Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> kapi, nu kapi par sevi
kaiva
iesūtīt 01.11.2007 16:10
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



gribētos zināt ko jūs par šito domājat

man piem liekas nevajadzīga visa tā lielā būšana. braukāšana un ņemšanās. smuki jau izkatās bet kam tas vajadzīgs? apkopt kaut kādu vietu kur noraktas tavas nīcīgās miesas. jā simbolisms un ceremonijas ir forši savu reizi bet tikai kamēr tas nesāk apgrūtināt- un šitas kā ir pašlaik nav manā gaumē.
kapēc nevar uzstādīt ievu vai ozolu un miers? kad dikti iegribās tad arī aiznes to puķi. a tā viņas taču tikuntā sakalst un smuki smaržo puķūdens starp trūdošām lapām. (Nē nu principā jau romantiski, kaut kādai gotikai tač dzīvē jābūt laughing.gif )
nav jau arī tā ka man dikti besītu: vienīgais, ka tas tik bieži cilvēkiem iekrīt tad kad ir svarīgas lietas ko darīt. it sevišķi ja tie (kapi) atrodas tik tālu ka jābrauc ar vilcienu pusotra stunda un ar tramvaju pusstunda plus aiziet 3 ls un visa diena čupā.
un tas viss (kopšana vai nekopšana un uzskati) nekādā veidā neizska to cik ļoti mēs esam mīlējuši tos cilvēkus vai ar kādām domām pieminam. Liela daļa kapu loveru to dara aiz tīksmas paštaisnuma sajūtas vai laimīgi barojot savu mīļo mazohismu

tas arī nekādā veidā nenozīmē to ka es tagad kaut ko pārmestu tiem kam šī sistēma patīk.

manā gaumē (ja obligāti kaut kam jābūt) būtu kā pa vecam: tiem kam ir lauki un daudz vietas un dzimtas mājas vienmēr var atrast kādu skaistu stūrīti kur apglabāt vai nu miesas vai vai vēl labāk pelnus

bet VIS-labāk būtu netaisīt neko. izkaisīt pelnus (videi nekaitīgā veidā laughing.gif ) un atcerēties tad kad pašam gribas atcerēties. nezin vai mēs regulāri liekot sev sataisīt nopietnu ģīmi utml izdaram kaut ko labu aizgājušo gariem vai paši sev. un ja kāds šitā izdara labu savai sirdsapziņai tad nu gan tā (sirdsapziņa) ir s**a vērta.

nu tādā veidā
lūdzu izsakiet savas domas
(rādās ka tāda pavediena nebija)

Šo rakstu rediģēja kaiva: 01.11.2007 16:13
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Roviela
iesūtīt 01.11.2007 16:25
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tā ir tradīcija un pienākums. Un to jūt vai arī nejūt.

Ja kapi jau ir, tad tos pamest novārtā... jā, var. Un daudzi tā arī dara. Tikai godīgāk būtu nevis pamest, bet piespiest savu resno un slinko pakaļu aiziet vienreiz uz tiem kapiem un atteikties no tās vietas. Vārdu sakot - dariet, ko gribiet, rociet virsū, whatever. Bet nē. Toties, ja tā neizdara, tad gan tas izskatās slikti. Protams, var uzspļaut valdošajam sabiedrības viedoklim un savam pienākumam (atkal - daudzi tā dara un kaut kā izdzīvo, vai ne?) un neiet nekur un nedarīt neko. Labi zinot šo uzskatu, kādu Tu izklāstīji, vecāki ļaudis aizvien biežāk vēlas, lai viņus kremē un tiešām kaut kur izkaisa. Diemžēl, agrāk tādas iespējas nebija un, diemžēl, mans uzskats ir tāds - ja tie kapi ir, tad tie ir jākopj. Vai jāatsakas, ja kopt nespēj, vai jāmaksā kādam kopējam.
Otrs - tāda tradīcija ir saistīta ar latviešu mitoloģiju stingri un dikti. Ar ticību, ka tā cilvēka gars mīt tur, kur viņš ir apglabāts. Un cilvēki iet un runājas ar saviem aizgājušajiem mīļajiem, un viņiem ir labi.

Un, nē, man šī tradīcija netraucē ne mazu drusciņu, lai gan es arī nedaru daudz vairāk kā tieši nepieciešams.

