Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pašnāvība, Tavas domas
Antons Ego
iesūtīt 26.06.2005 18:52
Raksts #1


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Nu vispār jau - arī pašnāvība kristiešiem ir slepkavība. Ja tev jāizvēlas - nogalināt citu, vai - lai nogalina tevi, tad abos gadījumos nokļūsi ellē.

Nē, es nesaprotu. silent.gif meele_a.gif

Šo rakstu rediģēja B.D.: 26.06.2005 18:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Alfirin
iesūtīt 26.06.2005 18:53
Raksts #2


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Pašnāvība ir nevis ļaut nogalināt sevi kāda cita vietā, bet gan pašam apzināti un cita cilvēka burtiski nepiespiestam veikt tādas darbības, kas rezultātā neizbēgami novedīs pie tavas nāves. Turklāt ar mērķi sevi nogalināt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 26.06.2005 18:56
Raksts #3


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(Alfirin @ 26.06.2005 19:53)
Pašnāvība ir nevis ļaut nogalināt sevi kāda cita vietā, bet gan pašam apzināti un cita cilvēka burtiski nepiespiestam veikt tādas darbības, kas rezultātā neizbēgami novedīs pie tavas nāves. Turklāt ar mērķi sevi nogalināt.
*


Nuja. Bet man jau ir izvēle. Es varu nogalināt to, kas vēlas nogalināt mani. Bet es to nedaru un izvēlos šķirties no dzīves. Standartsituācija ar nelieliem blakusefektiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 26.06.2005 19:00
Raksts #4


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Jā, tu vari nenogalināt. Tu vari atteikties uzņemties otra nāvi uz savas dvēseles. Un tu vari sagaidīt piepešu situāciju, kad arī tevi nenogalina. Ar;i tam otram ir tāda pati izvēle.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 26.06.2005 19:02
Raksts #5


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(minerwa* @ 26.06.2005 19:59)
Pašnāvība jebkurā gadījumā ir, kad TU PATS sevi nogalini.
*


Bet idejiski jau tas notiek. Tas ir tad, kad tu izvēlies šķirties no dzīves. Tā ir tava izvēle un tu to izdari. Tev to spiež apstākļi. Nejau tas naža dūriens sev krūtīs vai indes kapsula, ko tu pats norij ir pašnāvība, bet gan izvēle, ko tu izdari (un arī piepildi), izvēloties mirt.

Un ja nu tomērt nogalina? Ja nu es neapsveru šādu piepešās situācijas varbūtību?

Šo rakstu rediģēja Sindra: 27.06.2005 10:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 26.06.2005 19:08
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Bet situācijas ir atšķirīgas. Vienā tu esi dzīvību apdraudošā situācijā, otrā tu vienkārši esi gana gļēvs, lai padotos un negribētu cīnīties tālāk. Un nemēģiniet man iestāstīt, ka izbeigt savu dzīvību pašnāvībā, lai izbēgtu no spiedošiem apstākļiem, var būt drosmīgi! No katras situācijas ir izeja.

Un ir viens, kas kārdina cilvēkus izdarīt slepkavību un pašnāvību - tas ir Sātans. Lai nedotu iespēju cilvēkam atgriezties pie Dieva un izglābties no Elles.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 26.06.2005 19:16
Raksts #7


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Labi, piekāpjos.
Situācija:

Es stāvu ar pistoli rokā. Man pretim stāv cits, un saka, ka mani nošaus. Es, kā jau cilvēks, kas mūžam darījis tikai labu, nekad nav melojis un domājis ļaunas domas, saprotu, ka esmu pietiekami augstsirdīgs, un, ka mīlu šo cilvēku neatkarīgi no viņa naida pret mani un grēkiem blā blā blā utt. Viņš mani nošauj.
Nelaime tā, ka es nekad tā īsti neesmu ticējis un arī vēl jo projām neticu Dievam. Kur es nonākšu -Paradīzē vai Ellē?

Šo rakstu rediģēja Sindra: 27.06.2005 10:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 28.06.2005 13:38
Raksts #8


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



CITĀTS(B.D. @ 26.06.2005 20:16)
Labi, piekāpjos.
Situācija:

Es stāvu ar pistoli rokā. Man pretim stāv cits, un saka, ka mani nošaus. Es, kā jau cilvēks, kas mūžam darījis tikai labu, nekad nav melojis un domājis ļaunas domas, saprotu, ka esmu pietiekami augstsirdīgs, un, ka mīlu šo cilvēku neatkarīgi no viņa naida pret mani un grēkiem blā blā blā utt. Viņš mani nošauj.
Nelaime tā, ka es nekad tā īsti neesmu ticējis un arī vēl jo projām neticu Dievam. Kur es nonākšu -Paradīzē vai Ellē?
*


piemers gan isti nav saprotams, vismaz man, nu ja tu domaji noshaut to cilveku, bet pardomaji, ta jau nokljusi paradize (ja taas ir, ebt tas jau ir kas cits stasts) , bet aj tu netici dievam, ta varbut aiziesi nebuutiba happy.gif

es reiz skatijos vienu filmu, un tur bija taa, ja tu izdari pasnavibu, nokljusi elle, lai vai cik labs cilveks tu esi bijis, man leikas, ka bibele varetu but raxtiic aks lidzigs, vai citos svetajos raxtos... silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 28.06.2005 13:57
Raksts #9


