Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> A. Pumpurs "Lāčplēsis"
poteriade
iesūtīt 29.11.2006 22:47
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: Kaut kur,kur ir labi,vismaz cenšās,lai tā būtu...



Nu,kā jūs domājat-cik tagad mūsdienās ir aktuāla šī grāmata,tajā risinātās problēmas.
Vai jūs "Lāčplēsis"piesaista?
Manuprāt,tā rakstīta tā,ka diezgan"grūti"lasās,daudz tie vecvārdi un tā...Bet nu tā kā vienīgais mūsu tautas eposs,tad jau visiem obligātās literatūras sarakstā pamatskolā ir tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 35)
Ludiēna
iesūtīt 10.01.2008 15:52
Raksts #21


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.10.04
Kur: Necro zeme



Nesen lasīju! Man patīk, īpaši Spīdola...Kopēšu rokoperu, tad nokomentēšu. Bet jā, Lāčplēsis man ar daudz ko asocējas^^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 10.01.2008 16:04
Raksts #22


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Eposā nav Spīdolas tongue.gif Eposā ir Spīdala. Un rokoperā vispār nav ne vienas, ne otras.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ludiēna
iesūtīt 11.01.2008 12:20
Raksts #23


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.10.04
Kur: Necro zeme



Jā, es pamanīju. Šodien noskatījos rokoperu. Man patika, tikai man gribējās Spīdalu redzēt sad.gif nonācu pie slēdziena, ka Lāčplēsis rullē smile.gif ak...patriota jūtas^^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kauliņš
iesūtīt 11.01.2008 14:54
Raksts #24


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.07



mēs tagad mācamies par `Lāčplēsi`. Varens murgojums Pumpuram padevies. jāmācās visādi citāti no galvas un pus klase jau vien piedrukāta. Bet izlasīt vajadzētu katram, tas ir fakts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Jane
iesūtīt 27.01.2008 10:53
Raksts #25


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.01.08



Eposs ir par sarežģītu manām, ne pārāk attīstītajām smadzeņu šūnām, taču rokoperu skatos vēl un vēl. Viņā ir spēks.
Igo ir fantastisks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 22.04.2008 21:27
Raksts #26


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Pārsvarā esmu izlasījusi Pumpura Lāčplēša pārstāstu bērniem. Arī dzejā un arī diezgan sarežģītu, vismaz bērna smadzenēm. Bet patiesībā, nav jau tam darbam ne vainas.
Tagad tieši skolā apgūstam vielu par jaunlatviešiem un ir interesanti pāršķirstīt jau sen lasītus darbus.
Tostarp arī Lāčplēsi. Uzzināju, ka sākotnēji tieši Auseklis bija ieplānojis radīt pirmo latviešu eposu, bet viņš nomira un to izdarīja Pumpurs, labs Ausekļa draugs.
Latviešu folklora jau ir diezgan interesanta, turklāt pa Lielvārdi daudz dzīvojos un ar šo stāstu uzaugu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 22.04.2008 22:40
Raksts #27


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Hēbe @ 01.02.2007 22:15) *
Spīdala bija kaislīga,viltīga un gudra,turklāt bija garā tik spēcīga,ka pameta ļaunumu(protams,bēdīgi,ka viņa jau no sākuma pievienojās ļaunumam,taču kurš tad jaunības hormonu vētru ietekmē nav kļūdījies). wink.gif

Noveicās Koknesim, vai ne? wink.gif Un izpriecāties arī dabūja, atšķirībā no Lāčplēša.

Man patīk Lāčplēsis. Gan kā eposs, gan kā rokopera, lai gan atzīšu, ka sākumā to iepazinu kā rokoperu.

BTW, ievērojiet, ka Lāčplēsis vēl nav grūdis Melno bruņinieku atvarā. Teorētiski krievu laiki ir garām, bet Staburaga virs ūdens jau vairs nav, no kura nogrūst. Viņiem nemaz nav bijusi iespēja izcīnīt pēdējo kauju. Bet ja izsist no ierindas Pļaviņu HES, tad latviešu svētvieta atkal būtu pieejama, cita lieta, ka neglābjami bojāta (tā klints vairs nekad neraudās).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Zilais spārns
iesūtīt 22.05.2008 17:33
Raksts #28


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.08
Kur: Aizliegtajā mežā



Lāčplēsis īpaši nepatīk, lai gan mani vispār nesaista eposi. huh.gif Bet, tā kā tas ir vienīgais latviešu eposs, tad jau vien nācās izlasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
cukurvate
iesūtīt 30.05.2008 10:54
Raksts #29


