Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Neizskaidrojamais fenomens- veģetārietis, Kas tas par lopiņu?
princessa
iesūtīt 10.10.2009 13:17
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.07



Tātad.

Bija man doma izmēģināt kļūt par veģetārieti, bet tad nonācu pie secinājuma, ka par to gandrīz neko nezinu w00t.gif

Vai kāds nevarētu man izlīdzēt ar informāciju par to, kur meklēt receptes, produktus un citas tamlīdzīgas lietas?

jā, un ko jūs vispār domājat par veģetārismu?

unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Kindergārdēns
iesūtīt 11.10.2009 20:37
Raksts #21


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.08
Kur: bērnudārzā. :D



*Kinders raitā solī skrien, un sauc - ak šīs debates, kā es mīlu jūs!*

par šo varētu vēl pastrīdēties. ir cilvēki, kam gaļa liekas pretīga, t.i. tā pat kā tiem cilvēkiem, kas nav kanibāli [happy.gif] liekas, ka ēst citus savus cilts pārstāvjus nav diez ko prātīgi, pat pretīgi. tas pats ir ar veģetāriešiem, bet viņi tās vielas, kas ir gaļā uzņem caur citiem dārzeņiem, vai arī vienkārši piekopj ļoti veselīgu uzturu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 11.10.2009 21:35
Raksts #22


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 17:28) *
Zinātniski pierādīts (nu, ok, es nezinu cik zinātniski un cik pierādīts un slinkums meklēt, bet tāda doma pastāv, neticama nav un par to būtu vērts padomāt), ka pirmatnējie cilvēki bijuši veģetārieši un gaļu ēduši krīzes laikos, kad neko citu nespējuši atrast.


Pieņemsim, teorija par to, ka gaļu lietoja krīzes laikos ir patiesa. Cilvēks ir iekļuvis izmanītā vidē (nav zālbārības) un, lai izdzīvotu, sāka ēst gaļu. Viņa organisms pieņēma gaļu, spēja to pārstrādāt un nodrošināt cilvēku ar enerģiju (ja nespētu, tad, ēdot gaļu, cilvēki izmirtu). Opcija ēst gaļu tika nodota arī pēcnacējiem. Ko mēs iegūstam? Evolūcija, mans draugs. Evolūcija. Spēja pielāgoties mainīgajai videi, izdzīvot, un vajadzīgu izdzīvošanas skilu nodot pēcnācējiem. Gaļas ēšana ir ģenētiski pamatota- spriežot kaut vai pēc tās ģeniālās teorijas.

CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 17:28) *
Kaut kādas kārtējās krīzes laikā šis ieradums saglabājies, vēl joprojām atmests nav un netiks arī, bet cilvēka organisms gaļas ēšanai nav piemērojies (jā, tie paši krutie pH līmeņi) un zinot evolūcijas tempus...

Cilvēka organisms gaļas ēšanai nav piemērojies, lol, wtf? Es laikam neesmu cilvēks, jo manā kuņģī tagad atrodas vistas fileja, cepta ar sietu un tomātiem un uuuuuuuuj cik labi gremojas happy.gif


CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 17:28) *
Par sagremošanu runājot, man jau atkal slinkums meklēt konkrētos pētījumus, pētniekus, gadus utt utjp, bet šie pētījumi visai uzskatāmi parādīja, ka gaļas ēšana cilvēka organismam nodara vairāk ļauna nekā laba (visiem zināmais asinspiediens, vēzis, diabēts utt). Nu, piemēram, vīriešu spermas kvalitāte pasliktinājās, ja to mātes grūtniecības laikā ēda vairāk gaļas.


Ja grūtniecības laikā mātes neēstu gaļu, tad bērnam būtu iedzimtā B12 vitamīna deficīta anēmija. Dāāā.
Apskatīju to linku uz pētījumiem. Un kā cilvēks, kuram mācīja visus trikus par medicīnas pētījumiem, varu pateikt, ka tas NAV ARGUMENTS. Tikai tad, ja redzēšu visu pētījuma aprakstu pilnībā, varēšu secināt, vai viņš ir uzticams, vai nav.

