Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Daži jautājumi par orkiem...
fithelion
iesūtīt 04.06.2008 11:58
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.04.08



Vai Tolkiena darbos ir kautkas minēts par orku vidējo mūža garumu, un vai vispār ir kāds orks, kas būtu nomiris dabīgā nāvē?
Cik zinu visi orki ir nogalināti vai nositušies. Orkus radija Morgots no noklīdušiem elfiem,bet tas nozīme ka orkiem arī vajadzētu būt
izturīgākiem par cilvēkiem blink_a.gif ,jo elfi tādi bija...
Ja zinat atbildi lūdzu pasakat...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 10)
Torquemada
iesūtīt 04.06.2008 12:02
Raksts #2


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.01.04
Kur: The grim darkness of the far future
Dīvainākais forumietis 2010



Nu, tolkīna orki ir pelēki. Trvvv Orki ir iekš Warhammera, kā es uzskatu. Un Kikis man ir gatavs pievienoties. Anyhow, orki, IMO, ir pilnīgs konans. Turklāt, tolkīnam nav atšķirības starp goblinu un orku, un tie ir interchangeable terms. So, pasērčo kko par gobliniem, un būs ok.


Ak jā, un obligatoriskā "great old one" atbilde - izlasi silmarillionu! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
fithelion
iesūtīt 04.06.2008 12:13
Raksts #3


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.04.08



CITĀTS(Torquemada @ 04.06.2008 13:02) *
Nu, tolkīna orki ir pelēki. Trvvv Orki ir iekš Warhammera, kā es uzskatu. Un Kikis man ir gatavs pievienoties. Anyhow, orki, IMO, ir pilnīgs konans. Turklāt, tolkīnam nav atšķirības starp goblinu un orku, un tie ir interchangeable terms. So, pasērčo kko par gobliniem, un būs ok.
Ak jā, un obligatoriskā "great old one" atbilde - izlasi silmarillionu! smile.gif


Lūdzu centies atbildēt mazliet sakarīgāk rolleyes_a.gif ...
Un es jautāju, vai ir kāds orks kas miris dabīgā nāve(Ja tas maz ir iespējams) un cik bija vidējais orku dzīves garums miera laikos(Ja tas maz ir iespējams priekš orkiem rolleyes_a.gif... ).

Šo rakstu rediģēja fithelion: 04.06.2008 12:16
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Torquemada
iesūtīt 04.06.2008 12:16
Raksts #4


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.01.04
Kur: The grim darkness of the far future
Dīvainākais forumietis 2010



Cik man domāt, mazliet mazāk par cilvēka. Tā, ap 70 max, imo.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 04.06.2008 13:37
Raksts #5


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Torquemada @ 04.06.2008 13:16) *
Cik man domāt, mazliet mazāk par cilvēka. Tā, ap 70 max, imo.

Un šim es esmu gatavs piekrist.

Turklāt, ja kāds orks arī pārdzīvoja varas pārdali, godkārīgus mēģinājumus ieņemt viņa posteni, šo novācot (domāju, nevienam nav ilūzija, ka ierindnieki ir gaļa, kas vienkārši neizdzīvo?), pārdzīvoja karus un savus komandierus, un nodzīvoja tik ilgi, ka nomira migā, diktēdams testamentu (ja vien viņā kāds vispār klausījās, protams), tad tādu gadījumu varētu būt gana maz, lai izveidot veiksmīgu statistiku par orka vidējo mūža ilgumu. Tolkīnam praktiski visi orki ir karotāji.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark_Latvian
iesūtīt 05.07.2008 03:02
Raksts #6


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.05.07
Kur: tur kur dzimst ĒNAS



pilnīgi pareizi! orks=karot+kalpot kādam ļaunajam vadonim
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
La Keira
iesūtīt 18.07.2008 17:21
Raksts #7


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.03.08
Kur: ''Spraunajā Ponijā'' dejoju pa galdu



Par orku vecumu gan neko nezinu, bet diez vai kāds orks jelkad ir miris dabīgā nāvē. Kad Morgots radīja orkus, tie jau no paša sākuma tika radīti par ļaunajiem melnajiem karotājiem. Ja nu orkus nenogalināja kāds no viņu ienaidniekiem, tad viņi noteikti paši viens otru nosituši kārtējā strīdiņā, jo orki tā vienkārši dara, lol.

Uruk-haji jebkurā gadījumā dzīvo ilgāk un ir par kapeiku gudrāki, jo tie ir orku-cilvēku krustojumi.

Jap, un tad vēl ir tie goblini - patiesībā viņiem nav ne mazākā atšķirība no orkiem, bet skaitās tomēr kaut kas cits. Karoč viņi dzīvo kalnos, ir kādu sprīdi īsāki un nav tik pretdabiski radījumi kā orki. Ak jā, un vēl pastāv arī viena labo goblinu pasuga, saukti par hobgobliniem, bet tie ir Tolkīna darbos pieminēti tikai tā starp citu.

