Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Maikls Kraitons, Amerikāņu rakstnieks
Nestors Grems
iesūtīt 29.01.2005 19:26
Raksts #1


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



Vai kāds ir lasījis amerikāņa Maikla Kraitona grāmatas, ja ir , vai patika?
Es esmu lasījis un man patika visas(2-tikai tik daudz esmu lasījis).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Aiva
iesūtīt 31.01.2005 08:30
Raksts #2


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Nestors Grems @ 29.01.2005 19:26)
Vai kāds ir lasījis amerikāņa Maikla Kraitona grāmatas, ja ir , vai patika?
Es esmu lasījis un man patika visas(2-tikai tik daudz esmu lasījis).
*


Heh, Kriatons labi raksta, un ātri arī, bet vairums viņa gromānu ir jau arī ekranizēti.

"Juras Laikmeta Parks", "Pazaudētā Pasaule" , "Laika līnija" (Timeline), "Nāves ēdāji" ( ekranizācijā 13tais kareivis, oriģinālā Eaters of the Dead)) ir viņējās, un man aizdomas ka arī "Kongo", "Andromedas cilme" (Andromeda strain) , "Koma" un "Disclosure" arī ir filmētas...

Nezinu par "Sfēru", "Binārais kods" un "Lielā vilciena aplaupīšana"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuriņš
iesūtīt 31.01.2005 15:27
Raksts #3


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.05.04
Kur: Bedrē.



Jā, "Kongo" ir Maikla Kraitona romāns. Un latviski "Andromeda strain" tika pārtulkota kā " Andromedas celms".
Viņš nav slikts rakstnieks, tikai nedaudz popsīgs (interesants un viegls sižets, izteikti varoņi), taču sakarā ar viņa izglītību, kas, šķiet, bija saistīta ar kādu no eksaktajām zinātnēm, viņa darbos nav faktoloģisku kļūdu, atšķirībā no Brauna darbiem.

Man vislabāk patika "Kongo", un es pat nevaru pateikt kāpēc. Aizraujošs sižets un gana daudz zinātnes, lai man nerastos vēlme piekasīties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 02.02.2005 10:23
Raksts #4


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Es esmu redzeejusi filmu 13. kareivis un kops taa laika esmu meeginaajusi dabuut graamatu Naaves eedaaji tacu te taas nekur nav sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 04.02.2005 16:57
Raksts #5


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



es te tā atcerējos, ka esmu lasījis 3 viņa grāmatas:
Laika robeža
Andromēdas celms
Kongo
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariona
iesūtīt 17.03.2005 19:45
Raksts #6


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.03
Kur: Kaut kur uz šīs Pasaules...(A varbūt citas...)
Labākā stāsta autore 2006



Vispār manuprāt tā grāmata tiešām ir interesanta, Maikls Kraitons ir vēl, piemēram sarakstījis " Andromēdas miglājs", "Kongo", "Jūras laikmeta parks", "Atklājums", "Lielā vilciena aplaupīšana" u.c. sākumā liekas, ka grāmata baigi sarežģītā, par kvantu fiziku, bet būtībā par to grāmatā ir satriecoši maz, sižets manuprāt ir saistošs, pārsteidzošs, nu ko lai vēl saka-dievinu piedzīvojumu grāmatas, it īpaši, ja to darbība norisinās pagātnē, viduslaikos, pat ja tā ir tikai pa daļai...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 17.03.2005 20:54
Raksts #7


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(falmory girl @ 17.03.2005 19:45)
Vispār manuprāt tā grāmata tiešām ir interesanta, Maikls Kraitons ir vēl, piemēram sarakstījis " Andromēdas miglājs", "Kongo", "Jūras laikmeta parks", "Atklājums", "Lielā vilciena aplaupīšana" u.c. sākumā liekas, ka grāmata baigi sarežģītā, par kvantu fiziku, bet būtībā par to grāmatā ir satriecoši maz, sižets manuprāt ir saistošs, pārsteidzošs, nu ko lai vēl saka-dievinu piedzīvojumu grāmatas, it īpaši, ja to darbība norisinās pagātnē, viduslaikos, pat ja tā ir tikai pa daļai...
*