Tas, ko tu vēlies darīt ar sevi, ir tava darīšana - uzraksti testamentu, kur nosaki rīkoties tā vai savādāk, un tas taps izpildīts. Ja nē, tad turpināsies šī, tavuprāt greizā tradīcija - tevi apraks kādos kapos un pie Tava kapa brauks kāds, kam tas būs jākopj. Tā ir tradīcija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 01.11.2007 17:30
Raksts #3


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



nē nē- es nebiju domājusi ka ka jāpamet tas kas ir. protams ka ja tie ir tad jākopj
tikai gribēju zināt kas kuram labāk PATIKTU

un jā jā- ceru ka nekas nenojuks un mani izkaisīs grin.gif

tā kā es visā tev piekrītu izņemot tajā ka man tas traucē- un galvenokārt traucē tāpēc ka tie atrodas kaut kur citur kopā ar simtiem citu nepazīstamu nelaiķu kuri man drošvien nekad neko nenozīmēs. un ja es gribu lai tur vienmēr būtu skaisti, man jādodas vispār kādu reizi nedēļā. savukārt algot kopēju- jau pati doma ir bezsakars. nē es nesaku ka to nevajag darīt ja citādi nevar taču pats princips- līdz šādai situācijai esam nonākuši tieši šīs tradīcijas dēļ.
un ja es gribu tiešām pakavēties domās pie kāda aizgājušā tad man besī to darīt tur kur apkārt citi pilnīgi sveši cilvēki, tad man iespējams traucē katrs vārds ko viņi izrunā savā starpā- tāda ir galvenā vaina šai tradīcijai.

un par to kur mīt cilvēka gars- tas vispār nemīt materiālā pasaulē. tikai laiku laikos ar tiem bijis vieglāk sazināties, sajust tieši tajā vietā kur apglabāts ķermenis un tie ierodas kapos tieši tāpēc ka dzīvie tur viņus gaida. taču tie ierastos jebkurā vietā, no kurienes tos pasauktu (kaut vai uz debesskrāpja jumta).
(tas ka esu baltu fans neozīmē ka ticu visam burtiski un ka man nav savas interpretācijas visām lietām, kas šķiet šaubīgas vai tamlīdzīgi grin.gif)
jā- daudziem kļūst vieglāk aizejot uz kapiem, zinu un saprotu. tikai manā izpratnē daudz skaistāk un pamatotāk ir ja tev "kļūs vieglāk" tai vietā kur palikuši aizgājušā darbi- piem ābeļdārzā, uzceltā namā, iestādītā mežā vai vienalga kādā vietā kas ar to cilvēku saistās. kur kopā pavadīts skaists laiks, kaut vai Venēcijā grin.gif (un neiebilstiet ka tur nevar tā aizbraukt, tas bij tikai piemērs)

(un vispār jau man tradīcijas kā tādas patīk)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 01.11.2007 17:44
Raksts #4


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



No pīšļiem tu esi cēlies, par pīsli tu paliksi.
Tas arī ir kapos. Pīšļi.
Miroši dzīvo mūsu atmiņās, lai viņus pieminētu, nevajag speciālu vietu.
Piemēram, es negribētu doties uz kapiem, gan tādēl, ka tur ir citi nelaiķi, gan tādēl, ka man tas daļēji liekas muļķīģi.
Bet mana ja man kāds tuvs cilvēks teiks (un jau arī saka), ka vēlas, lai es pēc viņa nāves regulāri kopju kapu, tad man ir jāpasaka, ka vai nu es to darīšu, vai nedarīšu. Ja es to apsolu, tad man tas būs jādara. Ne tādāl, ka tur dzīvotu gars, to prasa tradīcijas, vai vēl kas. Ja esšo cilvēku cienīju un mīlēju, tad man ir jāparāda viņam cieņa, izpildot viņa vēlēšanos.
bet ja šis cilvēks grib, lai viņu kremē, labi, man vienalga. Es viņu atcerēšos vienalga, tāds, kāds viņš bija dzīvē, nevis pēc nāves un bērēs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 01.11.2007 18:14
Raksts #5


