Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Dekamerons, Džovanni Bokačo
Patriote.
iesūtīt 15.02.2006 15:51
Raksts #1


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



NU, ja esat izlasījuši kaut vienu noveli, tad sapratīsiet cik tās ir meistarīgas un lieliskas!!! happy.gif Iesāku lasīt kā obligāto literatūru, bet pamatīgi aizrāvos. NOteikti izlasīšu vismaz pusi noveļu!

Jāteic, ka daudzi drošvien ir dzirdējuši cik tās perversas un neķītras, bet tā ir tikai 3. diena rolleyes_a.gif

Nu noveles ir sadalītas pa 10 dienās, katrā dienā tiek izstāstītas 10 noveles. Tās stāsta 10 jauni cilvēki (3 jaunieši un 7 dāmas)

NU izsakat savu vērtējumu!!!

p.s. man šķiet šāds pavediens nebija, meklēju un neko neatradu rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Sonrisa
iesūtīt 17.02.2006 10:52
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.06.05
Kur: Kopā ar kaķiem



Tev nopietni patika tās..em...perversijas? Jo es De kameronu zinu tikai kā...em...nu, viduslaiku perverso stāstiņu autoru! Esmu lasījusi Literatūras stundās, likās jau rēcīgi, bet...nu. Tā- so so. Lasīju vienu stāstiņu, kur bija par kaut kādu mēmo un mūķenēm, tas mēmais aizgāja pie mūķenēm par dārznieku, nu, varētu teikti viņš viņām bija dr.ā.z.n.i.e.k.s. silent.gif Man tāda literatūra nepatīk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 17.02.2006 16:27
Raksts #3


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



Nu es neteiktu, ka man baigi patika tās perversās tur ir pa pilnam arī pavisam ikdienišķu un traģisku noveļu, kur zvērs saplosa cilvēkus utt.

Mjā Dekamerons ir 10.klases literatūras grāmatā un jā tur ir 2 noveles par to mēmo dārznikeu un vlena dzīšanu ellē (kas lasījis, sapratīs par ko es runāju) laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kas_i_tas
iesūtīt 17.02.2006 16:56
Raksts #4


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.10.05
Kur: Es pūšu ziepju burbuļus visplašajā visumā.



Khm, ir takā sanācis palasīt šo to no šīs grāmatas. Interesanti kā tiek attēlotas visas 'netīrās' nodarbes tā laika valodā. Teikšu, ka citām novelēm tiešām nav ne vainas, bet citas ir diezgan pagarlaicīgas un citas, ja izņemtu dažas epizodes, pat atgādina kaut kādu nebūt tautu pasakas.
Kopumā šo grāmatu vērtētu kā kaut ko, ko vajadzētu izlasīt, taču diez vai ir vērts pārlasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 17.02.2006 16:58
Raksts #5


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



Es teiktu, ka šajā grāmatā ir vērts ieskatīties un šo to izraut cauri, bet no vāka līdz vākam nu nē, ne jau visas noveles ir interesantas un daudzas ir baigi līdzīgas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 17.02.2006 18:50
Raksts #6


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Protams, ka viņas šķiet ļoti līdzīgas kaut kam citam lasītam. Daudzi no noveļu sižetiem ir pierakstīti un ceļojuši no mutes mutē krietni pirms Bokačo. Jā, tur ir izmantotas tautas anekdotes un pasakas, un nostāsti. Piedevām divas noveles pēc sižeta ir pilnīgi vienādas, bet tā kā tās ir dažādās dienās, tad to parasti nepamana. It sevišķi tām, kuras te dēvē par perversām, bet kuras tādas nemaz nav, ir ļoti starptautiski sižeti. Tautas stāstiņi par pikantām tēmām vienmēr ir bijuši ļoti populāri.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Riame
iesūtīt 17.02.2006 19:03
Raksts #7


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.08.04
Kur: Es esmu nekur, nekad un necikos...



Dekameronu esmu dzirdējusi, un man arī saistās ar tām, kuras minēja rossy, jo mamma savā laikā bija lasījusi un tā arī par grāmatu izteicās. Viņa pat esot teikusi, ka, ieejot bilbenē un palūdzot šo grāmatu, saņēmusi no bibleotekāres jautājumu: A Jums šitādas grāmatas jau drīkst lasīt? laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kas_i_tas
iesūtīt 17.02.2006 20:17
Raksts #8


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.10.05
Kur: Es pūšu ziepju burbuļus visplašajā visumā.



CITĀTS
Daudzi no noveļu sižetiem ir pierakstīti un ceļojuši no mutes mutē krietni pirms Bokačo.