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Pašnāvība? pašnāvība esot grēks. Kristieši uzskata, ka jeb kurš pašnāvnieks nokļūs ellē. Viduslaikos bija aizliekts pašnāvniekus apglabāt iekšā kapsētās- viņus vajadzēja apglabāt ārpus kapsētas žoga kā tādus briesmoņus. Kas notiek šodien? Šodien protams mēs saprotam, ka šķities no dzīves var ienākt prātā ik vienam no mums, lai cik tas sāpīgi nebūtu. Baznīca vairs neizturas tik noraidoši un notur aizlūgumus par šīm nelaimīgajām dvēselēm. Tomēr atrodas ne mazums cilvēku, kuri nepatikā rauc degunu un saka...tas ir nepiedodami. dievam tas nepatīk...Tomēr no otras puses ņemot, ja jau dievs ir tik visu spēcīgs kāpēc tad viņš neaptur pašnāvnieku? Dievam tak esot liela vara.
tagad par pašas pašnāvības principu. Ir cilvēki, kas par viņu runā, bet nedara, ir cilvēki, kuri mēģina izdarīt pašnāvību citiem redzot un apzinoties, ka viņus izglābs. Kā arī ir trešā cilvēku kategorija, kura izvēlas ieslēgties dzīvoklī kur viņiem vairs neviens nevar palīdzēt. Kāpēc es to tik labi zinu? iespējams tāpēc, ka pati esmu izgajusi cauri abām pirmajām kategorijām. Tomēr tas nav pats svarīgākais. Svarīgākais ir tas, ka neviens cilvēks labprātīgi neatteiksies no dzīves, ja vien tam nebūs nopietni iemesli.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mākoņkaķis Aurēl...
iesūtīt 28.06.2005 14:18
Raksts #10


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: Jaukā vietiņā.



CITĀTS(B.D. @ 26.06.2005 20:16)
Labi, piekāpjos.
Situācija:

Es stāvu ar pistoli rokā. Man pretim stāv cits, un saka, ka mani nošaus. Es, kā jau cilvēks, kas mūžam darījis tikai labu, nekad nav melojis un domājis ļaunas domas, saprotu, ka esmu pietiekami augstsirdīgs, un, ka mīlu šo cilvēku neatkarīgi no viņa naida pret mani un grēkiem blā blā blā utt. Viņš mani nošauj.
Nelaime tā, ka es nekad tā īsti neesmu ticējis un arī vēl jo projām neticu Dievam. Kur es nonākšu -Paradīzē vai Ellē?
*

Ja tu viņu nošauj mēģinādams sevi glābt,tu nonāc ellē.
Ja tu viņu nošauj,bet ceri ka viņš tevi nošaus pirmais,tu nonāc ellē.
Ja tu viņu nošauj,gribēdams nonākt paradīzē,nošaujot sliktu cilvēku,tu nonāc ellē.
Ja tu viņu nošauj netīšām,un pēc tam nenožēlo,tu nonāv ellē.
Ja tu viņu netīšām nošauj,bet pēc tam to nožēlo,tu nonāc paradīzē.
Ja tu viņu nenošauj,bet ceri ka viņš tevi nenošaus,tad tu nonāc paradīzē.
Ja tu nošauj pats sevi,tad tu nonāc ellē.

Šo rakstu rediģēja Aurelia: 28.06.2005 14:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 28.06.2005 14:39
Raksts #11


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



OFFT, piedodiet, nenoturējos!

Un kamēr es visu šito apdomāju un izsveru, viņš mani nošauj un es nonāku paradīzē grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Arwen
iesūtīt 28.06.2005 14:42
Raksts #12


Game Master
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03
Kur: Sansāra



Esmu kristiete, lai gan ne visai stingra. Bet pašnāvība gan ir kaut, kas ko es neizprotu, nja nosodu arī, bet nejau tāpēc, ka tā redz ir rakstīts Bībelē. Vienkārši daži cilvēki izdarot pašnāvību rīkojas tik cūciski. Ir viens zināms gadījums, kad vīrs no agrāk labi nodrošinātas ģimenes sataisa veselu čupu parādu, ieķīla visu īpašumu, pakarās un atstāj sievu vienu ar bērniem, neapmaksātajiem parādiem un bēru izdevumiem. Vai tā rīkojas normāli cilvēki blink_a.gif ? Man liekas, ka tā rīkojas tikai gļēvi egoisti.
Par to aprakšanu ārpus kapsētas - baigi nežēlīgi bija, vēl tagad ir cilvēki, kas baznīcai nerādas ne tuvu, tikai tāpēc, ka viņu senči tika aprakti ārpus kapsētas.
CITĀTS
Tomēr no otras puses ņemot, ja jau dievs ir tik visu spēcīgs kāpēc tad viņš neaptur pašnāvnieku? Dievam tak esot liela vara.