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Vārds "kapi" man asociējas ar divām atmiņām.
Pirmā ir par to kā es maziņa tiku pielikta pie kapu soliņa krāsošanas. Cītīgi viena pati tur arī soliņu krāsoju. Bail pat nebija, lai gan biju bailīgs sīcis.
Otrās atmiņas ir par Mārtiņa kapiem Āgenskalnā. Tur ir skaisti. Jo īpaši rudeņos. Tur man balkus bija mākslas skola un bija jāiet garām, lai kur vispār tiktu.
Bet ja runājam par piemiņām. Galvenais, manuprāt, ir atcerēties cilvēku sirdī un prātā. Mirušais ķermenis jau neko nenozīmē, vismaz, manuprāt. Nu labi, nomiris, nomiris. Ko padarīsi? Tu jau zaudē viņa prātu, smieklus, sajūtas. Tādēļ tas viss ir jāatceras, jāiekonservē sirdī un prātā. Mums ir jāatcerās cilvēks ar smaidu nevis ar apziņu, ka jāiet kaut kas sakopt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 01.11.2007 18:16
Raksts #6


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



CITĀTS(storyteller @ 01.11.2007 18:14) *
Mums ir jāatcerās cilvēks ar smaidu nevis ar apziņu, ka jāiet kaut kas sakopt.


ārprāts cik burvīgi precīzi pateikts!!
žetons
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lestat
iesūtīt 01.11.2007 20:17
Raksts #7


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.12.04



vispaar. "no zemes tu esi naacis, par zemi tev jaapaliek."

unjaa. es personiigi ljoti negribeetu, lai mani apglabaa. sadedzina un, jaa, ir cilveeks, kas zina jau, ko un kaa.

kgan nevar noliegt, ka man patiik kapu atmosfeera, viens mans cilveeks kapos, ko knapi atceros. paseezhu uz solinju. kkaa juutu vinja klaatbuutni tur izteiktaak.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 01.11.2007 20:20
Raksts #8


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Mirsti, kaiva.
Nekādi tev nevaru piekrist.
Cilvēku mūžs ir tik īss - kā mēs atcerētos, no kā esam nākuši, ja neapmeklētu pēdējo šo sakņu piemiņu - kapus?
Es gribētu , lai mani atceras, un gribētu kādu gotu pārīti uz sava kapa, ojā!
Kaut vai fotografējoties.
happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 03.11.2007 11:17
Raksts #9


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Visa tā kapu būšana drošvien ir saistīta ar kristīgo mitoloģiju.Un vēlmi palikt tuvinieku atmiņā.
Man pašai jau arī gribētos lai mani kremē zem klajas debes,tikai pēctam aprok.

Bez tam kapi ir viena romantiska vieta.. sorcerer.gif
It īpaši veci kapi - 18 -19gs.tapušie.
Visi tie krusti,pieminekļi un kapličas ir īsti Dark Art paraugi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 04.11.2007 00:22
Raksts #10


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



jā dabīgi to jau par romantiku jau teicu. protams ka tas ir koks ar diviem galiem ha ha

ok MMB, gan jau nomiršu grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lilsiiis
iesūtīt 04.11.2007 16:33
Raksts #11


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.07



latviešiem savu līdzcilvēku kapu apkopšana ir izveidojusies kā tradīcija, pietam vēl stipra.
tā nav tikai kapuvietiņas sakopšana, ziedu nolikšana, svecīšu aizdegšana. galvenokārt tas viss ir tāpēc, lai izrādītu godu un cieņu pret mirušajiem, lai atcerētos šos cilvēkus.

protams, daži šo procešu ļoti pārspīlē.

man personīgi kapos ne īpaši patīk, jo pēdējā laikā ir ļoti daudz negatīvu atmiņu par šo tēmu, bet tik un tā gluži kā svētdienas rituāls ir iestrādājies ir iet un apkopt savu mīļo kapus.

mana zemapziņa man pasaka, kad uz kapiem ir jāiet!

Šo rakstu rediģēja lilsiiis: 04.11.2007 16:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Massacre
iesūtīt 23.11.2007 15:31
Raksts #12


Perfect Nobody
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.07
Kur: Vanity Fair



Kapi ir kapi.Tie nav ne labi, ne slikti.Tie vienkārši IR un viss.
Tas kā mēs tos uztveram pirms esam tajos ievietoti ir katra paša izjūtas balstītas uz dzīves pieredzi utt.Katra cilvēka paša izvēle, vai viņš vēlas tikt tur apglabāts pēc nāves, vai nē.Un tie, kas ir izvēlējušies būt apgalābāti, ir jāciena un nav jādomā par tā pareizību.

