Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> Paliec sveiks, Harij Poter!
ils
iesūtīt 18.02.2008 07:50
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Bārbala Simsone atskatās uz Potera grāmatu fenomenu: saturs, nobeigums, sērijas veiksme. Šeit fragmenti, viss raksts: laikraksta Diena 2008. gada 18. februāra numurā.

(..) Vairāk nekā divus gadus lielāki un mazāki Harija fani ar aizturētu elpu gaidījuši, lai uzzinātu, kā gan beigsies visu iepriekšējo sešu grāmatu garumā tik dramatiski samežģītais sižets. Vai bijis vērts gaidīt? Ārvalstu lasītāju un kritiķu atsauksmes nav viendabīgas, tomēr, salīdzinot ar pirmajām sērijas grāmatām, Nāves dāvesti liecina, ka sērija ir "pieaugusi" kopā ar to varoņiem un lasītājiem (varbūt arī autori?) – sižets nav kļuvis mazāk spraigs, taču, salīdzinot ar pirmajām, vēl visai bērnišķīgajām sērijas grāmatām, stilā un zemtekstā jūtams garīgs briedums.

Pirmo reizi sastopoties ar Hariju, viņš ir tik vien kā modernā Pelnrušķīte džinsos – līdzaudžu nonievāts un audžuvecāku pazemots bārenis "pieliekamajā zem kāpnēm", kurš negaidīti uzzina, ka ir apveltīts ar burvju spējām, tiek uzņemts līdzāspastāvošas paralēlās pasaules burvestību skolā un tiek iesaistīts globālā cīņā ar pasaules varenāko ļauno burvi – tēls, kurš vienlaikus izraisa līdzjūtību un lasītāja neapzinātu vēlmi piedzīvot "pazemoto un apvainoto" triumfu. Protams, atklājums, ka mūsu pelnrušķītim ir ne tikai fantastiskas spējas, bet arī augstas morālās vērtības – drosme, godīgums un uzticība, mūsu vēlmi identificēties tikai sakāpina – Harijs apziņā izveidojas kā ideāltēls, paraugmodelis. (..)

Autores uzdevums, rakstot sērijas noslēdzošo daļu, nav bijis no vieglajiem – jāatrisina visas samezglotās sižeta līnijas, jāsniedz atbildes uz neskaitāmajām iepriekšējās daļās uzdotajām mīklām, vienlaikus novedot līdz kulminācijai arī aizsāktās nebūt ne vienkāršās filozofiskās domas – par patiesību un ilūziju, nāvi un nemirstību, vardarbību un (ne)pretošanos. Galvenajos vilcienos Roulingai tas ir izdevies, kaut gan atbilst visu lasītāju vēlmēm diez vai ir iespējams. Tik liela atbildības nasta neizbēgami nes līdzi arī trūkumus. Neminot detaļas, lai nesabojātu lasītprieku tiem, kam Nāves dāvestu atklājumi vēl priekšā, jāatzīst, ka grāmatas vidū sižeta temps jūtami noplok, kamēr citviet dažādu sakritību, jaunu maģisku faktu un atklājumu koncentrācija gluži vai liek galvai griezties. (Tas ir saprotami, ja Roulinga nevēlējās rakstīt vēl astoto – paskaidrojošo sējumu.) (..)

Roulingas pasauli piemeklējis līdzīgs liktenis, kā Dž. R. R. Tolkīna Viduszemi un vairāku citu fantāzijas žanra dižgaru pasaules – atraisījušās no autora spalvas, tās uzsākušas pašas savu dzīvi fanu darbības rezultātā – rosīgi darbojas fanu klubi, interneta diskusiju lappuses, top t.s. fanfiction – lasītāju sacerētie turpinājumi, ilustrācijas, datorspēles, gaidām iznākam vēl vismaz divas filmas. Poteromānijai tik drīzs gals nav paredzams.

