Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Mērnieku laiki, R. un M. Kaudzītes
Džūna
iesūtīt 13.03.2006 15:56
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Mēs šo darbu pašlaik lasām literatūrā un es nonācu pie secinājuma, ka manām smadzenēm tas nav sagremojams. Kā ar jums?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Patriote.
iesūtīt 13.03.2006 15:59
Raksts #2


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



nepiemini manā klātbūtnē šo drausmīgo nosaumu, man ir bērnības trauma sakarā ar šiem vārdu savienojumiem.

Vienīgais ko varu pateikt sakarā ar Mērnikeu laikeim
EAT MY SHORTS
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 13.03.2006 16:05
Raksts #3


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Manā klātbūtnē palūgšu arī šo nosaukumu neminēt laughing.gif Viena no tām retajām grāmatām kuru lasīju ar garāma cīm un ik pa divām minūtēm likdama nost. Nu nepatika. Jā vietām bija diezgan interesantas ainiņas, bet mans iespaids par grāmatu kopumā...Tad jau labāk picas reizes noskatīties filmu gan veco, gan jauno versiju, nekā vienreiz iziet cauri grāmatai...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eziic_miglaa
iesūtīt 13.03.2006 16:40
Raksts #4


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 23.02.04
Kur: miglaa runaajoties ar balto zirgu... vai arii pie laaciisa skaitot zvaigznes, eedot ievaariijumu un dzerot teeju... vai arii raadot puucei celu uz attieciigo kliiniku...



un tagad es vareetu paraadiit meeli un launi pasmaidiit.
Mums sis dailums un latviesu pirmais romaans gan bija ieklauts programmaa, bet izpaudaas pavisam netradicionaalaa veidaa - noskatiijaamies visi kopaa klasee filmu, to romaanam tuvaako versiju no abaam. Ar skolotaajas komentaariem iz seerijas "tur veel buutu jaabuut tam un tam"... un tad konciits par teemu - nu, beerni, ko atceramies no redzeetaa iepriekseejaa stundaa... un tas arii viss. meernieku laiki piebeigti trijaas maaciibu stundaas. Un tad saakaam lasiit jaunaako literatuuru vei Remarku, nu jau vairs neatceros.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Freya
iesūtīt 14.03.2006 10:26
Raksts #5


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.01.05
Kur: jūras viļņu šļakatās



Phē, nekas ļaunāks nevar būt (nu vismaz pašlaik man tā liekas!). Es to grāmatu pat vasarā līdzi uz Zviedriju biju paņēmusi, bet tā arī viņa tur nogulēja somas apakšā. Es pat nezinu, kā es viņu izlasīšu. Apsveru iespēju dabūt filmu, noskatīties un miers, lai nav jāmokās! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 14.03.2006 12:56
Raksts #6


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Njā, par šo grāmatu jau daudz runāts pavedienā "garlaicīgākā grāmata" vai kā nu tur. To grāmatu vēl neviens nav veiksmīgi piespiedis mani izlasīt un vīd cerība, ka arī nepiespiedīs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vespertilio
iesūtīt 19.03.2006 19:38
Raksts #7


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.04.05
Kur: Shadowspire



Šajā brīvlaikā diemžēl būs jāizlasa. sad.gif Un pēc tam jārunā literatūras seminārā par kādu no tēliem. Neesmu vēl ķērusies Mērnieku Laikiem klāt, bet no klases biedriem ir dzirdēts, ka garlaicīga grāmata, kas ļoti lēni lasās. Mani piesaista tas, ka grāmatā ir Oliņiete; asociējas ar manu iepriekšējo bioloģijas skolotāju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zage
iesūtīt 19.03.2006 20:21
Raksts #8


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.12.04
Kur: tepat , nepamaniiji??



Jaa, lasaas sasodiiti leeni un peec tam ir shausmas par to, ka laiks pavadiits velti.

Mana trakaa literatuuras skolotaaja paldies dievam nelika lasiit visu graamatu, bet svariigaakos fragmentus un taapat sanaaca ap 200 lpp. Nav un nebuus shii mana miiljaakaa graamata, kaut arii sizheta ideja nav taa garlaiciigaakaa, bet nu piedodiet - uzrakstiits vienkaarshi nebaudaami.

Lasiiju un vienkaarshi izlaidu ik pa 2 lpp., nu nevajag man lasiit kaa Kjencis 12 lpp. brauc cauri beerzu birzei un luudz Dievu.

Bet filma bija OK.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 19.03.2006 23:22
Raksts #9


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Nu jā, mēs jau tā gari un plaši iztirzājām visos sīkumos gan Kaudzīšu biogrāfiju, gan katra tēla izskata un rakstura iezīmes. Un beigās vēl ieskaite, kur pat raksturīgākie citāti katram jāzina..
Tāds smags klucis jau bija, bet, no otras puses, - ir jāizlasa, tomēr pietiekami svarīgs darbs latviešu literatūrā, kas sniedz diezgan plašu ieskatu tā laika vēsturē un uzskatos; un vēl tā laika latviešu valoda, tik daiļskanīga, mm happy.gif.
Bet grāmata bija smieklīga, tāpēc vien bija vērts lasīt, lai atrastu tās jautrās humora pērlītes grin.gif.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
YeenY
iesūtīt 21.03.2006 21:52
Raksts #10


Ārstējas Sv. Mango dziednīcā
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.04



