Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Lasītāja dienasgrāmata, Grāmatas, ko esi izlasījis - pieraksti
Fantomass
iesūtīt 27.04.2005 17:39
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



Nu tā.... Ceru, ka šī ideja neizgāzīsies ar lielu blīkšķi. sad.gif
Ideja ir tāda - Mums šogad skolā latv. literatūrā ir jāraksta lasītāju dienasgrāmata. Tajā mēs ierakstam to, ko esam izlasījuši un mazus komentāriņus.

Mēs (gandrīz) katrs pašlaik (ne jau burtiski tagad, bet vispār - šodien, vakar, aizvakar utt.) kaut ko lasām.
Varbūt, ka mēs kurbijkurnē varētu uztaisīt ko līdzīgu. Piem., es uztaisu postu, kurā es ierakstu, ko nesen izlasīju. Kad izlasu nākamo grāmatu, atkal iepostoju utt.

Tātad, varētu rakstīt apmēram šādi:
Autors:
Grāmatas nosaukums:
Izdevniecība:
Lappušu skaits:
Satura vadlīnija (īsi):
īss komentārs:
kāds labs citāts:

Ja grib, citātu var arī nerakstīt, bet autors, nosaukums un īss saturs būtu obligāti
Un tad varbūt mēs varam sākt ierakstīt grāmatas kuras esam izlasījuši no 2005. gada sākuma, protams, ja atceramies smile.gif
Visas grāmatas es nerakstīju, jo nevajag apkraut jau tā pierakstīto postu ar ne-tik labām grāmatām.

Par manām grāmatām
Autors: Aidas Pelenis
Grāmatas nosaukums: 14 Restitūcijas Dienas
Izdevniecība: Jumava
Lappušu skaits: 420
Satura vadlīnija (īsi): darbība risinās bijušajās PSRS un Eiropas valstīs. Slepenā "Restitūcijas" plāna nolūks ir pilnībā atjaunot PSRS, sagraujot Eiropas valstu ekonomiku. Šajā VDK, FIB un CIP nežēlīgajā spēlē tiek ierauts arī kāds lietuviešu diplomāts
īss komentārs: baigi labais spriedzes romāns. velk uz Dena Brauna pusi, bet labāks.
kāds labs citāts: neatceros

Autors:Harijs Harisons
Grāmatas nosaukums: Rietumos no Ēdenes
Izdevniecība: Gandrs
Lappušu skaits: 383
Satura vadlīnija (īsi): Grāmatā ir par to,kas būtu noticis ja meteorīts nebūtu nokritis un dinozauri nebūtu izmiruši. zemi apdzīvo lielas ķirzakas -maragi -apmēram cilvēka augumā (garākas). palikuši tikai daži pirmatnējie cilvēki. Gramatā izseko maza zēna dzīves gaitām maragu gūstā.
īss komentārs:mazliet dīvains stāsts
kāds labs citāts:"Tam, kas notiek šodien un pēcāknav nekādas nozīmes, kamēr rītdienas rītdiena ir tā pati vakardienas vakardiena."

Autors:Rihards Dibels
Grāmatas nosaukums:Tūkstošgades Ķeizars
Izdevniecība:Alberts XII
Lappušu skaits:581
Satura vadlīnija (īsi):Kādreizējam mūkam augsta baznīcas amatpersona lūdz izdarīt pakalpojumu svētīgā nolūkā (smile.gif ) izgatavot mazu viltojumu. Bet pussagruvušā btuņinieku pilī darbība sākāpinās tiktālu, ka gandrīz "aizdedzina pasauli". Darbība notiek 13. gadsimtā, kad mirstīga pasaule gaidīja pasaules galu.
īss komentārs: Mana pagaidām mīļākā grāmata!!! Iesaku izlasīt
kāds labs citāts:Pārāk gari citāti

Autors:Viljams Pīters Bletijs
Grāmatas nosaukums:Sātana Izdzinējs
Izdevniecība:Kabata
Lappušu skaits:301
Satura vadlīnija (īsi):12gadīgaja Rīgana uzvedas ļooti dīvaini. Palīgā tiek saukti ārsti, taču, kad tie izrādās bezspēcīgi, palīgā tiek aicināts tēvs Karras.
īss komentārs:ļoooti dīvains un tumšs stāsts. bet lasīt var.
kāds labs citāts:"Pasaules ļaunums jūs ir pārliecinājis par velna eksistenci. Bet kas tad ir radījis labo?"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
18 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 20.10.2005 12:50
Raksts #41


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Autori: Ians Koldvels, Dastins Tomsons
Grāmatas nosaukums: Četru likums
Izdevniecība: AGB (2004. g. Vēja suņa romāns)
Lappušu skaits: 388
Satura vadlīnija (īsi): Prinstonas universitātes absolvēšanas priekšvakarā diviem studentiem gandrīz izdodas atklāt noslēpumus, ko glabā «Hypnerotomachia Poliphili» – renesanses laikmeta teksts, kas gadsimtiem ilgi licis velti lauzīt galvu neskaitāmiem zinātniekiem. Piecsimt gadu vecā «Hypnerotomachia Poliphili» ir kļuvusi slavena kā grāmata, kas iegūst hipnotisku varu pār katru, kas mēģina to pētīt. Beidzot tā grasās atklāt savus noslēpumus Tomam Salivanam, kura tēvs bijis kā apsēsts ar šo grāmatu, un Polam Herisam, kura nākotne ir atkarīga no «Hypnerotomachia Poliphili». Tomēr brīdī, kad grāmatas noslēpumi šķiet teju, teju atklāti, pētījums sāk it kā mīņāties uz vietas – līdz brīdim, kad Toma un Pola rokās nonāk kāda senu dienasgrāmata, kurā viņi atrod pierādījumu tam, ka neizprotamais renesanses laikmeta teksts satur kādu šifrētu norādi.
kāds labs citāts:
CITĀTS
"Laiks ir savāda lieta. Tā smagumu visvairāk izjūt tie, kam laika nav. Ja cilvēks ir jauns, pasaules nasta šķiet viegla un sniedz vilinošas iespējas darīt kaut ko citu - daudz svarīgāku, nekā gatavošanos eksāmeniem."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 21.10.2005 11:41
Raksts #42


