Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> Severus... lūdzu...
eyedam
iesūtīt 22.07.2005 10:37
Raksts #1


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Dieva dēļ, Dumidor, tu taču esi grifidors!

Vairākas dienas pēc grāmatas izlasīšanas es par to īpaši nedomāju, neko necentos saprast vai analizēt. Vienkārši ļāvu norimt uzbudinājumam un informācijai nosēsties. Tāpēc nesen skowij-snowij pateiktā norāde man bija kā mazs pārsteigums (un, es gribu ticēt, tikai tāpēc, ka es par to nebiju padomājis).

Proti, ko Dumidors pirms savas nāves īsti lūdza Strupam? Pirmais, kas man iešāvās prātā un pie kā es sākumā arī paliku, bija lūgums nenogalināt. Acīmredzot tas tikai pierāda, ka es nebūtu grifidors. smile.gif Nu, katrā ziņā man tik ļoti likās, ka Dumidors tajā vietā lūdza sevi nenogalināt, ka es pat biju gatavs norādīt uz to kā uz uzrakstītu faktu. Un tāpēc mani ļoti izbrīnīja skowij izteikums, ka viņš lūdza sevi nogalināt!

Kad es attapu, kas grāmatā bija rakstīts īstenībā, un sāku domāt, jāatzīst, ka Dumidors patiešām diez vai būtu lūdzies sevi nenogalināt. Kaut vai tāpēc vien, ka viņš ir grifidors un pietiekami drošs un lepns, lai to nedarītu. Ja nu gadījumā tā tomēr bija, tad varbūt tāpēc, ka viņa palikšana dzīvam bija tieši saistīta ar kaut ko (kādu) citu, un faktiski viņš lūdza nenogalināt sevi kaut kā (kāda) cita dēļ.

Tomēr es arī tikai ļoti negribīgi varētu piekrist, ka viņš lūdza sevi nogalināt. Es tādā lūgumā neredzu nekādu jēgu. Tā varētu būt kaut kāda pārgalvīga spīts, kas Dumidoram nu nekādi nevar būt raksturīga. Vai, ja Dumidors zināja par Strupa veikto zvērestu, tad Severusam tāpat nebija izvēles.

Tāpēc galu galā jāsāk domāt, ka tas varētu būt bijis tieši ar profesora nāvi nesaistīts lūgums. Bet kādā gadījumā gan upuris kaut ko varētu lūgt savam slepkavam? Vai nu ir palikušas kādas neizpildītas saistības, kuras Strups nevar neņemt vērā pat pēc Dumidora nāves, vai arī Strups joprojām ir palicis uzticīgs Fēniksa ordeņa spēkiem (vai labāk – nav tos līdz galam nodevis) un apņēmies (varbūt negribīgi vai ne līdz galam – citādi neko nevajadzētu lūgt) kaut ko, sarunādams ar Dumidoru.

Varbūt viņš lūdza pasargāt Hariju? Katrā ziņā, ir norādes, ka līdz šim Strups to bija darījis. Varbūt lūdza palīdzēt Harijam Voldemorta iznīcināšanā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Memoria
iesūtīt 23.07.2005 11:07
Raksts #21


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.02.04
Kur: Tur kur tu vismazāk to gaidi



Njuss, Sneipam tik tieshaam nebija izveeles - vinjam vajadzeeja nogalinaat Dumidoru, citaadi pasham buutu vaax,

CITĀTS
Man ir tāda nelāga sajūta ka Severuss tomēr izrādīsies labs,bet atkarībā no apstākļiem vai nu Harijs viņu jau būs nogalinājis vai arī tāpat nekad viņam nepiedos unsure_a.gif


Njaa, diemzjeel man ar liekas ka taa buus sad.gif
Harijs arii agraak ir bijis nedaudz idiotisks, un shaubos, vai shoreiz bus k-kas kas vinju apturees nogalinaat Sneipu..

Jaatziimee, ka man ari liidz peedeejam briidim likaas, ka Sneip vareetu nebuut nogalinaajis Dumidoru, bet gan iedzinis, k-kaadaa miegaa, bet lajkam jaw tas naw iespeejams, jo citaadi Sneips pats buutu beigts huh.gif

Joprojaam esmu paarliecināta ka sneip ir labais tongue.gif cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
*RONS*
iesūtīt 23.07.2005 20:47
Raksts #22


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.07.05
Kur: Rīga



Ir versija ka Sneipu un Hariju saista tā sauktais dzīvības parāds,kas pārgājis no Džeimsa uz Hariju,līdz ar to parādās dažādas spekulācijas par to ka Sneips beigās ziedos sevi lai glābtu Hariju. Bet vai gadījumā Sneips to parādu neatmaksāja jau pirmajā daļā? Vismaz DD kautko tādu teica - ka viņš jutīšoties nolīdzinājis parādu un varēs mierīgi nīst Džeimsa piemiņu.