Storyteller pēdējais teikums tiešām ir labs, taču mēs nevaram apsūdzēt cilvēkus tajā, ka viņi ir apglabāti kapos. Tas nav jāuztver kā pienākums, jo tas tā vienkāši ir noticis. Ne mums spriest par cilvēku izvēlēm. Un ja jau reiz ir gadījies, ka tev ir apkopjama kapu kopiņa, tad darīt to vajadzētu bez īgnuma un pienākuma sajūtas.
Atzīsim taču, ka šī īgnuma pamatā ir nevēlēšanās pacelt savu gravitācijas centru no krēsla un sagrābt pāris lapiņas un izravēt zāli.Tas nav grūti, tajā pat var atrast kaut ko medetatīvu. Apkārt ir klusums un miers un ir iespēja apcerēt dažādas domas, kas ikdienas steigā kaut kur pazūd.
Labi, kāds man oponēs, ka tā tas nav, bet tad es teikšu ko citu - mēs raudam par cilvēku nāvi nevis tāpēc, ka mums ir žēl viņa, bet tāpēc, ka mūsu dzīve būs savādāka bez viņa. Un kapi ir šausmīgs atgādinājums tiem jaukajiem laikiem ko jūs pavadījāt kopā.

Neteikšu, ka kapi man patiktu, bet tas nenozīmē, ka pametīšu savus senčus aizmirstībā tikai tapēc, ka viņi ir apglabāti "tik neizturami šausmīgā" vietā kā kapi.
Un ja jau reiz jums tie nepatīk un nepatīk arī šī pienākuma sajūta, tad neejiet tur un nekopiet neko - lai jau aizaug.Jūs taču atcerēsieties to cilvēku tāpat vai ne?Ar jaukām atmiņām, bez pienākuma sajūtas?


Piedodiet, ja atkārtojos, bet es to gribēju uzrakstīt tieši tā.Tās ir manas domas, neuztveriet personīgi. Galu galā, karam ir tiesības uz savu viedokli.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 23.11.2007 16:06
Raksts #13


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



ir ok- ja izlasa tavu piebildi smile.gif

tas par to apceri un tā viss ir pareizi- tikai nedomāju ka ir forši ja tas tev nāk uzspiestā kārtā: vot tieši tagad tev jābrauc un jāapcer kad varbūt- un visai bieži tu vairāk esi vajadzīgs dzīvajiem-darbs mācības uc

nu ak... laikam jau visa vaina ir tajā ka es to pasauli neesu uzmodelējusi laughing.gifbet citādi drošvien ka nespētu rakstīt un vispār jau nav pārāk liela stresa, patīk jau arī protams
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Massacre
iesūtīt 23.11.2007 16:57
Raksts #14


Perfect Nobody
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.07
Kur: Vanity Fair



Piekrītu Tev. Ja tiek uzspiests - tagad tev jābrauc, tad rodas panikas sajūta - bēgt, paslēpties, nozust (poētiski runājot, bet varbūt arī kāds tā tiešām dara). Bet ja tev ļauj pašam apzināties, ka ok, tagad ir pienācis brīdis, kad vajadzētu tos savējos apciemot un apkopt, tad, protams, kapi nemaz nav tik slikti. Jo nevienam jau nepatīk, ka kaut kas tiek uzspiests, it īpaši, jā, ja ir darīšanas dzīvo pasaulē...

