Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pēdējais elfs, Silvana de Mari
Vērtējums 5 V
ils
iesūtīt 10.11.2006 15:40
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



http://www.diena.lv/kulturas_diena/lasit.php?id=290694
Pēdējais elfs.
Autore Silvana De Mari.

Šodienas Kultūras Dienā ir fragments un anotācija par jaunu pasaku romānu pieaugušajiem, tādā nozīmē, ka nav parasts bojeviks (grāvējs). Tas iznāks latviešu valodā. Internetā anotācijas nebija.
Viņai vēl ir grāmata Pēdējais pūķis. Itāļu autore.
Tāpēc arī rakstīts par viņu itāliski:
http://www.infinitestorie.it/frames.specia...iali.asp?ID=299
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
maichestera
iesūtīt 16.11.2006 20:03
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Es tikai nesapratu,vai to grāmatu var nopirkt grāmatnīcā,vai viņu tikai tulko?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 16.11.2006 22:27
Raksts #3


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Izteikšos īsi un kodolīgi- gribu, tātad ar laiku dabūšu! grin.gif Izklausās pat ļoti interesanti, tikai es arī vēlētos zināt- vai grāmata tiek tulkota vai arī tā ir jau iznākusi?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 08.01.2007 08:27
Raksts #4


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Par dīvainu sievieti, kas pilina slapjumu no acīm un deguna, kad ir bēdīga.
Par briesmīgu mednieku, kurš sava prieka pēc slaktē odus, rij beigtus trušus un rauš bagātības, pārdodams nogalētu dzīvnieku ādiņas.
Par pūķi, DIŽENĀKO no būtnēm.
Un, protams, par elfu. Kura lielās spējas ir elpot, ēst, būt dzīvam un kuram ir garš, skanīgs vārds, ko nezin kāpēc citi izdzirdot uzskata par šķaudienu.

Neļaujiet vāka attēlam sevi samulsināt. Stāsts nerisinās mūsdienās, un pēdējais elfs nestaigā pa naksnīgām Ņujorkas ielām. Kaut diez vai tas ko būtisku mainītu.

Sen nebiju tik daudz reizē skumji un priecīgi smējusies, lasot grāmatu. Un nebiju zinājusi, ka tik silti var rakstīt par nesaprašanos.

Nu jā. Vēl tik’ citātu vienu.

CITĀTS
- Tu ir cilvēka mātīte, – viņš triumfējoši izteica savu secinājumu.
- Ir jāsaka sieviete, nejēga, - atbildēja cilvēks.
- Ak, es lūdzu piedošanu, sieviete nejēga, es būšu uzmanīgāks, tagad uzrunās tevi pareizi, sieviete nejēga, - apliecinot vislabākos nodomus, teica elfs. Cilvēku valoda bija grūta un mūždien sagādāja problēmas.
smile.gif

Un kā jums?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 08.01.2007 10:44
Raksts #5


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Eju pikrt, manupraat no taa citaata paliek skaidrs - mekleeju peedejo vienradzi grin.gif joks, vienkaarshi man pietruukst pasaku, paaraak daudz reaalisma manaa somaa, citaadi Svaana kungs mani nomociis grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 11.01.2007 20:01
Raksts #6


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Kas to grāmatu ir izdevis?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 11.01.2007 20:32
Raksts #7


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Biju pārsteigta. Dienas grāmata. (Nē, nav lētais variants tongue.gif)

Īstenībā, ja kādam dikti gribas, bet iegādei ir šķēršļi - esmu ar mieru aizlienēt (ja tiek zvērēta saudzība un atdošana smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cecilia
iesūtīt 14.01.2007 11:37
Raksts #8


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: sniegā pie balta akmens, vērodama liesmu sienu



mmm, izklausās interesanti. māte teica, ka vakar veikalā pagrozījusies ap to grāmatu, bet viņu nobiedēja tas vāka izskats un cena (~8 ls). tagad, kad izlasīju viņai ausmintas uzrakstīto, viņa sāk svārstīties. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dreamer
iesūtīt 19.01.2007 15:36
Raksts #9


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.05.04
Kur: kastē un betonā



Sirsnīga un mīļa pasaka, turklāt ļoti viegli lasīt (laikam tomēr vairāk bērniem paredzēta, blush.gif bet tas tā.)

