Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Bībeles teksti, viss saprotamais un neskaidrais.
Seila
iesūtīt 02.10.2005 17:21
Raksts #1


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



1.Diskusija atvasināta no pavediena vai dievs pastāv.
2.Diskusijas pamatā NAV vēlme apvainot kādu ticības dēļ, bet gan vēlme noskaidrot rakstīto bībelē, izvērtēt tā ticamību, un piekrist, vai nepiekrist izvirzītajām domām.

Tātad diskusija aizsākās ar:
1.
CITĀTS
Ādamam un ievai bija divi dēli Kains un Ābels(Piebilde:bija vajadzīga sieviete lai viss turpinātos)Dievs nepiņema Kaina Ziedojumu bet Ābela gan!
Kains aiz skaidības nogalināja Ābelu(Pasaulē bija tikai viens cilvēks turklāt vīrietis)
Tad Dievs sodija Kainu ar Nāvi(Tagat pasaulē ir 0cilvēku)


2.
CITĀTS
Tu jauc kopā nepareizā secībā notikumus, jo bija ka:
1.Dievs rada Ādamu
2.Tad Ievu
3. Tad Ādams un Ieva acīmredzot dara TO
4. Un BĀC viņiem ir divi dēli
5. Dievs pasūta Kainu ar viņa upuri
6. Kains nosit Ābelu
7. Un Dievs soda Kainu ne ar nāvi

Bet pqat tavā izpildījumā - tur nav rakstīts ka Dieva nav


3.
CITĀTS
Bet zini saule, viens interesants mirklis tomēr ir un moments.
CITĀTS
4. Un BĀC viņiem ir divi dēli
(nav teikts, ka būtu bijusi meita. Un lūk bībeles teksts
CITĀTS
16 Un Kains aizgāja no Dieva acīm un dzīvoja Noda zemē, austrumos no Ēdenes.
17 Un Kains atzina savu sievu, un tā tapa grūta un dzemdēja viņam Ēnohu. Un viņš uzcēla pilsētu un nosauca pilsētu sava dēla vārdā par Ēnohu.
Parādās jautājums kur viņš to sievu dabūja?
Nu jā ar šo mazo epitetu gribēju tikai pateikt, ka visa bībele ir viena liela pretruna


4.
CITĀTS
kā es līdz tam neaizdomājos. Bet vispār - 1. sievietes uzskatīja par zemākām radībām kā vīriešus, tātad meitu varbūt nepieminēja 2. Manuprāt ir minēts, ka Ādamam un Ievai bija vairāki bērni varbūt šie divi tiek minēti tikai pirmās slepkavības sakarā 4. Tiek uzskatīts, ka bībele jāuzskata par simbolismu piem. šajā gadījumā varētu būt runa par divām tautām
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  < 1 2 3 4 5 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Farliner
iesūtīt 07.10.2005 00:05
Raksts #41


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Par liela mēroga plūdiem piekrītu, taču tie tomēr nav globāla mēroga, kā te tika apgalvots iepriekš. Protams, ka šie plūdi bija traģēdija visiem attiecīgā reģiona iedzīvotājiem, tomēr tie neaptvēra visu planētu... bet sameklē gan, lūdzu to,. kurā tieši numurā tas bija, būtu interesanti izlasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 07.10.2005 00:16
Raksts #42


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



CITĀTS(Farliner @ 07.10.2005 01:05)
Par liela mēroga plūdiem piekrītu, taču tie tomēr nav globāla mēroga, kā te tika apgalvots iepriekš. Protams, ka šie plūdi bija traģēdija visiem attiecīgā reģiona iedzīvotājiem, tomēr tie neaptvēra visu planētu... bet sameklē gan, lūdzu to,. kurā tieši numurā tas bija, būtu interesanti izlasīt.
*


Ok, sameklēšu un, ja atradīšu, rīt uzrakstīšu precīzāk.
Par globālajiem plūdiem jau bija arī tāda versija, ka cilvēki ir citplanētiešu eksperimentu rezultāts, kas aizgāja pa pieskari kaut kādā ziņā. Lai nu kā, ūbermegabiolaboratorija atradās okeāna dzīlēs (Atlantīda), un, kad tur kaut kas sagrīstējās, tad radās sūce, un nabaga cilvēciņiem pēkšņi apkārt bija DAUDZ ūdens. Kāds gudrinieks, vai arī vairāki, domājams uzpeldēja un tā vai citādi izdzīvoja. Tika līdz krastam, sāka iekārtoties, vairoties un saviem bērniem Šausmīgo Stāstu Par Daudz Ūdens stāstīt, kas vēlāko paaudžu prātos pārveidojās par viņiem saprotamāko - plūdu - jēdzienu.
Bet nu diezgan dīvaini un mazpamatoti, tas gan.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 07.10.2005 20:44
Raksts #43