Bet ir reizes kā svecīšu vakari un kapu svētki, kad tiešām ir noderīgi aizbraukt un tā arī var kļūt par to vienu, divām reizēm gadā, kad tu sagatavojies, aizbrauc un miers. Turklāt svecīšu vakari ir patiešām brīnešķīgi, varētu teikt -grēks neaizbraukt. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 23.11.2007 21:16
Raksts #15


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



vot manējiem nepatīk tieši svecīšu vakari smile.gif
tieši daudzās tautas dēļ
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Massacre
iesūtīt 23.11.2007 21:39
Raksts #16


Perfect Nobody
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.07
Kur: Vanity Fair



Nu, jā. Tādi svecīšu vakari manējiem arī nepatīk, bet mums ir paveicies (atļaušos lietot šo vārdu) ar nomaļu kapsētu ārpus Rīgas, kur visi pievakarē sabrauc, sadedzina daudzās svecītes un aizbrauc. Kad paliek tumšs, tad ir tikai mūsu ģimene un skats ir fantastisks. Visur svecītes un tā ir viena reize, kad tiešām nevar nožēlot to, ka pastāv tāda vieta kā kapi. Tieši uz to brīdi rodas nelielas simpātijas pret šo vietu.

occ: cerams, ka šis nav oftopiks.smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinksa ar uguns...
iesūtīt 07.08.2008 11:11
Raksts #17


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.03.08
Kur: Cēsis.



Kapi ir vieta kur atcerēties par to kas ir aizgājis no šis pasaules. Bet protams, ka mēs tos paturam savās sirdīs un prātos, bet vai tad negribas nolikt kādu ziedu uz kapa un pāršķirstīt atmiņās piedzīvojumus par šo cilvēku. Jā, man piemēram nepatīk tie brīži kad mūsu ģimene braucam uz kapiem- sakopjam un noliekam puķes, bet tas liekas loģiski!!!! Kuram gribētos nomirt un vēlēties kaut viņa kapu nekoptu? Es labprāt sakoptu kapus viena nevis kad man apkārt ir 3 cilvēki. No kapiem es gan baidos gan ne. man dažas mājas tālāk ir Vācu kapi kur patiešām ir notikušās briesmu lietas, tomēr es domāju ka tur iesaistīti ir kaut kādi ķertie kuri demolē kapus. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 10.08.2008 01:24
Raksts #18


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(kaiva @ 01.11.2007 17:10) *
manā gaumē (ja obligāti kaut kam jābūt) būtu kā pa vecam: tiem kam ir lauki un daudz vietas un dzimtas mājas vienmēr var atrast kādu skaistu stūrīti kur apglabāt vai nu miesas vai vai vēl labāk pelnus

Piekrītu. Vislabāk pēc tam tajā vietā iestādīt koku. Un ticiet man, tas uzaugs, pie tam ļoti labi! (Iemeslus meklējiet bioloģijā. wink.gif)
Un var jau ticēt, ka tas koks ir vieta, kur iet un pieminēt savus tuvākos, un tas pat būs skaistāk un dabai noderīgāk, nekā tradicionālo kapu variants.

Un vispār. Kā mirst citi dzīvnieki? Viņiem nav kapulauku. Visa daba ir viens milzīgs kapulauks, un uz katras zemes vietas, kur vien jūs nenostātos, kaut kas ir nomiris. Un tam pa virsu ir daba. Iespējams, arī cilvēkiem tā vajadzētu rīkoties. Ne jau atstājot līķus, kur pagadās, protams, bet, iespējams, sadedzinot, aprokot zemē (var sev tuvā vietā, ja tas ir laukos), un iestādīt tur koku vai krūmu, lai tas atgādinātu par mirušo. Un, piemēram, tas pat būtu poētiski, sev līdzi no tāda krūma kādā reizē savākt ziedu.

CITĀTS(Roviela @ 01.11.2007 17:25) *
Tā ir tradīcija.

Ne visas tradīcijas mūsdienās ir labas un noderīgas. Daudzas patiesībā ir apkarojamas, tikai cilvēkiem ir tieksme ieciklēties un darīt kaut ko, jo tā vienmēr ir darījuši un sabiedrība to uzskata par pareizu esam. Es gan nesaku, ka tas ir šis gadījums. Ja kapi jau ir, tad tie ir jākopj, bet varbūt nevajag radīt jaunus.

CITĀTS(elesarels @ 01.11.2007 18:44) *
No pīšļiem tu esi cēlies, par pīsli tu paliksi.

Neprecīzi.

CITĀTS(Lestat @ 01.11.2007 21:17) *
vispaar. "no zemes tu esi naacis, par zemi tev jaapaliek."

Jau tuvāk.

