Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Par noveli ''Nāves Ēnā ''
maksligais_intel...
iesūtīt 18.02.2005 21:16
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04
Kur: Riga



Tātad izlasīju šo noveli.
Tiešām ļoti emocionāls stāsts.
Zinu, ka ir arī filma, bet neizdevās to noskatīties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
6 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Ledene
iesūtīt 18.02.2005 21:25
Raksts #2


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Es esmu redzējusi tikai filmu ! Bet par pašu noveli - nu, tā jau ir, ka kaut kā reti kuram patīk lasīt vecos latviešu rakstnieku darbus... būs jau gan kādreiz jāsaņemas grin.gif !
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rowzee
iesūtīt 18.02.2005 21:37
Raksts #3


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04



O jā, jau vairākārt esmu teicis, ka, manuprāt, šis ir labākais darbs, kas atrodams skolas literatūras grāmatās. Šajā novelē ļoti spilgti tiek parādīta dažādu cilvēku īstā daba, nonākot bezizejas situācijā, tāda psiholoģiska drāma uz ledus. Beigas ir ļoti labi uzrakstītas, dramatisms sasniedz savu kulmināciju īsi pirms beigām. Vienīgi, man nedaudz nepatika, kā uzrakstīts pats noveles sākums, lasot rodas tāda flegmātiska vienaldzības sajūta.

P.S. Arī filma nav mazāk emocionāla.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maksligais_intel...
iesūtīt 18.02.2005 21:45
Raksts #4


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04
Kur: Riga



Tvixy o jā piekrītu. Nevis par Upīti, bet par to, ka dažreiz latvju darbi ir tā teikt vienmuļi.

rowzee piekrītu. Man patika, ka tik dažādi cilvēki salasījās un kā bija attēlotas viņu savstarpējās attiecības.
Tamdēļ tā arī ir novele. Stāsts ar spraigu sižetu un negaidītu atrisinājumu beigās.
Starpcitu man likās galīgi negodīgi ,ka uz ledus palika GRintāls, jo tieši dēļ viņa viņi visi emocionāli nesabruka, un tieši viņa dēļ nenotika tas ķīviņš starp Zaļģi un Birkembaummu.

P.S Kāds bija jūsu mīļākais tēls ?
Man Birkenbaums .. interesanti kāds viņš filmā bija attēloc shifty_a.gif

Šo rakstu rediģēja ancfiend: 18.02.2005 21:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Apolons
iesūtīt 18.02.2005 21:47
Raksts #5


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.02.05
Kur: Nīkšna miklā pagraba stūrī?



es arī esmu lasijis Nāves Ēnā un tiešām ļoti emocionāls gabals, ja vien piedabū to izlasīt. Visu cieņu latviešu rakstniekiem! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
black_angel
iesūtīt 18.02.2005 21:49
Raksts #6


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.09.04
Kur: braalja gulta :P



nee upiitim iisteniibaa nau ne vainas, protams, kaa jau visiem autoriem, ir arii dazhi pabriesmiigi darbi, bte kopsh taas vasaras, kad man laukos nu pilniigi nebija ko dariit un es saaku lasiit upiisha kopotos rakstus, saaku vienju cieniit... par naaves eenaa gan mani kaut kaa nepiesaistiija, manupraat nedaudz paarspiileeti
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ice-girl
iesūtīt 19.02.2005 12:37
Raksts #7


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.12.04
Kur: domās nepārtraukti esmu mīļajā Dailītē ^^



"Nāves ēnā" lasīju pirms pāris gadiem (skolā vajadzēja)... man patiesībā patika... unsure.gif bet varbūt derētu atsvaidzināt savu atmiņu un k-kad pārlasīt... huh.gif unsure.gif
par filmu - bij labi... un ja vēl k-kur izlasa kā tā filma uzņemta... laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Donna
iesūtīt 19.02.2005 15:58
Raksts #8


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.05
Kur: Sapnjoju par pawasari...



