Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Neizskaidrojamais fenomens- veģetārietis, Kas tas par lopiņu?
princessa
iesūtīt 10.10.2009 13:17
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.07



Tātad.

Bija man doma izmēģināt kļūt par veģetārieti, bet tad nonācu pie secinājuma, ka par to gandrīz neko nezinu w00t.gif

Vai kāds nevarētu man izlīdzēt ar informāciju par to, kur meklēt receptes, produktus un citas tamlīdzīgas lietas?

jā, un ko jūs vispār domājat par veģetārismu?

unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Elony
iesūtīt 13.10.2009 11:08
Raksts #41


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Fakts tomēr tāds, ka ir veģetārieši un viņi nemirst masveidā nost. Tātad, ja gribi būt veģetārietis, lūdzu, tu dzīvosu, vismaz kādu brīdi. Varbūt arī veselība un pašsajūta uzlabosies.
Tas, ka daļa pieredz veselības problēmas ir normāli, gluži tāpat kā veselības problēmas pieredz tie, kas ēd daudz gaļas.

Organismi mums ir dažādi, tāpat arī dažāda reakcija uz uzturu. Viens var rīt visu ko grib un nepaliks ne resns ne cietīs no holesterīna. Citam katra kotlete var aizdambēt asinsvadus vai arī atturēšanās no gaļas izraisīt dzelzs vai kā cita trūkumu organismā.

Tas, ka gaļā ir daudz vērtīgu vielu, nav noliedzams, tiesa, tas nenozīmē, ka analogus nevar atrast kur citur. Kaut vai dzelzi - iedur naglas ābolos un pēc kāda laika ēd ābolus, kas bagātināti ar dzelzi. grin.gif (Man gan apgalvoja, ka ābolos arī tāpat ir daudz dzelzs, bet es nezinu).

Par mani personīgi - varbūt ka pupas un lēcas ir ar olbaltumvielām bagātīgākas un veselīgākas kā cepta karbonāde, tomēr nezin kādēļ pēdējā liekas visai garšīga. Un ja šī garšīgā lieta mani nenobeigs tuvāko 20 -30 gadu laikā, tad no tās man atteikties negribas.

Tikai tāda lieta - govs pārsvarā ēd zāli var teikt, ir veģetāriete un tās organisms no tās dabū visas vielas, kuras vajag, lai saražotu muskuļu un tauku audus (gaļu). Ja gaļā ir Atliek secināt, ka mūsu organismi ir visai sūdīgi, ja nespēj no augiem dabūt to pašu, ko govs.


Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 13.10.2009 11:23
Raksts #42


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



grin.gif
Organismi atšķiras gan, un pamatīgi!
Kaza, piemēram, pati sev saražo C vitamīnu, ko cilvēki, kā labi zināms, nevar. Droši vien, tieši tas pats ir ar citām vajadzīgām vielām. Viens organisms to saražo pats, bet otrs - nē. Tas, kurš 'nē' ir spiests apēst kādu no tiem, kas var. Vienalga, vai tas, kas var saražot, ir augs vai dzīvnieks. Tam, kurš nevar, tas ir gluži vienalga. Ka tikai dabū to trūkstošo vielu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 13.10.2009 14:24
Raksts #43


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Visai saprātīgi. Kā daudzas lietas dabā. Tiesa, dzīvē to ievieš caur instinktiem — gaļēdājam gribas apēst to zālēdāju. Notek sliena, redzot karbonādi? Ļoti iespējams, ka tieši to tev arī vajag.
grin.gif

CITĀTS(Elony @ 13.10.2009 12:08) *
Fakts tomēr tāds, ka ir veģetārieši un viņi nemirst masveidā nost. Tātad, ja gribi būt veģetārietis, lūdzu, tu dzīvosu, vismaz kādu brīdi.

