Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Paulu Koelju, "Alķīmiķis" un citi
Hikari
iesūtīt 17.08.2004 14:26
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es ļoti mīlu Rakstnieku Paulo Koelju!!! laughing.gif Vai kāds no jums vispār tādu zin un vai jums viņa darbi patīk? Mans mīļākais darbs ir "Alķīmiķis", bet arī pārējie nav slikti! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
NovemberNövelet
iesūtīt 17.08.2004 14:50
Raksts #2


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Pareizāk gan būtu prasīt, kurš nezin šo autoru un nav lasījis "Alķīmiķi". tongue.gif
Nu esmu lasījusi vēl pirms tam, kad tas kļuva par masu hītu. Grāmata laba, bet noteikti ne balstīta uz viņa idejām, ne ģeniāla. Pārsvarā autors balstās uz austrumu filozofu izteiktajām domām, ko, starp citu, atzīst arī pats.
No grāmatām, kas ir lasītas (neesmu lasījusi pāris pašas pēdējās, kas ir iznākušas tikai svešvalodās, latviešu val. viņas vispār ir ļoti maz), man patika "Maktub" (svešas idejas), "Ceļavārdi gaismas bruņiniekam" un "Piektais kalns".
"Veronika" un "Senjorita Prīma" un "Pjedro upes krastā (..)" kaut kā likās nedaudz par banālu, lai būtu vēlrei lasāms.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Scorpse
iesūtīt 17.08.2004 15:10
Raksts #3


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: pati dzīve



Esmu lasiijusi. Kaut arii taas IR sveshas idejas, nav aizliegts taas padariit tuvaakas un saprotamaaks tiem, kas '"tiiraa" formaa taas neizprot. Kaut arii pati neesmu sajuusmaa par vinju tb Koelju, uzskatu, ka kaut kas jau tur ir... Bet nu - uzskatu, ka taas ir taada pasha stila graamatas kaa "Kursh apeedis/pievaacis vai kkas tamliidziigs manu sieru?", taada kaa dziives izpratnes pamaaciiba populaarzinaatniskaa vaacinjaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 17.08.2004 15:26
Raksts #4


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



Vispaar reiz jau te kaut kur bij runa par Koleju.

Mjaa, labi, mans viedoklis par vinju:
viens iz uber-super-populaarajiem autoriem, kam lemts sapuut literatuuras veestures meeslainee kopaa ar Danielu Stiilu, Sidniju Sheldonu un daudziem jo daudziem citiem bestselleru cepeejiem, maajsaimniechu miiluljiem, pelkes dziljuma filosofiem un "muusdienu gariiguma" alceeju daasnajiem barotaajiem.

Lai gan, protams, labaak, ja cilveeks lasa Koleju nekaa Stiilu, komiksus vai vispaar neko. Bet no otras puses... Netreneetam, nekritiskam lasiitaajam taas idejas tik viegli var pielipt, ka teju vai bail paliek.

Vispaar es te nevienu negrasos apvainot, nemaz ar ne. Taa koeljumaanija vienkaarsi tracina.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 17.08.2004 15:32
Raksts #5


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Pievienojos Dekaelam! smile.gif

Vienīgā grāmata, kuru, varbūt, bija vērts izlasīt, bija tas pats "Alķīmiķis". Lai gan es nesaskatu neko oriģinālu faktā, ka cilvēks ir paņēmis vecu un labi pazīstamu pasakas ("Džeks uz Londonas tilta") sižetu un to jauki apstrādājis filozofiskā stilā. Ir lasīti arī sliktāk uzrakstīti tāda stila darbi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 17.08.2004 15:39
Raksts #6


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Īstenībā es gan neņemtos salīdzināt Koelju darbus ar Dr. Spensera Džonsona darbu "Kurš pievācis manu sieru?". Iepriekš minētais drīzāk ir kā psiholoģiska pasaka par to kā tikt galā ar pārmaiņām dzīvē. Pavisam cita stila darbs, nekā Koelju darbi, kas bieži vien iebrauc reliģijā dziļāk, nekā jebkurš vidusmēra laītājs to varētu iedomāties. Varbūt sākuma ideja ir- uztvert esošo kā dāvanu, nevis sodu, taču katrs to mums cenšas ieliet citā veidā un ar citiem paņēmieniem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Scorpse
iesūtīt 17.08.2004 17:05
Raksts #7


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: pati dzīve



Par to analogjiju ar sieru es domaaju gluzhi vienkaarshi - ka abas ir graamatas, kas grib maaciit cilveeku dziivot. Nesaku, ka tas ir slikti, bet taa nu es domaaju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 19.08.2004 11:24
Raksts #8


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Gadās cilvēki ,kam vajag atbalstu un kādu dzīvē noderīgu ieteikumu ,bet blakus nav neviena ,kas varētu palīdzēt unsure.gif . Tāpēc cilvēki izvēlas lasīt Koelju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziz
iesūtīt 20.08.2004 11:37
Raksts #9


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04
Kur: 23 000



Esmu lasījusi tikai "Alķīmiķi", bet man ļoti patika! Nezinu, kur vēl var dabūt, bet paldies tiem, kas šeit saraxtīja tos grāmatu nosaukumus! smile.gif Man patīk tāda veida fizolofiski darbi, un pati tēma, par kuru raxtīts, arī ir ļoti interesanta. Mistika, pārdomas par dzīvi un viss, kas vajadzīgs! Sava veida stāsts par laimes meklētājiem.

