Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Dienas jautājums nr. 295, Jautājumu sagatavoja: Andromeda
Tējas
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 21
Viesi nevar balsot. 
Andromeda
iesūtīt 28.09.2014 15:26
Raksts #1


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā





Rudens ir klāt. Paliek vēsi. Tad vislabāk nolīst kādā siltā kaktiņā uz mūrīša vai ietīties siltā pledā ar siltu padzērienu rokās.

Tāpēc dienas jautājums, kas ir Tava mīļākā dabīgā tēja un kāpēc? Kā pagatavo? Kur dabū (pērc vai ievāc pats)? Ko liec klāt? Pastāsti kādus veselīgus ieteikumus saistībā ar zālītēm.


Lai vienmēr silti un veselība turās!


Andromeda
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 10)
Overlord
iesūtīt 28.09.2014 15:31
Raksts #2


Sarkanais Barons
Grupas ikona

Grupa: Modi
Pievienojās: 24.07.03
Veterāns aktīvajā dienestā



Nekas daudz. No svaiki vāktām piparmētru lapām vai kumelītēm! Un tik liet iekšā rīklē
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 28.09.2014 15:50
Raksts #3


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es jau sen nedzeru nekādas tējas. Neatsakos, ja piedāvā, bet pati nevāru un nevācu, tāpēc neko nevaru ieteikt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
...dovenda...
iesūtīt 28.09.2014 17:42
Raksts #4


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.07



Mana mīļākā tēja ir baltais āboliņš, kam seko melisa,piparmētras, un kumelītes. Vispār jau garšo gandrīz visas, kuras sanācis nobaudīt, tai skaitā sarkanais āboliņš, raspodiņi, vīgriezes, asinszāle, pelašķi, liepziedi, ceļmallapas u.c. Izņēmums ir ingvers, ar kuru es nedraudzējos, lai arī kā tas tiktu pasniegts.

Tējas pagaidām lasu reti. Ir gadījies ievākt kumelītes. Mēdzu arī saplūkt kādas svaigas piparmētru lapiņas tūlītējai pagatavošanai. Šī gada eksperiments - salasīju pīlādžus un daļu savēru uz diega žāvēšanai. Tad jau manīs, vai derēs tējai.
Citkārt vai nu ome padalās ar saviem krājumiem, vai pērku veikalā un aptiekā.

Kaut gan esmu liels saldummīlis, cukuru pie tējām lietoju samērā reti un mazā apjomā. Parasti dzeru bez piedevām, vai ar citronu un, īpaši aukstajā sezonā, ar medu. Piparmētru tēja, manuprāt, ir garšīga arī ar pienu, ar citām nav mēģināts.

No tām tējām, ko gribētu pagaršot nāk prātā avenes, kliņģerītes un gaiļbiksītes. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
echo3
iesūtīt 28.09.2014 19:18
Raksts #5


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.08.04
Kur: Nu jā, - pašlaik pie datora
Klusais censonis



Cita tēja, ja par tādu var saukt karstu upeņu limonādi. Vai aveņu. Tad, kad jāārstē sāpošs kakls.

Mājās vienmēr ir kaltētas kumelītes, no tām tiek vārīta tēja, bet dzert gan es to nedzeru. Gatavoju tikai ārstnieciskām procedūrām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 04.10.2014 14:09
Raksts #6


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Piparmētru tēja ir mans favorīts. Savienojumā ar medu. Viss vietējais.
Bet labprāt dzeru arī citas zālīšu tējas, cik nu sanāk ievākt. Patīk pīlādžu, mellenāju, āboliņa, kumelīšu, tūjas un liepziedu tējas.
Labprāt atteiktos no visām melnajām, zaļajām un veikala tējām, ja sanāktu ievākt vietējās zālītes pietiekamā daudzumā, bet kaut kā pietrūkst apņēmības, bet tēju gribas ik dienu pa vairākām krūzēm.

Ļoti garšīgi un veselīgi dzert arī karstus ievārījuma dzērienus. Upeņu, jāņogu, ērkšķogu, ābolu, zemeņu, cidoniju, plūmju. No pašu lasītām meža mellenēm, zemenēm, avenēm, brūklenēm, dzērvenēm.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 05.10.2014 21:44
Raksts #7


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



Tā kā esmu slinks, iztieku ar to, ko nopērku veikalā - melno vai zaļo tēju. Ziemā reizi pa reizei nostreļīju zāļu tēju omītei.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 03.12.2014 18:01
Raksts #8


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Piparmētras - mmm mmm mmmm laughing.gif

Bet vispār dzeru gandrīz jebkādu dzeramu tēju tīrā veidā vai ar medu. Pārsvarā atņemu omei, jo viņai krājumi iespaidīgi. Ja tie kādreiz izbeigsies, tad piparmētras kaut kā tik un tā dabūšu mājās lapu veidā. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 15.12.2014 00:56
Raksts #9


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Mans favorīts ir mārslia tēja, diemžēl to ir dezgan sarežģīti iegūt, jo mārsili neaug uz katra stūra. Tomēr, kad tā ir manos krājumos, lietoju īpašos gadījumos kopā ar medu.
Nesmādēju arī citas tējas un karstos dzērienus ar upeņu, ķiršu, aveņu vai kādu citu zapti. Kā arī, cidoniju sīrupu ar visām cidonijām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bite
iesūtīt 18.12.2014 22:32
Raksts #10


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.07.06



Nobalsoju par piparmētru! smile.gif Tāda nomierinoša un man garšo! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
the black rainbo...
iesūtīt 06.05.2021 07:48
Raksts #11


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.09.19
Kur: :)



piparmētra- klasika wink.gif
liela daļa pārējo man uzdzen riebumu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 11:02