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Autors: Takaši Macuoka
Grāmatas nosaukums: "Samurajs" (Cloud Of Sparrows)
Izdevniecība: Kontinents (2005)
Lappušu skaits: 477
Satura vadlīnija (īsi): Edo laikmeta (1600 - 1868) beigu posmā saduras divas pasaules - tradicionālā Japāna, kur 300 gadus samuraji kalpojuši zobena kultam, par galveno tikumu uzskatīdami uzticību savam pavēlniekam, un Rietumu ieceļotāji. Misionāru pulciņā ir bezgaldaiļa sieviete, kas bēgdama no Amerikas vīriešu pārliecīgās uzmācības, atklāj, ka Japānā viņu uzskata par atbaidoš neglīteni, kā arī pusfanātisks mūks un killeris. "Svešie mūs uzvar bez cīņas. Viņu klātbūtnē mēs zaudējam godu un senos tikumus," gaužas pēdējā Okumiči klana samuraju komandieris. Savukārt misionāri grasās "tumsonīgajiem" japāņiem nest Tā Kunga vārdu, cerot, ka no brašajiem samurajiem, kas dzimuši karam un nebaidās nāves, iznāks lieliski mocekļi - Kristus kareivji.
Kāds labs citāts:

Piedodiet, ka tik gari, bet man liekas, ka tas ir izlasīšanas un pārdrukāšanas vērts...

CITĀTS
- Ei, tu! Atnes man tēju! -
Izbalējušā kokvilnas kimono ģērbusies meitene pslēja degunu gaisā un atcirta:
- Nes pats! -
- Tu tūlīt atnesīsi man tēju! -
- Nenesīšu vis! -
- Tu esi kalpone. Es esmu samurajs. Tev jāizpilda manas pavēles. -
meitēns iespurcās.
- Samurajs? Godātais Kijori un godātais Šigeru, un godātais Saiki, un godātais Kudo, un godātais Tanaka - tie ir samuraji! Tu? Tu esi tikai puika ar jaunu zobenu, kas vēl nav izlējis asinis! -
Dusmīgs un apjucis pietrūcies kājās, Hide satvēra zobena rokturi.
- Es esmu samurajs! Es tevi tūlīt varu sacirst gabalos. -
- Nevari vis! -
- Ko? - Hide neticēja savām ausīm. Tādu nekaunību! - Ja samurajs grib, viņš drīkst nogalināt jebkuru zemnieku un zemnieci, arī tevi. -
- Tu to nedrīksti. -
- Kāpēc tad es to nedrīkstu? -
- Tāpēc, ka es esmu tava dzimtkunga nama kalpone. Tavs pienākums ir mani sargāt. Pat ziedot manis dēļ dzīvību, ja būs vajadzīgs! -
To pateikusi, meitene cēli aizgāja, pamezdama jauno samuraju lūkojamies viņai nopakaļ ar vaļēju muti.

