Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Aizspriedumi
Kanea
iesūtīt 09.11.2005 19:25
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: Nr.322.
Labākās miniatūras autore



Man radaas jautaajums - cik lielaa meeraa lasiitaaja viedokli iespaido ar lasiito darbu tieshi nesaistiitas lietas? Daudz ir naacies lasiit taadus veerteejumus kaa "stulba graamata, jo obligaatajaa literatuuraa". Manupraat, tas graamatu nepadara ne labaaku, ne sliktaaku (aizspriedums - obligataa literatuura = garlaiciiga, kaitinosha, neinteresanta u.tml.). Kaa domaajat juus? Vai tas ir aizspriedums vai nav? Un kaadi, juusupraat, ir visbiistamaakie aizspriedumi, veerteejot literatuuru?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
nenuil
iesūtīt 17.08.2006 15:25
Raksts #21


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.01.06
Kur: šodien zeme iztiks bez mums
Novembra mākslinieks 2009



Zinu, ka daudziem ir tā - ja obligāti jālas, atad grāmata ir neinteresanta. Arī skolā, ko stundās lasām. Visiem liekas neinteresanti, bet man bieži vien patīk.

Grāmatas nekādā ziņā nedrīkst vērtēt arī pēc noformējuma. Daudzi ierauga smuku grāmatiņu un domā, ka būs baigi labā, bet tik pat labi var gadīties tā, ka grāmata ir ļoti nekvalitatīva.

Vēl ļoti daudz uzskata, ka latviešu rakstniekiem vispār nav labu grāmatu. Tas ir saistīts ar to, ka latviešu grāmatas bieži rir obligātajā literatūrā.

Paldies, Dievam, man nav neviena no šiem aizspriedumiem. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazā peciņa
iesūtīt 18.08.2006 14:02
Raksts #22


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



Agrāk varbūt es necietu obligāto literatūru, bet pašlaik es cenšos viņu visu izlasīt, un sanāk lasīšana, jo ir patiešām interesantas grāmatas.

CITĀTS
Vēl ļoti daudz uzskata, ka latviešu rakstniekiem vispār nav labu grāmatu.
Bet ir, un ļoti daudz.

Pasarg, dievs, ja būtu jālasa GP, kā obligātā literatūra nav jālasa, jo es vnk neizlasītu, vot tā bija garlaicīga grāmata, manuprāt.

CITĀTS
Zinu, ka daudziem ir tā - ja obligāti jālas, atad grāmata ir neinteresanta. Arī skolā, ko stundās lasām. Visiem liekas neinteresanti, bet man bieži vien patīk.
Un vispār tas ir atkarīgs no tā, ar kādu attieksmi pieet. Ja tajā mirklī būs daudz ko interesantāku darīt, bakstīties, tad, protams, ka liksies viss garlaicīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bille
iesūtīt 30.08.2006 10:23
Raksts #23


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.08.04



pret obligāto literatūru kā tādu man nav aizspriedumi, bet diemžēl, gandrīz visas grāmatas ,kuras man ir ieteiktas, es vnk nespēju pabeigt līdz beigām.Viņas ir tiik garlaicīgas &vienveidīgas, ka nevar izturēt. protams ir izņēmumi, kā piem. "Anna No Zaļajiem Jumtiem", pēc kuras izlasīšanas, izlasīju arī pārējās "Annas".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flora
iesūtīt 30.08.2006 11:05
Raksts #24


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.07.06
Kur: vārtos tikko uzsnigušā sniedziņā...



nuu es taisni no obligaatas literaturas esmu atradusi arii dažas ļoti interesantas graamatas, vispar lasu ļoti daudz un ari aizspriedumu man pret šīm grāmatām par laimi nav... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
(sun)
iesūtīt 09.09.2006 10:03
Raksts #25


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.09.06
Dzejnieks 2009



Savaa zinjaa piekriitu aizspriedumi eksistee,tachu ja graamata ir laba tad viss ir ok... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 01.11.2006 13:55
Raksts #26


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Daudzas grāmatas, kas ir obligātajā literatūrā man patīk. Birka Obligātā lieteratūra neko nemaina.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 01.11.2006 15:46
Raksts #27


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



nju arii dazhas interesantas obl literatuuras graamatas, atkal aizspriedumi... getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 05.11.2006 21:39
Raksts #28


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Atceros tikai pāris neinteresantus un garlaicīgus darbus no obligātās lit.Pārsvarā bija interesanti lasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ievuks
iesūtīt 30.11.2006 11:11
Raksts #29


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.06



Katram ir tiesības izteikt savu viedokli, bet tas jau nepadara grāmatu labāku vai sliktāku, bet gan
ietekmē to cilvēku viedokli, kuri vēl nav šo grāmatu izlasījuši, jo uzskata, ja piemēram kaimiņam'
ši grāmata nepatika, man arī nepatiks. Šādiem cilvēkiem vienkārši nav sava viedokļa!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 03.02.2007 13:56
Raksts #30