Sho noweli neesmu lasiijusi , bet skolaa skolotaaja literatuuraa mums lasiija kautkaadus fragmentus...
Beediigs staasts...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maksligais_intel...
iesūtīt 19.02.2005 17:04
Raksts #9


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04
Kur: Riga



Īstenība iesaku izlasīt wink.gif

Angel un, kas tur bija pārspīlēts ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
re@liste
iesūtīt 19.02.2005 17:17
Raksts #10


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.05
Kur: rīga



njaa es esmu vinju lasiijusi, bet filmu gan redzeejusi neesu...(diivaini ne?) ljoti emocionaals... beigas uznaaca neliels raudiens.....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aFēra
iesūtīt 19.02.2005 19:18
Raksts #11


Universālais kedmāsters
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.04
Kur: skype



Tiešām skumja un emocionāla novele... Esmu izlasījusi to gan skolas grāmatā, gan vispār visu stāstu lasījusi. Filmu gan ne. Sērīgi, protams. Cilvēks gatavs ēst zirgu, pusjēlas zivis dzert svešas asinis...
Žēl, protams, ka uz ledus gabalapalika tieši TAS cilvēks, bet... autoram nepavēlēsi. Kā viņš raksta tā arī būs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazā peciņa
iesūtīt 20.02.2005 00:09
Raksts #12


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



Ja jau atbildu - esmu lasījusi.
Kad man bija kādi septiņi vai astoņi gadi - māsai vajadzēja rakstīt domrakstu par šo noveli. Viņa piespieda mani izlasīt un uzrakstīt. Toreiz lasot nekādu emociju man nebija, es pat nesapratu, ka kāds tur paliek un nomirst, pat par to asiņu ēšanu nesapratu, bet tagad, kad skolai vajadzēja lasīt, diezko nepatika tās vietas, kad ēda asinis, kas tāds tur bija.
Tādi stāsti, vai kas tas ir, man diezko nepatīk. Ar nelaimīgām beigām. Bet viemēr jau ir laimīgas beigas - reizi pa reizēm kādas izmaiņas.
Draudzība, nodevība.

Ko mēs no šīs noveles iegūstam?
Nevajag bļitkot smartass.gif .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
black_angel
iesūtīt 20.02.2005 11:55
Raksts #13


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.09.04
Kur: braalja gulta :P



anc, varbuut es nesaprotu sho "bargo dziives iisteniibu" bet shaubos, ka taa arii dziivee notikt, tas ir diez vai kaads kaadam dotu dzert savas asinis, ja vinji veel nupat kaa bij reaali ienaidnieki... ai nu vispaar nez...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maksligais_intel...
iesūtīt 20.02.2005 14:50
Raksts #14


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04
Kur: Riga



Man šķiet, ka Kārlēns ar Birkenbaumu nebija ienaidnieki huh.gif . Viņi bija tā teikt ''sabiedrotie'' uz tā ledus gabala.
Starpcitu man ļoti bija zēļ tos zirgus crying.gif viņiem gan nepaaveicās. Dēļ tā, ka bija pārāk smagi ir nolemti nāvej pinch.gif
Īstenība to, ka uz edus gbaala palika Kārlēns, Grintāls un vēl tas vecais var spriest divejādi, jo neviens nebija rakstījs, ka viņi nomirst. Varbū beigu beigās viņus tomēr izglāba.
Bet pēc visa noprot ................................
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eziic_miglaa
iesūtīt 21.02.2005 13:40
Raksts #15


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 23.02.04
Kur: miglaa runaajoties ar balto zirgu... vai arii pie laaciisa skaitot zvaigznes, eedot ievaariijumu un dzerot teeju... vai arii raadot puucei celu uz attieciigo kliiniku...



ja uz ledus buutu palikusi citi triis tad visam staastam zustu jeega un tas paarveerstos par holivudisko varonstaastu ar varoni un happyend (veel tikai vajadzeetu tad izraadiites, ka kaarleens aptiesiibaa ir meitene, kas nejeegaa samiileejusies sajaa avronii un grib iet ar vinu kopaa zvejot...)