Nu, teiksim, "Andromēdas miglāju" viņš nav sarakstījis grin.gif "Andromēdas miglāja" autors ir Jefremovs. "Andromēdas celmu" gan.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 17.03.2005 21:31
Raksts #8


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Dīvaini, "Eaters of the dead" es šonedēļ iegādājos LAtvijas Universitātes grāmatnīcā pretī Bastejkalnam...huh.gif Tā ka ir viņa grāmatas Rīgā, ir smile.gif Nu un vienmēr jau var no amazona pasūtīt...

šī gramatiņa man patika jo tur bija gan vēsturiskā daļa labi iekļauta viņa pašizdomātā sižetā - baigi eleganta adaptācija reāla cilvēka dēkām pamīšus ar pilnīgu fantastiku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 18.03.2005 21:11
Raksts #9


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Esmu lasījusi "Laika robeža" (Timeline). Interesanta iecere - apvienot mūsdienu kvantu fiziku ar viduslaikiem. Izpildījums, manuprāt, tāds pasauss. Bet lasās ātri, bez aizķeršanās, tehnoloģiju apraksti, kā par brīnumu, nav garlaicīgi. Tomēr nekā spilgta neatradu.
Nerosināja lasīt pārējos autora darbus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 05.05.2006 14:13
Raksts #10


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



Nesen latviski iznākusi viņa grāmata "Spiets". Jāatzīst man tā ne visai patikās.

Attēls
CITĀTS
Talantīgais programmētājs Džeks Formens jau pusgadu ir atlaists no darba un dzīvo mājās kopā ar saviem trim bērniem. Tikmēr viņa sieva Džūlija, kas strādā kādā slepenā laboratorijā, Džekam par lielu sarūgtinājumu acīmredzami atsvešinās no ģimenes. Kad Džūlijas darbavieta piepeši uzaicina Džeku veikt savus agrākos amata pienākumus, viņš pat nenojauš, kādu elli nāksies piedzīvot Nevadas tuksnesī izvietotajā slepenajā objektā. Hronometrāža grāmatā ļauj izsekot galvu reibinošajiem notikumu pavērsieniem, kur pat minūtēm un sekundēm ir dzīvības un nāves robežnozīme. Maikls Kraitons ir visspēcīgākais zinātnisku trilleru autors, arī romāns „Spiets” ierindojies godpilnajā New York Times bestselleru saraksta virsotnē. Slavenā režisora, scenārista un rakstnieka vārds ir labi pazīstams gan kino pasaulē, gan lasītāju vidū. Grāvējfilmas „Juras laikmeta parks”, „Trīspadsmitais kareivis” un „Laika robeža” jeb „Timeline” ir viņa devums. „Laika robeža” ir izdota arī Latvijā, un tas ir viens no visu laiku labākajiem romāniem. New York Times grāmatu apskats romānu „Spiets” nodēvē par visu laiku vērienīgāko Kraitona tehnotrilleri.


Šo rakstu rediģēja Noa: 05.05.2006 14:14
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 27.10.2006 01:29
Raksts #11


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Esmu lasījis:

Adromedas Celms - patika riktīgi. Lasīju tai laikā, kad caururbu visu mājā esošo mazo grāmatiņu sēriju. Gramata riktīgi piedūra dēļ sava pospīguma (kas manās acīs ir pozitīva īpasība). Likās viena no labākajām grāmatām mazo grāmatiņu sērijā (taču nepārspēj Endrū Nortones ''Saragasi kosmosā'', kā arī virkni mazo stāstu krājumu sējumus'').

Laika Robeža - hehe, man vienmēr ir paticis mūžsenais triks ar ceļojumu pagātnē. Tas, ka tāda situācija ir apspēlēta vien garantē, ka grāmata man patiks. Lasīju ar tādu fanātismu, ka likās, ka acis bez maz vai izkritīs. Noteikti kādreiz pārlasīšu.