To pašu var teikt par smēķētājiem vai alkoholiķiem. xD.gif

CITĀTS(Elony @ 13.10.2009 12:08) *
Tikai tāda lieta - govs pārsvarā ēd zāli var teikt, ir veģetāriete un tās organisms no tās dabū visas vielas, kuras vajag, lai saražotu muskuļu un tauku audus (gaļu). Ja gaļā ir Atliek secināt, ka mūsu organismi ir visai sūdīgi, ja nespēj no augiem dabūt to pašu, ko govs.

Salīdzini savu un govs gremošanas sistēmu. smile.gif Zālbarību ir grūti pārstrādāt tā, lai nāktu maksimāls labums. Govij ir četri kuņģi, turklāt tā ir atgremotājs. Tie paši zaķi vai truši (neatceros, kuri tieši), kuriem nav tik apjomīga gremošanas sistēma (un nevar būt) ēda paši savas spiras, lai otrreiz pārstrādāt paiku un nekas neietu zudumā. Mēs neko tādu nedaram un mums nekā tāda nav, toties mēs esam visēdāji (varam sagremot gaļu), kas ir pluss. Un es labāk nesākšu stāstīt, ko cilvēks savas attīstības laikā ir sevī sabeidzis, jo par to varētu ilgi rakstīt baigo palagu.
grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
princessa
iesūtīt 13.10.2009 18:25
Raksts #44


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.07



CITĀTS
princessa, bērniņ, a ```` tad tev doma kļūt par veģetārieti, ja tu ne sūda par to nezini? Protams, ka gaļu ēst ir grēks un tā (vismaz pēc manas ticības), bet rituālu veikšana bez sajēgas par to ko tu dari, tev ņifiga nepalīdzēs.


Ā, ar reliģiju tam nav nekāda sakara. Vienkārši, mana pašsajūta pēdējā laikā ir drausmīga (es domāju- ilgstoši un bez iemesla. It kā.) Tā kā pazīstu gana daudz veģetāriešu un zinot, ka vismaz daži no viņiem reiz izskatījās un jutās līdzīgi, bet tad aizrāvās ar veģetārismu un sāka ierasties pie manis starojot kā saulīte un pilnu galvu jaunām idejām (no kurām daudzas tika īstenotas)... Un staro viņi vēljoprajām... Pārsvarā laughing.gif nu ja, redzot tās pārvērtības uznāca skaudība.

bet, jā, man gribējās uzzināt citus viedokļus.
Uzzināju.
Paldies!

P smile.gif

Šo rakstu rediģēja princessa: 13.10.2009 18:26
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 04.01.2010 22:16
Raksts #45


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



Veģetārisms? Hmm. Nav laba ideja ja neko par to nezini. Tā vienīgi tikai tu vari nodarīt pāri savam organismam.
Parakājies netā, gan jau atradīsi kaut ko noderīgu. Man, piemēram, ļoti simpatizē šī lapa http://www.vegetarisms.lv/ . Vēl ļoti jauki viss ir aprakstīts šeit http://lv.wikipedia.org/wiki/Veģetārisms
Man pašai gaļa uzdzen šermuļus. man liekas pretīga vien doma, ka man ir jāēd gaļa, bet tā kā man ir veselības problēmas un ģimenē šādu lietu neviens neatbalsta, tad nekas cits vien neatliek, kā ēst gaļu. Protams, kad neviens neredz, tad no gaļas veiksmīgi atbrīvojos to neapēdot. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 04.01.2010 23:18
Raksts #46


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



CITĀTS(HippieGirl @ 04.01.2010 22:16) *
Man pašai gaļa uzdzen šermuļus. man liekas pretīga vien doma, ka man ir jāēd gaļa, bet tā kā man ir veselības problēmas un ģimenē šādu lietu neviens neatbalsta, tad nekas cits vien neatliek, kā ēst gaļu. Protams, kad neviens neredz, tad no gaļas veiksmīgi atbrīvojos to neapēdot. biggrin.gif