CITĀTS(Mauvaise Mademoiselle Blanc @ 01.11.2007 21:20) *
Mirsti, kaiva.
Nekādi tev nevaru piekrist.
Cilvēku mūžs ir tik īss - kā mēs atcerētos, no kā esam nākuši, ja neapmeklētu pēdējo šo sakņu piemiņu - kapus?
Es gribētu , lai mani atceras, un gribētu kādu gotu pārīti uz sava kapa, ojā!
Kaut vai fotografējoties.
happy.gif

Tad jau arī tu — mirsti. Dabūsi kapus iepazīt kā no ārpuses, tā arī, tā teikt, no iekšpuses. Jā, gotu pāris uz kapa ir kruti, bet tev par to būs nospļauties.

Tieši tā — cilvēku mūžs jau tā ir īss. Kapus paspēsim iepazīt (tajos uzturoties) ļoti labi arī vēlāk, un tad mums nebūs dižas iespējas izvēlēties, tad priekš kam tajos vēl norakt savu dzīvi, kamēr varam darīt ko citu?

CITĀTS(Massacre @ 23.11.2007 16:31) *
Katra cilvēka paša izvēle, vai viņš vēlas tikt tur apglabāts pēc nāves, vai nē.Un tie, kas ir izvēlējušies būt apgalābāti, ir jāciena un nav jādomā par tā pareizību.

Tikt apglabātam kapos parasti ir paša izvēle, bet tad jārēķinās ar to, ka neviens negribēs (vai nevarēs) tavu kapu apkopt. Jo gadās dzīvē tādi kuriozi gadījumi, ka aiziet relatīvi īsā laika posmā visi radiņi līdz pēdējam, viens aiz otra. Protams, pretstatam varu atgādināt par gadījumu, kur džekam nomira sieva un kopš tā laika viņš katru dienu kopj viņas kapu, bez maz vai guļ uz tā un lūdz Dievu, kaut tas ātrāk paņemtu arī viņu pie sevis un viņi abi varētu satikties. Kā līdz šim, sirmais vecis ir spirgts un žirgts un nemirst jau cik gadus, pat tūristi mēdz piestaigāt, uzmest aci.

Cita lieta — cilvēks ir vēlējies, lai viņu sadedzina, bet viņu tāpat apglabāja (jā, viens tāds gadījums ir bijis man tuvs, nezinu, vai bija labi neņemt vērā mirēja vēlmes). Tādā gadījumā kaps noteikti ir apkopjams — jo cilvēka vēlmi pēc būtības to citiem aiztaupīt šie citi nemaz neņēma vērā.

CITĀTS(Massacre @ 23.11.2007 16:31) *
Atzīsim taču, ka šī īgnuma pamatā ir nevēlēšanās pacelt savu gravitācijas centru no krēsla un sagrābt pāris lapiņas un izravēt zāli. Tas nav grūti, tajā pat var atrast kaut ko medetatīvu. Apkārt ir klusums un miers un ir iespēja apcerēt dažādas domas, kas ikdienas steigā kaut kur pazūd.

Ne visiem kas tāds ir vajadzības. Bet teiktajā ir daudz patiesības.
CITĀTS(Massacre @ 23.11.2007 16:31) *
Labi, kāds man oponēs, ka tā tas nav, bet tad es teikšu ko citu - mēs raudam par cilvēku nāvi nevis tāpēc, ka mums ir žēl viņa, bet tāpēc, ka mūsu dzīve būs savādāka bez viņa.

Nav tiesa. Vieni raud, jo izrādās — tā taču ir pareizi. Otri raud, jo atceras, ko īsi pirms cilvēka nāves pret viņu nebija izdarījuši, kā nākas. Un cik tas ir nenovēršami — neuzdots jautājums, nenoskaidrota informācija, neuzzināts viedoklis, nebijusi kopība, jo tu, idiot, attiecīgajā laika posmā to uzskatīji par mazāk svarīgu. Un tici man — es zinu, par ko runāju. Nē, bērēs es nekad neraudu. Kāpēc žēlot? Tāda ir dabiskā lietu kārtība. Tas notiek. Cilvēki mirst, es arī miršu. Patiesībā, mēs pamazām visu laiku mirstam. Bet, aizejot uz kapiem (ko es parasti izvēlos darīt bez pārējās ģimenes, aiziedams dažas stundas vai dienu pēc ģimenes pasākuma kapos), mani vienmēr plosa atmiņas, kad stāvu pie cilvēka, kas man ir bijis tuvs, kapa.

