Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziemassveetku sajuuta, kas tas iisti ir
Dinaer
iesūtīt 20.12.2005 20:22
Raksts #1


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



biezi , tieshi ap Zienassveetkiem, tiek runats par sho sjūtu, kad pasaule liekas tik paarpildiita ar visu labo.

personiigi es velos lai juus rakturotu sho savu Ziemassvetku sajuutu.
kaa taa rodas?
un kas taja ir tik iipash?

kas iisti ir tava Ziemassveetku sajuuta?

Žanete
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Goldberry
iesūtīt 20.12.2005 20:36
Raksts #2


ex foruma administratore
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.03



Ziemassveetku sajuutu rada katrs pats. Vismaz lielaakajai dalja forumieshu gadinji ir mazliet par daudz, lai vinjiem sho sajuutu radiitu citi.

Ziemassveetku sajuuta nenaak no nekurienes. Veel mazaak vinja uzrodas, ja jau no pirmaas adventes chiikst, ka shogad kaut kaa nav Ziemassveetku sajuutas un ka sveetki palikushi galiigi komerciaali. Pat ja tas viss ir taisniiba, sajuuutu sevii var radiit. Vajag tikai pietiekoshi ljoti gribeet.

Vismaz man taa ir taads kaa pozitiivs paceelums. Ticiiba labajam pasaulee un gribeeshana dariit labu citiem.
Tas ir tad, kad Tu skaties uz sveciitaam logaa un Tev liekas, ka tas ir tik skaisti. Kad ir gaidiishanas prieks, kad ir veelme gatavoties kaut kam lielam un svariigam. Kad ir taa ljoti ljoti silti un jauki.

Vismaz man ar to asocieejas Ziemassveetki.

Citiem, kuriem nav paveicies tik ljoti un pasuliigi izslaveetie gjimenes sveetki jaapavada vientuliibaa pie egles zarinja - jo nav neviena, kas atnestu egliiti - ir diezgan skumiigi. Ne velti, Ziemassveetki peec statisktikas ir vieni no ar pashnaaviibaam bagaataakajiem laika periodiem gadaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 20.12.2005 21:04
Raksts #3


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Ziemassvētku sajūtu ietekmē arī citi. Piemēram, pat skolā skolotāji nereti piemin un atgādina: ''Jā, ziniet, tuvojas Z-svētki, vajadzētu atcerēties, ka šis ir pašattīrīšanās laiks, vajag iepriecināt citus..'' Diezgan moralizējoši, taču tas liek aizdomāties un atcerēties, ka, jā, ir tas laiks. Daudziem patīk teikt: ''Nu jā, vienīgais laiks, kad liela daļa cilvēku iedomājas izdarīt ko labu, ir tikai Z-svētkos.'' Bet labāk to izdarīt vienu reizi gadā, nekā nemaz smile.gif. Atzīšos, esmu domājusi gan šā, gan tā, kā varētu iepriecināt citus, ne tikai tuviniekus. Bija doma ar draugiem aiziet uz pansionātu, piemēram. Ar to gribēju teikt - tieši citu iepriecināšana atnes lielāko daļu svētku sajūtas. Apsveikumu un dāvaniņu pirkšana / gatavošana arīdzan. Un laika apstākļi, vajag tikai pastaigāt pa pilsētu un papriecāties par sniegu, eglītēm, skatlogiem. Ziemas sporta veidi, man, piemēram, tā ir slidošana spoži apgaismotā slidotavā happy.gif.

Un tālākais ir vislielākajā mērā atkarīgs no mums pašiem. Svēku sajūta ir vnk jākultivē ! Piparkūkas, mandarīni, karstvīns un karsta šokolāde, z-svētku dziesmas un filmas, rotājumi mājās / skolās / darbavietās, eglīte, sveču dedzināšana, sevis palutināšana ar ko mīļu un sengaidītu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zenofeX
iesūtīt 20.12.2005 21:33
Raksts #4


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.11.03
Kur: nemitīgā kustībā/nav



Ziemassvētku laikā ticu brīnumiem un jaukām lietām. Tā gribas lai kaut kas notiku, kaut kas labs, nebijis.
Sajūtu daļēji radu pats, ar atmiņām un domām, un daļēji to rada citi, pušķojot logus un ielas, cepjot piparkūkas un ēdot tās.