Džīzas! Kas par demagogu! Novēlu uzaudzēt mugurkaulu un pateikt to beidzot vecākiem. huh.gif silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 04.01.2010 23:19
Raksts #47


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Tas jau droši vien simtām reižu ir dzirdēts, bet tomēr fakts ir un paliek fakts, ka gaļā ir tādas lietas, kuras mūsu organisms nevar iegūt nekur citur.
Protams, daļu var aizstāt ar pupiņām, riekstiem un vitamīnu kokteiļiem, tomēr tas nevar pilnā mērā aizstāt nepieciešamo. Tiesa, es esmu cilvēks, kuram pārlieku garšo gaļa, laino tās atteiktos.
Tomēr arī zinu stāstu un personīgi pazīstu šī stāsta galveno varoni, kurai bija pamatīgas veselības problēmas pēc tam, kad viņa kļuva par veģetārieti.
Turklāt laika posmā līdz 20 gadiem, kad apmēram apstājas augšanas procesi, nevajadzētu eksperimentēt un izaicināt likteni. Labāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 04.01.2010 23:29
Raksts #48


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



CITĀTS(The Soulcollector @ 04.01.2010 23:18) *
Džīzas! Kas par demagogu! Novēlu uzaudzēt mugurkaulu un pateikt to beidzot vecākiem. huh.gif silent.gif


Nē, nevajag. Jo vairāk tādu cilvēku- jo vairāk man būs klientu. biggrin.gif

Bet nu nopietni, Hipijmeitene, neizaicini likteni pie veselības problēmām un ēd normāli. Par veģetārieti varēsi kļūt tad, kad apstāsies organisma augšanas procesi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 04.01.2010 23:31
Raksts #49


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



CITĀTS(The Soulcollector @ 04.01.2010 23:18) *
Džīzas! Kas par demagogu! Novēlu uzaudzēt mugurkaulu un pateikt to beidzot vecākiem. huh.gif silent.gif


Aj, es jau to esmu teikusi simtiem reižu un tas neko labu nedod. Kāda man jēga sākt kašķus? Pluss ja man nebūtu veselības problēmas, tad visticamāk neviens man gaļu ēst nespiestu. Visi vienkārši būtu ļoti neapmierināti ar manu izvēli.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 04.01.2010 23:33
Raksts #50


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



Heij, bet viņa jau nav tad trve hipijmeitene. Vai tad hipiji neēd lopiņus? sad.gif

Ak. Lai nebūtu offtopiks, tad, ēē.. Dievinu veģetārismu! Arvien! grin.gif

Nu, ja jau tev ir problēmas, tad sāc ar to. Nevis negribu&spiež.

Šo rakstu rediģēja The Soulcollector: 04.01.2010 23:34
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 04.01.2010 23:57
Raksts #51


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



CITĀTS(The Soulcollector @ 04.01.2010 23:33) *
Nu, ja jau tev ir problēmas, tad sāc ar to. Nevis negribu&spiež.


es jau ar to sāku. pārlasi manu pirmo postu! wink.gif
jā, es te baigi offtopikoju, sorry. piedod.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 05.01.2010 00:28
Raksts #52


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(HippieGirl @ 04.01.2010 22:16) *
Parakājies netā, gan jau atradīsi kaut ko noderīgu. Man, piemēram, ļoti simpatizē šī lapa http://www.vegetarisms.lv/ . Vēl ļoti jauki viss ir aprakstīts šeit http://lv.wikipedia.org/wiki/Veģetārisms
Pašķiram šajā pašā pavedienā vienu lappusi uz atpakaļu un ko mēs ieraugām... pareizi, šo un nākamos rakstus.

