Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Šerloks Holmss, citāti no stāstiem, filmām, seriāliem)
Andromeda
iesūtīt 24.01.2013 13:36
Raksts #1


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Pavediens domāts citātiem no stāstiem, filmām un seriāliem par pasaules slaveno detektīvu Šerloku Holmsu.

Ja Tev ir ar ko dalīties, droši to vari darīt šeit.

Obligāti norādi stāstu, filmu vai seriālu, no kura citāts ir ņemts. Izmanto latviešu valodu.


Stāsti:

„Jūs skatāties, bet neievērojat. Atšķirība ir liela.”

Šerloks Holmss
- Skandāls Bohēmijā

„Pagaidām man nav nekādu ziņu. Veidot teoriju pirms iegūtas ziņas ir lielākā kļūda. Cilvēks, pats nemanot, sāk pielāgot faktus teorijai, nevis pamatot teoriju ar faktiem.”

Šerloks Holmss
- Skandāls Bohēmijā

„Redzat, es iedomājos, ka cilvēka smadzenes ir kā nelieli tukši bēniņi, kuri jāpiepilda ar tādām mēbelēm, kādas jums patīk. Muļķis savāks tur visādas grabažas, kuras gadīsies pie rokas, tā ka derīgās zināšanas nebūs kur likt vai tās būs iejauktas tādos krāmos, ka tām netiks vairs klāt. Rūpīgs darbinieks izveicīgi atlasa visu to, ko grib novietot savos smadzeņu bēniņos. Viņš ņem tikai rīkus, kas palīdz darbā, bet to būs krietni daudz un visi salikti priekšzīmīgā kārtībā. Ir aplam domāt, ka mazajai telpai ir elastīgas sienas un tās var izbīdīt plašākas. Iedomājieties, ka pienāks laiks, kad, iemantojot ko jaunu, jūs aizmirsīsiet kaut ko no iepriekšējā. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai nederīgi fakti neizstumj ārā derīgos.”

Šerloks Holmss
- Etīde purpura toņos

„Mans pārbaudītais izmeklēšanas princips ir šāds - izslēgt visus pilnīgi neiespējamos pieņēmumus. Tādā gadījumā tas, kas paliek pāri, ir patiesība, lai cik neticama tā ari liktos.”

Šerloks Holmss
- Berilu diadēma

„Mans vārds ir Šerloks Holmss, un tā ir mana profesija - zināt to, ko citi nezina.”

Šerloks Holmss
- Zilais Karbunkuls

„Viņš ir noziedznieku pasaules Napoleons, Vatson. Viņš ir noorganizējis pusi visu ļaundarību un gandrīz visus līdz šim neatklātos noziegumus mūsu galvaspilsētā. Viņš ir ģēnijs, filozofs, abstrakts domātājs. Viņam ir pirmklasīgas smadzenes. Viņš sēž nekustēdamies kā zirneklis sava tīkla centrā, bet šim tīklam ir tūkstošiem pavedienu, un viņš labi pazīst katra pavediena vibrāciju. Pats viņš maz ko dara. Viņš tikai plāno.”

Šerloks Holmss par Moriartiju
- Pēdējā problēma

BBC Sherlock:

„Arlabvakar, Maikroft. Lūdzu, nesāc karu pirms es esmu mājās, tu labi zini, ko tas nodara satiksmei.”

Šerloks Holmss
- A Study in Pink

„Ak, velns! Kāda tam nozīme? Mēs riņķojam ap sauli, un? Ja mēs riņķotu ap mēnesi vai apkārt, apkārt dārzam kā tāds spēļu lācītis, tas neko nemainītu. Viss, kam ir kāda jēga, ir mans darbs. Bez tā, manas smadzenes pūst.”

Šerloks Holmss
- A Study in Pink

„Tavs prāts ir tik rāms, uz priekšu, atpakaļ, tik tikko izmantots. Mans ir kā dzinējs, ārpus kontroles, raķete, kas plēš sevi gabalos uz palaišanas platformas. Man vajag lietu!”

Šerloks Holmss
- Hounds of Baskerville


Jūsu citāti?


Andromeda

Šo rakstu rediģēja Andromeda: 24.01.2013 13:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 1)
Aiva
iesūtīt 25.01.2013 14:14
Raksts #2


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



No 1982.g. Š.Holmsa teātra izrādes:

Larabijs: "O, Jums šķiet, ka jūs varat lasīt mani... kā tādu atvērtu grāmatu!"
Holmss: "O, nē, nē. Kā ābeci, Larabij, kā ābeci."


Holmss: "Mans laiks ir ierobežots tāpat kā jūsējais, Larabij. Šim darījumam man ir līdz tūkstoš mārciņu. Ja jūs neesat ar mieru... man atliek tikai novēlēt jums patīkami pavadīt laiku. Kaut arī šaubos, ka tas būs iespējams."
Larabijs: "Nē, varat ņemt! Varat ņemt..."
Holmss sāk skaitīt naudu no maka.
Larabijs: "Mister Holms, vai jūs neteicāt, ka jums ir līdzi tikai tūkstotis?"
Holmss: "Es neteicu ka man nav vairāk līdz. Es teicu, ka šim darījumam ... man nav vairāk līdz."

Holmss: "Mis Folknere , iegaumējiet labi šos ļaunos, pārvērstos purnus. Rīt jums Skotlendjardā būs jāliecina."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 09:49