Šo rakstu rediģēja Aziz: 20.08.2004 11:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 20.08.2004 15:51
Raksts #10


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Ja vēlies- Paulo Koelju sarakstījis šādas grāmatas:
1. Alķīmiķis
2. Piektais kalns ( nav izdota latviski)
3. Veronika grib mirt
4.Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju
5.Maktub
6. Ceļavārdi gaismas bruņiniekam
7. Svētceļojums(nav izdota latviski)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tumsīgā
iesūtīt 20.08.2004 17:32
Raksts #11


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.04
Kur: v-pils...



pirmā viņa grāmata ko izlasīju līdz galam visu (pirmā un pēdējā laikam) bija ''veronika grib mirt''. īstenībā neslikti. bet pēc kādas meitenes atsauksmēm, es biju gaidījusi ko vairāk. nu kaut ko TĀDU. bet... īstenībā jau daudzas idejas tur ir nesliktas (ļoti labas) taču mani tā grāmata neaizrāva ideju virpulī. (pēc tam lasīju 1984 un tas gan bija KAUT KAS)

pēc tam paņēmu alķīmiķi. es nespēju izlasīt. mamma arī ne.

reiz es bišķi stundu laikā cauršķirstīju ''maktub'' tur vietām man ļoti patika. bet to vietu bij pārāk maz.

man koelju nav lemts. turklāt mana attieksme pret reliģiju arī bišķ (lasīt-ļoti) traucē...

CITĀTS
Gadās cilvēki ,kam vajag atbalstu un kādu dzīvē noderīgu ieteikumu ,bet blakus nav neviena ,kas varētu palīdzēt unsure.gif . Tāpēc cilvēki izvēlas lasīt Koelju.
es nepārtraukti esmu tāds cilvēks, bet kā noproti man koelju nav nemaz tik mīļš. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 21.08.2004 20:02
Raksts #12


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Halina, vispār jau ir vēl daudzas citas grāmatas.. Es pati personīgi viņas redzēju un lasīju daudz vairāk, nekā tu nosauci.. Te būs visas..

-Eleven Minutes
-The Devil and Miss Prym
Fathers, Sons and Grandsons
-The Fifth Mountain
-Brida
-O Dom Supremo (The Gift)
-The Alchemist
-By the River Piedra I Sat Down and Wept
-The Valkyries
-Love Letters from a Prophet
-Veronika Decides to Die
-Manual of the Warrior of Light
-The Pilgrimage
-Maktub
-Paulo Coelho: The Confessions of a Pilgrim

Un "Alķīmiķis", starp citu, tika izdots jau 1988. gadā. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ika
iesūtīt 21.08.2004 21:34
Raksts #13


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.02.04



Labi, labi, sauciet tās par citu idejām, pareģojiet viņam nāvi litereatūras mēslainē, lai jau tā būtu, man Koelju vienalga patīk. "Viss ir par vienu",gan biezās , šausmīgi iespaidīgi nopeitnās filozofiskās grāmatas, gan salīdzinoši īsais stāsts par ganu . Kas gribēs, tas sapratīs, novērtēs un padomās, kas gribēs, atradīs par ko nokritizēt jeb ko.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 23.08.2004 12:22
Raksts #14


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Tev taisnība, Ika! grin.gif Es zināju, ka Koelju grāmata izdota 1988 gadā! Un "Alķīnmiķis" Nav viņa pirmais izdotais darbs smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 23.08.2004 12:40
Raksts #15


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



CITĀTS(tumsas feja @ 20.08.2004 18:32)
(pēc tam lasīju 1984 un tas gan bija KAUT KAS)


Interesanti, kas gan tika domaats ar "1984"? Graamatas nosaukums? Taada graamata gan ir Orvelam ne Koelju. Un Orvels ir pavisam kas cits.
Vai es kaut ko nesapratu?..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Scorpse
iesūtīt 23.08.2004 23:34
Raksts #16


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: pati dzīve



Tu visu saprati pareizi. Vienk doma ir taada, ka 1984 ir daudz labaaks, nu iespaidiigaaks par Koelju darbiem. Tas bija konkreeta cilveeka konkreets viedoklis. Pie viena secinaajuma nonaakt jau nevar... mees te dazhaadi esam. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
closs...
iesūtīt 24.08.2004 07:52
Raksts #17


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.03.04
Kur: Starp dūnu spilveniem slēpjoties no ziemas...



No Paulu Koelju es esmu lasiijusi "Veronika grib mirt", "Celja vaardi gaismas brunjiniekam" un "Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju". Un jaasaka, ka pirmaa no shiim ir viena no labaakajaam graamataam, kaadas esmu lasiijusi. Par Aljkiimiki gan nezinu, vai es veeleetos lasiit, jo kautgan ljoti daudzi vinju apbriino un slavee, daudzi arii saka, ka labaak pat neiesaakt un neteereet laiku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 30.08.2004 13:20
Raksts #18


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Patiešām iesaku izņemt! grin.gif Gan jau biblenē būs!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
grapefruit
iesūtīt 07.09.2004 20:56
Raksts #19


Streipuļo ārā no Vepra galvas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Starp savām pasaulēm tukšumā
Rakstnieks 2005



Man patika Paulu Koelju darbs "Alķīmiķis", tas gan pagaidā ir vienīgais šī autora darbs, ko esmu lasījusi, taču es labprāt lasītu vēl. Laikam jau tas tikai pierāda, ka viedokļi atšķiras. huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gwinerva
iesūtīt 05.12.2004 15:35
Raksts #20


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.09.04
Kur: Kaut kur manā fantāziju pasaulē.



Es arii esmu lasiijusi ''Alķīmiķis''.Man lloti patika.Bija lloti interesanti.Ceru izlasiit veel kaadu Paula Koelja graamatu. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 14:33