Njā, man kā nesagatavotam lasītājam rodas tikai nelielas aizdomas, taču izrādās, ka tās ir tīri pamatotas! smartass.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zage
iesūtīt 26.02.2006 22:43
Raksts #9


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.12.04
Kur: tepat , nepamaniiji??



njaa

2 noveles lasiiju pagaajushajaa gadaa literatuuraa un sagribeejaas izlasiit visu vai vismaz apskatiities kaadas ir taas paareejaas, bet muusu biblioteekss nava mad.gif

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 27.02.2006 09:08
Raksts #10


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Mūsu skolas bibliotēkā gan grāmatu netrūkst tongue.gif.

Iesāku lasīt kā obligāto literatūru, dažs labs no mūsu klases [kā Weed biggrin.gif] pamatīgi aizrāvās, ja būtu nedaudz laiciņa, tiešām varētu intereses pēc palasīt arī pārējās, vispār vienmēr ir aizrāvuši itāļu autoru darbi. Pikanti stāstiņi, protams, izraisa interesi, turklāt ir optimisma pilni, tomēr nobrīnījos, ka tie iekļauti obligātās literatūras sarakstā. Taču ne jau tāpēc, ka tie man šķistu nepiemēroti vai pārāk erotiski, taču tādēļ, ka nešķiet nekas TIK īpašs un noderīgs, ka būtu nepieciešams tos izlasīt OBLIGĀTI. Galu galā, tāda tipa stāstiņi tiešām ir starptautiski, tad kādēļ tieši Bokačo ar savām novelēm [kuras arī taču ir tikai savāktas un apkopotas, ne tik daudz paša rakstītas] ir jāizceļ ermm.gif ?..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 27.02.2006 09:11
Raksts #11


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



CITĀTS
tad kādēļ tieši Bokačo ar savām novelēm [kuras arī taču ir tikai savāktas un apkopotas, ne tik daudz paša rakstītas] ir jāizceļ


Man ir radies ispaids, ka itālļi vnk grib justies īpaši, vai ne? happy.gif Viņi izspiež cik vien, lai iegūtu popularitāti.

Daudzas no tām novelēm ir tā nodeldētas, ka nelabi metas. Visi tie sižeti tik dzirdēti, bet jautri palasīt, ka apkopoti vienā biezā grāmatā! happy.gif

Bet tās noveles, Led, man ātri apnika. Nothing special silent.gif

zage--->tur kur tu dzīvo nava? A varbūt tev tikai tā pateica? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 27.02.2006 09:19
Raksts #12


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Bet viņas vismaz radīja labi lielu jautrību starp paralēlklasēm un lika aizdomāties par to, cik daudzi mūsējie tomēr ir bērnišķīgi un samaitāti ;D.

Atzīšos, kad noveļu grāmatu paņēmu, man pat prātā neienāca, ka tur varētu būt erotiskās noveles, likās, ka kārtējā nogurdinošā obligātā lasāmviela silent.gif.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 27.02.2006 09:23
Raksts #13


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



CITĀTS
Bet viņas vismaz radīja labi lielu jautrību starp paralēlklasēm un lika aizdomāties par to, cik daudzi mūsējie tomēr ir bērnišķīgi un samaitāti ;D.

Bērnišķigi tas gan. grin.gif tas kā visi šausminājās par to ''velna dzīšanu ellē'' man uzsita pamatīgu rēku. It kā jau nu pirmo reizi dzirdētu laughing.gif

CITĀTS
Atzīšos, kad noveļu grāmatu paņēmu, man pat prātā neienāca, ka tur varētu būt erotiskās noveles, likās, ka kārtējā nogurdinošā obligātā lasāmviela

Vot vot man tas pats. UN ēs vēl raudāju, ka veselas 2 noveles, beigās kādas 10 toč izlasīju. nav jau tik traki. Vispār šogad tā literatūra nav nemaz tik garlaicīga kā pamatskolā

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 02.03.2006 10:51
Raksts #14


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Dekamerons man tika sasolītā kā ļoti... atklāta grāmata. Kad sāku lasīt, biju nenormāli vīlusies. Varbūt tam laikam tā bija brīvdomīga, bet mūsdienas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lithos
iesūtīt 03.03.2006 12:13
Raksts #15