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Nu re: atradu žurnālu un iečekoju sīkāk. Tas bija 2001.gada maija National Geographic.
Pēdējā ledus laikmeta beigās, kūstot ledājiem, senie cilvēki piedzīvoja lielus plūdus. Bet tas vēl nebija tas. Kad lielākā daļa ledus izkusa, zeme uzelpoja, pacēlās, un Melnā jūra tika atdalīta no Marmora jūras, kļūstot par saldūdens ezeru. Taču ledāju kušanas ūdeņi turpināja plūst vēl kādu laiciņu, kā rezultātā Marmora jūrā un līdz ar to arī visā Vidusjūrā ūdens līmenis bija par ~150m augstāks.
Aptuveni pirms 7500 gadiem šis ūdens atrada ceļu pāri Bosfora zemes šaurumam un sāka gāzties Melnajā jūrā, pa ceļam ar milzīgu spēku paplašinot sev gultni. Vairāku mēnešu garumā pastāvēja šāds Niagārax200 ūdenskritums, līdz beidzot ūdens līmeņi vienādojās.
Šādas parādības sekas bija ūdens celšanās par ~15 cm dienā. Dienvidu krasta iedzīvotāji varēja paglābties kalnos, taču ziemeļu krastā iedzīvotāji tika katru dienu atspiesti par ~1,6 km tālāk. Ir arī bildīte, gaiši zilais ir applūdušie reģioni:


Principā, tas, ka Melnā jūra reiz bija ezers, kas vēlāk savienojies ar Vidusjūru, bija zināms jau sen. Taču tikai samērā nesen tika atklāta straujā pāreja no saldūdens faunas uz sālsūdens faunu, kas nozīmē, ka pāreja nav bijusi nekāda pakāpeniskā. Kas pierāda plūdu teoriju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 07.10.2005 20:58
Raksts #44


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Jautājums par it kā atrasto Noasa šķirstu - kur ir tas kalns pie kura viņi piestāja un izkāpa ārā ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namejs
iesūtīt 07.10.2005 21:00
Raksts #45


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



CITĀTS(saule @ 07.10.2005 21:58)
Jautājums par it kā atrasto Noasa šķirstu - kur ir tas kalns pie kura viņi piestāja un izkāpa ārā ?
*

Tu domāji Araratu Armēnijā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 07.10.2005 21:36
Raksts #46


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Jā. Jautājums - es apskatījos, ka Ararats ir kādus 300km no melnās jūras tātad cik reāli ir, ka plūdi tiešām aizsniedzās līdz turienei ? Un kas vispār ir zināms par Noasa šķirsta atrašanu ? Vai šāds pārplūšanas pasākums varētu izraisīt lietusgāzi par kuru rakstīts Bībelē ? Katrā ziņā izskatās pēc visai reāla izskaidrojuma tāpēc teksts, ka Noasam bija 600 gadu laikā kad sākās plūdi izklausās reāls
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 09.10.2005 20:37
Raksts #47


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Diez vai tie bija tie plūdi. Un tiem jābūt patiesi episkiem plūdiem, lai ūdens pārklātu kalnus.
Kādam nav konkrētākas infas par tām tipa šķirsta atliekām?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 09.10.2005 21:43
Raksts #48


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Es par šķirstu atradu šo

Šis teksts
CITĀTS
Seši simtajā Noas mūža gadā, otrā mēnesī un septiņpadsmitajā mēneša dienā, tieši tanī dienā, pārplūda lielo dzelmju avoti un tika atvērti debesu logi.

Arī liek domāt, ka runa ir par laika skaitīšanu.

