Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Frenka Herberta "Dune", Kāds varbūt grib apspriest?
Svivens
iesūtīt 02.11.2004 23:30
Raksts #1


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Kaads varbuut lasiijis Dune seriju (septinjas graamatas pavisam). Un varbuut grib apspriest? Sameera smagneeji filozofisks gabals, bet nenoliedzmi stiliigs, parastajiem SciFi shabloniem neatbilstoshs. Manii saakotneeji Dune izraisiija atgruushanas reakciju, bet kljuustot vecaakam un paarlasot veelreiz, man taa patiik aizvien labaak.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 15)
vargr
iesūtīt 03.11.2004 02:11
Raksts #2


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Viens no nedaudzajiem seriāliem, kas ar laiku nekļūst sliktāki. Bet septiņas? Pirmā grāmata jau kopš otrā izdevuma tiek uzskatīta par nedalāmu. Apmēram kā GP visi uzskata par triloģiju.
Grāmatas no laikiem, kad fantasti vēl nerakstīja fantazēšanas pēc. Tur ir viss - vēsture, politika, ekoloģija... Gan tālaika problēmas, gan tādas, par ko nedrīkstētu aizmirst arī tagad. It sevišķi pēdējo divu gadu laikā bija mazliet dīvaini atšķirt "Dune" un pārlasīt dažas vietas.
Grāmatas, kurās nav nepārprotamu pozitīvo tēlu (lūdzu šo labo īpašību nejaukt ar nihilismu Perumova u.c. garā). Grāmata par mazāko ļaunumu un nesagaidāmu labumu. Par atbildību, pašaizliedzību, mīlestību... Par par patmīlību, gļēvumu, skaudību... Par visu. smile.gif
Vēl mazliet neierasti ir tas, ka visas grāmatas ir rakstītas no valdošo cilvēku viedokļa. Visi pārējie ir tikai masa, un gan "labie", gan "sliktie" tēli pret to izturas visai līdzīgi.
Mani pārsteidz, ka ļoti daudzi par lasāmu uzskata tikai pirmo grāmatu un pārējās saukā par sviestu. (Ā, un tie paši mēdz fanot par Herberta jr. vārsmojumiem.) Ok, pirmajā ir visvairāk darbības un puslīdz izskaidrots, kas ir kas, bet man pašam vairāk patīk "God Emperor" un "Chapterhouse".
Un, protams, galvenā dīvainība - Idaho. smile.gif Otrā plāna tēls, kas parādās visās grāmatās visu 3000 gadu garumā.
Šim vakaram/rītam pietiks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 03.11.2004 12:36
Raksts #3


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Dune cikls parasti tiek skaitīts par 6 grāmatām, no kurām pirmā savulaik sastāvēja no trim atsevišķām.

Vēl ir vēlāk Andersona pierakstītie četri'prequels' romāni.

Pats es ar Dune iepazinos pa aplinkus ceļu.

Nonāca manās rokās sen atpakaļ datorspēlīte "Dune", un beigās titros bij rakstīts, grafiskais noformējums bāzēts uz Deivida Linča filmas "Dune", stāsts - uz Frenka Herberta romāna "Dune". Pameklējot pa grāmatgaldiem, izdevās iegādāties pirmos divus romānus "Dune" un "Messiah of Dune" kolektora izdevumā - uz sarkanbrūna papīra. Vēlāk piepirku arī pārējās grāmatas. Ilgi netiku pie "Chapterhouse", galu galā izlasīju to angliski, bet tad izdevās nopirkt arī no krievu sērijas.

Lasīti arī ir prekveli, visi trīs "House of..." romāni, bet vēl neesu pieķēries "Butlerian Jihad"...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 03.11.2004 17:03
Raksts #4


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Sauksim romānu par Kāpu. Tās trīs daļas parādījās tādēļ, ka krievu "samizdata" tulkojumos padomju laikos katra romāna daļa bija iesieta atsevišķi un kopējā nosaukuma pat nebija. Vismaz es pirmo reizi šo romānu tādu arī izlasīju. Uz pamatīgi padilušām mašīnraksta lapām. Kaut arī tulkojums bija draņķīgs, tik un tā romāns likās varens. Ne velti viņu uzskata par vienu no dižākajiem 20. gadsimta SF sasniegumiem. Vēlāk, kad perestroikas laikā sāka izdot īstas grāmatas, es izlasīju otro romānu Kāpas bērni. Diemžēl, es sapratu, ka teksts manai uztverei ir par smagu. Esmu pārāk maz izglītojies dažādās filosofiskās strāvās, lai spētu šo darbu izbaudīt. Tas man atņēma vēlēšanos lasīt pārējos romānus.
Tagad ir parādījušies romāni-prikveli. Liekas, ka starp autoriem ir kāds Herberta radinieks. Vairāk nekā nezinu.
Kāpa, bez šaubām, ir viens no labākajiem SF romāniem, ko esmu lasījis. Vienīgi, tā neapšaubāmi nav lasāmviela mazām meitenēm.