CITĀTS(Massacre @ 23.11.2007 16:31) *
Un kapi ir šausmīgs atgādinājums tiem jaukajiem laikiem ko jūs pavadījāt kopā.

Par ko arī ir runa.

Bet šo pašu funkciju arī pildītu tas pats attiecīgajā vietā iestādīts koks vai krūms. un būtu skaistāk, nekā kapakmens. Turklāt šāds augs, kas izaugtu no zemes, kur guldītas miruša atliekas, arī atgādinātu par dabā esošo dzīvību un atdzimšanu. Kazi, varbūt tajā pat mīt tavs sencis?

CITĀTS(kaiva @ 23.11.2007 17:06) *
tikai nedomāju ka ir forši ja tas tev nāk uzspiestā kārtā: vot tieši tagad tev jābrauc un jāapcer kad varbūt- un visai bieži tu vairāk esi vajadzīgs dzīvajiem-darbs mācības uc

Tā nereti ir.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
hellwoman
iesūtīt 10.08.2008 13:37
Raksts #19


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.08.07



Man kapi nepatīk un tajos atrodos nelabprāt. Taču tāpēc es nesāku nicināt savus senčus, kuri manas nākotnes labā ir izdarījuši vairāk nekā es spētu sava mūža laikā, tāpēc vien es neļaušu aizaugt kapu kopiņām un pēc vajadzības apmeklēšu tos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 10.08.2008 14:30
Raksts #20


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



grin.gif
tolaik kad iesāku šo pavedienu biju bišķiņ skarba ^^
tas ko Massacre teica par svecīšu svētkiem, bija ļoti pareizi. tas tad būtu tas pozitīvākais aspekts- cilvēki sajūtas vienoti. protams tas pats notiek arī Dziesmu svētkos vai ne? :] Bet tas nenozīmē ka svecīšu svētku kopība būtu kaut kas drūms- gluži otrādi, arī senči ir mūsu spēks, mūs vieno mīlestība un tieši tāpēc šādiem pasākumiem būtu jānorit priecīgi-rāmi un jādod enerģija. bez nekādām žēlabām.

runājot par sakopšanas "meditāciju"- 1.kārt šāds stāvoklis jāievēro tieši ikdienā un visu laiku lai ko tu darītu un nekādai steigai nemaz nav jābūt grin.gif 2. kārt vislabāk taču ja tā (sakopšana) notiek kaut kur sev tuvā vietā.

un praktiski- nudien vai tad ir daudzas tādas dzimtas kurām senči guldīti vienā vietā paaudžu paaudzēs vai arī katrs zin kurā vietā kurš ir? un kad izmirst kāds nozaru atzars, tad pārējie sen ir aizmirsuši par tādu eksistenci- kurā pagastā, kas kam rads?- tādā veidā kopiņas vienalga aizaug. neviens nevar būt pilnīgi drošs ka viņa bērni un mazbērni un mazmazbērni uzturēs šo vietu "kārtībā" turklāt ikviens var būt PILNĪGI drošs ka pēc pārdesmit vai vairāk paaudzēm vieta no tiesas nokļūs Mīļās Dabas Mātes pārziņā grin.gif
ko es ar to visu gribu pateikt- nav nozīmes kopt kādu ģeogrāfisku vietu (ja patīk, tad labi) bet gan attīsrīt atmiņas no sāpēm un pieņemt tikai prieku- un kopt atticības ar sevi un dzīvajiem
pati kapsētu eksistence nav ne slikta ne laba- dažāda ir attieksme un filozofija pret to KĀPĒC tās ir KĀ mēs pret tām attiecamies

jā un nudien no praktiskā viedokļa- cik daudz akru zemes mums vēl būs nepieciešams??
tieši tāpēc vislabāk ja katrai dzimtai vai saimei ir sava sakrālā senču vieta kur mielot veļus un aiziet pārdomāt, atcerēties- un šī vieta aizņem nemainīgu ģeogrāfisko platību grin.gif un kalpo šai ciltij vai saimei kamēr tā ir dzīva. pēc tam nāk citi kas to var attīrīt no vecām enerģijām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 05:56