Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Par ciltskoku pētīšanu
Sol Invictus
iesūtīt 18.09.2005 01:10
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Kādam nav bijusi kāda pieredze ar ciltskoku pētīšanu ? Es jau labu laiku gribu izpētīt savu, bet vienīgais cilvēks kas varētu kaut ko izstāstīt ir mana vecmāmiņa ar kuru ir tā, ka citējot manu māti Ja paklausās viņa mums visa Latvija ir rados (un ne jau nu Latvija vien unsure.gif ) vienīgais citādais veids ko es esmu dzirdējusi esot saņemt izziņu no valsts arhīva, kas esot mežonīgi dārgi
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Ledene
iesūtīt 18.09.2005 09:12
Raksts #2


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Man ir daži paziņas [mana vecuma], kas ir mēģinājuši pētīt savus ciltskokus. Protams, ne jau visā pilnībā. Viņiem palīdzēja dažādi seni dzimtas arhīvi, izdevās aizrakties pat līdz 17.gs. pašu spēkiem wink.gif. Pati arī esmu šos kokus redzējusi. Secinājums - radi no visām Latvijas un pat Eiropas malām.. Ja nav iespēja tikt pie dzimtas arhīviem, tad tiešām nekas cits neatliek, kā doties uz valsts arhīvu, bet par cenrādi tur es gan neesmu neko dzirdējusi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ļipa
iesūtīt 18.09.2005 09:21
Raksts #3


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.04.04
Kur: rasā
Draudzīgākais forumietis 2009



Ja, no lekcijām pareizi atceros, tad jā, tev ir iespēja arhībvam pasūtīt, lai viņš tev ciltskoku uztaisa un tas tiešām ir mežonīgi dārgi. Vai arī iet pie arhīva galvenās (bū, vēl pagaišnedēļ man viņas vārds tika skandināts. tongue.gif Caurā galva) un dabūt izziņu par atļauju apskātīt arhīvā esošos dokumentus,. bet tu vari redzēt tikai tos, kas ir saistīti ar tavu dzimtu un, laikam tad tev arī ir jāpierāda, ka tie tiešām ir saistīti ar tavu dzimtu. Nu tas laikam nav nekas dārgs līdz brīdim kamēr nenolem dokumentus kopēt, bet tā ka arhīvos ir stingri noteikumi, tad vēl nevar zināt vai tu tur tiksi iekšā. tongue.gif
Turklāt tas visdrīzāk vienkāršāk būtu izdarāms taviem vecākiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
riffly
iesūtīt 18.09.2005 10:30
Raksts #4


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.05



Es arī ļoti gribētu uzzināt savējo cilts koku, bet priekš manīm tas liekās pārāk nereāli... unsure_a.gif silent.gif Mana māsīca strādāja kaut kādā tur ziņu aģentūrā un viņa tad varēja kaut ko uzzināt un to arī izdarīja, bet tas bij diezgan maz. Vienīgais ko zinu- manos rados ir cilvēki ar uzvārdiem - Alberts un Ramštein grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 18.09.2005 10:47
Raksts #5


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Tēva puses ciltskoks ir zināms līdz 5. - 6. paaudzei. Pie tā darbojas daudzi radi, tādēļ tas ir pamatīgi nostrādāts un precīzs.

No mammas puses arī ir kaut kāds ciltskoks sarakstīts, tikai, šķiet, švakāks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 18.09.2005 10:52
Raksts #6


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Man nav tāda ciltskoka ,zinu tikai to, ko vecmammas stāstījušas...
tuvos rados ebreji un dāņi , ukraiņi un krievi. es esmu tāda latviete, ka pilnīgi ārprats wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zuzee
iesūtīt 18.09.2005 11:08
Raksts #7


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.10.04



Manai omei kaut kas esot.... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rowzee
iesūtīt 18.09.2005 11:15
Raksts #8


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04



Nekādus arhīvus gan neesmu izmantojis, maniem radiem ir pārākā atmiņa - 6-7 paaudzes, un tas viss jāsaliek uz A2 lapas (ko es vēl joprojām neesmu izdarījis slinkuma dēļ), lai kaut cik pārskatāmi būtu.

Vēl pastāv tāda lieta kā baznīcas grāmatas, tā kā vari mēģināt doties uz savu senču dzīvesvietai tuvāko baznīcu un runāt ar mācītāju, varbūt arī izdodas ko uzzināt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 18.09.2005 12:59
Raksts #9


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Nu apmēram līdz 20 gadsimta sākumam vecmāmiņa šo to apstāstīja (vispār vajadzētu būt arī 19. gs bet viņa neminēja nekādus gadskaitļus par tiem senčiem), bet es nezinu kā varētu precizēt informāciju, bez tam es gribu uzzināt kaut ko par tālāku pagātni.
CITĀTS
Vēl pastāv tāda lieta kā baznīcas grāmatas, tā kā vari mēģināt doties uz savu senču dzīvesvietai tuvāko baznīcu un runāt ar mācītāju, varbūt arī izdodas ko uzzināt.