Like...
Saskaņā ar dāņu pētījumu gaļas lietošana uzturā ievērojami palielina risku saslimt ar krūts vēzi: katri 25 grami no kopējā gaļas un gaļas produktu daudzuma, ko ik dienas apēd sieviete, risku saslimt ar krūts vēzi paaugstina par deviņiem procentiem, katri 25 grami sarkanās gaļas — par 15 procentiem, katri 25 grami pārstrādātas gaļas — par 23 procentiem.
Kas par pētījumu? Nav precīzās definīcijas.
Vai pētījumam bija kādi jaucējfaktori? Vai tika ņemts vērā tas, ka sievietes, kuras piedālījās, IESPĒJAMS dzīvoja riskā zonā- piemēram, vidē, kurā ir koncentrēti kancerogēni? Vai tika ņemtas vērā viņu ģenētiskās īpatnības, varbūt, radinieki visās paaudzēs bija vēža slimnieki? Dzīvesveids, varbūt, vēzi izraisīja kaut kas cits?
Kāda bija pētījuma dalībnieku izlase? Nejaušā? Vai tika savākti potenciāli onkologiskie pacineti?
Kas tie par skaitļiem? Paaugstina par 9%? Attiecībā pret ko? Par 9% salīdzinājumā ar VISU sieviešu populāciju? Vai potenciālajiem krūts vēža pacientiem?
Vai pētnieks bija ieinteresēts pētījuma rezultātā? Varbūt šis fanātiskais veģetārietis piedzina faktus ta, lai pētījums apstiprina teoriju?


CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 17:28) *
Un senajā Ķīnā bija tāds nāvessods- cilvēkam deva ēst tikai un vienīgi vārītu gaļu. Viņš nomira no saindēšanās. Ar āboliem ko tādu panākt būtu grūtāk, tur nomirtu no kaut kādu vielu nepietiekamības.

Protams.
Gaļa. Viens no aminoskābju vielmaiņas galaproduktiem ir amonjaks, kas lielos daudzumos ir toksisks. Normā to atīndē aknas. Veiksmīgi.
Āboli. Ogļhidrātu galaprodukti ir to polimēri, no kuriem cilvēka organisms izmanto glikozi. Ja nomirs no kaut kā, ka no hiperglīkēmiskā šoka.

Un nē, nav pareizi. Āboli only uzturā izraisītu ātrāku nāvi. No caurejas, tātād, organisma dehidratācijas.

Tikai kā šie dabiskie vielmaiņas procesi pierada gaļas sliktumu?


CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 17:28) *
Citiem vārdiem sakot- ja tu noliksi cilvēkam priekšā šķīvi ar svaigu, jēlu, vēl asiņainu gaļu un otru šķīvi ar gatavām, sulīgām, smaržīgām vīnogām, un šis cilvēks apēdīs gaļu, bet izvemsies redzot vīnogas, es nopirkšu tev jaunu auto wink.gif


Vai tiešām tev liekas, ka tas ir labs arguments?

Šo rakstu rediģēja Adē: 11.10.2009 21:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 11.10.2009 22:14
Raksts #23


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



CITĀTS(Grāfs Senžermēns @ 11.10.2009 13:08) *
Un es esmu dzirdējis par cilvēkiem, kas uzskata, ka zivs gaļa nav gaļa, tā kā daļai to, kas sevi sauc par veģitāriešiem nav tik grūti tās aminoskābes uzņemt, ja gotņas un cūciņas žēl.
Vispār kaut kas man šeit nepatika. Par veģetārieti drīzāk jādefinē cilvēks, kurš atsakās no dzīvnieku valsts produktiem, ne no tā, kas ir vai nav gaļa. ; )
Un, jā, veģetārisms.


CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 17:28) *
Citiem vārdiem sakot- ja tu noliksi cilvēkam priekšā šķīvi ar svaigu, jēlu, vēl asiņainu gaļu un otru šķīvi ar gatavām, sulīgām, smaržīgām vīnogām, un šis cilvēks apēdīs gaļu, bet izvemsies redzot vīnogas, es nopirkšu tev jaunu auto wink.gif

Richy
Nu, šeit es, laikam, iestāšos no gaļēdāju skatpunkta - kurš normāls gaļēdājs skatīsies uz jēlu un asiņainu gaļu? Vispirms tā tiks termiski apstrāda, paredzēta ēšanai, nevis tiks novieta jēla blakus vīnogām, lai salīdzinātu. Tas kļūst smieklīgi.


CITĀTS(Adē @ 11.10.2009 22:35) *
Ja grūtniecības laikā mātes neēstu gaļu, tad bērnam būtu iedzimtā B12 vitamīna deficīta anēmija. Dāāā.
B12 vitamīnu vai ar to bagātus produktus vegānēm – grūtniecēm un zīdītājām iesaka labākai bērna attīstībai. Daudz B12 vitamīna ir dažos brokastu graudu produktos, dažos sojas pienos, dažos pārtikas raugos, vegāniem ražo arī bagātinātus sojas produktus. Veģetārietēm vitamīna daudzums būs pietiekošs, ja uzturā ir pietiekoši daudz piena produktu, olu, bagātināta rauga ekstrakta.

