Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Latviešu literatūra, vec
Sol Invictus
iesūtīt 16.09.2004 12:11
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Kādi latviešu literatūras darbi jums patīk ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Ledene
iesūtīt 25.01.2005 23:00
Raksts #21


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Šodien, aizpildot kārtējo anketu kladi grin.gif , pie jautājuma "tava mīļākā grāmata" apstājos un aizdomājos...
Nu jā, šis ir viens no mulsinošākajiem jaut., jo nācās pārcilāt pēdējā laikā izlasītās un vispār foršākās grāmatiņas.. secinājums - viens... Taču, runājot par autoriem un žanriem, mans kārtējais secinājums - neviena no tām nav latviešu autora proza, tikai viena - latviešu dzejas grāmata...
Kāpēc (un to es spriežu ne tikai pēc sevis) cilvēki -> jaunieši labprātāk izvēlas lasīt ārzemju autorus, ja pieejamas arī latviešu grāmatas??
Patiesībā ir dažas, kuras es gan ieteiktu izlasīt...

proza

I. Indrāne "Lazdu laipa" (par padomiju, taču svarīgākais jau izlobīt par attiecībām un dzīvi...)
G. Repše "Alvas kliedziens" (viena riktīgi feina grāmata, kā radīta jauniešiem! Vecmāmiņām, to lasot, ausis sviltu blush.gif grin.gif )

dzeja

K. Elsbergs "Bēdas uz nebēdu", "Kad jūsu ausainie skums" (pārsvarā jums visiem zināms, bet - kārtējo reizi kārtējais atgādinājums - izcils dzejnieks rolleyes_a.gif )
K. Vērdiņš "Biezpiens ar krējumu" (mūsdienu jaunais dzejnieks, ar skarbu, romantisku, ironisku skatījumu. man jau patīk! grin.gif )

Un tātad, kāds ir jūsu viedoklis par to, kāpēc mēs vairāk lasām ārzemju autoru darbus? Kurus latviešu darbus jūs ieteiktu izlasīt, lai uzlabotu skumjo kopainu? whistling.gif grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 26.01.2005 07:30
Raksts #22


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Ļoti iespējams, saistībā ar to, ka ārzemju autoru ir krietni vairkāk kā mūsējo.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ļipa
iesūtīt 26.01.2005 08:39
Raksts #23


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.04.04
Kur: rasā
Draudzīgākais forumietis 2009



Nu, ja jūs paklausītos manā latviešu valodas skoļotājā, tad viņa teiktu, ka lielākā daļa mūsdienu autoru špēj rakstīt pārāk vājā līmenī, lai gan arī klasiku ne vienmēr viņa mīlēja, bet nu.
Visā visumā es viņai piekrītu, sevišķi jau palasot Rukšāni- tas vispār ir murgs.
Lai gan tanī pašā laikā visas vecās labās grāmatas tās, kuras mīl iekļaut literatūras sarakstos) lielākoties ir visai novecojušas un reizēm pat nesaprotamas, tieši tāpēc, ka stāsta par lietām no, kurām daudzi neko nezin- nu tik cik grāmatās izlasīts- nu kāds no jums ir ganijis govis un sildījis kājas govs pļekās? Nu es pat govi lāga nēsmu redzējusi...
Protams, tas jau ir tikai mans viedoklis.
Nu par ārzemju autoriem, pat nezinu vai viņi ir labāki, bet vairāk pieejami gan. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Winged
iesūtīt 26.01.2005 09:13
Raksts #24


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.06.04
Kur: Jūrmala



Njaa,man liekas,ka ārzemju literatuura tik tieshaam ir lielākā klāstā ka mūsu pashu...Turklāt es tā padomāju-ers nemaz nezinu kādu normālu latvieshu autoru sarakstītu grāmata,kura ir domāta jaunieshiem....Njee,nju visādas dzeja izlases,tipa berniem,bet kursh ta musdienaas vnk njems un lasiis dzejoljus....NEVIENS!! Xe,nju vienigaa kaut cik normālā grāmata,kura man nāk prāta-Bille!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Švilpaste
iesūtīt 26.01.2005 10:29
Raksts #25


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.04
Kur: Savā mazajā iedomātajā sapņu pasaulītē,kur nekad nenotiek kaut kas ļauns.



CITĀTS(Pūķene @ 26.01.2005 10:13)
Njaa,man liekas,ka ārzemju literatuura tik tieshaam ir lielākā klāstā ka mūsu pashu...Turklāt es tā padomāju-ers nemaz nezinu kādu normālu latvieshu autoru sarakstītu grāmata,kura ir domāta jaunieshiem....Njee,nju visādas dzeja izlases,tipa berniem,bet kursh ta musdienaas vnk njems un lasiis dzejoljus....NEVIENS!!  Xe,nju vienigaa kaut cik normālā grāmata,kura man nāk prāta-Bille!!
*



Tieši tā. Ja es vēlos izlasīt kādu grāmatu pusaudžiem šeit,Latvijā sarakstītu es gan to bedabūšu. Nākas vien lasīt citu,ārzemju rakstnieku sarakstītas. Un man ir ļoti žēl.
Bet nevarētu teikt,ka mums to rakstnieku vispār nav;arī viņu (dažas!) grāmatas ir tīri labas. Piemēram - Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos! thumbsup.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 26.01.2005 13:41
Raksts #26