- Hanako! -
- Godātais kungs... - Ieraudzījusi dižkungu Kijori, meitene, bailēs drebēdama, nokrita ceļos un piespieda pieri pie zemes. Vēl pirms mirkļa viņa bija gājusi lepni paceltu galvu, varen apmierināta, ka izdevies glītajam, iedomīgajam zēnam tik veikli atcirst.
- Nāc man līdzi! -
Hanako sekoja kungam, pilnīgi pārliecināta, ka tas ir viņas pēdējais gājiens. Asaras straumem plūda meitenei pār vaigiem.
Cīņas mācību laukumā šķindēja samuraju zobeni. Hanako vairs nebija nekādu šaubu - viņai nocirtīs galvu. Negantie cīņas kliedzieni meiteni tik briesmīgi biedēja, ka viņa neuzdrīkstējās ne acis pacelt.
- Citās dzimtās parasts mācību laukumā cīnīties ar bambusa nūjām - godātais Kijori ierunājās. - Tās necērt dziļas brūces, tāpēc no tām nav nekādas jēgas. Turpretī melnozola zobens, ja ar to rīkojas prasmīgs karavīrs, spēj sašķaidīt pretiniekam kaulus - arī caur bruņām - un pat nogalināt. Ja to izmanto zobenu cīņas mācībā, briesmas vienmēr ir īstas. Mācības, kurās nedraud īstas briesmas, nav nekādas mācības. - Viņš paraudzījās lejup uz Hanako. - Atbildi - kāpēc mums jāmācās zobenu cīņa? -
- Tāpēc, ka jūs esat samuraji, godātais kungs. -
- Un kas ir samurajs? -
Meitene mulsa, brīnīdamās, ka kungs nevis nogalina viņu tūlīt, bet uzdod jautājumus.
- Kareivis, godātais kungs. - viņa atbildēja
- Un kad mēs pēdējo reizi karojām? -
- Pirms divsimt gadiem, godātais kungs. -
- Tad kāpēc mums jāapgūst tik nežēlīga cīņas māksla? Mēs taču dzīvojam mierā. -
- Karš var sākties ik brīdi, godātais kungs. Samurajam jābūt sagatavotam. -
- Un kam samurajs gatavojas? -
Re nu, tas brīdis bija klāt! Ievada rituāls beidzies, tagad viņai jāmirst. Noliekusi galvu, Hanako atbildēja:
- Viņš gatavojas nogalināt, - un gaidīja cirtienu.
Taču godātais Kijori viņu atkal apmulsināja, sacīdams:
- Nē, Hanako, tu neatminēji. Lai nogalinātu, tik daudz mācīties nevajag. Vēro uzmanīgi! -
Meitene pacēla galvu. Viņa redzēja vīrus klūpam ar zobeniem citu citam virsū, vairāk neko. Tācu, ilgāk skatīdamās, viņa ievēroja, ka cīnītāju izturēšanās laukumā atšķiras. Daži virzījās uz priekšu nelokāmā apņēmībā, ignorēdami cirtienu krusu. Citi locījās un vairījās, lai cirtieni viņiem netrāpītu, bet tik un tā tos saņēma. Tik mazā laukumā, tādā cīnītāju juceklī izvairīties nebija iespējams. Ja zobeni būtu no tērauda, puse vīru jau gulētu zemē. Un, to aptverot, viņai piepeši atausa īstā atbilde.
- Viņš gatavojas mirt, godātais kungs. -
Godātais Kijori viņai uzsmaidīja.
- Jā, tāds ir samuraja liktenis, Hanako! Nav viegli dzīvot vienās bailēs. -
- Bet īsts samurajs taču ne no kā nebaidās! Vai tad tā nav, kungs? - Hanako izbrīnījusies jautāja. Ka dižkungs no kaut kā baidītos - to viņa vispār nevarēja iedomāties.
- Ja cilvēks nezina, kas ir bailes, viņš ir nevis drosminieks, bet muļķis. Drosmīgs ir tas, kurš baidās, taču spēj bailes pārvarēt. - Dižķungs Kijori noglāstīja meitenei galvu. - Dažkārt, lai slēptu bailes, samuraji mēdz visvisādi dižoties, sevišķi agrā jaunībā. Krietnai sievietei pieklājas to saprast un piedot. Krietna sieviete vienmēr dara tā, lai samuraja spēks un drosme vairotos. Un nekad nedara tā, lai samuraja spēks un drosme ietu mazumā. Vai saprati? -
- Jā, kungs. -
- Tu vari iet. -
Pametusi dižkungu, Hanako aizsteidzās uz virtuvi. No turienes - uz iekšpagalmu, kur bija notikusi vārdu pārmaiņa ar uzpūtīgo jaunekli. Meitenei par lielu atvieglojumu, viņš vēl arvien sēdēja turpat. Vai viņai tikai likās, vai arī tiešām jaunais samurajs izskatījās nomāks un sašļucis? Hanako juta vaigos iesitamies kuna tvīkumu.
Viņa piegāja klāt, palocījās un nometās ceļos.
- Lūdzu - tēja, godāto samuraj! -
- Ak! pateicos! - jauneklis likās pārsteigts un tāds kā sakautrējies.
Tomēr meitenei šķita, ka, paņēmis no paplātes tasi, viņš izslejas staltāk. Un viņai kļuva labi ap sirdi. Pavisam, pavisam labi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Wunderkind
iesūtīt 26.10.2005 16:57
Raksts #43


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.02.05



Autors: Pilsoņu Jēkabs
Grāmatas nosaukums: Prāvesta Glika audžu meita
Izdevniecība: 'Latvijas Grāmata'
Lappušu skaits: 264
Satura vadlīnija (īsi): Vēsturiskais romāns stāsta par kādas Zviedrijas latviešu ģimenes atvasi Martu, kura pēc tēva nāves nonāk atpakaļ Latvijā, bet drīz vien zaudē arī māti un atvadās no vecākā brāļa. No bērnunama to audzināšanā pieņem Alūksnes prāvests Gliks, bet 17./18.gs. kara laikos viņa nonāk Krievijā, kur vēlāk kļūst par Krievijas cara Pētera I sievu un Krievijas ķeizarieni Katrīnu I
īss komentārs: Dažviet garlaicīga, bet kopumā interesanta un droši vien jau arī noderīga par tā laika vēsturi mācoties
kāds labs citāts:
CITĀTS
Vēlāk sarunas pieņēma jautrāku veidu. Pavērusies sāņus uz Pēteri, Katrīna redzēja, ka tas dzīvi sarunājas ar citiem viesiem. Tad viņa puslīdz šķelmīgi ievaicājās Šlipenbaham:
- Kā jūs, ekselence, bijāt apmierināti ar manu nelaiķi vīru?
- Jūsu nelaiķi vīru? -
brīnījās ģenerālis.
-Bet kas viņš tāds bija?
- Nu agrākais virsseržants, vēlākais leitnants Kārlis Krūze. Vai tas nebija krietns kareivis?

Šlipenbahs tūdaļ neatbildēja. Lai izvairītos no tiešas atbildes, viņš savukārt vaicāja:
- Vai es arī nebiju krietns kareivis?
Uz ko Katrīna atbildēja: - Jā! Bet es atkārtoju agrāko jautājumu.
Tad Šlipenbahs teica:
- Katrā ziņā, jūsu majestāte. Un es esmu lepns, ka viņš kalpojis man padotajos pulkos.
To dzirdot, Katrīnai saskrēja acīs asaras, kuras viņa pasteidzās noslēpt.

