Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> A. Pumpurs "Lāčplēsis"
poteriade
iesūtīt 29.11.2006 22:47
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: Kaut kur,kur ir labi,vismaz cenšās,lai tā būtu...



Nu,kā jūs domājat-cik tagad mūsdienās ir aktuāla šī grāmata,tajā risinātās problēmas.
Vai jūs "Lāčplēsis"piesaista?
Manuprāt,tā rakstīta tā,ka diezgan"grūti"lasās,daudz tie vecvārdi un tā...Bet nu tā kā vienīgais mūsu tautas eposs,tad jau visiem obligātās literatūras sarakstā pamatskolā ir tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Sol Invictus
iesūtīt 30.11.2006 01:36
Raksts #2


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Mani vairāk piesaista rokoperas Lāčplēsis librets (internetā ir) fear.gif bet šis eposs nav grūti lasākms, nē ir cits piemērotāks vārds. Jebkurā gadījumā es to izlasīju jau sen pirms 9. klases.
P.S. Grims reiz ļoti labi to noraksturoja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silhouette
iesūtīt 30.11.2006 06:21
Raksts #3


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.06
Kur: Rīdziniece caur un caur ^_^



Man Lāčplēsis ļoati patika. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
evija
iesūtīt 30.11.2006 08:03
Raksts #4


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.06



nevarētu teikt, ka ļoti patik, bet nevaru arī teikt, ka nepatika. lasījās normālā ātrumā, tikai tas, ka bieži vajadzēja nolikt, jo notikumi pārāk sadalīti, manuprāt. bet nu - katram latvietim pienākums izlasīt eposu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 30.11.2006 09:09
Raksts #5


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Nav ne vainas! smile.gif Ar visiem trūkumiem, kas ir šim darbam, tas ir pat ļoti labi lasāms.
Jā, tas ir vienīgais eposs, tāpēc vien to vajadzētu izlasīt.

Rokoperas Lāčplēsis librets (autors - Māra Zālīte), arī ir labs, lai gan tur ir vairākas gluži jaunas idejas par šo tēmu un dažas ir izmestas vispār.
Kangars: Ausīs ir viņa spēks! Ausīs ir viņa spēks, es saku! Viņš savu tēvzemi dzird, es saku! Jūt katru kustību, ik elpas vilcienu. Mums vajag panākt! Lāčplēša! Kurlumu!
Velni: Ko? Ko?
Kangars (mēdās): Kurlumu, kurlumu!

Citāts mans un aptuvens. smile.gif Vēl tagad daļēji to visu no galvas zinu, galu galā es piedalījos šajās izrādēs, korī dziedāju, "pelēko tautu" tēloju, ar svecīti pa skatuvi vazājos. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 30.11.2006 10:30
Raksts #6


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Nebija starp tiem maniem miilaakajiem darbiem, bet nebija arii sliktaakais.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ievuks
iesūtīt 30.11.2006 10:57
Raksts #7


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.06



Šī grāmata 9. klasē ir, kā obligātā literatūra. Manuprāt kādreiz diezgan bieži ir grāmatas, smile.gif kuras ''grūti''
lasās, bet ir jāizlasa! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 02.12.2006 21:54
Raksts #8


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Domāju ka būtu kauns dzīvot Latvijā un tā arī neizlasīt Lāčplēsi. mad.gif
Man pašai likās interesanta valoda un stils.Lasīju ar prieku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Demigod.
iesūtīt 02.12.2006 22:22
Raksts #9


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.08.05



drausmīgs.
un, jā. Lāčplēsis piesaista devītās klases skolēnus. nu, tādā ziņā, ka literatūras grāmatā tas vnk ir un skolotāja liek lasīt. vairāk par trijām lpp vēl neesmu izlasījusi. un ja paralēli tam liek patstāvīgos darbus par eposa varoņiem, un paŗējiem rakstīt, tad nu tas kļūst vēl neciešamāk.
nospriedu, ka eposi man nepatīk. kur nu vēl Lāčplēsis. un ja vēl paralēli tam jālasa A. Puriņa `Lāčplēša klejojumi` mežonīgā ātrumā [man dotas labi, ja divas dienas izlasīšanai], tad tas jau ir sviests.
grūti lasās tādēļ, ka nav interesants. turklāt - atgādina dzeju, ko vispār neciešu [ar īpašiem pašsacerētiem izņēmumiem]. un, jā. kaut nebūtu tas jālasa. getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Princese uz zirņ...
iesūtīt 05.01.2007 18:57
Raksts #10


