Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Zenta Ērgle, latviešu rakstniece
Ného
iesūtīt 24.03.2005 18:45
Raksts #1


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



modiem:piedodiet, ja šāds pavediend jau ir, bet es to neatradu!

Es gribētu zināt jūsu viedokli par Zentas Ērgles darbiem. Man pašam jau tie patīk, visus gan neesmu lasījis, bet izlasītie man patika. Vislabākais darbs bija (3 apvienoti vienā grāmatā) "Mūsu sētas bērni, indiāņi un melnais kaķis." Tā bija un ir mana mīļakā piedzīvojumu grāmata, kuru saraksījusi latviete un arī ietilpst kategorijā -grāmata par bērniem un viņu piedzīvojumiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Ledene
iesūtīt 24.03.2005 18:58
Raksts #2


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Man patīk, esmu lasījusi gandrīz visas viņas grāmatas !
Vislabāk man patika ''Starp mums, meitenēm, runājot..'', ''Bez piecām minūtēm pieauguši'', un pēdējā daļa šajā triloģijā (par Baibas un Daumanta attiecībām) !
Ļoti saulaini.. smile.gif

Šo rakstu rediģēja ledene: 24.03.2005 19:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 24.03.2005 19:00
Raksts #3


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



Tu nejoko, esi lasījusi visas grāmatas, arī to, kuras nosaukumā ir ietverts vārds DĀRGUMI?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 24.03.2005 19:02
Raksts #4


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Vispār par šādas grāmatas esamību nezināju.. whistling.gif jau rediģēju uz ''gandrīz visas'' laughing.gif !
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 24.03.2005 19:07
Raksts #5


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



nu johaidī nepaspēju laicīgi noreaģēt, bet vismaz zināsi, ka tāda grāmata ar ir, kurai par ņožēlu esmu aizmirsis nosaukumu, bet uz vāka bija uzzīmēta gulta(metāla) un dārgakmeņi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Homītis
iesūtīt 24.03.2005 20:23
Raksts #6


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.03.05
Kur: Kaut kur starp mākoņiem un zemi...



Vispār viņas grāmatas ir baigi labās un interasantās. Viņas daudzas grānatas nav izdotas, tāpēc ceru ka arī izdevēji par viņu atcerēsies un izdos arī jaunas grāmatas. :blink:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 24.03.2005 20:34
Raksts #7


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



CITĀTS(Homītis @ 24.03.2005 20:23)
Viņas daudzas grānatas nav izdotas, tāpēc ceru ka arī izdevēji par viņu atcerēsies un izdos arī jaunas grāmatas. :blink:
*

nosauc šis grāmatas lūgtum!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziz
iesūtīt 24.03.2005 21:02
Raksts #8


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04
Kur: 23 000



Nezinu, agrāk man viņas grāmatas patika, bet sen neesmu lasījusi. Vislabāk patika "Uno un trīs muskatieri"; šķiet, ka "Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi" pārlasīju jau tik daudz, ka tā vairs nespēj ielīksmot. Vai kāds ir lasījis to grāmatu par dārgumiem? Nosaukumu neatceros, bet tā šķita visvājākā no visām grāmatām. Vispār Z. Ērgles nav jau slikta, viegli lasāma, turklāt - latviešu literatūra.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 24.03.2005 21:06
Raksts #9


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



CITĀTS(Aziz @ 24.03.2005 21:02)
Nezinu, agrāk man viņas grāmatas patika, bet sen  neesmu lasījusi. Vislabāk patika "Uno un trīs muskatieri"; šķiet, ka "Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi" pārlasīju jau tik daudz, ka tā vairs nespēj ielīksmot. Vai kāds ir lasījis to grāmatu par dārgumiem? Nosaukumu neatceros, bet tā šķita visvājākā no visām grāmatām. Vispār Z. Ērgles nav jau slikta, viegli lasāma, turklāt - latviešu  literatūra.
*

tapēc jau es pieminēju šo grāmatu par dārgumiem, jo esmu lasījis, bet tiešām-grāmata nav diez ko spilgta, laikam tapēc jau nosaukums ir aizmirsies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Niamh
iesūtīt 24.03.2005 21:08
Raksts #10


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 13.07.04



Jajajajaja w00t.gif

Beidzot kāds ir izveidojis pavedienu, kuru gribēju realizēt jau pasen happy.gif

Man ļoti patīk Zentas Ērgles grāmatas - esmu izlasījusi trioloģiju ''Starp mums, meitenēm, runājot'', ''Uno un trīs muskatieri, kā arī stāstus ''Lips Tuilāns zaudē maču'' un ''Tāpat vien''.

Labprāt izlasītu arī jūsu minēto "Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi" kā arī citas, jo esmu pārliecināta, ka tās ir lieliskas, tāpat kā visas iepriekšminētās smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 24.03.2005 21:12
Raksts #11


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



CITĀTS(Mini Kaza @ 24.03.2005 21:08)
Jajajajaja w00t.gif

Beidzot kāds ir izveidojis pavedienu, kuru gribēju realizēt jau pasen happy.gif

*


kapē tad ātrāk nerīkojies..slinkums...ahā...redz kā grin.gif
Kapēc daudz kavējas, ir bieži tie gadījumi, ka kāds grib uztaisīt pavedienu par kaut ko, bet kavējas un kavējas...?????? huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 24.03.2005 21:45
Raksts #12


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Hmm...Es laikam esmu izlasījusi diezgan daudz Zentas Ērgles grāmatu. Viss vairāk atmiņā laikam ir palikušas un no plaukta regulāri tiek izvilktas: "Mūsu sētas bērni, indiāņi un melnais kaķis.", "Starp mums meitenēm runājot.","Bez piecām minūtēm pieauguši.", "Uno un trīs musketieri", "Noslēpumainais atradums.", "Tas sākās puķu mājā...", un "Operācija kanna"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Švilpaste
iesūtīt 24.03.2005 21:52
Raksts #13


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.04
Kur: Savā mazajā iedomātajā sapņu pasaulītē,kur nekad nenotiek kaut kas ļauns.



