labām krievu valodas prasmēm ar "Hobita" līmeni vien nepietiks ja kādam ir vēlēšanās varu atrast. Angļu variantu man gan kāds nočiepa un ja nu gadās tā ka viņš lasa šo rakstu "ATDOD!!!"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elderons10
iesūtīt 04.01.2007 02:50
Raksts #69


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.06
Kur: Dūmu kalna virsotne



Ja nemaldos kad Tolkins bija uzrakstijis Hobitu un G.P. viņš tāteikt spēlējās un uz dažādām lapiņām pierakstija viskautko pa viņa izdomāto pasuli (kā viņa radusies kādi tur bija dievi kādas bija pirmās tautas uz vidus zemes u.t.t). kad Tolkins nomira viņa dāls apkooja visu ko Tolkins bija uzrakstijis un nu tas apkopojum kas ir izveidots kā diezgan intresanta un saturīga lasām viela ir arī Silmarillons.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saris
iesūtīt 01.11.2008 23:46
Raksts #70


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.10.05
Kur: cēsis



CITĀTS(Elf @ 24.02.2006 16:52) *
Nav gan gluži kā Tu saki. smile.gif
Jā - Akallabeth ir stāsts par Numenoru un tās krišanu/iznīcināšanu, bet Akallabeth, lai arī iespiests kopā ar Quenta Silmarillion, kurš tad arī būtu uzskatāms par The Silmarillion kopā ar Ainulindale un Valaquenta, tomēr ir uztverams kā atsevišķs darbs, nevis Silm daļa. Gluži tāpat kā "Of the Rings of Power".
Ja nav ticības tam ko saku:


The Silmarillion is a collection of mythopoeic works !

The Silmarillion comprises five parts. The first part, Ainulindalë, tells of the creation of Eä, the "world that is". Valaquenta, the second part, gives a description of the Valar and Maiar, the supernatural powers in Eä. The next section, Quenta Silmarillion, which forms the bulk of the collection, chronicles the history of the events before and during the First Age. The fourth part, Akallabêth, relates the history of the Downfall of Númenor and its people, which takes place in the Second Age. The final part, Of the Rings of Power and the Third Age, is a brief account of the circumstances which led to and were presented in The Lord of the Rings.

The five parts were initially separate works, but it was the elder Tolkien's express wish that they be published together


This is the way it is wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 25.05.2009 13:17
Raksts #71


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



Man sanāca Silmarillionu vispirms izlasīt vācu valodā (he he), bet tiešām tā nav viegla lasāmviela. Vispār man tas ļoti atgādināja Veco Derību Bībelē - tāpat par radīšanu, par pirmajām ciltīm, par pirmssākumiem, par dažādām ciltīm un vadoņiem, kā arī ļaunumu un uzupurēšanos, un godprātību, un visu citu, ko cilvēki mēdz darīt pasaulē.

+ tas parāda arī, kā no dažādām cilvēku izvēlēm rodas pozitīvas vai negatīvas sekas, pie tam vēl daudzus gadsimtus pēc konkrētajiem notikumiem.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  « < 2 3 4
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 13:11