un arii galvenie raksturi zaudetu jeegu, taapat kaa zustu ticamiibas moments.

un saadaas bezizejas situaacijaas attieciibas mainaas ne stundaam bet minuuteem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 21.02.2005 14:12
Raksts #16


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



Hm.... man šis darbs patiesi riebjas, kaut arī tas uzrakstīts vienkārši spīdoši un emocionāli. Man šis darbs riebjas principa pēc... 1. Man nepatīk atmosfēra un settings.... 2. Man principā nepatīk traģēdijas 3. Man spieda viņu lasīt skolā... mad.gif 4. Man vispār ir zināma fobija no latviešu veco rakstnieku darbiem... nu nepatīk man vienkārši...

Bet darbs ir patiesi vērtīgs! Un dziļš. Bet uzrakstīt tādu varētu tikai ar depresiju un šizofrēniju sirgstošs cilvēks... Nu tā kā vairums latviešu rakstnieku un dzejnieku, kas nebija īsti veseli... bet darbi viņiem tomēr IR vērtīgi un joprojām mācību programmas topā... kaut gan man pēdējā laikā iezogas doma, kas tas tikai tāpēc, ka nekā cita nabaga latviešiem jau vispār nav ko mācīt par saviem rakstiekiem kā Rainis, Zaļā zeme, visādi šausmīgi ziepjoperu romāni (nu tur pazudušais dēls, Mērnieku laiki). Man piemēram no visa šitā vēmiens nāk, kaut arī esmu īstens latvietis sirdī.

Nu labi, sasviestoju savu domu galīgi.... the point is – man nepatīk! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maksligais_intel...
iesūtīt 21.02.2005 21:28
Raksts #17


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04
Kur: Riga



CITĀTS
Bet uzrakstīt tādu varētu tikai ar depresiju un šizofrēniju sirgstošs cilvēks...

shitas man patika laughing.gif . Bet isteniba tieshi shadu autoru darbus ir interesantax lasit.
UN tatad, ka sapratu tev nepatika shis stasts, tamdelj, ka nebija happy end ?

Šo rakstu rediģēja Roviela: 22.02.2005 08:46
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rowzee
iesūtīt 21.02.2005 22:02
Raksts #18


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04



CITĀTS(ancfiend @ 21.02.2005 21:28)
UN tatad, ka sapratu tev nepatika shis stasts, tamdelj, ka nebija happy end ?
*

Ir principiāla atšķirība starp cilvēku, kam vienkārši nepatīk traģēdijas un cilvēku, kam pat traģēdijās pietrūkst happy end.

Šo rakstu rediģēja rowzee: 21.02.2005 22:07
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 27.02.2005 16:59
Raksts #19


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



pagaajusho gad lasiijuju...
jasaka ka bija laba. protams ka beigaas palika jautaajums vai vinji izdziivoja un tadaa garaa, bet ir lietas ko autors atsaaj nezinjaa titas.
loti izteiskmgi bija aprastiiti personaazi un vinju reakcijas.

nuja - esmu meedzu iedzilinaaties un pardziivot lidzi un shii novele mani patiesi aizrava
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tirkiiZza
iesūtīt 27.02.2005 17:49
Raksts #20


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.02.05



Šī novele mums pirms gada bija jālasa literatūras stundās,pēc tam mājās jātaisa kāda personāža raksturojums.Pati novele man likās traģiska,visai aizgrābjoša ar izcili sakāpinātām beigām.To izlasot,man radās visai negatīvas emocijas gan par tur valdošo bezcerību,gan saspringtību cilvēkos un nolemtību,bet šim darbam piemīt kāda ļoti pozitīva īpašība-tas liek cilvēkam domāt!
Novele ir patiesi izcila..
lai gan neesmu veco rakstnieku piekritēja,iesaku izlasīt_tas,ka domas dalās,ir tikai pozitīvi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

6 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 13:54