Ziemassvētki ir vieni no maniem mīļākajiem svētkiem gadā. Jo tas ir siltums, palīdzība, smiekli, mīlestība un piedošana.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Heiliona
iesūtīt 20.12.2005 22:02
Raksts #5


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.05
Kur: cenā



No vienas puses man Z-svētki saistās ar veikaliem, dāvanām un galīgi galīgo negribēšanu iepirkties, bet no citas puses ar Ziemassvētku eglīti. Manuprāt, viņa ievieš vislabākās svētku sajūtas. Jā, manā ģimenē uz Ziemassvētku laiku pastiprināti ēd mandarīnus tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bluish_eyes
iesūtīt 20.12.2005 22:27
Raksts #6


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.05
Kur: otram galam otrā galā



Hmm... Ziemassvētku sajūt manī vēl nav radusies, jo ārā ir tā pamaz sniega un man mājās vēl nav eglītes... Bet tad, kad šī sajūta mani pārņem (drīz jau takā vajadzētu), tad pašai gribās izdarīt ko labu, gribās apkārt mieru un apziņu, ka visiem tuvajiem cilvēkiem viss ir labi..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saris
iesūtīt 20.12.2005 22:30
Raksts #7


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.10.05
Kur: cēsis



Tas ljoti atgadina satraukumu un zhelumu.... Tas ir ka taads vilnis juuraa.. tu nezini kad shii sajuuta paradiisies un kad nea... paaarsvaraa sho sajuutu es sajuutu tikai tad , kad man ir kaada gariiga paarslodze, vai laiks visu paardomaat.. huh.gif laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 21.12.2005 15:14
Raksts #8


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



Beidzot arī esmu es sagaidījusi Ziemassvētku sajūtu. Man tā bija pazudusi līdz šim un pat bija jūtams kaut kas pilnīgi pretējs, tomēr laiks ārā bija tāds slapjšs un ziemassvētku sajūtu grūti izjust bez sniega.
Lielā mērā šī sajūta man rodas no visādiem "rituāliem" - mājas sakārtošanas, eglītes pušķošanas, piparkūku cepšanas, dāvanu pasniegšanas un satikšanās ar visiem tuviem cilvēkiem.
Līdz šai nedēļai šīs sajūtas nebija, bet aizvakar nopirkām eglīti, vakar beidzot nopirku saviem tuvākajiem dāvanas un šovakar plānoju nodarboties ar piparkūku cepšanu...tagad manī ir atjaunies prieks par šo vistumšāko gada laiku.
Man Ziemassvētku sajūta arī vairāk balstīta uz dabu un pagānisma tradīcijām, ne tik ļoti Kristīgām. Es gaidu gaismas atgriešanos, nevis Jēzus dzimšanu, taču starp abām šīm parādībām var saskatīt paralēles, man tomēr tuvāka ir senākās tradīcijas.
Apziņa, ka drīz jau atgriezīsies gaisma un ar katru dienu kļūs gaišāk arī rada manī prieku, kurā tagad gribas dalīties arī ar citiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 21.12.2005 15:50
Raksts #9


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Nezinu, man liekas, ka tas ir justies labi zinot ka citiem arī viss ir kārtībā un viņi jūtas labi.
Bet brīvdienas un dāvanas - tas jau ir sekundāri...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
joua
iesūtīt 21.12.2005 16:00
Raksts #10


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: 20 metrus virs zombiju pūļa, cīnoties par izdzīvošanu



skolas un meegjinaajumu deelj shii sajuta nav,jo it kaa vienu dienu veel ej uz skolu,bet otraa jau Ziemassveetku vakars.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namejs
iesūtīt 21.12.2005 19:36
Raksts #11


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



Man tas viss kautkā saistās ar kaudzēm mandarīnu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 27.02.2006 08:29
Raksts #12