Kā viss šitais izklausās?? unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 23.07.2005 21:41
Raksts #23


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



CITĀTS
Ir versija ka Sneipu un Hariju saista tā sauktais dzīvības parāds,kas pārgājis no Džeimsa uz Hariju


Umm... kas tas par parādu?? unsure_a.gif Vienīgais Severussa sakars ar Hariju ir taads ka Harija tēvs (Džeimss) jaunībā ņirgājās par Strupu visos iespējamos veidos....

Vēl jau var būt tāda versija, ka Strupam jaunībā patika Lilija, bet viņs bija pārak lepns, lai to atzītu. Tāpēc beigās Severuss attapsies un tiešām ziedos sevis savas zudušās mīlestības vārdā.. (Kaut gan es vispār neatceros, ka kaut kur būtu minēts, ka Strupam ir bijušas draudzenes silent.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
*RONS*
iesūtīt 23.07.2005 21:50
Raksts #24


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.07.05
Kur: Rīga



CITĀTS(-=RonS=- @ 23.07.2005 21:41)
Umm... kas tas par parādu??  unsure_a.gif Vienīgais Severussa sakars ar Hariju ir taads ka Harija tēvs (Džeimss) jaunībā ņirgājās par Strupu visos iespējamos veidos....
*

Tas laikam bija trešajā grāmatā...nu tad kad Siriuss joka pēc aizsūtīja Severusu uz Shrieking Shack kur tobrīd atradās par vilkati pārvērties Lupins. Džeimss saprata ka nu ir vāks,skrēja viņam pakaļ un knapi apturēja. Vismaz Dumidors to nosauca par dzīvības glābšanu.

Tas par Liliju un Strupu ir interesanti, tādu es vēl nebiju dzirdējis...lai gan šaubos ka Severusam Lilija varētu patikt viņa pārliecības dēļ - viņa taču bija D-asine and stuff...

Šo rakstu rediģēja *RONS*: 23.07.2005 21:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 23.07.2005 22:01
Raksts #25


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



CITĀTS
Tas laikam bija trešajā grāmatā...nu tad kad Siriuss joka pēc aizsūtīja Severusu uz Shrieking Shack kur tobrīd atradās par vilkati pārvērties Lupins. Džeimss saprata ka nu ir vāks,skrēja viņam pakaļ un knapi apturēja. Vismaz Dumidors to nosauca par dzīvības glābšanu.


Būs jāpāršķirsta treša grāmata, laikam esmu piemirsis silent.gif

CITĀTS
Tas par Liliju un Strupu ir interesanti, tādu es vēl nebiju dzirdējis...lai gan šaubos ka Severusam Lilija varētu patikt viņa pārliecības dēļ - viņa taču bija D-asine and stuff...


Ne nu tas jau ir tiaki pieņēmums. Lai gan arī Severuss bija D-asinis, bet viņs centā to rūpīgi slēpt. Turklat Strupam un Lilijai bija viena izcili laba kopīga īpašība. Viņiem abiem patika Miksūras smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Memoria
iesūtīt 24.07.2005 11:10
Raksts #26


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.02.04
Kur: Tur kur tu vismazāk to gaidi



Skwii, labaas idejas te jums naak praataa, briinos veel, ka neviens nav iemineeejies par iespeeju, ka Sneips ir Harija teevs laughing.gif
Reaali, es uzskatu, ka Sneips neko nebija paraadaa Dzjeimsam, kaa jau vinsh teica 3 graamataa "Ja joks buutu izdevies Dzjeimss buutu izsleegts no Cuukkaarpas"
Un pat ja vinsh jutaas paraadaa Dzjemisam - cik reizes vinsh jaw ir izglaabis Harija dziiviibu? vismaz 2 tongue.gif
Skwii, man patika ideja, par to, ka Sneipam Lilija ir patikusi, reaali iemesls kaapeec Voldemorts, teica, ka Lilijai nebija jaamirst, vareetu buut, ka Sneips vinjam k-ko luudzis, k-kaadaa sakaraa.. nu nez, tas lajkam paaraak neticami rolleyes_a.gif
Vispaar, peec visa lasiitaa, man saak likties, ka Harija teevs nebija diez ko laps cilveeks..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
*RONS*
iesūtīt 24.07.2005 12:52
Raksts #27