Un, jā, vispār beigās tas noteikti izvērtīsies par DievsIrUnDievaNav diskusijām, kurās neviens savu taisnību nepierādīs. Bet, jā, padiskutēt ir veselīgi, jēēēs, it īs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 11.10.2009 22:19
Raksts #24


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



CITĀTS(The Soulcollector @ 11.10.2009 23:14) *
B12 vitamīnu vai ar to bagātus produktus vegānēm – grūtniecēm un zīdītājām iesaka labākai bērna attīstībai. Daudz B12 vitamīna ir dažos brokastu graudu produktos, dažos sojas pienos, dažos pārtikas raugos, vegāniem ražo arī bagātinātus sojas produktus. Veģetārietēm vitamīna daudzums būs pietiekošs, ja uzturā ir pietiekoši daudz piena produktu, olu, bagātināta rauga ekstrakta.[/i]


ohmy.gif

Omg, no kurienes tas ir, iedod linku?
B12 vitamīns ir tikai dzīvnieku valsts produktos. Un, ja ir sastopams citos produktos tad tajos ir mazāk par nulle, komats, nulle nulle daudz nulles viens procentu.
Kgan, tas teksts ir pretrūnīgs, jo no sākuma nosauc augu valsts produktus, ko vegāni beztolka varētu lietot, lai dabūtu B12, a beigās piemin sieru un olas, ko vegāni nemaz neēd. grin.gif

Šo rakstu rediģēja Adē: 11.10.2009 22:25
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 11.10.2009 22:29
Raksts #25


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



CITĀTS
Anatomiski cilvēks tik tiešām nav gaļēdājs


Kaut kur dzirdēju faktu, ka apēstā gaļa lēni pārstrādājās un kamēr tiek visām zarnām cauri, sāk pūt, bet neesmu par to tik pārliecināta ermm.gif

Laikam neiejaukšos diskusijā, vai ēst gaļu ir labi vai slikti. Pateikšu, ka internetā no tiesas ir viss, ko var vēlēties veģetāris (neskaitot pašu pārtiku), ka arī pati neesmu veģetāre un neuzskatu, ka ir iemesls par tādu kļūt. Varbūt ir daudzas tādas lietas, kas apgalvo, ka tas nav tik dabiski, bet man garšo un tas man ir galvenais, nevis, vai tas ir teiks kādā reliģijā vai vēl nez ko. Protams, svarīgi, vai tas kādā veidā nebojā veselību, bet, spriežot pēc pāris tūkstošu gadu cilvēku pieredzes, tā nav. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 11.10.2009 22:34
Raksts #26


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



Jā, patiesi, par to pretrunīgumu es tev piekrītu. Mana vaina.
Tādā gadījumā jāteic, ka problemātiskāk ir vegāniem. Veģetāriešiem tas patiesi problēmas nesagādā, ja jau tas ir olās un piena produktos, mhm.

Es, teiksim, no savas pieredzes varu teikt, ka pazīstu pat cilvēkus-ģimeni, kuri visi ir vegāni jau no dzimšanas, un nekādas problēmas viņus neskar, nav tā, ka kādas uzturvielas nepietiekamības dēļ šamiem nav matu vai citas muļķības, ko esmu dzirdējusi no cilvēkiem, kuri bieži vien metas oponēt, lai arī cik nepamatoti un nepatiesi argumenti būtu. Un tad, man šķiet, nav nepieciesamības rakties googlē un meklēt zinātniskākus tekstiņus par to, cik kas ir veselīgi vai neveselīgi, par to, vai cilvēks ir gaļēdājs, vai nav, ar kādu mērķi kaut vai dievs ir radījis cilvēku, vai sātans cenšas tādu padarīt (XD XD XD). Un kaut vai es varu vien piebilst to, ka es kā veģetāriete arī jūtos vienkārši lieliski, un man veselība ir ideālākajā kārtībā. Protams, varētu pretargumentēt un teikt, ka, jā, iespējams, es neizjūtu to vitamīnu vai vielu nepietiekamību manā organismā, viss atspoguļojas laika gaitā, vai parādās kā mazs cēlonītis, kuru cilvēks bieži vien neuzskata pat veģetārisma/vegānisma sekām, iespējamas, tas ir kaut kas cits. Bet, jā, mans bizness, mana veselība and I don't give shit at all.

CITĀTS
Kaut kur dzirdēju faktu, ka apēstā gaļa lēni pārstrādājās un kamēr tiek visām zarnām cauri, sāk pūt, bet neesmu par to tik pārliecināta.
So what, ka kaut kur dzirdēji? Tik pat labi es dzirdēju no savas piecgadīgās māsas, ka, ābola sēkliņas, kuras ēdot tev nejauši nokļūst mutē, un tās apēd, paliek kuņģī, un laika gaitā izaug ābeļkoks. Vai ne. Labāk uzreiz runāt precīzi, nevis atstāstīt to, ko esam it kā dzirdējuši.