Un kā izrādās runa ir par vairākiem Ararata kalniem huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 09.10.2005 22:05
Raksts #49


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Nav nekādas atliekas atrastas - tur viens paugurs ir aptuveni kuģa formā, un tāpēc tika domāts, ka tur tas šķirsts varētu būt bijis, bet nekādas atliekas netika konstatētas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 10.10.2005 01:59
Raksts #50


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Es kaut kad ļoti sen jau priekš tā laika aizvēsturiskā Rīgas laikā par to kaut ko lasīju un varbūt vēl kaut kur fragmentāri atceros kaut ko par krievu lidotājiem un telpām, kas piemērotas dzīvniekiem, bet varbūt tie ir mani murgi (tas kas tur bija rakstīts nevis, ka vispār bija rakstīts)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namejs
iesūtīt 12.12.2005 18:16
Raksts #51


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



Jēzus vispār bija kautkāds žīdu karalis un M. Magdalēna bija viņa sieva. Un viņu vienkārši novāca. Pēc tam kādu laiku vēlāk kāds patiesi gudrs čalīts sarakstīja bībeli, lai popularizētu viendievību un varētu kontrolēt visu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 13.12.2005 22:18
Raksts #52


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Zini, par to M. Makdelēnu es Tev pilnigi piekrītu. Vispār, esmu ļoti priecīga, ka izlasīju "Da Vinči kodu". Tur viss bija ļõti skaidri izsklāstīts un tas man lika patiesi visu pārdomāt. Domāju, ka kāds patiesi ir rediģējis Bībeli savām vajadzībām. Brauns savā grāmatā apraksta to, ka Makdalēna ir bijusi viņa sieva. Tas nozīmē, ka Kristus ir bijis tikai parasts mirstīgais cilvēks ar īpašām, Dieva dotām spējām. silent.gif
Vēl, Bībelē, kā jau daudzi pamanījuši, pilnīgi iztrūkst tās daļas, kas Jēzus ir pusaudža gados. Tiek aprakstīta viņa bērnība, taram param un puff- pēkšņi viņam ir 33 un viņs jau sludina savu mācību. Tas ir nereāli, jo līdz domai par mācību, ja pieņemam, ka Jēzus bijis vienkārši cilvēks, viņam bija janonāk ilgu mācīšanāš gadu ietekmē, tāpēc es pilnīgi ticu tam, ka no Bībeles, lai ērtak "Kādam" būtu dzīvošana, ir izgriezti tie kadri, kur Jēzu apmekle Tibetas mūkus un dzīvo pie viņiem klosteros, dodas ceļojumā pa pasauli un sastopas ar Hinduistiem un vel daudz kas tamlīdzīgs. īsāk sakot- šis "kāds" izgriezi visu, kas kaut nedaudz atsaucas uz kadu citu reliģiju, kā arī to, kas pierādītu, ka Kristus ir vienkārši cilvēks, tādā veidā Dievišķodams šo cilvēku. silent.gif
Tāpēc es jau kur tas laiks neticu tam, kas Bībelē ir pasniegt. Jā, tā ir svēta, laba un grāmata, kas noder grūtiem brīziem, bet paļauties es, vismaz, uz to vairs netaisos. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 16.12.2005 00:41
Raksts #53


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



ek. kad lasīju "Da Vinči kodu", man jau likās, ka dažus šī grāmata varētu samulsināt. Tā ir tik interesanti uzrakstīta, ka izklausās patiesa, lai ga uz katra soļa tajā ir neprecizitātes un pat konkrēti izdomājumi. Salīzinājumā ar "Da Vinči kodu" Bībele ir zinātniska enciklopēdija, kas vēsta par lielākajiem zinātnes sasniegumiem (kas tā īstenībā, protams, nav, tas tāds ironisks salīdzinājums). Bībeli nesarakstīja viens cilvēks, un pat Jauno Derību ne. Jaunās Derības grāmatām ir ap 10 autoru, kā arī tā nav sarkastīta vienā gabalā, bet gan savākta no dažādu grāmatu dažādiem manuskriptiem. Īstenībā Jaunās derības manuskriptu ir tik daudz, ka tās autentiskumam var vairāk ticēt kā Sokrāta vai Trojas esamībai.
-
Nedz Marijas Magdalēnas kā Jēzus sievas, tāpat arī Jēzus vizītēm Indijā nav isti zinātniska pamatojuma. Un pat ja būtu - tas neko nemaina. Jēzus uzticēju savas baznīcas veidošanu mācekļiem, un, jādomā, Viņš vīniem atklāja visu,as viņiem bija jāzina. Ja Viņš bija tik īpašs cilvēks, kā daudzi piekrīt, tad gan jau viņam būtu pieticis prāta sev izvēlēties tādus sekotājus, kas Viņa mācību attēlotu pareizi? Un cienītu Viņa sievu, lai saglabātu ziņas par viņu arī vēlāk?
-
Bībeles tekstu konteksts ir ļoti jāstudē, lai tos korekti interpretētu, tāpat kā jebkurus citus senus tekstus. Bet, kam gan konteksts nav tik obligāts - tā arī gluži vienkārši dod mierinājumu grūtos brīžos ikvienam, kas to meklē. Patiešām. Lasot Bībeli, esmu tikusi no dažādiem mošķiem vaļā, un zinu arī citus cilvēkus, kam tā ir bijis. Un, iespējams, ka tieši tas (un nevis Kaina un Ābela attiecības vai zemes radīšanas apraksti) padara to par tik ĪPAŠU GRĀMATU. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 16.12.2005 15:14
Raksts #54