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.07.05
Kur: Rīga



CITĀTS(!Harpy! @ 24.07.2005 11:10)
Skwii, labaas idejas te jums naak praataa, briinos veel, ka neviens nav iemineeejies par iespeeju, ka Sneips ir Harija teevs  laughing.gif
*

Nu tas būtu tāpēc ka:
1) Mēs sasodīti labi zinām kas ir Harija tēvs (ja vien Severuss nav Džeimsa pazudušais identiskais dvīnis or something)
2) Tas ir Harijs Poters nevis Hameleonu Rotaļas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 25.07.2005 08:22
Raksts #28


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Strups pret Strupu.
Divi pretēji viedokļi par profesoru.

Sliktais Strups.

Severuss Strups nogalina Dumidoru, lietojot "Avada Kedavra", vai var būt vēl lielāka liecība par sliktu viņam.
Kādreizējs Voldemorta piekritējs, jauktasiņu nīdējs un nāvēdis vienmēr būs un paliks Voldemorta piekritējs, jauktasiņu nīdējs un nāvēdis.
Viņš ir meistars zinībās par sava prāta noslēgšanu no ārpasaules. Tātad, praktiski nav iespējams saprast, vai viņš melo.
Par spīti Strupa uzticamībai Dumidors regulāri neuztic viņam mācīt aizsardzību pret tumšajām zintīm. Pēdīgi viņš iegūst šo darbu. Un, kas notiek?
Dumidors ir sacījis, ka "būdams gudrāks par dažu labu" tomēr pielaiž kļūdas, kas arī ir "attiecīgi lielākas". Uzticēties cilvēkam, kas viņu iepriekš ir nodevis, vai tā nav kļūda. - MK.

Labais Strups.

Strupam nākas izdarīt izvēli klasiskā dubultaģenta situācijā: dari vai mirsti. Ja viņš pasargātu Dumidoru, tad tiktu atmaskots, kā Ordeņa aģents. Tāpēc viņš ir spiests nogalināt Cūkkārpas vadītāju, lai turpinātu izspiegot Voldemortu Fēniksa ordeņa labā.
Dumidors pats ir lūdzis, lai Strups šādā gadījumā nerūpējas par viņu. Sava dzīvība viņam nekad nav rūpējusi!
Pat uztaustījis Hariju, Strups atgādina viņam "turēt savu muti ciet un prātu noslēgtu". Kā viņš to ir Harijam iepriekš mācījis. Strups vienmēr cenšas glābt Hariju, lai kā viņam šis puisis nepatīk. Viņš aptur pat nāvēžus, sakot, ka Harijs jāpataupa Voldemortam.
Dumidors viņam "pilnīgi uzticas." - Paul Katz.


Šādus pretējus viedokļus var lasīt žurnālā Entertainment Weekly.