***


Varēja cerēt, ka pēc zviedru armijas sakaušanas pie Poltavas, pēc Rīgas un citu Vidzemes un Igaunijas pilsētu pazaudēšanas Kārlis XII reiz atzīs, ka tālāk karu vest pret Krieviju nav iespējams un meklēs līdzekļus miera līgšanai.
Bet izrādījās, ka tie, kas tā domājuši, ir ļoti vīlušies.
Kārlis nelikās mierā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
spitzbube
iesūtīt 28.10.2005 10:29
Raksts #44


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.04
Kur: krāsu ledusskapis



Autors: Marija Augusta Trapa
Grāmatas nosaukums: Mūzikas Skaņas
Izdevniecība: Zvaigzne
Lappušu skaits:295
Satura vadlīnija (īsi): Trapu ģimenes nebeidzamās enerģijas, optimisma un muzicēšanas noslēpums
īss komentārs: Sirsnīgs stāsts par otrā pasaules kara laika dzīvi Austrijā un Amerikā. Par mūziku.
kāds labs citāts: Un tā, vērdamies bīskapam acīs, es pārliecinoši un cik nu vien skaidri varēdama teicu: "Please, Bishop - scram.*"

*"Lūdzu, bīskap, lasies prom!"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
resella
iesūtīt 28.10.2005 12:30
Raksts #45


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.04
Kur: all lall lā./ kaut kur, kur nebiju domājusi nonākt...



Autors:melvins beerdzhess
Grāmatas nosaukums:kaifs
Izdevniecība: zvaigzne
Lappušu skaits:352 lpp
Satura vadlīnija (īsi): Sarezgits un ipatnejs romans,ir daudzskautnains un spilgts narkotiku atkariba nonakusho jaunieshu grupas attelojums.
īss komentārs:Nav pierasta "narkotikassliktas" gramata...mazliet atskjiras no tam.
kāds labs citāts:redziet, narkotikas tas ir kaifs. tas liek jums labi justies, tas ari viss. protams,tas ir stipras un tapec ari bistamas. ka pati dzive. ja tu to parvaldi, viss ir par pirmo.
to jums, protams, neviens neuzdrosinasies pateikt.un nejau tapec, ka gribetu pasargat jus no narkotikam. ak ne,viniem nekas nav preti, vini pat velas, lai jus taslietotu. vini tikai grib but drosi, ka jus lietosiet tas, kuras sie jums grib iesmeret. ta ir dala no visuvarenas prata kontroles. tabak, alkohols, medikamenti-labi:hasis, LSD, heroins-slikti.
padomajiet par to. kas tas par mazam pudelite jusu mammas zalu skapiti? cik daudz no ta visa vina diena ienem? cik biezi, pec jusu domam, vina ir skaidra prata-reizi 3 men./ kad izbeigusies recepte un vina sikiem solisiem tipina pie daktere, lai tas izraksta vinai vel?"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
spitzbube
iesūtīt 30.10.2005 10:52
Raksts #46


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.04
Kur: krāsu ledusskapis



Autors: Deivids Lodžs
Grāmatas nosaukums: Mazā Pasaule
Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds
Lappušu skaits: 424
Satura vadlīnija (īsi): Romānu Mazā Pasaule varētu nosaukt par akadēmisko komēdiju ar parodijas elementiem. Neskaitāmas smieklīgas epizodes savijušās īstu situāciju virpulī.
īss komentārs: Grāmata lieliski pierāda to, cik pasaule tiešām ir maza. Nenormāli laba grāmata. Visas situācijas savijas kopā veidojot itkā lielu pīni.
kāds labs citāts:
-Sveiks, Pērs, viņa teica. - Lūdzu, iepazīsties ar manu līgavaini.
-Ļoti priecājos, - smaidīdams teica jaunais cilvēks. - Pīters Makgargils.
-Nē, Pērs Makgargils, - viņš teica. - Jūs esta Pīters kāviņusauc.
-Makgargils, - iesmējās jaunais cilvēks. - Man vienkārši tāds pats uzvārds kā jums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eiše
iesūtīt 09.11.2005 21:39
Raksts #47


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.05
Kur: Kur teka Daugava līčotiem krastiem



Autors: Džeimss Vaits
Grāmatas nosaukums: Kosmiskais Hospitālis
Izdevniecība: "Albatross"
Lappušu skaits: 152
Satura vadlīnija (īsi): Stāsta darbība risinās nākotnē - milzīgā konstrukcijā - Kosmiskajā Hospitālī, kur ir apvienojušies dažādu Visuma Galaktiku un planētu būtņu pārstāvji, lai varētu sniegt pirmo neatliekamo palīdzību visiem nelaimē nokļuvušajiem starpzvaigžņu ceļotājiem...
īss komentārs: Interesanta grāmata, kaut mazliet bērnišķīga...
kāds labs citāts:
CITĀTS
Viņš ieslēdza translatoru, pakodīja lūpas un vaicāja pacientam:
-Kā jūs jūtaties?
Atbilde bija īsa un konkrēta un pilnīgi nomierināja satraukto doktoru.
-Es esmu izsalcis, - pacients teica.