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Man Jums, gudrie cilvēki, ir viens jautājums, kas mani jau sen urda : Sakiet, kāds ir iemesls tam, ka Jaunajā derībā ir iekļauti tikai četri evaņģēliji, lai gan mums labi ir zināms, ka Jēzum bija 12 mācekļi un viņi visi pierakstīja kaut ko par savu skolotāju? Kāds ir iemesls tam, ka ir tikai četir evaņģēliji un pārējie glabājas dziļi Vatikāna bibliotēkā un netiek nevienam izrādīti? silent.gif
Kāpēc būtu tik cītīgi Jāslēpj tas, par ko rakstījuši pārējie skolnieki? Viņi taču, tāpat kā tie, kas tika iiekļauti, arī bija Jēzus dzīves pierakstītāji, vai ne? silent.gif

stiina- norādi ar pamatojumu kaut vai uz vienu "Da Viči kodu neprecizitāti" silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 16.12.2005 22:45
Raksts #55


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



nu tad mēģināšu ko teikt.
neuzskatu sevi par pārmērīgi gudru, bet esmu mazliet studējusi šīs lietas,un - Bībeles kanonā jeb noteiktā skaitā grāmatu,kas ietilpst Bībelē (līdz ar to arī Jaunajā Derībā) ietilpst grāmatas, par kurām agrīnā Baznīca (pirmās draudzes) vienojās, ka tās ir autentiskas (proti, ka tās tiešām sarakstījuši mācekļi vai tās balstītas tieši uz mācekļu atmiņām), un kuras bija pieņemtas visās tā laika kristīgajās draudzēs. Tā laika problēmas, kas lika Baznīcai (vai draudžu kopumam) pieņemt šādu lēmumu, bija -
1) bija saradušās neskaitāms daudzums grāmatu, kuras pretendēja uz "atklāsmi" un "patiesību" un savā starpā mēdza būt atšķirīgas.
2) bija parādījušās mācības, kas bija pretrunā ar to, ko draudzes bija mācījušās no Jēzus mācekļiem un pirmajiem apustuļiem, un kurām bija nepieciešams atbildēt. Īpaši šeit būtu jāpiemin gnosticisms (no grieķu vārda 'gnosis' - zināšana), kas pretstatīja dvēseli kā labu un miesu kā sliktu, kā arī kura kustības apgalvoja, ka Jēzus saviem mācekļiem ir atstājis īpašas zināšanas, kas nav domātas visiem, līdz ar to arī pestīšana ir domāta tikai īpaši izredzētajiem. Ja nekļūdos, tad tur bija, piemēram, tādi, kas uzskatīja, ka cil'vēce ir degradējusies un novērsusies no gaismas un gaisma ir izkaisīta pasaulē. Lai šo gaismu atjaunotu, jāievēro arī noteikta diēta - nedrīkst ēst gaļu, kura novērš no gaismas, bet jāēd dārzeņi un augļi. un bija noteiktasgradācijas, piemēram, gurķos gaismas daļiņu bija īpaši daudz, tāpēc tos ieteicams ēst īpaši. Bet bija visādi citi arīdzan. Nu, un lai nošķirtu kristietību no tā, kas tā nebija (vai ko draudzes no apustuļiem nebija mācījušās), tika izvēlēts Bībeles kanons - un viss, kas bija tam tiešā pretrunā, nevarēja pretendēt uz kristietības nosaukumu. (neapstrīdēšu to, ka tolaik sabiedrība un arī kristieši bija nežēlīgi, līdz ar to ne vien kristieši izlēja daudz asiņu un mira pukiem par savu pārliecību, bet arī citādi ticīgie - gnostiķi, bet jo īpaši tādi novirzieni kā dokētisti u.c. - pameklē kādā vārdnīcā, ja interesē) arī dabūja krietni pa kaklu,ja negribēja mainīt domas.)
vārdu sakot, vajadzēja kādas vadlīnijas, kas nosaka, kas ir kristietība un kas nav un līdz ar to tapa Bībele kā mēs to šodien pazīstam smile.gif