Kas vēl runā par labu Strupam. Varbūt kāds vēl atceras, cik pašaizliedzīgi Strups gatavo zāles Vilksonam, lai tas vieglāk pārciestu savas vilkača dienas. Kā Strups cenšas pasargāt Hariju no Sīriusa, ko iedomājas par noziedznieku esam. Un, ja nu tiešām Dumidors juta, ka viņa dienas tāpat ir skaitītas, tad lai labāk viņš iet bojā, nevis atmasko savu aģentu ienaidnieka nometnē. Varbūt izšķirošajā kaujā Strups var izrādīties vienīgā Potera cerība, kas īstā brīdī sniedz palīdzīgu roku.
Bet no otras puses, DADA jeb Aizsardzības pret ļaunajām zintīm pasniedzēji nekad nav labie vai īsti labie. Pat Vilksons tikai laimīgas sagadīšanās dēļ nenogalina mūsu trio. Reizēm viņi ir komiski. Bet nepatikšanu no viņiem ir vairāk. Vai ievērojāt, kā angliski skan šī priekšmeta abreviatūra (Defence Against the Dark Arts) - "tētis", cilvēks, kuram ir jāaizsargā tevi pret visu ļauno. Tas, kas zina Roulingas biogrāfiju, zina arī to, kādas viņai ir bijušas sarežģītas atiecības ar tēviem: savu tēvu un sava pirmā bērna tēvu. Viņas tēvs zināmā mērā viņas acīs paliek viņas mātas un tās piemiņas nodevējs. Pirmais vīrs - karstasinīgs, nemotivēts greizsirdis, kas sita savu sievu.
Roulingas acīs praktiski visi, gandrīz visi, kas sāk mācīt DADA, ir ļaunie. Tas ir kā spriedums, un Strups nonākot šajā amatā kļūst ļaunais.
Ir dzirdēti spriedumi, ka Roulingai visi tēli ir, vai nu labie, vai sliktie. Tā nu gan tas nav... Vai varbūt tomēr ir?
Manuprāt tas ir kas sarežģītāks. Varbūt, ka tuvāks dzīvei. Ir labi cilvēki, kas apstākļu sagadīšanās dēļ var pastrādāt ļaunas lietas, un ir ļauni cilvēki, kas tādas pat sagadīšanās dēļ var savā dzīvē neko ļaunu neizdarīt, jo tas, vai cilvēks ir labs vai ļauns, parasti parādās ekstremālās situācijās. Tādas situācijas dzīves laikā var nemaz arī nebūt. Varbūt, ka tu visu mūžu nodzīvo ar draugiem, kas gatavi tevi atbalstīt niekos, un viss ir labi, bet pēkšņi rodas situācija, ka glābjot tevi, nākas ziedot personīgo labklājību un... izrādās, ka draugu tev nemaz arī nav.
Lai nu kā arī nebūtu, man liekas, ka Strups ir tāds sarežģīts tēls, kas pēdējā romānā mums vēl var sagādāt kādu pārsteigumu. Man būtu žēl, ja Roulinga ar sesto romānu viņu jau ir norakstījusi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Victor Krum
iesūtīt 25.07.2005 12:48
Raksts #29


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



Izlasot interviju ar Roulingu es vairs neesmu tik pārliecināts par to ka Strups ir labais, kā man likās pirms tam. Intervijā tiek apskatīta Dumidora pārlieku lielā uzticēšanās cilvēkiem un tieši tas man liek aizdomāties, ka Strups, iespējams, tomēr ir ļaunais.

No otras puses, es nedomāju ka ir atklāts īstais iemesls, kāpēc Dumidors Strupam uzticējās, kas joprojām stiprina manu pārliecību, ka Strups tomēr nav ļaunais. Bet ej nu sazin...

btw Rons, tavi argumenti ir diezgan sviestaini. Strups nezināja Malfoja uzdevumu, cauri barjerai viņš izgāja, tāpēc, ka oficiāli joprojām bija nāvēdis dāā. Un tu nevari zināt vai viņš nogalināja Dumidoru ar vai bez sirdsapziņas pārmetumiem...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.: ARTANIS :.
iesūtīt 25.07.2005 14:16
Raksts #30


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



CITĀTS(Aiva @ 22.07.2005 13:37)
Protams, ka Harijs to nemūžam nesapratīs un medīs Strupu rokā... Iespējams, nogalinās. Un gan jau beigās dabūs zināt patiesību, un varēs vien nožēlot izdarīto, bet būs par vēlu...
Ar šo minējumu esmu pilnīgi vienisprātis - visticamāk ka Harijs tiešām nogalinās Strupu, tādējādi atriebjot Dumidoru.

Bet, atgriežoties pie pavediena tēmas - kautkā negribās piekrist, ka Dumidors būtu lūdzis sevi nogalināt...

Lai arī Dumidors ir stipri vecāks, gudrāks un pieredējušāks par citiem, taču viņš arī ir tikai cilvēks, un lūgums nenogalināt šādā situācijā būtu visai pašsaprotams... Bet - ja atceramies Dumidora sakamo no 1. gramatas: "Cilvēkam, kuram galvā valda kārtība, nāve ir vien kārtējais lielais piedzīvojums...".

Visu pardomājot tomēr sliecos par labu versijai, ka Dumidors lūdza Strupam izpildīt kautko, par ko bija vienojušies...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Memoria
iesūtīt 25.07.2005 15:04
Raksts #31


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.02.04
Kur: Tur kur tu vismazāk to gaidi



CITĀTS(.: ARTANIS :. @ 25.07.2005 15:16)
Visu pardomājot tomēr sliecos par labu versijai, ka Dumidors lūdza Strupam izpildīt kautko, par ko bija vienojušies...
*


Exactly!!!
Visu pardomaajot, secinaaju, ka Dumidors Nekad neluugtu sevi nenogalinaat, domaaju, ka vinsh luudza Sneipu, neaizmirst kadu lietu..

