Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Zagļu Pavēlnieks, Kornēlija Funke
Vērtējums 4 V
Nihil
iesūtīt 02.10.2003 22:26
5  Raksts #1


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Pieaugušie neatceras, kā bija
būt bērnam.
Pat tad, ja viņi apgalvo, ka atceras.
Viņi to vairs nezina. Tici man.
Viņi visu ir aizmirsuši.
Cik reižu lielāka viņiem toreiz šķita pasaule.
Ka uzrāpšanās uz krēsla varēja prasīt tik daudz pūļu.
Kāda sajūta bij' vienmēr lūkoties augšup?
Aizmirsuši.
Viņi to vairs nezina.
Arī tu to aizmirsīsi.
Reizēm pieaugušie tērzē par to, cik skaisti bija
būt bērnam.
Viņi pat sapņo reiz atkal tādi būt.
Bet par ko viņi sapņoja, kad bija vēl bērni?
Vai tu to zini?
Man šķiet, viņi sapņoja beidzot kļūt pieauguši.

~Ievadlapa "Zagļu pavēlniekā"~



Tāda nu tā grāmata ir. Saderam, ka es viņu šeit pirmā izlasīju! cool.gif
Grāmatas darbība norisinās Venēcijā, kur divi no 'mājām' aizbēguši bērni, Prospērs un Bo, dzīvo kopā ar vēl dažiem līdzīgiem Zagļu Pavēlnieka paspārnē. Kamēr nebiju izlasījusi divas trešdaļas no grāmatas, domāju, ka tur fantasy nemaz nav. Šī grāmata ir interesanta arī bez tās. Bet tā fantasy, kas bija beigās, lika daudz ko apdomāt.
Iesaku izlasīt.


Silver Lady

Šo rakstu rediģēja Roviela: 16.10.2008 19:34
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  < 1 2 3 4 5 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
grapefruit
iesūtīt 13.07.2004 22:22
Raksts #41


Streipuļo ārā no Vepra galvas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Starp savām pasaulēm tukšumā
Rakstnieks 2005



Es arii izlasiiju, graamata likaas aizraujosha, tikai laikam to graamatas moraali neizpratu liidz galam unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ashly
iesūtīt 22.07.2004 21:30
Raksts #42


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.08.03
Kur: savā nodabā



Es arī tiku pie grāmats (tikai tagad unsure.gif ), jo tā ir iekļauta Bērnu žūrijas grāmatu sarakstā. Kad man bija jāizvēlas, tad pirmo paņēmu šo.

Mani izbrīnīja tas, kā Props un Bo varējatik tālu aizbēgt no mājām! Venēcija taču ir ļoti tālu! Nu nezinu, vai tiešām tā var tikt prom braucot par zaķi? Un vēl ēdamo sadabūt, nu dien!..

Man patika visi bērni. Tik mīļi kā viena ģimene. smile.gif Viens par otru rūpējas, taisa ēst, Vespe lasīja visiem priekšā pirms gulētiešanas. happy.gif Jauka dzīve. Visa grāmata kopumā man patika. Visi notikumi, tēli. Brīžiem mani saniknoja tas detektīvs Viktors, jo es gribēju, lai viņš tos bērnus liek mierā. Taču beigās jau arī viņš man iepatikās.

Manu sašutumu izpelnījās karuselis. Es nespētu sēsties tajā iekšā. Es tā šausminājos par Barbarosu! Viņš taču visu to ir izdzīvojis. Kāpēc gan viņam vēl vajag? Viņš bija pieaudzis vīrs, bet nu ir 5 gadus vecs puišelis, un visa dzīve vēlreiz jādzīvo! Nemūžam...Tāpat arī Skipio. Cik gan daudz viņš palaiž garām! Visus tos gadus, kurus viņam vaajdzētu izdzīvot, sevi pilnveidojot. :blink: Tagad viņš jau ir pieaudzis, lai gan vispār nav izmācījies visus skolas gadus...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
***Dancing_Queen...
iesūtīt 23.07.2004 11:37
Raksts #43