Dievs nekontrolē cilvēkus, cilvēkiem pašiem ir dota galva un spēja izvēlēties savu ceļu. Tiem kas izvēlās pareizo ceļu, Dievs palīdz, bet tie kas iet pa kreisi, gluži vienkārši palīdzību vairs neredz...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 28.06.2005 14:50
Raksts #13


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS
Vienkārši daži cilvēki izdarot pašnāvību rīkojas tik cūciski. Ir viens zināms gadījums, kad vīrs no agrāk labi nodrošinātas ģimenes sataisa veselu čupu parādu, ieķīla visu īpašumu, pakarās un atstāj sievu vienu ar bērniem, neapmaksātajiem parādiem un bēru izdevumiem. Vai tā rīkojas normāli cilvēki  ? Man liekas, ka tā rīkojas tikai gļēvi egoisti.


Njā par šo gadījumu esmu dzirdējusi, bet nedrīkst tikai viņa dēļ ņemt un likt visus pašnāvniekus vienā rindiņā. Katras cilvēks kas beidz dzīvi mēdz izdarīt pašnāvību savu iemeslu dēļ. Bieži vien šis cilvēks ir vienkārši slims un pat neapzinās ko dara.

CITĀTS
Par to aprakšanu ārpus kapsētas - baigi nežēlīgi bija, vēl tagad ir cilvēki, kas baznīcai nerādas ne tuvu, tikai tāpēc, ka viņu senči tika aprakti ārpus kapsētas.

Bet vai tad tu pati tā nejustos? baznīca tajos laikos bija cilvēku vienīgais atbalsts, bet tāda nodevība no viņas puses tiek pieminēta gadsimtiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 28.06.2005 18:47
Raksts #14


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Ka pašnāvība ir taisnais ceļš uz Elli - tāds bija valdošais katoļu baznīcas uzskats ļoti ilgi. Vai vēl tagad - nudien, nezinu. Varētu būt. Seila teica, ka neviens neizšķiras atņemt sev dzīvību, ja tam nav nopietnu iemeslu. Tad kādi ir šie iemesli? Mīļotais pametis? Te pamatā ir zema pašvērtība. Salīdzinājumam apziņa, ka Dievs tevi mīl tik ļoti, ka pats upurējies tavā labā, dod tādu vērtības apziņu! Tu esi vērtīgs pašam mūžīgajam Dievam!
Parādi. Tādos cilvēks iedzīvojas tad, ja nespēj tikt vaļā no atkarībām, no grēka.
Sāpes, slimība. Šitam gan ticu. Man nav grūti pateikt, ka no abām pirmajām lietām atbrīvotis ir gana viegli, tikai jātic Dievam un sev, un jācīnās, nevis jāpadodas. Bet šitā... Es nezinu, ko pati iesāktu tādā situācijā. Lai gan - Dievs dziedina arī vēzi pēdējā stadijā, arī Aids.

Manuprāt, tā ir muļķība, izjust kaut kādu atriebīgumu pret "nodevīgo Baznīcu". Kas tad ir galvenais - Baznīca, vai Dievs? Tie nav līdzvērtīgi jēdzieni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
black_angel
iesūtīt 28.06.2005 20:06
Raksts #15


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.09.04
Kur: braalja gulta :P



Tikko ziņās bija sižets par pašnāvībām, un māte pastāstija, ko viņai stāstija budistu skolotājs. Man doma tiešam iepatikās. Protams, teksts ļoti īsināts un stilizēts tāka lūdzu īstiem budistiem vai to mācības zinātājiem mani nenolinčot, bet doma tāda-

Visumā ir tāda vietiņa, kur uzturas visas dvēselītes. Ņemas apkārt, lidinās un dzīvojās, bet tad galvenās dvēselītes (tākā viņu vadītāji) sūta dvēseles mācīties uz zemi kā skolā. Vadītāji arī nolemj kas īsti viņiem būs jāapgūst- izlemj viņu likteni, vai dvēselīte dzīvos nabadzīgā ģimenē vai būs visu mūžu slima un tā. Un tad tā dvēselīte pa zemi dzīvojas, bet ja viņa uztaisa pašnāvību, tas ir kā palikt skolā uz otru gadu. Dvēselīte nokļūst atpakaļ tajā mājvietā un pēc kāda laiciņa iņu sūta atpakaļ mācīties un labi, ja tādos pašos apstākļos nevis vēl traģiskākos.