Skwii, bet vispaar ienaak praataa kaada doma, par ko agraak nebiju iedomaajusies - Sneips lietoja Avada Kedavra! Vai tas nenoziimee muuzja ieslodzijumu Azkabanaa?
Sanaak, ka lai ko arii Sneips izdariitu, lai arii cik labs vinsh izraadiitos - vinsh ir noraxtiits? unsure_a.gif

Baigi, stulbi sanaak, jo taadaa gadiijumaa, ja Sneips izraadiitos labais, vinsh mirs, jo Raulinga nemuuzjam neuraxtiitu, ka vinsh palika uz muuzju Azkabanaa unsure_a.gif huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 25.07.2005 15:29
Raksts #32


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Es domāju, ka kā reiz varētu arī uzrakstīt - ar noteikumu, ja Strups paliktu dzīvs. Galu galā Siriuss cik - 13 gadus sēdēja Azkabanā bez vainas? Un vēl šur tur Roulinga skaidri dod mājienus, ka burvju pasaulē nevainības prezumvija nav spēkā. Hagrids, Siriuss, pats Harijs - ja vispār nonāk līdz tiesai, tad skaidri redzams, ka tiesa tur ir stipri netaisnīga.

Bet kaut kā man liekas ka septīto grāmatu Severuss nepārdzīvos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Memoria
iesūtīt 25.07.2005 15:37
Raksts #33


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.02.04
Kur: Tur kur tu vismazāk to gaidi



CITĀTS(Aiva @ 25.07.2005 16:29)
Bet kaut kā man liekas ka septīto grāmatu Severuss nepārdzīvos.
*


Ak dies, lai kaa man to negribeetos atziit - visticamaak taa arii notix crying.gif

CITĀTS
Es domāju, ka kā reiz varētu arī uzrakstīt - ar noteikumu, ja Strups paliktu dzīvs. Galu galā Siriuss cik - 13 gadus sēdēja Azkabanā bez vainas?

Diemzjeel, ir taada lieta, ka Siriuss nebija vainiigs, bet Sneips gan! Lai kaada arii buutu vai nebuutu Dumidora un Sneipa noruna, vai jeb, kas ko vinji tur savaa starpaa ir/nav runaajushi, tas nemaina faktu, ka Sneips izdariija slepkaviibu Avada Kedavra ir un paliek muuzja ieslodzijums sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lithium [ kariii...
iesūtīt 25.07.2005 17:48
Raksts #34


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.03.05
Kur: rokasspiediena attālumā no Tevis



jā, es arī sākumā izlasot tiešām sapratu, ka Dumidors lūdz, lai Severuss viņu nenogalina.. Bet tagad tā pārdomājot, es tiešām nedomāju, ka Dumidors būtu to lūdzis. Jā, viņš ir cilvēks, bet ne tāds, kā pārējie. Ļoti atšķirīgs, manuprāt. Iespējams, viņi tajā mežā tiešām šo visu sarunāja. Un jā, ir daudzi fakti, kuri liecina par to, ka Strups ir labs, bet ir arī tie, kas liecina par pretējo. Es domāju, tas kāpēc Dumidors Strupam uzticējās atklāsies pēdējā grāmatā.
Tas, ka Strups palika dusmīgs, kad Harijs viņu nosauca par gļēvuli. Iespējams, tas varētu bū tādēļ, jo skolas gados Džeimss un pārējie viņu tā bija saukuši, un Strupam bija nepatīkami to dzirdēt.
Arī tas par prātas slēgšanu varētu būt gan ņirgas, gan padoms.
Nedomāju, ka tas, ka neļāva Hariju nogalināt citiem nāvēžiem būtu pieskaitāms pie apgalvijumiem, kuri norāda uz to, ka Strups nav ļauns, jo iespējams viņam ir ļoti svarīgi, lai to izdarītu tieši Voldemorts, vai arī viņš iedomājās, ka ja kāds cits nogalinātu Hariju, tad Voldemorta dusmas būtu ne tikai uz vainīgo, bet uz visiem iesaistītajiem.
Atgādinājums - Strups nenīda jaukteņus, viņš nīda draņķasiņus.. Tur atšķirība, un pats taču viņš arī bija jauktenis..
Un par Strupa parādu.. tas jau ir atmaksāts, pat ja viņš to pavisam nopietni par tādu uzskatītu.
Un vēl par slēpprātību . Jā, Strups varētu apmānīt Voldemortu, jo , kad Harijam skaidroja, kas tas tāds ir, tad tika minēts, ja to apgūst labi, tad var netraucēti mānīties Voldemorta klātbūtnē, un Strups manuprāt to ir apguvis tiešām labi.

