Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Jūrzemes" sērija, Ursula Le Gvina
The Shine
iesūtīt 07.11.2003 18:34
Raksts #1


Valara
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.03
Kur: kaut kur te
Dzejnieks 2008



vai kāds ir lasījis četras "Jūrzemes sērijas" grāmatas? ja jā, tad, lūdzu, domas par Gedu, Vīķi, Kristālu, Serretu un citiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  « < 3 4 5 6 7 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (80 - 99)
Dekaels
iesūtīt 29.04.2004 09:06
Raksts #81


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



Mjā, Jūrzeme...

Nav daudz grāmatu, kas varētu man likt raudāt. Grīna "Dvēseļu putenis, piemēram". Janovska "Pēc katastrofas".

Le Guinas "Tehanu" un "The Other Wind". Štrunts par feminismu, štrunts par visu. Kad es lasu, kā Tehanu izsauc Kalesīnu, kā Tehanu runājas ar drakoniem - jāraud. Par to, ka nekad tā nebūs. Tā lūk.

(Jā, Nimue, kaut kādus Jūrzemes stāstus 4-5 esmu lasījis krieviski, bet tie laikam ir citi. Krieviski ir iznācis arī tas stāstu krājums, par kuru tu runā, bet nekur Latvijā vēl neesmu to redzējis...)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tumshiba
iesūtīt 06.05.2004 21:34
Raksts #82


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.03.04



CITĀTS(Dekaels @ 29.04.2004 09:06)
Mjā, Jūrzeme...

Nav daudz grāmatu, kas varētu man likt raudāt. Grīna "Dvēseļu putenis, piemēram". Janovska "Pēc katastrofas".

Burvīga sērija, brīnišķigas grāmatas, vienreizēji uzburta pasaule!!!
Jāsaka, ka šo grāmatu lasīšanā bijā kā meditācija, kad pašam šķita, ka prāts pilnīgi pārceļas uz Jūrzemi!!! Burvīgi!

man gan no visām grāmatām kaut kā pievilcīgāk šķiet "Atuanas kapenes". Perfekta noskaņa! Teneras tēls! Kapeņu labirints un ar to saistītās noskaņas! Bezvārda gari! Un fināls!!!! cool.gif

Ja kāds vēl nav lasījis, noteikti izlasiet! To nevar nožēlot!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 14.05.2004 17:33
Raksts #83


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



CITĀTS(Nimue @ 26.04.2004 19:39)
(vēl ir arī sestā - stāstu krājums, kas būtu jālasa pirms piektās... Diemžēl grāmatnīcās nav nācies sastapr, elektroniski arī laikam nevienam nav, ne krieviski ne (kur nu vēl)  latviski tulkotas nav)

Būšu nejauka un pavaicāšu Nimue, vai ar "stāstu krājumu" netika domāts tas pats "Tales From Earthsea," kas tik centīgi tika apspriests šī pavediens pirmajās lapās?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Immortal
iesūtīt 18.05.2004 14:24
Raksts #84


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.04
Kur: šūpuļtīklā zem bumbieres...



Es arī izlasīju 1.grāmatu. Man ļoti lēni gāja uz priekšu! Bet es izlasīšu visas pārējās arī. Man gan viņas ir biblenē, izņemot 3. Tā tur nav, be kādreiz bija...
Ļoti interesanta, vismaz pirmā!!! grin.gif Kas notiek piektajā? Tā grāmata ir tikpat saistoša un brīnumaina kā GP. Man ļoti patīk!!!! cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tumshiba
iesūtīt 19.05.2004 22:30
Raksts #85


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.03.04



Nevar būt, ka Jūrzeme lēni lasās??? ohmy.gif
Tika jaukas grāmatas, kas liek pārdomāt daudzas lietas! mad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Immortal
iesūtīt 21.05.2004 13:45
Raksts #86


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.04
Kur: šūpuļtīklā zem bumbieres...