Šo rakstu rediģēja eyedam: 01.03.2008 06:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
cola
iesūtīt 01.03.2008 10:35
Raksts #2


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.02.08



"Poteromānijai tik drīzs gals nav paredzams. " - es tā ceru. grin.gif
Bet patiesībā tas vairs nav tas, jo zini, ka jaunu grāmatu priekšā nebūs. Bija tik interesanti gaidīt katru nākamo grāmatu, sagaidīt, izlasīt. Ehh. Bet nu ko.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 01.03.2008 12:10
Raksts #3


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



vēl mazliet un beigsies potera laiks (manuprāt)... paliks tikai atmiņā, jo vēl fimas prieksā un tad, kad nekas vairāk netiks rakstīts un droši vien uzradīsies citas lietas, kas aizēnos poteru un tā... ermm.gif

pēdējā grāmata man likās tā vājākā, bet tik un tā bija prieks lasīt, bet žēl, ka nebūs turpinājuma... ardievu harij poter ataa_a.gif

Šo rakstu rediģēja washulis: 01.03.2008 12:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 01.03.2008 12:43
Raksts #4


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



Es gan tā sapratu, ka nākamās grāmats ko rakstīs (nu tas ir ja rakstīs) Roulinga būs par Harija bērniem. Tas man liekas visai ticami, bet diezvai tas vairs būs tas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
cola
iesūtīt 01.03.2008 22:43
Raksts #5


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.02.08



Nedomāju, ka Roulinga rakstīs par bērniem. Būtu forši, bet nedomāju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
September
iesūtīt 02.03.2008 16:53
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.08
Kur: klusumā



es jau domāju kad Roulinga rakstīs par Potera bērniem..,bet žēl kad Roulinga nerakstīs vairs par pašu Poteru!! silent.gif

Šo rakstu rediģēja Hermiiione: 02.03.2008 16:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķe
iesūtīt 03.03.2008 12:57
Raksts #7


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.02.06



Nevajag neko vairs rakstīt. Poteram ir pielikts punkts, un kā es par to priecājos, jo vairs nav mokoši jāgaida stāsta turpinājums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
cola
iesūtīt 03.03.2008 17:22
Raksts #8


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.02.08



Nē, nē, tā sajūta gaidot bija tāda satraukta, nepacietīga un forša. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 03.03.2008 18:55
Raksts #9


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Rovlinga apgalvo, ka vairs nerakstīs par HP pasauli.
Tātad ar to ir cauri.
Nu, es izveidoju pavedienu par to. Jācer, ka drīz to apstiprinās un ievietos.

Bet galvenais ir tas - pati autore saka - viņa to nedarīs, nākamā viņas grāmata būs par kaut ko citu, nevis Cūkkārpas maģisko pasauli.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 03.03.2008 21:20
Raksts #10


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



neaizmirsti vēl to potera pausaules enciklopēdiju, ko viņa taisās sarakstīt, lai nebūtu vairs kādu jautājumu par to. žēl jau ir, bet domāju tā ir labāk. pašai rakstniecei vairs tik lela stresa nebūs un ja (manuprāt) septītā daļa bija tik vāja, tad jau nākamā būtu neinteresanta un lieka... rolleyes_a.gif bet bija prieks pavadīt pie potera tik daudz laika un izbaudīt lasīto wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 03.03.2008 22:13
Raksts #11


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



lol tu esi pirmā no kā dzirdu ka hp7 ir vāja grin.gif

bet jautājumu skaitu tāda (jebkura) enciklopēdija tikai palielinās tici man^^

bet jocīgi- man gan diezgan vienalga viņa pelnrušķes un mesijas loma. man vnk patīk iedzīvoties abās pasaulēs un izgaršot visus ikdienas sīkumus. tie man daudz vairāk patīk par tām dižajām kaujām

Šo rakstu rediģēja kaiva: 03.03.2008 22:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 03.03.2008 22:16
Raksts #12


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



CITĀTS
bet jautājumu skaitu tāda (jebkura) enciklopēdija tikai palielinās tici man^^


nu varbūtu tiem, aks vēlas zināt vēl, bet ir jau arī tādi, kas nemēģina rakties dziļāk un izprast visu līdz pēdējām. būtu starp tiem. man ar enciklopēdiju pietiktu... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Demiurgs
iesūtīt 03.03.2008 22:19
Raksts #13


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.06.05
Kur: Dzelzs kalni.