jāpiebilst vēl, ka tas nav droši, ka, ja tu atrastu kādu Filipa vai Bartolomeja vai Toma evaņģēliju, tas nebūtu droši, ka to tiešām ir rakstijis kāds no šādā vārdā sauktiem Jēzus mācekļiem. Jo tolaik izpratne par autorību bija cita, un līdz ar to bija gluži normāli,ka kāds sarakstīja tekstu un ar labākajiem nodomiem nosauca to cita autora - kādas ievērojamas vēsturiskas personas vārdā. (Arī par 2. Pētera vēstuli Bībelē daudzi zinātnieki šaubās, vai to rakstījis pats apustulis Pēteris, arī citām vēstulēm). Autors domāja, ka,ja šis ievērojamais cilvēks neko šādu nav uzrakstījis, tad noteikti būtu uzrakstījis, ja nebūtu paspējis jau nomirt pirms vairākiem gadsimtiem. Zinatņiekiem tur ir savas metodes, kā viņi šādas lietas atklāj.
(un, piemēram, Jēkaba evaņģēlijs, kas ir tulkots arī latviešu valodā - ļoti interesants, tikai, lūdzu, neņem to visu par pilnu - ir vispār ticis uzrakstīts 18. gadsimtā, un to esot nodiktejis eņģelis. nu, var jau būt, bet man tas nešķiet pārāk ticami smile.gif)

pārējos rakstus neviens neslēpj, vienīgais, ka Baznīca, uzskatot tos par nepareiziem un kļūdainiem, nemaksā nevienam par to tulkošanu. ja lasi sengrieķu valodā, tad Rietumu bibnliotēkās tas viss ir, un šo to pat Latvijā var dabūt. Bet es domāju, ka ļoti daudz kas (piemēram, Toma evaņģēlijs u.c.) ir tulkoti arī angļu vai krievu valodās. Latviski vienkārši neatmaksājas tulkot, jo šie teksti neizpelnās tādu popularitāti kā Poters un tūkstošus eksemplāru neviens nekad neizpirks.(starp citu, Bībeles biedrība šogad ir izdevusi daļas Bībelē neiekļuvušo grāmatu - t.s. apokrifu - tulkojumu. varbūt ir interesanti palasīt.)


CITĀTS(Rowenny @ 16.12.2005 15:14) *
Man Jums, gudrie cilvēki, ir viens jautājums, kas mani jau sen urda : Sakiet, kāds ir iemesls tam, ka Jaunajā derībā ir iekļauti tikai četri evaņģēliji, lai gan mums labi ir zināms, ka Jēzum bija 12 mācekļi un viņi visi pierakstīja kaut ko par savu skolotāju? Kāds ir iemesls tam, ka ir tikai četir evaņģēliji un pārējie glabājas dziļi Vatikāna bibliotēkā un netiek nevienam izrādīti? silent.gif
Kāpēc būtu tik cītīgi Jāslēpj tas, par ko rakstījuši pārējie skolnieki? Viņi taču, tāpat kā tie, kas tika iiekļauti, arī bija Jēzus dzīves pierakstītāji, vai ne? silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 16.12.2005 22:59
Raksts #56


