Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Aizspriedumi
Kanea
iesūtīt 09.11.2005 19:25
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: Nr.322.
Labākās miniatūras autore



Man radaas jautaajums - cik lielaa meeraa lasiitaaja viedokli iespaido ar lasiito darbu tieshi nesaistiitas lietas? Daudz ir naacies lasiit taadus veerteejumus kaa "stulba graamata, jo obligaatajaa literatuuraa". Manupraat, tas graamatu nepadara ne labaaku, ne sliktaaku (aizspriedums - obligataa literatuura = garlaiciiga, kaitinosha, neinteresanta u.tml.). Kaa domaajat juus? Vai tas ir aizspriedums vai nav? Un kaadi, juusupraat, ir visbiistamaakie aizspriedumi, veerteejot literatuuru?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Allegra
iesūtīt 09.11.2005 19:34
Raksts #2


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.01.05
Kur: Zem zvaigžņotas debess



Nu dazas graamatas no obligaataas literatuuras man patiik un dazhas nee..Ja graamata patiik tad patiik ja nee tad nee tam nav nekaada sakara ar obligaato literatuuru.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elanora
iesūtīt 09.11.2005 19:45
Raksts #3


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.05
Kur: Sēž pie datora



es domaaju, ka taadi aizspriedumi ir stulbi. labi, man neskiet, ka taas graamatas, kas ir obligaatajaa literatuuraa buutu loti interesantas- piem. "suunu ciema zeeni" man toch nepatika, bet ir tacu arii normaalas- kaut vai taa pati "anna no zalajiem jumtiem". vismaz man patiik. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
resella
iesūtīt 09.11.2005 20:41
Raksts #4


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.04
Kur: all lall lā./ kaut kur, kur nebiju domājusi nonākt...



par citiem es neko nevaru teikt, bet man nu galigi neiespaido tas ka gramata ir jalasa ari obligataja literatura. Kaut gan es uzskatu ka ir daudz interesantaku gramatu kuras vajadzetu iekljaut obligataja literatura, tomer reizem gadas ari kada interesanta...
man patiesiba ir aizspriedumi pret latvieshu raxtnieku gramatam, jo shkjiet ka neesmu vel izlasijusi nevienu latvieshu gramatu kura uz mani atstatu lielu iespaidu... blink_a.gif
varbut kads var ieteikt kadu? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
SilverShadow
iesūtīt 09.11.2005 21:22
Raksts #5


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.05
Kur: baseinaa..



Wisstulbaakie un biisatmaakie(?) aizspriedumi ir tie ka graamatas principaa ir stulbas... :// wnk kaitina taadi cilveeki kuri naw pat meegjinaajushi lasiit graamatas kuras winjiem patiktu bet wnk saka ka tas ir ````i... Cmon taa naw!!!! grin.gif un par obligaato literaturu runaajot...hmm nu man personiigi latvieshu literārā dailjrade (runaaju par romaaniem) newisai saista iznjemot dazhas graamatas taapee obligaataa literatuura mani arii neiepriecina bet tas ir tiiri individuaali...smile.gif Un cilveeki kas lasa taa nesaka wnk ir graamatas kuras aptiik un kuras nee... ")
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 09.11.2005 21:30
Raksts #6


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



jo kautkas ir slavenaaks, popularaaks, jo vairaak aizspriedumu par to nakas dzirdet ...
loti uzskatams piemeers ir HP.

par obligaato vai ieteicamo literatuuru gan vairs nav jaasatraucaas - neesmu dzirdejusi ka taada vairs pastaaveetu ...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eiše
iesūtīt 09.11.2005 21:44
Raksts #7


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.05
Kur: Kur teka Daugava līčotiem krastiem



Njā - man ir pašlaik tā patiešām ir patikusi tikai viena grāmata, kas bijusi (un ir) obligātās literatūras sarakstā - un to es arī ieteicu celebrity zemāk! smile.gif

CITĀTS(celebrity @ 09.11.2005 20:41) *
varbut kads var ieteikt kadu? smile.gif


Aleksandrs Grīns - "Dvēseļu Putenis"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 09.11.2005 21:46
Raksts #8


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



neslēpshu, ka biezhu sūkstos atkal jālasa kaut kāda obligātā literatūra, bet parasti man tā iepatīkas! Vispār nav bijusi neviena obligātā, kuru es būtu lasījusi ar 0 patiku, man tā liekas smiešānās par grāmatu. mnan ļoti patika gan tas pats vecais labais ''Lāčplēsis'' gan ''Cilvēki laivās" un vēl arī kāda cita (ātrymā neatceros)
bet piekrītu aizspriedumi ir.....kaut galvenokārt nepamatoti...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 09.11.2005 22:18
Raksts #9