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.04
Kur: ŪBERĪGO ciemā. :D



no saakuma nenojautu par ko tajaa graamataa buss staastiits, bet tad kad lasiiju bija tiiri interesanti. negaidiiju tikai to vienu detalju, par Zaglju Paveelnieku, tas bija shokeejoshi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ragainīte
iesūtīt 30.07.2004 11:22
Raksts #44


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04



grin.gif Ari es izlasiju - tiri ta neko
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sniega Rūķis
iesūtīt 10.10.2004 19:39
Raksts #45


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.03.04
Kur: jau pēc brīža nākotnē :D



zagļu pavēlnieksir jauka un sirsnīga grāmata!!!Nav tur nekādas špikošanas!!! gŗamata pa pirmo!!! Biežāk cilvēkiem tādas vajadzētu izdomāt, lai tādiem cilvecinjiem kā es, kuri nav apdāvināti ar TĀDU fantasy, ka Funke, vai āds cits!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 18.11.2004 15:10
Raksts #46


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



A bet ne-Es šo grāmatu izlasīju uzreiz pēc tās iznākšanas.

Šī grāmata ir pietiekami interesanta un aizraujoša, lai būtu vērts to lasīt
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gwinerva
iesūtīt 25.11.2004 22:05
Raksts #47


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.09.04
Kur: Kaut kur manā fantāziju pasaulē.



Man arii patiik ''Zagllu paveelnieks''. grin.gif
Lloti interesanta graamata.Man patika vissi teeli.Kad nneemu graamatu no biblioteekas domaaju ka graamataa buus kaads staasts par zaglliem(pieaugussiem),bet graamata galligi neatbilda tam ko biju iedomaajusies. wink.gif
Bet vienalga bija interesanti. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Debby_off_end
iesūtīt 25.11.2004 22:16
Raksts #48


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.04



Es viņu izlasīju pirms kāda gada.Bišķi no swista,bet doma bija interesanta.
Es vēl aizvien skaitos bērns..vismaz manu vecāku uztverē..un ja ne bērns,tad tīnis..un tad sākas visas tās runas-Nu ja..tāds vecums-..briesmīgi..
-Pubertitāte-mežonīgi šaumsīgi.. mad.gif
Bet jau tagad saprotu,ka vairs nezinu,kāda biju tikai pirms pieciem,desmit gadiem..un maza vairs nekad nebūšu.
tajā grāmatā ļoti nenopietni bija apraxtīta ļoti nopietni lieta-laix.Neatgriezeniskais un nepakļujamais.Visvarenais.(nu labi..baigās hiperbolas man te..bet ja tā padomā..)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Daimorte
iesūtīt 25.11.2004 23:06
Raksts #49


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.04
Kur: Es esmu maģiski piestiprināts pie datora austiņām. Maģiski, ka es jums saku!



Man vispaar taa graamata patika, bet man nepatika, ka lielais zaglu paveelnieks zaga tikai apsuubeejusas sudrablietas no savaam maajaam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziz
iesūtīt 04.03.2005 19:21
Raksts #50


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04
Kur: 23 000



Bet tad taču grāmatai zustu visa lielā morāle un dzīves mācība par nejaukiem vecākiem un nolaupītu bērnību, un nabaga recenzenti vairs nevarētu pamatot, kāpēc šī grāmata ir "gan bērniem, gan pieaugušajiem", un "tā mums visiem liks aizdomāties" - tas jau būtu citā līmenī. Turklāt viņš nebija nekāds Lielais Zagļu Pavēlnieks, šķiet, bet parasts mirstīgais. Beigas šķita mazliet dīvainas, tā kā nepabeigtas, tā kā sasteigtas, tā kā kas, bet ideja - tiešām laba. Burvju karuselis, viss smalki izdomāts un Venēcijas tēlojums - lielisks un dzīvs, un nenoliedzami saistošs. Grāmata? Nu jā, grāmata patika gan. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Švilpaste
iesūtīt 04.03.2005 19:52
Raksts #51


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.04
Kur: Savā mazajā iedomātajā sapņu pasaulītē,kur nekad nenotiek kaut kas ļauns.