Šo rakstu rediģēja The Soulcollector: 11.10.2009 22:38
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_W_
iesūtīt 11.10.2009 22:37
Raksts #27


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.09.05



"bet viņi tās vielas, kas ir gaļā uzņem caur citiem dārzeņiem, vai arī vienkārši piekopj ļoti veselīgu uzturu."
nezinaaju ka galja pieder daarzenjiem, bet nu whateva...

Iisteniiba man liekas, ka vsp vajadzeetu paarstaat eest. Mhm buutu baigi veseliigi. Pietam tikko meegjinaaju apeest kartupeli, bet tad vinsh tik miiliigi uz mani paskatiijaas, ka nodomaaju - nee nee, tas tachu buutu tik ljoti cietsirdiigi sad.gif Un man palika vinja zjeel, maisinjaa tachu palika vinja braalji, kaa es taa njemshu un eediishu nost =| man pat asarinja nobira =[[[ Sabojaajaat man visas vakarinjas ;(
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 11.10.2009 22:42
Raksts #28


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



*zem galda no Vitālija teksta*

Un piekrītu Soulcollector par to, ka, ja ar veselību viss ir kārtība (ilgtermiņā), tad var atļauties neēst gaļu. Bet ne bērnībā, manuprāt. Labāk būt veselīgajam veģetārietim nekā slimajam gaļas konsumentam, pie kura, diemžēl, var pieskaitīt mani.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 11.10.2009 22:55
Raksts #29


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



CITĀTS(_W_ @ 11.10.2009 23:37) *
Iisteniiba man liekas, ka vsp vajadzeetu paarstaat eest. Mhm buutu baigi veseliigi. Pietam tikko meegjinaaju apeest kartupeli, bet tad vinsh tik miiliigi uz mani paskatiijaas, ka nodomaaju - nee nee, tas tachu buutu tik ljoti cietsirdiigi sad.gif Un man palika vinja zjeel, maisinjaa tachu palika vinja braalji, kaa es taa njemshu un eediishu nost =| man pat asarinja nobira =[[[ Sabojaajaat man visas vakarinjas ;(
Laiks izdomāt kaut ko jaunu, šāda veida joki sāk atkārtoties! wink.gif
Bez tam, atrodi man kādu veģetārieti, kurš, ieturēdams pusdienas kopā ar gaļēdāju, sāks pinkšķēt par to nabaga gotiņu, ko ēd viņa draugs. Ak, nē!!! Drīzāk jāteic, pusdienu partneris, jo, kā gan veģetārietim var būt draugs gaļēdājs!11 Tādas šausmas, vai ne.

Šo rakstu rediģēja The Soulcollector: 11.10.2009 22:57
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 11.10.2009 23:02
Raksts #30


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(_W_ @ 11.10.2009 23:37) *
Iisteniiba man liekas, ka vsp vajadzeetu paarstaat eest. Mhm buutu baigi veseliigi.

Aha.

Vot nejaukie vecāki, pieradina mūs pie ēdiena, un visu mūžu vairs no tās atkarības nevar tikt vaļā. Kā pamēģina neēst, tā tādas lomkas, tādas lomkas…
grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_W_
iesūtīt 11.10.2009 23:06
Raksts #31


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.09.05



Nu bet taa arii ir. Padomaa, un katru reizi arii devas vajag lielaakas un lielaakas xD.gif Man jau lomii sad.gif jaaiestumj veel kaadas 2 kotletiites. Naakoshreiz ar 6 laikam cauri vairs nevarees tikt. Pietam shaubos vai naakoshreiz kotletes mani cepiis, buus jaapaariet uz iedarbiigaakaam lietaam, piem karbonaades vai kko tml ...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
BlackRichy
iesūtīt 12.10.2009 05:17
Raksts #32


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.08.09
Kur: Mierīgā, klusā tukšumā...



CITĀTS(Adē @ 11.10.2009 22:35) *
Tikai kā šie dabiskie vielmaiņas procesi pierada gaļas sliktumu?


Atļaušos iedot linkus uz citām mājaslapām, kur tas viss ir gari un plaši apspriests.
vai gaļa cilvēkam patiešām nav nepieciešama?
Olbaltumi veģetārā uzturā
Vitamīni veģetārā uzturā
Minerālvielas veģetārā uzturā


CITĀTS
+135 Rovielai.
Dzelzs tas ir tikai saakums, nerunaasim piem par tiamiinu un citaam vielaam. Pietam lai cilveeks nebuutu kaa sazuvusi skaabene un netruuktu energija talkaa naak kreatiins, to aabolos un viinogaas tochna neatradisi ... Nemaz nerunaajot par visu visu paareejo.


