Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "The Black Magician" triloģija, Trudi Canavan
Oriole
iesūtīt 08.09.2007 21:20
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.04.04
Kur: Rīga



Nesen, ļoti neplānoti un pilnīgi negaidīti, mani pārņēma interese par šo austrāliešu rakstnieci un viņas darbiem. Stāsts sekojošs: lasot manas iecienītākās fan fiction autores darbus, starp tiem atklāju vienu, kurš sarakstīts pamatojoties uz pavediena tematā minēto "The Black Magician" triloģiju. Tā kā nebiju neko dzirdējusi par šīm grāmatām, mana interese pieauga tik tālu, ka es pasūtīju grāmatas Ebay - rezultātā es tikko pabeidzu trešo triloģijas daļu.

Uzreiz jāsaka, ka Latvijā grāmatas dabūt nav viegli un ir padārgi, tādēļ rēķinos, ka daudzi par tām nav ne dzirdējuši, ne lasījuši. Bet tomēr - varbūt kāds domubiedrs atrodas?

Tātad, triloģijā ir sekojošas grāmatas:

1.daļa - "The Magicians' Guild"



2.daļa - "The Novice"



3.daļa - "The High Lord"



Rakstniece grāmatās ir aprakstījusi līdzīgu pasauli mūsējai, tomēr ar zināmām atšķirībām, no kurām visbūtiskākā ir maģijas eksistence. Šī maģija nav gluži tāda kā HP, drīzāk varbūt līdzīga LOTR - 'dabiskāka', ja tā varētu teikt. Autores aprakstītā politiskā iekārta, sabiedrības kārtība un aizspriedumi ir samērā ticami un tiem var rast analogus piemērus arī mūsu realitātē.

No sirds iesaku šīs grāmatas mēģināt iegādāties un izlasīt ikvienam HP un LOTR cienītājam. Pati esmu iemīlējusi gan LOTR, gan HP grāmatas un filmas - balsoties uz savu pieredzi, domāju, ka arī citiem "The Black Magician" trioģija varētu šķist aizraujoša.

Noderīgi linki:
Par autori Trudi Canavan
The Black Magician trilogy - šeit var izlasīt arī fragmentus no grāmatām

Jāpiebilst, ka šobrīd aizrautīgi Ebay'ā meklēju izdevīgus piedāvājumus rakstnieces pārējām grāmatām (nākošo pirkšu "The Age of Five" triloģiju).

Šo rakstu rediģēja Roviela: 16.10.2008 11:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 3)
Scorpse
iesūtīt 08.09.2007 22:40
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: pati dzīve



Veel neesmu lasiijusi, bet ljoti ceru driizumaa izlasiit. Shiis graamatas mani ieintereseeja Vaacijaa, kur taas, protams, ir iztulkotas un ir viegli taas iegaadaaties. Ceru, ka buus veerts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Oriole
iesūtīt 09.09.2007 14:14
Raksts #3


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.04.04
Kur: Rīga



Noteikti ir vērts grāmatas iegādāties. Es biju ļoti patīkami pārsteigta, lasot BMT, jo arī es grāmatas pirku īsti nezinot, būs vai nebūs tā vērts. Cerams, ka latviešu izdevniecības kādreiz nolems publicēt Trudi Canavan darbus. Ja vien tulkotājs tos nepārvērtīs par bērnu grāmatām (un tās noteikti nav bērnu grāmatas, lai gan tas nenozīmē, ka bērni tās nevarētu lasīt), tad esmu pārliecināta, ka tās gūtu lielu atsaucību Latvijā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
serutans
iesūtīt 13.10.2007 20:24
Raksts #4


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.11.05
Kur: Ortankas tornī lūkojos Palantirā



Pilnīgi notiekti iesaku šīs grāmatas izlasīt visiem fantasy faniem. Pats tās netīšām ieraudzīju grāmatnīcā tepat Latvijā, un pamanījos visu triloģiju izlasīt četru dienu laikā. Tiešām aizraujoši! Es arī pašlaik cenšos dabūt kādu Age of Five daļu no amizante.lv, kaut arī mani vairāk saista BMT turpinājums un viena grāmata pirms BMT notikumiem. Žēl, ka tās vel nav iznākušas, pirmā gaidāma 2008 gada beigās.
http://www.amizante.lv/browse?categories_i...mall.gif=Search
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 16.04.2024 06:48