Šo rakstu rediģēja Eiše: 09.11.2005 21:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 10.11.2005 15:51
Raksts #48


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Autors: Inga Ābele
Grāmatas nosaukums: Akas Māja
Izdevniecība: Atēna
Lappušu skaits: 165
Satura vadlīnija: Nu kāda gan vadlīnija var būt stāstu krājumam. Tie, protams - pagalam dažādi. Par mīlestību. Bieži vien nelaimīgu. Bet nekad ne klišejisku vai parastu. Skarbu. Domāt liekošu.
Īss komentārs: Inga Ābele ir viena no latviešu rakstniecēm, kuras varētu saukt par ne tikai lasāmām (Repše, Kalniete un Aspazija protams). Jo viņa ir BAIGI laba. Patiešām. Viņa ir arī viena no retajām latviešu jaunajām dramaturģēm, kuras lugas uzvestas ārzemēs (Tumšie brieži, kas gluži vienkārši ir teju labākā dramaturģija, ko esmu lasījis. Neesmu jau gan arī daudz) un Latvijā pa vairākiem lāgiem (tumšos briežus tagad filmē). Stāsti ļoti patīk! Un vēl iesaku izlasīt viņas lugu krājumu "Lugas", kur iekšā tie paši Brieži (gan parastajā, gan Kairiša variantā) + arī Dzelszāle & Jasmīns. Vēl viņai ir tāds salīdzinoši labs romāns "Uguns Nemodina", kā arī divi - stāstu un dzejoļu - krājumi, ko neesmu lasījis. Es gan te vairāk par Autori spriežu, bet viņa ir tiešām laba! Un par stāstiem kā tādiem izteikt vienotu komentāru tomēr būtu grūti.
kāds labs citāts:

Hēbas Grafiti

Pirmdiena.. 17.04.92
Olgas dienasgrāmata.

Šorīt suns parkā negribēja paskrieties. Mēģināju Mednieku uztracināt, skrēju pa čaukstošajām lapām un māju ar kociņiem, apmētāju ar tiem nabaga dzīvnieku, līdz pēkšņi paskatījos uz sevi Mednieka acīm un sajutos tik smieklīga. Mani pārņēma dusmas. Tā, es teicu, trīcēdama asajā vējā un dusmās. Tā, tu mūdzi, ej ellē, sprāgsti nost!
Mednieks neklausījās. Viņš ošņāja kādas kuces čuras, kā jau veci suņi pa laikam mēdz izklaidēties. Nenovīdīga savās dusmās, es pacēlu aplūzušu zaru un iezvēlu viņam pa galvu. Man šķiet, tā bija mūžvecā vienaldzība, kas, instinktīvi iesmilkstējusies, palēca sānis ar stīvajām ķepām. Smeldzīga, suniska vienaldzība.
Mazliet iesāpējās sirds. Es notupos un pašķirstīju savēlušos spalvu. Piedod. Tev taisnība.
Bet man vēl nav vienalga. Manī vēl mazliet palicis. Tik daudz, ka iesāpas sirds.
Arī tas ir vienīgi laika jautājums.

Šo rakstu rediģēja B.D.: 10.11.2005 15:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eiše
iesūtīt 13.11.2005 17:20
Raksts #49


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.05
Kur: Kur teka Daugava līčotiem krastiem



Autors: Ursula Le Gvina
Grāmatas nosaukums: Jūraszemes Burvis
Izdevniecība: HEKATE (koa? kas? )
Lappušu skaits: 204
īss komentārs: Labs darbs, tik tiešām... Vel viena manuprāt laba fantasy žanra grāmata... Tuvākajā laikā jādabū arī pārējās...
kāds labs citāts:
CITĀTS
Skaļi un skaidri, pārtraukdams senatnīgo klusumu, Geds izsauca ēnas vārdu un tajā pašā brīdī ēna bez lūpām un bez mēles izrunāja to pašu vārdu: -Ged! - Un abas balsis bija kļuvušas par vienu balsi.
Geds izstiepa rokas, nomezdams zizli, un sagrāba savu ēnu, savu melno esību, kas stiepās viņam pretī. Tumsa savienojās ar gaismu un saplūda vienā būtnē!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Heiliona
iesūtīt 13.11.2005 17:42
Raksts #50


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.05
Kur: cenā



Autors: Alans Pīzs
Grāmatas nosaukums: Ķermeņa valoda
Izdevniecība: Jumava
Lappušu skaits: 208
Satura vadlīnija (īsi): Graamata paliidzees uzzinaat:
* kaa padariit cilveekus par saviem domubiedriem
* kaa laikus pamaniit sarunu biedra negatiivo attieksmi un to noveerst
* kaa ieguut sarunu biedra uzticiibu un simpaatiijas
* kaa nemanaami piesaistiit simpaatiska cilveek uzmaniibu
* kaa noteikt, ka sarunu biedrs melo

īss komentārs: noderiigs info un ljooti interesanti! man patiik, ka izlasiito var pielietot ikdienaa. Laba graamata!!!
kāds labs citāts: Ja meegjinaasiet apshmaukt cilveeku, kas izlasiijis sho graamatu, juus iekulsities nepatikshanaas. Faktiski shaada riiciiba var buut jums likteniiga!