Šo rakstu rediģēja Shadowstalker: 05.01.2010 00:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
WinterLea.
iesūtīt 05.01.2010 00:44
Raksts #53


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.05
Kur: violet hill



hmm, diez kāda būtu mana veselība, ja kādreiz būtu tā nopietni pievērsusies gaļas ēšanai? ermm.gif
enivei, neuzskatu sevi par veģetārieti, jo gaļu neēdu nevis kaut kādu principu ala man-žēl-nabaga-dzīvnieciņu dēļ, bet gan tādēļ, ka lielākoties negaršo/ēdiens nav vizuāli pievilcīgs (un ne-skatāmas ēdamlietas man apetīti neizraisa)/kopš bērnības tā ir iegājies un un.
& manuprāt, vislielākā problēma visai veģetārisma padarīšanai ir sabiedriskā ēdināšana. bet nu ar to var sadzīvot
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Teletūlbijs.
iesūtīt 04.09.2010 19:17
Raksts #54


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.10
Kur: Pagrabā, starp zirnekļu tīkliem un veciem kamoliem, starp pieneņu pūkām un zaļiem zaķīšiem.



Man nepatīk ēst gaļu, tāpēc to nedaru. Un es neesmu veģetāriete. Ja nav izvēles, tad, protams, ēdīšu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 05.09.2010 15:33
Raksts #55


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 13:09) *
Eu, nu tā gluži nav silent.gif
Richy

Labi rūkts, lauva!

Esmu lakto-veģetārietis pēdējos 30 gadus - tātad no laikiem, kad veģetārisms tika uzskatīts par psihiatra kompetences jomu. Diskutēts un argumenti zināmi daudz.

1) cilvēki nav visi vienādi. Es piederu pie tiem, kas būtu daudz ieguvuši, ja arī vecāki būtu bijuši (lakto)veģetārieši. Bērnībā daudz tiku mocījies ar gremošanu.
Vārdu sakot, kas vienam zāles, otram inde. Bet pēdējos gadu desmitos veģetārismam piemērotāku cilvēku īpatsvars uz mūsu mazās planētas strauji aug. Kā to noteikt? Pēc A. Tolstoja metodes: iedot vistu un nazi. Ja kaklu nogriezīs bez emocijām un pēc tam varēs apēst, tātad gaļēdājs.

Interesantu domu reiz teica mans nelaiķa tēvs (gaļēdājs): viņa jaunībā ēdnīcā pasnieguši kartupeļus ar gaļu kā piedevu. Šodien - gaļu ar kartupeļiem kā piedevu. Vēl vienu interesantu domu atradu kādā ārzemju lomu spēļu forumā: filmās par agrākiem gadsimtiem populārie skati - ar gaļu nokrautie krogus galdi - ir maldi, jo gaļu tais laikos tik daudz atļauties nevarēja ne tuvu. Arī mūsu senčiem pagājušajos gadsimtos galvenais ēdiens bija - putras. Ne tikai putraimu - arī zirņu un lēcu.

2) Ēst lielražošanai cauri izgājušos gaļas produktus šodienas pasaulē nozīmē nepieciešamību rezervēt līdzekļus ārstniecības procedūrām un medikamentiem. Tie ir pārbāzti ar kaitīgām vielām. Un vēl kas - ar katru latu, ko izdodam par gaļu, mēs atbalstām lielā biznesa intereses, kuram nospļauties par pircēja veselību. Ja ēd gaļu, tad labāk īstu...

3) lielākā daļa no argumentiem par labu gaļas ēšanai ir atbilstošās nozares sponsorētu pētījumu secinājumi. "Neēdīsi gaļu, neizaugsi liels..." Sorry, tā ir ticība, nevis zinātne. Dīvs Reiznieks, piemēram, cik zinu, ir izaudzis liels un nesūdzas. Bet arī tad pieaugušam cilvēkam vajadzība pēc olbaltumvielām ir daudz mazāka nekā caurmēra patēriņš. Nesen lasīju par pētījumu, ka senioriem tas pastiprina osteoporozi.