Siets - Lai arī grāmata it kā ietur visu to kas nepieciešams, lai gramata man liktos izcila. Respektīvi baigais Sci-fi fons apvienojumā ar pospīgiem piedzīvojumiem, man tā īsti neaizķēra. Vai nu rakstnieks izrakstījies vai arī es stulbs esmu palicis. Iespējams, ka abejādi. smile.gif

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 27.10.2006 01:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 08.11.2006 16:13
Raksts #12


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Es esmu lasījusi tikai Eaters of the Dead, turklāt orģinālvalodā. Par to liels paldies Aivam, kurš man to atsūtīja. Man patika. Pat ļoti. Un valoda nemaz netraucēja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Jonatan_*
iesūtīt 15.03.2008 15:11
Raksts #13





Viesi




Esu lasījis Laika robežu, Andromēdas celmu un Kongo. Kongo man patika vislabāk. Laikam tāpēc, ka likās vis ticamākā. Man viņš ir topa 2. vietā. Pirmajā ir Toms Klensijs. Ja pareizi atceros Kraitonam bija vairāki doka grādi. Un kurš gan nav redzējis kādu no ekranizācijā. Kad vakar lasiju andromedas celmu, pamazām sāka ataust atmiņā, ka, kad gāju 3 klasē uz melbaltā teļuka skatījos kaut ko līdzīgu. Kraitons ir izcils rakstnieks, kas ir nodrošinājis savu vietu 20. gs. top 15. labāko sci-fi rakstnieku vidū visās aptaujās. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 15.03.2008 15:46
Raksts #14


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



jā, jūras laikmeta parks un nāves ēdāji ir labi. arī cita viņa darbi ir labi, bet nav sanācis tuvāk pastudēt visus viņa romānus u.c. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 22.04.2008 22:53
Raksts #15


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Šobrīd pārlasu Spietu. Teikšu, ka patika daudz labāk nekā Laika Robeža (Timeline). Varbūt tādēļ ka tuvāk mūsdienām. Bet Timeline arī bija piedzīvojumiem bagāts un labs, un starp citu grāmata bija daudz labāka nekā filma, šim sižetam.
Juras Laikmetu un Nāves Ēdājus/13. Kareivi esmu redzējusi tikai kā filmu.

Ir vēl Kraitonam grāmata Airframe (angliski gan, nezinu vai latviski ir tulkota), taču vēn neesmu ķērusies pie tās lasīšanas.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 11.04.2013 22:58
Raksts #16


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



"Spiets" mētājas mājās. Nopirku , jo bija pa divīti. Nav brīnums....
švaki,švaki ar šo.... Laika robeža arī īsti nelasījās... Kaut kas nav.
Nožēloju, ka nopirku. Gribēju atdod bibliotēkai, neņēma pretī, teica, ka trīs tādas viņiem. :|
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 11.04.2013 23:05
Raksts #17


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Es pieņemtu grāmatu, ja man to dotu! Pat nopirktu. ^^

'Andromēdas celms' ir lasīts un man šķiet, ka pat filma ir veidota pēc tās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 11.04.2013 23:21
Raksts #18


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



CITĀTS(Andromeda @ 12.04.2013 00:05) *
Es pieņemtu grāmatu, ja man to dotu! Pat nopirktu. ^^

'Andromēdas celms' ir lasīts un man šķiet, ka pat filma ir veidota pēc tās.

"Spiets" pret saldējumu vai kautko citu garšīgu. Deal?

Šo rakstu rediģēja maarts: 11.04.2013 23:21
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 11.04.2013 23:29
Raksts #19


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Deal! Kā es pie tās varēšu nonākt un kādu gardumu vēlēsies? (raksti man pz ^^)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maarts
iesūtīt 12.04.2013 00:47
Raksts #20


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.11.09
Kur: Tavā kumodē
Gardēdis



Darījums noslēgts!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:20