Šo rakstu rediģēja saveejaa: 13.11.2005 17:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
spitzbube
iesūtīt 19.11.2005 12:44
Raksts #51


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.04
Kur: krāsu ledusskapis



Autors: Sīlija Rīsa
Grāmatas nosaukums: Patiesība vai uzdrīkstēšanās
Izdevniecība: Zvaigzne
Lappušu skaits:222
Satura vadlīnija (īsi): Noslēpumu istaba melu mājā.
īss komentārs: NLO,mistika. Tīri laba grāmata.
kāds labs citāts:
- Kas notika ar Patriku, mamm?
- Tētis aizveda viņu prom.
- Uz kurieni aizveda?
- Uz psihiatrisko slimnīcu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Heiliona
iesūtīt 19.11.2005 13:51
Raksts #52


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.05
Kur: cenā



Autors: Jānis Jaunarājs
Grāmatas nosaukums: "Zeme, kur viss ir iespējams. Indija, Nepāla."
Izdevniecība: Jāņa Rozes grāmatnīca
Lappušu skaits: 320
Satura vadlīnija (īsi): Jāņa Jaunarāja ceļojums pa Indiju un Nepālu.
īss komentārs: Skarbā patiesība. Man patika.
kāds labs citāts: Vajadzēja atkal piereģistrēties policijas postenī, kur pie sienas karājās „uzskatāmā aģitācija” – liels plakāts ar virsrakstu Kā kakāt kalnos ar ilustrētām pamācībām. Vissīkāk izzīmētā detaļa tajā bija produkts, ko sev no pakaļas spieda ārā saviebies tūrists. Tā tiešām ir problēma, jo agri vai vēlu viss nonāk strautos, tātad dzeramajā ūdenī – kalnos akas nerok.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Wunderkind
iesūtīt 20.11.2005 17:34
Raksts #53


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.02.05



Autors: H.Džeksons Brauns, jun.
Grāmatas nosaukums: Mazā dzīves gudrību grāmata
Izdevniecība: Zinātne
Lappušu skaits: 356
Satura vadlīnija (īsi): Bez satura vadlīnijas - dzīves padomi, kgan satura vadlīnija par to, kā grāmata uzrakstīta gan varētu būt visai plaša
īss komentārs: lieliski padomi cilvēkam, kam iet labi un cilvēkam, kam iet slikti
kāds labs citāts:
CITĀTS
Neaizmirsti, ka galu galā par mums spriež pēc tā, ko esam devuši, nevis pēc tā, ko esam ieguvuši.
*
Nopērc sarkanu lietussargu. To vieglāk pamanīt starp melnajiem, un tas kaut nedaudz iekrāso lietainu dienu.
*
Izturi. Neatlaidīgi turpinot kaut sekundi ilgāk, nekā to spēj tavs sāncensis, tu kļūsi par uzvarētāju.
*
Neriskē ar to, ko nevari atļauties zaudēt.
*
Neuzticies sievietei, kura skūpstoties neaizver acis.
*
Iemācies noteikumus. Tad dažus pārkāp.
*
Vismaz vienreiz norunā satikšanos ar sievieti, kurai ir skaisti, rudi mati. ( biggrin.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 21.11.2005 19:23
Raksts #54


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Autors: Stīvens Kings
Grāmatas nosaukums: Roze, ērkšķu puķe.
Izdevniecība: Alberts XII (kautkā tā)
Lappušu skaits: vairs jau nezinu...
Satura vadlīnija (īsi): Sieviete, kas jau ilgus gadus dzīvo sava sadistiskā vīra pakļautībā beidzot nolemj bēgt no viņa. Smalki aprakstītas baiļu sajūtas, kas brīžiem mijas ar neticamiem brīnumainiem notikumiem...
īss komentārs: nu super, kā jau visas Kinga grāmatas... rolleyes_a.gif
kāds labs citāts: pašlaik man šīs grāmatas vairs nava... unsure_a.gif

Šo rakstu rediģēja Bittersweet: 21.11.2005 19:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 25.11.2005 19:55
Raksts #55


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



Autors: Kristiāns Žaks | Christian Jacq
Grāmatas nosaukums: Valdniece Saule | La Reine Soleil
Izdevniecība: Zvaigzne
Lappušu skaits: 460 lpp.
Satura vadlīnija (īsi): Par Tutanhamona bērnību un valdīšanas laiku. Vairāk gan par tā laika valdnieci, tomēr tik vai tā var teikt, ka par to laiku. Par to, kā Aheza[Anhesanpaatona] neapzinās to, kas viņai pieder, līdz ir zaudējusi visu līdz pēdējam. Liek aizdomāties par savu situāciju.
Īss komentārs: Īss komentārs diez vai sanāks ermm.gif. Priekš manis - ļoti emocionāla[persōniska?] grāmata. Ļoti aizraujoša un burvīga, pat apburoša. Apbur Aheza. Ļoti. Ne tikai stāsta varoņus, bet arī lasītāju. Aizkustina viņas ticība Atonam kā vienīgajam dievam, tas, kā viņa neparko neatteicās no savas patiesās ticības, pat ja to reizēm noklusēja, līdz pat saviem pēdējiem mirkļiem. Beigās tiešām brīnījos, ka manās acīs nebija asaru.
Kāds labs citāts: Nav tādu. Vismaz grāmatas lasīšanas laikā acīs neleca. Nav pārāk tēlainu apzīmējumu, nav liekas ūdens liešanas. Bet nu nocitēšu mazu gabaliņu no pašām grāmatas beigām, no Valdnieces Saules pēdējām stundām.

''Aheza basām kājām staigāja pa gaiteņiem, kolonnu zālēm, guļamistabām, mazgājamām telpām, pakavējās tēva darbistabā. Viņas soļu ritmā izgaisa tūkstošiem mīļu vai rūgtu atmiņu, taču palika vēl Nofretetes maigās kustības, lūgšanas, ko, sapulcējusies zem dievišķās ripas stariem, skaitīja visa ģimene, rotaļas ar tēvu, izbraukumi ratos... Šajās telpās, kas lemtas iznīcībai, nebija ne ēnu, ne atmiņu. Aheza aiznesīs uz viņsauli redzējumu par savu zemes mītni, lai to no jauna uzceltu laimības laukos.''
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 26.11.2005 22:10
Raksts #56


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



Autors: A. A. Milne
Grāmatas nosaukums: The Colplete Winnie-the-Pooh
Izdevniecība: DEAN
Lappušu skaits: 316 lpp.
Satura vadlīnija (īsi): Em. Komenti lieki.
Īss komentārs: Wii happy.gif. Liels, liels, angliski runājošs valis happy.gif.
Kāds labs citāts: Uij. Hold on. Te būs daudz. Un kad es saku ''daudz'', es domāju ļooooati daudz biggrin.gif.

