Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Čaks Palanjuks, cilvēks, kas radīja cīņas klubus
Fantomass
iesūtīt 10.03.2006 21:07
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



Meklēju, meklēju, neatradu nevienu pavedienu par vīru, sauktu par Čaku Palanjuku.
Bet es ceru, ka tas nenozīmē, ka neviens nav lasījis kaut vienu viņa noveli, vai vismaz redzējis filmu Fight Club
Gribētu, lai jūs padalaties savos iespaidos par šo lielisko rakstnieku un viņa lieliskajiem darbiem.
Pats esmu lasījis Cīņas Klubu, kurš mani iepazīstināja ar šitā veča daiļradi. Un tā ir ellīgi laba daiļrade. Man patika forumietes dreamer citāts, ka viņa vēl nav tikusi līdz grāmatas pusei, bet tajā jau ir vairāk atziņu nekā Mazajā Princī. Cīņas Klubā, kā arī pārējās viņa grāmatās, patiešām ir daudz un labas atziņas, kas liek aizdomāties.
Bez Cīņas Kluba vēl izlasīju pirms kāda mēneša Neredzamos Briesmoņus, kuri mani nošokēja grin.gif
Tagad lasu angļu valodā Survivor, jo latviski tulkotājiem slinkums tulkot. Plānoju vēl izņemt cauri viņa Lullaby, jo tas skaitoties viņa labākais darbs. It kā. Nez. Jāapskatās. ermm.gif

Interesanti, ka visas trīs noveles, kuras esmu lasījis, pēc struktūras ir vienādas. No sākuma kaut kāds notikums, kas notiek tagad. Kaut kas ieintriģējošs. Un tad pārlēciens uz notikumu sākumu, kur tad pamazām viss risinās grāmatas garumā līdz pat tai pašai ainai no pirmās nodaļas. Un tad stāsts turpinās.

Iesaku. Silti iesaku lasīt viņa grāmatas! Tūlīt pat dodies uz tuvāko grāmatnīcu un nopērc Cīņas Klubu. Pēc tam - tālāk jau viss notiks pat no sevis biggrin.gif

Vairāk info - http://www.chuckpalahniuk.net/
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 9)
kikjo
iesūtīt 23.04.2006 20:22
Raksts #2


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.06
Kur: somewhere beyond your happiness and sadness.



MMM, šķiet, ka filma tiešām ir redzēta, grāmatu vienreiz J. Rozē redzēju, bija žēl naudas tāpēc nenopirku, bet ja jau tu apgalvo, ka nav nemaz tik slikta pāršķirstīsim un padomāsim vēlreiz... smile.gif

Šo rakstu rediģēja kikjo: 23.04.2006 20:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fantomass
iesūtīt 08.06.2006 23:15
Raksts #3


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



u're miserable. all
čaks ir vērtība. un velšs. un vonnegūts
bet ni ni. neviens nelasa.

Šo rakstu rediģēja Fantomass: 08.06.2006 23:16
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lauwinja
iesūtīt 08.06.2006 23:48
Raksts #4


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.05.05
Kur: tur, kur jūs nekad nebūsiet...



Es izlasīju Cīņas klubu. Man patika. Man šķiet, ka vienreiz rakstīju kaucekļos atsauksmes, bet nav jau grūti arī te. Varētu teikt- man patika stils. Viegli lasāms. Grāmatu nepirku, bet ņēmu no bibliotēkas, jo biju ieraudzījusi tavas (Fantomasa) atsauksmes (kas bij ļoti labas) un izlēmu tikai tāpēc paņemt. Umm... grāmatu paturēju ilgāk nekā bij ļauts. Līdz mācību gada beigām, kad gribot, negribot bij jāatdod, jo citādi neizsniegtu liecību.
Izlasīju Nakts vilcienu un savā veidā mazliet šī grāmata atgādināja par Cīņas klubu. Laikam atklātais stāstījums bij tas, kas tā iekrita atmiņā. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šausmiņa
iesūtīt 04.10.2007 11:18
Raksts #5


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: manis nav, tur ir citi.



No Čaka Palanjuka grāmatām esmu lasijusi "Fight Club" un "Survivor" - abas ir tiesām kolosalas gramatas.

Autora radītais visums reize atbaida un velk sev tuvāk. autors ir lieliski paradijis to , kā ikvienā cilvekā cīnas iekšējie dēmoni.

Vērtējums 10 no 10

jeb ka es reiz atbildeju savam bijusajam klasesbiedram 15 no 10. wink.gif

Šo rakstu rediģēja korkijwolfs: 04.10.2007 11:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dusk
iesūtīt 18.11.2007 15:03
Raksts #6


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.07



Pirmo grāmatu - Fight Club izlasīju pēc filmas noskatīšanās un draudzenes ieteikuma. Tā patiešām manī atstāja ko paliekošu un stipru.Tā ir pilna ar dažāda veida atklāsmēm un itkā ikdienišķām, taču savā veidā īpašām situācijām. Pašlaik lasu angliski Invisible Monsters un drīzumā sākšu Survivor. Čaks Palanjuks savā veidā ieveda mani literatūrā, jo agrāk nebiju ar to aizrāvies, taču tagad, katru brīvo brīdi es pazūdu kādā no viņa tēliem.
Īsumā iesaku izlasīt jebkuru no viņa darbiem un jūsu priekšstats par dzīvi un apkārtnotiekošo krasi mainīsies.

10/10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 05.11.2008 15:20
Raksts #7


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Perfekts rakstieks. Tā spēlēties ar angļu valodu un cilēkiem māk tikai viņš - pat Selindžers netiek līdzi.

Un ļoti priecē tas fakts, ka viņa grāmata Choke, iznāks arī kā filma. Nu lieliski.

Lasījusi esmu Cīņas klubu un Survivor, kas likās ļoti intersanta.

Vēl tikai Choke jāpaņem bibliotēkā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 27.05.2009 13:53
Raksts #8


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Izcili, grēcīgi, šokējoši, smieklīgi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dnd
iesūtīt 31.12.2011 13:06
Raksts #9


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.12.11



nja, izlasiiju ciinjas klubu. slima kakja murgi. sen nebija naacies taadu drazu lasiit.
ja gribi lasiit atzinjas, lasi atzinjas, ja gribi izklaideejoshu lieteratuuru, tad meklee taadu. shis ir mistrojums, kur nekas labs nav sanaacis.
atzinjas.. hz, nekaa taada tur neredzeeju. ja nu kaadam patiik iejusties shizofrenikja aadaa, tad varbuut kaut ko noderiigu atrod.. daudz vairaak tad jau ieguusiet palasot karu un mieru (lai arii tur gandriiz visi varonji ir paarcilveeki ;))
izlasiiju taapeec, ka kaut kaadaa forumaa redzeeju labas atsauksmes.
rakstu, lai citi padomaa pirms akli shiim atsauksmeem klausiit.
P.S. lasiiju latviski. varbuut angliski tur ir kas vairaak no vaardu speeleem, nav veelmes noskaidrot :P

Šo rakstu rediģēja dnd: 31.12.2011 13:08
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 11.04.2013 22:23
Raksts #10


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



Izlasīju, jo daudzi to sauc par lielisku un daudziem tā ir top3.
Kāpēc?
Galīgi neiebraucu, kas tur ir tik ģeniāls.
Vienkārši neiebraucu Palanjuka funktierī...
*Atgādinājums sev: Pēc pāris gadiem pārlasīt ar svaigu aci*

Šo rakstu rediģēja maarts: 11.04.2013 22:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 19:55