Un - lūdzu neņemt personiski, jo teikšu plikus faktus - gaļu cilvēki ēd baudas, nevis uzturvērtības dēļ. Pareizi saka Black Richy, to pašu olbaltumvielu pākšaugos ir jūtami vairāk. Patiesībā jautājums ir par prasmi no veģetāriem produktiem pagatavot garšīgu ēdienu. Pārsteidzoši, bet pat daudzi profesionāli pavāri vienkārši neprot izvārīt garšīgu dārzeņu zupu bez gaļas. Dārzeņi vai nu tiek pārvārīti, vai par maz vārīti, un arī salikti nesavietojamās kombinācijās. "Parastajā" virtuvē tas tiek nomaskēts ar gaļu,sīpoliem, sālītiem gurķiem un etiķi. Ja to nav, katrs trūkums kā uz delnas.

4) Mūsu tautā vēl maz izplatītas pilnvērtīga veģetāra uztura receptes. Tāpēc klejo visādi mīti. Ja kāds vēlas pieturēties vairāk pie veģetārisma, vislabāk ir apgūt pēc iespējas vairak recepšu. Tagad par laimi ir jau internets - atliek ierakstīt "veģetārās receptes". Vai esat izmēģinājuši puķukāpostu rozetītes tādā kā pankūku mīklā no zirņu miltiem, sāls un garšvielām, kuras vāra eļļā? Garšo visiem, tikai zirņu miltus esmu atradis vienīgi lielajās Maksimās eko-produktu stūrītī.

5) Ir liela atšķirība starp iesācēja un ilggadīga veģetārieša ēdienkarti, jo pēdējam ir cita vielmaiņa. Pārejas periodā vēlami garšīgāki ēdieni, jo gaļa ir daudz spēcīgāks blieziens pa garšas kārpiņām, un pirmajā laikā jaunizceptam veģetārietim var šķist ēdienam par maz garšas. Tāpēc ieteicams lietot stiprākas garšvielas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 05.09.2010 17:45
Raksts #56


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Bet pēdējos gadu desmitos veģetārismam piemērotāku cilvēku īpatsvars uz mūsu mazās planētas strauji aug. Kā to noteikt? Pēc A. Tolstoja metodes: iedot vistu un nazi. Ja kaklu nogriezīs bez emocijām un pēc tam varēs apēst, tātad gaļēdājs.

Tas tikai tāpēc, ka pēdējos gadsimtos aizvien lielāks cilvēku skaits pārcēlās no laukiem uz pilsētām. Pilsētās gluži vienkārši nav ne vajadzības, ne iespējas pašam nokaut dzīvniekus, lai tos ēstu.
CITĀTS
Ēst lielražošanai cauri izgājušos gaļas produktus šodienas pasaulē nozīmē nepieciešamību rezervēt līdzekļus ārstniecības procedūrām un medikamentiem. Tie ir pārbāzti ar kaitīgām vielām.

Varētu padomāt, ka augļi un dārzeņi ir mazāk piebāzti... rolleyes_a.gif
CITĀTS
Un vēl kas - ar katru latu, ko izdodam par gaļu, mēs atbalstām lielā biznesa intereses, kuram nospļauties par pircēja veselību.

Nu šo argumentu par pievest par dajebkuru biznesu... grin.gif
CITĀTS
Un - lūdzu neņemt personiski, jo teikšu plikus faktus - gaļu cilvēki ēd baudas, nevis uzturvērtības dēļ.

Pat ja piekristu šim <faktam> (ko es personīgi apšaubu), tad tīri no terminoloģijas viedokļa ticamāk izklausītos `pieraduma dēļ` wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 05.09.2010 18:01
Raksts #57


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



CITĀTS(Durbals @ 05.09.2010 16:33) *
to pašu olbaltumvielu pākšaugos ir jūtami vairāk.