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Hmm.
Paldies par labo atbildi- tagad būs skaidrs, pie ka vērsīšos, ja vajadzēs k-ko noskaidrot! smile.gif
Bet par to, ka ir izdoti teksti arī latviski- hmm. Būtu reāli interesanti palasīt. smile.gif
A man ir vēl jautājums (ak es, ziņķārīgā laughing.gif ). Kāpēc Bībelē ir ta, ka tiek aprakstīta Jēzus bērnība un tad, hops,. liels lēciens un mēs jau lasam par to, ka Jēzus ir pieaudzis un sludina savu mācību. Viņš tak tik ātri līdz tai savai mācībai nenonāca, vai ne? unsure_a.gif Interesanti, ko ta viņs darija Bībelē neiekļauto laiku?
Un vēl kas ( laughing.gif ), tad sanāk, ka Cilvēki ir rediģējuši Bībeli pa savam prātam, ja? Ka paši izveidojuši visus tos Kanonus un tā? Tad jau sanāk, ka,. būtībā, cilvēki veidojuši Kristietību paši pēc saviem ieskatiem, vai arī es ko no tava teiktā pārpratu? huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 16.12.2005 23:17
Raksts #57


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



CITĀTS(Rowenny @ 16.12.2005 15:14) *
stiina- norādi ar pamatojumu kaut vai uz vienu "Da Viči kodu neprecizitāti" silent.gif


sorry par garo tekstu iepriekš. mēģināšu,ja varēšu, šoreiz īsāk. sorcerer.gif

proti, "Da Vinči kods". Pirmā lieta, ko es varētu minēt, tā kā es patiešām esmu mācījusies (un nevis Vatikāna finansētā, bet patiešām akadēmiskā mācību iestādē, kuras pasniedzējiem nebija nekāda iemesla pūst Vatikāna stabulē) un tā kā es patiešām domāju tā, kā rakstīts iepriekšējā komentārā, tad viss, kas "Da Vinči kodā" apgalvo ko pretēju, manuprāt, ir kļūda (ja tas pretendē uz patiesību), vai arī sižeta fantastisks sarežģījums, lai būtu interesantāk (par ko es to tiešām uzskatu, jo tā ir daiļliteratūra, nevis vēsturisks romāns).

otrā lieta - konkrēts piemērs no 58. nodaļas (diemžēl nenosaukšu lapaspusi, jo skatījos paraugu internetā, http://www.lib.ru/INPROZ/BRAUN_D/da_vinchi.txt )

piemēram, par to vietu, kur Lengdons apgalvo, ka Jēzum noteikti bija jābūt precējušamies, citādi evaņģēlijos kaut kur būtu minēts, ka viņš bijis vecpuisis. Ar šādu likumu esamību es neesmu savās studijās saskārusies un neesmu lasījusi arī nevienā JD komentārā. Var jau būt, ka ir. Bet tai pat laikā ir skaidrs, ka arī Jānis Kristītājs, piemēram, nebija precējies, un par viņu nekas tāds arī nav rakstīts. Tieši otrādi - ja sieva kādam ir, tad viņu piemin (kā, piemēram, Pēterim Mateja ev. 8:14).
Un - ja jau mācekļi (kā tiek apgalvots šai pašā grāmatā vēlāk) tiešām centās noslēpt Marijas Magdalēnas kā Jēzus sievas esamību, tad viņi noteikti būtu papūlējušies arī atzīmēt, ka Jēzus bija vecpuisis. Jeb vai tevšķiet, ka viņi bija tādi dunduki, ka būtu mācējuši tikai kaut ko izsvītrot, bet ne sarakstīt, kā vajag - ja nu viņiem tas būtu bijis vajadzīgs?

starp citu, mēģinot tev atbildēt, es atradu interesantu lapu http://www.gnosis.org/. Tur ir arī Filipa evaņģēlijs angļu valodā. Un citas interesantas lietas smile.gif
varbūt atradīšu vēl ko no "Da Vinči koda", jo no galvas es nezinu tās lietas, kas man lasot nepatika. Bet, ja vēlies, es vēl noteikti pieķeršos un paanalizēšu to grāmatu. Un pameklēšu citas analīzes. Tikai varbūt tam vajadzētu citu diskusiju smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 16.12.2005 23:34
Raksts #58