Vīnogās ne. Bet kurš veģetārietis tad pārtiek tikai no vīnogām un tamlīdzīgām lietām?
Ja organismā trūkst kādas vielas, tā nav veģetārisma, bet gan nepareizi sabalensētas pārtikas vaina.

CITĀTS
Attiecībā uz reliģiju - Bībelē, piemēram, dzīvnieki ir sadalīti šķīstos un nešķīstos, un šķīstos ir ATĻAUTS lietot uzturā. Un pats Jēzus Kristus, kristietības dievcilvēks, pats lietoja uzturā gaļu (pashā jēru, sk. evaņģēliju nodaļas par svēto vakarēdienu). Arī islams norāda tikai dzīvniekus, kurus NEDRĪKST ēst (musulmaņi tīri labprāt liek iekšā aitas un teļa gaļu), hinduistiem ir noliegts ēst govs gaļu, toties šamējie pat nesmādējot, pardon, dzīva mērkaķa smadzenes...


Bet nav teikts, ka teikts, ka kaut vai tie paši teļi ir jāēd. Vnk nedrīkst ēst cūkas. par teļiem ne vārda (tad jau es varu neēst gan cūkas, gan teļus, nepārkāpjot nevienu ticības likumu)
Un tu aizmirsi pieminēt budismu. Tur tā kā tiekot praktizēts veģetārisms.
Bet tas tā. reliģiskām diskusijām te tiešām nav vietas.

Un kā var apēst DZĪVA mērkaķa smadzenes? huh.gif


CITĀTS
Iisteniiba man liekas, ka vsp vajadzeetu paarstaat eest. Mhm buutu baigi veseliigi. Pietam tikko meegjinaaju apeest kartupeli, bet tad vinsh tik miiliigi uz mani paskatiijaas, ka nodomaaju - nee nee, tas tachu buutu tik ljoti cietsirdiigi Un man palika vinja zjeel, maisinjaa tachu palika vinja braalji, kaa es taa njemshu un eediishu nost =| man pat asarinja nobira =[[[ Sabojaajaat man visas vakarinjas ;(

CITĀTS
Vot nejaukie vecāki, pieradina mūs pie ēdiena, un visu mūžu vairs no tās atkarības nevar tikt vaļā. Kā pamēģina neēst, tā tādas lomkas, tādas lomkas…

CITĀTS
Nu bet taa arii ir. Padomaa, un katru reizi arii devas vajag lielaakas un lielaakas Man jau lomii jaaiestumj veel kaadas 2 kotletiites. Naakoshreiz ar 6 laikam cauri vairs nevarees tikt. Pietam shaubos vai naakoshreiz kotletes mani cepiis, buus jaapaariet uz iedarbiigaakaam lietaam, piem karbonaades vai kko tml ...


Hmm getlost.gif
Negribat izdomāt ko jaunu? Šitas nu točna kādas tūkstots reizes dzirdēts wink.gif

Šo rakstu rediģēja BlackRichy: 12.10.2009 05:36
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 12.10.2009 06:46
Raksts #33


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(BlackRichy @ 12.10.2009 06:17) *
Atļaušos iedot linkus uz citām mājaslapām, kur tas viss ir gari un plaši apspriests. [..]
Veģetāriešu rakstiem kā pierādījumam par gaļas ļaunumu es gan akli neuzticētos.

Jo, piemēram:
CITĀTS(Raksts "vai gaļa cilvēkam patiešām nav nepieciešama?")
Uzturs, kas bagāts ar dzīvnieku olbaltumvielām, veicina kalcija izdalīšanos no organisma, tas savukārt nozīmē, ka kauli kļūst vājāki.
... smagi ož pēc nelietīgas antikarnivoriskas propogandas.

Ja no tevis izdalās kalcijs, tad uzņem to no jauna. Kad pēc skriešanas taču izdalās sāls, taču neviens kaut kā nesūdzas par sporta kaitīgumu, bet uzdzer minerālūdeni. Vai ne? smile.gif

CITĀTS(BlackRichy @ 12.10.2009 06:17) *
Bet nav teikts, ka teikts, ka kaut vai tie paši teļi ir jāēd. Vnk nedrīkst ēst cūkas. par teļiem ne vārda (tad jau es varu neēst gan cūkas, gan teļus, nepārkāpjot nevienu ticības likumu)
Tev visu ir ar pirkstu jāparāda?

[ Pārvācos uz universitāti un paturpināšu. ]

*
CITĀTS("Raksts: Olbaltumi veģetārā uzturā")
Uzturs, kas bagāts ar dzīvnieku olbaltumvielām, veicina kalcija izdalīšanos no organisma, tas savukārt nozīmē, ka kauli kļūst vājāki.