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



Piekrītu ievukam. Vēl piebildīšu,ka tas tiešām ir populārs un "smadzenēs iekūņojies"aizspriedums,jo kam tad patīk,ja viņam kaut ko uzspiež darīt?!! Es tieši pateicoties obligātajai literatūrai sāku interesēties par grāmatām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariannita
iesūtīt 21.05.2007 08:37
Raksts #31


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.04.07



Arii man pret obligaato literatuuru nav nekaadu taadu milziigu aizspriedumu.
Tik varbuut skola vareetu tos sarakstus biki papildinaat ar taadaam interesantaam graamataam, kas varbuut arii nav atpalikušas par kaadiem paaris gadsimtiem wink.gif .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
svekris
iesūtīt 27.09.2007 22:44
Raksts #32


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.09.06



Obligāta literatūra - mezonīgas jautrības obejekts smile.gif
Princips vienkārš paņem rokās sarasktu pasakties ,ko jau esi lasījis , izvītro paliek 3/4 dzejas grāmatas un druska sviesta. 70% obilgta literatura (vismaz mana skola) ir autoru darbi ,kas obligati ir jaizlasa katram inteleganatam cilvekam. Piem . tādi garadarbi kā Meistars un Margarita.

p.s. mums ietecamās lit. sarakstā bija ar GP smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šausmiņa
iesūtīt 04.10.2007 20:11
Raksts #33


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: manis nav, tur ir citi.



Jau paši vārdi Obligātā literatūra atbaida. Ja kautkas ir obligāts tad tas būr neintersants, grūts un garlaicīgs. Bet atliek kaut ko aizliegt lai tas piesaistītu interesi.

Ja visu šo pasākumu nodēvētu par Ieteicamo literatūru, tad būtu mazāk protestu.

man gan nav nekādu iebildumu pret obligāto literatūru, tā reizēm ir garlaicīga, ja jālasa kāds no klasikas autoriem, bet ir arī ļoti intersantas grāmatas.

Kaut vai, piemērs - obligātajā literatūrā bija Orvela Dzīvnieku ferma. izlasīju. patika. paņēmu bibliotēkā arī Orvela 1984, nebiju vīlusies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ludiēna
iesūtīt 03.11.2007 11:29
Raksts #34


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.10.04
Kur: Necro zeme



Piekrīu Šausmiņai. Protams, ka obligātajā literatūrā ir grāmatas, kuras man nepatika, bet tas neradīja aizspriedumus kopumā pret visu obligāto literatūru. Daudzas grāmatas man ļoti patika. Labprāt tagad palasītu kādu darbu... Manuprāt, obligātā literatūra ir nepieciešama, citādi izmirs kultūras vērtība. Mēs neko nezināsim par latviešu darbiem...Nezinu, labprāt lasu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 04.11.2007 00:02
Raksts #35


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Man nav aizspriedumu pret obligāto literatūru kā tādu. Man ir, ja tā var teikt, aizspriedumi pret literatūru vispār, jo lielākā tās daļa ir nevērtīgs sūds.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_W_
iesūtīt 04.11.2007 01:42
Raksts #36


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.09.05



Katram uz literatūru ir sava gaume, ja kāds pasaka, ka viņam konkrētā grāmata liekas sūds, kas to var pārmest ? Un vsp man kaitina cilvēki, kas pārmet "fuj, fuj, tu tāds un šitāds un tik aizspriedumains" =] Neesmu nevienu cilvēku redzējis, bez aizspriedumiem. Kas domā, ka tāds ir - lai piesakās smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 04.11.2007 11:10
Raksts #37


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



pilnībā varu saprast ka visas grāmatas var likties suuds jo- pie joda, tā ir tikai grāmata.
jā kaut arī es nejēgā daudz lasu-neesu vēl nevienu ideālu grāmatu sastapusi
katrā kaut kas nav
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džezā tikai Meit...
iesūtīt 04.11.2007 11:54
Raksts #38


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.07
Kur: ārpasaulē



Vistrakākais ir tas, ja Tu lasi un Tev patīk, bet citi Tevi par to izsmej. "Tev patīk? Ak, Dievs, tev patīk?" Un tad izkliedz visiem kam vien var. Stulbums viens. Bet man patīk to lasīt. Es dažas labas grāmatas nekad nebūtu izlasījusi, ja nebūtu bijusi tāda obligātā literatūra.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kristiina
iesūtīt 30.11.2007 17:59
Raksts #39


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.07
Kur: Ogres raj.



Katram cilvēkam būs savs viedoklis par konkrēto grāmatu! Es uzskatu, kad mierīgi var pateikt, kad tā grāmata bija ne pārāk interesanta, bet nevajadzētu teikt, kad tā grāmata bija stulba, debīla, neizdevusies, jo vienmēr atradīsies kāds cilvēks ar citu viedokli, un viņam tā grāmata patiks! Pie tam katram raxtniekam ir savs stils, kādā viņš raksta grāmatas! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 29.05.2008 19:13
Raksts #40


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



ir jau tā, ka obligātā literatūra šķiet garlaicīga utt, jo tā ir obligāta. tas šķiet kā pienākums to lasīt, kā mocības starp daudzajiem mājasdarbiem, kā laika izšķiešana vasarā. bet īstenībā ir grāmatas no obligātās literatūras, kas man patika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 06:16