'' ''There`s just one thing,'' said Piglet, fidgeting a bit. ''I was talking to Cristopher Robin, and he said that a Kanga was Generally Regarded as One of the Fiercer Animals. I am not frightened of Fierce Animals in the ordinary way, but it is well known that if One of the Fiercer Animals is Deprived of Its Young, it becomes as fierce as Two of the Fiercer Animals. In which case 'Aha!' is perhaps a foolish thing to say.''
''Piglet,'' said Rabbit, taking out a pencil, and licking the end of it, ''you haven`t any pluck.''
''It`s hard to be brave,'' said Piglet, sniffing slightly, ''when you`re only a Very Small Animal.'' ''

○○○

'' This was what Rabbit read out:
PLAN TO CAPTURE BABY ROO
1. General Remarks. Kanga runs faster than any of Us, even Me.
2. More General Remarks. Kanga never takes her eye off Baby Roo,
except when he`s safely buttoned up in her pocket.
3. Therefore. If we are to capture Baby Roo, we must get a Long Start,
because Kanga runs faster than any of Us, even Me. (See 1.)
4. A Thought. If Roo had jumped out of Kanga`s pocket and Piglet
jumped in, Kanga wouldn`t know the difference, because Piglet is a Very Small Animal.
5. Like Roo.
6. But Kanga would have to be looking the other way first, so as not
to see Piglet jumping in.
7. See 2.
8. Another Thought. But if Pooh was talking to her very excitedly,
she might look the other way for a moment.
9. And then I could run away with Roo.
10. Quickly.
11. And Kanga wouldn`t discover the difference until Afterwards.
''

○○○

'' ''It doesn`t do them any Good, you knwo, sitting on them,'' he went on, as he looked up munching. ''Takes all the Life out of them. Remember that another time, all of you. A little Consideration, a little Thought for Others, makes all the difference.'' ''

○○○

''On the morning of the fith day he saw the water all round him, and he knew that for the first time in his life he was on a real island. Which was very exciting.''

○○○

''[..] ''Have I won?''
''That`s my tablecloth,'' said Pooh, as he began to unwind Tigger.
''I wondered what it was,'' said Tigger.
''It goes on the table and you put things on it.''
''Then why did it try to bite me when I wasn`t looking?''
''I don`t think it did,'' said Pooh.
''It tried,'' said Tigger, ''but I was too quick for it.'' ''

○○○

'' ''Hallo, Piglet,'' said Pooh.
''Hallo, Pooh,'' said Piglet, giving a jump of surprise. '' I knew it was you.''
''So did I,'' said Pooh. ''

○○○

'' ''Well,'' said Pooh, ''if I plant a honeycomb outside my house, then it will grow up into a beehive.''
Piglet wasn`t quite sure about this.
''Or a piece of a honeycomb,'' said Pooh, ''so as not to waste too much. Only then I might only get a piece of the beehive, and it might be the wrong piece, where the bees were buzzing and not hunnying. Bother.'' ''

○○○

''They hurried up to him.
''Oh, Cristopher Robin,'' began Pooh.
''And Eeyore,'' said Eeyore.
''Tigger and Roo are right up the Six Pine Trees, and the can`t get down, and -''
''And I was just saying,'' put in Piglet, ''that if only Cristopher Robin -''
''And Eeyore -''
''If only you were here, then we could think of something to do.'' ''

○○○

'' ''I thought,'' said Piglet earnestly, ''that if Eeyore stood at the bottom of the tree, and if Pooh stood on Eeyore`s back, and if I stood on Pooh`s shoulders -''
''And if Eeyore`s back snapped suddenly, then we could all laugh. Ha ha! Amusing in a quiet way,'' said Eeyore, ''but not really helpful.'' ''

○○○

'' ''After all,'' said Rabbit to himself, ''Christopher robin depends on Me. He`s fond of Pooh and Piglet and Eeyore, and so am I, but they haven`t any Brain. Not to notice. And he respects Owl, because you can`t help respecting anybody who can spell TUESDAY, even if he doesn`t spell it right; but spelling isn`t everything. There are days when spelling Tuesday simply doesn`t count. And Kanga is too busy looking adter Roo, and Roo is too young and Tigger is too bouncy to be any help, so there`s really nobody but Me, when you come to look at it. I`ll go and see if there`s anything he wants doing, and then I`ll do it for him. It`s just the day for doing things.'' ''

○○○

'' ''[..] but I have asked my friend Eeyore -''
''That`s Me,'' said Eeyore. ''Grand.''
''I have asked him to Propose a Rissolution.'' And he sat down again. ''Now then, Eeyore,'' he said.
''Don`t Bustle me,'' said Eeyore, getting up slowly. ''Don`t now-then me.'' He took a piece of paper from behind his ear, and unfolded it. ''Nobody knows anything about this,'' he went on. ''This is a Surprise.'' He coughed in an important way, and began again: ''What-nots and Etceteras, before I begin, or perhaps I should say, before I end, I have a piece of Poetry to read to you. Hitherto - hitherto - a long word meaning - well, you`ll see what it means directly - hitherto, as I was saying, all the Poetry in the Forest has been written by Pooh, a Bear with a Pleasing Manner but a Positively Startling Lack of Brain. The Poem which I am now about to read to you was wriitten by Eeyore, or Myself, in a Quiet Moment. If somebody will take Roo`s bull`s eye away from him, and wake up Owl, we shall be able to enjoy it. I call this - POEM.'' ''
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cooolnyx
iesūtīt 26.11.2005 22:37
Raksts #57