Kā jau pati teici:
CITĀTS(BlackRichy @ 12.10.2009 06:17) *
Ja organismā trūkst kādas vielas, tā nav veģetārisma, bet gan nepareizi sabalensētas pārtikas vaina.
Pārfrāzējam uz "tā nav dzīvnieku olbaltumvielu patēriņa, bet gan nepareizi sabalansēta uztura vaina" un viss bumbās.

CITĀTS("Raksts: Ieteikumi ēdināšanas uzņēmumiem")
Visā pasaulē veģetārieši ir vienisprātis, ka veģetārs uzturs nesatur nogalinātus dzīvniekus
Arī neveģetārieši totāli piekrīt un nevar noliegt šo nenoliedzamo patiesību. Bet - veģetāriešiem nevajadzētu noliegt otru, saistīto, faktu - tas vienmēr ir bijis iekārtots, ka kāds kādu apēd.

CITĀTS("Raksts: Minerālvielas veģetārā uzturā")
Cilvēks atšķirībā no dzīvniekiem var izvēlēties - uzņemt uzturvielas tieši no augiem vai arī ar dzīvnieku starpniecību.
Un tāpēc es izvēlos uzņemt zemes ķimikālijas caur kārtīgu gabalu gaļas. happy.gif Lasot par veģetārismu, man rodas vēlme ēst gaļu. Hell yeah! devil.gif ````, kāpēc līdz starpbrīdim tik ilgi? :/

* oj, iepriekšējā postā mazliet kļūdījos ar citāta avotu

Šo rakstu rediģēja Roviela: 12.10.2009 08:34
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 12.10.2009 12:50
Raksts #34


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



CITĀTS(BlackRichy @ 12.10.2009 06:17) *


Mazliet palasīju, un tālāk par pirmo rakstu pat lasīt negribas.

Teikums, kas man patika visvairāk:
Lai uzturs būtu veselīgs un sabalansēts, gaļa nav nepieciešama, un daudzi uztura speciālisti uzskata, ka tā pat nav vēlama.
Nezinu, kas ir 'daudzi uztura speciālisti', bet neviens ````g uztura speciālists NEKAD nenosauks gaļu par nevēlamu, ta ir nenormālā nekompetence! Es ķipa būšu uztura specialists un ķipa zinu, ko runāju.

Ok, lasīsim to pirmo rakstu tālāk.

CITĀTS
No vielām, kas cilvēkam obligāti jāsaņem ar uzturu, gaļā nav tādu, ko nevarētu saņemt ar augu valsts produktiem.


Dāāā? Un kur paliek B12 vitamīns?

CITĀTS
Dzīvnieki taukus, tajā skaitā neaizstājamās taukskābes, un olbaltumvielas, tajā skaitā neaizstājamās aminoskābes, kā arī visas minerālvielas un lielāko daļu vitamīnu uzņem, ēdot augus (izņemot dzīvniekus-gaļēdājus, kuri šīs vielas uzņem ar citu dzīvnieku starpniecību).


Dāāā? Nevar būt, te ir pateikts, ka zālēdāji uzņem uzturvielas ar augiem, bet gaļēdāji- ar gaļu. No shit! Un ko ar šo teikumu autors mēģināja pateikt?

CITĀTS
Tātad arī cilvēki, kas ēd gaļu un citus dzīvnieku izcelsmes produktus, lielāko daļu barības vielu ir saņēmuši no augiem - tieši un ar dzīvnieku starpniecību.


Labrīt, uzturs ir individuāls. Ko vairāk ēdu, no tā vairāk saņēmu. Gaļā nav mazāk uzturvielu nekā augos, tāpēc šis teikums ir galīgi aplams.

CITĀTS
Tādēļ, lai visas svarīgās aminoskābes uzņemtu pietiekamā daudzumā, ēdot tikai vienu augu valsts produktu, vairumā gadījumu ir jāapēd lielāka porcija nekā tad, ja ēd gaļu.

Opāpā. Pirms tam tak bija pateikts, ka vairāk barības vielu saņem no augiem! Bet te jau saka, ka mazā gaļas porcija ir līdzvērtīgā lielajai augu porcijai. No kurienes tad var saņemt vairāk uzturvielu pie vienādām porcijām, ko?

CITĀTS
organisms veido aminoskābju rezervi, kuru katrā ēdienreizē papildina ar tām aminoskābēm, kuras tiek uzņemtas pietiekamā daudzumā, un no rezerves paņem tās aminoskābes, kuru attiecīgajā ēdienreizē trūkst.