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.08.05



Darbam nav ne vainas un, tā kā tas nu ir vienīgais mūsu tautiņas eposs, tad nu gandrīz katram kārtīgam letiņam ir gandrīz vai pienākums to izlasīt.
Patiesībā šis ir viens no tiem retajiem darbiem, kuros man nemaz netraucēja vecvārdi (parasti man tie vienkārši kaitina līdz nelabumam).
Žēl, ka pēc tam bija jāraksta tik reti riebīgs darbs. Tas sabojā visu prieku...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 01.02.2007 21:15
Raksts #11


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



Lāčplēsis,pēc manām domām,ir laba lasāmviela,kas būtu jāciena un jāizlasa katram latvietim. Vēstures fakti,folkloras tēli un apbrīnojami varoņdarbi-bībele latvietim,ja es tā drīkstu atļauties teikt rolleyes_a.gif Šajā eposā mani kaitināja tikai vārgā,blondā (ja šoreiz ņemam par piemēru mītu par blondīņu trulumu) Laimdota...brrr. Salīdzinot viņu ar sievietes ideālu Spīdalu Laimdota bija pilnīga nulle. Spīdala bija kaislīga,viltīga un gudra,turklāt bija garā tik spēcīga,ka pameta ļaunumu(protams,bēdīgi,ka viņa jau no sākuma pievienojās ļaunumam,taču kurš tad jaunības hormonu vētru ietekmē nav kļūdījies). wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
LC*
iesūtīt 26.02.2007 20:37
Raksts #12


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.02.07
Kur: kaut kur rīgas ielās



vīī.visu septembri un oktobri bija jālasa. pinch.gif bet man patika.vienīgi pārsvarā visas vietas bija rakstītas lirikā, bet dažas daļas bija liroepikā.tad bija grūti pierast. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kniepiņa
iesūtīt 13.12.2007 04:39
Raksts #13


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.07
Kur: Kaut kur starp debesīm un elli



Devītās klases obligātā literatūra ir visai murgaina - "Ābolu elpa", "Dārzkopja gads", "Cilvēki laivās". Bet visbriesmīgākais pārbaudījums, kāds vien var būt, šķiet bija "Lāčplēsis"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 13.12.2007 08:41
Raksts #14


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Hēbe @ 01.02.2007 21:15) *
Lāčplēsis,pēc manām domām,ir laba lasāmviela,kas būtu jāciena un jāizlasa katram latvietim. Vēstures fakti,folkloras tēli un apbrīnojami varoņdarbi-bībele latvietim,ja es tā drīkstu atļauties teikt rolleyes_a.gif Šajā eposā mani kaitināja tikai vārgā,blondā (ja šoreiz ņemam par piemēru mītu par blondīņu trulumu) Laimdota...brrr. Salīdzinot viņu ar sievietes ideālu Spīdalu Laimdota bija pilnīga nulle. Spīdala bija kaislīga,viltīga un gudra,turklāt bija garā tik spēcīga,ka pameta ļaunumu(protams,bēdīgi,ka viņa jau no sākuma pievienojās ļaunumam,taču kurš tad jaunības hormonu vētru ietekmē nav kļūdījies). wink.gif

Vienīgi, ka mitoloģisko daļu gan vajag uztvert kā pasaku, jo to Pumpurs pats (un izmantojot citu jaunlatviešu idejas) ir piedomājis klāt. Tur ir sajaukti dažādu baltu tautu dievi un ticējumi un hierarhijas smile.gif Droši vien, lai interesantāk būtu, turklāt par to visu tais laikos bija maz zināms, bet tādas lietas ļoti palīdz pret no ārienes uzspiesto - "ko tad jūs, jums jau par dievu nav". Vārdu sakot, Pumpurs izmanto tīši radītu dievu panteonu pēc sengrieķu parauga. Potrimps, piemēram, ir prūšu dievs, nekādā sakarā ar šai teritorijā dzīvojušajiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 13.12.2007 11:16
Raksts #15