Šo rakstu rediģēja ils: 03.11.2004 17:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 03.11.2004 17:36
Raksts #5


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Dune, Mesija, Beerni, Dievs-imperaators, Kjeceri, Chapterhouse. Seshas daljas tiehaam. Saputrojos. Septiito dalju (nosleedzosho) F.H. gribeejis uzrakstiit, bet neesot paguvis. Deelinja dailjradi peec motiiviem es neatziistu. Galvenais sizjetiskais motiivs terminaators pret njinjzjaam brunjurupuciem.
Brenda eksplotaacija.

Bet labaak pieveersiisimies F.H. Mani saakotneeji mulsinaaja iipatneejais Hitecha un tumsoniibas sadziivoshana. Nee arii muusdienaas tumsoniiba tiiri labi sadzzivo ar tumsoniibu. cita lieta, ka taada sajuuta, ka F.H. shii religjisko fanaatikju un spiegu pasaule patiik. Dune nav antiutopija, kaut arii sabiedriiba F.H. naakotnee skjiet sameeraa pretiiga.

Starp citu par kalpu dzjihadu. Es to kaukaa biju iedomaajies, kaa religjiski motiveetu ludistu sacelshanos, nevis kaa karu starp robotiem un cilveekiem terminaatora stilaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 04.11.2004 15:21
Raksts #6


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Esmu taa korekti speejiigs izteikties tikai par pirmo graamatu, jo no paareejaam esmu lasiijis tikai otro un daljeeji tresho. Atziimeeshu, ka shajaa graamataa man tieshi fascinee setting's, ne tik daudz pashi teeli (kaut kaa shii ubermensch'u teema nedaudz nogurdina briizham), kaa arii diezgan bagaatiigi izmantotie ieksheejie monologi (latviski nemaz nezinu pareizo terminu, angliski - inner represented speech).

Jebkuraa gadiijumaa shii graamata uz dazhaam lietaam pamaniijaas mainiit manu skatiijumu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vargr
iesūtīt 04.11.2004 23:36
Raksts #7


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Nu re, sākās. Kā neierasta reliģija, tā uzreiz tumsonība. smile.gif
Pirmkārt, aprakstītie "ūbermenši" it nemaz nav fanātiķi. Viņi ļoti labi apzinās, ko viņi dara, kāpēc to dara, un, galvenais, zina, kā to darīt. Viņi fanātiķus rada. Pēc tam fanātiķi iekārto pasauli pēc viņu prāta.
Otrkārt, F.H. bez visa cita uz izdomāta piemēra eleganti demonstrē reliģijas evolūciju. Vispirms ir Nepieciešamība, t.i. visi "tev būs/tev nebūs" sākotnēji ir racionāli. Tad tā apaug ar Rituāliem. Cilvēkam Rituāli ir vajadzīgi - tie disciplinē, neļauj aizmirst par Nepieciešamību un pie reizes padara dzīvi sakārtotāku. Un tad notiek nepatīkama lieta. Augot labklājībai, Nepieciešamība pazūd, bet Rituāli paliek. Pat vēl ļaunāk - Rituālus uzspiež cilvēkiem, kam Nepieciešamība nekad nav bijusi, kam tāda ir pašiem sava kopā ar visiem rituāliem tās ievērošanai.
Nu, un tad vēl pārējais - kultu nošķelšanās, ticības kari, kari, kas maskējas zem ticības, "ūbermenši", kas groza rituālus pa savam un ar tiem audzē fanātiķus u.t.t.

Par to džihādu - jā, drīzāk ludisti. Un atkal tas pats - praktiski, bet ar fanātismu.

Man liekas, lai "Du... "Kāpu" whistling.gif tā labi apspriestu, būtu jāuzraksta vismaz tikpat bieza grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 05.11.2004 19:59
Raksts #8


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Nu religjisks karsh pec muusdienu standartiem ir tumsoniigs. Un nemaz arii Ubermenshi taa visua rii nekontroleeja. Vinji pat savu darbiibu nekontroleeja. Muadibs "mesijaa" visulaiku suukstiijas saliidzinot sevi ar Hitleru, tai pashaa laikaa uzskatiija, ka nevar (lai arii kaa gribeetu) apstaadinaat dzjihadu (cita lieta, ka varbuut dzjihads bija vajadziigs, cilveeces izdziivoshanai. imperaators miileeja taisnoties: 'Vot, es ar savaam gaishregja speejaam redzu, ka ja es tagad juus nesadziishu koncentraacijas nometnees, tad naakotnee cilveeci piedziivos taadas DRAUSMIIGAS SHAUSMAS, kadas juus pat nespeejat iedomaaties." vai kauko taadaa garaa.