AAAAA, what? Organismā ir aminoskābju rezeves, kuras ir izmantojamas tieši ēdienreižu laikā? blink_a.gif OMG, tas ir jaunais bioķīmijas atklājums! w00t.gif
Tādas rezevres ir tikai ogļhidrātiem. Aknās, glikogēna veidā.

CITĀTS
Izplatīts ir mīts, ka gaļa cilvēkam dod spēku un enerģiju. Galvenais enerģijas avots ir ogļhidrāti, taču gaļā to tikpat kā nav. Gaļā ir daudz olbaltumu un tauku, - olbaltumi galvenokārt kalpo kā šūnu būvmateriāls, savukārt tauku galvenā funkcija ir nodrošināt mehānisko un siltuma izolāciju. Turklāt pati olbaltumvielu pārstrāde prasa daudz enerģijas.

Dāā? Tauki no gaļas no nāk organismā un dod siltumizolāciju? Lai tas notiktu, tiem vajag uzkrāties. Uzkrājas tikai tad, ja ir par daudz. A kamēr nav par daudz- taukskābju katabolisma rezultātā rodas acetilkonezīms A, kurš tiek tālāk Krebsa cikla iksidējas un dod enerģiju.

Es tiešām gribētu redzēt cilvēku, kurš šo ir uzrakstījis. mellow.gif Nevajag akli ticēt visiem tiem interneta rakstiņiem tikai tapēc, ka esi veģetārietis.

---
Nevarēju noturēties, izlasot arī par olbaltumvielām?

CITĀTS
Visvērtīgākie olbaltumi ir tie, kas saņemti ar termiski neapstrādātu pārtiku. Karsējot produktus, izmainās olbaltumu molekulārā struktūra, aminoskābes tiek sakausētas kopā un cilvēka organismam tās var būt grūtāk izmantot.

Akdievsnē. Kur pamatojums? Man liekas, te ir teikts, bērnudārza līmenī, ka denaturētās olbaltumvielas zaudē bioloģisko vērtību. Ok, saprotu, ka ir rakstīts ne-zinātniskajā valodā, lai ir saprotami, bet tas tak ir pilnīgi aplami.
Aminoskābes kopā nekausējas! Bet veido virkni, tiesa, haotiski izvietotu telpā.
Denaturētās olbaltumvielas izmantojas VIEGLĀK! Jo tiek izjaukta to natīvā struktūra: viņi vairs nav bioloģiski aktīvi (nejaukt ar bioloģiski vērtīgi)- un organismam pašam nevajag terēt lielo enerģiju denaturcijai.

CITĀTS
Ja ar uzturu tiek uzņemts pārāk daudz dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielu, ievērojami pieaug risks saslimt ar vēzi, diabētu, sirds un kaulu slimībām. Uzturs, kas bagāts ar dzīvnieku olbaltumvielām, veicina kalcija izdalīšanos no organisma, tas savukārt nozīmē, ka kauli kļūst vājāki.

Organnisms olbaltumvielas pārveido par sev rakstūrīgam olbaltumvielām, nevis izmanto dzīvnieku olbaltumvielas.
Un tas par kalcija izdalīšanos ir vienkārši lololol. Pirmo reizi dzirdu. Ceru, ka arī pedējo. Dodiet pamatojumu.

Šo rakstu rediģēja Adē: 12.10.2009 14:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 12.10.2009 13:54
Raksts #35


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Jā, par dzīva mērkaķa smadzenēm arī mani neveselīgi ieinteresēja. Sasien mērkaķi, atver galvaskausu, pasāla un ar karotītēm izgrebj? huh.gif WTF?


Vispār jau plašāk ņemot nevar teikt, ka veģetārs uzturs nesatur kaut ko, kas agrāk bijis dzīvnieks… ja runa ir par principu kā tādu, nevis vielu īpašībām. Visi satur visu — dzīvnieks nosprāgst, uz tā pabarojas sēnes (kuras laikam skaitījās veģetāras, vai ne?) un kukaiņi, kas, paši barodamies, līķu atliekas padara lietojamus arī augiem, kuri to visu uzņem caur saknēm kā barības vielas. Un tad šo augu apēd kāds, piemēram, zālēdājs, vai, teiksim, veģetārietis.

Turklāt veģetāriešu standarti man joprojām nav skaidri — ja, zivis var ēst, tās tāpat taču tiek nogalinātas, vai nē?