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: Trijos slotaskaatos kopaa ar Hariju un ronu



Autors-Kornelija Funke
Grāmatas nosaukums-Zaglju Pavelnieks
Izdevniecība-Jumava
Lappušu skaits-341
Satura vadlīnija-Stasts par bernu dzivi Venecijaa. Bez maajaam, vecaakiem utt.
īss komentārs-taa ir ljoti interesanta un tajaa ir fantastikas piegarsha.
Kads labs citāts-Laba graamata. Un to piedaavaa HP Fanu klubs Latvijaa.
CITĀTS
Kads labs citāts
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pārkers
iesūtīt 27.11.2005 10:19
Raksts #58


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.05
Kur: Rīga



Autors: John Grisham
Grāmatas nosaukums: The Chamber
Izdevniecība: Arrow
Lappušu skaits: 598
Satura vadlīnija (īsi): Adams Hols, kurš tikko sācis strādāt prestižā Čikāgas juristu firmā, brīvprātīgi uzņemas vienu no smagākajām lietām firmas vēsturē. Klients ir uz nāvi notiesāts slepkava, rasists, kurš vainojams divu bērnu slepkavībā. Kādēļ lai viņš pieņemtu tādu iesācēju kā Adamu par savu advokātu? Un kādēļ Adams tik ļoti grib tieši šo lietu?
Īss komentārs: Viena no Grišema labākajām grāmatām, uzreiz aiz The Firm. Viss aprakstīts līdz pēdējam sīkumam, tomēr lieliski saprotams jebkuram.
Kāds labs citāts:
"Fact is, Mr Hall, I hate lawyers."
"That's the American way."
"Lawyers chased me, indicted me, prosecuted me, persecuted me, screwed me, then sent me to this place. Since I've been here, they've hounded me, screwed me some more, lied to me, and now they're back in the form of you, a rookie zealot without a clue of how to find the damned corthouse."
"You might be surprised."
"It'll be a helluva surprise, son, if you know your ass from a hole in the ground. You'll be the first clown from Kravitz & Bane to possess such information."
"They've kept you out of the gas chamber for the past seven years."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eiše
iesūtīt 28.11.2005 18:55
Raksts #59


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.05
Kur: Kur teka Daugava līčotiem krastiem



Autors: Aleksandrs Grīns
Grāmatas nosaukums: "Dvēseļu Putenis"
Izdevniecība: "Liesma"
Lappušu skaits: 779
Satura vadlīnija (īsi): Vēsturisks romāns 3 daļās par latviešu strēlnieku cīņām pirmajā pasaules kaŗā un par brīvās Latvijas tapšanu.
īss komentārs: Vienkārši satriecošs darbs. Aizkustinoši un vēsturiski.
kāds labs citāts:
CITĀTS
Nāk vakartumsā atpakaļ uz Ložmetēju kalna pusi pulciņš kareivju - un vecais komandieris līdzi, un tas patlaban ir viss Kurzemes pulks.
Tā karotāji, kas līdz nāvei guruši, krīt kalna sānkos klusēdami sniegā un mēmi noskatās uz purva pusi, kas kaisīts kauja draugu līķiem. Un sirms un salīcis no bēdām sēd savējo starpā uz priedes celma vecais Kalniņš, kam vienpadsmit rētas un dvēsele nav drebējusi pašā trakākajā granātputenī.
Pulkvedis nevarīgi groza savu spieķīti, zemu nodūris galvu, un pleci viņam dreb.
Tad viņš izlaiž spieķi no pirkstiem, saņem galvu abām rokām - un no krūtīm tam izlaužas aizžņaugts elsojiens:
"Mans pulks... mani puikas..."
Guļ atlikušie kurzemnieki klusēdami apkārt ložmetējkalna priedes celmam, uz kura atkritis to vadonis, un, nekaunēdamis no savu karavīru skatiem, raud vecais lauvassirds
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
joua
iesūtīt 30.11.2005 17:04
Raksts #60


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: 20 metrus virs zombiju pūļa, cīnoties par izdzīvošanu



Autors: D.B.C. Pjērs
Grāmatas nosaukums: Mazais dieviņš
Izdevniecība: Zvaigzne
Lappušu skaits:323
Satura vadlīnija (īsi): Kāds amerikāņu pusaudzis tiek apsūdzēts par 16 klasesbiedru slepkavību. To izdarījis viņa draugs,kurš pēc tam izdarījis pašnāvību. Puisis bēg uz Meksiku,bet tiek notvers,viņam piespriež nāvessodu.Viss ir atkarīgs no tā,vai atradīs kādu,kurš traģēdijas brīdī bijis pie skolas...
īss komentārs: Vislabāk to pateicis tulkotājs :"21.gadsimta komēdija nāves ēna". Un sasodīti daudz chingada
kāds labs citāts: "Šā zēna lielākā n vienīgā kļūda ir tā,ka viņš nav pietiekami ātri un skaļi kliedzis:"Es neesmu vainīgs"".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

18 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
7 lietotāji/s lasa šo pavedienu (7 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 22:06