Tadā, un tagad aizdomājamies, ko nozīmē "vairāk olbaltumvielu". Ja ieskatīties parastajā enerģetiskās uzturvērtības tabulā, tik tiešām, pākšaugos ir vairāk olbaltumvielu, bet tu ņem vērā faktu, ka daudzumu norāda uz 100 gramiem, un 100 g gaļas un 100 g zirnīšu pēc apjoma izskatās nu ļoti atšķīrīgi. Lai dabūtu dienas olbaltumu normu no zirnīšiem, jāapēd daudz. Lai dabūtu to pašu no gaļas- pietiek ar plaukstas lieluma gabalu. Līdz ar to veģetārisms galīgi nav praktisks- jārij zirnīši kilogramiem, lai dabūtu normu. Un ieteiktu arī apskatīt, vai neaizstājamās aminoskābes gaļa un pākšaugos sakrīt. NĒ.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 06.09.2010 22:41
Raksts #58


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



CITĀTS
Varētu padomāt, ka augļi un dārzeņi ir mazāk piebāzti... rolleyes_a.gif

Ja audzē piemājas dārziņā, viss ir pilnīgi OK. Lopiņu uzturēšana mājas apstākļos prasa krietni vien vairāk gan fiziskā darba, gan izmaksu.

CITĀTS
Tadā, un tagad aizdomājamies, ko nozīmē "vairāk olbaltumvielu". Ja ieskatīties parastajā enerģetiskās uzturvērtības tabulā, tik tiešām, pākšaugos ir vairāk olbaltumvielu, bet tu ņem vērā faktu, ka daudzumu norāda uz 100 gramiem, un 100 g gaļas un 100 g zirnīšu pēc apjoma izskatās nu ļoti atšķīrīgi. Lai dabūtu dienas olbaltumu normu no zirnīšiem, jāapēd daudz. Lai dabūtu to pašu no gaļas- pietiek ar plaukstas lieluma gabalu. Līdz ar to veģetārisms galīgi nav praktisks- jārij zirnīši kilogramiem, lai dabūtu normu. Un ieteiktu arī apskatīt, vai neaizstājamās aminoskābes gaļa un pākšaugos sakrīt. NĒ.

Kāpēc tikai zirnīši? tongue.gif Neaizmirsīsim par graudaugiem, riekstiem, sēklām, pākšaugiem un ko tik vēl ne. Protams, sakombinējot dažādus ēdienus ar olbaltumvielām to saturā (protams, saprātīgās normās), cilvēks jutīsies gan paēdis, gan saņēmis nepieciešamās devas.
Un veģetārisms ir pat ĻOTI praktisks. Hmm, cik prasa gaļas termiskā apstrāde ēdiena gatavošanas procesā un, teiksim, došu jums tipisku ēdienu un pat nesaukšu kaut ko like tādā stilā - uzkodiet riekstus, apēdiet burkāniņu... Nē, nē, ņemsim kā piemēru tās pašas putras vai kartupeļu uzvārīšana ar salātiem, vai tā pati dārzeņu zupa. DAUDZ ātrāk & ērtāk.

Olbaltumvielu vērtības ziņā gaļa gan ir vērtīgāka nekā zirņi, toties organisms labāk izmanto pākšaugu ogļhidrātus un nepiesātinātās taukskābes.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 06.09.2010 22:59
Raksts #59


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Ja audzē piemājas dārziņā, viss ir pilnīgi OK.

Laukos tas rullē, pilsētā - ne.

Teorētiski protams var iepirkties tirgū, bet - tas ir ilgāk, nekā lielveikalā, un tāpat nav garantijas, ka prece ir <piemājas dārziņā> audzēta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mūdzis
iesūtīt 07.09.2010 19:10
Raksts #60


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa:
Pievienojās: 13.08.10



Es domāju par veģetārismu lūk ko- ja cilvēks vēlas būt veselīgs viņam ir jāuzņem dažādas vielas, un vēl sazin kas, un viena neatkārtojama lieta ir gaļā, tāpēc gaļa ir obligāti jāēd.
Mana mamma ir uztura speciāliste, tapē es to zinu happy.gif

Un man liekas, ka par veģetārieti nevar tā vienkārši vienā dienā sadoma't un kļūt, tā ir pārliecība.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 11:22