Šo rakstu rediģēja Ēr-mjo-nī-ne: 25.07.2005 17:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.: ARTANIS :.
iesūtīt 25.07.2005 19:02
Raksts #35


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



Par Strupa rīcību grāmatas priekšpēdējā nodaļā runājot gribēju vērst visu uzmanību vēl uz kādu faktu - brīdī, kad Strups ar pārējiem nāvēžiem bēga uz Cūkkārpas vārtiem, lai varētu aizteleportēties, un kad Harijs mēģināja pret viņu izmantot Mokum un citus lāstus, Strupa teiktais (diemžēl nevaru nocitēt, jo grāmata nav pa ķērienam) norādīja uz to, ka viņš Harijam gandrīz vai lika lietot neverbālos lāstus, jo, kā viņš paskaidroja - jebkurā citā gadījumā viņš paspētu tos atvairīt (ko viņš arī izdarīja).

Arī tas, ka Strups neļāva nāvēdim izmantot Mokum lāstu pret pašu Hariju, tomēr kautko liecināja. Varbūt tiešām Dumidora nonāvēšana bija gandrīz vai iestudēta, lai Strups varētu turpināt savas dubultaģenta gaitas Ordeņa labā...

Bet te nu atkal mēs nonākam pie argumentu, par/pret Strupa ļaunajiem/labajiem nolūkiem, mētāšanu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 25.07.2005 20:32
Raksts #36


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



CITĀTS
Varbūt tiešām Dumidora nonāvēšana bija gandrīz vai iestudēta, lai Strups varētu turpināt savas dubultaģenta gaitas Ordeņa labā...


Bet priekš kam tas bija vajadzīgs?? Jā, Dumidors zināja, ka Drako viņa skola ievedīs nāvēžus ok, tad jau sanāk, ka Dumidoram vajadzēja zināt par to viltoto Horkroksu alā, dēļ kura viņš kļuva tik vājšs ( Ja jau viss bija iestudēts ). Jo es stipri šaubos, ka, ja Dumidors būtu pie pilniem spēkiem viņs tā vienkārši ļautu Strupam pieleitot pret sevi Avada Kedavra lāstu.

Un turklāt kā tev jau bija minēts Avada Kedavra lāsta pielietošana tiek sodīt ar mūza ieslodzijumu Azkabanā. Tad varbūt sanāk, ka Strups, nogalinot Dumidoru, ziedoja ar savu brīvību lai tikai palīdzētu Harijam???
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.: ARTANIS :.
iesūtīt 25.07.2005 20:38
Raksts #37


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



CITĀTS(-=RonS=- @ 25.07.2005 21:32)
Jā, Dumidors zināja, ka Drako viņa skola ievedīs nāvēžus ok, tad jau sanāk, ka Dumidoram vajadzēja zināt par to viltoto Horkroksu alā, dēļ kura viņš kļuva tik vājšs ( Ja jau viss bija iestudēts ). Jo es stipri šaubos, ka, ja Dumidors būtu pie pilniem spēkiem viņs tā vienkārši ļautu Strupam pieleitot pret sevi Avada Kedavra lāstu.
Tu mani drusku pārprati - par to "iestudēšanu" es minēju tikai tādā sakarā, ka Dumidors, iespējams, varētu būt paredzējis, ka varētu gadīties situācija, kurā viņam nāktos stāties pretī Strupam nāvēžu ielenkumā vai citā bezcerīgā situācijā, un tad viņš būtu bijis gatavs ziedot sevi tā labā lai Strups varētu kļūt par Voldemorta labo roku (un pēc Dumidora nonāvēšanas es nešaubos, ka par tādu viņš arī kļūs), un turpināt spiegot Ordenim...