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.02.08
Kur: kaut kur, nezin kur



kad izdzirdēju, ka vasarā būs jālasa biju šausmīgi dusmīga, jo domāju, ka nespēšu.Bet lasot, sapratu, ka vispār ir baigi viegli lasīt..nezinu kā citiem..
Bet vai man patika?Nu nez vai? Varēja bišķ pasmieties par dažām situācijām[lai cik dīvaini tas izklausītos]


Rokopera? Skolā skatījāmies [dā-DVD] man nepatika.neko nevarēja saprast

Šo rakstu rediģēja sawliite: 30.05.2008 10:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
flopygirl
iesūtīt 01.02.2009 19:50
Raksts #30


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.02.09



Man šausmīgi nepatika.
Izlasīju tikai tik cik stundās un arī pusi neklausījos.
Likās šausmīgi garlaicīgi un nesakarīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klusētājs.
iesūtīt 01.02.2009 20:10
Raksts #31


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.12.08
Kur: vējā



Izlasīt vajadzēja un esmu arī lepna, ka to paveicu.
Vispār jau bija tīri normāli un patriotismu arī cēla, bet kaut kas tomēr nepatika. Nepateikšu kas, bet bija.
Un rokoperu dikti gribētos redzēt. Igo ^^ Krustceles.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Overlord
iesūtīt 03.02.2009 13:34
Raksts #32


Sarkanais Barons
Grupas ikona

Grupa: Modi
Pievienojās: 24.07.03
Veterāns aktīvajā dienestā



Homēra darbi labāk patika,bet nav diez ko smādējams darbs. Dīterihs simpatizēja visvairāk
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pērkonkaķis
iesūtīt 17.02.2009 22:39
Raksts #33


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.01.09
Kur: Zem kļavas, rudens pērkons laikā.



Njā skolā vajadzēja lasīt tādu darbu.
Ziniet, patika, bet visu prieku sabojāja tas, ka lasījām katrs pa rindkopai, un daži klasesbiedri [daudzi] atsķīrās ar "LABU" māku lasīšanā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~Vanesa~
iesūtīt 03.05.2009 20:54
Raksts #34


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.04
Kur: Ledus valstība



"Lāčplēsis" bija diezgan interesants. Arī valoda jauka, taču man nepatika Lāčplēša tēls. Kaitināja viņa naivums un lētticība.

CITĀTS(Elony @ 13.12.2007 12:16) *
Katram vajag eposu par tautas varoni, kur īstenība savijas ar fantāziju.
Kāpēc? Kā paraugs kam līdzināties? Ko Lāčplēsis iemācīja? Ka ar visu pārcilvēcisko spēku neuzvarēt Tumsu, ka tevi tik un tā pieveiks un iegrūdīs atvarā un tavi dārgie tiks paverdzināti. Uzmundrinoši gan.

Tas^ šķiet patiesi.

CITĀTS(sirds1 @ 17.12.2007 18:05) *
Viegli lasās, latviešu folklora, ''tipiskie'' tēli (naivā skuķe, ļaunā skuķe, idieālais varonis un viņa draugs, kas nav tik foršs, bet bez viņa tomēr nekur) labā izpildījumā.


Jā, man šāds skatījums šķiet pārāk melnbalts. Tas, ka labie un ļaunie tēli ir diezgan nodalīti. Pozitīvs ir eposa radītais patriotisms. Katram Latvijas iedzīvotājam to vajadzētu izlasīt, jo Lāčplēsis ir ne tikai eposs, bet arī simbols.

Mums vairs nav Lāčplēša, bet var atnākt cits Melnais Bruņinieks. Supervaronis ir miris, tas situāciju padara sarežģītāku. Lai uzvarētu, nāktos pašiem cīnīties un izmantot savas smadzenes.

Šo rakstu rediģēja ~Vanesa~: 03.05.2009 20:56
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 04.05.2009 00:13
Raksts #35


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(~Vanesa~ @ 03.05.2009 21:54) *
Mums vairs nav Lāčplēša, bet var atnākt cits Melnais Bruņinieks. Supervaronis ir miris, tas situāciju padara sarežģītāku. Lai uzvarētu, nāktos pašiem cīnīties un izmantot savas smadzenes.

Nu, simboli vēl ir jāsaprot.

Melnais Bruņinieks nekur nav pazudis. Lāčplēsis arī nevaid miris, tomēr, kā šķiet, tieši kādos padsmit pēdējos gadus mēs paši viņu visai centīgi un mērķtiecīgi bendējam nost.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cepumonka
iesūtīt 30.07.2009 00:20
Raksts #36


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.07.09



ja godīgi...retais LV rakstnieku darbs, kurš iet pie sirds
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 09:20