CITĀTS(Palpatins @ 19.05.2004 22:30)
Nevar būt, ka Jūrzeme lēni lasās??? ohmy.gif
Tika jaukas grāmatas, kas liek pārdomāt daudzas lietas! mad.gif

Tika jaukas grāmatas? Kā to saprast?
Nu, es biju diezgan sīka, kad lasīju... tapē jau aī lēni gāja. Man viņa tāda sarežģīta likās, bet es drīzumā pārlasīšu vēl! Visas! Tikai piektā man nav...biblenē...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 21.05.2004 13:48
Raksts #87


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Piektā latviski nav tulkota. Velti viņu bibliotēkā meklēt. Angliski varbūt ir, nezinu, neesmu interesējueis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tumshiba
iesūtīt 23.05.2004 09:29
Raksts #88


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.03.04



CITĀTS(Immortal @ 21.05.2004 13:45)
CITĀTS(Palpatins @ 19.05.2004 22:30)
Nevar būt, ka Jūrzeme lēni lasās??? ohmy.gif
Tika jaukas grāmatas, kas liek pārdomāt daudzas lietas! mad.gif

Tika jaukas grāmatas? Kā to saprast?
Nu, es biju diezgan sīka, kad lasīju... tapē jau aī lēni gāja. Man viņa tāda sarežģīta likās, bet es drīzumā pārlasīšu vēl! Visas! Tikai piektā man nav...biblenē...

Nevi "tika", bet "tik"! redz, kāda smieklīga drukas kļūdiņa ieviesusies grin.gif
Nevajag uzreiz pārprast un es Tevi nemaz netaisījos apvainot! wink.gif

Kad pārlasīsi, tad noteikti dod ziņu, jo būs interesanti uzzināt tagad iegūtos iespaidus smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Akane
iesūtīt 23.05.2004 10:41
Raksts #89


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.01.04
Kur: another place :P



Man ir 4 grāmatas.izlasījusi esmu 1. un 2., sāku arī 3. bet Atlanta aizņēmās, tapē nepaspēju izlasīt... bet nu ceru drīz atdabūt... un pabeigt lasīt...
man gan tā lasīšana baigi ātri aizgāja - viena grāmata vienā dienā, tikai tad neko citu nevar darīt, savādāk atslēdzas no domas un no lasīšanas nekāda prieka getlost.gif
Man arī vislabāk patika "Atuanas kapenes", bet šausmīgi gribās to 4. izlasīt, bet vispirms jāizlasa 3....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 24.05.2004 19:44
Raksts #90


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Mani ļoti piesaista Jūrzemes maģijas koncepcija. Maģija ir process, norise, ne pabeigta, galīga darbība; tā jāuztur; tā prasa nemitīgu koncentrēšanos un spēku.
Tāpat mani patika, ka izskaidrots (saprāta robežās) burvju darbs - zināt vārdus un ceļus, kā tos izdibināt. Lai spētu veikt burvestību ar kādu objektu, jāzina tā īstais vārds. Man, kā "ne-eksaktā" virziena piekritējai, tas šķita īpaši pieņemami.

"Jūrzemes burvis" ir vienīgā grāmata, kuru lasot, es nobijos no skaņas, kas rodas pāršķirot lappuses. Nav daudz tādu grāmatu, kas spētu lasītāja uzmanību turēt tik saspringtu tik ilgu laiku. Tas, cik maz/daudz es lasīšanas laikā domāju par ikdienišķām lietām, par lietām, kas neizriet no grāmatas idejas, norāda uz autores meistarību.

Jāsaka, Jūrzeme pagaidām atrodas manu iecienītāko grāmatu augšgalā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
She_Elf
iesūtīt 26.05.2004 13:39
Raksts #91


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04



ideaalas graamatinjas.. bishkji skumji gan sametaas.. baajgi labaas. kaadm wajga waru pasviest visa 4... hee.. ursulai wispaar labas graamatinjas.. grin.gif
labi ka naw taa pawirshi noraxturots... wii i perfekti...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
AxelBladd
iesūtīt 27.05.2004 14:01
Raksts #92


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.04
Kur: ZzZ



Ui Shito graramatu seriju es bibloteka lasiju kad pamatskola vel macijos, galigi aizmirsies sizets. Kaut ka nebiju gramatnicas maniji, bet dikti gribas majas iegadaties, bus japamekle uzmanigak smile.gif

Starp citu kads ir shis serijas angliskais nosaukums?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 27.05.2004 14:16
Raksts #93


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Sērija saucas "Earthsea".
Grāmatas:
  • 01 - A Wizard Of Earth Sea
  • 02 - The Tombs Of Atuan
  • 03 - The Farthest Shore
  • 04 - Tehanu
  • 05 - The Other Wind


Šo rakstu rediģēja Roviela: 27.05.2004 14:17
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zenofeX
iesūtīt 01.06.2004 17:55
Raksts #94


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.11.03
Kur: nemitīgā kustībā/nav



Elentari:
CITĀTS
"Jūrzemes burvis" ir vienīgā grāmata, kuru lasot, es nobijos no skaņas, kas rodas pāršķirot lappuses.