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.10.05
Kur: unknown



hmmm... Dekameronu jau lasīju labu laiku atpakaļ, bet par perversu to nespēju nosaukt arī tajā vecumā... protams, grāmata laikā, kas tajā tiek aprakstīts, tiktu uzskatīta par lielu uzdrīkstēšanos, bet nekā TĀDA jau tur nav!!! tongue.gif bet vispār izlasīju kādu 4 dienu stāstiņus un man vienkārši apnika... jo sižeti jau pārāk ļoti sāka atkārtoties! bet šo to palasīt no Dekamerona var arī vienkārši tāpat... varbūt pat ir interesantāk randomā atvērt kādu no novelēm un izlasīt... galu galā katrai no tām ir sava morāle!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 07.03.2006 17:31
Raksts #16


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Mums skolā Dekamerons bija obligātajā literatūrā ( blink_a.gif) tāpēc es lasīju laughing.gif bet visu tā arī neizlasīju...šo grāmatu varu saukt par diezgan interesantu (ne-garlaicīgu) bet samērā stulbu un samaitātu laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 08.03.2006 23:15
Raksts #17


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Mjā, pagājušajā gadā, ja es nemaldos, nācās lasīt. Nu, ziniet, es domāju, ka mēs nemaz neizlasījām to, ko es noteikti būtu vēlējusies izlasīt. Mēs lasījām to, t.s. "perveso'' literatūru, īsāk sakot, tos mazos īssstāstiņus par to, kā kurš, kur un ar ko izdara to un kādos apstākļos. Bet par to dārznieku kurlmēmo gan vismaz bija jautri lasīt... laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 10.03.2006 14:54
Raksts #18


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



CITĀTS(Rowenny @ 08.03.2006 23:15) [snapback]573314[/snapback]

. Bet par to dārznieku kurlmēmo gan vismaz bija jautri lasīt... laughing.gif


O jā laughing.gif tas bija atjautīgs džeks laughing.gif Un par velna dzīšanu ellē jau vispār. man tādu rēku uzsita. Vispār jau jāpiekrīt, ka mūdienās tas NAV NEKAS, brt vienalga ne jau katru dienu gadās obligātajā izlasīt kk tādu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaktuss
iesūtīt 31.03.2006 15:28
Raksts #19


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.01.06
Kur: Podiņā...



Velna dziishana.. laughing.gif

Nu taatad /experta viedoklis/.. Dekamerons ir patieshaam aizraujosha graamata.. Esmu izlasiijusi visu un man patika. Nesaskatiiju tur absoluuti neko perversu. Patiesiibaa, neatradu pat nevienu vietu, kas buutu taa teikt cenzeejama. Protams, ir jau interesanti kaa te dazji shausminaas par Dekameronaa notiekoshajaam perversijaam, bet taas saliidzinaajumaa ar muusdienu "beernu" filmaam tieshaam nav pat pamanaamas. Driizaak graamatu caurstraavo sirsniigs humors.

Vispaar iesaku palasiities - Dafnidu un Hloju laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 24.07.2006 09:48
Raksts #20


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Jā, nu es piekritīšu kaktusam.

Esmu lasījusi, i dafnīdu un hloju, i marķīza de sada darbus .... nu jaa nevar saliidzinaat ar dekamerona ietureeto stilu. Es šo grāmatu gribēju izlasīt, jo mamma bija teikusi, ka nu perversaaa ( i ne saliidzinaat ar leedijas chaterlejas miiljaako grin.gif) bet viilos - tie ir taaadi kaa tautas dailjrades apkopojums. 1001 nakts pasakas viduslaiku izpildiijumaaa.

Tiem kuri saka ka tas liekas jau kaut kur dzirdeets un redzeets - nu jaa geete jau arii pirmais radiija faustu, bet cik a la faustu nav veelaakajaa literatuuraaa, dzejaa, muuzikaa, filmaas... vienkaarshi mees jau nelasaam hronologjiski, tas pats shekspiiirs savus darbus rakstiija uz mazaam legjendinjaam tongue.gif (bāc aizmirsu, ka nu atkal var lietot lv īpašos burtus, sorry) tāpēc tas viss liekas, jau kaut kur dzirdēts. Nesen pa BBC redzēju dekamerona noveļu ekranizāciju mūsdienās, un viss bija kā saka OK, vīrs pārmāca mīļākos vēljoprojām ar nokaitētu dzezs mietu, un stātītāji vēljoprojām var būt vietējā paba apmeklētāji smile.gif

Ja gribas kaut ko tiešām riebīgu, iesaku Sada "Jūstīnes nedienas" tās tiešām bija nedienas, bet lv izdevumā ar ļoti jau nu skaistām ilustrācijām. Tur var arī apvemties, bet dekamerons, nu jautri stāstiņi, ko stāstīt pie alus glāzes.

p.s. ak laimīgie, jums obligātajā lit. neliek lasīt lv tautasdziesmas 3465 reizi! bet gan kaut ko jestrāku!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 12:33