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



CITĀTS(Pūķene @ 26.01.2005 09:13)
Njaa,man liekas,ka ārzemju literatuura tik tieshaam ir lielākā klāstā ka mūsu pashu...Turklāt es tā padomāju-ers nemaz nezinu kādu normālu latvieshu autoru sarakstītu grāmata,kura ir domāta jaunieshiem....Bille!!
*


Jā... to autoru nav tik daudz, taču - ir! Ja es būtu īstena LV patriote, teiktu: bērni, bet latvieši taču raksta par daudz mums saprotamākām tēmām nekā ārzemju autori! Bet mūsdienās jau tā plaisa starp dažādām kultūrām jau vairs nav tik liela. Viela pārdomām.. blush.gif grin.gif

Tagad es gribētu izteikt savu viedokli par to, kas tad īsti ir šī trūkstošā literatūra jauniešiem??? Savā ziņā pārejas posms starp bērnu un pieugušo grāmatām. Pieredze liecina, ka ar jauniešu literatūru mēs saprotam skolas romānus... whistling.gif Protams, vēl ir augstākas raudzes grāmatas, taču, ja man jānosauc kāda konkrēta jauniešu grāmata, tad es apmulstu! Jo ir vai nu tādas, kas savā ziņā ir vairāk bērniem vai visiem vecumiem domātās - kā hp&gp u.tml., vai arī nopietnās, kas jau pretendē uz pieaugušo literatūras statusu! Un, ja tā padomā, mēs, tīnīši, taču daudzi raujam cauri pieaugušo literatūru, nu, kam mums skolas romāni...Bet varbūt jūs tomēr zināt konkrētu piemēru jauniešu literatūras darbiem? whistling.gif unsure.gif

Kā zināms, pieaugušo literatūras autori - latvieši mums netrūkst. Un viņi nemaz nav slikti! Tā pati G. Repše, I. Ābele, A. Neiburga un citi!

Pie labajām grāmatām tātad ierindojam arī "Billi" un "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos", arī man tās šķita saistošas. Starp citu, lai arī brīžam Rukšāne šāva pār strīpu, man viņas grāmatas patika! tongue.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
jefeniite
iesūtīt 28.01.2005 18:59
Raksts #27


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03



latvieshi dazhreiz vienkaarshi ir paaraak paarcentushies un vienkaarshas lietas uztaisa par sarezhghiitaam un garlaiciigaam.
lai gan ir divi tiehsaam labi iznjeemumi, kas vareetu patikt gandriiz jebkuram - aleksandrs griins un rutku teevs.
bet it iipashi tie, kas ir jaalasa obligaati un veel jaameeghina vinjos izprast kaadu jeegu, ir sarakstiiti garlaiciigaa valodaa.
arii taapeec tulkotie darbi shkjiet interesantaaki, ja vinji ir tukloti muusdienaas, tad valoda ir muusdienu, nevis taada, kaada bija pirms 100gadiem, un kur pusi vaardu pat izprast nevar.
nu nava jau taa, ka es te baigi noliktu latvieshu literatuuru, bet tas ir liidziigi kaa ar latviehsu kino, vinji meedz paarcensties un tikai dazhi ir labi.

wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ļipa
iesūtīt 28.01.2005 20:37
Raksts #28


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.04.04
Kur: rasā
Draudzīgākais forumietis 2009



CITĀTS(jefeniite @ 28.01.2005 18:59)
lai gan ir divi tiehsaam labi iznjeemumi, kas vareetu patikt gandriiz jebkuram - aleksandrs griins un rutku teevs.

wink.gif
*

Tādā gadījumā arī Zentai Ērglei ir baigi labās grāmatas, šķet, ka tās bija arī manas mīļākās grāmatas, hek taisni vai jāskrien pārlasīt....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Apa
iesūtīt 29.01.2005 13:08
Raksts #29


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.05



Latviešu grāmatas ir krietni interesantākas par ārzemju tulkojumiem. Vismaz man tā liekas. No saķuma likās, ka tās ir šausmas skolā lasīt ''Straumēnus'', bet tagad priecājos, ka tos izlasīju. Varbūt jaunieši vēl nespēj iedziļināties nopietnās grāmatās, bet tas jau nav tikai par jauniešiem...
Aleksandra Grīna ''Dvēseļu putenis'' ir tik forša, vismaz kādas 4 reizes esmu to pārlasījusi. Ieteiktu arī izlasīt pa kādai latviešu novelistu novelei - Rūdolfa Blauma'ba, Andreja Upīša un Jāņa Ezeriņa... walkman_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
fire
iesūtīt 30.01.2005 17:57
Raksts #30


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.04



" meernieku laiki " - hahahaha
ne ja godiigi, nav jaut tik traki - part dazji jaunie autori ir lasaami;)
un gundega repshe - epitti, metaforas mm.
nu ok. vel ir diezgan labi autori
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sesila14
iesūtīt 30.01.2005 22:39
Raksts #31