Ar tiem tiem ludistiem un maaksliigo intelektu aciimredzot tika uzskatiits, ka maaksligais intelekts kavees cilveeces attiistiibu ("sho mashiinu radiijushi gjeeniji, lai to vareetu lietot idioti" "Miinkugjis kains"), beztam tiek runaats par kautkaadu drausmiigu "paaridariijumu cilveeka dveeselai", kas notiks radot maaksliigo intelektu. Aciimredzot runa iet par atskaarsmi, ka arii cilveeks nau nekas cits, kaa fiziologjiska mashiina. Divi varianti:
1)tas taa nav (taadaa gadiijumaa kads tur "paaridariijums")
2)cilveeks ir tikai mashiina (taadaa gadiijuma ubermenshi baidaas paskatiities patiesiibai aciis, kas ir kauns)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 06.11.2004 23:06
Raksts #9


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Cik daudz ir zaudējis cilvēks, kas tikai redzējis Linča "Dune"?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 07.11.2004 15:55
Raksts #10


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Nu filma ir ljoti laba, bet fakts ir un paliek filma ir pavisam kas cits nekaa graamata. Ar citaam veertiibaam un citu informaacijas nodoshanas sisteemu.

Taapeec palasiit augstaakaa meeraa iesaku, taa lasaas itin interesanti un nemaz ne tik gruuti (runaaju tieshi par pirmo graamatu, kaa niikuliigs veelaako gabalu nepavilceejs, lai gan kaadreiz gan jau...).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 14.07.2005 13:07
Raksts #11


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



ai kā man gribētos vecās grāmatas izlasīt...bet man pieeja tikai krievu valodā drukātām Dune, un krieviski lasīt, tas man aizņemtu simtgadi...labprātāk gribētos lasīt angliski...tāpēc esmu nopirkusi tikai vienu no dēla grāmatām angliski, kuru atradu Rozē...
mana draudzene man mūžīgi stāstas par to cik kolosālas ir oriģinālās F Herberta grāmatas...
kā noprotu, tas ir tas autors, kuram pati gribētu līdzināties pēc stila...
gan jau ka kaut kad saņemšos un pasūtīšu pa internetu...kad man būs lieka nauda...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_viesis_*
iesūtīt 25.12.2006 12:40
Raksts #12





Viesi




CITĀTS(Svivens @ 02.11.2004 23:30) [snapback]305262[/snapback]

Kaads varbuut lasiijis Dune seriju (septinjas graamatas pavisam). Un varbuut grib apspriest? Sameera smagneeji filozofisks gabals, bet nenoliedzmi stiliigs, parastajiem SciFi shabloniem neatbilstoshs. Manii saakotneeji Dune izraisiija atgruushanas reakciju, bet kljuustot vecaakam un paarlasot veelreiz, man taa patiik aizvien labaak.

Bija pirmā datorspēle "Dune 2000", tad filmas pa RTL un RTR, tas bij pasen, šogad beidzot tiku līdz grāmatām. Nu nevar filmās neko pateikt. Protams pirmoreiz skatoties, kad nekas nebij lasīts, elpu aizsita. Dotajā brīdī lasu 4. grāmatu "Dievs- Imperators". Laba. Un liek aizdomāties. Un tas jau ir labi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 25.12.2006 19:43
Raksts #13


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Man ir gadījies izlasīt tikai pirmo grāmatu krieviski,bet patika ļoti.
Un Linča filma ir kautkas vienreizējs!!Kautkas atšķlirīgs un neierasts..

Šo rakstu rediģēja maichestera: 25.12.2006 19:46
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kormaka brigade
iesūtīt 27.12.2006 11:43
Raksts #14


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04



Ljoti laba adrese:
http://arrakis.ru/index.shtml

""Mani pārsteidz, ka ļoti daudzi par lasāmu uzskata tikai pirmo grāmatu un pārējās saukā par sviestu. (Ā, un tie paši mēdz fanot par Herberta jr. vārsmojumiem.)""

Akmens manaa virzienaa ? smile.gif Herberta jr un K. Andersona varsmojumi smile.gif

Es drizak piekritishu Andzam. Ljoti labs settings; korekta, pardomata pasaule; intresanti varoni, sakarigs sizets.
Filosofija man nepatik.

Nesen izlasiju Dzihadu, gramataa paradita cinja ar titaniem un mashinaam par cilveces neatkaribu, kapec paradijas naids starp Harkoneniem un Atreidesiem, utt
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
(sun)
iesūtīt 29.12.2006 17:09
Raksts #15


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.09.06
Dzejnieks 2009



Kam ir Dune???Gribu drusku palasiitities-neesu lasijis....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~Vanesa~
iesūtīt 09.01.2012 16:01
Raksts #16


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.04
Kur: Ledus valstība



Izlasīju pirmās četras grāmatas. Nav papīrā formātā, kas ierobežo līdzi ņemšanas faktoru. Šīs grāmatas, šķiet, nekad neaizmirsīšu. Brīnišķīga valoda, apburoši interesants laiks pēc ilga cilvēces attīstības (?) posma.

Biju paņēmusi bibliotēkā arī pārlasīt 1. grāmatu krievu valodā, bet mulsināja grāmatas sākuma daļā tāds kā atstāsts.

Šo rakstu rediģēja ~Vanesa~: 09.01.2012 16:03
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 20:41