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



To kā dzima seno tautu dievu panteoni, mēs nezinām. Iespējams, ka HOmēra "Iliāda" un "Oiseja" sakārtoja mītus par senajiem dieviem, nevis atstāstīja tos.
Pumpurs neradīja smalki izklāstītu snelatviešu dievību dzīvi, ne arī kārtīgi ķērās pie vēstures. Viņs paņēma to, ko zināja no vēstures un to, ko zināja no mītiem. Rezultātā tapa intersants darbs. Intersants, varbūt vērtīgs, bet ne izcils.
Varbūt vaina tā, ka "Lācplēsis" tapa par vēlu, jau tad, kad cilvēki neticēja senajem mītiem. Ja šis darbs būtu tapis vēl pirms 15. gadsimta, tad to varētu saukt par tautas eposu, garadarbu. Manā izpratnē "Lācplēsis" ir centieni pielīdzināties citām tautām. Katram vajag eposu par tautas varoni, kur īstenība savijas ar fantāziju.
Kāpēc? Kā paraugs kam līdzināties? Ko Lāčplēsis iemācija? Ka ar visu pārcilvēcisko spēku neuzvarēt Tumsu, ka tevi tik un tā pieveiks un iegrūdīs atvarā un tavi dārgie tiks paverdzināti. Uzmundrinoši gan.
Drīzāk man patika pasaka par Kurbadu. Tas nav eposs, tā ir pasaka, kuras varonis iet bojā, taču izglābis savu tautu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
unciz
iesūtīt 15.12.2007 20:47
Raksts #16


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.06



Vēl nevaru īsti spriest, jo ar "Lāčplēsi" vēl cīnos. Skolā obligātā literatūra un par "Lāčplēsi" būs n-tie kontroldarbi un domraksti.
Esmu tikusi līdz V diedājumam. nevarētu teikt, ka ļoti nepatīk, bet nelasu arī ar baigo aizrautību. Man traucē tas, ka rakstīts dzejas veidā. Nav tik piesaistoši, tāpēc brīžam izlasi vairākas lapas un neatceries pat par ko iet runa. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Snorkes Jaunkund...
iesūtīt 15.12.2007 22:52
Raksts #17


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Zilganzaļā, saules caurspīdētā, jūras vilnī



Man ļoti patika Lāčplēsis. w00t.gif
Nezinu, esmu viena no tiem dīvainajiem, kuriem patīk eposi, liroepika, tas dzejas paveids, un vispār... Lāčplēsis. Tas (eposs) bija labais.
Atceros, ka pēc pirmā dziedājuma izlasīšanas biju tādā sajūsmā, ka gandrīz nevarēju palasīt tālāk laughing.gif .
Un vispār piekrītu tiem, kas saka, ka katram kārtīgām (vispār "nekārtīgam" arī) latvietim "Lāčplēsis" ir jāizlasa. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 15.12.2007 22:55
Raksts #18


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Bija tīri interesanti. Patika senatnīguma noskaņa un Spīdala - kā nekā, man to nācās uzvedumā tēlot un mani vispār atzina par Spīdalai līdzīgu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bizii van Dope
iesūtīt 17.12.2007 17:05
Raksts #19


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.12.05
Kur: dzīvē




Nu nebija ne vainas es jums teikšu. Nenosvēršos arī uz to, ka eposs mani sajūsmināja vai atkal lika riebumā saraukt pieri. Mana attieksme ir neitrāla. Bija literatūrā jālasa un jāstāda plāns - tad es to varu arī izdarīt. Nekādu problēmu. Viegli lasās, latviešu folklora, ''tipiskie'' tēli (naivā skuķe, ļaunā skuķe, idieālais varonis un viņa draugs, kas nav tik foršs, bet bez viņa tomēr nekur) labā izpildījumā.
Tomēr, ja man būtu izvēle no brīva prāta lasīt vai nelasīt, tad es visticamāk nelasītu. Eposi mani nesaista. Un tieši šī eposa tēma mani nepiesaistīja. Nu jā tā ir latviešu klasika un tādā garā, bet es nekad neesmu izcēlusies ar lielu patriotismu. Pie tam vai es esmu vainīga, ka Pumpurs tā izdomāja šito uzrakstīt, lai arī Latvijai būtu kaut kāds eposs ar savu varoni? Protams, es neko nenoniecinu. Man vienkārši ir mazliet vienalga. Bet nekad nekait zināt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nešķīstais skuķi...
iesūtīt 10.01.2008 15:18
Raksts #20


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.05.05
Kur: explosion



"Lāčplēsi" lasīju 9.klasē, bija obligāts. Pēc tam kopīgi klasē vēl noskatījāmies rokoperu. Interesanti pavērot uzvedumu, kad ir izlasīts pats eposs.. cool.gif

Vismaz varu lepoties, ka esmu viena no tiem cilvēkiem, kuri ir izlasījuši vienīgo latviešu eposu. laughing.gif

vislabāk patika, ka (īsti neatceros kurš) jāja ar to bluķi! grin.gif tas bij' labs..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 11:01