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Nu, nezinu, kaut kā jau parasti uzticos kritiķu viedoklim huh.gif . Aij, patiesībā ir tā -- ja man ir zināms [jau iepriekš] grāmatas autors, ja man šo grāmatu iesaka paziņas, kam uzticos, tad būs vienalga, ko par to saka kritiķi. Grāmatas vairāk vai mazāk izvēlos intuitīvi -- vienkārši sajūtu rolleyes_a.gif . Citu viedoklim ticu tikai tad, ja zinu, ka ar šiem cilvēkiem man ir līdzīgas gaumes [skaidrs, ka visos paziņās un kritiķos neklausos silent.gif].
Obligātā literatūra skan tik šausmīgi, ka tiešām man nekad nav ar patiku nācies izlasīt nevienu grāmatu no tās saraksta. Varbūt tāpēc, ka parasti arī iesaka kaut kādus ķieģeļus vai smagus darbus :\ ? Nepatīk, ka kaut ko uzspiež [principā].
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 10.11.2005 08:59
Raksts #10


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Pamatā jāpiekrīt tam, ka aizspriedumi par obligāto literatūru ir. Un tomēr tie man šķiet saglabājušies no padomju laikiem, kad bieži vien nācās lasīt neinteresantu padomju literatūru. Pašlaik tomēr obligātā literatūra ir kļuvusi daudz daudzveidīgāka, kaut gan aizspriedums par to, ka viss kas ir obligātā literatūra ir neinteresants un garlaicīgs, ir saglabājies. Tomēr nevar velt visu uz aizspriedumiem, galu galā vārdiņš obligāts vienmēr ir izraisījis tādu kā nepatiku. (par laimi pēdējā laikā vairs nav īpaši gadījies dzirdēt par obligāto literatūru skolās)
Nu jā un kā jau Žanete minēja tad HP ir viss uzskatāmākā grāmata pret kuru ir aizspriedumi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 10.11.2005 09:26
Raksts #11


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Nu tas par to, ka obligātā literatūra ir vienāds ar garlaicīgu grāmatu, izklausās pēc aizsprieduma. Jo īstenībā tā nemaz nav, pati joprojām dažas obligātās literatūras grāmatas pārlasu vairākas reizes.
Par diezgan bīstamu aizspriedumu uzskatu, piemēram tādu, ka - šitais autors sarakstījis to un to, un tāpēc visas viņa grāmatas ir tādas un tādas un tad nemaz nav vērts lasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
echo3
iesūtīt 10.11.2005 09:32
Raksts #12


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.08.04
Kur: Nu jā, - pašlaik pie datora
Klusais censonis



Manuprāt, ir aizspriedumi pret visu, kas ir obligāts. Vienmēr tā ir bijis - ja kaut ko uzspiež, tad rodas pretestība. Starp citu, padomju laikos arī iemesls bija tieši tas pats, nevis tas, ka daļa lasāmās literatūras bija "ideoloģiski pareiza". Tā "pareizā" literatūra vairumā gadījumu bija atlasīta interesanta. Toties tā, ko varētu nosaukt par Literatūru (ar lielo burtu) nepavisam nebija piemērota bērniem - tā visa ir pieaugušiem cilvēkiem domāta. Protams, ka bērniem viņa ir garlaicīga! Dabiski!
Te pieminēja "Sūnu ciema zēnus" - mūsdienās arī tā pilnīgi noteikti ir grāmata pieaugušajiem. Lai viņu pilnībā izbaudītu, ir ļoti daudz kas jāzina - lietas, kas Upīša laikos bija ikdiena, bet tagad vairs nav.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Puķu elfs
iesūtīt 10.11.2005 13:00
Raksts #13


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.10.05
Kur: Starp sākumu un beigām.



Jā, atceroties skolas gadus, neizbēgami jāatceras arī obligātā literatūra, kā arī nepatika pret to. Vairāk vai mazāk, bet es to lasīju, par to tika rakstīti sacerējumi, veidotas diskusijas. Tomēr nekādu sajūsmu manī šie literārie darbi neizraisīja. Bet, kad skolas gadi bija aiz muguras un nekas vairs nebija obligāts, ļoti daudzus no šiem darbiem ar baudu pārlasīju, kā arī izlasīju daudz ko tādu, par ko literatūras stundās necienīgi izteicos. No tā visa jāsecina, ka visa tā nepatika ir mūsu galvās, kā jau šeit ir minēts, aizspriedumu veido vārdiņš "obligāts".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cilvēks
iesūtīt 11.11.2005 23:13
Raksts #14


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.05
Kur: Latvija, visbiežāk Rīga