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Es kaut kā negribētu sabojāt visu šo jauko atmosfēru, bet...
tongue.gif
Man Ziemassvētkos ir tieši tāda pati sajūta kā katru dienu, man nepatīk Ziemassvētki. Mēs mājās tos nesvinam, reti ir jābrauc ciemos un es to ciest nevaru, šogad mums pat Ziemassvēku eglītes nebija. Es uzskatu, ka visas tās muļķības par kopā būšanu ir stulbas! Cilvēki kopā var būt katru dienu, katru dienu var ēst pusdienas, katru dienu var iepriecināt viens otru un dāvināt dāvanas un tam nevajag īpašu dienu, tādu, kā Ziemassvētki! Vienīgais prieks manā ģimenē ir tas, ka Ziemassvētku laikā darbā dod brīvdienas un var atpūsties no visiem darbiem!
MAna Ziemassvētku sajūta ir tāda, ka ir auksts, māja pilna ar skujām [izņemot šo gadu], ož pēc piedegušām piparkūkām un vakars tiek pavadīts kā ierasts! [Es tiešām neredzu jēgu šiem svētkiem, kaut gan es jau daudziem svētkiem neredzu jēgu, tādēļ labāk neklausieties manī!]

es pati --->
Kalevale//**//
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ČoČanga
iesūtīt 01.08.2007 10:39
Raksts #13


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.07.07



mana ziemassvētku sajūta ir laimes, prieka, omulīguma un siltuma noskaņa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
LaurCIs
iesūtīt 01.08.2007 19:38
Raksts #14


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.07



Man šo sajūtu rada ģimene,eglīte,svētku galds un vēl daudz kas cits.
bet vislielāko prieku man rada tas ka es ar savām dāvaniņām varu iepriecināt cilvēks kas man ir mīļi un svarīgi happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ernestine
iesūtīt 04.08.2007 15:29
Raksts #15


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.06.07
Kur: Riga



Nu tas ir labi, ka viss ir labs! Jo ikdiena daudz, kas ir citadak!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Blackberry.
iesūtīt 04.08.2007 16:08
Raksts #16


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.07.07
Kur: Nav Atrodama.



man ziemassvētki tīk, jo tad ir mājiga sajūta smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dāvids
iesūtīt 22.08.2007 23:17
Raksts #17


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.07



Grūti pateikt... Man personīgi šķiet, ka Ziemassvētku sajūta (vismaz tā, ko es jūtu) ir saistīta ar Kristus dzimšanu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NaeosPsy
iesūtīt 23.08.2007 05:30
Raksts #18


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07
Kur: Mazliet augstāk..
Forumiešu bieds 2007



Man likeas ka ziemassvētku sajūta ir saistīt ar to, ka visi dāvina dāvanas, un tādēļ no visu prieka pasaule uz vienu dienu paliek mazdrusciņ labāka.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 23.08.2007 07:17
Raksts #19


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Ziemassvētki ir svētki, un kā visiem svētkiem, tiem ir jāgatavojas. Ja esi gatavojies, un, vienalga, kā, kaut vai nopircis mazu nieciņu un izgreznojis savu istabu, uzdāvinājis kādam kaut ko, piecēlies agrāk un uzcepis pīrāgus, pirms balles, uz kuru esi pircis biļeti, esi glītāk ieveidojis matus, pacenties apģērbties svinīgāk/jautrāk/savādāk-kā-ikdienā, nu, vienalga, galvenais - pats ielicis mazlietiņ sava darba un centības šajā pasākumā, pie tam darba, kas nav domāts tikai pašam, tad arī būs svētku sajūta. Ja atnāk pie visa gatava, tad nekas nebūs - parasta ikdiena.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mume
iesūtīt 23.08.2007 12:36
Raksts #20


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.07



Īstenībā ir pierasts, ka Ziemassvētkos jābūt laimīgiem, priecīgiem, jautriem utt... tāpēc cilvēki tā arī jūtas. Kas būtu svētki bez prieka un jautrības? huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 12:37