CITĀTS(Ashly @ 22.07.2004 22:30)
Es arī tiku pie grāmats (tikai tagad  unsure.gif ), jo tā ir iekļauta Bērnu žūrijas grāmatu sarakstā. Kad man bija jāizvēlas, tad pirmo paņēmu šo.

Mani izbrīnīja tas, kā Props un Bo varējatik tālu aizbēgt no mājām! Venēcija taču ir ļoti tālu! Nu nezinu, vai tiešām tā var tikt prom braucot par zaķi? Un vēl ēdamo sadabūt, nu dien!..

Man patika visi bērni. Tik mīļi kā viena ģimene. smile.gif Viens par otru rūpējas, taisa ēst, Vespe lasīja visiem priekšā pirms gulētiešanas. happy.gif Jauka dzīve. Visa grāmata kopumā man patika. Visi notikumi, tēli. Brīžiem mani saniknoja tas detektīvs Viktors, jo es gribēju, lai viņš tos bērnus liek mierā. Taču beigās jau arī viņš man iepatikās.

Manu sašutumu izpelnījās karuselis. Es nespētu sēsties tajā iekšā. Es tā šausminājos par Barbarosu! Viņš taču visu to ir izdzīvojis. Kāpēc gan viņam vēl vajag? Viņš bija pieaudzis vīrs, bet nu ir 5 gadus vecs puišelis, un visa dzīve vēlreiz jādzīvo! Nemūžam...Tāpat arī Skipio. Cik gan daudz viņš palaiž garām! Visus tos gadus, kurus viņam vaajdzētu izdzīvot, sevi pilnveidojot. :blink: Tagad viņš jau ir pieaudzis, lai gan vispār nav izmācījies visus skolas gadus...
*


Man arī dikti patika, ir īpaši tā daļa par karuseli. Es gan sēstos iekšā,jo būt mazam ir diezgan apnicigi, tāpēc arī saprotu Skipio
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 22.03.2005 19:29
Raksts #52


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



mani arii taa karushelja vieta shokeeja... es nekad neseestos iekshaa... vinsh tak diezgan buutisku dalju savas dziives palaizh garaam... nu labi ieseedaas, bet ko taalaak?

taa bija forsha graamata, bet man diez ko nepatika beigas (nu, par skipio un karuseli), bet izlasiit es tomeer iesaku... vnk izgliitojoshi ( nu taa...laika teorija... whistling.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bezastis
iesūtīt 23.03.2005 11:14
Raksts #53


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.02.05
Kur: šūpoles



eh, Bezastim patika, nudien burviigs darbs. izlasot graamatu uzreiz ir veelme paciemoties Veneecijaa un apskatiit akmens lauvas, tikai nesapratu vai patiesiibaa eksistee taada ''isola segretta'' (isola ir sala, un secretta ir nosleeepumainaa)

Šo rakstu rediģēja Roviela: 23.03.2005 11:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lithium [ kariii...
iesūtīt 01.04.2005 19:41
Raksts #54


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.03.05
Kur: rokasspiediena attālumā no Tevis



es arii winju taa sen jaw izlasiiju.... toreiz biju biku paarsteigta par beigaaam...graamatinja wairaak waj mazak o.k smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
juniore
iesūtīt 07.04.2005 15:46
Raksts #55


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.04
Kur: Vieta kur labais pamiishus mijas ar ljauno - taa ir apaljaa bumba ko kaads paarpratuma peec nosaucis par Zemi- preciizaak Riiga



tiiri laba graamata, jautri nosaukumi.... man likaas ka taa tante savaaks abus puikas, un man likaas ka Skipio u.c. kaadaa bazniicaa piekjers
IESAKU IZLASIIT