Bet pati uzskatu, ka, ja pašnāvībai tiešām ir reāls iemesls, tad jā, bet ja ta ir kārtējā parastā depresija tad gan tas ir muļķīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
echo3
iesūtīt 28.06.2005 21:09
Raksts #16


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.08.04
Kur: Nu jā, - pašlaik pie datora
Klusais censonis



CITĀTS(black_angel @ 28.06.2005 21:06)
Bet pati uzskatu, ka, ja pašnāvībai tiešām ir reāls iemesls, tad jā, bet ja ta ir kārtējā parastā depresija tad gan tas ir muļķīgi.

Nav tādas lietas kā "kārtējā parastā depresija". Depresija patiesībā ir ļoti smaga saslimšana, kas var beigties ar nāvi. Nevis pašnāvību, bet nāvi. Es pazinu vienu cilvēku, kas nomira no depresijas - ļoti ilgi ārstējās, gāja kā pa viļņiem, te labāk, te sliktāk, bet izārstēties neizdevās. Vienā reizē vienkārši apgūlās gultā (pilnīgs bezspēks) un vairs nepiecēlās. Tā viņu arī nākamajā dienā atrada.

Es nenosodu cilvēkus, kas izvēlas pašnāvību kā atrisinājumu. Iespējams, ka tas ir gļēvums, bet savu izturības "latiņu" mēs neviens nezinām, līdz kamēr tā sasniegta. Katram citāda. Cits klūp pār slieksni, cits spēj tikt Everestā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alohamora
iesūtīt 28.06.2005 21:43
Raksts #17


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.10.04
Kur: sawā puķainajā istabelē



CITĀTS(B.D. @ 26.06.2005 19:16)
Labi, piekāpjos.
Situācija:

Es stāvu ar pistoli rokā. Man pretim stāv cits, un saka, ka mani nošaus. Es, kā jau cilvēks, kas mūžam darījis tikai labu, nekad nav melojis un domājis ļaunas domas, saprotu, ka esmu pietiekami augstsirdīgs, un, ka mīlu šo cilvēku neatkarīgi no viņa naida pret mani un grēkiem blā blā blā utt. Viņš mani nošauj.
Nelaime tā, ka es nekad tā īsti neesmu ticējis un arī vēl jo projām neticu Dievam. Kur es nonākšu -Paradīzē vai Ellē?
*

ja tu netici Dievam, tad variants ir tikai viens - tu nonaac ne-paradiizee, taatad visdriizaak - ellee.
bet ja tu tici Dievam, tad shajaa situaacijaa tu nonaaksi paradiizee, jo tu riikojies saskanjaa ar biibeli. ellee da nonaaks tas otrs (ja vien nenozheelos sawus greekus Dieva priekshaa).
nu taa man liekas. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
black_angel
iesūtīt 28.06.2005 21:47
Raksts #18


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.09.04
Kur: braalja gulta :P



echo3, jā, zinu. Depresija tiešam ir smaga slimība. Vienkārši, minot vārdu depresija, pratā nāca cilveki, kas vnk ir sabēdājušies, sastresojušies un uzskata, ka tiem ir depresija vai ir depresija vieglā veidā. Cilveki, kas taisa pašnāvības bieži vien domā, ka ir nulles, ka netiek mīlēti, ir nesen zaudējuši mīlestību vai vnk tiek atraidīti no sabiedrības. Tādas pašnāvības es neatbalstu, bet pats jau vienmēr gudrāks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 28.06.2005 21:47
Raksts #19


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Labi, paldies, lol. Šitas ir kārtējais pavediens, kurš tika atsijāts no pavediena par visu (labo, ļauno utt), kas tika atsijāts no pavediena par velnu.

Un par pašnāvību kā tādu pavediens jau ir bijis.

Es uzskatu, ka katrs var darīt kā grib. Ja kāds uzskata, ka vienīgais atrisinājums ir šāds - nedomāju, ka būtu vērts mocīties tikai tāpēc, lai citiem būtu labāk, tiktu (neeksistējošā) paradīzē, vai kur nu vēl.

CITĀTS
Cilveki, kas taisa pašnāvības bieži vien domā, ka ir nulles, ka netiek mīlēti, ir nesen zaudējuši mīlestību vai vnk tiek atraidīti no sabiedrības.


Njā, tip-isks Romeo + Džulietas gadījums. šito - atbalstu.

Šo rakstu rediģēja B.D.: 28.06.2005 21:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
black_angel
iesūtīt 28.06.2005 22:01
Raksts #20


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.09.04
Kur: braalja gulta :P



atbalsti tapēc ka cieni mākslu ? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 10:36