Obligātā literatūra man nekad nav atšķīrusies no parastas daiļliteratūras - grāmata jau vien ir.Bet lielu "ieguldījumu" devuši arī skolotāji, kas parasti neapdomīgi izspļauj: "Nu šī jau ir obligātā literatūra, es jau zinu, ka jums nepatiks, bet būs vien jāizlasa!" Kad šitā pasaka, tad nav brīnums, ka nevienam negribas to grāmatu pat sameklēt, kur nu vēl mocīties un lasīt.
Jā, obligātās literatūras nosaukums jau vien uzdzen šermuli. Obligāts ir tas, kas man nepatīk. Ir obligāti no rīta jāceļas, jāmācās, jādara šitais un tas un tad vēl Jālasa Obligātā literatūra.. Bet man tas īpašas grūtības nesagādā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
MooN fLoWeR
iesūtīt 12.11.2005 21:22
Raksts #15


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.10.05



Parasti mani klasesbiedri aprunaa obligaato literatuuuru.. Es neaprunaaju, tachu man vinja arii nepatiik.. To meer neaprunaaju, jo skolotaaji censhas prieksh mums.... MEes lasam prieksh sevis, nevis prieksh skolotaajiem. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Heiliona
iesūtīt 12.11.2005 22:46
Raksts #16


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.05
Kur: cenā



Es domaaju, ka vaardi stulba graamata neko neizsaka!!! Jaa varu piekrist, ka skolaa liek lasiit arii neinterisantas graamatas ( par laimi man peedeejos gados nav obligaataa literatuura). Ja kaads pasaka, ka graamata ir stulba un vinjam pajautaa kas bija stulbs biezhi vien cilveecinjsh nevar atbildeet! Luuk taa... Labaak nesakiet neko sliktu, ja neesat apbrunjojushies ar kaut kaadiem argumentiem grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 05.12.2005 17:16
Raksts #17


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



Manuprāt, aizspriedumi vispār kā tādi ir dumi.. bet nu, manuprāt, visstulbākais aizspriedums ir tas, ka grāmatas lasīt nav forši, tas nerullē&nav kruti grin.gif vo tas ir debīli
&vēl ja spriež pēc grāmats autora tautības, rases, dzīvesvietas u.c.


cik atceros man obligātā literatūra bija liela problēma grin.gif &man vienmēr likās, ka obligātās literatūras grāmatas ir dumas&````iskas grin.gif (izņemot vinniju pūku happy.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Simple Girl
iesūtīt 05.12.2005 18:28
Raksts #18


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



manuprat tas ir aizspriedums! daudzi nelasa lai tikai paraditu cik shie forshi laughing.gif nez man liekas ka obligata literatura rulle!!! grin.gif laughing.gif vienkarshi tu lasi prieksh sevis un gusti daudz ko labu no gramatam...
nez man patiesi kaitina tie aizspriedumi - obligata literatura garlaiciga (nu labi dazhreiz ari ir) stulba, neforsha utt. - daudzi tp saka jo nekad nav pat meginajushi lasit..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 20.07.2006 12:23
Raksts #19


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Grūti pateikt. Es vienmēr esmu domājusi, ka secinājumi jāizdara pašam, nevis jāklausās ko saka citi.
Kas der vienam, neder otram. Protams, reizēm manu viedoklis ir iespējams iespaidot.
Tākā es cenšos būt par cilvēku, kas nav aizspriedumains, tad man ir vienalga vai grāmata ir, vai nav obligātajā literatūrā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 13.08.2006 15:26
Raksts #20


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



CITĀTS(anonymus_II @ 09.11.2005 20:25) [snapback]504811[/snapback]

Man radaas jautaajums - cik lielaa meeraa lasiitaaja viedokli iespaido ar lasiito darbu tieshi nesaistiitas lietas? Daudz ir naacies lasiit taadus veerteejumus kaa "stulba graamata, jo obligaatajaa literatuuraa". Manupraat, tas graamatu nepadara ne labaaku, ne sliktaaku (aizspriedums - obligataa literatuura = garlaiciiga, kaitinosha, neinteresanta u.tml.). Kaa domaajat juus? Vai tas ir aizspriedums vai nav? Un kaadi, juusupraat, ir visbiistamaakie aizspriedumi, veerteejot literatuuru?



Tie ir aizspriedumi. Ne visas obligātās literatūras grāmatu sarakstā iekļautās grāmatas ir tik garlaicīgas. Vajag lasīt tikai tās, kuras ieinteresē, nevis tās, no kurām nekas atmiņā nepaliek. TUrklāt, kurš tad izsekos vai tu to grāmatu esi lasījis vai nē. Dažbrīd pat skolotāji aizmirst.
Turklāt - šīs grāmatas mūs kaut kādā veidā padara par inteliģentākām personām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 07:36