Ai kā man patīk Zenta Ērgle! happy.gif It sevišķi "STarp mums meitenēm runājot"...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 24.03.2005 21:53
Raksts #14


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



nu lūk viens cilvēks, kurš šo to atceras-to grāmatu, kuru es šeitan sākumā minēju sauc "noslēpumainais atradums"-piedodiet, ka maldināju, īpaši ledeni, atkal atmiņa klibo. blush.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 25.03.2005 13:08
Raksts #15


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Brīnišķīga rakstniece! "Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi" interesanta grāmata. Man patika. Pārējās diemžēl neesmu lasījusi. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 25.03.2005 13:50
Raksts #16


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



"Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi" - viena no bērnības mīļākajām grāmatām. "Uno un trīs musketieri" gan bija padomju propogandas pārbāzta (lai arī nenoliedzami laba) grāmata- vēl aizvien pārdzīvoju, kā tur izturējās pret džezu. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimrodele
iesūtīt 25.03.2005 16:12
Raksts #17


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.08.04



Labākās bija visas tās grāmatiņas, kurās bija vismazāk nodevu tā laika politikai.
Laikam būšu lasījusi visas. "Starp mums ,meitenēm, runājot.." bija īsts apvērsums toreizējā latviešu tīņu literatūrā. Nekā līdzīga toreiz nebija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Haunting dream
iesūtīt 22.03.2006 20:27
Raksts #18


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.02.06



Šķiet, ka Zentas Ērgles grāmatas bija pirmās latviešu autoru rakstītās, kuras kaut cik nopietni sāku lasīt bērnībā. Cik atceros, tad vairums no tām tika izlasītas ne vienu reizi vien - un varbūt derētu vēlreiz kādu reizīti tās pārskatīties, nostaļģijas pēc.
Laikam tas tieši bija iemesls tam kādēļ tās sāku lasīt - vecāki sakarā ar šo autori pieminēju tik tolaik man neizprotamu vārdu salikumu - Padomju noskaņa, ka vēlme noskaidrot, kas tā par zvēru ir, lika man ķerties pie to lasīšanas. Savādi, bet nebiedēja pirmās pie rokas esošās grāmatas - "Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi" - visai apjomīgais biezums.
Protams, ka izlasot grāmatu atšifrējums neradās, bet vēlme sameklēt un izlasīt pārējos autores darbus gan, ko pilnīgi nenožēloju, tieši otrādi - lielākoties visi atstāja patīkamas atmiņas par bērnības literatūru.

Cik atceros, tad pirms pāris nedēļām televīzijā izdzirdēju, ka šīs grāmatas grasās izdot jaunos metienos - ar paskaidrojumiem grāmatas beigās, redz, bērniem daudzi vārdi izrādījušies nesaprotami...
Protams, atzīstami, ka šīs grāmatas ieraidzīs jaunus lasītājus, tomēr tā mazliet dīvaini sametas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 22.03.2006 21:38
Raksts #19


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Esmu lasījusi divas (no tā romantiskā gala smile.gif ) - "Starp mums, meitenēm, runājot " un "Bez piecām minūtēm pieauguši". Labu laiciņu atpakaļ tas bija, bet dažādas ainas vēl tagad bieži atmiņā uzpeld. Ērgle tā dzīvīgi raksta, personāži dzīvīgi, dialogi labi. Drusku panaivi gan, arī ar visu "it kā" dzīves realitātes skarbumu.
Padomnieciskums netraucēja, bija interesanti.

CITĀTS(Haunting dream @ 22.03.2006 20:27) [snapback]588886[/snapback]

Cik atceros, tad pirms pāris nedēļām televīzijā izdzirdēju, ka šīs grāmatas grasās izdot jaunos metienos - ar paskaidrojumiem grāmatas beigās, redz, bērniem daudzi vārdi izrādījušies nesaprotami...

Nu, ir jau drusku dīvaina tāda padomju literatūras pārizdošana. Jo nevarēs viņu lasīt tāds mūsdienu bērns/ tīnis "viennozīmīgi", kā daiļadarbs bija rakstīts. Paralēli sev jātulko vēsturiskās īpatnības ar visiem ideoloģiskajiem zemtekstiem/saukļiem i tālaika slengs piedevām (tie paskaidrojumi tiešām varētu būt visai noderīgi smile.gif ). Bet kāpēc gan ne. Praktisksks ieskats pašu tuvajā vēsturē. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_loo_*
iesūtīt 01.08.2006 17:11
Raksts #20





Viesi




Vai kāds varētu pateikt,kur var dabūt grāmatu- Bez piecām minūtēm pieauguši.?? Dikti gribas izlasīt.....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 12:35