Domāju ka pat ja ar Poteru ir cauri, tad ar Roulingas radīto pasauli gan nav, ap viņas radīto pasauli var veidot vēl daudz dažādu stāstu, visu noskaka tikai dažu cilvēku entuziasms. VAr sanākt kā ar zvaigžņu kariem, parāda filmu bet pēc tam atgriežas pie tā kas bija vēl pirms šīs filmas atklājot vēsturi. Kapēc gan nevarētu būt tā ka vēl var rakstīt par', piemēram Voldemorta vēsturi, par to kā cīņas pret viņu norisinājās pirmajā Voldemorta varenības laikā, par Harija vecākiem, par Dumiodoru, pār Cūkkārpas rašanos, fantāzijai nav robežu. Roulinga ir radījusi auglīgu augsni, domāju ka it nemaz nav neiespējami ka turpināt varētu kāds vai kādi citi.
Jāņem arī vērā iespējamais finansiālais ieguvums veiksmīga turpinājuma gadījumā. Roulingai pašai gan drošivien finanses gan vairs nav nekāds lielais stimuls jo viņa ir tik bagāta ka desmit mūžos notērēt nevarētu, varbūt vienīgi viņai apniks sēdēt un neko nedarīt vai vienkārši izdoma neļaus pa naktīm gulēt un viņa atka varētu ķerties pie rakstīšanas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Magical
iesūtīt 04.03.2008 18:29
Raksts #14


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.01.08



Žēl ka Poteru vairs nebūs.. sorcerer.gif
Bet ceru ka Roulinag Tomēr uzrakstīs vēl kādu grāmatu par Poteru.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kety
iesūtīt 04.03.2008 20:40
Raksts #15


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.05



Būs diezgan grūti atvadīties no HP, jo tiešām, bija prieks katru reizi gaidīt nākamo grāmatu,bet tagad airs nebūs ko gaidīt silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
avillife
iesūtīt 15.03.2008 14:01
Raksts #16


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.03.08



Nu es dzirdēju ka būs vēl astotā grāmata, bet tābūs kā skaidrojošā vārdnīca.....
Varbūt izlasot to vis klūs vēl interesantāk, un atklās lietas kas ieprieks nemaz nebija pamanītas....happy.gif
NU ja, bet Poteram gan ir pielikts punkts....
Žēl, bet nekas jau nevar turpināties mūžīgi.... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klementīne Krauk...
iesūtīt 16.03.2008 12:30
Raksts #17


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.08
Kur: Tukums/Rīga.



Bet es tomēr zināju, kas ir RAB un vinja horkrusts! yahoo_a.gif Tomēr, tas brīdī, kad tas tika izlasiits veelreiz graamataa, ne tikai sniedza gandariijumu, bet bija arii mazliet garlaiciigaak sad.gif un saapigi, crying.gif jo tikai 1 cilveeks, kuram jau ieprieksh biju pateikusi, kaads, manupraat ir atrisinaajums, tikai vinjsh man ticeeja... glare.gif Citi saka- jaa, jaa, tu taa tgd saki, tad tu neko noteikti nesaprati(ar zemtekstu- tew ir paaraak siikas smadzenes angry.gif crying.gif )
Bet HP- es to varu paarlasiit veel un veel, veel un veel! Man tas apniks tikai tad, manupraat, kad buushu no galvas iemaaciijusies! thumbsup.gif laughing.gif Ar to gaidiishanu...hmmm...mans braalis saaka vinju lasiit, un, kad tika izdota 6. daļa, tad es saaku lasiit, taa kaa mansanaaca gaidiit nedaudz mazaak kaa gadu 7. daļu, bet tieshaam, Poters manii raisa taadas emocijas un papildina manu vaardu kraajumu! Un par vaaju es to nesauktu nemuuzjam! Pati ideja jau ir zelta veerta! kaa Roulinga, bezdarbniece, saaka raxtiit, tas jau nu noteikti nebija ar taadu nodomu- eh...kaasiishu piķi! greedy.gif Man vnk taa patikk, arii tas veids kaa vinja to atstaasa, staasta to, ko redz dzird Harijs! Man patiik! thumbsup.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
angelsky
iesūtīt 24.03.2008 12:24
Raksts #18


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.03.08
Kur: rīga



vai tad ir vajadzīgs turpinājums.. manuprāt nē, jo tā būs tikai vāja atblāzma šiem darbiem par Poteru.. vai tiešām jūs interesē kas notiks ar viņu bērniem, tam vairs nebūs nozīmes
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Black.Rose.in.Vi...
iesūtīt 24.03.2008 13:14
Raksts #19


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.06
Kur: In love with vampires.



žēl. ļoti žēl. jo es vairs neesmu izlasījusi nevienu citu grāmatu, kopš vasarā izlasīju 7. poteru. nav saņemšanās, un nav ne jausmas, kas varētu to pārspēt.

es tomēr ceru, ka sagaidīsim vēl ko no Roulingas par burvju pasauli smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_*
iesūtīt 31.03.2008 13:41
Raksts #20





Viesi




es esmu gatavs saraxtit new gramatu grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 25.04.2024 00:57