Dabā dzīvnieki ik uz soļa viens otru nogalina paikas dēļ — samierinieties. Un kanibālisms savukārt ir reta parādība, tā kā nevajag jaukt vienu ar otru.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 12.10.2009 14:06
Raksts #36


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



CITĀTS(Mattiass @ 12.10.2009 14:54) *
Vispār jau plašāk ņemot nevar teikt, ka veģetārs uzturs nesatur kaut ko, kas agrāk bijis dzīvnieks… ja runa ir par principu kā tādu, nevis vielu īpašībām. Visi satur visu — dzīvnieks nosprāgst, uz tā pabarojas sēnes (kuras laikam skaitījās veģetāras, vai ne?) un kukaiņi, kas, paši barodamies, līķu atliekas padara lietojamus arī augiem, kuri to visu uzņem caur saknēm kā barības vielas. Un tad šo augu apēd kāds, piemēram, zālēdājs, vai, teiksim, veģetārietis.


O, tik laba doma, pilnīgi varēs kursadarbā izmantot. Ja augsnes "auglīgā" daļa pēc definīcijas veidojas, satrūdot un transformējoties biomolekulām gan no atmirušajiem augiem, gan no dzīvniekiem-- jebkurā gurķītī ir vielas, kas savulaik veidoja dzīvnieka organismu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kukainis ragaini...
iesūtīt 12.10.2009 15:48
Raksts #37


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.08



princessa, bērniņ, a ```` tad tev doma kļūt par veģetārieti, ja tu ne sūda par to nezini? Protams, ka gaļu ēst ir grēks un tā (vismaz pēc manas ticības), bet rituālu veikšana bez sajēgas par to ko tu dari, tev ņifiga nepalīdzēs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 12.10.2009 20:44
Raksts #38


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



CITĀTS(Mattiass @ 12.10.2009 14:54) *
Turklāt veģetāriešu standarti man joprojām nav skaidri — ja, zivis var ēst, tās tāpat taču tiek nogalinātas, vai nē?


Nu ir jau dažādi tie standarti. Ir tādi veģitārieši, kas neēd tikai zīdītājus, bet zivs gaļu par gaļu neuzskata. Tā ideja bija tāda, ka tjipa zīdītāju ēšana līdzinoties kanibālismam, jo arī cilvēks ir zīdītājs. nu loģika nesaprotama.
Vēl ir tādi, kas neēd nekādu gaļu, zivis ieskaitot. Tiem vienkārši žel dzīvnieciņu. Bet arī šie mušas klapē uz nebēdu.
Un vēl ir vegāni, kas neēd neko, kas nāk no dzīvniekiem. Tiem arī žēl zvēru, tikai viņi par dzīvu arī olu uzskata, un dala nezkāpēc pienu nedzer.
Vēl ir visādi dīvaini starpposmi, bet tās idejas nav tik zināmas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 13.10.2009 02:25
Raksts #39


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Vēl dīvaināk, jo īpaši par pienu. grin.gif

Ja kas, muša arī ir gaļa. wink.gif Ja pareizi atceros, kukaiņos ir visai daudz olbaltumvielu. Un tas pats zīdītājs vilks zālēdāju zīdītāju zaķīti (ZZZ grin.gif) ēd uz nebēdu. Taču parasti neēd citus vilkus.

Un, kā jau aizrādīja, pareizi ir veģetārieši.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 13.10.2009 07:47
Raksts #40


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Piens ir īpašs stāsts. Ļoti daudzi dienvidnieki vienkārši nevar dzert svaigu pienu. Nekādu. Tāda viņiem iedzimtība. Pienu dzeram mēs, mērenajā klimatiskajā zonā un vairāk uz Ziemeļiem. Jāsaka, mēs esam visai priviliģēti šai ziņā. Tāpēc piena dzeršana vai nedzeršana nekādi nav tāds stabils veģetārisma pamatojums.
Vēl es atcerējos tādu interesantu apgalvojumu, kuru izmanto arī veģetārieši - "90% sieviešu ir žultsakmeņi". Jā, tikai parasti nepasaka, ka tas ir Indijā (kur pārsvarā ir veģetārieši) un ka tam, ja godīgi, var ar veģetārismu nebūt nekāda sakara, jo arī šī ir kaite, ko lielā mērā nosaka iedzimtība.

Man, personīgi, nav nekādu iebildumu pret veģetāriešiem. smile.gif Ja kāds vēlas, viņš var ēst vai neēst to vai šito. Ja nu pret ko man ir iebildumi, tad pret tiem, kam veģetārisms jau ir reliģijas paveids un kas to tāpēc aktīvi sludina, pamatojoties uz apšaubāmiem pamatojumiem un "pierādījumiem".

Ā! Un vēl tas man atgādina zvirbuļu jauko dzīvesveidu! Zvirbuļi savus zvirbulēnus baro ar gaļu (mušām, vabolītēm utt.), bet paši, kad ir lieli, pārtiek no augu barības, galvenokārt, sēklām dažādām. Pat zvirbuļi zina, ka bērniem vajag gaļu. tongue.gif

Šo rakstu rediģēja Roviela: 13.10.2009 07:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 09:12