Atgriežoties pie orkiem, diez vai viņi dzīvo ilgi, jo ja nu viņos tomēr būtu palicis kaut kas no elfiem, tad ļoti labi būtu bijis ja tās būtu smadzenes. Bet man liekas ka viņiem to diezcik nav.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 18.07.2008 19:14
Raksts #8


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Var tikai pabrīnīties, cik maz par orkiem zināms, ņemot vērā, ka šie ar labpatiku piedalījās visos karos un konfliktos pret brīvajām tautām.

Teorētiski orki varētu dzīvot ilgāk par cilvēkiem, bet laikam tomēr tā nav. Jo šos tomēr radīja Morgots. Lai arī iespējams no elfiem, orki ir tumsas izdzimumi. Un tie ar ilgu mūžu neizcēlās. Izņemums ir pūķi. Tas rada problēmas. Morgots bija spejīgs radīt ļaunas radības, kas dzīvo tūkstošiem gadu. Tātad teorētiski ar orkiem varētu būt līdzīgi. Pretpunkti ir tas, ka pūķi bija īpaši un nespēja vairoties.
Orku iezīme ir strauja vairošanās. Liekas, straujāka kā cilvēkiem. Attiecīgi viņiem jābūt īsākam mūžam. Tas būtu tikai loģiski.

Uruk-haji. Nezinu, vai gudrāki un ilgāk spejīgi dzīvot. Drīzāk pārāk aptaurēti ar uzticību Sarumanam.

Par gobliniem... man liekas, ka tā dēvēja orkus, kas dzīvo vairāk ziemeļos. Miglas kalnos un tā. Nu, visi viņi ir orki, bet goblini Miglas kalnos, uruki Mordorā, bet uruk-haji Izengardā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 25.07.2008 22:40
Raksts #9


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Elony @ 18.07.2008 20:14) *
Par gobliniem... man liekas, ka tā dēvēja orkus, kas dzīvo vairāk ziemeļos. Miglas kalnos un tā. Nu, visi viņi ir orki, bet goblini Miglas kalnos, uruki Mordorā, bet uruk-haji Izengardā.

Ne-a. Vismaz uruk-haji anatomiski atšķira no orkiem (citādi nebūtu vajadzības viņus īpaši audzēt), pieņemu, ka arī goblini atšķiras, jo viņiem ir gan cita pārvalde, gan cita anatomija, gan arī rakstnieks viņus radījis galīgi uz cita pamata. Tā, piemēram, ja orks ir fiziski spēcīgs un temdējies uz tuvcīņu, tad uruk-hajs ir universālāks (varētu lietot arbaletu). Goblini ir mazāki, veiklāki, lieto tuvcīņas ieročus un lokus, un ir sitamie zēni orkiem. Vismaz tāds iespaids man ir radies par viņiem. Un jā, dzīvo vēl īsāk. Orks pēc anatomijas varētu būt kaut kas pa vidu uruk-hajam un goblinam.

Tomēr Hobitā ir minēts, ka kalnu orki ir lielākie no gobliniem. Secinājums: acīmredzot tie nav gluži pilnīgi atšķirīgi radījumi, bet atšķirības arī nav tikai nosaukumā. Es teiktu — izcelsme tā pati, bet dažādas pasugas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 26.07.2008 07:20
Raksts #10


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Mattiass @ 25.07.2008 23:40) *
Tomēr Hobitā ir minēts, ka kalnu orki ir lielākie no gobliniem. Secinājums: acīmredzot tie nav gluži pilnīgi atšķirīgi radījumi, bet atšķirības arī nav tikai nosaukumā. Es teiktu — izcelsme tā pati, bet dažādas pasugas.


Un ko es saku? Es tikai norādu ka Silmarillionā tika minēts vārds orki nevis goblini. Tātad pareizāk apgalvot, ka goblini celušos no orkiem, nevos otrādi.
Proti, Morgots uztaisa orkus.
Tūkstošiem gadu laikā, tie attīstās dažādās pasugās.
Un man liekas, ka kalnu orki ir otrajā GP minētie dižorki - kā sākumā nodēvēja urk-hajus.
Un uruku cilts izveidošanās it kā Saurons savu roku pielika. Jeb pareizāk gredzenu. Tiesa, nedaudz.
Sarumans pie uruk-hajiem strādāja vairāk.

Nu labi, tabuliņa:

No senajiem Morgota orkiem izveidojās:

---> parasti orki ---> Saurons Mordorā šos padara par urukiem. Sīki uzlabojumi.
---> dižorki, jeb kalnu orki ---> Sarumans rada uruk-hajus. Lielāki uzlabojumi.
---> mazāka izmēra orki (goblini)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 11.06.2009 10:02
Raksts #11


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



Visu, ko gribi zināt par orkiem atradīsi te.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 12:46