Man likās, ka prātīgāk būtu pētīt omes senčus, jo par tiem ir vairāk zināms un te nu ir viena problēma - mana ome ir no Abrenes un es uz Krieviju braukt negribu

Šo rakstu rediģēja saule: 18.09.2005 12:59
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 18.09.2005 14:38
Raksts #10


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Ups, mums zināmi līdz 7. paaudzei.

Nu tādā garā tu neko arī neatradīsi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 18.09.2005 20:04
Raksts #11


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Labi man nāca miegs un es daļēji nesapratu ko murgoju, bet jautājums paliek - kur lai es rauju informāciju, ja no arhīva tiešām neko nevar dabūt kā man liekas ?

Šo rakstu rediģēja saule: 18.09.2005 20:05
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 18.09.2005 20:30
Raksts #12


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Vot ciltskoku pētīšana nav tik vienkārši kā 2G, ir jāmeklē pašam. Tev liekas, ka no arhīva neko nevar dabūt? Tev liekas. Un jau minētās baznīcas. Vēl dzīvie radi, kas kaut ko par to visu zin.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 19.09.2005 15:19
Raksts #13


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Bāc...līdz 7. paaudzei... blink_a.gif es savu ciltskoku vispār galīgi nezinu. Maniem senčiem nav ienācis prātā pētīt ciltskokus... getlost.gif es pat nezinu kā sauc manu vecvectēvu... blink_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 24.09.2005 13:23
Raksts #14


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es sev ar lielāko prieku izveidotu ciultskoku, taču, ja ttas ir tik dārgi, tad man vnk nepietiktu naudas... sad.gif
Taču esmu pati pētījusi(jāatzīst gan, ļoti minimāli) savas dzimtas vēsturi un mēģinājusi zīmēt ciltskoku... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 24.09.2005 15:41
Raksts #15


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Latviešiem nav kāda mājas lapa šai sakarā starpcitu ? Patiesību sakot es vienu zinu, bet tas nekam neder
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 25.09.2005 14:57
Raksts #16


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Tāda lapa, kurā apkopoti visi visu latviešu raduraksti, ja?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 25.09.2005 19:19
Raksts #17


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Ne jau - ir ārzemju forumi, kurās cilvēki kas pēta savus ciltskokus viens ar otru apmainās ar informāciju piemēram. Apkopoti visi latviešu raduraksti ? smile.gif Būtu jau kruti
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
versache
iesūtīt 25.09.2005 19:28
Raksts #18


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.05
Kur: Ciemos pie Toma Bombadila.... Senmežā......



Šis gan ir feins pavediens, mani radi jau kā otro gadu apkopo ciltskoku.IR savākti jau vairāk nekā 250 cilvēki.mēs pat reizi gadā cenšamies satikties.tas ir kruta kad redzi tik daudz radus .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 25.09.2005 21:58
Raksts #19


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Pirmā lieta kas jāizdara ja grib pētīt savu ciltskoku, ir maksimāli ātri aptaujāt visas vēl dzīvās vecmāmiņas, vecvecmāmiņas un vectētiņus un vecvectētiņus! Vismaz to, kā sauca un kad bija dzimuši viņu vecāki, to viņiem tā kā vajadzētu zināt!

Tādā veidā bez arhīvu izmantošanas vien arī manai personai izdevās savākt ziņas par 6 - 7 paaudzēm, ti.i līdz 19. gs. vidum.

Pēc šo datu savākšanas var ķerties klāt arhīviem. Ļoti laba lieta ir noskaidrot, kādai draudzei bijuši piederīgi jūsu senči - lielajā arhīvā, kas atrodas Slokas ielā, vajadzētu būt lielākajai daļai veco baznīcu grāmatu, kurās reģistrēja dzimušos, kristītos, laulātos un apbērētos. Tā ka ir jānoskaidro, kur jūsu senči ir dzīvojuši kādā noteiktā laika sprīdī, lai ir kautkāds drošs atskaites punkts. A tālākais ir atkarīgs no jūsu spējas izburtot vecus rokrakstus un maka biezuma smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 05.10.2005 15:08
Raksts #20


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



Es pati ar savu braali esu meeginaajusi izveidot muusu gimenes ciltskoku peec iespeejas lielaaku, nokluvaam liidz laikam 5.-jai pakaapei kad mums vairs nekas tu rnesanaaca, taalaak, nu vismaz tik daudz uzzinaajaam, bet bija gruuti atrast, tagad tas ciltkoks staav piekaarts laukos pie sienas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 01:53