CITĀTS
Un turklāt kā tev jau bija minēts Avada Kedavra lāsta pielietošana tiek sodīt ar mūza ieslodzijumu Azkabanā. Tad varbūt sanāk, ka Strups, nogalinot Dumidoru, ziedoja ar savu brīvību lai tikai palīdzētu Harijam?
Pieņemu, ka nāvēžu aprindās jebkurš kaut reizi mūžā būtu izpildījis Avada Kedavra lāstu, taču ne visi par to tikuši ieslodzīti Azkabanā...
Bet varbūt Strups, būdams dubultaģents, būtu varējis izpirkt savu vainu Burvestību Ministrijas priekšā...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Smily
iesūtīt 25.07.2005 21:25
Raksts #38


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.07.05



"Severus... lūdzu...", jaa man arii liekas, ka Dumidors luudza vinju nogalinaat, jo laikam peec pabuushanas alaa, kur vinjam naacaas dzert to mikstuuru, kas aciimredzot bija kautkaads sapraata vaajinaataajs, mulsinaataajs utt... ,kas Dumidoram izdariija nelabojamus ievainojumus un vieniigaa izeja bija naave. BET pat ja taa... pat ja man buutu lemts buut strupa vietaa un pasham to naaktos izdariit es sev to nekad nepiedotu... jo taa ir cilveeka , un pat vairaak paar to, nogalinaashana. un beigu beigaas ko gan roulinga domaaja kad ielika graamataa shaadu momentu, jo tas noziimee, ka tagad Voldemorts var darboties atklaataa, jo nav neviens, vismaz pagaidaam neviens, kas vareetu vinjam ko nodariit. Jo visaas shajaas graamataas bija labaa un sliktaa puse un katrai pusei bija savi vadonji labajiem - Dumidors, bet sliktajiem - Voldemorts, un kas tagad ? tagad, manupraat, ir nenormaals paarspeeks sliktajiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Memoria
iesūtīt 26.07.2005 10:21
Raksts #39


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.02.04
Kur: Tur kur tu vismazāk to gaidi



Hmm silent.gif
Veelreiz paarlasiiju graamatas peedeejaas nodaljas, neko jaunu neuzzinaaju, paar spiiti tam, ka meegjinaaju piekasiities jebkuram mazaakajam izteicienam wink.gif
CITĀTS
Tu mani drusku pārprati - par to "iestudēšanu" es minēju tikai tādā sakarā, ka Dumidors, iespējams, varētu būt paredzējis, ka varētu gadīties situācija, kurā viņam nāktos stāties pretī Strupam nāvēžu ielenkumā vai citā bezcerīgā situācijā, un tad viņš būtu bijis gatavs ziedot sevi tā labā lai Strups varētu kļūt par Voldemorta labo roku (un pēc Dumidora nonāvēšanas es nešaubos, ka par tādu viņš arī kļūs), un turpināt spiegot Ordenim...


Hmm, man taa kaa gribas atziimeet vienu lietinju: Sneipam NEVIENS no ordenja vairs netic! Kaa vinsh var turpinaat darboties ordenja labaa?! Shaubos vai tas buutu viegli, paarliecinaat kaadu no ordenja locekljiem, ka vinsh ir labais unsure_a.gif Reaali, peekshnji uznaak ideja, ka vinsh tomeer ir sliktais unsure_a.gif - Ja vinsh buutu labais, vai tieshaam Dumidoram nevajadzeeja njemt to veeraa un veel kaadam pastaastiit par Sneipu, par to, ka vinjam ir tas unbreakable vow, un ka vinjam var naakties dariit k-ko briesmiigu? K-kaa neticaas, ka Dumidors buutu tik emmm.., Egoistisks,.. kaa lai veel to pasaka.. Hmm, k-kas te naw riktiigi getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.: ARTANIS :.
iesūtīt 26.07.2005 13:11
Raksts #40


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



Vispār tagad, pēc visu viedokļu uzklausīšanas rodas vēl viens diezgna iespējams variants: varbūt Strups, visu laiku bijis dubultaģents, bija svārstījies un balansējis uz robežas starp ļaunajiem un labajiem spēkiem, un, brīdī, kad saprata, ka Dumidora izredzes tobrīd - torņa virsotnē ir vairāk kā mazas, viņš tomēr izdarīja izšķirošu lēmumu un pavisam pārgāja tumšo spēku pusē?

Bet, ja pieņemam, ka mans augšminētais variants varētu būt iespējams, atkal saduramies ar šeit izpausto faktu... unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 16.04.2024 12:09