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.12.04



Latviešiem ir tikai daži labi rakstnieki. Man šiet latvieši raksta ļoti smagas-grūti izlasāmas grāmatas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nessie
iesūtīt 30.01.2005 23:05
Raksts #32


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Antarktīda
Pasakzine 2007



Vajag tikai gribēt lasīt - arī latviešiem ir daudz labu rakstnieku un darbu. Ne visi patiks visiem, bet tas pats Rutku Tēvs. Un Blaumaņa noveles.
Dzeja asa un dzēlīgs - Veidenbaums.
Jaukas lugas - Aspazija...
Un Sakses pasakas ne tikai bērniem...
Un Grīns, un Janševskis...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
juniore
iesūtīt 06.04.2005 15:30
Raksts #33


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.04
Kur: Vieta kur labais pamiishus mijas ar ljauno - taa ir apaljaa bumba ko kaads paarpratuma peec nosaucis par Zemi- preciizaak Riiga



Kauja Pie Knipskas tiiri laba
smile.gif rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 06.04.2005 16:28
Raksts #34


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Man patīk tie darbi, kur aprakstīta latviešu zemnieku dzīve, piemēram, E.Virza "Straumēni", A. Grīns "Zemes atjaunotāji". Tad vēl man ļoti patīk A. Upīša "Sūnu ciema zēni", A. Sakses "Zāles stiebrs", pāris R. Blaumaņa noveles un Raiņa "Zelta zirgs". Var teikt, ka man patīk visi tie darbiņi, kas ir ar vairāk vai mazāk laimīgām beigām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kristīne
iesūtīt 27.02.2006 19:31
Raksts #35


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.05.05
Kur: Drūmkaktē



Vispār latviešu literatūrā var atrast ļoti labas grāmatas.
Man patīk Zentas Ērgles grāmatas:
1)''Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi''
2)''Noslēpumainais atradums''
3)''Starp mums, meitenēm runājot''
Vēl man labas liekas grāmatas par Billi.Gandrīz vai biogrāfija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 12.03.2006 17:29
Raksts #36


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



Vizma Belševica.
Ļoti patīk "Bille" happy.gif
Bet jo vairāk mums literatūrā liek lasīt latv. rakst. darbus,. jo vairāk es saprotu, ka kopumā, lielā kopējā masā ņemot, man nepatīk
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
etna
iesūtīt 12.03.2006 17:45
Raksts #37


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.01.06
Kur: Vajadzību istabā



em... patiesībā ir tā, ka nav neviena darba,kas tā nuuuu ļoti aptiktu. he, man patīk vecās, labās A.Sakses "pasakas apr ziediem" un I. Ziedoņa "Krāsainās pasakas". grin.gif Bet A. brigaderes darbi gan man netīk grin.gif Katram jau citādāk... Nu, nav neviena,kas ietu pie sirds. huh.gif
Bet tā jau nav tā,ka latviešu literatūrua būtu norakstāma. Patiesībā ir tieši otrādi,ka tā ir laba. Ir daudzi darbi, kas būtu jazina un būtu jāizlasa noteikti. Piemēram, Vilis Lācis - Zvejnieka dēls vai J. Klīdzējs - Cilvēka bērns. rolleyes_a.gif
No mūsdienām varētu minēt N. Ikstenas grāmatas. Tās ir labas.

patīk vēl Regīnas ezeras miniatūras smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Putnubiedēklis
iesūtīt 15.03.2006 16:54
Raksts #38


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03



Man patīk Z.Ērgles grāmatas turpinājumos, kā piemēram
"Starp mums meitenēm runājot" -> "Bez 5 min pieauguši" -> "Nosargāt mīlestību"
"Uno un trīs musketieri" -> "Noslēpumainais atradums" -> "Lips Tuliāns zaudē maču" (super!)

un arī Blaumaņa darbi tīri iet pie sirds, tikai viņa noveles ir diezgan pasmagas.
Vel lieliska ir arī Veras Volkevičas "Pļauka" - sievietes dzīvesstāsts no trīsdesmito gadu sākuma līdz septiņdesmitajiem... vienkārši lielisks romāns
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Corasonna
iesūtīt 15.03.2006 17:02
Raksts #39


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.10.05
Kur: Nekur nav tik labi, kā mājās, siltumā!!! :)



Man ļoti patīk Zentas Ērgles darbi: Uno un trīs muskatieri(Supper) un Starp mums meitenēm runājot, un Vārnu ielas republika. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 15.03.2006 17:42
Raksts #40


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Latviešu proza? Laikam jau jāpaliek pie Blaumaņa lugām un novelēm. Starp tām pat nav brīzīem iespējams izvēlēties, kura ir labāka, kaut gan laikam, ka jau iepriekš minētie Indrāni un Nāves ēnā.
No dzejas? priekšroka noteikti ir tikai vienam dzejniekam. Aleksandram Čakam. Nu jāatzīst, ka Čaka dzeja ir vienkārši mana pati mīļākā un viņa ir īsta pilsētas dzeja, kuru ir patīkami klausīties un lasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.03.2024 07:19