Šo rakstu rediģēja Roviela: 08.04.2005 07:12
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 13.04.2005 11:50
Raksts #56


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Man tā grāmata...nu tā... getlost.gif Nevisai, ja godīgi... unsure.gif
Viņa varētu patikt jaunākiem cilvēkiem, bet ne man. Nē, nu traki jau nebija, taču... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lauwinja
iesūtīt 31.05.2005 22:19
Raksts #57


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.05.05
Kur: tur, kur jūs nekad nebūsiet...



šito paņēmu no biblotēkas...baigi labā!! grin.gif diezgan aizraujoša un dziļdomīga!
Bonusā arī mazliet fantāzija....esmu lasījusi arī citus K.Funkes darbiņus un tie šķiet daudz bērnišķīgāki par šo...

Šo rakstu rediģēja Lauwinja: 31.05.2005 22:21
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
harijs
iesūtīt 26.07.2005 06:47
Raksts #58


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.05
Kur: Tuwumaa..:)



Vai jums patīk grāmatas, kurās noris darbība, kas biežvien pārvēršas iztēles lidojumā un līdzīgi Harijam Poteram ved devi sev līdz? Jā, tā jau domāju!
Nu, lūk, jums viena šāda piemēra recenzija...

Kornēlija Funke
Zagļu pavēlnieks blink_a.gif

Kornēlija Funke ir viena no populārākajām vācu rakstniecēm, kuras darbi beidzot tulkoti arī latviešu valodā. „Zagļu pavēlnieks” ir viņas sestais romāns, kas jau atnesis autorei pasaules slavu. Par grāmatu rakstniece saņēmusi- Evaņģēlisko grāmatu balvu (2002), Cīrihes bērnu grāmatu balvu un prestižā Mildred Bachelder Award no American Librarry Assoticiation (2003) u.c.
Grāmatas darbība norisinās Venēcijā. Kādu dienu Hārtlību pāris no Vācijas ierodas Venēcijā un uzmeklē detektīvu Viktoru Gecu, kuram lūdz atrast viņu audžudēlu Bo. Puisēna mirusī māte nemitīgi abiem ar brāli ir stāstījusi, cik pasakaina ir Venēcija- Mēness pilsēta, kur mīt lauvas ar spārniem.
Aizraujošajā noslēpumiem un notikumiem bagātajā stāstā kā karuselī griežas spilgti tēli- bērni, detektīvs Viktors, senlietu pārdevējs Barbarosa, tante Estere, doktors Maksimo... whistling.gif


„Kornēlijai Funkei ir izdevies uzrakstīt grāmatu kas apvieno aizraujošu izklaidi ar meistarīgu stāstījumu un domu dziļumu”
(Evaņģēliski grāmatu balvas piešķiršanas pamatojums)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 28.07.2005 01:43
Raksts #59


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



milja gramatija, bet bisku panaiva, nu ne, varbut paredzama. bet tadas jau vinjas ir, ko var griebt, tads ka peidzivojumu stasts, tik bisku smagaaks rolleyes_a.gif

bisku stulbi ari bija no taa zaglju "pavelneika" puses, ka vijs ta tos parejos cakareja, jo vinjs tacu nevareja zinat, ak tie parejei jutas, vinsj nebija ielas berns, un ... ai, nu galiigi blush.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ILIDIANZ
iesūtīt 23.08.2005 08:02
Raksts #60


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.08.05
Kur: tumsaa blakus woldemortam un sauronam!



zaglu masters ari laba gramata,bet tomer ta tik loti nesaista ka gbp vai hp! medieval.gif

Šo rakstu rediģēja Roviela: 23.08.2005 09:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  < 1 2 3 4 5 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 13:14