Super! Man liekas, veel preciizaak nav iespeejams pateikt, cik dzelzhaini Le Gvina ar savu Juurzemes pasauli tur lasiitaaju savaas rokas! cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 03.06.2004 18:31
Raksts #95


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Diemžēl vai par laimi, bet pagaidām nav citu grāmatu, kuras es varētu lasīt arī, neraugoties uz traucējošiem apstākļiem - televizoru, skaļiem radugabaliem, trokšņojošiem kaimiņiem utt.

Grāmata nav logs uz citu pasauli, grāmata pati ir cita pasaule.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lirella
iesūtīt 17.07.2004 16:30
Raksts #96


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.05.04
Kur: ...citur...



Ticiet vai nē, bet es tikko uzzināju, ka ir 5 grāmata. Paldies Roviela! wink.gif Tūlīt došos to meklēt, jo
man traki patīk tās grāmatas.!!!

To Elentari - labāk saki "par laimi"! wink.gif Es pati gribētu Roukā pamācīties, bet ak vai - tur jau sievietes neņem pretī.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Crash
iesūtīt 17.07.2004 16:32
Raksts #97


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.07.04
Kur: Riga, Latvia



Tiiri forshi, man patika. Tik diemzheel tas viss ir sen lasiits un nu jau aizmirsts sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
grapefruit
iesūtīt 15.10.2004 20:07
Raksts #98


Streipuļo ārā no Vepra galvas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Starp savām pasaulēm tukšumā
Rakstnieks 2005



CITĀTS
no pirmajaam ccetraam man vislabaak patika "Atuanas kapenes".

Jā, man arī tās patika vislabāk, patiesībā tieši šo grāmatu no Jūraszemes sērijas izlasīju pirmo...
Un tad aiziet lasīju visas pēc kārtas laughing.gif
Grāmatas ir ļoti savdabīgas un nenoliedzami dziļdomīgas...
Man gan nav atlicis alika izlasīt 4., bet es jau steidzos laughing.gif
Un labi, ka dabūju iepazīties ar šo pavedienu, jo citādi par piekto grāmatu nemaz nebūtu uzzinājusi, jo, ja nemaldos, anotācijā uz 4. tās bija minēts, ka tā ir pēdējā šīs sērijas grāmata! mad.gif laughing.gif

Šo rakstu rediģēja grapefruit: 15.10.2004 20:08
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
GameMaster
iesūtīt 16.10.2004 05:33
Raksts #99


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 03.06.04



"Earthsea" sērija principā bija diezgan laba. Un, lai arī pēc pirmās grāmatas izlasīšanas nejutu vēlmi turpināt, tomēr saņēmos un 2-4 grāamtas bija pat ļoti saistošas un interesantas.
Diemžēl manai gaumei nekas vairāk. Stāsti par varenvarenajiem-varen-burvjiem ir bijuši daudz un dikti (ņemsim par piemēru kaut manu mīluli Raimondu E. Feistu ar viņa lielisko "Magician") . Taču "Earthsea" bija interesanta pasaule un lasāmvielai arī paliela filozofijas deva, taču nekas tāds, lai varētu nolikt par žanra kanonu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 16.10.2004 09:22
Raksts #100


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Šīs grāmatas ir tik interesantas ari tāpēc, ka neseko fantāzijas grāmatās tik šausmīgi apzelētajam šižetam par Varoni, kas ar Labo Pulciņu cīnās pret Slikto Armiju, lai Glābtu Pasauli vai Atrastu Artefaktu.
Te tiek izmantoti citi zemteksti, citi aarhetipi (senā Grieķija, Freids), citāds problēmas traktējums. Tā ir izcila at to, ka ir ļoti savādāka.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  « < 3 4 5 6 7 >
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 14:37