Ak jee...Kā jums ir veicies ar tiem skolotājiem, kas liek noskatīties filmu par šo tēmu!Apsweicami...
Arī es tagad piespiedu kārtā lasu to grāmatu. No sākuma tur tik tiešām neko nevar saprast. Xe, tālāk jau tāds action notiekās-2 daļās beigas, ka aš prieks lasīt. Viss kā tipiskās grāmatās vajag ?arī tipiskās ziepenēs/- samaina bērnus, nepiepildīta mīlestība, krimiķis ar ruļļu nolaupīšanu, izpirkuma maksu, virkne pazudušu cilvēku, nāve, bēres... silent.gif
Kad izlasīšu tālāk, būs pārējie secinājumi un punkti, kas piedienas tipiskam ziepenes sižetam.
Tfu...Es filmu skatījos četras dienas. 1-aizmigu pēc 1h... 2-man māte neizturēja, lika izslēgt.3-man pašai apnika un 4-tiku līdz beigām... laughing.gif
Un tad vēl učene paziņoja,ka no grāmatas ir jaizraksta apraksti, izteicieni un sazin kādas tabulas jāveido, so nekas cic vien neatlika kā ķerties pie grāmatas. huh.gif Un vēl paziņoja, ka lai lasot nesaīsināto variantu, ar kāda un kāda tur tā ilustratora zīmējumiem... silent.gif M....
Patiesiiba, grāmatā ir daudz vietu kas ir bezsakarīgas un var izlaist, kā jau zage minēja par to ķenci, tad var trešajā daļā izlaist lasāmgabalu, kur Švauksts muld vislaik pa vāciski un visi dzerstās /man kā vācu valodas nepratējai, tā daļa bija pilnīg veltīgi lasīta/...
Nju piekrītu par tām humora pērlītēm bija vērts... tongue.gif
Grāmata vieglāk lasās, kad sadala pa noteiktam gabaliņam, kas ir jaizlasa dienā...Es piemēram katru dienu apņēmos izlasīt pa divām nodaljām..Un ja ievērošu savu režīmu, tad parīt būšu beigusi visu grāmatiņu... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 22.03.2006 15:25
Raksts #11


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Grāmatu izlasīju veiksmīgi, aprakstiem pārskrienot pa diognāli pāri, tomēr man patika, lai gan vairs neņemos lasīt otro reizi. Filmas arī noskatījos. Līdzīgi kā YeenY mums skolā bija par katru tēlu "personas lieta" jāizveido - jāizraksta visādi citāti. Vispār grāmatai nav nekādas vainas, un būtu vēl labāk, ja viņi būtu uzrakstījuši laimīgas beigas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nephrite
iesūtīt 11.08.2006 12:33
Raksts #12


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.06
Kur: Starp dienu un nakti



man, paldies dievam, nelika lasīt...mēs 10.tajā klasē skatījāmies filmu!....kaut gan to jau biju redzējusi....man liekas, ka pa LTV1....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Veela
iesūtīt 28.08.2006 16:52
Raksts #13


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.08.06
Kur: šeit



paldies, ka nobiedējāt huh.gif man ir vēl nedēļa laika to izlasīt unsure_a.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kanea
iesūtīt 08.09.2006 13:09
Raksts #14


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: Nr.322.
Labākās miniatūras autore



Pirmo pusi izlasīju daudzmaz kārtīgi, otrai pārbraucu pāri. rolleyes_a.gif

Kaut gan patiesībā man šī grāmata pat patika, īpaši jau humoristiskās vietas. Ņemot vērā to, ka tas ir pirmais latviešu autoru sarakstītais romāns - nav slikti. Ir spilgti tēli un raksturi; labi attēlota arī tālaika sabiedrība ar tās aizspriedumiem un domāšanas veida īpatnībām. Turklāt šis tas no tā sastopams arī mūsdienās.

Viens gan - apraksti man pamatīgi traucēja lasīt, bet tas jau ir tīri subjektīvi, jo man apraksti vispār diez kā nepatīk. Nespēju vizualizēt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hula
iesūtīt 08.09.2006 15:44
Raksts #15


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.10.03
Kur: Ziemeļrajonā



prātā pat nenāk lasīt happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aFēra
iesūtīt 09.09.2006 15:01
Raksts #16


Universālais kedmāsters
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.04
Kur: skype



Nāksies lasīt, jāraksta referāts. blink_a.gif Es jau jūtu kā miršu pie šīs grāmatas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.09.2006 15:07
Raksts #17


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(aFēra @ 09.09.2006 16:01) [snapback]1034379[/snapback]

Nāksies lasīt, jāraksta referāts. blink_a.gif Es jau jūtu kā miršu pie šīs grāmatas.

Nenomirsi vis! Nelasi visu rūpīgi pēc kārtas, bet - kas notiek, dialogus, un tā.
Romānam, vispār, nav ne vainas, vienīgi tas, ka tas ir ROMĀNS, tipisks tā laika romāniem visā pasaulē, kas nozīmē nesteidzību un garu aprakstīšanu visur. Tolaik cilvēki, lasot romānus, prata kaifot par skaistu valodu, trāpīgiem teicieniem utt. Tas mūsdienās, ļaudis ir ļoti pavirši un viņiem visu vajag ātri un uzreiz, ieskaitot jebkura stāsta saīsinājumu lakoniski līdz vienai rindkopai (vai, vēl labāk - komiksam), jo vairāk nav pacietības izlasīt. whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
filthy-creat
iesūtīt 15.12.2006 16:00
Raksts #18


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.05
Kur: Jēkabpils



smejaties vai kā, bet es šo grāmatu kāroju lasīt tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 17.12.2006 22:48
Raksts #19


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Mērnieku laiki bija viena no tām dažām obligātās literatūras grāmatām kas man nepatika..
Un es pat nevaru pamatot -kapēc.. huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
(sun)
iesūtīt 28.12.2006 14:56
Raksts #20


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.09.06
Dzejnieks 2009



Teikshu wienkaarshi-riebjas
Slitaak ir tikai staburaga beerni....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 11:51