Jāpiekrīt Ausmintai:
CITĀTS(Ausminta @ 08.01.2007 08:27) [snapback]1087923[/snapback]
Sen nebiju tik daudz reizē skumji un priecīgi smējusies, lasot grāmatu. Un nebiju zinājusi, ka tik silti var rakstīt par nesaprašanos.
jo vietām arī es nevarēju noturēties nesmējusies.

Aizkustināja naivais un reizē drosmīgais elfs, kuram vecāki jau iepriekš bija sagatavojuši visu ceļā nepieciešamo (pat dzejoļu grāmata īstenībā iztrādījās karte) lai piepildītos pareģojums.
Ļoti patika Erbrova tēls, viņa gudrība un ironija. Bija mazliet bēdīgi, kad viņš aizgāja bojā piešķirot nāvei jēgu un kļūstot par pēdējo pūķi, kā arī lasot viņa filozofiskās pārdomas pirms nāves.

Šo rakstu rediģēja dreamer: 19.01.2007 15:37
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cecilia
iesūtīt 28.01.2007 14:11
Raksts #10


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: sniegā pie balta akmens, vērodama liesmu sienu



mana māte saņēmās un nopirka grin.gif . vakarnakt izlasīju. patiešām daudz skumju un arī es vietām smējos kā traka. visas tās vientulības sajūtas, tik sērīgas. man patika. un izjutu drusku greizsirdību uz Riti un elfu, jo zinu, ka man savā dzīvē tik tīru un šķīstu mīlestību pašai nepiedzīvot.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 28.01.2007 22:46
4  Raksts #11


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Man draudzene šo grāmatu nopirka, balstoties, ka vāks un nosaukums ir ļot cerīgs. Mēs abas domājām, ka tā būs skumja mistika, bet izrādījās pagalam bērnišķīgi. Rīt iešu no viņas paņemt un izlasīt šo grāmatu. happy.gif

CITĀTS
cena (~8 ls).


Rēzeknē var nopirkt pa piecīti. happy.gif


Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
salvei
iesūtīt 28.01.2007 22:52
Raksts #12


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06



Bērniem domāta? Man tā nelikās. Kaut gan lasīt var arī bērni.
Ļoti ļoti patika. Fantastiska.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cecilia
iesūtīt 29.01.2007 12:29
Raksts #13


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: sniegā pie balta akmens, vērodama liesmu sienu



nu jā, bija jau drusku tādā bērnu pasaku stilā, bet patiesībā stāsts bija vairāk tieši par jūtām, domām. par to, ka vērtīgāk ir upurēt sevi citu labā, nekā vēlāk dzīvot vientulībā. par to, ka ir iespējams pārkāpt aizpriedumiem. par to, ka sapņi var piepildīties, tikai tiem ir cieši, cieši jātic un ļoti ļoti jāvēlas. un to, cik ļoti vientulīgi jūtas tas, kuru citi uzskata par savādu un kuram nav tik labu iemaņu attiecībā ar citiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 30.01.2007 12:11
Raksts #14


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



He,he...tagad lasu "Pēdējo elfu" happy.gif ,bet savas domas par šo grāmatu izteikšu cita pavedienā. Viņai vēl ir grāmata "Pēdējais pūķis"?! Būs jāpainteresējas par šo grāmatu.Laikam,rakstniece turpina iesākto taciņu un drīz būs arī pēdējā nāra,pēdējais fēnikss u.c. laughing.gif

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dreamer
iesūtīt 06.02.2007 18:22
Raksts #15


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.05.04
Kur: kastē un betonā



Par S. De Mari - Pēdējo Elfu un Pēdējo pūķi jau ir runāts šajā pavedienā. Varbūt der apvienot? wink.gif