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



CITĀTS(Rowenny @ 16.12.2005 22:59) *
Hmm.
Paldies par labo atbildi- tagad būs skaidrs, pie ka vērsīšos, ja vajadzēs k-ko noskaidrot! smile.gif
Bet par to, ka ir izdoti teksti arī latviski- hmm. Būtu reāli interesanti palasīt. smile.gif
A man ir vēl jautājums (ak es, ziņķārīgā laughing.gif ). Kāpēc Bībelē ir ta, ka tiek aprakstīta Jēzus bērnība un tad, hops,. liels lēciens un mēs jau lasam par to, ka Jēzus ir pieaudzis un sludina savu mācību. Viņš tak tik ātri līdz tai savai mācībai nenonāca, vai ne? unsure_a.gif Interesanti, ko ta viņs darija Bībelē neiekļauto laiku?
Un vēl kas ( laughing.gif ), tad sanāk, ka Cilvēki ir rediģējuši Bībeli pa savam prātam, ja? Ka paši izveidojuši visus tos Kanonus un tā? Tad jau sanāk, ka,. būtībā, cilvēki veidojuši Kristietību paši pēc saviem ieskatiem, vai arī es ko no tava teiktā pārpratu? huh.gif


man prieks, ja tev noder. blush.gif bet arī man nevajag 100% ticēt, es arī esmu cilvēks un varu kļūdīties. Svarīgi ir šais lietās nebūt vieglprātīgam un māņticīgam - tā man šķiet. wink.gif

attiecībā uz Jēzus bērnību - ja atklāti, īsti nezinu. neesmu daudz par to domājusi. Vienīgais, kas uz to, iespējams, varētu atbildēt - ebrejiem, atšķirībā no grieķiem, cilvēka personība un izskats NEBIJA svarīgi. (Mēs dzīvojam no Grieķijas kultūras attīstītā kultūrā wink.gif tāpēc mums tas TĀ interesē) Jēzus pirmajiem sekotājiem bija svarīgi, KAS Jēzus ir un KO Viņš māca. Tāpēc arī Jēzus bērnības stāsti sastopami tikai 2 no 4 JD evaņģēlijiem. Un arī tie vairāk ir kā leģendas un poētiski apraksti, nevis vēsturisks faktu apraksts. Evaņģēliji nav rakstīti kā Jēzus dzīvesstāsts, bet gan, lai atklātu Viņa mācību. Un tie ir tik līdzīgi dzīvesstāstam tikai tāpēc, ka galvenā to vēsts ir, ka Dievs kļuva cilvēks un dzīvoja starp cilvēkiem - kā patiess Dievs un patiess cilvēks (Jāņa ev. 1:14). Šī ebreju kultūras īpatnība - vismaz tā mums mācīja - arī bija par iemeslu, kāpēc netika saglabāts neviens Jēzus autentisks attēls un neviens nezina, kā Jēzus izskatījās. unsure_a.gif rolleyes_a.gif
un vēl - bērni netika pārāk augsti vērtēti tā laika sabiedrībā. mierīgi var gadīties,ka mierīga dzīve vecāku mājās nevienam nešķita apraks'tišanas vērta, kā vienīgi Lūkas ev. 2:51-52. Turpretī, ja Jēzus BŪTU bijis Indijā un Viņam un mācekļiem tas būtu bijis nozīmīgi, tad viņi nebūtu kavējušies par to pastāstīt.

Pie tā visa vēl vajag atcerēties, ka 11 no 12 mācekļiem (tikai Jānis Cebedaja dēls ne) cieta mocekļa nāvē, un tūkstošiem kristiešu pirmajos gadsimtos aizgāja bojā savas ticības dēļ - un jo īpaši šīs ticības sludinātāji. Ja viņi to būtu darījuši ar aprēķinu un nevis no pārliecības - vai viņi būtu spējuši izturēt līdz galam un neatteikties no ticības? Tas tā, pārdomām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Haleja
iesūtīt 28.12.2005 22:16
Raksts #59


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.05



Varbūt Dievs pierāda ka viss ir viena vienīga pretruna!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 28.12.2005 22:58
Raksts #60


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



CITĀTS(Haleja @ 28.12.2005 22:16) *
Varbūt Dievs pierāda ka viss ir viena vienīga pretruna!!!


Piedod, vai Tu nevarētu paskaidrot sdīkāk. Tu domāji, ka pasaule ir viena vienīga pretruna, vai tas, ko savās rokās dabūjuši un pārvedojuši cilvēki, loģiski, ir viena vienīga pretruna. Kā tad ir?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  < 1 2 3 4 5 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 15:26