CITĀTS(Hēbe @ 30.01.2007 12:11) [snapback]1097769[/snapback]

Viņai vēl ir grāmata "Pēdējais pūķis"?! Būs jāpainteresējas par šo grāmatu.Laikam,rakstniece turpina iesākto taciņu un drīz būs arī pēdējā nāra,pēdējais fēnikss u.c. laughing.gif
Nepūlies! happy.gif "Pēdējais pūķis" ir jau iekļauts tajā pašā grāmatā "Pēdējais elfs" (skat. 107 lpp).
Turklāt tās patiešām nav beigas, nākamā grāmata sauksies "Pēdējais orks". rolleyes_a.gif

un ja par "Pēdējo elfu", lai nesanāktu galīgākais spam&offtopic, tad - patiešām aizkustinoša un mīļa pasaka. Attēls
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 06.02.2007 20:36
Raksts #16


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



(čau gauja. Atkal aizrautībā pavedienu garām palaidu. smile.gif )

Bet par bērnišķīgumu. Viņa it kā ir tāda paviegla. Izteiksmē, sižeta vienkāršībā. Es gan nemēdzu iedalīt grāmatas bērnu/pieaugušo & co, nedomāju, ka tam ir kāda jēga (nedarīju to arī Pēdējā elfa gadījumā, tikai šīs diskusijas sakarā sāku domāt). Ir grāmatas, ko bērni nevar lasīt. Tīri saprašanas, reitinga, tematikas dēļ. Bet bērnu grāmatas, ko nevar lasīt pieaugušie - nu... Patiesībā domāt vienkārši arī ir jāmāk. Bērnišķīgas grāmatas ir labs treniņš. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 23.03.2007 23:11
Raksts #17


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



Heh...iesāku lasīt šo darbu sen,bet tā kā savas izklaidības dēļ to biju aizmirsusi pie radiem,tad atguvu grāmatu tikai nesen un ar interesi vienā dienā pabeidzu lasīt happy.gif . Neapšaubāmi bēdīga (fantāzijas iemītnieku strauja bojāeja cilvēku skaudības un baiļu dēļ),bet patīkama grāmata,kura aizrauj ar interesanto pasaules uzbūvi. Man patika pūķu perēšanas apraksts. Es gan neuzskatu,ka grāmata ir bērnišķīga. Pieaugušajiem grāmata ir kā spogulis,kas parāda mūsu vājības un nežēlību pret līdzcilvēkiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 04.04.2007 15:15
Raksts #18


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Ir lasīta. Ļoti interesanta, jā. Raita valoda, un vispār - mani ļoti elfs aizkustināja. happy.gif Arī beigas par pareģojumu bija interesantas. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 08.04.2007 12:25
Raksts #19


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Sākumā mamma man šo grāmatu atnesa, jo kāda viņas darba biedrene bija padzirdējusi, ka vispār lasu. Ja mamma nebūtu klusi nākusi pie manis naktīs un vairākas reizes sacījusi, ka nu jau būtu jāiet gulēt, grāmatu izlasītu vienā vakarā. Tomēr nācās to pabeigt nākošajā rītā. Vēlāk iegādājos to arī savā īpašumā.
Patika. Ļoti. Varētu pat teikt, ka tā ir kļuvusi par manas sirds grāmatu. Nezinu, kāpēc.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 28.05.2007 10:26
Raksts #20


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



Kā vakar sāku, tā arī izlasīju no vāka līdz vākam.

Man patika. Jauka pasaka, kas nemaz nav pasaka, bet stāsts. Par draudzību, cerībām un pūķiem. Lasot pieķēros pie tā, ka šeit, vairāk vai mazāk, bet ir tas, ka autore ir pati radījusi pasauli. Pašai savas domas par to, kādiem jābūt elfiem un pūķiem, cilvēkiem. Mazliet muļķīgas gan likās viņas domas par Daligaras valdnieku - tādas absolūti bērnišķīgi dusmīgas. Kautkā tā. Neiederējās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 10:39